PDA

Zobacz pełną wersję : oczyszczalnia z filtrem biologicznym



malinka2
16-11-2005, 13:24
Chcę założyć w/w oczyszczalnię i mam problem z ostatecznym odbiorem wody oczyszczonej.Jakiej pojemności ma być ten zbiornik przy miesięcznym zużyciu wody ok. 14 m.sześc.Wiosną i latem byłaby częściowo wykorzystana do podlewania ogródka ale w pozostałe m-ce co z tym robić?Proszę o podpowiedź,pozdrawiam M.

J_K_K
16-11-2005, 20:10
Chcę założyć w/w oczyszczalnię i mam problem z ostatecznym odbiorem wody oczyszczonej.Jakiej pojemności ma być ten zbiornik przy miesięcznym zużyciu wody ok. 14 m.sześc.Wiosną i latem byłaby częściowo wykorzystana do podlewania ogródka ale w pozostałe m-ce co z tym robić?Proszę o podpowiedź,pozdrawiam M.

Wedle mojego rozpoznania w tym temacie:
- jak już to nie zbiornik, a odbiornik (rzeka, rów, itp.) - przecież na to budujesz oczyszczalnię, żeby nie mieć szamba, tzn. kosztów drugiego zbiornika, znacznie większego ?
- co do podlewania - od jednej z firm produkujących takie oczyszczalnie dostałem odpowiedź, że kto namawia klientów do takiego wykorzystania, nie ma pojęcia, czym są oczyszczone ścieki opuszczające taką oczyszczalnię ...

Pzdr

JKK