PDA

Zobacz pełną wersję : Jak najlepiej zamocować opaski do ościeżnicy ?



IZYCH
16-11-2005, 20:46
Witam
Mieszkam w bloku z wielkiej płyty i wiadomo jak wygłądają otwory drzwiowe.Kupiłem w OBI opaski do obłożenia tych ościeżnic ( opaski Classena ) i teraz mam problem jak je zamocować aby najlepiej nie było nic widać z tego montażu.Myślałem o przewiercaniu ościeżnicyi dalej betonu,wbijaniu kołków drewnianych i do tego przybijanie cieniutkimi gwoździami bez główki.Problemem będzie wiercenie w metalu a dalej w betonie,chyba że są do tego specjalne wiertła ( metal+beton ) ale nie miałem z takimi do czynienia.
Jest jeszcze klej,ale w przypadku demontażu będzie to niemożliwe.
Bardzo proszę o praktyczne i sprawdzone rady,muszę się z tym uporać do piątku, żona nie da mi spokoju jak tego nie zrobię.
Pozdrawiam Ireneusz

kaltam
17-11-2005, 06:28
Na piance, najlepiej niskorozprężnej, jeżeli powierzchnią będzie trochę betonu. Potrzebne są jeszcze ściski stolarskie do przytrzymania. Po 12 godzinach trzyma super. Inna możliwość to klej - wybór ogromny - nawet na metal.

jareko
17-11-2005, 08:39
lepsze beda jednak kleje bo a noz widelec pianka wyprze opaske i bedzie brzydkko
Klei jest multum od bazujacych na Butaprenie (troszke meczace w uzyciu) po osmiorniczke czy poxipol

IZYCH
17-11-2005, 15:40
Myslę o kleju montażowym,który z nich klei najszybciej tzn. tak żeby opaski trzymały się same.
W necie znalazłem takie kleje które po złączeniu i rozłączeniu a następnie odczekaniu 5 min. i ponownym złączeniu powinny już dobrze skleić.
Jak to jest naprawdę,czy nie będę musiał załatwiać ścisków stolarskich.
Kleje te to: TYTAN CSX 343 , PATTEX POWER FIX , DECOLEP F , SOUDAL 100A.
Który wybrać ,który jest sprawdzony w takich sytuacjach .

invx
17-11-2005, 19:35
tyko klej montazowy. wez soudal.
przewiercanie, wbijanie drewnianych kolkow, i potem listew na geozdzie to nieporozumienie :wink: robil bys to 3 dni, listwy zmasakrowal ...
Jesli przykleisz to da sie je oderwac, nawet bez ich niszczenia.

am00
17-11-2005, 20:09
A taki klej uniwersalny w pałeczkach, nakładany elektrycznym pistoletem się nadaje?

invx
17-11-2005, 20:22
tak. Tylko trzeba glownie kleic do oscieznicy, gdyz od sciany klej moze odchodzic (np. razem z farba)

Sp5es
19-11-2005, 11:38
Najlepsze doświadczenia mam z kleje silikonowym w tubach., podobnych do tych co się uszczelnia.