PDA

Zobacz pełną wersję : właśnie deszcz pada w środek moich 3 warstwowych fundamentów



MarekW
16-11-2005, 21:41
Cześć

Dwóch dni mi zabrakło do zamknięcia od góry fundamentów trójwarstwowych (bloczek 24, styro 8 i bloczek12),a teraz wlewa się tam woda. Wlewa to trochę za dużo powiedziane, bo w środku jest styropian, ale trochę się zbierze.
Co teraz ?
a) zamknąć od góry, wysmarować boki visbitem, zasypać i czekać do wiosny. Tylko czy uwięziona woda może wyparować, a może zamarznie i rozsadzi fundament
b) zamknąć od góry nie smarować visbitem, zasypać a na wiosne odsłonić i pomalować visbitem (sporo roboty i koszt rośnie) z wodą ten sam problem co wyżej
c) nie smarować, od góry zakryć folią, zasypać a na wiosnę to co w punkcie b
tylko, że może odparowywać górą.

Jutro zapytam kierownika, ale nie daje mi to spokoju. Czy w ogóle powinno się smarować visbitem wilgotne bloczki?
Może ktoś ma jakieś sugestie.

Pozdrawiam
Marek

17-11-2005, 07:55
Stawiam na A.
W zimie jak nie zaizolujesz przeciwwodnie to wejdzie znacznie więcej wody (roztopy) w mury i później będzie długo schło.
Jak się zrobi cieplej to wystarczy odsłonić (folię?) z góry tej ściany i środek ładnie wyschnie.

MarekW
17-11-2005, 10:01
Stawiam na A.
W zimie jak nie zaizolujesz przeciwwodnie to wejdzie znacznie więcej wody (roztopy) w mury i później będzie długo schło.
Jak się zrobi cieplej to wystarczy odsłonić (folię?) z góry tej ściany i środek ładnie wyschnie.

Też się skłaniam do tej opcji. Zakupiłem folie i na te parę dni będą zakryte w razie deszczu.
Wykonawca i kierownik mówią, że i tak jest tam pełno wilgoci technologicznej.
Na zimę jak zasypię, to nawet jak na dole zbierze się troche wody to nie zamarznie.

Pozdrawiam
Marek

17-11-2005, 10:56
Z tą wilgocią technologiczną to trochę oszukują...

Jeden z postulatów szybkiego budowania to osłanianie wymurowanych ścian przed deszczem - w samej zaprawie jest dość mało wody - dzięki temu nie trzeba będzie tak grzać i tak wentylować co odbije się na kosztach grzania bezpośrednio po wprowadzeniu...

Artur_Cholys
17-11-2005, 20:26
przykryj folią