PDA

Zobacz pełną wersję : Zapłaciłem za instalacje - powalające



rafal9
17-11-2005, 11:03
Za instalcje wod-kan i co z podłogówkami wyszło:
- 6500 robocizna
- 8200 materiały

Czy to aby nie za dużo? Co o tym sądzicie?
Było:
13 punktów grzejnikowych (2 skrzynki rozdzielaczy)
17 wodnych
15 kanalizacyjnych
35 m2 podłogówki (5 pętli)

Podłogówka podłączana do rozdzielaczy grzejników z zaworami RTL)

Jestem trochę podłamany bo liczyłem, że wyjdzie taniej, a tu masz ci los - taki wydatek.

Czy ktoś mnie przypadkiem nie naciągnął?
Co o tym sądzicie?

rafallogi
17-11-2005, 11:12
To nie uzgadniałeś wcześniej/ nie wiedziałeś ile zapłacisz? :o
Fachowiec robił i myślał sobie tak: nie zapytał nawet ile to będzie kosztować, pewnie ma furę pieniędzy...., a to doliczę mu extra 2 tysiączki.
Ale poczekaj na opinie fachowców z tej branży. Trochę za mało danych by cokolwiek szacować.

SylwekW
17-11-2005, 11:25
Rafał trochę mało informacji podałęś (bo przecież materiały mogą być róznej klasy - ceny).

Jako przykład Ci podam (jesteśmy prawie sąsiadami) moją cenę .... 22500 zł za wszystko CO, woda, kanalizacja - robocizna plus materiały łącznie z piecem , rurkami do podłogówki, grzejnikami, 3 rozdzielacze itd. Zupełnie wszystko.

rafal9
17-11-2005, 11:26
To nie uzgadniałeś wcześniej/ nie wiedziałeś ile zapłacisz? :o
Fachowiec robił i myślał sobie tak: nie zapytał nawet ile to będzie kosztować, pewnie ma furę pieniędzy...., a to doliczę mu extra 2 tysiączki.
Ale poczekaj na opinie fachowców z tej branży. Trochę za mało danych by cokolwiek szacować.

Cena za robociznę za punkt, podłogówkę i inne była ustalona.
Tylko w trakcie roboty coś tam dodałem, coś tam zmieniłem i nie kalkulowałem na bierząco. Dopiero na koniec było podliczenie i wg. ustalonych stawek rozliczenie.

Materiały były brane z hurtowni wykonawcy, więc w zasadzie on brał, robił a później przedstawił fakturę ile czego poszło i ile do zapłaty.

Ogólnie krążą opinie o tej hurtowni z wykonawcami, że są niedrodzy.
Ale ta suma :o

A i jeszcze była instalacja do kominka z płaszczem wodnym

17-11-2005, 11:40
Ja za kanalizację + 1 studzienka za domem zapłaciłam 1500 z materiałem
Woda 2300 + 1500 robota
Podłogówka 80/m, jakieś 30m - 2400

Czyli razem 7700 z materiałem

Instalację co mam wycenioną na 15200 z kotłem

RYDZU
17-11-2005, 12:11
- 6500 robocizna
- 8200 materiały

13 punktów grzejnikowych (2 skrzynki rozdzielaczy)
17 wodnych
15 kanalizacyjnych
35 m2 podłogówki (5 pętli)


Wszystko zależy jakie materiały...
Napiszę ci dla porównania (pewnie cię to trochę pocieszy) jak jest u mnie:
240m2 domu
75m2 podłogówki
15 grzejników
12 punków wodnych 10 kanalizacyjnych
35 tys za całość, ale:
w tej cenie kocioł vaillant ecotec246, zasobnik 140l, zespół pompowy do grzejników, mieszacz do podłogówki, 3 rodzielacze (2xgrzejniki 1 x podłogówka) podłogówka 8 pętli, grzejniki purmo, regulator pogodowy vrc 420, montaż całej kotłowni, komin do kotła kondensacyjnego i masa dupereli (np głowice do grzejników).
Też się trochę rozminąłem z kosztami bo miało być 30 tys... ale poszalałem z drobiazgami, które nabiły cenę.

Pozdrawiam

Cypek
17-11-2005, 12:39
Co do materiałów nie wypowiadam się.
Co do robocizny to punkt hydraliczny kosztuje 80-150 zł
Za punkt rozumiemy całe podejście czyli woda i kanaliza, lub grzejnik.
Teraz sobie policz ile Tobie wyszło za punkt.

1950
17-11-2005, 12:50
powiem tylko, nie powinieneś narzekać

GREG.M
17-11-2005, 13:33
Za instalcje wod-kan i co z podłogówkami wyszło:
- 6500 robocizna
- 8200 materiały

Czy to aby nie za dużo? Co o tym sądzicie?
Było:
13 punktów grzejnikowych (2 skrzynki rozdzielaczy)
17 wodnych
15 kanalizacyjnych
35 m2 podłogówki (5 pętli)

Podłogówka podłączana do rozdzielaczy grzejników z zaworami RTL)

Jestem trochę podłamany bo liczyłem, że wyjdzie taniej, a tu masz ci los - taki wydatek.

Czy ktoś mnie przypadkiem nie naciągnął?
Co o tym sądzicie?

Nie chcę Cię martwić, ale Twoja kwota nie jest wcale powalająca.
Moje wydatki to mnie dopiero powaliły :o

Hydraulika: robocizna, instalacja CO, materiały, generalnie wszstko - łączny koszt 46.600 zł!
Szambo 4.800 zł.

Nie to żebym się licytował, ot tak podaję dla przykładu...

Mały
17-11-2005, 18:58
Co do cen to zależy przede wszystki od materiałów(chińszczyzna czy firmówki).Niestety czaem stwierdzam ,że forumowicze najpierw długo pytaja co kupować ,a co nie a potem...normalne-kupują chińszczyznę.
Inna sprawa zależy za co płacisz - kupisz kociołek typu "garaż"+instalacja w całości na rurkach 15 i 18 z naczyniem zamknietym i grzejnikami z castoramy-to wyjdzie tanio.
Zrobisz to samo na porządnym urządzeniu i materiałach -cena znacząco rośnie.
A jak jeszcze dokonasz zakupu np PC to już koszmarek sie zaczyna.
Ale coś za coś : teraz zapłacisz dużo zwróci się potem. I odwrotnie.

Artur_Cholys
17-11-2005, 19:17
Powiem tak. Najważniejsze, żeby działała instalacja. Są różni wykonawcy, ci którzy się cenią najczęściej wykonują rzetelnie choc, jak wiemy bywają wyjątki. Jesli chodzi o hurtownie hydrauliczne to najczęściej bywa tak, że instalatorzy mają spore upusty, którymi nie chwalą sie nadto, to że przedstawiane były f-ry zakupu wraz z cenami niczego nie oznacza. Mam nadzieję, że chociaż na Twojej f-rze VAT naliczyli 7% jako usługę z materiałem. W tym przypadku nie zapomnij spisac z nimi stosownej umowy...
Tak na maginesie to suma jest o jakieś 2000 za wysoka, ale to moje zdanie.

pozdr

iwona 213
28-12-2005, 22:16
moja wycena tez zwaliła mnie z nóg, 45 tyś wraz z wylewkami, bez wylewek 39 tyś.
GREG napisz co zawiera się w twojej wycenie, jaki kociołek, jakie grzejniki, jaki system, itp.
RYDZU a czy twoja wycena jest z wylewkami czy bez, oraz ile kosztował sam kociołek?? moja wycena jest podobna do Twojej tylko dom troche mniejszy 116+50 poddasze, 8 grzejników delongi, 80m podłogówki, piec vailant vu 196/2 z VIH 150l + zestaw podł, stelaże 2x wc, umywalka, bidet, programator pogodowy VRC 420s, głowice danfos, i jakies tam duperele które wsumie kosztują dużo :-?
zlitujcie się nad kobietą i powiedzcie czy mam szukać taniej czy cena jest normalna za to co mi oferują, bo zima szybko minie i trzeba sie na kogoś zdecydowac...
pozdrawiam

Mały
28-12-2005, 22:32
moja wycena tez zwaliła mnie z nóg, 45 tyś wraz z wylewkami, bez wylewek 39 tyś. GREG napisz co zawiera się w twojej wycenie, jaki kociołek, jakie grzejniki, jaki system, itp.
pozdrawiam
No właśnie co w wycenie ,bo za 46 tys ja wyceniłem mały pensjonat z olejowym viessmannem (i przegrałem z budowlańcem typu - "panie mój syna ma jeszcze trochę rur będzie taniej,a resztę się wykombinuje" -autentycznie).

iwona 213
28-12-2005, 22:42
dodam jeszcze że podłogówka ma być w systemie kan-therm, nic mi to nie mówi, ale może Wam coś rozjaśni sprawe :)

RYDZU
29-12-2005, 06:58
moja wycena tez zwaliła mnie z nóg, 45 tyś wraz z wylewkami, bez wylewek 39 tyś.
GREG napisz co zawiera się w twojej wycenie, jaki kociołek, jakie grzejniki, jaki system, itp.
RYDZU a czy twoja wycena jest z wylewkami czy bez, oraz ile kosztował sam kociołek?? moja wycena jest podobna do Twojej tylko dom troche mniejszy 116+50 poddasze, 8 grzejników delongi, 80m podłogówki, piec vailant vu 196/2 z VIH 150l + zestaw podł, stelaże 2x wc, umywalka, bidet, programator pogodowy VRC 420s, głowice danfos, i jakies tam duperele które wsumie kosztują dużo :-?
zlitujcie się nad kobietą i powiedzcie czy mam szukać taniej czy cena jest normalna za to co mi oferują, bo zima szybko minie i trzeba sie na kogoś zdecydowac...
pozdrawiam

Iwona213 - według mnie to dużo za dużo.
Dokładnie na temat cen nie będę się wypowiadał bo w tym nie siedzę, a robiłem instalację prawie rok temu. Proponuję żebyś kontaktowała się z kolegą rafslusarczykiem (http://forum.muratordom.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=6163). Podeślesz mu skany projektu to ci instalację wyceni i powie co i jak. Ja z jego roboty jestem zadowolony w 100% - wszystko działa tak jak ma działać. A cenowo wyszedł 20% taniej niż najtańsza firma z mojej okolicy (ale Częstochowa generalnie jest specyficzna ;) )

Pozdrawiam

GREG.M
29-12-2005, 08:26
moja wycena tez zwaliła mnie z nóg, 45 tyś wraz z wylewkami, bez wylewek 39 tyś.
GREG napisz co zawiera się w twojej wycenie, jaki kociołek, jakie grzejniki, jaki system, itp.
RYDZU a czy twoja wycena jest z wylewkami czy bez, oraz ile kosztował sam kociołek?? moja wycena jest podobna do Twojej tylko dom troche mniejszy 116+50 poddasze, 8 grzejników delongi, 80m podłogówki, piec vailant vu 196/2 z VIH 150l + zestaw podł, stelaże 2x wc, umywalka, bidet, programator pogodowy VRC 420s, głowice danfos, i jakies tam duperele które wsumie kosztują dużo :-?
zlitujcie się nad kobietą i powiedzcie czy mam szukać taniej czy cena jest normalna za to co mi oferują, bo zima szybko minie i trzeba sie na kogoś zdecydowac...
pozdrawiam

No to lecimy.....

Mały napisał, że w tej cenie to mógłby zrobić pensjonat - przyznaję, że moja chałupa mała nie jest....powierzchnia ogrzewana to ok. 300 m.kw.

Szczegóły:

- Kocioł Junkers Suprastar 24kW + zasobnik 120l, pogodówka, dwa obiegi grzewcze, cyrkulacja CWU, 2 x sterowniki TWR, 3 rozdzielacze, piony miedziane, reszta z tworzywa - dostałem rabat 20%
- Grzejniki, sztuk 23 Purmo, rabat 30%
- 3 łazienki + pralnia: 4 wanny, 3 kibelki, 4 zlewy, prysznic, dojścia do pralki etc..
- kuchnia - 1 zlew + dojścia do zmywarki
- Ogrzewanie podłogowe na powrocie z grzejników, powierzchnia ok. 60 m.kw.
- Hydrofor - pompa 2,2kW + zbiornik 200l
- Różne duperelki typu: krany na zewnątrz, głowice termostatyczne, zaworki, uszczelki - było tego zbyt dużo żeby wszystko wymieniać...

CENY:

Instalacja C.O., sprzęt i materiały - 30.250
Hydraulik robocizna + różne drobne materiały - 16.350

W.w. ceny hydraulika zawierają również wykopanie i podłączenie ujęcia wody ze studni wierconej, podłączenie szamba + różne prace dodatkowe...

Uruchomienie kotła CO przez speca z Junkersa - 300

Cen pilnowałem na każdym etapie, hydraulik był jednym z najtańszych w okolicy (Pruszków, k/W-wy), negocjowałem rabaty ile się dało...ale jak to mówią "wyżej tyłka nie podskoczysz" :lol:

Wakmen
29-12-2005, 10:54
Ceny robocizny w Trójmieście za punkt wachają się w granicach 80 - 120 PLN (chyba już ktoś to napisał) więc łatwo sobie policzyć.