PDA

Zobacz pełną wersję : Panele, parkiet czy wykładzina?



Benji79
02-08-2005, 10:28
Mam stary parkiet w domu ok. 30 m2 i chcę położyć wykładzinę na niego.
Dziury pomiędzy listwami czasami wynoszą do 7mm. Oczywiście zaklejone one będą, ale czytałem (oczywiście w Mutarorze), że można położyć jeszcze specjalną gąbkę pod wykładziny.
Czy opłaca się ją kłaść?
Dodam, że wykładzinę będę miał dość grubą.
Dziękuję!

Dodam, że cyklinowanie odpada a także panele. - po prostu nie chcemy z żonką takiego wystroju.

lagerfeld
17-11-2005, 11:34
chodzi o pokrycie podłóg tzw. części prywatnej czyli sypialni ale bez korytarza (około 70m2). jest wylewka i co dalej - ja upieram się przy parkiecie (ale nie panelach) a moje kochanie chce mnie przekonać do wykładziny. argumentuje tym, że 1) krucho z kasą (fakt !), 2) ciepłe i grube wykładziny dają fajne uczucie dla bosych stóp (też fakt), 3) jest miło i tak domowo-przytulnie (też się zgodzę) a jak się znudzi to można zerwać i położyć nową.
w kwestii kasy to takie fajne i grube wykładziny wychodzą w cenie parkietu (ok. 80-90 zł/m2) a domowo będzie jak na parkiet położy się niezgorszy, puszysty dywanik :D
mnie nie przekonuje jedno - jak pomyślę, że nawet gruba wykładzina (która też się wyciera) jest położona na tę wylewkę to dreszczy z zimna dostaję a niechciałbym dziecku przysłowiowego wilka fundować.
a może czegoś o wykładzinach nie wiem ??
mieliści bądź macie tego typu rozterki albo doświadczenie w korzystaniu z wykładzin?

Jerzysio
17-11-2005, 11:44
..bez obaw, gruba wykładzina jest "ciepła", wygłusza pomieszczenie i jest przyjemniejsza w dotyku niż "zimny" parkiet.
Niestety, dobra kosztuje sporo, ale z reguły ( jeśli nie dopuścimy do trwałych zabrudzeń ! ) wytrzyma sporo lat.
Niezbędny jest dobry odkurzacz, najlepiej z elektorszczotką, a decydując się na pranie należy unikać nadmiaru detergentów i b. dobrze wysuszyć, przed dalszym używaniem.
pozdro
J

.....a dziecko i tak będzie bawiło się czy to na parkiecie, czy na terakocie,
czy na wykładzinie albo "gołej" ziemi :wink:

tczarek
17-11-2005, 13:45
Ale trzeba wiąć pod uwadgę że wykładzina z biegiem lat wyblaknie niestety. Tam gdzie stoją meble będą wyraźne ślady. A jak się coś wyleje itp zostają trwałe ślady. Wiem to bo miałem wykładziny w swoim byłym mieszkaniu.
Parkiet nie wychodzi wcale drożej i nie jest taki zimny jak piszecie. A na ładnym parkiecie można położyć dywan i po kłopotach.

invx
17-11-2005, 20:01
zdecydowanie parkiet !. Po laatach mozna zawsze wycilkinowac, pomalowac. A wykladzina po latach to tylko zbiorowisko kurzu i roztoczy - droga do alergii

marcin_budowniczy
17-11-2005, 21:21
Uwaga na alergie!
Wykładzina gromadzi w sobie (a raczej pod siebie) dużo "pyłków kurzu"
Nie wystarczy odkurzanie. Ostatno miałem przykład - niby czysta wykładzina (pokój prezesa), ale jak ją zrywali (była położona na gumolicie) nie chcielibyście widzieć co jest pod nią.
Jestem zdania, że od wykładziny się "kurzy".

jareko
17-11-2005, 21:32
Ja :) jako byly ;) prezenter Rainbow :lol: powiem tak - wykladzina i jeszcze raz wykladzina :) Tylko fakt niezaprzeczalny - musi byc sprzet do odkurzania z eletroszczotka bo sie zachetac mozna a tak to nawet Pani domu :) odkurzy :lol:
Dlaczego wykladzina? Ciepla dla oka, ciepla w dotyku, a jesli w sypialni to i lezeniu ;), majac odpowiedni sprzet latwa w utrzymaniu i jak sie znudzi jeszcze latwiejsza do wymiany. Mnie sie parkiet opatrzyl a ten na wysoki blysk szczegolnie. A i cena mino wszystko nizsza

Oczywiscie toj poglad na te kwestie :lol:

anpi
17-11-2005, 21:51
Wykładzina to siedlisko kurzu, poza tym jak coś się wyleje, ciężko doprać, a komercyjni "pracze" są kosztowni. Uczucie miękkości można uzyskać dzięki dywanowi, który zawsze można wytrzepać, albo zwinąć i wynieść. Ostatnio kupiłem super miękki i gruby dywan, o nowoczesnym wzorze w Nomi. Za dywan 1,8 X 1,2 dałem 60 zł.

Jerzysio
18-11-2005, 07:59
...w grę nie mogą wchodzić tanie wykładziny ( a taka oferta przeważa i tak naprawdę dobre trzeba zamawiać ! ), które, zwłaszcza z pp mają tendencje do wykruszania włókien, a ponieważ mają otwarty przekrój, nie ma możliwości doczyszczenia w przypadku silnych zabrudzeń.

Parkiet sam w sobie ( odpowiedniej jakości !!! ) jest tak atrakcyjny wizualnie, że przykrywanie go dywanami uważam za nieporozumienie !
Jaki jest bowiem sens wydawania sporych pieniędzy, by to potem zakryć !?

...ale ... z gustami się nie dyskutuje :roll:

Pozdro4ewry1
J

sebanek
18-11-2005, 10:36
A może komproisem między parkietem a wykładziną jest korek. Przyjemny i ciepły w dotyku i łatwy do ytrzymania w czystości, nie gromadzi kurzu, roztoczy itp. Ceny z robocizną porównywalne - poniżej 100zl/m2. Ja mam i sobie chwalę.

aga_k1978
18-11-2005, 11:19
u mnie nie wchodzi w grę wykładzina dywanowa, wczesniej zdecyduje się na wykładzinę PCW - a te bywaja bardzo ładne (jeśli wchodzi w grę brak kasy oczywiście) są we wzornictwie parkietu lub paneli, sama mam w tej chwili w domu coś takiego....uwierzcie mi znajomi często chwalą jakie to u mnie ładne panele na podłogach!!! :wink:

JM
18-11-2005, 12:04
A ja w sypialni będę układał, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, wykładzinę na dwucentymetrowej gąbce. Miękkość łażenia po czymś takim gołymi nogami nie równa się z niczym innym.

Szymeq
18-11-2005, 12:21
A może komproisem między parkietem a wykładziną jest korek. Przyjemny i ciepły w dotyku i łatwy do ytrzymania w czystości, nie gromadzi kurzu, roztoczy itp. Ceny z robocizną porównywalne - poniżej 100zl/m2. Ja mam i sobie chwalę.

Powiedz mi sebanek czy pod korek dawałeś jakąś folie czy coś innego , czy kładłeś na wylewkę. Zakupiłem i sam chce położyć sobie i mam dylemat. :-?
Szymeq

abromba
18-11-2005, 19:38
Dół mam w parkiecie, górę w wykładzinach i bardzo to sobie chwalę. W sypialni i jeszcze jednym pokoju grube, choć chyba w jakichś 60 % wełnianie, kupiliśmy w Komforcie w jakiejś promocji po ok. 40 zł. W pokoju młodego i hallu na górze - syntetyczne, ale na filcu. Na pewno jest cieplutko i miło w nogi. Te w pokoju młodego i hallu są docelowo przewidziane do wymiany (jak młody dorosnie i nie będzie juz chciał mieć wykładziny w samochodziki, a hall jak przeżyje robienie łazienki na górze.)
Dobrze zaimpregnowalismy Unigruntem wylewki, żeby sie nie kurzyło i na razie (od kwietnia) nie widzę, żeby odkurzacz ten kurz wyciągał. A syntetyczna wykładzina u synka przeżyła zmywanie niemal wszystkimi możliwymi chemikaliami po tym, jak na nią zwymiotował (tydzień temu) i na dzień dzisiejszy ani nie cuchnie ani sie nie skurczyła czy odbarwiła.

Aga - Żona Facia
19-11-2005, 21:35
Mam pytanie czy KOREK, ewentualnie WYKŁADZINĘ można kłaść na podłogę w której jest OGRZEWANIE PODŁOGOWE (wodne lub elektryczne!!!)??????????????????????????????????? ??????????????????

invx
20-11-2005, 18:02
to zalezy od wykladziny - sa takie ze mozna, sa takie ze nie.
korek mozna.

Jerzysio
21-11-2005, 07:13
...tylko sprawdź czy ma oznaczenie "do ogrzewania podłogowego"
Pozdro
J

sebanek
21-11-2005, 11:59
A może komproisem między parkietem a wykładziną jest korek. Przyjemny i ciepły w dotyku i łatwy do ytrzymania w czystości, nie gromadzi kurzu, roztoczy itp. Ceny z robocizną porównywalne - poniżej 100zl/m2. Ja mam i sobie chwalę.

Powiedz mi sebanek czy pod korek dawałeś jakąś folie czy coś innego , czy kładłeś na wylewkę. Zakupiłem i sam chce położyć sobie i mam dylemat. :-?
Szymeq

Korek się przykleja specjalnym klejem do wylewki. U mnie robił to "fachowiec". Najpierw smarował korek i wylewkę cieńko tym klejem, dopiero po jakichś 10 minutach przykładał płytki do wylewki i walił w nie gumowym młotkiem.

Żona budowniczego
21-11-2005, 13:35
W naszym poprzednim mieszkaniu były wykładziny - miękkie, przytulne, po prostu super. Tylko po pewnym czasie mój mąż co rano budził się z atakiem kaszlu. Oberwało mu się ode mnie nie raz, że nie dba o siebie, przeziębia się (papierosów przecież nie pali).

Na szczęście nie mieszkaliśmy tam długo. Skończyło się "jak ręką odjął" po przeprowadzce do naszego obecnego mieszkania.

Być może bardzo dobry odkurzacz pomógłby - ale już sobie wyobrażam jak codziennie biegam z rurką. Nie mam na to czasu i zawsze odkurzamy tylko dwa razy w tygodniu. A więc w naszym nowym domu wykładzin nie będzie - tego jestem pewna.

21-11-2005, 14:06
Jeśli chodzi o ciepło to raczej parkiet. Mam wykładzinę na filcu, nic specjalnego jeśli chodzi o cenę. Taka dla dzieciaków w różnego rodzaju wzorki i odnoszę wrażenie że nie jest taka ciepła. Jak ją dotykam nie czuję zimna czy też chłodu, ale jak trochę pochodzę na bosaka to jednak stopy marzną. I teraz nie wiem czy wrażenie nie jest spowodowane tym, że na parterze mam wszędzie podłogówkę.
W ogóle podłogówka daje lepszy rozkład temperatur i jest wg. mnie ekonomiczniejsza.

HM
23-01-2006, 14:15
Jeśli chcesz mięć "ciepłą podłogę" - poczytaj o zaletach podłogi z korka.
http://www.domkorkowy.com.pl/pk.html
http://egen.pl/korek.html

Pozdrawiam
Hania

jarek .K
23-01-2006, 17:23
Witam
Polecam wykładzine. Miałem ten sam dylemat ale sypialnia to takie miejsce gdzie musi być ciepło i przytulnie. W mojej ocenie gruba wełaniana, ładna wykładzina taki klimat tworzy.ostatnio bedąc w sklepie sieci komfort czy podobnych widziałem sporo takich wykładzin. Wydaje mi się że wykładziny wełniane sa do sypialni najodpowiedniejsze. W salonie bedę miał parkiet ale w sypialni na pewno bedzie wykładzina - wełniana!!!
Pozdrawiam

23-01-2006, 17:45
Ja też z opcji parkietowej,ze względów higienicznych.
Myślałam,że na wsi nie będzie się tak kurzyć i brudzić jak w mieście.
Nic bardziej mylnego.Tu dopiero są "koty",po kilku godzinach już się zbijają w kłębki. ;)
Ponieważ w domu jest przypadek alergii więc ciągle muszę sprzątać i widzę ile brudu się zbiera,w czystym domu nawet.
Jak sobie pomyślę,że to wszystko zbiera się w dywanach i wykładzinie...
Może właśnie dlatego,że nie mam dywanów,ani wykładziny,tylko kilka chodniczków widać ile tak naprawdę tych brudów się do domu dostaje.
Dlatego jestem za drewnem czy gresem,panelami,które łatwo doprowadzić do porządku,umyć.Poza tym na wykładzinie łatwo robią się trwałe plamy,nie do usunięcia czasem.

superDanio
23-01-2006, 19:06
Ja mam korek w mieszkaniu jakieś 30m2 od 98roku sam go układałem i warto polecam ciepły i elegancko to wygląda a w nowym domku będzie na poddaszu deska sosnowa a salon chyba parkiet przemysławy.

dzako
21-04-2007, 08:28
Parkiet mozna kupic nawet od 20 zł i jest zdecydowanie lepszy od najlepszych wykładzin i paneli.
www.parkiecik.pl

neeon
21-04-2007, 08:54
dla mnie wykładzina to tandeta .. ale wiadomo trzeba liczyć siły nad zamiary .. jak cię stać to polecam parkiet ! :)

VIP Jacek
08-12-2007, 18:25
odświeżam wątek. :D

Co teraz myślicie o wykładzinach?
Jak się sprawują wasze wykładziny?
Planujemy na podłogę na poddaszu położyć wszędzie wykładzinę.
Panele są jednak zimne w dotyku, szczególnie w sypialni, a nie chcę na to wszystko jeszcze kłaść dywanów, dywaników.

Adamol
08-12-2007, 20:50
W obecnym mieszkaniu mam wykładzinę i powiem jedno: syf. Nasz mały syn w ciągu 3 lat zdążył ją: obrzygać, osikać, do tego soczki wszelkiej maści łącznie z marchewkowymi itd, itp. Nie wiem co trzeba robić, żeby się nie brudziła. Poza tym z czasem na środku się wydepcze a przy ścianach nadal będzie puszysta. Dlatego nie polecam

Sp5es
10-12-2007, 20:37
Miękka posadzka żywiczna poliuretanowa - miękkie, ciepłe, ozdobne - do sypialni super.

Są wersje elastyfikowane z dodatkiem granulatów gumowych + ew. podkłady wygłuszczjąc np. Nanosilent

np. Mastertop 1324 lub podobne

Preparaty do obejrzenia na stronie www.basf-cc.pl

Mymyk_KSK
10-12-2007, 21:16
W obecnym mieszkaniu mam wykładzinę i powiem jedno: syf. Nasz mały syn w ciągu 3 lat zdążył ją: obrzygać, osikać, do tego soczki wszelkiej maści łącznie z marchewkowymi itd, itp. Nie wiem co trzeba robić, żeby się nie brudziła. Poza tym z czasem na środku się wydepcze a przy ścianach nadal będzie puszysta. Dlatego nie polecam


zgadzam się w zupełności - syf. Zwłaszcza, jak są dzieci i zwierzęta. Oczywiście, można czyścić na mokro, ale... trzeba mieć sprzęt (lub wypożyczyć) i czas. Łatwiej się czyści parkiety ;-)

wolf2008
10-12-2007, 21:27
tylko parkiet - trwalszy, łatwy w utrzymaniu czystości, brak roztoczy etc.
mieliśmy przez kilka lat i wykładzinę i parkiet. decyzja jedna - tylko parkiet.

pozdrawiam :D

aniazbyszek
14-04-2008, 10:39
A mam takie pytanko : czy pod wykładzinę dywanową daję się coś jeszcze - żeby tak nie leżała na gołej podłodze (jakiegoś "gołego leona" :lol: )?? Czy bez problemu można dać tylko wykładzinkę - jak Wy macie?

Pozdr.

markal2
05-06-2008, 09:16
A mam takie pytanko : czy pod wykładzinę dywanową daję się coś jeszcze - żeby tak nie leżała na gołej podłodze (jakiegoś "gołego leona" :lol: )?? Czy bez problemu można dać tylko wykładzinkę - jak Wy macie?

Pozdr.

Pod Wykłądzinę dywanową można zastosować podkład Pianomat : http://www.pianomat.pl/.
Jest bardzo dobrym i trwałym podkładem . Bardzo dużo tego montuje i sprawdza się a i klienci są zadowoleni.

MarlenitaS
09-06-2008, 13:22
Uwaga na alergie!
Wykładzina gromadzi w sobie (a raczej pod siebie) dużo "pyłków kurzu"
Nie wystarczy odkurzanie. Ostatno miałem przykład - niby czysta wykładzina (pokój prezesa), ale jak ją zrywali (była położona na gumolicie) nie chcielibyście widzieć co jest pod nią.
Jestem zdania, że od wykładziny się "kurzy".

W temacie jest o wykładzinie PCV a Ty piszesz o dywanowej :-?
Ja polecam i jedno i drugie.Parkiet oczywiście hol i salon a wykładzina obiektowa do pokoi i sprawdza się genialnie :) sama mam teraz wykładzinę(jeszcze mieszkamy w bloku) i chodzę ja i moje dziecko na boso i jest super ciepło i miękko.
Jeżeli chodzi o "wycieranie się" to w tej chwili producenci wykładzin dają 10 lat a nawet więcej gwarancji. :)
Brudzi się wszystko i trzeba sprzątać.
Zarówno parkiet jak i wykładzinę trzeba przykleić.Trzeba być samobójcą aby układać ją samemu(chyba że się umie,klejenie,spawanie,wywinięcia itd :wink: ) lub rzucić wykładzinę bez kleju na podłogę.
Pozdrawiam

Cypek
09-06-2008, 13:50
A nie lepiej panele i na to dopiero dywany/wykładziny.
Całkiem rozsądne kosztują 30-40 zł/m2. Położenie to dziecinna układanka.
Wtedy wykładziny tylko w te miejsca, gdzie ma być miło dla nóżek/dziecka.
Zebrać ją z podłogi i porządnie wytrzepać nie problem, bo nie stoją wtedy na niej meble.

reni111
15-07-2008, 12:06
Witam :)
Jestem absolutnie za parkietem wiem ,że duży wydatek,ale naprawdę warto.Na szczęście mój tata jest parkieciarzem :D
wolf2008-poprostu zgadzam się z tobą w 100%.

Karol.p
15-07-2008, 12:23
Osobiście wolę parkiet. Może więcej kosztuje, ale takie rzyeczy robi się dosyć rzadko, a wygląd mieszkania jest świetny. Co do wygłuszenia, istnieją specjalne maty pod parkiet.

Mikazuu
15-07-2008, 22:50
Ja stawiam na wykładzine w części sypialnianej domu. Ładna i dobra wykładzina kosztuje czasem więcej niż panele, a do parkietu nie warto jej porównywać, bo te 2 materiały dają zupełnie inna atmosferę i charakter wykończenia pomieszczeń.

Karol.p
30-07-2008, 13:55
Jak kto woli. Jeżeli chodzi o wykładzinę, przeraża mnie jeszcze opcja zmywania, czyszczenia plam, ogólnie dbania o higienę tej powierzchni.

gosia86
21-03-2012, 15:48
Niebawem będziemy robić podłogi w sypialni i pokojach i tak się zastanawiamy nad panelami lub wykładziną dywanową
Z panelami mamy doświadczenie, ale gorzej z wykładziną dywanową
może ktoś coś wie na ten temat jakieś za lub przeciw??
chętnie zapoznam się z waszymi opiniami

joliska
21-03-2012, 15:55
Co do sypialni: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?23896-Wyk%C5%82adzina-dywanowa-w-sypialni-kto-ma&highlight=wyk%C5%82adzina

Miśka76
21-04-2012, 17:20
Niebawem będziemy robić podłogi w sypialni i pokojach i tak się zastanawiamy nad panelami lub wykładziną dywanową
Z panelami mamy doświadczenie, ale gorzej z wykładziną dywanową
może ktoś coś wie na ten temat jakieś za lub przeciw??
chętnie zapoznam się z waszymi opiniami

Jeśli panele, to tylko balterio :) a jeśli wykładzina, to zastanów się, czy nie ma w domu nikogo, kto by ją plamił, brudził, drapał i czy jest ktoś, kto ją będzie często odkurzał i nierzadko prał? Ja miałam wykładzinę w pokoju panieńskim i po roku użytkowania błękit przemienił się w szarość z czarnymi smugami :) W dodatku moja kocica upodobała sobie jeden jej róg do oznaczania terenu - na samo wspomnienie mam dreszcze :D

darekmroczek
09-03-2015, 15:16
Nie rozumiem ludzi, którzy mają wykładzinę w domu. Zawsze, jakby o nią nie dbał, to się ubrudzi, potem problem z wymianą jest. To już nie lepiej nawet dobrej klasy panele nawet położyć i na to jakiś elegancki dywanik?

rusztowania
09-03-2015, 16:03
Dokładnie, ja bym spróbował ze zwykłym panelem, wykładzina ciągle się brudzi.

Pietros79
20-03-2015, 20:43
Mi to w ogóle szkoda parkietu. Uważam, że parkiet zawsze lepszy niż panele. Ale z dwojga złego to już lepsze panele niż wykładzina - jak pisali poprzednicy zbiorowisko roztoczy.

Andrzej 34
04-05-2017, 19:50
Moim zdaniem teraz najbardziej popularne są jednak panele. Łatwe w montażu nie muszą być cyklinowane jak parkiet. Wykładzina dla mnie osobiście odpada.