PDA

Zobacz pełną wersję : drewniany domek



Leon73
08-01-2003, 23:01
Stałem sie "szczęsliwym posiadaczem" drewnianego domu okolo 80-letniego - po kilku remontach w różnych okresach. Dom stoi na "podmurówce z kamieni" - (ktoś próbował podlewać ławy z jednej strony). Podłogi są drewniane położone na legarach (wprost na ziemi ?)- starsz część podłogi zaczyna sie kruszyć -(chyba poszedł grzyb od podwalin). Jak można to usunąć? Czy da się wzmocnić podmurówke bo część domu osiadła (podłoga jest pod skosem)- czy można podlewć ławy bez rozbierania istniejącej konstrukcji?

pitbull
09-01-2003, 09:06
Czyli tak jak podbijanie fundamentow. W 11.2002 nr Muratora przy przebudowie kostki byl artykul ktory powienien Cie zainteresowac nt. podbijania fundamentow.

bejgus
09-01-2003, 11:40
Leon73.
Słuchaj Pitbulla, facet ma łeb na karku.
Nie wiem jakie ma wykształcenie, ale moje przebłyski geniuszu są zawsze potwierdzane przez jego wypowiedzi w sprawach budowlanych i nie tylko.
Ja też mam podobne problemy jak Ty, mam podobny dom, ale myślę że nie ma rzeczy niemożliwych, wszystko da się zrobić, ale trzeba się wcześniej jak najwięcej dowiedzieć.
Będę śledził Twój wątek, bo może zapytasz o coś, o czym ja zapomniałem.
Podobno kto pyta nie błądzi, cześć :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: bejgus dnia 2003-01-09 11:41 ]</font>

pitbull
10-01-2003, 09:22
bejgus no tu to mocno przesadziles. :sad:
Bardzo mi z Twojej opinii milo, ale nie mam monopolu na jedyna prawde nt. rozwiazan technicznych. Tak jak inni sie myle i zmieniam poglady.
Wniosek: nie przyjmujcie bezkrytycznie jako prawde tego co pisza inni :wink:

Leon73
13-01-2003, 14:31
Dzieki za podpowiedż. Zajrzałem i rzeczywiście jest to jakiś pomysł - co prawda znajomy architekt mówił mi że takich rzeczy sie nie robi ale jak widać się mylił. Mam kolejne pytanie na podaszu-rownolegle do dłuższej ściany domu mam położony okorowany bal sosnowy średnicy ok 50cm i do niego przykręcone śrubami belki stropowe które końcami opierają sie na ścianach zewnętrznych - czy taki odciąg jest potrzebny? szerokość domu to
8m długość 15m. Chciałbym zrobić poddasze użytkowe a tu taka kłoda pod nogami.

pitbull
14-01-2003, 10:32
Skoro zostal zrobiony to czemus sluzy. Jesli chcesz byz na 100% pewny to pozwol to ogladnac Twojemu znajomemu lub zrob ocene stanu technicznego (powinienies to zrobic, poniewaa chcesz dodatkowo obciazac strop) i mozliwosc adaptacji poddasza. Moze na tej belce da sie zrobic scianke dzialowa pomiedzy pomieszczeniami.