PDA

Zobacz pełną wersję : papierologia



yaro
17-11-2005, 13:41
Witam

Czciałbym prosic o cennik papierologi do budowy domu oczywoscie pi razy drzwi

Mam działke budowlaną pod Krakowem, chciałbym zaczac na wiosne
i nie wiem ile kosztuja wszystkie pozwolenia , zezwolenia, mapki

Proszę chociaz o wstepne koszta, to chciałbym zrobic za swoje a reszta kredyt

I ile czasu to mniejwiecej zajmuje????

Każdy głos sie liczy :D

Pozdrawiam :P

Peterek
17-11-2005, 13:55
Jeśli Ci to pomoże to ja za maki zapłaciłem 600 zł, reszty opłat nie pamiętam, ale serdecznie żałuję :lol: .

daro m
17-11-2005, 14:30
jeśli rzeczywiście chcesz zacząć na wiosnę to już zaczynaj zbierać dokumenty bo możesz się niewyrobić koszt szacunkowy opłat do rozpoczęcia budowy to bez projektu około 1000 PLN a jest co zbierać.

Czas potrzebny uzależniony jest od posiadania przez gmine planu zagospodarowania przestrzennego

jaropow4
17-11-2005, 14:34
A działeczke masz uzbrojoną ? jeżeli nie to biesz sie do roboty bo to trwa i kosztuje

kze
17-11-2005, 14:48
papierki do pnb + benzyna to mysle, że max 1000pln. Jakaś mapka do celów geodezyjnych, jakieś odrolnienie tzn. wyłączenie z produkcji rolnej itp.
A czas? Mi to zajęło od 1 kwietnia do 30 czerwca. Czas oczekiwania na PnB u mnie to 2 miesiące. Ale to wszystko zalezy... Później zabawa z przyłaczami, kasting ekipy (jedni nie mogą, inni mogą ale później itp) i w związku z tym 14 października rozpocząłem budowowę.
Tak więc mi od zakupu i rozpoczęcia papierologi do wbicia pierwszej łopaty (tzn. koparki sciagającej humus) zajęło jakieś 7 miesięcy...
A więc u Ciebie byłby to maj 2006... Musisz spieszyć się. Papierologia trwa... A masz już wybrany projekt? Wybór projektu też trwa... :lol:

anekri
17-11-2005, 17:25
Warunki zabudowy i zagospodarowania terenu - bezpłatnie
Warunki przyłączenia medii - ok 50,- w zależności od gminy
Projekt typowy - ok 2000,-
Adaptacja projektu- ok 2000,-
mapka do celów projektowych - od 500-700,-
projekty przyłaczy - ok 400,- za projekt
odrolnienie terenu- bezpłatnie

Agnieszka1
17-11-2005, 18:41
Witam

Czciałbym prosic o cennik papierologi do budowy domu oczywoscie pi razy drzwi

Mam działke budowlaną pod Krakowem, chciałbym zaczac na wiosne
i nie wiem ile kosztuja wszystkie pozwolenia , zezwolenia, mapki

Proszę chociaz o wstepne koszta, to chciałbym zrobic za swoje a reszta kredyt

I ile czasu to mniejwiecej zajmuje????

Każdy głos sie liczy :D

Pozdrawiam :P

*1700 projekt gotowy
*3000 projektant za adaptacje + wszystkie dokumenty - nie biegalismy sami wszystko zlecilismy projektantowi do zalatwienia ( warunki zabudowy,media ZUD-y,projekty przylaczy , pozwolenie na budowe itp)
*1000 geodezja ( wszystko ,pomiary,mapki itp)
*300 zl geolog
*600zl wycena nieruchomosci do banku
U nas zajelo to dlugo bo gmina zwlekala z wydaniem warunkow zabud.

Przylacza tez kosztuja ( pierwsze raty wplaca sie zaraz po podpisaniu umowy) ale to juz mozna z kredytu.

jabko
17-11-2005, 19:25
1400 projekt gotowy
1700 adaptacja (razem z załatwianiem przyłączy uzgodnień itp)
150 zł Wniosek o warunki na e.elektryczną
60zł Wniosek na wode

Na razie tyle.
Też jestem na tym etapie

marcin_budowniczy
17-11-2005, 21:33
500 zł wycena działki (opcja) - 2 tyg.
350 zł mapka 1:500 - 1 miesiąc
2400 zł (projekt+bud. gosp) - 7 dni
2500 zł "adaptacja" (odrolnienie, podpiwniczenie, zmiana okien, scian, technologii, instalacji wew., warunki przyłączy) w tej cenie pozwolenie na budowę przyniesie mi Pani do domu. - 2 miesiące

Nie dotyczy przyłączy, aktu notarialnego, WZ, wyrysu i wypisu z ewidencji gruntów, znaczków skarbowych, odpisu z ksiąg wieczystych, kserografii.
(kurcze ale tego jest, sam sie dziwie) :oops: 5000 zł (rzecz indywidualna)

Kurde w moim przypadku 10 tys. na papiery braknie :o

anpi
17-11-2005, 21:48
Tak jak poprzednicy napisali - 1000 zł powinno wystarczyć. Ale czasu i benzyny sporo poświęcisz.

pawelurb
18-11-2005, 09:01
zanim wbiłem pierwszą łopatę , wydałem ponad 10 tyś , mapy, projekty, opłaty przyłączeniowe za media ( wod-kan - 3600 zł, prąd 2600 zł. , projekty 2.200 , adaptacja 1200 , mapy 700 ) nie licząc czasu , paliwa i nerwów :))

yaro
18-11-2005, 09:16
Witam

Dzięki za odpowiedz!!!!

Właśnie sie dowiedziałem ze stare warunki zabudowy nie obowiazują a nowych nie ma :evil:

Jeszcze nie zacząłem a juz załamka!!!!!!!! :(

Co robic?????

Pozdrawiam

anpi
18-11-2005, 09:21
Witam

Dzięki za odpowiedz!!!!

Właśnie sie dowiedziałem ze stare warunki zabudowy nie obowiazują a nowych nie ma :evil:

Jeszcze nie zacząłem a juz załamka!!!!!!!! :(

Co robic?????

Pozdrawiam

Nie załamuj się. Wszystko się da załatwić :wink:
Piszesz nie o warunkach zabudowy, tylko o planie zagospodarowania przestrzennego. To, że nowego nie ma - w niczym nie przeszkadza. Złóż podanie do gminy o wydanie warunków zabudowy, powinni wydać.

daro m
18-11-2005, 10:15
składaj dokumenty w gminie a w tym czasie możesz wybierac projekt, przygotowywać się do budowy - adaptacja projektu (w wyobraźni), wybór technologi, wykonawców itd

pawelurb
18-11-2005, 10:20
składaj dokumenty w gminie a w tym czasie możesz wybierac projekt, przygotowywać się do budowy - adaptacja projektu (w wyobraźni), wybór technologi, wykonawców itd

radzę poczekać z zakupem i wyborem projektu do momentu otrzymania warunków zabudowy, ja dostałem takie warunki których żaden z wybranych projektów nie spełniał, i musiałem szukać projektu pasującego do warunków lub dającego się do nich zaadaptować, w miedzczasie można wystąpić o warunki przyłączy wody,kanalizacji, prądu, pozałatwiać mapy itp. a projekt na końcu.

daro m
18-11-2005, 11:22
składaj dokumenty w gminie a w tym czasie możesz wybierac projekt, przygotowywać się do budowy - adaptacja projektu (w wyobraźni), wybór technologi, wykonawców itd

radzę poczekać z zakupem i wyborem projektu do momentu otrzymania warunków zabudowy, ja dostałem takie warunki których żaden z wybranych projektów nie spełniał, i musiałem szukać projektu pasującego do warunków lub dającego się do nich zaadaptować, w miedzczasie można wystąpić o warunki przyłączy wody,kanalizacji, prądu, pozałatwiać mapy itp. a projekt na końcu.

nie chodzi mi o kupowanie tylko o wybieranie - choć ja miałem projekt kupiony i wstępnie przygotowaną adaptacją (bez naniesień na projekt)przed decyzją ale wcześniej byłem w gminie uzgodnić czy nie będzie sprzeciwu do tego projektu.
Urzędnik w gminie był bardzo miły i powiedził że nie będzie sprzeciwu do mojego wyboru.

Agnieszka1
18-11-2005, 11:26
Witam

Dzięki za odpowiedz!!!!

Właśnie sie dowiedziałem ze stare warunki zabudowy nie obowiazują a nowych nie ma :evil:

Jeszcze nie zacząłem a juz załamka!!!!!!!! :(

Co robic?????

Pozdrawiam

u mnie tak bylo, dlatego czekalismy na warunki rok!!!
co robic? a co mowia w gminie? pytales ile bedziesz czekal?
jak powiedza ze dlugo zlec zalatwienie warunkow projektantowi ktory ma chody w gminie :lol:

pawelurb
18-11-2005, 11:29
składaj dokumenty w gminie a w tym czasie możesz wybierac projekt, przygotowywać się do budowy - adaptacja projektu (w wyobraźni), wybór technologi, wykonawców itd

radzę poczekać z zakupem i wyborem projektu do momentu otrzymania warunków zabudowy, ja dostałem takie warunki których żaden z wybranych projektów nie spełniał, i musiałem szukać projektu pasującego do warunków lub dającego się do nich zaadaptować, w miedzczasie można wystąpić o warunki przyłączy wody,kanalizacji, prądu, pozałatwiać mapy itp. a projekt na końcu.

nie chodzi mi o kupowanie tylko o wybieranie - choć ja miałem projekt kupiony i wstępnie przygotowaną adaptacją (bez naniesień na projekt)przed decyzją ale wcześniej byłem w gminie uzgodnić czy nie będzie sprzeciwu do tego projektu.
Urzędnik w gminie był bardzo miły i powiedził że nie będzie sprzeciwu do mojego wyboru.

co gmina to obyczaj , niestety nie ma reguły , wybrałem projektów kilka a potem się okasało że dach ma być kopertowy, szerokość elewacji 12 do 15 metrów, wysokość do 7,6 m, powierzchnia zabudowy taka a taka , i nic nie pasowało , a wszystkiego nie da się zmienić na etapie adaptacji. A odwoływac się od decyzji to też pewnie droga przez mękę.

yaro
18-11-2005, 12:20
Witam

Dzięki za odpowiedz!!!!

Właśnie sie dowiedziałem ze stare warunki zabudowy nie obowiazują a nowych nie ma :evil:

Jeszcze nie zacząłem a juz załamka!!!!!!!! :(

Co robic?????

Pozdrawiam

u mnie tak bylo, dlatego czekalismy na warunki rok!!!
co robic? a co mowia w gminie? pytales ile bedziesz czekal?
jak powiedza ze dlugo zlec zalatwienie warunkow projektantowi ktory ma chody w gminie :lol:


No tak
Ale projekt wybrałem z Warszawy a budowac chce pod Krakowem
Myslisz ze miejscowy projektant przepchnie to przez gmine
i ile by to kosztowało :wink:

Pozdrawiam

yaro
18-11-2005, 12:28
A i jeszcze jedno pytanko

Nie mam na działce kanalizacji i chce mie POŚ do tego terz potzreba jakies pozwolenia

Czy moze załatwia to firma która bedzie to mątowac????

Pozdrowionka :P

andrea_l
18-11-2005, 14:21
Póki co na przydomową oczyszczalnię ścieków nie jest wymagane zezwolenie, jest ono potrzebne na budowę szamba bezodpływowego. Ale....Skoro starasz się o warunki zabudowy, to we wniosku wpisz także, że ubiegasz się o warunki na budowę szamba bezodpływowego, bo jakby się coś zmieniło z tymi oczyszczalniami, to warunki już będziesz miał, a tak to znowu czekanie na decyzje o warunkach. (to tak na wszelki wypadek, pomimo,że nie zamierzasz budować szamba). za to się nic nie płaci.

anpi
18-11-2005, 15:05
A i jeszcze jedno pytanko

Nie mam na działce kanalizacji i chce mie POŚ do tego terz potzreba jakies pozwolenia

Czy moze załatwia to firma która bedzie to mątowac????

Pozdrowionka :P

Jeśli w WZ napiszą, że możesz zrobić POŚ, to wystarczy zgłoszenie.

sylwia i rafał
18-11-2005, 22:44
ja przeznaczyłam sobie na papierologie z przyłączami 10 tyś. i rok czasu
wydaje mi sie że slusznie,ale pozwolenia na budowe nie mam jeszcze w ręku,różnie to bywa z tymi poślizgami

yaro
22-11-2005, 10:46
Witam

Nastepna buba :(

Nie moge miec POS za wysokie wody gruntowe!!!!!!!!!

A na szambo jakies pozwolonko trzeba,projekt lub cos równie głupiego

aha no i jakie szambo wybrac ????? Narazie rodzinka 2+1 ale jak to w nowym domku moze sie cos zmienic :P

Pozdrawiam

andrea_l
22-11-2005, 12:03
Bez decyzji ustalającej warunki zabudowy nie dostaniesz pozwolenia na szambo. Już Ci pisałam wcześniej, że jeśli nie chcesz czekać dwukrotnie na warunki zabudowy ( raz na budynek, a drugi raz na szambo), to we wniosku o wydanie warunków musisz dokładnie określić o co się ubiegasz , czyli wszystkie planowane inwestycje razem z domem, nie wystarczy wpisać, że ubiegasz o wydanie warunków zabudowy na budynek mieszkalny, trzeba wpisać także np. garaż jeśli jest osobnym budynkiem, szambo. Nie mam tu oczywiście na myśli sytuacji, w której planujesz bodowę powiedzmy garażu za 10 lat. :D

pozdrawiam
Tak sobie też myślę, że pani w gminie powinna pomóc, albo przynajmniej wytłumaczyć, bo to przecież ona będzie miała dodatkową robotę, jeśli czegoś nie uwzględnisz we wniosku i złożysz drugi o dodatkowe warunki na cos innego.

andrea_l
22-11-2005, 12:04
Bez decyzji ustalającej warunki zabudowy nie dostaniesz pozwolenia na szambo. Już Ci pisałam wcześniej, że jeśli nie chcesz czekać dwukrotnie na warunki zabudowy ( raz na budynek, a drugi raz na szambo), to we wniosku o wydanie warunków musisz dokładnie określić o co się ubiegasz , czyli wszystkie planowane inwestycje razem z domem, nie wystarczy wpisać, że ubiegasz o wydanie warunków zabudowy na budynek mieszkalny, trzeba wpisać także np. garaż jeśli jest osobnym budynkiem, szambo. Nie mam tu oczywiście na myśli sytuacji, w której planujesz bodowę powiedzmy garażu za 10 lat. :D

pozdrawiam
Tak sobie też myślę, że pani w gminie powinna pomóc, albo przynajmniej wytłumaczyć, bo to przecież ona będzie miała dodatkową robotę, jeśli czegoś nie uwzględnisz we wniosku i złożysz drugi o dodatkowe warunki na cos innego.

Agnieszka1
22-11-2005, 14:08
Witam

Dzięki za odpowiedz!!!!

Właśnie sie dowiedziałem ze stare warunki zabudowy nie obowiazują a nowych nie ma :evil:

Jeszcze nie zacząłem a juz załamka!!!!!!!! :(

Co robic?????

Pozdrawiam

u mnie tak bylo, dlatego czekalismy na warunki rok!!!
co robic? a co mowia w gminie? pytales ile bedziesz czekal?
jak powiedza ze dlugo zlec zalatwienie warunkow projektantowi ktory ma chody w gminie :lol:


No tak
Ale projekt wybrałem z Warszawy a budowac chce pod Krakowem
Myslisz ze miejscowy projektant przepchnie to przez gmine
i ile by to kosztowało :wink:

Pozdrawiam

a mieszkasz? w wawie? czy w krakowie?
bo to zasadnicza roznica
zakladam ze w krakowie.
Ja wynajelam projektanta ( u ciebie bylby to jakis projektant z krakowa) do adaptacji projektu gotowego wraz z wszelka papierologia - ja jej dalam projekt a ona reszte sama zalatwiala - war. zabud, zudy, war. mediow,pozwolenie na bud. - wszystko, wszystko. Nie zastanawialam sie co mi potrzebne, ona sama wszystko dolaczala - projekt oczyszczalni przydomowej, zagosp. terenu i inne pierdoly. Mnie nic nie interesowalo.
Za calosc placilismy 3000 zl ( adaptacja + papierologia)

yaro
22-11-2005, 14:32
Witam

Dzięki za odpowiedz!!!!

Właśnie sie dowiedziałem ze stare warunki zabudowy nie obowiazują a nowych nie ma :evil:

Jeszcze nie zacząłem a juz załamka!!!!!!!! :(

Co robic?????

Pozdrawiam

u mnie tak bylo, dlatego czekalismy na warunki rok!!!
co robic? a co mowia w gminie? pytales ile bedziesz czekal?
jak powiedza ze dlugo zlec zalatwienie warunkow projektantowi ktory ma chody w gminie :lol:


No tak
Ale projekt wybrałem z Warszawy a budowac chce pod Krakowem
Myslisz ze miejscowy projektant przepchnie to przez gmine
i ile by to kosztowało :wink:

Pozdrawiam

a mieszkasz? w wawie? czy w krakowie?
bo to zasadnicza roznica
zakladam ze w krakowie.
Ja wynajelam projektanta ( u ciebie bylby to jakis projektant z krakowa) do adaptacji projektu gotowego wraz z wszelka papierologia - ja jej dalam projekt a ona reszte sama zalatwiala - war. zabud, zudy, war. mediow,pozwolenie na bud. - wszystko, wszystko. Nie zastanawialam sie co mi potrzebne, ona sama wszystko dolaczala - projekt oczyszczalni przydomowej, zagosp. terenu i inne pierdoly. Mnie nic nie interesowalo.
Za calosc placilismy 3000 zl ( adaptacja + papierologia)


Dzieki za rade

Wkoncu cos pozytywnego :wink:

Pozdrawiam
:D :D :D