PDA

Zobacz pełną wersję : Nieosłonięty strop



anpi
17-11-2005, 20:47
Co może się stać, gdybym zostawił na całą zimę nieosłonięty niczym strop? Beton był wylewany 4 dni temu.

Geno
17-11-2005, 21:42
Niebezpieczne szczególnie na powierzchniach płaskich - woda może wnikać w zewnętrzną część nadbetonu i zamarzać - po ilus tam cyklach może zacząć beton się łuszczyć.

anpi
17-11-2005, 21:47
Hmm, właśnie tego się obawiałem. Na moim stropie porobiły się kałuże i dopiero te kałuże nakryłem folią. :-?

Głęboko się może złuszczyć beton?

Geno
17-11-2005, 21:53
Hmm, właśnie tego się obawiałem. Na moim stropie porobiły się kałuże i dopiero te kałuże nakryłem folią. :-?

Głęboko się może złuszczyć beton?

Nie tak od razu - kilkadziesiąt cykli - jak przykryłeś to dobrze. Łuszczy zależnie od klasy betonu, kruszywa,dodatków itd. m.in. bo to też się przekłada na szczelność. Solą strpu sypać nie będziesz więc nie powinno po przykryciu nic wielkiego się stać.

anpi
17-11-2005, 22:05
Nie tak od razu - kilkadziesiąt cykli - jak przykryłeś to dobrze. Łuszczy zależnie od klasy betonu, kruszywa,dodatków itd. m.in. bo to też się przekłada na szczelność. Solą strpu sypać nie będziesz więc nie powinno po przykryciu nic wielkiego się stać.

No to super, bo czarno widzę trwałość tego przykrycia folią. Dzisiaj w nocy był umiarkowany wiatr i całą folię skotłował. Co prawda poprzyciskałem ją kamieniami w większej ilości, ale jak będzie silniejszy wiatr - to nie wiem czy wytrzyma.