PDA

Zobacz pełną wersję : komentarze do remontu 100 letniego domu



andrzejka
17-11-2005, 21:08
Jaki fajny dom 8)
To dopiero będzie się mieszkac w tak wiekowym domostwie ciekawie 8) w
całkiem w dobrym stanie ten dom chyba był jak na swój wiek :roll:

sebapark
17-11-2005, 21:14
Sciany zewnętrzne na 70cm, strop drewniany pod paletami z cegłami nawet się nie ugioł. Jedyne co było złe to więźba.

Mam teraz koło 10m3 strego drzewa....ale bedę palił.....

Ekipa budowlana goni jak szalona i uczę się od nich organizacji. Jak czegoś zapomnę to robota stoi i afera. Jadę więc szybko na zakupy.

Poza tym to jestem bardzo zadowolony że go kupiłem Wiele osób odradzało jego kupno ale posłuchałem własnego rozumu.


Pozdrawiam

alfreda
17-11-2005, 21:19
Remont TAKIEGO domu to niewątpliwie niezłe wyzwanie!! Jestem pełna podziwu i bardzooo ciekawa postępów na placu boju!

Powodzenia. :D

tomek1950
17-11-2005, 22:05
Gratuluję. Fajnie, że masz dobrą ekipę. Czeka Cię sporo niespodzianek, oby przyjemnych. Może znajdziesz zamurowany skarb? Ja znalazłem tylko zamurowane pod tynkiem drewniane jajko. Napisz jak duży jest Twój dom. Tak na oko to ok. 200 m2 zabudowy lub nawet więcej. Zgadłem?
Pozdrawiam i życzę szybkiego zakończenia remontu.
Tomek

poltomy
17-11-2005, 23:40
No no kawal domu i roboty do zrobienia ale nie ma to jak dom na wsi. A jak sprawa z wilgocia scian bo Siedlce nie byly oszczedzone w 1997r?

Powodzenia i pozdrawiam - Tomek-Poltomy.

sebapark
18-11-2005, 08:35
Domek w obrysie zewnętrznym to 20m x 10m czyli 200m2 . Zgadłeś. Nowa więźba zrobi 160m2 na poddaszu. Mi wystarczy dziś parter więc góry nie robie.

Faktycznie domek był zalany do 0,5m nad posadzkę parteru. Właściciel zerwał posadzkę aż do stropu piwnicy i zerwał tynki. Zrobił cementową elewację.

Tak to zostawił i poddał się. Ja już kupiłem dom wysuszony bez tynków wew, instalacji.

Robię wiele zdjęć więc na pewno je zamieszczę w dzienniku.


Pozdrawiam

maksiu
18-11-2005, 08:38
Robię wiele zdjęć więc na pewno je zamieszczę w dzienniku.

Pozdrawiam

Tylko pamiętaj aby zamykać tagi [/img] bo inaczej nie zobaczymy twoich zdjęc, za pierwszym razem zrobiłem to za ciebie, ale nastepnym razem będziesz musiał sie juz martwić sam :D
pozdrawiam
maksiu

zaba_gonia
18-11-2005, 09:58
No no kawal domu i roboty do zrobienia ale nie ma to jak dom na wsi. A jak sprawa z wilgocia scian bo Siedlce nie byly oszczedzone w 1997r?

.

To prawda. Śiedlce byłay zalane, pamiętam bo nie mogłam przejechać rowerem, woda stała do połowy parteru. Ale mam nadzieję, ze Twój dom stał nieco wyżej. Przecież nie kupiłbyś zawilgoconego......

Ja również witam, tym bardziej ciepło, że będę mogła popatrzeć na efekty na żywo. Mam uczciwego człowieka od dachówek. jak jeszcze nie kupiłeś , to chętnie podam namiary. Mam nadzieję, że nie buduje u Ciebie moja ekipa... :roll:

dopiero teraz doczytałam, ze jednak był zalany.....
Ale skoro piszesz, że po remoncie, to pewno wzsystko ok. :)

Pozdrawiam

poltomy
18-11-2005, 22:28
Otworzyles dom przy tak niepewnej pogodzie ? Obys zdazyl z pracami zanim sypnie sniegiem.

Powodzenia i pozdrawiam -Poltomy

Aga - Żona Facia
25-02-2006, 21:34
Dach jest bardzo ładny! Już zupełnie inaczej wygląda ten DOM :D

A co dalej! Prosimy o zdjęcia!!!!!!

sebo8877
07-03-2006, 09:04
No Bastek - jestem pod wrażeniem tez spora posiadłośc - i tak samo jak ja planujesz zamiszkac na lato 2006 :)
Sporo pracy - wykończeniówka zabija (wiem cos o tym) finansowo ale kto ma podołac jak nie Sebastiany. Tak więc trzymam kciuki za Twoje powodzenie całej operacji i wierzę że dasz rade zrobić z tego swój własny i tylko swój a dodatkowo zrobiony tymi "ręcami" kąt - powodzenia

Sebastian (Sebo8877)