PDA

Zobacz pełną wersję : ulga przy zmianie pozwolenia?



baba
24-01-2002, 19:34
Obecnie mam pozwolenie wspólne z rodzicami na budowę dwóch zbliżniaczonych budynków.Budowa jest na etapie fundamentów-stan "0". Korzystam z ulgi od 2000r. Chcemy znieść współwłasność na tym etapie - wiąże się to z nowym pozwoleniem. Czy nadal będziemy mieli prawo do ulgi? Czym się podeprzeć jak pójdę z pytaniem do US?. baba

bogo
24-01-2002, 20:20
Już kłuciłem się na łamach forum o to. W takim razie powiem nie ogólnie a szczególnie. Miałem podobną sytuację. Wróciłem z zagranicy, kończyłem studia, nie miałem dochodów więc nie miałem co rozliczać. Kupiłem więc działkę na rodziców i zacząłem budować na rodziców (198:cool:. Oni sobie odliczali. Gdy zacząłem pracować po wybudowaniu stanu surowego rodzice darowali mi działkę z budynkiem (1999). Po przepisaniu pozwolenia na budowę zacząłem korzystać z ulgi w 1999/2000r na siebie. Czyli korzystać z pełnego limitu. Rodzice też zaczęli budować dom zupełnie gdzie indziej i kończą ulgę, którą częściowo sporzytkowali przy budowie mojego domu. W tej sprawie nawet rozmawiawiłem wtedy z b. miłą notabene panią urzędnik w tej sprawie. Urząd wzywał mnie później i rodziców do przedstawienia rachunków i innych papierów nie mając żadnych ale. Nie wiem czy w 2001 coś w tym względzie się zmieniło, ale według mnie ulga to prawo przypisane podatnikowi i jego dochodom a nie konkretnej inwestycji. Jest to chyba logiczne. Powiem ci jeszcze jeden bajer po którym wiele osób mówiło że stracę ulgę a g.. to prawda. Chodzi o zamieszkanie. Mieszkam już w domu i dalej korzystam z ulgi bo dużo mi jej jeszcze zostało a jako że mam ją z 1999 roku to mogę wykorzystywać aż skończę (teraz są jakieś ograniczenia czasowe). Chodzi o to że załatwiłem sobie coś takiego jak odbiór częściowy. Oczywiście jest to zgodne ze stanem faktycznym bo poddasze mam niewykończone. Warto też o tym wiedzieć. Pozdrawiam.