PDA

Zobacz pełną wersję : parkiet



ryar
17-11-2005, 22:27
Myślę nad położeniem parkietu, ale bardzo jasnego - jawor
- czy są jacyś lepsi i gorsi producenci w tej branży
- może ktoś ma doświadczenie z parkietem z parkiet.rzeszow.pl - W.Madera
- napaliłem się na olejowanie ale zdaje się że wtedy parkiet ciemnieje
- czy w w-wie można gdzieś obejrzeć gotowe polakierowane, olejowane fragmenty parkietów

tczarek
18-11-2005, 07:26
Mogę tylko powiedzieć, że jawor jest bardzo ładny ale czuły na zmiany wilgotności powietrza. Jeśli zastosuje się niedpoweidnie kleje i sposób ułożenia to parkiet porozsycha się. Trzeba więc dobrego fachowca aby odpowiednio ułożyć parkiet. Ja u siebie mam położony parkiet dębowy i polakierowany lakierem poliuretanowym firmy DULUX. Przy olejowaniu drogie jest utrzymanie parkietu, bo co roku trzeba go konserwować odpowiednimi woskami itp.

ww777
22-11-2005, 20:27
Witam
parkiet z jaworu, jesli się zaolejuje bedzie ciemniejszy, kolor zbliży się do miodowego -> w zależności od rodzaju oleju.Ja osobiscie odradzałbym olejowanie jawou.
Nie prawdą jest ze za szpary w podłodze z klonu odpowiada klej, grunt -> to są bzdury.
1. Wilgotność drewna 9% + - 2% czyli od 7% do 11%
2. Wligotność wylewki betonowej do 2% metodą CMK
3. Drewno po przyklejeniu do wyleki powinno się sezonowac około 4 tyg. tak aby osiągneło stan równowani dla danego pomieszczenia (parkieciarz mierzy wilgotność powietrza w pomieszczeniu i wilgotność drewna, jesli osiąga stan równowagi to przystepuje do cyklinowania, jesli nie to czeka się dłużej) Jesli wykonana podłoga zostanie w taki sposób to nie bedzie szpar, chyba ze warunki wilgotności w pomieszczeniach np. w zimie zmienią się -> wilgotność spadnie poniżej 45% a tak bywa, gdy się nie stosuje nawilżania. Drewno zacznie schnąć i wówczas mogą pojawić się szparki.
pozdrawiam
ww777