PDA

Zobacz pełną wersję : Co najpierw: mozajka czy terakota



Wil
18-11-2005, 10:19
Mam problem, na części przedpokoju chce ułożyć mozajkę zaś część zrobić terakotę. Co powinno byc położone najpierw?
Glazurnik mówi że parkiet bo ma stałą wysokość i on sie potem może do niej dopasować, zaś parkieciaż że terakota bo może byc problem z wilgocią przy styku, i że on sie dopasuje do terakoty...
I jak najlepiej zrobić miejsce łączenia?
Dziękuje

remx
18-11-2005, 10:26
Ja bym robił najpierw terakotę, po co glazurnik ma zapaćkać mozaikę.
Są jakieś listwy do łączenia obu posadzek.

sebanek
18-11-2005, 10:55
A ja przychylam się do poglądu glazurnika. Sam tak zrobiłem.

Wil
18-11-2005, 10:55
Ale czy ma to jakies technologiczne uzasadnienie? Z czystościa można sobie poradzić. Potem i tak będzie przecież cyklinowanie...

jabko
18-11-2005, 11:11
Najpierw podłoga, potem ściana

Uzasadnienie:
Ściana zachodzi na posadzkę więc woda spływająca po ścianie nie wpływa pod posadzkę i woda z posadzki też ma trudniej wpłynąć w pozimą szczelina niz pionowo w dół.
Tak sie robi w łazience ale w zasadzie wszedzie tak kładą

Majka
18-11-2005, 11:13
jabko, Wil pisze tylko o podlodze 8) no wiesz, pół mozaika, pół płytki :wink:

Łatwiej jest zrobić najpierw to co jest wyższe, czyli mozaikę lub parkiet. Potem bez problemu nawiąże sie do jej wysokosci z płytkami :D

jabko
18-11-2005, 11:35
.. na części przedpokoju chce ułożyć mozajkę zaś część zrobić terakotę...
Masz rację
Żle zrozumiałem

I drugi raz masz rację.
najpierw to co wyżej.

xavi
18-11-2005, 11:46
Zasada jest prosta:
najpierw mokre roboty, potem suche.

Glazurnik ma siętrzymać poziomicy, a jeśli musi łapać wysokość to może położyć trochę parkietu na sucho.

na marginesie: z technicznego punktu widzenia terakotę należy kleić na jaknajcieńszej warstwie kleju.

invx
18-11-2005, 19:01
najpierw mozajka, potem terakota. Z kilku wzgledow:
- jak ktos pisal najpierw roboty mokre potem suche. Inaczej drewno niepotrzebnie bedzie chlonelo wilgoc.
- ryzyko uszkodzania, zabrudzenia jest wieksze dla mozajki, niz dla plytek :wink:

Do laczenia sa specjalne listwy, choc robi sie to i bez listwe, ale w tedy trzeba ogromna starannosc zachowac :wink: