PDA

Zobacz pełną wersję : Wk?ad Jotula I 80 RH Panorama [12,0 kW]



09-01-2003, 09:18
Witam serdecznie wszystkich grupowiczow
Mam pytanie do konkretnych uzytkownikow w/w wkladu.
Jakie powierzchie ogrzewacie tym wkładem prosze o konkrety?
Ile drewna i jakiego (sezonowane, mokre) trzeba spalic na dobe?
Co ile trzeba wyrzucac popiol?
Jakie temperatury mozna uzyskac w domu z rozprowadzeniem cieplego powietrza?
Jak to jest z doprowadzeniem zimnego powietrza do wkladu, bezposrednio pod wklad czy inaczej?
I ogolnie jak dlogo trzeba sie bylo "uczyc" palenia, regulacja powietrza itp.....?
Napiszcie swoje opinie na temat tego "cacka"

Pozdrawiam
Przyszly uzytkownik Jotula

zibi
09-01-2003, 09:50
Po co 10 razy otwierać ten sam wątek - obok jest taki sam -
pszukaj . Tak się zaśmieca Forum . Zibi

09-01-2003, 10:57
Albo ja mam cos z oczami albo ty czytac nie umiesz.
Gdzie jest mowa o wkladzie I 80 RH Panorama [12,0 kW]?

jesion
09-01-2003, 11:16
twoj wklad niestety nie jest na tyle wyjatkowy zeby obslugi nie imaly sie ogolne zasady.

09-01-2003, 14:38
On 2003-01-09 10:50, zibi wrote:
Po co 10 razy otwierać ten sam wątek - obok jest taki sam -
pszukaj . Tak się zaśmieca Forum . Zibi

Palancie jak cię nie interesuje to po prostu nie wchodź na ten wątek ,nie zbieraj śmieci i nie dryguj kimś.

16-01-2003, 09:50
Kominek o ktorym mowa , JEST wyjatkowy nawet porownujac go ze sparthermem nie mowie juz o jakichs lnnych tanich z kastoramy. Cala zeszla zime ogrzewalem wtedy jeszcze budowe sphartermem (nie obudowany). Zalezalo mi na tym by palio sie jak najdluzej i w porywach dochodzilem do 6 godzin (po zamontowaniu regulatora ciagu kominowego). Zmienila mi sie koncepcja samej obudowy i musialem kupic inny wklad, idealnie pasowal jotul panorama. Teraz uzytkuje go juz ponad miesiac, nie probowalem robic rekordu w dlugosci palenia ale 8 godzin juz sie palilo bez wysilku. Poniewaz nie mam drzewa sezonowanego to szybe trzeba czesto czyscic czesto. to akurat bez roznicy porownujac oba wklady. Szamot w sparthermie po jednym sezonie jest do wymiany, jotul jest zeliwniy. Nie zaluje ze musialem kupic drugi wklad bo wiem ze mam teraz najlepszy .

kodi_gdynia
16-01-2003, 10:30
Jurek - co to znaczy szamot do wymiany? Popękał, wyparował i czy jest to wada szamotu czy złego użytkowania.
Pozdrawiam

16-01-2003, 11:51
Szamot do wymiany tzn. dwie sposrod chyba 10 czesci sa po roku uzywania dobre , pozostale wszystkie popekane. Dowiadywalem sie juz u przedstawiciela maja to wymienic bezplatnie w ramach gwarancji. Ale, to mimo wszystko klopot.

Wos
16-01-2003, 12:20
Jurekj - mozesz cos wiecej napisac na temat tego regulatora ciagu - czy jest montowany na kominie czy w kominie, ile kosztowal, namiary gdzie mozna kupic, co dalo jego zamontowanie itd ?

17-01-2003, 08:57
Jest to regulator firmy polmar (www.polmar.bialystok.pl). montuje sie go na kominie.Wyduzyl czas spalania 20-30%, a co za tym idzie oszczednosci. W reklamie firmy sa te oszczednosci jak pamietam sa wieksze , ale ja ciagle nie mam suchego , sezonowanego drzewa i stad moze te rozbieznosci. Wylot kominowy i tak trzeba czyms zakonczyc a ze za jednym razem mialem takze oszczednisci to uwazam ze wartalo wydac chyba okolo 400 zl. Jedyny mankament to bardziej okopcony komin.

17-01-2003, 09:45
jurekj -jak sądzę jesteś z Białegostoku-gdzie kupiłeś wkład Jotula ??

17-01-2003, 10:11
Napewno w Bialymstoku jest przedstawiciel jotula. Ja jestem z Bielska- Bialej, i tutaj kupilem wklad. Regulator jest produkowany w Bialymstoku a na kominie zakladal mi go przedstawiciel ze Skoczowa.

orum
19-01-2003, 16:26
do anonimowy
Jotula w Bialymstoku sprzedaje gosc w ANEKSIE ( taki dom handlowy) blisko gieldy owocowej .
A przy okazji jak sie sprawdzi ten regulator przy spalaniu oleju opalowego , daje tez jakies oszczednosci?