PDA

Zobacz pełną wersję : Strych



zaga
18-11-2005, 13:22
Poradźcie ludzie jak ocieplić dach, kiedy jest maly stryszek na którym stoi turbina i będą stać różne inne rzeczy. Czy ociepla się do samego szczytu i odeskowaną podlogę strychu już nie ( tylko regips jako sufit) Czy może nie ocieplać strychu - dachu do szczytu, tylko samą podłogę nad częścią mieszkalną. A może ocieplić to i to. Opinie z jakimi się spotkałam są takie, że będzie gorąco na strychu i ciepło ucieknie jak nie zrobię i tak i tak. UFFF.. Poradźcie. Pozdrawiam ! Agata

mironmk
18-11-2005, 13:37
mam ocieplone i to i to - nawet się nie zastanawiam się jaką miałbym temp. latem i zimą w pokojach na poddaszu, gdyby nie ocieplenie.

MarcinBialezyn
18-11-2005, 13:51
Jeżeli chodzi o utrzymanie ciepła zimą to ocieplenie pomieszczeń nieogrzewanych nie ma większego sensu, ponieważ będzie tam i tak temperatura prawie taka jak na zewnątrz. (herbata w dobrze izolowanym termosie stygnie też, ponieważ nie ma tam źródła ciepła)
Co się tyczy izolacji przed upałami to faktycznie zaizolowanie części niemieszkalnej może mieć sens, w szczególności, jeżeli pokrycie dachu jest ciemne i absorbuje duże ilości ciepła słonecznego. Jednak jeżeli nie będzie możliwości wietrzenia w nocy tej przestrzeni to i tak temperaura tak ustali się na średniej dobowej, mimo, że w nocy będzie relatywnie zimno to na strychu będzie jeszcze gorąco, częściowo to ciepło będzie przenikać do pomieszczeń mieszkalnych.

mironmk
18-11-2005, 16:02
jest dokładnie jak mówisz - do tego rzeczywiście dach jest ciemny - byłem w podobnym domu bez ocieplonego strychu: latem gorąco (znacząca różnica), zimą, jakby nie grzać na górze jest za zimno, za to na dole upał.
Ocieplenie, ocieplenie, ocieplenie.


Jeżeli chodzi o utrzymanie ciepła zimą to ocieplenie pomieszczeń nieogrzewanych nie ma większego sensu, ponieważ będzie tam i tak temperatura prawie taka jak na zewnątrz. (herbata w dobrze izolowanym termosie stygnie też, ponieważ nie ma tam źródła ciepła)
Co się tyczy izolacji przed upałami to faktycznie zaizolowanie części niemieszkalnej może mieć sens, w szczególności, jeżeli pokrycie dachu jest ciemne i absorbuje duże ilości ciepła słonecznego. Jednak jeżeli nie będzie możliwości wietrzenia w nocy tej przestrzeni to i tak temperaura tak ustali się na średniej dobowej, mimo, że w nocy będzie relatywnie zimno to na strychu będzie jeszcze gorąco, częściowo to ciepło będzie przenikać do pomieszczeń mieszkalnych.

invx
18-11-2005, 19:07
zdania sa podzielone, ja jestem zdania ze ocieplac i to i to :wink:
poszukaj na forum pare razy bylo poruszane

zaga
19-11-2005, 18:03
Ok. dzięki wszystkim.Agata