PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiej mocy piec do malego domku jednorodzinnego?



lukasz007
18-11-2005, 16:32
Witam, mam pytanie do fachowców. Czy do domu 72m2 w przyszlosci 130m2 z dobra termomodernizacja, nalezy zastosowac piec gazowy jednofunkcyjny tradycyjny z palnikiem modulowanym o mocy 4-12 junkers euroline czy mocniejszy 8-24 kW junkers eurostar (CO z osobnego przeplywowego pieca juz zamontowanego). Mysle to o Junkersie euroline.Na rynku sa dwie opinie 1. maly bo powinien chodzic caly czas (wlaczanie i wylaczanie powoduje wieksze zuzycie gazu),
2.duzy bo maly nie wystarczy w przyszlosci

Nastepna watpliwosc:

Euroline 4-12 nie ma sterowania pokojowego za pomoca modulowania palnika tylko wlacz wylacz, czyli zuzycie gazu bedzie wieksze niz przy sterowaniu za pomoca modulacji tj jes to w piecu eurostar 8-24, ktory znowu jest za duzy.

No i badz tu madry i pisz wiersze :roll:

dodatkowo dzisiaj diler buderusa powiedzial mi ze piec CW 4-12 to jest jakis przekret i nie ma takiej mozliwosci, by tyle mial bo najnizsze piece jakie do tej pory skonstruowano to 7,5 kW, poza tym cytuje euroline to przezytek i syf co czesto sie psuje. Facet proponuje buderusa kondensacyjnego (w promocji z cala kotlownia za 10 tys), tylko czy mi sie to i po ilu latach zwroci przy takiej powierzchni?

Paranoja dla laików, fachowcy pomozc :P

Pozdrawiam,Łukasz

Mały
19-11-2005, 23:52
1. polecem euroline'a 12 kw
2. wystarczy teraz i wystarczy po rozbudowie
3. kocioł posiada modulację
4. są kotły o mocy od 4 kw (w/w euroline)
5 psuje się nie częściej iż inne urządzenia
6 i chyba najciekawsze od kiedy junkers kupił buderusa zgadnij skąd buderus bierze kotły wiszące?
pozdrawiam
To nie junkers kupił buderusa tylko bosch kupił i junkersa i buderusa,a wcześniej buderus dakona (a może później...).