PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki piec



Marta Czarniak
18-11-2005, 21:35
Czy ktoś kupił piec jednofunkcyjny Vaillant, co o tym sądzicie.Jakie piece są polecane, stający a może wiszacy, Vaillant czy może inny?

andrzejj_
19-11-2005, 05:26
odradzam jakikolwiek kocioł gazowy.Bardzo duze koszty za CO.Mam wrazenie ze wraz ze wzrostem cen gazu spada jego kalorycznosc.
Ja w tej chwili mam porownanie kocioł gazowy-kociol eco groszek.
Ten na eco groszek wychodzi 3razy taniej!!!

anna99
19-11-2005, 18:55
To trochę przypomina apel: nie kupujcie samochodu, rower wychodzi x razy taniej!

Marto, ja mam Vaillanta AquaPlusa 1-funkcyjny z wbudowanym 20 litrowym zasobnikiem warstwowym. Dwie łazienki, kuchnia. Ze względu na centralne usytuowanie, małe odległości zrezygnowałam nawet z cyrkulacji. W pierwszym sezonie grzewczym w bardzo mroznych miesiącach i ogrzewaniu tylko gazem (drewno sie skonczyło! :cry: ) rachunki wyniosły (łącznie z ciepłą wodą - 130 m2 powierzchni i 4 dorosłe osoby) ok. 250 zl. A jestem osobą ciepłolubną i musze mieć temp. 21-22 stopnie C.

Oczywiście, byc może w innym domu to sie nie sprawdzi (pow. i odległości), ale nareszcie mamy pod dostatkiem ciepłej wody - 2 prysznice jednoczesnie to pryszcz! Sterownik Vaillanta reguluje także tzw. "ciepły start" - w określonych godzinach zasobnik jest utrzymywany stale na poziomie okreslonej temperatury.

Piec wisi w otwartej kuchni i "udaje" szafkę. Nie mam kotłowni ani nawet pom. gosp. Jest w miarę cichy, nie przeszkadza ani w nocy ani wieczorem, gdy oglądamy tv. Zmywarka jest o niebo głosniejsza.
Dla mnie bomba!

Cypek
19-11-2005, 19:19
Hm, rower 3 x taniej, a jeszcze taniej wegiel i chodzenie piechotą.
Dokładnie tak im chcesz mieć wiecej swobody i luksusu tym drożej płacisz.
Tak więc gaz i olej wychodzi drożej od węgla i groszku, miału i innych. Ale automatyka może zdziałać cuda.

andrzejj_
22-11-2005, 07:32
pani Aniu kocioł gazowy ma tez plusy.Jesli dom nie ma podpiwniczenia to jedyne logiczne rozwiązanie.Jednak kocioł wiszacy w kuchni to troche zagracanie waznego pomieszczenia w chałupie-to ocz.moje zdanie-pozdrawiam