PDA

Zobacz pełną wersję : izolacja pozioma ścianek działowych - czy koniecznie?



Ultima
19-11-2005, 13:11
W moim projekcie nie ma nic na ten temat a w mniej lub bardziej fachowych czasopismach przeczytałem sprzeczne opinie. Na zdrowy, chłopski rozum wydawałoby się, że skoro podoga na gruncie została zaizolowana przeciwwilgociowo to po co izolować folią czy papą podłogę od ścianek działowych. Podobnie rzecz ma się w przypadku ścianek działowych na stropie. Czy jest to konieczne jak można wyczytać np. w 'Muratorze' czy należy traktować taką izolację jako przesadę jakich wiele.
Przy okazji :) spytam jak jest u Was. Ile cm wystaje w folia/papa izolująca ściany zewnętrzne domu od ścian fundamentowych? Chodzi mi o zakładkę na izolację podłogi wykonaną z folii. Ile te folie powinny zachodzić na siebie?

pawelurb
19-11-2005, 13:57
ścianki działowe są zwykle stawiane na chudym betonie lub na fundamecncie , a nie na gotowej posadzce na gruncie ( posadzka na gruncie to izolacja, styropian i wylewka, ale to się robi zwykle po ściankach działowych ) pod ścianki działowe trzeba dać izolację , natomiast na stropie niekoniecznie , u siebie nie dawałem na stropie , a zakłąd folii przy posadzce powinien wystarczyć 20 - 30 cm.

budulec
19-11-2005, 18:37
Izolację na stropie, pod ścianki działowe nie daje się ze względu na izolacje wilgociową. Ta izolacja ma za zadanie rozdzielic konstukcję stropu od ścianki. W przeciwnym razie przy nadmiernym "powiązaniu" ścianek ze stropem, podczas uginania stropu następuje poziome zarysowanie ścianek działowych. Podobnie sprawa ma sie przy dochodzeniu scianek działowych do stropu od spodu. Tam również należy zostawić przerwę ok. 2cm (wypełniając ją wełną lub pianką).
pzdr

Ultima
19-11-2005, 20:02
pawelurb - dzięki.

budulec - nie za bardzo rozumiem. Czyli wg. Ciebie na stropie rozkłada się na całej powierzchni folię i dopiero na tej folii buduje sie scianki działowe? Czy ta folia to izolacja wilgociowa, o ktorej piszesz? Jesli tak jest to zastanawiam się po co folia w pomieszczeniach, w których nie będzie planowo wilgoci.
W przypadku stropu wyobrazam sobie konstrukcję podlogi w nastepujacy sposób:
- na stropie posadowione ścianki działowe (nie wiem tylko czy ma sens dawanie pod nie pasów folii - tak jak piszą niektóre fachowe czasopisma)
- nastepnie izolacja akustyczna
- nastepnie szlichta pod posadzkę
- nastepnie posadzka
W przypadku pomieszczeń wilgotnych np. łazienka pod posadzke z plytek dalbym jeszcze folie.

budulec
20-11-2005, 08:27
pawelurb - dzięki.

budulec - nie za bardzo rozumiem. Czyli wg. Ciebie na stropie rozkłada się na całej powierzchni folię i dopiero na tej folii buduje sie scianki działowe? Czy ta folia to izolacja wilgociowa, o ktorej piszesz? Jesli tak jest to zastanawiam się po co folia w pomieszczeniach, w których nie będzie planowo wilgoci.
W przypadku stropu wyobrazam sobie konstrukcję podlogi w nastepujacy sposób:
- na stropie posadowione ścianki działowe (nie wiem tylko czy ma sens dawanie pod nie pasów folii - tak jak piszą niektóre fachowe czasopisma)
- nastepnie izolacja akustyczna
- nastepnie szlichta pod posadzkę
- nastepnie posadzka
W przypadku pomieszczeń wilgotnych np. łazienka pod posadzke z plytek dalbym jeszcze folie.
Moja odpowiedź dotyczyła tylko i wyłącznie Twojego pytania dotyczącego izolacji ścianek działowych. Być może masz ścianki działowe na całej powierzchni stropu, tylko pytanie po co?
W swojej poprzedniej wypowiedzi wyraźnie napisałem, że nie jest to izolacja przeciwwilgociowa. Izolacja przeciwwilgociowa to całiem inne zagadnienie.

maxus79
25-01-2016, 15:32
witam mam pytanie do fachowcow

chcialem zapytac o izolacje scianek dzialowych na parterze pod scianami nosnymi mam folie pcv 1mm
czy moge dac pod scianki dzialowe 2 warstwy foli pcv ale tej cienkiej 0,3mm ?
oczywiscie pod folia bedzie izoplast dydperbent wodny zeby niereagowal ze styropianem
pozdrawiam

Adam626
25-01-2016, 19:00
Folia nie jest izolacja. Daj papę

maxus79
25-01-2016, 19:38
ale ja mowie o foli do izolacji poziomej fundamentow 0.3mm grubosci

SO-JER
25-01-2016, 21:09
nie nadaje sie

maxus79
25-01-2016, 21:10
uzasadnij to co piszesz
bo pod sciany nosne sie nadaje a pod dzialowe juz nie ???

Adam626
25-01-2016, 22:12
jak jestes przekonany ze jest dobra to po co pytasz? Układaj folię i bądź zadowolony

maxus79
25-01-2016, 22:55
no tak jasne kolejny deweloper sie wypowiedzial
niewazne czy to bedzie dobrze zrobione chodzi tylko aby byc zadowolonym
jesli masz co kolwiek jeszcze pisac to szkoda twojej klawiatury
aha dzieki ci za bardzo pomocna wypowiedz

SO-JER
26-01-2016, 17:06
Rób jak chcesz ;)
okna drzwi parkiet czy meble możesz zawsze wymienić ale ze ścianami gorzej :P

maxus79
26-01-2016, 17:19
przeciez ta folia jest do tego przeznaczona tak samo jak papa pod scianami nosnymi mam folie folda plus gruba 1mm papa juz dawno by byla zniszczona na przejsciach widzialem na innej budowie taka pape
ja tylko pytam czy dawac 2 warstwy cienkiej foli 0,3 mm czy jedna ta gruba 1mm musial bym kupic cala rolke 50 m a co ja z tym potem zrobie jak potzrebuje tylko 12 metrow

a po drugie to nie folia czy papa jest odpowiedzialna za izolacje tylko masa itumiczna pod ta folią lub papą

folia i papa sa zbrojeniem dla tej masy bitumicznej