PDA

Zobacz pełną wersję : Mam kilka ciekwaych pytań.



Kulin
19-11-2005, 18:55
Witam.

Budowa idzie pełną parą, choć zima tuż tuż. W związku z tym mam kilka pytań.

1. Jaki piec na ekogroszek (Viadrus czy Kielar, a może inny, chodzi mi o to aby miał wkład żeliwny, stal jednak szybko ulega zniszczeniu (w stosunku do żeliwa).

2. Jak daleko od ścianki zewnętrznej na poddaszu należy wyprowadzić zasilanie grzejników, dokładnie interesuje mnie, ile zajmie w cm wykończenie takiej ścianki zewnętrznej na poddaszu ?

3. Najpierw wylewki, czy tynkowanie ?

4. Za tydzień przychodzą instalatorzy, i tak się zastanawiam, czy nie byłoby dobrze wytynkować kotłownie, aby później nie kombinować z tynkiem za rurkami, za piecem, itp.

Dzięki za odpowiedź (-i).

Pozdrawiam

Kulin

rafałek
19-11-2005, 21:28
Ad. 3. Tynki a potem wylewki i zeznań nie zmienię.
Ad. 4. Kotłownię miałem wytynkowaną przed instalatorami (chodzi o CO) właśnie z tych samych powodów o których piszesz. Tu i tak rurki idą wierzchem. Jednak wcześniej wszystkie zostały doprowadzone i przepuszczone przez ściany.

bobo30
20-11-2005, 15:59
tynki potem wylewki
u nas rurki w kotłowni były pierwsze, a więc tynkarz musiał sie nieco bardziej postarać, pewnie byłoby ładniej gdyby zrobił swoje przed rurkami, ale praktycznego znaczenia to nie miało

invx
20-11-2005, 18:21
ad 2. a z czego ta scianka ? murowana ? ocieplona od zewnatrz ? drewniana ? wykonczenie moze zajac od 2 cm (plyta GK na kleju) jak i 20 cm (welna i GK) - napisz wiecej szczegolow

ad 3. najpierw tynki, choc szkoly sa rozne ....

ad 4. Zdecydowanie najpierw tynkowac, potem piec, i to co ma isc po wierzchu, inaczej to wygladac to bedzie gorzej niz fatalnie ... a i piec bedziesz mial w tynku :wink: