PDA

Zobacz pełną wersję : --- sa jakies promocje na kotly gazowe c.o. ?



mannix
19-11-2005, 19:27
kochani - za kilka dni musze zakupic kociol c.o. (raczej dwufunkcyjny) na domek o pow. ok. 160 m2.
czy sa jakies hiper-ulta-mega ciekawe promocje w ktorych mozna kupic dobry kociolek za naprawde atrakcyjna cene ?
cos slyszalem o aktualnej promocji viessmana ale jakos nigdzie nie moge znalesc...
jesli macije jakies namiary na ciekawe kociolki dajcie znac.

moje preferencje: kociolek dwufunkcyjny, nie kondensacyjny, cena ? najchetniej cos kolo 3k pln.

KrzysiekMarusza
19-11-2005, 21:03
2-funk raczej odradzam (chyba ze kochasz czekac na ciepłą wodę) - proponuję poszukać wyszukiwarką po forum n/t pieców 2-funk.
Generalnie wielu posiadaczy 2-f nie jest zadowolona (wyjąwszy 2-f z zasobnikiem); proponuję 1-f z zasobnikiem ok. 100 l i cyrkulacją ciepłej wody: ciepła woda w każdym punkcie domu jest zawsze i od razu po odkręceniu kranu, nie spada jej temp. gdy ty stoisz pod prysznicem a ktoś jeszcze w qchni kran odkręcił ....
pozdr - Krzysiek

mannix
20-11-2005, 09:43
2-funk raczej odradzam (chyba ze kochasz czekac na ciepłą wodę) - proponuję poszukać wyszukiwarką po forum n/t pieców 2-funk.
Generalnie wielu posiadaczy 2-f nie jest zadowolona (wyjąwszy 2-f z zasobnikiem); proponuję 1-f z zasobnikiem ok. 100 l i cyrkulacją ciepłej wody: ciepła woda w każdym punkcie domu jest zawsze i od razu po odkręceniu kranu, nie spada jej temp. gdy ty stoisz pod prysznicem a ktoś jeszcze w qchni kran odkręcił ....
pozdr - Krzysiek

no ale ja musze tez i dom ogrzewac gazem. wiec jak to widzisz ?

KrzysiekMarusza
20-11-2005, 09:51
Pewnie nie qmasz różnicy pomiędzy 1-funk z zasobnikiem i 2-funk ? Jeśli tak to poczytaj o kotłach trochę na tym forum ...

pozdr - Krzysiek
PS Ja mam 1 -funk z zasobnikiem, ta "1 funkcja" to c.o., a dodatkowo grzeje wodę w zasobniku - do kranów :)

mannix
20-11-2005, 10:03
Pewnie nie qmasz różnicy pomiędzy 1-funk z zasobnikiem i 2-funk ? Jeśli tak to poczytaj o kotłach trochę na tym forum ...

pozdr - Krzysiek
PS Ja mam 1 -funk z zasobnikiem, ta "1 funkcja" to c.o., a dodatkowo grzeje wodę w zasobniku - do kranów :)

dobrze tlumaczysz - wiec jesli nie sprawi ci to klopotu - czy mozesz wyluszczyc mi w tym poscie ?

KrzysiekMarusza
20-11-2005, 10:26
kocioł 2-funk - grzeje wodę do c.o. i dodatkowo - cwu, ale robi to dopiero wtedy gdy odkręcisz kran - czyli musi się przełączyć w nim odpowiedni zawór na grzanie cwu, a potem ta cwu musi dopłynąć do kranu (po drodze jeszcze nagrzewając rurki) -> trzeba długo czekać na cwu przy kranie/wannie/prysznicu
kocioł 1-funk z zasobnikiem de facto ma 2 funkcje, bo poza c.o. ogrzewa też cwu w zasobniku (czyli woda jest gotowa w nim - ciepła); jak zrobisz cyrkulację tej wody od zasobnika do wszystkich punktów poboru (pompką cyrkulacyjną) i z powrotem - to cwu będzie zawsze "od razu" dostępna z kranu, bez czekania

poszukaj jeszcze "cyrkulacji" na forum - ogólnie polecam "wątek wątków" by kol. invxs

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=47119

pozdr - Krzysiek
PS Aha - jak wybierasz kociołek - jeśli nie kondensat, to warto kupić z zamkniętą komorą spalania (tzw. turbo) - kosztuje jakie 500 zł więcej niż "normalny" - tzn. atmosferyczny, ale może być bardziej ekonomiczny, a dodatkowo nie trzeba do niego komina tylko współśrodkową rurę w rurze

mannix
20-11-2005, 10:55
PS Aha - jak wybierasz kociołek - jeśli nie kondensat, to warto kupić z zamkniętą komorą spalania (tzw. turbo) - kosztuje jakie 500 zł więcej niż "normalny" - tzn. atmosferyczny, ale może być bardziej ekonomiczny, a dodatkowo nie trzeba do niego komina tylko współśrodkową rurę w rurze

o dzieki :) o to mi chodzilo. to wiele tlumaczy.
a jaki ew. kociol bys polecil ?
chodzi mi o konkretny model.
i jeszcze jedno. jak w tym kotle 1 funkcyjnym pobieram wode (z kranu) to rozumiem, ze zabieram ja z instalacji c.o. i piec i tak bedzie chodzil zeby wyrownac temperature do momentu az osiagnie ona tyle stopni ile bylo przed uzyciem wody z kranu ?
jesli tak to rachunek ekonomiczny bedzie podobny, tyle ze plus taki, iz w kranie ciepla woda bedzie szybciej.
i kolejne pytanie: jak to jest latem ? jak nie grzeje domu ? kociol taki przestawia sie tyle na grzanie wody z kranu czy jak ? (to istotna kwestia)
i next question: jesli zaloze bojler przy piecu 2 funkcyjnym (+ pompka) to wode ciepla bede mial chyba od razu ? mowie o bojlerze i nacyzniu wyrownawczym (cisnieniowym) bo chcialbym podlaczyc piec na paliwo stale do tej instalacji (bardziej aby moc latem pogrzewac wode, niz ogrzewac dom. zawsze sie zbierze troche drzewa i innych smieci do palnenia (jak sie mieszka w domku)

ppp.j
20-11-2005, 13:50
Pozwól mannix ze ja co nieco dodam. Jestem co prawda na tym samym etapie co Ty ale temat do strony teoretycznej mam rozpracowany. Kotły zarówno jedno jak i dwufunkcyjne na ogół są wykorzystywane do „produkcji na rzecz” CO i CWU. Oba systemy mają priorytet CWU nad CO bo jak przestaniesz grzać to pojemność murów jest tak duża że tego nie odczujesz. Tak wiec niezależnie jaki system wybierzesz to piec będzie grzał w pierwszej kolejności CWU a jak tę funkcję zaspokoi powróci do CO. Wobec tego dlaczego jednofunkcyjny jest lepszy? Jak wspomniał KrzysiekMarusza ma on wodę nagrzaną zgromadzoną w zasobniku CWU i gdy zastosujesz obieg powrotny cały układ jest nagrzany i ciepła woda o jednakowych parametrach stale dostępna. Ale nie ma róży bez kolców. W tym systemie trzeba w kotłowni czy gdzieś postawić dodatkowo zbiornik CWU. Jest to jednak układ bardziej komfortowy. Co do kotłów to wszystkie z górnej półki powinny Ciebie zadowolić. Z tańszych dobrą opinia cieszy się Brötje http://www.broetje.com.pl/ (trudno tam wejść) i polski Termet http://www.termet.com.pl/ . Jeśli chodzi o zasobniki CWU to każdy producent pieców dostarcza je w pakiecie lub można dokupić np. w Galmecie http://www.galmet.com.pl/ .
PS. Staraj sie nie przesadzać z mocą pieca. Przy dobrze zaizolowanym domu 8kW na CO i 18 kW na CWU wystarczy.

mannix
20-11-2005, 14:22
wielkie dzieki za informacje.
czyli rozumiem ze kociol 1 funkcyjny rozni sie tym od 2 funkcyjnego (obiegowego) ze musi miec dodatkowy zbiornik (bojler). to pikus jesli tylko o to chodzi o bojler i tak bym montowal)
no chyba ze zle zrozumialem, wiec nie gniewaj sie jak cos przeinaczylem.
poza tym czy szukales moze jakiegos kotla dla siebie ? czy sa jakies promocje cenowe jesli chodzi o kotly gazowe ?
cos slyszalem o Viessmanie albo Vailancie ale nie wiem czy jeszcze trwa.... ?

ppp.j
20-11-2005, 16:37
Jeśli chcesz uchodzić za zorientowanego inwestora a na takiego lepiej wyglądać podczas negocjacji ze sprzedawca to lepiej używaj poprawnej nomenklatury :wink:


czyli rozumiem ze kociol 1 funkcyjny rozni sie tym od 2 funkcyjnego (obiegowego) ze musi miec dodatkowy zbiornik (bojler). to pikus jesli tylko o to chodzi o bojler i tak bym montowal)
Nazywaj to Zasobnik Ciepłej Wody Użytkowej (CWU) plus zawór trójdrogowy. Ten zasobnik może też mieć grzałkę elektryczną i wtedy będzie spełniał funkcję wspomnianego przez Ciebie bojlera. Ale to już instalator Ci powie bo ja mogę coś pokręcić.


no chyba ze zle zrozumialem, wiec nie gniewaj sie jak cos przeinaczylem.
poza tym czy szukales moze jakiegos kotla dla siebie ? czy sa jakies promocje cenowe jesli chodzi o kotly gazowe ?
cos slyszalem o Viessmanie albo Vailancie ale nie wiem czy jeszcze trwa.... ?
Na stronach producentów są informacje o promocjach. Ja skłaniam się ku Brötje

mark1oc
20-11-2005, 16:37
do konca listopada masz promocje na VAILLANTA z zasobnikiem np.Vu 200+VIH R 120lcena poprzednia brutto 7300 obecna 6590 brutto ceny katalogowe :wink:

KrzysiekMarusza
20-11-2005, 18:05
mannix - jak rozumiem, wszystko jasne ... :)

pozdr - Krzysiek

mannix
20-11-2005, 18:06
do konca listopada masz promocje na VAILLANTA z zasobnikiem np.Vu 200+VIH R 120lcena poprzednia brutto 7300 obecna 6590 brutto ceny katalogowe :wink:

znajomy cos mowil o viessmanie tylko nie pamietam jaki model. przecena z ponad 4 tys. na 2 z kawalkiem. wie ktos cos na ten temat ?

darek63
20-11-2005, 18:20
Słyszałem, że też Termet poszedł w dół, ale sprawdż czy masz serwisantów w okolicy. Serwis i rozruch to w przypadku mniej znanych (reklamowanych) firm punkt "krytyczny". Już miałem decyzję na Termeta, ale okazało sie, że mam tylko 1 (jednego) serwisanta w moim mieście, i to wojewódzkim. Paranoja jakaś! A co będzie jak pojedzie sobie na saksy lub długie wczasy? No to odpuściłem. Posprawdzaj w internecie ceny katalogowe kotłów i potem do sklepów, i się targuj ..... targuj ..... targuj ........ nawet do -20 a nawet -30%. Promocję ma teraz też Vaillant.