PDA

Zobacz pełną wersję : Saunier Duvall Isomax czy piec jednofunkcyjny z zasobnikiem?



Marcio
19-11-2005, 20:00
Szanowni,
zastanawiam się nad wyborem pieca gazowego. Jeszcze do niedawna brałem pod uwagę jedynie piec jednofunkcyjny z zasobnikiem 120 l - myślałem o Junkersie lub Vailancie. Jednakże ostatnio natrafiłem na opinię, że wyżej wymieniony SD Isomax w pełni dorównuje własnościomi użytkowymi (a według producenta nawet je przewyższa!) piec o którym myślałem. Ja mam jednak mimo wszystko wątpliowości związane z komfortem korzystania z ciepłej wody - czy ten typ pieca (kombinacja przepływowego ogrzewacza wody (8l/min) wraz z zasobnikiem 42l - z którego w razie potrzeby dobierana jest woda w momencie kiedy pobór przewyższa 8l/min) pozwala rzeczywiście komfortowo korzystać z wanny czy prysznica?
Czy mogę liczyć na merytoryczną pomoc w tej kwestii, bądź komentarze obecnych użytkowników wspomnianego Isomaxa?

Yanek
22-11-2005, 12:43
Dwie zaprzyjaźnione rodziny korzystają właśnie z IsoMaxa. Konfigurację mają taką samą tzn. 30% podłogówki i osobno 70% grzejników (chaty około 150m2). Do tego obie rodzinki składają się z: 2 osoby dorosłe + 2 dzieciaki.
Korzystają z tego pieca od 1,5 roku i są zachwycone. Chlapią się pod prysznicem nie oszczędzając wody i ciągle płynie ciepła. Teperatura ogólnie w domu również komfort.
Ja kupuję trochę droższego IsoMax Condens (przy domku 140m2 użytkowej, 50% podłogówki, 2 os dorosłych, 1 dzieciaku).