PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł Junkers Euromaxx - ciągle włącza się i wyłącza



tomek_2
19-11-2005, 20:34
Jak temu zaradzic? Kocioł gazowy 1-f 24 kW (ustawiony na wykorzystanie 50 % mocy CO) z osobnym zasobnikiem 150 l. Instalacja CO na rozdzielaczach (1 na poddaszu i 1 na parterze). Regulacja pogodowa z ustawiona funkcja pomiaru temp. w pomieszczeniu. Grzejniki na poddaszu dość dobrze dobrane mocami, natomiast na parterze przewymiarowane. Zawory termostatyczne na wszystkich grzejnikach - te większe grzejniki sporo zdławione na zaworach, mniejsze niewiele bądź wcale. Tem. zasilania CO ustawiona w punkcie E, co odpowiada temp. max. zas. 70. Przy dzisiejszej temp. zewn. (okolice 0 stopni) pogodowka tak steruje temp. zasilania CO, ze dochodzi ona do ok. 55-60 st. Objaw taki, że kocioł włącza się i wylącza co kilka minut (w ub. roku takie zjawisko nie występowało). Cos jest nie tak, ale co? Mozecie podzielic sie rada, co moze byc przyczyna takiego zachowania się kotła? Czy zachowanie takie może powodowac głowica termostat. na grzejniku znajdującym się w pomieszczeniu z regulatorem TW2?

niezły
20-11-2005, 11:41
Piec Ci taktuje
Instalacja c.o. razem z kotłownią to dość skomplikowany stwór i bardzo trudno jest trafić z radą Jednym z powodów taktowania jest zbyt duża moc ustawiona na kotle w parze ze zbyt małym przepływem wody do instalacji Powodem mogą być przymknięte termostaty ale czy przed sezonem filtr przed piecem czyściłeś

tomek_2
21-11-2005, 01:56
A jak pozbyc sie tego taktowania, jeli przyczyna sa przymkniete termostaty? Bez nich w obecnej chwli nie za bardzo wyobrazam sobie instalacji - bo grzejniki na poddaszu wymagaja sporo wyzszej temp. zasilania niz te na parterze (sa one przewymiarowane i trzeba je przymknac termostatem). Mozecie podzielic sie radami? Aha - zdjalem termostat z grzejnika w pomieszczeniu z regulatorem TW2 ale niespecjalnie poprawilo to sytuacje poza tym, ze sie strasznie cieplo zrobilo tam bo grzejnik dosc spory jest. Taktowanie zmniejszylo czestotliwosc tylko wtedy, kiedy zmniejszylem na kotle temp max. zasilania z pozycji E do 4 ew. do 5. Ale wtedy nialem wrazenie, ze grzejniki na gorze budynku sa niedogrzane.
Poprosze o dalsze rady.

Cypek
21-11-2005, 06:57
Ogranicz mu modulację palnika (moc) aby za szybko nie podgrzewał wody w CO. Grzejniki poprzycinane i szybko zagrzewa wodę. Daj mi tez wieksza histereze pracy np 15 C i powinno ustapić. pewnie miałes przeglad kotła i instalator go zrestartował. Ja myślałem, ze mojego powiesze za ja.... za ten manewr, całe moje pieczołowicie wypracowane ustawienia posłał na smietnik jednym naciśnięciem RESET.

tomek_2
21-11-2005, 18:43
Do pegaziatko:
jako, ze jestes w duzej czesci ojcem wyboru mojego kotla :) poprosze cie o wiad. na priv. i troche wiecej know-how, jak zrobic to, o czym piszesz.

Do cypek
dzieki za rady. Jak ograniczyc moc juz wiem, ale jak jest z ta histereza - o ktora konkretnie nastawe chodzi?

tomek_2
24-11-2005, 01:14
pegaziatko - moge prosic cie o info na priv? A przy okazji przypominam sie - moze ktos sie jeszcze wypowie w temacie?

24-11-2005, 08:14
U mnie to samo jest,bardzo ładnie się uśmiecham,zeby nie było na priv tylko tutaj,bo zdaje się,że problem nie jest pojedyczny.
Pozdrawiam

Małgoś
28-11-2005, 10:19
Podciągam wątek, bo mam ten sam problem.