PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie podłogowe na parterze ,na piętrze chłodno......



Ew-ka
20-11-2005, 07:09
U mnie pojawił sie problem .....podłogówka daje na dole ciepło - czujnik ma cały czas 22 st i więcej ( tak ustawiliśmy temp. na dzień) a na górze zrobiło sie chłodniej ,bo tam są już wystygnięte kaloryfery .....a piec sie nie włącza bo czuje ,że jest 22 st !!!!! :cry:
JAK TO ROZWIĄZAĆ ????

VPS
20-11-2005, 07:35
Napisz jakie masz sterowanie, tzn. czy to są dwa niezależne obwody grzewcze sterowane poprzez zawór 3-drogowy z siłownikiem czy inne rozwiązanie.

Ew-ka
20-11-2005, 10:31
nie za bardzo sie w tym orientuję ,ale podłogówka ma osobne sterowanie niezależnie od kaloryferów -piec Vaillant i sterownik również tej firmy .

Zbigniew Rudnicki
20-11-2005, 15:21
U mnie regulator pokojowy temperatury (do kotła Vaillant) jest usytuowany w pokoju, gdzie są tylko 2 grzejniki (nie ma podłogówki).
Natomiast w pomiesczeniach ogrzewanych podłogowo nie ma regulatora.
Jeden grzejnik w pokoju z regulatorem jest całkowicie zakręcony, drugi całkowicie otwarty.
Gdy były oba otwarte, to tam gdzie jest podłogówka było nieco za zimno.
Gdy chcę aby tam gdzie podłogówka (salon, jadalnia, kuchnia) było cieplej, nie podwyższając temperatury w pokoju z regulatorem, wieszam w tym pokoju ręcznik na grzejniku.

VPS
20-11-2005, 15:36
Ew-ka
Czy to jest regulator VRC 420 ?

Zbigniew Rudnicki
20-11-2005, 15:43
Jestem poza domem, nie mogę sprawdzić.
Chyba jakiś zaczynajacy sie na 300 ?
(Jeśli do mnie było to pytanie).

cezak
20-11-2005, 16:17
1) Na obwodzie ogrzewania podłogowego powinien być czujnik temperatury czynnika grzewczego na powrocie do kotła połączony z zaworem termostatycznym na zasilaniu.
Można ustawić temp.na tym zaworze na niższą i 'skryzować przepływ' czyli zmniejszyć ilości przepływajacego ciepła w ogrzew.podłog.
Zmniejszać stopnowo aż do otrzymania równowagi pomiędzy górą a dołem.
2) Podobny sposób na zmniejszenie rotacji ciepła w ogrzew.podł to zmiejszenie biegu(zmiana zakresu pracy pompki obiegowej) najwieksze tłoczenie na III-ce. Należy zredukować do II lub I... i obserwacja.
3) Wizyta serwisu pieca czyli Panów ktorzy znają automatykę pieca, a nie firmy instalacyjnej od montażu pieca i instalacji,
Powodem również jest zachwiana równowaga pomiędzy mocą grzewczą I-szej i II- giej kondygnacji.

Pozdr.

VPS
20-11-2005, 16:24
Krótko pisząc brak równowagi hydraulicznej całego układu C.O.

Ew-ka
20-11-2005, 17:14
VPS- regulator VRC 330.....
Jest to dopiero moje pierwsze grzanie w tym sezonie ,ponieważ do tej pory wystarczal kominek .Wczoraj probowalismy całodobowe włączenie pieca z regulacją pokojową a tu taki numer :cry: ....na parterze wszędzie temperatura 22 st a na piętrze 18/19 stopni.Myślimy ,że wyłączenie jednego obwodu podłogówki (w holu gdzie jest regulator)winno rozwiązać ten problem ,ale może jest jakies inne rozwiązanie ???

1950
20-11-2005, 20:52
Ew-ka, a gdzie masz umiejscowiony ten VRC 330,
jezeli masz go w pomieszczeniu gdzie jest podłogówka to jest błąd,
sterownik powinien być umiejscowiony w pomieszczeniu z grzejnikami,
i to w pomieszczeniu które jest teraz najchłodniejsze,
automatyka kotła powinna ustawiać pracę kotła (temperaturę wody kotłowej) do zapotrzebowania na ciepło właśnie tego pomieszczenia,
temperatura pozostałych pomieszczeń jest regulowana przez głowice termostatyczne i układ mieszający podłogówki

Ew-ka
21-11-2005, 13:01
regulator ma najbardziej optymalne miejsce ,a niestety podłogówka jest wszędzie oprócz sypialni i pokoju gościnnego z kominkiem .
Bardzo dziękuję wszystkim za cenne uwagi , VPS - :D , zmniejszyłam podłogówkę do 2 stopnia i jest lepiej ..... :D
Dzieki .......