PDA

Zobacz pełną wersję : PROJEKT INDYWIDUALNY - wymiana doświadczeń, pytania, dyskusja nad planami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

robert skitek
27-03-2009, 07:20
na razie jedynie projekt

pumka_gumka
27-03-2009, 09:34
Wybralismy projekt gotowy, ktory w pelni spelnia nasze wymagania. Zmianiamy tylko okno na drzwi tarasowe i przestawiamy jedna scianke dzialowa, a i wydluzamy garaz o metr, co zupelnie nie zmienia nic w bryle budynku. Mysle, ze udalo nam sie trafic w samo sedno tego, czego oczekujemy od domku.
Teraz tylko czekamy, co tez gmina wymysli w sprawach zabudowy terenu. Oby nie pokrzyzowali naszych planow, bo wtedy chyba zrobie sobie projekt indywidualny oparty na gotowcu, dostosowany do wymagan gminy....
Odpukuje w niemalowane. oby nam sie to nie przytrafilo. Wolimy dac duzo mniej za gotowca i do tego nie czekac na jego "produkcje" miesiacami.

pumka_gumka
27-03-2009, 09:34
Wybralismy projekt gotowy, ktory w pelni spelnia nasze wymagania. Zmianiamy tylko okno na drzwi tarasowe i przestawiamy jedna scianke dzialowa, a i wydluzamy garaz o metr, co zupelnie nie zmienia nic w bryle budynku. Mysle, ze udalo nam sie trafic w samo sedno tego, czego oczekujemy od domku.
Teraz tylko czekamy, co tez gmina wymysli w sprawach zabudowy terenu. Oby nie pokrzyzowali naszych planow, bo wtedy chyba zrobie sobie projekt indywidualny oparty na gotowcu, dostosowany do wymagan gminy....
Odpukuje w niemalowane. oby nam sie to nie przytrafilo. Wolimy dac duzo mniej za gotowca i do tego nie czekac na jego "produkcje" miesiacami.

Michcio&Tuśka
27-03-2009, 21:14
Hejka :D

Przymierzamy się do budowy domu. Przygotowanie projektu zleciliśmy architektowi od A do Z.
Dom jest z dwoma pełnymi piętrami bez skosów, z dachem o małym kącie nachylenia około 22 stopnie. (dach kopertowy)
Powierzchnia domu około 180 m2

Ze względu na szerokość działki 16,25 takie wymiary domu.

Tak wyglądała pierwsza koncepcja, która zbutnio nie przypadła nam do gustu :wink:

http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2009-03/19912a21.jpg (http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-03/19912a21/Rzut_parteru.gif.html)

http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2009-03/5824e9a4.jpg (http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-03/5824e9a4/Rzut_pietra.gif.html)

Obecnie, po kilku zmianach tak to wygląda :lol: :

Parter

http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2009-03/1cb9c1dc.jpg (http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-03/1cb9c1dc/Parter2.gif.html)

Piętro

http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2009-03/1736bba1.jpg (http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-03/1736bba1/Pietro2.gif.html)

W dolnej łazience z powrotem znajdzie się prysznic.

Sprawa okien do końca nie jest jeszcze ustalona, więc okien nie komentujemy :lol:

Zapraszamy do komentowania każda uwaga cenna :lol:

Pozdrawiamy :D

Michcio&Tuśka
27-03-2009, 21:14
Hejka :D

Przymierzamy się do budowy domu. Przygotowanie projektu zleciliśmy architektowi od A do Z.
Dom jest z dwoma pełnymi piętrami bez skosów, z dachem o małym kącie nachylenia około 22 stopnie. (dach kopertowy)
Powierzchnia domu około 180 m2

Ze względu na szerokość działki 16,25 takie wymiary domu.

Tak wyglądała pierwsza koncepcja, która zbutnio nie przypadła nam do gustu :wink:

http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2009-03/19912a21.jpg (http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-03/19912a21/Rzut_parteru.gif.html)

http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2009-03/5824e9a4.jpg (http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-03/5824e9a4/Rzut_pietra.gif.html)

Obecnie, po kilku zmianach tak to wygląda :lol: :

Parter

http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2009-03/1cb9c1dc.jpg (http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-03/1cb9c1dc/Parter2.gif.html)

Piętro

http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2009-03/1736bba1.jpg (http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-03/1736bba1/Pietro2.gif.html)

W dolnej łazience z powrotem znajdzie się prysznic.

Sprawa okien do końca nie jest jeszcze ustalona, więc okien nie komentujemy :lol:

Zapraszamy do komentowania każda uwaga cenna :lol:

Pozdrawiamy :D

oresund
27-03-2009, 21:35
1) pokazcie elewację :)

2) przy kuchni brak spiżarni, a jest tak daleko...
wolałbym nie miec w kuchni składu mikserów i innych wynalazków nie uzywanych codziennie,
a spiżarnie

3) na parterze w kuchni nie jest wyrysowany komin,
czy on sie zacznie od 1p ?

4) klatka schodowa zabudowana wewnatrz tym schowkiem moze okazac sie "duszna" (optycznie)

5) polecam izolację akustyczną:
sypialnia z duzym łożem a lazienka..
poza tym przy 180m2 chcialbym miec osobne wejscie do WC na pietrze,
przy 4 pokojach (nie wiem ile osob by tam mialo mieszkac) mogą robic sie kolejki

6) garderoby nie widze

7) z której strony świata jest wjazd?
bo jesli innej niz wschodniej, to bedą niezbyt ciepłe pokoje i zimne balkony

oresund
27-03-2009, 21:35
1) pokazcie elewację :)

2) przy kuchni brak spiżarni, a jest tak daleko...
wolałbym nie miec w kuchni składu mikserów i innych wynalazków nie uzywanych codziennie,
a spiżarnie

3) na parterze w kuchni nie jest wyrysowany komin,
czy on sie zacznie od 1p ?

4) klatka schodowa zabudowana wewnatrz tym schowkiem moze okazac sie "duszna" (optycznie)

5) polecam izolację akustyczną:
sypialnia z duzym łożem a lazienka..
poza tym przy 180m2 chcialbym miec osobne wejscie do WC na pietrze,
przy 4 pokojach (nie wiem ile osob by tam mialo mieszkac) mogą robic sie kolejki

6) garderoby nie widze

7) z której strony świata jest wjazd?
bo jesli innej niz wschodniej, to bedą niezbyt ciepłe pokoje i zimne balkony

mcmagda
27-03-2009, 22:00
Te same kwestie:
- gdzie jest północ
- elewacje
- piętro - garderoby, jakie jest przeznaczenie 4 pokoi i czy jedna łazienka da radę?
- podoba mi się układ kuchnia-jadalnia-salon, ale nic dziwnego, bo mam prawie identycznie w projekcie :)
- nie wiem czy macie wizulizacje, ale bałabym się na dole tych zabudowanych schodów i korytarzyka - klatka schodowa będzie na wysokość dwóch poziomów cała? - może pierwszy projekt nie był optymalny, ale chyba było więcej przestrzeni na piętrze

mcmagda
27-03-2009, 22:00
Te same kwestie:
- gdzie jest północ
- elewacje
- piętro - garderoby, jakie jest przeznaczenie 4 pokoi i czy jedna łazienka da radę?
- podoba mi się układ kuchnia-jadalnia-salon, ale nic dziwnego, bo mam prawie identycznie w projekcie :)
- nie wiem czy macie wizulizacje, ale bałabym się na dole tych zabudowanych schodów i korytarzyka - klatka schodowa będzie na wysokość dwóch poziomów cała? - może pierwszy projekt nie był optymalny, ale chyba było więcej przestrzeni na piętrze

Michcio&Tuśka
27-03-2009, 22:09
Elewacji tymczasowo brak :D niebawem architekt nam podeśle.

Spiżarka pod schodami, myślę że w kuchni około 10m wszystko pomieści się w szafkach

Komin pewnie zacznie się od 2 piętra, podwieszany okap, zresztą nad tym jeszcze nie rozmawialiśmy z arch. :lol:

Klatka w pierwszej wersji była otwarta - z pustką ale zdecydowaliśmy się wykorztać to miejsce na małą garderobę :D

Łazienka praktycznie przy sypialni, 3 łazienki na dom 180m z garażem to troszkę za dużo 8) jak dla nas...

Działka niestety :( z wiem od południa...

Michcio&Tuśka
27-03-2009, 22:09
Elewacji tymczasowo brak :D niebawem architekt nam podeśle.

Spiżarka pod schodami, myślę że w kuchni około 10m wszystko pomieści się w szafkach

Komin pewnie zacznie się od 2 piętra, podwieszany okap, zresztą nad tym jeszcze nie rozmawialiśmy z arch. :lol:

Klatka w pierwszej wersji była otwarta - z pustką ale zdecydowaliśmy się wykorztać to miejsce na małą garderobę :D

Łazienka praktycznie przy sypialni, 3 łazienki na dom 180m z garażem to troszkę za dużo 8) jak dla nas...

Działka niestety :( z wiem od południa...

mcmagda
27-03-2009, 22:17
I chcecie mieć taras od północy? Macie może szkic z usytuwaniem domu na działce? Po co Wam duże północne okna? Będzie chyba zimno wchodziło i światła mała.

NIekoniecznie, że łazienki dwie, ale chociaż szansa, żeby siusiu zrobić jak ktoś się kąpie bez schodzenia na dół.

mcmagda
27-03-2009, 22:17
I chcecie mieć taras od północy? Macie może szkic z usytuwaniem domu na działce? Po co Wam duże północne okna? Będzie chyba zimno wchodziło i światła mała.

NIekoniecznie, że łazienki dwie, ale chociaż szansa, żeby siusiu zrobić jak ktoś się kąpie bez schodzenia na dół.

Michcio&Tuśka
27-03-2009, 22:26
Takie usytuowanie bo na końcu działki mamy dość spory staw :lol:

działka długa na około 60m. Tak więc latem będziemy mieli z salonu widok na pięknie nasłoneczniony ogród ze stawem :D

Zdecydowanie 2 łazienki nam wystarczą, dom dla obecnie 2 osób, ewentualnie w porywach do 3 :oops: :wink:

Michcio&Tuśka
27-03-2009, 22:26
Takie usytuowanie bo na końcu działki mamy dość spory staw :lol:

działka długa na około 60m. Tak więc latem będziemy mieli z salonu widok na pięknie nasłoneczniony ogród ze stawem :D

Zdecydowanie 2 łazienki nam wystarczą, dom dla obecnie 2 osób, ewentualnie w porywach do 3 :oops: :wink:

mcmagda
27-03-2009, 22:45
Rzeczywiście staw sporo zmienia. A jaka jest szerokość działki?

No niby 2 do 3-ech, ale skoro 4 pokoje na górze to jeden Wasz, jeden pociechy, jeden gościny, jeden pracownia? nie wiem zgaduję, ale wydaje się, że będzie trochę osób w kolejce do toalety, a tak rano biegać po piętrach. Ale to pewnie Ci co już mieszkają w domach powinni się wypowiedzieć.

mcmagda
27-03-2009, 22:45
Rzeczywiście staw sporo zmienia. A jaka jest szerokość działki?

No niby 2 do 3-ech, ale skoro 4 pokoje na górze to jeden Wasz, jeden pociechy, jeden gościny, jeden pracownia? nie wiem zgaduję, ale wydaje się, że będzie trochę osób w kolejce do toalety, a tak rano biegać po piętrach. Ale to pewnie Ci co już mieszkają w domach powinni się wypowiedzieć.

Michcio&Tuśka
27-03-2009, 22:52
Lepiej nic nie kombinować :lol: szerokość marna 16,25

Naszym zdaniem bez sensu tyle łazienek, damy rade z dwoma :lol:

Jeden pokój to mini siłownia :wink:

Michcio&Tuśka
27-03-2009, 22:52
Lepiej nic nie kombinować :lol: szerokość marna 16,25

Naszym zdaniem bez sensu tyle łazienek, damy rade z dwoma :lol:

Jeden pokój to mini siłownia :wink:

aniasmyk
28-03-2009, 11:53
Szkoda :)

mcmagda
28-03-2009, 17:59
A mi się strona z domu nie chce otworzyć coś o flashu 9+ pisze, którego instalowanie nic nie daje, a w robocie mi się otwiera tylko, że po robocie jak już nikt nie widzi to zapominam spojrzeć :)

aswywiadu
29-03-2009, 08:54
U mnie na razie wygrywa gotowiec:
http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_pod_hebanowcem/m47415049da011
Jak dostanę odstępstwa od gminy to przejdzie. A jak nie to wtedy chyba indywidualny na bazie kliku projektów.
Ceny:
archon 2270 (plus adaptacja) indywidualny od 10 000 w górę :D [/i]

aswywiadu
29-03-2009, 08:54
U mnie na razie wygrywa gotowiec:
http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_pod_hebanowcem/m47415049da011
Jak dostanę odstępstwa od gminy to przejdzie. A jak nie to wtedy chyba indywidualny na bazie kliku projektów.
Ceny:
archon 2270 (plus adaptacja) indywidualny od 10 000 w górę :D [/i]

asabird
29-03-2009, 18:55
Kończymy indywidualny i NIGDY WIECEJ! Od prawie roku wozimy się z architektem, który ciągle czegoś zapomina, oddaje niedoróbki, a teraz okazało się że zaprojektował niezgodnie z planem zagospodarowania, i grozi mi, zmiana projektu, przewała na budowie (zbudowanie inaczej niż w projekcie) lub zamordowanie architekta. Następnym razem kupię gotowca z zagranicznego katalogu (bo te polskie mają dziwne wielkie dachy). ARCHITEKTOM MÓWIĘ NIE! Odradzam wszystkim - kupa nerwów i strata pieniędzy (13 tys.)

asabird
29-03-2009, 18:55
Kończymy indywidualny i NIGDY WIECEJ! Od prawie roku wozimy się z architektem, który ciągle czegoś zapomina, oddaje niedoróbki, a teraz okazało się że zaprojektował niezgodnie z planem zagospodarowania, i grozi mi, zmiana projektu, przewała na budowie (zbudowanie inaczej niż w projekcie) lub zamordowanie architekta. Następnym razem kupię gotowca z zagranicznego katalogu (bo te polskie mają dziwne wielkie dachy). ARCHITEKTOM MÓWIĘ NIE! Odradzam wszystkim - kupa nerwów i strata pieniędzy (13 tys.)

darwisz
29-03-2009, 19:38
My zdecydowaliśmy się na indywidualny projekt ponieważ mieliśmy okazję przed podjęciem starań o własny dom pomieszkać w mieszkaniach i domach. W każdym lokum czegoś nam brakowało. Albo czegoś było za mało (pom. gospodarczych, spiżarni, pralni, pom. tarasowego itp.) lub wręcz odwrotnie za duże pokoje źle umiejscowione ściany,źle umiejscowione okna drzwi itp.
Mamy świadomość, że wszystko można zmienić ale przejrzeliśmy kilkaset projektów w internecie i z każdym coś było nie tak.Poz tym gotowe projekty często są przewymiarowane a przez to droższe.

Zebraliśmy myśli przelaliśmy wszystko na papier i poszliśmy do projektanta.

Czy się udało zobaczymy po zamieszkaniu :roll:

darwisz
29-03-2009, 19:38
My zdecydowaliśmy się na indywidualny projekt ponieważ mieliśmy okazję przed podjęciem starań o własny dom pomieszkać w mieszkaniach i domach. W każdym lokum czegoś nam brakowało. Albo czegoś było za mało (pom. gospodarczych, spiżarni, pralni, pom. tarasowego itp.) lub wręcz odwrotnie za duże pokoje źle umiejscowione ściany,źle umiejscowione okna drzwi itp.
Mamy świadomość, że wszystko można zmienić ale przejrzeliśmy kilkaset projektów w internecie i z każdym coś było nie tak.Poz tym gotowe projekty często są przewymiarowane a przez to droższe.

Zebraliśmy myśli przelaliśmy wszystko na papier i poszliśmy do projektanta.

Czy się udało zobaczymy po zamieszkaniu :roll:

oresund
29-03-2009, 20:22
Okna na północ to tylko straty energetyczne, ciągle zimne;
Staw...zalezy od urody;

Nie wiem czy inwestor czy architekt ale ktos kto dyktował
ten układ nie wie ze nie warto tracic południowej elewacji na bramę garażową;
Domy z wjazdem od południa projektuje sie zupełnie inaczej

oresund
29-03-2009, 20:22
Okna na północ to tylko straty energetyczne, ciągle zimne;
Staw...zalezy od urody;

Nie wiem czy inwestor czy architekt ale ktos kto dyktował
ten układ nie wie ze nie warto tracic południowej elewacji na bramę garażową;
Domy z wjazdem od południa projektuje sie zupełnie inaczej

doro74
30-03-2009, 10:57
jakies nowiny rzutowe?

doro74
30-03-2009, 10:57
jakies nowiny rzutowe?

atena28
30-03-2009, 17:45
My kupiliśmy projekt gotowy 2 powodów:
1) gotowy projekt jest tańszy,
2) od razu widać efekt: są aranżacje komputerowe, nawet poustawiane przykładowo meble, nierzadko zdjęcia i blogi budowlane o tym projekcie, a co za tym idzie kontakty z budującymi, którzy pomagają, radzą i to jest na duży +

atena28
30-03-2009, 17:45
My kupiliśmy projekt gotowy 2 powodów:
1) gotowy projekt jest tańszy,
2) od razu widać efekt: są aranżacje komputerowe, nawet poustawiane przykładowo meble, nierzadko zdjęcia i blogi budowlane o tym projekcie, a co za tym idzie kontakty z budującymi, którzy pomagają, radzą i to jest na duży +

aniasmyk
01-04-2009, 16:03
Dostałam dzisiaj wycenę wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. Całość na nasz dom wraz z sprzętem, kanałami i montażem wyniosła 24.900,00. Jak uważacie czy jest to dobra cena? Czy tak to kosztuje? Czy można taniej? Może ktoś z Was ma wentylację u siebie i może napisać kilka słów czy jest to rzeczywiście potrzebna rzecz?

DAWID+T
01-04-2009, 22:53
Sugeruję wentylację mechaniczną bez rekuperacji ...
Rekuperacja jest droga a wentylacja mechaniczna jest potrzebna wrecz ...

tomclav
03-04-2009, 14:25
Indywidualny

nie da się postawić pasywnego przy projekcie powtarzalnym/gotowym:)

tomclav
03-04-2009, 14:25
Indywidualny

nie da się postawić pasywnego przy projekcie powtarzalnym/gotowym:)

lukey
04-04-2009, 22:44
Czy autor mógłby wrzucić zdjęcie projektu parteru jeszcze raz... zdjęcie się gdzieś zgubiło. A tak to super piękny dom.. i jeśli można zapytać to jakie są koszty stanu surowego takiego domu??

lukey
04-04-2009, 22:44
Czy autor mógłby wrzucić zdjęcie projektu parteru jeszcze raz... zdjęcie się gdzieś zgubiło. A tak to super piękny dom.. i jeśli można zapytać to jakie są koszty stanu surowego takiego domu??

Oksymoron
07-04-2009, 07:37
hej, chcialam chwalic,a tu sie okazuje,ze jakies zmiany sie szykują.
Chwale z gory, w ciemno, bedzie pieknie 8)

mcmagda
07-04-2009, 08:21
Tak coś się pewnie szukuje - na razie blokada, ale mam nadzieję, że w 2 tyg. zamknę proces szukania wnętrzarza i ruszam dalej. Jak ktoś ma namiary na fajnych wnętrzarzy to bardzo proszę.

Oksymoron - podziwaj jak szybko się uwinęłaś z projektem indywidulanym. Ale pewnie miałaś to bardziej przemyślane niż taki żółtodziób domowy jak ja :)

Oksymoron
07-04-2009, 08:26
no ja do tej pory zmieniam i wydziwiam, wiec nie jest to proces zamkniety :lol:

Irma
08-04-2009, 11:51
Fajny projekt, lubię takie...
a co do kuchni, to moim zdaniem otwarta się sprawdza przy dużej rodzinie.
Ma się wszystkich na oku :) i wogóle jak ktoś jest pro rodzinny to tylko otwarta. Zapachy jak zapachy...trudno żeby się ich całkiem z życia pozbyć...

Irma
08-04-2009, 11:51
Fajny projekt, lubię takie...
a co do kuchni, to moim zdaniem otwarta się sprawdza przy dużej rodzinie.
Ma się wszystkich na oku :) i wogóle jak ktoś jest pro rodzinny to tylko otwarta. Zapachy jak zapachy...trudno żeby się ich całkiem z życia pozbyć...

emqwadrat
14-04-2009, 09:42
INDYWIDUALNY

Taki "musieliśmy" zamówić bo działka i mała i wąska- a gotowe były tak dłuuuugie, że zostałoby mało ogródka....

Doświadczenia mamy takie, że jak będziemy budować drugi dom (a już wiem, że będziemy) to na pewno będzie indywidualny nawet jak działka abędzie wieeeelka...... ponieważ wg nas budując indywidualny można sporo oszczędzić a i domek jest dokładnie taki jak chcemy- żadnych kompromisów i słów: "może być".

Różnica w cenie- gotowy z adaptacją i przeróbkami- 1500-4000 zł, a nasz indywidualny kosztował 5000zł.....wiem, że to raczej tanio ale tak nam się trafiło :D
Gdyby miał kosztować nawet 10000 to też bym zapłacił.

emqwadrat
14-04-2009, 09:42
INDYWIDUALNY

Taki "musieliśmy" zamówić bo działka i mała i wąska- a gotowe były tak dłuuuugie, że zostałoby mało ogródka....

Doświadczenia mamy takie, że jak będziemy budować drugi dom (a już wiem, że będziemy) to na pewno będzie indywidualny nawet jak działka abędzie wieeeelka...... ponieważ wg nas budując indywidualny można sporo oszczędzić a i domek jest dokładnie taki jak chcemy- żadnych kompromisów i słów: "może być".

Różnica w cenie- gotowy z adaptacją i przeróbkami- 1500-4000 zł, a nasz indywidualny kosztował 5000zł.....wiem, że to raczej tanio ale tak nam się trafiło :D
Gdyby miał kosztować nawet 10000 to też bym zapłacił.

mcmagda
14-04-2009, 21:57
Jest jeszcze jedna nie wspomniana zaleta gotowców. Jak się kupuje projekt gotowy to jest to ogólnie zrozumiałe. Jak się robi indywdiualny to potem trzeba połowę świąt rodzinie bliższej i dalszej tłumaczyć co to za pomysł z tym indywidulnym, dlaczego to tak długo trwa i jak trzeba mieć pokręcone w głowie, żeby nie móc znaleźć odpowiedniego domu wśród tysięcy projektów.

mcmagda
14-04-2009, 21:57
Jest jeszcze jedna nie wspomniana zaleta gotowców. Jak się kupuje projekt gotowy to jest to ogólnie zrozumiałe. Jak się robi indywdiualny to potem trzeba połowę świąt rodzinie bliższej i dalszej tłumaczyć co to za pomysł z tym indywidulnym, dlaczego to tak długo trwa i jak trzeba mieć pokręcone w głowie, żeby nie móc znaleźć odpowiedniego domu wśród tysięcy projektów.

emqwadrat
15-04-2009, 10:28
Jest jeszcze jedna nie wspomniana zaleta gotowców. Jak się kupuje projekt gotowy to jest to ogólnie zrozumiałe. Jak się robi indywdiualny to potem trzeba połowę świąt rodzinie bliższej i dalszej tłumaczyć co to za pomysł z tym indywidulnym, dlaczego to tak długo trwa i jak trzeba mieć pokręcone w głowie, żeby nie móc znaleźć odpowiedniego domu wśród tysięcy projektów.

Przynajmniej jest o czym gadać podczas spotkań rodzinnych...... :wink:

emqwadrat
15-04-2009, 10:28
Jest jeszcze jedna nie wspomniana zaleta gotowców. Jak się kupuje projekt gotowy to jest to ogólnie zrozumiałe. Jak się robi indywdiualny to potem trzeba połowę świąt rodzinie bliższej i dalszej tłumaczyć co to za pomysł z tym indywidulnym, dlaczego to tak długo trwa i jak trzeba mieć pokręcone w głowie, żeby nie móc znaleźć odpowiedniego domu wśród tysięcy projektów.

Przynajmniej jest o czym gadać podczas spotkań rodzinnych...... :wink:

monikaa13
15-04-2009, 12:29
No cóż bardzo chciałam indywidualny ale mąż nie dał się przekonać - jest gotowiec.

monikaa13
15-04-2009, 12:29
No cóż bardzo chciałam indywidualny ale mąż nie dał się przekonać - jest gotowiec.

Michcio&Tuśka
15-04-2009, 16:33
Doczekaliśmy się pierwszych wizualizacji :lol:

http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2009-04/c0863603.jpg (http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-04/c0863603/01a.jpg.html)

http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2009-04/179fa0fd.jpg (http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-04/179fa0fd/03aa.jpg.html)

http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2009-04/0c4d65fc.jpg (http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-04/0c4d65fc/04a.jpg.html)

http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2009-04/e210d835.jpg (http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-04/e210d835/07a.jpg.html)

I teraz zastanawiamy się nad balkonem z tyłu budynku :)

Michcio&Tuśka
15-04-2009, 16:33
Doczekaliśmy się pierwszych wizualizacji :lol:

http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2009-04/c0863603.jpg (http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-04/c0863603/01a.jpg.html)

http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2009-04/179fa0fd.jpg (http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-04/179fa0fd/03aa.jpg.html)

http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2009-04/0c4d65fc.jpg (http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-04/0c4d65fc/04a.jpg.html)

http://www.fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2009-04/e210d835.jpg (http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-04/e210d835/07a.jpg.html)

I teraz zastanawiamy się nad balkonem z tyłu budynku :)

KrzysztofM
15-04-2009, 19:06
Ja mam projekt indywidualny bo działkę ma ze spadem.

Zobaczcie sami
Dziennik budowy (http://forum.muratordom.pl/d-b-krzysztofa-i-kamili,t131000.htm)
KOMENTARZE (http://forum.muratordom.pl/post2504408.htm#2504408)

KrzysztofM
15-04-2009, 19:06
Ja mam projekt indywidualny bo działkę ma ze spadem.

Zobaczcie sami
Dziennik budowy (http://forum.muratordom.pl/d-b-krzysztofa-i-kamili,t131000.htm)
KOMENTARZE (http://forum.muratordom.pl/post2504408.htm#2504408)

Perłóweczka
17-04-2009, 17:28
Gotowiec z przeróbkami :P

Perłóweczka
17-04-2009, 17:28
Gotowiec z przeróbkami :P

aniaImariusz
17-04-2009, 20:19
Magdo super dom i super pomysł. Oczywiście popieram zmiany wewnątrz, bo w pierwszej wersji nie wszystko było dograne, ale z czystym sumieniem polecam Ci pierwszą wizualizację elewacji. Gdy tylko zajrzałam tu zachwycił mnie twój domek (na razie wirtualny :D ) więc sądzę, że powinien wyglądać tak jak to sobie na początku zaplanowałaś :wink: Nieraz chce się ulepszyć a można przedobrzyć. Gdybym dysponowała zasobnym portfelem i dużo większą działką niż mam mój dom przypominałby właśnie ten. Co do drzewa wewnątrz domu a nie obok :) - pomyśl nad tym i realizuj marzenia :lol:

mcmagda
18-04-2009, 13:12
Dziękuję. Zgłupiałam po prosu od tych wszystkich wersji. Mimo, że sobie na chwilę odłożyłam do pomyślenia to i tak nigdzie nie doszłam w dociekaniach na temat dachu :) Stodoła nie stodoła temat cały czas mnie meczy.

Wlepiam sobie rowiązanie po środku co do dachu dla pamięci:

Jager Jannsen Architects, house jagger

http://www.mimoa.eu/images/1921_l.jpg

http://www.mimoa.eu/images/1922_l.jpg

Oraz ideę jednospadową:

dekleva gregoric arhitekti

http://lh3.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SenS04USv8I/AAAAAAAAAeA/2xBLLMKgqg4/s400/Deklava%20gregoric.JPG[img]

[img]http://lh6.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SenS1U-X_4I/AAAAAAAAAeE/umrgx8hGqjg/s400/Deklava%20gregoric%202.JPG"

marekmarian
19-04-2009, 10:27
do ogrzewania itp sie nie wypowiadam, ale powiem że mam wrażenie bardzo ciasnego przejscia przez kuchnię do salonu. Może to być optycznie niemiłe.
I rzeczywiscie jakeis wizualki (nawet proste) bryły by sie przydały.

marekmarian
19-04-2009, 11:12
Fajny projekt, lubię takie...
a co do kuchni, to moim zdaniem otwarta się sprawdza przy dużej rodzinie.
Ma się wszystkich na oku :) i wogóle jak ktoś jest pro rodzinny to tylko otwarta. Zapachy jak zapachy...trudno żeby się ich całkiem z życia pozbyć...

pisalem już Irma, że cenię Twoje życiowe podejście do wnetrz ?

projekt bardzo mi sie podoba choc nie należę do tych którzy (poza alpejskimi chalet'ami) lubią mały kąt spadku dachu. Na pewno podoba mi się:
- zabawa z oknami na pietrze (choc wolałbym to na wizualce, sam sie cieszyłęm rysunkami 2D a potem troche inaczej to wyglądało w renderach)
- podcienia, wsunięcia a jednocześnie nadal jest dość prosto.
- taras jest na pietrze, choć żal że nie bardziej od południa (jakie są widoki wokoło?)
- podjazd do garażu z parkingiem z boku
- brak okapów :)
- drewniane wstawki w elewacji

Trochę mi szkoda:
- salonu w zimie daleko od slońca
- ciasno w salonie (ale to chyba wina wielkich mebli = ciasnej komunikacji)
- pietro wyglada troche jak ferma produkcyjna, dużo tam zajmie zrobienie dobrej sieci z jednostką centralną :). sam układ moim zdaniem (lamer) jest chyba najlepszy z możliwych przy takiej ilosci pomieszczeń.
- dodałbym na pietrze od zachodu chocby metr tego balkonu...

tyle na szybko :roll:

marekmarian
19-04-2009, 11:12
Fajny projekt, lubię takie...
a co do kuchni, to moim zdaniem otwarta się sprawdza przy dużej rodzinie.
Ma się wszystkich na oku :) i wogóle jak ktoś jest pro rodzinny to tylko otwarta. Zapachy jak zapachy...trudno żeby się ich całkiem z życia pozbyć...

pisalem już Irma, że cenię Twoje życiowe podejście do wnetrz ?

projekt bardzo mi sie podoba choc nie należę do tych którzy (poza alpejskimi chalet'ami) lubią mały kąt spadku dachu. Na pewno podoba mi się:
- zabawa z oknami na pietrze (choc wolałbym to na wizualce, sam sie cieszyłęm rysunkami 2D a potem troche inaczej to wyglądało w renderach)
- podcienia, wsunięcia a jednocześnie nadal jest dość prosto.
- taras jest na pietrze, choć żal że nie bardziej od południa (jakie są widoki wokoło?)
- podjazd do garażu z parkingiem z boku
- brak okapów :)
- drewniane wstawki w elewacji

Trochę mi szkoda:
- salonu w zimie daleko od slońca
- ciasno w salonie (ale to chyba wina wielkich mebli = ciasnej komunikacji)
- pietro wyglada troche jak ferma produkcyjna, dużo tam zajmie zrobienie dobrej sieci z jednostką centralną :). sam układ moim zdaniem (lamer) jest chyba najlepszy z możliwych przy takiej ilosci pomieszczeń.
- dodałbym na pietrze od zachodu chocby metr tego balkonu...

tyle na szybko :roll:

aniasmyk
19-04-2009, 11:46
Wcześniej pisałam że umeblowanie nie bedzie wyglądało tak jak na rzutach...tzn wyspa nie będzie tak szeroka...
A wizualki się robią :)

marekmarian
19-04-2009, 11:59
Wcześniej pisałam że umeblowanie nie bedzie wyglądało tak jak na rzutach...tzn wyspa nie będzie tak szeroka...
A wizualki się robią :)
oki:) rozumiem, nei doczytalem tego, przepraszam.

Aha, na pewno 250cm w pionie to za mało (chyab że pomieszczenie ma 200x200cm podstawy, inaczej będzie od góry natłok) 270 powinno byc juz ok.

bardzo lubię też 'tylko szklaną taflę przy schodach'. To wspaniała designersko i reprezentacyjnie sytuacja, ale uważam ze życie opiera sie na funkcjonalnościach bardziej niż na blichtrze i zaczynam tu powoli lubieć kompromisy. Jest ryzyko że taka tafla może generować odczucie ryzyka, pewnie też wymaga sporego główkowania przy mocowaniu (stabilność)...

kominek jak najbardziej mi sie podoba, pomysł tez o miejscu na drewno (jesli to klasyczny kominek). Mam znajomego który ma drewno w białej wnęce bo ma bialy salon. Co 2-3 tygodnie chciałby pomalować tą wnękę. widać każdy kawałek potarcia kłodą. W stricte designerskim wnętrzu to ważne.

bardzo ciekawa jest ta elewacja:
http://images47.fotosik.pl/88/34540a2a3c1ac18emed.jpg
http://images43.fotosik.pl/88/ebc8bb3bfc66e30cmed.jpg
trochę surowa, trochę elegancka, zmusza do pewnego dystansu, określa wyraźnei zamknięcie pewnego prywatnego świata... chyba najbardziej ze wszystkich mi przypadła do gustu (choć sam na taką bym się chyba nie zdecydował)
Reszta zbyt jest mz wydziwiania...

no to czekam na wizualki :)

Whitemag
20-04-2009, 08:47
Ladny domek, prosty, poukładany - tylko zgrzyta mi ta sypialnia na dole z wejsciem z duzego pokoju.... u mnie architekt w koncepcji tez podobnie zalozyl, ale sie z tego pomyslu sam rownie sprawnie wycofal...
Co do otwartej kuchni - co kto lubi.

Pozdrawiam :wink:

Whitemag
20-04-2009, 08:47
Ladny domek, prosty, poukładany - tylko zgrzyta mi ta sypialnia na dole z wejsciem z duzego pokoju.... u mnie architekt w koncepcji tez podobnie zalozyl, ale sie z tego pomyslu sam rownie sprawnie wycofal...
Co do otwartej kuchni - co kto lubi.

Pozdrawiam :wink:

comin
22-04-2009, 10:13
Witam
Ne znalazłem nigdzie projektu który by mi odpowiadał dlatego przychylam się do wykonania projektu indywidualnego.
W większości mam wszystko zaplanowane (rozkład pomieszczeń, wysokość, powierzchnia itp.) można powiedzieć że wszystko już zostało zaprojektowane, ale...
No właśnie, nigdy nie budowałem domu (według projektu) i nie wiem do kogo się zgłosić aby przeniósł ten projekt na papier i miał moc prawną umożliwiającą rozpoczęcie budowy.
Czy musi to być architekt ze specjalnymi uprawnieniami?

comin
22-04-2009, 10:13
Witam
Ne znalazłem nigdzie projektu który by mi odpowiadał dlatego przychylam się do wykonania projektu indywidualnego.
W większości mam wszystko zaplanowane (rozkład pomieszczeń, wysokość, powierzchnia itp.) można powiedzieć że wszystko już zostało zaprojektowane, ale...
No właśnie, nigdy nie budowałem domu (według projektu) i nie wiem do kogo się zgłosić aby przeniósł ten projekt na papier i miał moc prawną umożliwiającą rozpoczęcie budowy.
Czy musi to być architekt ze specjalnymi uprawnieniami?

ho***e
23-04-2009, 07:19
tak - architekt z uprawnieniami projektowymi lub inż. budownictwa- też z uprawnieniami
powodzenia

ho***e
23-04-2009, 07:19
tak - architekt z uprawnieniami projektowymi lub inż. budownictwa- też z uprawnieniami
powodzenia

aniasmyk
26-04-2009, 15:26
Przesyłam moje wypociny :D


Niedługo będą lepsze :)


http://images43.fotosik.pl/111/52050bf159ee1a09med.png

http://images48.fotosik.pl/112/cea693467263977emed.png

http://images40.fotosik.pl/107/d38362e3d47964cbmed.png

http://images40.fotosik.pl/107/8141ad59667058c5med.png

http://images49.fotosik.pl/112/94b1c75e5d130fa8med.png

http://images44.fotosik.pl/112/a3c9860d05542482med.png

http://images43.fotosik.pl/111/43da7475f2b27b59med.png


Może jakieś uwagi? Propozycje? Temat elewacji wciąż otwarty :)

marekmarian
26-04-2009, 16:25
kilka wrażeń (ja narzekam zawsze :))

na wstepie tylko napisze: popisuj jakie to elewacje (kierunki geogr, ogród, sąsiad) wtedy wiadomo co z czego wynika. i moze dawaj wieksze obrazki bo to maciupinki :)

1. duzo sie dzieje w bryłach ale nie wiem czy to minus
2. Na pewno zlał bym w jedno z scianą garażu tą zasłonkę od południa (jesli dobrze przenoszę kierunki z rzutów). Od razu nasuwa mi się pomysł by po zlaniu tej zasłonki ze scianą wysunąć trochę (w stronę sąsiada) drewnianą kostkę (tą powyżej garażu) tak by sprawić wrażenie że ta zasłonka to posadowienie pod kostką a nie pociągnięta w ogród ściana, dając jej logiczny powód bycia jako podpora kostki. Przynajmniej patrząc z boku)....
3. w elewacji wejściowej, w tej najwyższej kwadratowej bryle zaciekawia mnie to centralne kwadratowe coś w czym są dwa inne od siebie okna. Niby ta centralnosc oczekuje jakiejś symetrii a okna jednak są na przekór... dlatego chyba mam mieszane odczucia. Ale zaciekawia.
4. w zasadzie wszedzie brak mi subiekjktywnie jakiegoś jednego małego kwadratowego okienka, takiego nawet 80x80. Wszedzie są duze albo dlugie ....
5. komin. Zastanawia mnie, z jednej strony bardzo fajne, odważne, z drugiej czegos mi brakuje jeszcze. Jest powiązany z bryłą tym poziomym okienkiem na dole (to salon chyba ?) I Tutaj mam zgrzyt. jesli dobrze rozumiem rysunek działki to okno w salonie jako widokowe wychodzi na działkę sąsiada od południa a nie w ogród Twojej działki? W ogrod Twojej działki idzie tylko to poziome okienko przy kominie na wysokości kolan? Tam na koncu dzialki jest coś niefajnego i kierujesz sie na lewo?
6. Naprzemiennie stosujesz symetrie (światła po bokach okien) i asymetrię.... trochę się bałagan w moim odczuciu robi

tyle narzekania lamera :)

aniasmyk
26-04-2009, 17:05
Obracałam bryłę od frontu- wg wskazówek zegara... chyba nie trudno się pogubić... a wcześniej jest rzut działki i kierunki świata.

Południowa ściana (zasłonka) jest "zlana" z ścianą garażu... po prostu nie umię usunąć tej lini. Elewacja drewniana nad garażem będzie w formie kostki, która też będzie obrobinę wysunięta... tak jak mówiłeś. Nie zaznaczyłam tego.

To kwadratowe coś na froncie to pomysła architekta. Drewniana elewacja, która połączyłaby obydwa okna. Jedno z nich... to na dole jest kwadratowe... 1.50/1.50. Na wizualce są zachwiane niektóre wielkości... np okien. Nie malowałam ich dokładnie co do cm.

Komin- nie mam pojęcia... trochę przeraża mnie jak to będzie wyglądało...chyba ładniejszy będzie taki ze stali czy coś w tym stylu, raczej elegancki... a nie murowany... może jakieś pomysły?

A to z okienkiem dobre :D Masz niezłą fantazję :D
Nie okno w salonie wychodzi na sąsiada a w zasadzie na ścianę "zasłonkę" i na taras który tam będzie. Okno na ogród wychodzi z jadalni... tak jest fajnie... ktoś wchodzi i widzi na przestrzał ogród. Nie myślałam nad tym żeby z salonu mieć widok na ogród... mogę sobie wyjść na taras. A to okno na wysokości goleni :D - gdzieś tam wcześniej się na ten temat rozpisywałam. Chciałam taki świetlik, z którego jak się siedzi w salonie można widzieć ogród, a konkretnie wodę, która się ma tam znajdować. Takie zdjęcie jest gdzieś wcześniej.
A na działce narazie jest nieładnie bo nic tam nie ma :D ale nie znaczy to że tak będzie. Nie ma tam nic na co nie chciałabym patrzeć :D Po prostu architekt zaproponował mi, że ciekawiej będzie gdy ten świetlik będzie zrobiony na styku dwóch ścian a niżeli na jednej. Ma to sprawiać wrażenie domu "wiszącego" w powietrzu. Poza tym będzie większy kąt spojrzenia- będę mogła patrzeć i na ogród i w lewo :)

Nie rozumiem o co chodzi z światłem po bokach okien...
A symetria w tego rodzaju domach podobno nie jest wskazana :)

Tak jak powiedziałam to jest moje dzieło :) Architekt powinien do tygodnia przysłać mi swoją wizualkę... napewno będzie to wyglądało lepiej.

Dziękuje za narzekania :) A może jakieś rady? pomysły?

marekmarian
27-04-2009, 08:38
witaj
bardzo szybko same obrazki do scianki 'podpórki':

http://img339.imageshack.us/img339/1412/clip24.jpg
http://img527.imageshack.us/img527/641/21639862.jpg

i do komina (podobają mi sie tako solo kominy, są oryginalne, zwłaszcza w przypadku rezydencji, także gdyby je zrobic z płyt lub gładkie.)

http://img4.imageshack.us/img4/8357/9952med07.jpg
http://img6.imageshack.us/img6/3564/oadfurn10a.jpg

http://img402.imageshack.us/img402/3522/clip21.jpg

co do reszty odezwę sie wieczorem :) ale rad wielkich i pomysłów nie mam, jedyne co mogę to o swoich upodobaniach. Niestety nie jestem architektem i nie mam zdolnosci kreatywnych w tej sferze... (a szkoda:))

Sylwia73
29-04-2009, 12:41
Ogladam fajna 20 arowa dzialke bud-rolna, ktorej wz mowi, ze musze sie zmiescic z powierzcnia calkowita domu na 200 m. kw. Jak dla mnie za malo.
Jestem zmuszona w zw. z tym 'schowac' garaz do piwnicy. Czy przeniesienie garazu przy budynku na garaz w piwnicy to jeszcze adaptacja czy juz kwalifikuje sie do projektu indywidualnego?
Wolalabym uniknac kosztow projektu indywidualnego.
Moglabym tez kupic gotowy projekt domu bez garazu np. z piwnica, lub bez i umiescic (w ramach adaptacji) tam garaz. Czy to co pisze ma sens?
Prosze o oswiecenia.
Sylwia.

Sylwia73
29-04-2009, 12:41
Ogladam fajna 20 arowa dzialke bud-rolna, ktorej wz mowi, ze musze sie zmiescic z powierzcnia calkowita domu na 200 m. kw. Jak dla mnie za malo.
Jestem zmuszona w zw. z tym 'schowac' garaz do piwnicy. Czy przeniesienie garazu przy budynku na garaz w piwnicy to jeszcze adaptacja czy juz kwalifikuje sie do projektu indywidualnego?
Wolalabym uniknac kosztow projektu indywidualnego.
Moglabym tez kupic gotowy projekt domu bez garazu np. z piwnica, lub bez i umiescic (w ramach adaptacji) tam garaz. Czy to co pisze ma sens?
Prosze o oswiecenia.
Sylwia.

mattdl
29-04-2009, 23:07
Jak mi zaśpiewali za projekt indywidualny to mało z krzesła nie spadłem. Poza tym znaleźliśmy taki który delikatnie dopieszczony zaspokoił nasze oczekiwania.

mattdl
29-04-2009, 23:07
Jak mi zaśpiewali za projekt indywidualny to mało z krzesła nie spadłem. Poza tym znaleźliśmy taki który delikatnie dopieszczony zaspokoił nasze oczekiwania.

Natka.sm
02-05-2009, 11:35
Witam po dość długiej przerwie , już wrzucam to co mam

elewacje :

południowa

http://images48.fotosik.pl/116/71ef3944089412bbmed.jpg

zachodnia

http://images45.fotosik.pl/116/1762cbdc86b03d71med.jpg

wschodnia

http://images45.fotosik.pl/116/6874d3f7941bc356med.jpg

północna

http://images40.fotosik.pl/111/441cb01db989d016med.jpg

rzuty :

http://images50.fotosik.pl/115/985277009086d763med.jpg

http://images49.fotosik.pl/115/290db38b4d4d5567med.jpg

http://images46.fotosik.pl/115/2443cbf632923707med.jpg

http://images49.fotosik.pl/115/fc92299dabfb9226med.jpg


cały czas sie zastanawiam czy dach naczółkowy czy jednak tradycyjny ? :-?

Natka.sm
02-05-2009, 11:35
Witam po dość długiej przerwie , już wrzucam to co mam

elewacje :

południowa

http://images48.fotosik.pl/116/71ef3944089412bbmed.jpg

zachodnia

http://images45.fotosik.pl/116/1762cbdc86b03d71med.jpg

wschodnia

http://images45.fotosik.pl/116/6874d3f7941bc356med.jpg

północna

http://images40.fotosik.pl/111/441cb01db989d016med.jpg

rzuty :

http://images50.fotosik.pl/115/985277009086d763med.jpg

http://images49.fotosik.pl/115/290db38b4d4d5567med.jpg

http://images46.fotosik.pl/115/2443cbf632923707med.jpg

http://images49.fotosik.pl/115/fc92299dabfb9226med.jpg


cały czas sie zastanawiam czy dach naczółkowy czy jednak tradycyjny ? :-?

kakusek
02-05-2009, 12:26
A masz jeszcze wizualizacje jakby wygladal ten domek bez naczolkow?
Bardzo podoba mi sie elewacj zachodnia -zwlaszcza te "trojkaty" w dachu :D
Chcesz go wykonczyc tak bardziej w stylu nowoczesnym ?(bedzie tak jak pokazane drzewo na elewacji?) :D
ps.Poszalalas z wysokoscia parteru-ja wlasnie zmniejszylam z 2,78 na 2,70cm :roll:

kakusek
02-05-2009, 12:26
A masz jeszcze wizualizacje jakby wygladal ten domek bez naczolkow?
Bardzo podoba mi sie elewacj zachodnia -zwlaszcza te "trojkaty" w dachu :D
Chcesz go wykonczyc tak bardziej w stylu nowoczesnym ?(bedzie tak jak pokazane drzewo na elewacji?) :D
ps.Poszalalas z wysokoscia parteru-ja wlasnie zmniejszylam z 2,78 na 2,70cm :roll:

Natka.sm
02-05-2009, 13:11
witaj ,
niestety nie mam wizualizacji z normalnym dachem :roll: zapomnialam poprosic o wydrukowanie wizualizacji , a kwestia wykończenia jeszcze nie do końca ustalona ale raczej drewna nie będzie , a wysokość hmmm no jakoś tak wyszło, poczatkow tak chciałam bo miały byc belki ale pożniej wyszła nam jeszcze ta antresola i chyba nam umkneło zeby wrócic do tych wymiarów ponownie , mam tylko nadzieję że ten dom przez to nie będzie wygladał jak stodoła

Natka.sm
02-05-2009, 13:11
witaj ,
niestety nie mam wizualizacji z normalnym dachem :roll: zapomnialam poprosic o wydrukowanie wizualizacji , a kwestia wykończenia jeszcze nie do końca ustalona ale raczej drewna nie będzie , a wysokość hmmm no jakoś tak wyszło, poczatkow tak chciałam bo miały byc belki ale pożniej wyszła nam jeszcze ta antresola i chyba nam umkneło zeby wrócic do tych wymiarów ponownie , mam tylko nadzieję że ten dom przez to nie będzie wygladał jak stodoła

kakusek
02-05-2009, 14:12
Mi sie podobaja takie domy z dodatkami drewnianymi- kiedys sama mysllam o taim wykonczeniu :lol:
Anetka ja wlasnie dzisiaj zmienilam wysokosc i gosc powiedzial ze nie ma problemu ze tylko schody przeliczy od nowa.Mi zalezalo na znizeniu domu bo gorna krawedz okna byla oddalona od lini okapu o 48,5 cm i nie za bardzo podobalo mi sie to na elewacji patrzac na dom od zewnatrz.U Ciebie linia dachu tez nie schodzi zbyt nisko( linioa dachu a gorna klrawedz okna w kuchni ) ale moze Tobie to odpowiada :lol:
Gore tez znizylam do 2,50 cm Zawsze to mniejsza kubatura domu a co za tym idzie ogrzanie pomieszczen :wink: Nie bede pewnie mogla szalec z sufitami podwieszanymi ale moze jakos przezyje.
Twoj domek nie wyglada jak stodola wiec nie masz sie czym martwic :P

kakusek
02-05-2009, 14:12
Mi sie podobaja takie domy z dodatkami drewnianymi- kiedys sama mysllam o taim wykonczeniu :lol:
Anetka ja wlasnie dzisiaj zmienilam wysokosc i gosc powiedzial ze nie ma problemu ze tylko schody przeliczy od nowa.Mi zalezalo na znizeniu domu bo gorna krawedz okna byla oddalona od lini okapu o 48,5 cm i nie za bardzo podobalo mi sie to na elewacji patrzac na dom od zewnatrz.U Ciebie linia dachu tez nie schodzi zbyt nisko( linioa dachu a gorna klrawedz okna w kuchni ) ale moze Tobie to odpowiada :lol:
Gore tez znizylam do 2,50 cm Zawsze to mniejsza kubatura domu a co za tym idzie ogrzanie pomieszczen :wink: Nie bede pewnie mogla szalec z sufitami podwieszanymi ale moze jakos przezyje.
Twoj domek nie wyglada jak stodola wiec nie masz sie czym martwic :P

ho***e
04-05-2009, 08:41
Możesz schować garaż do piwnicy i przekroczyć Pc powyżej 200m2, jeżeli WZ mówi o Pc naziemnej <200m2. Jeśli mówi o po prostu o Pc to znaczy, że również o piwnicach i w tym wypadku schowanie garażu w piwnicy nie jest możliwe. Piwnice to również dom.
Zakładając wersję 1 - to główne koszty poniesiesz na kontruktora...i pewnie znajdziesz projekty, w których będzie to możliwe. Po prostu pokaż projekty konstruktorowi...ew. architektowi
Powodzenia

ho***e
04-05-2009, 08:41
Możesz schować garaż do piwnicy i przekroczyć Pc powyżej 200m2, jeżeli WZ mówi o Pc naziemnej <200m2. Jeśli mówi o po prostu o Pc to znaczy, że również o piwnicach i w tym wypadku schowanie garażu w piwnicy nie jest możliwe. Piwnice to również dom.
Zakładając wersję 1 - to główne koszty poniesiesz na kontruktora...i pewnie znajdziesz projekty, w których będzie to możliwe. Po prostu pokaż projekty konstruktorowi...ew. architektowi
Powodzenia

Sylwia73
04-05-2009, 22:40
Możesz schować garaż do piwnicy i przekroczyć Pc powyżej 200m2, jeżeli WZ mówi o Pc naziemnej <200m2. Jeśli mówi o po prostu o Pc to znaczy, że również o piwnicach i w tym wypadku schowanie garażu w piwnicy nie jest możliwe. Piwnice to również dom.
Zakładając wersję 1 - to główne koszty poniesiesz na kontruktora...i pewnie znajdziesz projekty, w których będzie to możliwe. Po prostu pokaż projekty konstruktorowi...ew. architektowi
Powodzenia

Dziekuje.
200 m kw pow. calk. nadziemnej. Czyli garaz sie nie liczy.
Teraz mysle o tym, zeby jednak budowac dom parterowy z poddaszem nieuzytkowy/ew. antresola, bo to podobno nie liczy sie do pow. uzytkowej domu. A roznica pom. antresola a poddaszem uzytkowym znikoma...Prawo.... :roll:

Sylwia73
04-05-2009, 22:40
Możesz schować garaż do piwnicy i przekroczyć Pc powyżej 200m2, jeżeli WZ mówi o Pc naziemnej <200m2. Jeśli mówi o po prostu o Pc to znaczy, że również o piwnicach i w tym wypadku schowanie garażu w piwnicy nie jest możliwe. Piwnice to również dom.
Zakładając wersję 1 - to główne koszty poniesiesz na kontruktora...i pewnie znajdziesz projekty, w których będzie to możliwe. Po prostu pokaż projekty konstruktorowi...ew. architektowi
Powodzenia

Dziekuje.
200 m kw pow. calk. nadziemnej. Czyli garaz sie nie liczy.
Teraz mysle o tym, zeby jednak budowac dom parterowy z poddaszem nieuzytkowy/ew. antresola, bo to podobno nie liczy sie do pow. uzytkowej domu. A roznica pom. antresola a poddaszem uzytkowym znikoma...Prawo.... :roll:

Natka.sm
05-05-2009, 14:16
udało mi się dostać wersję z dachem normalnym podaje raz jeszcze do porównania obie ,, co do elewacji to nie do końca tak będzie wyglądać

http://images50.fotosik.pl/118/af36c082aacd14d1med.jpg

http://images48.fotosik.pl/118/d23c36d35749f61amed.jpg

http://images38.fotosik.pl/114/23177e068ffe0cb9med.jpg

http://images37.fotosik.pl/114/13b92b86a996ea70med.jpg

I
NACZÓŁEK

http://images44.fotosik.pl/118/5a223b0af326b19emed.jpg

http://images46.fotosik.pl/118/f7b6e40a6f49de4dmed.jpg

http://images48.fotosik.pl/118/474b36f9754c3b44med.jpg

http://images38.fotosik.pl/114/e2bb5323f0fd47eamed.jpg


no i ... ? :roll:

Natka.sm
05-05-2009, 14:16
udało mi się dostać wersję z dachem normalnym podaje raz jeszcze do porównania obie ,, co do elewacji to nie do końca tak będzie wyglądać

http://images50.fotosik.pl/118/af36c082aacd14d1med.jpg

http://images48.fotosik.pl/118/d23c36d35749f61amed.jpg

http://images38.fotosik.pl/114/23177e068ffe0cb9med.jpg

http://images37.fotosik.pl/114/13b92b86a996ea70med.jpg

I
NACZÓŁEK

http://images44.fotosik.pl/118/5a223b0af326b19emed.jpg

http://images46.fotosik.pl/118/f7b6e40a6f49de4dmed.jpg

http://images48.fotosik.pl/118/474b36f9754c3b44med.jpg

http://images38.fotosik.pl/114/e2bb5323f0fd47eamed.jpg


no i ... ? :roll:

mazo
05-05-2009, 16:23
Witam! Jesteśmy w trakcie przygotowywania projektu indywidualnego. W tej chwili mamy drugą koncepcję. Byłabym wdzięczna za zerknięcie do mojego dziennika - krytyka mile widziana. To tylko robocze szkice, więc rozwiązania techniczne mogą byc nie do końca dopracowane.

W tej chwili sen z powiek spędzają nam okna (wielkośc i umiejscowienie) a także to, gdzie umieścic kozę. Wątpliwości pojawiają się także w związku z wejściem do domu i elementami scalającymi taras z domem.

http://forum.muratordom.pl/dziennik-mazo-miala-byc-jaskolka-a-bedzie-pr-indywidualny,t158697.htm

Zapraszam i z góry dziękuję za komentarze, które na pewno będą dla nas pomocne.

mazo
05-05-2009, 16:23
Witam! Jesteśmy w trakcie przygotowywania projektu indywidualnego. W tej chwili mamy drugą koncepcję. Byłabym wdzięczna za zerknięcie do mojego dziennika - krytyka mile widziana. To tylko robocze szkice, więc rozwiązania techniczne mogą byc nie do końca dopracowane.

W tej chwili sen z powiek spędzają nam okna (wielkośc i umiejscowienie) a także to, gdzie umieścic kozę. Wątpliwości pojawiają się także w związku z wejściem do domu i elementami scalającymi taras z domem.

http://forum.muratordom.pl/dziennik-mazo-miala-byc-jaskolka-a-bedzie-pr-indywidualny,t158697.htm

Zapraszam i z góry dziękuję za komentarze, które na pewno będą dla nas pomocne.

kakusek
05-05-2009, 21:51
No i ...........ladny domek :lol:
Anetka parterowki sa fajne ale Ty masz na dole 2 dodatkowe pokoje wiec nie ma problemu w jednym z nich urzadzic sobie malzenskiej sypialni i odpada problem latania po schodach :) Dla mnie parterowka to tylko z czterospadowym dachem a ten dach sama wiesz nie nalezy do najtanszych.
Widzialam ze pytalas Ewke wiec Ci powiem ze w oryginalnej Natalce JEST wersja kuchni ze spizarka (zobacz sobie na stronie mgprojekt w plikach szczegolowych)

kakusek
05-05-2009, 21:51
No i ...........ladny domek :lol:
Anetka parterowki sa fajne ale Ty masz na dole 2 dodatkowe pokoje wiec nie ma problemu w jednym z nich urzadzic sobie malzenskiej sypialni i odpada problem latania po schodach :) Dla mnie parterowka to tylko z czterospadowym dachem a ten dach sama wiesz nie nalezy do najtanszych.
Widzialam ze pytalas Ewke wiec Ci powiem ze w oryginalnej Natalce JEST wersja kuchni ze spizarka (zobacz sobie na stronie mgprojekt w plikach szczegolowych)

mazo
06-05-2009, 10:11
Up

mazo
06-05-2009, 10:11
Up

katarzynapitlok
06-05-2009, 12:02
czy ktoś wie jaki projekt opłaca sie kupic,indywidualny czy gotowybo podobno przy gotowych sa dodatkowe koszty adaptacji i ewentualnych zmianjak to wygląda przy indywidualnych i jaki jest koszt takiego projektu

katarzynapitlok
06-05-2009, 12:02
czy ktoś wie jaki projekt opłaca sie kupic,indywidualny czy gotowybo podobno przy gotowych sa dodatkowe koszty adaptacji i ewentualnych zmianjak to wygląda przy indywidualnych i jaki jest koszt takiego projektu

Bramer
06-05-2009, 12:20
a choćby tu:

http://forum.muratordom.pl/gotowiec-czy-indywidualny-sondaz,t153433.htm

Bramer
06-05-2009, 12:20
a choćby tu:

http://forum.muratordom.pl/gotowiec-czy-indywidualny-sondaz,t153433.htm

oresund
08-05-2009, 18:59
pozwole sobie na Up! bo naprawde ciekawe!

oresund
08-05-2009, 18:59
pozwole sobie na Up! bo naprawde ciekawe!

aki-aki
09-05-2009, 20:07
Witaj,

mnie się podoba bez naczółków :)

Świetny domek będzie :)

Pozdrowionka
A.

aki-aki
09-05-2009, 20:07
Witaj,

mnie się podoba bez naczółków :)

Świetny domek będzie :)

Pozdrowionka
A.

marekmarian
13-05-2009, 21:09
i jak sie potoczyło?

marekmarian
13-05-2009, 21:54
Wlepiam sobie rowiązanie po środku co do dachu dla pamięci:
Jager Jannsen Architects, house jagger
to dodam:
http://sketchup.google.com/3dwarehouse/details?mid=c10736bb5dd2ffe688ff694bdcddbcdf

jest tam kilka wiecej ciekawych, sa dwuspady

aniasmyk
14-05-2009, 09:25
Dawno się nie odzywałam, a sporo się zmieniło.
Musieliśmy "uciąć" 1m z szerokości domu... po pół metra z lewej i pół z prawej części domu. Najbardziej ucierpiał na tym garaż...ale myślę że będzie na tyle miejsca.
Poza tym musieliśmy zmienić kąt nachylenia dachu... takie warunki zabudowy...
Podnieśliśmy dom na każdym poziomie o 20 cm ze względu na wentylację mechaniczną. Zrobił się trochę blok... węższy i wyższy... to już nie jest to samo... boje się troche jak to będzie wyglądało...
Zrobiliśmy "kładkę" nad drzwiami co daje nam dostęp do okna na piętrze a tym samym umożliwia zrobienie wiatrołapu na dole...
Schody trochę się przesunęły. No i pozmieniali mi znowu elewacje... Klinkieru i tak nie będzie... a co do drewna to architekci uważają, że ta "kostka" nad garażemy obita cała drewnem będzie za ciężko wyglądała... jak myślicie?

Oczywiście wizualek dalej nie mam... :/ Ale dzisiaj mam nadzieję, że je dostanę.
Na chwilę obecną wklejam rzuty, elewacje i przekrój.


http://images46.fotosik.pl/124/c11020308da22452.jpg
PARTER


http://images40.fotosik.pl/120/412f67ff7ccae5fe.jpg
PIĘTRO


http://images40.fotosik.pl/120/eb8e30ba8c469210.jpg
PIWNICA


http://images37.fotosik.pl/120/2785dcda6501031e.jpg
PRZEKRÓJ


http://images47.fotosik.pl/124/c4dd2affd1ef3852.jpg
ELEWACJE


http://images50.fotosik.pl/124/11014008d1972e68.jpg
ELEWACJE

http://images37.fotosik.pl/120/e088d5557e9b03f6.jpg
DACH

mazo
14-05-2009, 13:13
Zapraszam do komentarzy - liczę na krytyczne opinie :wink:

mazo
14-05-2009, 13:13
Zapraszam do komentarzy - liczę na krytyczne opinie :wink:

marekmarian
17-05-2009, 11:59
i jeszcze apropos elewacji, która Ci sie podoba (wystajacy grzebien desek)
http://archiweb.cz/buildings.php?action=show&id=1418&type=19

trzeba dobrze to przemyśleć i mies dystans do otoczenia (drzewa itp) by to sie dobrze 'odnalazło'. Te wczesniej omawiane domki dwa (jeden gdzies chyba w kanadzie, drugi z idącą w dół skosem ścianą) to rezydencje z przestrzenią, oddechem, można tam kontemplować to rozwiązanie... jeśli masz ciasno na działce może to sie nie udać....
Druga sprawa z przykładu powyzej to czas, jesli faktycznie drewno to nie wiem czy na całość jeśli marzysz o utrzymaniu charakteru nowoczesnej ale i reprezentacyjnej (!) rezydencji, Moze tylko niektóre części elewacji, podlegające wymianie np co 3-5 lat?
Mi osobiście starość drewna nie przeszkadza, ale ja mam inny kontekst i potrzeby (prawdopodobnie). Wiem, że ten wygląd ktory wkleiłem ostatnio w stodołach może zrażać (dodałem kilka linkow ostatnio) ale lepiej nie ściemniać sobie wizji, które nie sa doskonale przez długi czas i wymagają sporej troskliwości lub zwyczajnej wymiany. Jeśli tą założysz w planach - to w zasadzie zawsze będziesz mieć ladnie.

quo1130
22-05-2009, 14:46
Witam wszystkich serdecznie.
Założyłam ten temat, ponieważ mam dość nietypowy problem. Gdy kupowałam działkę, niestety a może stety znajdowały się już na niej ławy pod dom. Wymiary tych ław są na tyle nietypowe, iż nie mogę znaleźć żadnego projektu typowego. Zaznaczam, iż chodzi mi o domek parterowy. Rozbicie ław nie wchodzi w grę, ponieważ są one zrobione bardzo dobrze i pomimo wielu zim są w stanie idealnym. Szerokość ław wynosi 80 cm, głębokość dokładnie tyle samo. Więc jedyna rzecz która mi została, to projekt indywidualny. Wymyśliłam już sobie nawet jak to ma wyglądać. Domek w prostokącie o wymiarach 12,3m na 10,6m; tylko parter bez użytkowego poddasza i bez podpiwniczenia, dach dwuspadowy (30 stopni). Jedynym dodatkiem ma być taras wychodzący na podwórko. Domek ma być zbudowany z gazobetonu (24), styropian (15), ścianki działowe (12), ogrzewanie piecem na opał paliwo stałe, dlatego kotłownia.
Moje pytanie jest takie jak w tytule: Jak myślicie Drodzy Państwo ile zapłacę za taki projekt? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
http://images47.fotosik.pl/129/0efa5fce89b6c4demed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Gdyby to miało znaczenie, to mieszkam w województwie pomorskim.

quo1130
22-05-2009, 14:46
Witam wszystkich serdecznie.
Założyłam ten temat, ponieważ mam dość nietypowy problem. Gdy kupowałam działkę, niestety a może stety znajdowały się już na niej ławy pod dom. Wymiary tych ław są na tyle nietypowe, iż nie mogę znaleźć żadnego projektu typowego. Zaznaczam, iż chodzi mi o domek parterowy. Rozbicie ław nie wchodzi w grę, ponieważ są one zrobione bardzo dobrze i pomimo wielu zim są w stanie idealnym. Szerokość ław wynosi 80 cm, głębokość dokładnie tyle samo. Więc jedyna rzecz która mi została, to projekt indywidualny. Wymyśliłam już sobie nawet jak to ma wyglądać. Domek w prostokącie o wymiarach 12,3m na 10,6m; tylko parter bez użytkowego poddasza i bez podpiwniczenia, dach dwuspadowy (30 stopni). Jedynym dodatkiem ma być taras wychodzący na podwórko. Domek ma być zbudowany z gazobetonu (24), styropian (15), ścianki działowe (12), ogrzewanie piecem na opał paliwo stałe, dlatego kotłownia.
Moje pytanie jest takie jak w tytule: Jak myślicie Drodzy Państwo ile zapłacę za taki projekt? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
http://images47.fotosik.pl/129/0efa5fce89b6c4demed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Gdyby to miało znaczenie, to mieszkam w województwie pomorskim.

quo1130
22-05-2009, 14:48
http://images47.fotosik.pl/129/0efa5fce89b6c4dem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0efa5fce89b6c4de)
Dołączam jeszcze link, pod którym widać obrazek nieco lepiej :wink:
A może ktoś zna projekt domku parterowego o wymiarach 12,3m x 10,6m, z odstępstwem 10cm więcej lub mniej przy każdej długości. Ławy w kształcie prostokąta.

quo1130
22-05-2009, 14:48
http://images47.fotosik.pl/129/0efa5fce89b6c4dem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0efa5fce89b6c4de)
Dołączam jeszcze link, pod którym widać obrazek nieco lepiej :wink:
A może ktoś zna projekt domku parterowego o wymiarach 12,3m x 10,6m, z odstępstwem 10cm więcej lub mniej przy każdej długości. Ławy w kształcie prostokąta.

Vafel
22-05-2009, 15:01
Zobacz sobie domek DM11 z pracowni Bauherr i zobacz też do mojego dziennika budowy.

Ten DM11 ma wymiary bardzo podobne do Twoich ław. Bodajże 12,6 x 10,0. Ma co prawda inne wnętrze, ale to nie problem.

Ja buduje taki domek, tylko z wnętrzem przerobionym na niemal identyczny układ jak Ty narysowałaś. Rzut mojego przerobionego wnętrza jest u mnie w dzienniku budowy.

Projekt mnie kosztował 1800 zł, adaptacja ze wszystkimi zmianami 2000 zł. Nie wierzę, że ktoś zrobi projekt indywidualny od zera za 3800 zł.

Pozdrawiam,

Vafel
22-05-2009, 15:01
Zobacz sobie domek DM11 z pracowni Bauherr i zobacz też do mojego dziennika budowy.

Ten DM11 ma wymiary bardzo podobne do Twoich ław. Bodajże 12,6 x 10,0. Ma co prawda inne wnętrze, ale to nie problem.

Ja buduje taki domek, tylko z wnętrzem przerobionym na niemal identyczny układ jak Ty narysowałaś. Rzut mojego przerobionego wnętrza jest u mnie w dzienniku budowy.

Projekt mnie kosztował 1800 zł, adaptacja ze wszystkimi zmianami 2000 zł. Nie wierzę, że ktoś zrobi projekt indywidualny od zera za 3800 zł.

Pozdrawiam,

ho***e
22-05-2009, 16:06
Cena zależy od zawartości projektu, a na to mają wpływ m.in.: warunki zabudowy, warunki dostaw na madia, ukształtowanie terenu, sposób budowania, technologia....
Czyli mamy przedział ok. 7-15 tys. Proszę odwiedzić architekta.

ho***e
22-05-2009, 16:06
Cena zależy od zawartości projektu, a na to mają wpływ m.in.: warunki zabudowy, warunki dostaw na madia, ukształtowanie terenu, sposób budowania, technologia....
Czyli mamy przedział ok. 7-15 tys. Proszę odwiedzić architekta.

bettka
22-05-2009, 16:25
Moje obecne przymiarki do prrojektu idywidualnego (Warszawa) domu o pow. ok. 200 m (parterowy z użytkowym poddaszem) to ok. 18-20 tys. zł, :roll:
Dodam, że ani działka ani sam projekt nie zakładają żadnych udziwnień, no może oprócz wjazdu od południa.
Chyba zdecyduję się na któryś z projektów gotowych, które nie zachwycają mnie, ale od biety mogłyby być.

bettka
22-05-2009, 16:25
Moje obecne przymiarki do prrojektu idywidualnego (Warszawa) domu o pow. ok. 200 m (parterowy z użytkowym poddaszem) to ok. 18-20 tys. zł, :roll:
Dodam, że ani działka ani sam projekt nie zakładają żadnych udziwnień, no może oprócz wjazdu od południa.
Chyba zdecyduję się na któryś z projektów gotowych, które nie zachwycają mnie, ale od biety mogłyby być.

bettka
22-05-2009, 16:25
Moje obecne przymiarki do prrojektu idywidualnego (Warszawa) domu o pow. ok. 200 m (parterowy z użytkowym poddaszem) to ok. 18-20 tys. zł, :roll:
Dodam, że ani działka ani sam projekt nie zakładają żadnych udziwnień, no może oprócz wjazdu od południa.
Chyba zdecyduję się na któryś z projektów gotowych, które nie zachwycają mnie, ale od biety mogłyby być.

bettka
22-05-2009, 16:25
Moje obecne przymiarki do prrojektu idywidualnego (Warszawa) domu o pow. ok. 200 m (parterowy z użytkowym poddaszem) to ok. 18-20 tys. zł, :roll:
Dodam, że ani działka ani sam projekt nie zakładają żadnych udziwnień, no może oprócz wjazdu od południa.
Chyba zdecyduję się na któryś z projektów gotowych, które nie zachwycają mnie, ale od biety mogłyby być.

ho***e
22-05-2009, 16:48
Projekt od biedy raczej nie upiększy okolicy. Może jednak uda Ci się taniej. Rozważ opcję projektu za ok. 7 tys. (architektura i konstrukcja, wystarczający do pozwolenia na budowę), jest to korzystne gdy budujesz systemem gospodarczym (wujki, szwagry....). Do tego dojdzie Ci koszt projektu przyłączy – ok. 1-1,5tys. za elektrykę i wod-kan. Jednak gdy zlecisz budowę ekipie z zewnątrz wtedy potrzebne są również projekty instalacji wewnętrznych i detale– i wtedy jest drożej (po prostu więcej projektantów, tzw. branżystów = więcej kasy) , tak gdzieś od 14 tys.
Powodzenia

ho***e
22-05-2009, 16:48
Projekt od biedy raczej nie upiększy okolicy. Może jednak uda Ci się taniej. Rozważ opcję projektu za ok. 7 tys. (architektura i konstrukcja, wystarczający do pozwolenia na budowę), jest to korzystne gdy budujesz systemem gospodarczym (wujki, szwagry....). Do tego dojdzie Ci koszt projektu przyłączy – ok. 1-1,5tys. za elektrykę i wod-kan. Jednak gdy zlecisz budowę ekipie z zewnątrz wtedy potrzebne są również projekty instalacji wewnętrznych i detale– i wtedy jest drożej (po prostu więcej projektantów, tzw. branżystów = więcej kasy) , tak gdzieś od 14 tys.
Powodzenia

quo1130
22-05-2009, 17:02
Bardzo dziękuje za zainteresowanie moim problemem. Domek ten znajdować się będzie na skraju osiedla budowlanego, słabo widziany z drogi głównej, więc wszelkie udziwnienia dla ludzi są mi zbędne :D A co do budowy, to mój tata jest budowlańcem, więc wszystko poza cieślą, hydraulikiem, elektrykiem i pomocą budowlaną mam za free :D Dodam tylko, iż przyłącze wodne jest już doprowadzone, woda jest już nawet w ławach. Działka obok rodziców, więc prąd na czas budowy to nie problem :D
Rozważ opcję projektu za ok. 7 tys. (architektura i konstrukcja, wystarczający do pozwolenia na budowę), jest to korzystne gdy budujesz systemem gospodarczym (wujki, szwagry....).
Wydaję mi się to w tej chwili godne uwagi. Dziękuje :D

quo1130
22-05-2009, 17:02
Bardzo dziękuje za zainteresowanie moim problemem. Domek ten znajdować się będzie na skraju osiedla budowlanego, słabo widziany z drogi głównej, więc wszelkie udziwnienia dla ludzi są mi zbędne :D A co do budowy, to mój tata jest budowlańcem, więc wszystko poza cieślą, hydraulikiem, elektrykiem i pomocą budowlaną mam za free :D Dodam tylko, iż przyłącze wodne jest już doprowadzone, woda jest już nawet w ławach. Działka obok rodziców, więc prąd na czas budowy to nie problem :D
Rozważ opcję projektu za ok. 7 tys. (architektura i konstrukcja, wystarczający do pozwolenia na budowę), jest to korzystne gdy budujesz systemem gospodarczym (wujki, szwagry....).
Wydaję mi się to w tej chwili godne uwagi. Dziękuje :D

quo1130
22-05-2009, 17:36
Ten DM11 ma wymiary bardzo podobne do Twoich ław. Bodajże 12,6 x 10,0. Ma co prawda inne wnętrze, ale to nie problem.

Pozdrawiam,


Dziękuje za odpowiedź, jednak te wymiary troszeczkę odbiegają od moich dopuszczalnych wymiarów. Ale rzeczywiście o taki prosty domek mi chodzi. Pozdrawiam :)

quo1130
22-05-2009, 17:36
Ten DM11 ma wymiary bardzo podobne do Twoich ław. Bodajże 12,6 x 10,0. Ma co prawda inne wnętrze, ale to nie problem.

Pozdrawiam,


Dziękuje za odpowiedź, jednak te wymiary troszeczkę odbiegają od moich dopuszczalnych wymiarów. Ale rzeczywiście o taki prosty domek mi chodzi. Pozdrawiam :)

mcmagda
31-05-2009, 11:36
Witam po urlopie. Odebrałam od architekta wersję jednospadową i powiem, że jestem jeszcze bardziej skołowana. Architekt prosił, żebym nie wieszała wizualizacji na wprost na sieci (mimo, że zgodnie z umową mogę), ale nie ma nic przeciwko, żeby pokazywać i rozsyłać znajomy, więc jakby ktoś chciał mi pomóc to z wielką chęcią prześlę link do albumu. Wersja dwuspadowa jest mocno dopracowana, jednospadowa to tylko idea na razie - pytanie czy kontynuwać ten kierunek ...

P.S. Oczywiście kompletny rozjazd z mężem, ale chyba on już nie ma siły na mnie.

Super. Właśnie prąd mi wyłączyli i zaraz mi bateria pójdzie ... a taka mała burza ...

mcmagda
31-05-2009, 21:21
Jeszcze sobie wlepię z dzisiejszych spacerów - jedyny jednospad, który znalazłam i to jeszcze w budowie - mocno mnie zastanawia, bo jak się pod nim stanie to się wydaje tak bardzo wysoki i przytłaczający.

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SiLlJ-oehBI/AAAAAAAAAqY/6NezfxJduRc/s400/IMG_0159.JPG

za to ta część jednospadowa w ogóle nie wywołuje takiego wrażenia

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SiLfbVjMMXI/AAAAAAAAAnQ/KBfvCEtiJX0/s400/IMG_0152.JPG

Boję się w bryle jednospadowej, że będzie przytłaczająca.

aniasmyk
02-06-2009, 17:59
No i w końcu dostałam pierwsze wizualki. Jest kilka wersji. Oceniajcie. Do czwartku musze wychwycić wszystkie rzeczy które mi się podobają a które nie.
Jest kilka wersji kolorystycznych... te z drewnem to wiadomo a te na szaro... to płyty włóknocementowe.


http://images41.fotosik.pl/132/5e11587806d6b964med.png
1

http://images50.fotosik.pl/136/7efc8098c241c4fcmed.png
2

http://images43.fotosik.pl/136/1dd8d300bf3bece7med.png
3

http://images50.fotosik.pl/136/3abb7a7632d8c4f2med.png
4

http://images44.fotosik.pl/137/c0ba5f67e31351d3med.png
5

http://images48.fotosik.pl/136/6804bae489f3cd2dmed.png
6

http://images37.fotosik.pl/132/2c7fce83981177c3med.png
7

http://images43.fotosik.pl/136/90de1e8aeb1cb2aemed.png
8

http://images45.fotosik.pl/136/b9de39ff9d0137e9med.png
9

http://images38.fotosik.pl/132/6575f4cef2251087med.png
10

http://images38.fotosik.pl/132/380dcb78ad28c2cbmed.png
11

http://images48.fotosik.pl/136/b3f4846e7dfd2d3fmed.png
12

http://images48.fotosik.pl/136/4869e8f466e8fa6dmed.png
13

http://images46.fotosik.pl/136/3288c540bab8fa94med.png
14

DAWID+T
03-06-2009, 22:25
Jezeli mozna ... to chyba te mniejsze wizki byly bardziej spojne.
Znaczy, teraz to wyglada jak (za przeproszeniem) remont bloku.
Tyle pomyslow, zaden dobry, kawalkami pokolorowane pola.
Widac ze ktos kombinowal tylko po co?

Tu bylo juz fajnie ...
http://images43.fotosik.pl/111/43da7475f2b27b59med.png

marekmarian
04-06-2009, 00:07
Coś jest w tym co napisal Dawid T, ale myslę że wynika to z tego że tamto
jest takie fajne w miniaturowym, zabawkowym klocuszku... nie wiem jak w
większym renderze...
No i druga sprawa do tego renderka z Sketchupa - nie widzę większego sensu
oglądania domu 'nie z poziomu stania na ziemi', czyli np z lotu ptaka.... bo i po
co? Zakładam ze projekt bryły powinien byc czytelny dla mieszkańca, gości,
przechodzących obok ludzi, a nie dla pilota cessny :) tłumaczenie każdemu,
wiesz z lotu ptaka dopiero widać jaki on fajny.... ?

ogolnie:
A. Podoba mi sie zabawa z nierównymi poziomami w lewej czesci tuż przy
szczycie od strony ogrodu.. to że nad szeroką drewnianą bryłą wystaje
odrobina nadstawki...
B. Intrygują (ale tylko w kilku wersjach) te pionowe okna korytarzowe
(chyba). Mam tylko odczucie jakby sie pojawiły w jednej elewacji dwie różne
zasady okien, melanż kształtów orazi te pionowe regularne....i dużo się tam
okiennych opowieści porobiło... No i zestawienie tych okien z wstawką
drewniana w tej samej kostce (tuż obok nich) jakos wydaje mi sie zupełnie
przypadkowe... zwłaszcza okno na pietrze i dół tej sąsiedniej wstawki...
(patrzę na numer 3)
C. zastanawia mnie to ze kostka drewniana (nad garażem ale od ogrodu)
nie opiera sie na murze tylko zaczyna sie trochę wyżej, domyślam się ze to
świadome, ale mam wątpliwość czy dla mnie ciekawe (nie czuje zalety)
D. a basen w tej przymurowej wnęce aż do tarasu? bo że basen w ogóle - to mi się podoba
E. chyba na wszystkich renderkach podoba mi sie wyodrębniony poziomy
(jako podstawa) dół kostki (tej, z której sterczy komin)
F. te wstawki materiałowe w elewacji wejściowej, trochę jak dla mnie za
duzo dziwaczenia w komponowaniu... ogrodowa elewacja wydaje sie pod tym
względem prostsza/spokojniejsza... jeśli już to ja wole te decyzje które widzę
w 8 13 i 14. Nie wiem czy tu nie zgodziłbym sięz Dawidem, że to drewno na
prawej wejściowej kostce w centrum jej a na lewej do spadu - jest ciekawsze
(sketchup)... Tutaj (13, 14) robi sie artystycznie i trudniej... czy lepiej? chyba
mi brak wyobraźni. Mam wrażenie że niektóre odmiany teksturowe to są na
zasadzie 'a zróbmy tak' a nie jakiejś sensownej koncepcji.... (6, 7)
G. mi prywatnie nie podoba się taka biała plastikowa brama garażowa. ale to mi.
H. chyba lubiłem ten stojacy obok komin, ale i tak jest ok.
I. podobaja mi sie te wąskie poziome okna w centralnej czesci


O renderkach:
1, 2 widać to co mi sie podoba, jednolitość drewnianej wstawki idącej niemal
wokolo bryły... a jednoczenie poczynając od jadalni i w lewo mamy jakby
spójną piętrową sekcję. jakby drewno tworzyło jedna dużą bryłę w bryle
(widzę to też w4)..
4. jednak pokazuje straszne namieszanie tej elewacji... nie masz takiego
wrażenia? różne okna, a na dodatek tylko nad jednym widać nadproże jako
motyw kompozycyjny...
6, 7, 10, 11 prywatnie mi się mocno nie podoba... smutne... nie chciałbym do
niego wracać... Jest jakiś powód, ze wnętrza to czarne dziury? z jaśniejszymi nie wyglądałoby ok?
12 jakby lepszy ale dlatego ze w środku jaśniej... Niemniej jaśniejsze ściany i
ciemniejsze (nawet odrobinę) drewno mi prywatnie bardziej odpowiada.
13. jakos mam wrażenie ze podkresla brak ciekawej bryły... pomysłu na
design... 14 też jakos nieszczególnie dobre popatrzenie.....

spisałem sie trochę, ale powiem Ci że wczuwając sie w Twoją sytuację (ale z moim
gustem) nadal mam zgryz i nie wiedziałbym co wybrać.... jednak to co wkleił
Dawid jest jakoś prostsze.. .weselsze, ale i pewnie mniej ciekawe... klocki...

przyznam też że trudno m isie jakoś wypowiedzieć krytycznie o zewnętrznych
kwestiach funkcjonalnych, nie mam tu zdania..

A powiedz jakie są Twoje wrażenia... jak Ty to widzisz... bo ciekawi mnie inne od mojego zdanie...

aniasmyk
04-06-2009, 07:59
Więc ja Wam powiem tak... mnie się też nic z tego nie podoba... tzn najbardziej odpowiada mi wersja moja :) z sketchupa,
a z tych od architekta to najbardziej ta która Wam najmniej- 7 i 11 tylko że dałabym ciemniejsze drewno. Jeśli chodzi o ciemność w oknach... nie wychwyciłam tego. Poprawimy :)
Co do tej ścianki od strony ogrodu... mówiłam im że ma byc do wysokości pierwszego piętra... tak to wygląda conajmniej źle...
Okna... te pionowe od ogrodu na piętrze to okno...owszem ale na parterze, pod nim to drzwi... Przecież tam jest garaż a w zasadzie pomieszczenie gospodarcze.
Architekt chyba zapomniał :D
Jeśli chodzi o basen to nie jest basen :) przynajmniej nie w mojej koncepcji. Ja to widzę troche inaczej. Marzy mi się coś takiego, ale płytkie na kilkanaście cm a nie głęboki basen.
Chciałabym też taką altankę na końcu... żeby był na nią widok z jadalni.
http://images47.fotosik.pl/137/0b972b8544285912med.jpg
http://images45.fotosik.pl/137/110d7cad87d4b16bmed.jpg
http://images50.fotosik.pl/137/a32bb7acbd63ca7amed.jpg
http://images47.fotosik.pl/137/a9283d3ca08bd638med.jpg

Ale mamy dość sporą różnicę poziomów, co widać na przykładzie tarasu od ogrodu (działka ma spory spad). Myślę, że wszystko wyjaśni się jak dom będzie stał.

Największym moim dylematem jest rodzaj elewacji... czego użyć... Cały czas mieliśmy z mężem wizję domu w drewnie, pięknego drewnianego tarasu i ogrodzenia.
Drewniane (okleina) okna, brama itp. A teraz doszła wersja z płytami włóknocementowymi... bardziej surowa ale i ciekawsza, bardziej nowoczesna w moim odczuciu.
Tylko że w tym wypadku cała koncepcja się zmienia... ogrodzenie raczej metalowe... taras raczej w płytach no i brama raczej szara...
Nie wiem jak to pogodzić bo wnętrza są jeszcze inne :D tzn. te które narazie planuję. Żeby Wam to trochę przybliżyć wrzucę kilka fotek.



KONCEPCJA DREWNIANA (ciepła)



http://images48.fotosik.pl/137/800d045eb5c6b648med.jpg

http://images39.fotosik.pl/133/107900e6f018a9afmed.jpg

http://images37.fotosik.pl/133/4357d842c2c3d075med.jpg

http://images38.fotosik.pl/133/c021db6a38785731med.jpg

http://images38.fotosik.pl/133/bb599240a138570c.jpg

http://images40.fotosik.pl/133/de1a0b7fd5c2a9fd.jpg

http://images49.fotosik.pl/137/6d02c986fa206785med.jpg

http://images44.fotosik.pl/138/43c14d80681d83e4.jpg

http://images43.fotosik.pl/137/c09709f3b5bf5b25.jpg

http://images44.fotosik.pl/138/2d6daaf16118da21med.jpg

http://images41.fotosik.pl/133/90ddd7cc0310fc50.jpg

http://images43.fotosik.pl/137/564ff9568226d856med.jpg

http://images41.fotosik.pl/133/e2d9f0e67e9dd3admed.jpg

http://images46.fotosik.pl/137/3bdfbd373dc3bbeamed.jpg

http://images45.fotosik.pl/137/83ada43b6539b532.jpg

http://images39.fotosik.pl/133/b55dac44ddc7368dmed.jpg

http://images45.fotosik.pl/137/18a157f71396a6aemed.jpg

http://images47.fotosik.pl/137/ab6603328fb972cfmed.jpg

http://images40.fotosik.pl/133/363d394fc565dbbfmed.jpg

http://images41.fotosik.pl/133/9c81a8742463720emed.jpg

http://images37.fotosik.pl/133/60ec271cf9ccf994med.jpg

http://images45.fotosik.pl/137/70454971921c368emed.jpg

http://images44.fotosik.pl/138/c05e907377da08abmed.jpg

http://images45.fotosik.pl/137/4f072e9eab3f5c44med.jpg

http://images45.fotosik.pl/137/bb89e16df0b02035.jpg

http://images48.fotosik.pl/137/3e957572c4229566med.jpg

http://images46.fotosik.pl/137/bf6b4e7721f8a09bmed.jpg

http://images46.fotosik.pl/137/b7ef7bac543c6ab5med.jpg

http://images44.fotosik.pl/138/40742de8ce092e70med.jpg

http://images49.fotosik.pl/137/62e40a3ca05ddbc2med.jpg






KONCEPCJA BETONOWA (surowa, chłodna)


http://images37.fotosik.pl/133/aa797d92c8b32815med.jpg

http://images37.fotosik.pl/133/0056c85bd6a9a3e4med.jpg

http://images39.fotosik.pl/133/91f4883039706946.png

http://images38.fotosik.pl/133/ad2584260e1dbb51med.jpg

http://images49.fotosik.pl/137/dc492c7af13511a1med.jpg

http://images47.fotosik.pl/138/bfe964d9a3d6a6admed.jpg

http://images50.fotosik.pl/137/8dbfb7e7702eb6f5med.jpg

http://images50.fotosik.pl/137/37eb016d0d47858emed.jpg

http://images50.fotosik.pl/137/bda03fd9c3aaaf49med.jpg

http://images39.fotosik.pl/133/99eea72103655838med.jpg

http://images47.fotosik.pl/138/84af730aa0927fc2.jpg

http://images38.fotosik.pl/133/9538edd9cddefabb.jpg

http://images39.fotosik.pl/133/9535d18caa46807dmed.jpg

http://images49.fotosik.pl/137/701166b332c40f56med.jpg

http://images49.fotosik.pl/137/f1a1e9dffae468b6med.jpg

http://images49.fotosik.pl/137/f1b9c41548403bc0med.jpg

http://images46.fotosik.pl/137/90d5499cc70c2d16.jpg

http://images37.fotosik.pl/133/fc5ddedaa702585bmed.jpg

http://images45.fotosik.pl/137/2241f788a6454e56med.jpg

http://images47.fotosik.pl/138/779195a35f67b866med.jpg

http://images50.fotosik.pl/137/d0149d46f3f3aac2med.jpg

http://images50.fotosik.pl/137/b9e9b9de628fec55.jpg

http://images43.fotosik.pl/137/2ea60b07c1aafc84med.jpg

http://images46.fotosik.pl/137/2cba6704dc311b58med.jpg

http://images37.fotosik.pl/133/341c07647761ff03.jpg

http://images49.fotosik.pl/137/5aeb41f48c61f11bmed.jpg

http://images38.fotosik.pl/133/60078c8076b747a7med.jpg


Te ostatnie zdjęcia bardzo mi się podobają... trawa i beton. My też mamy taką różnicę poziomów i chyba tak to zrobimy.
Trochę się boję, że dom będzie za surowy... jak blok czy jakiś biurowiec.






WNĘTRZA

tutaj jest totalny misz masz :D nie wiem co wybać wszystko jest z innej bajki...nie potrafię się zdecydować na jedną koncepcję. Wiem tylko że podłogę chciałabym taką białą z żywicy.
Poza tym ten poziomy kominek na 100%
Podoba mi się wszytsko co się błyszczy :D Ale ostatnio podoba mi się też surowy beton.
Widziałabym taką jedną ścianę z betonowych płyt- tą na której są schody, ale nie wiem jak to będzie pasowało do tego "błysku".
Kuchnia napewno czarna, lakierowana, błyszcząca ;) No i tyle :)
Na resztę mam pomysły ale nic do nieczego nie pasuje :D




http://images48.fotosik.pl/137/3122e4c17ce5eec6med.jpg

http://images50.fotosik.pl/137/dc46feaa3d7dcbc6med.jpg

http://images45.fotosik.pl/137/4376502f9d17e70bmed.jpg

http://images43.fotosik.pl/137/878e0ad6d21a4a48med.jpg

http://images41.fotosik.pl/133/bb8760ad48a1812dmed.jpg

http://images50.fotosik.pl/137/254889e1ec6e1829.jpg

http://images50.fotosik.pl/137/1d0fe0c13d3d36cemed.jpg

http://images50.fotosik.pl/137/91ac95e79e09490c.jpg

http://images40.fotosik.pl/133/76a3abf390d3fe54med.jpg

http://images47.fotosik.pl/138/27cefc8e53bfa99a.jpg

http://images41.fotosik.pl/133/1f0e051d21299da4med.jpg

http://images40.fotosik.pl/133/aaec3061a21a2cf1med.jpg

http://images48.fotosik.pl/137/0c17f28231e7422amed.jpg

http://images44.fotosik.pl/138/b64c4e4f225a07b3med.jpg

http://images45.fotosik.pl/137/f49a0e6076d76d37.jpg

http://images40.fotosik.pl/133/58a4493521998afamed.jpg

http://images44.fotosik.pl/138/b5f9acaf2c4a36c8med.jpeg

http://images50.fotosik.pl/137/fad0202b180c7594med.jpeg

http://images46.fotosik.pl/137/0849c4af49cfd518med.jpg

http://images44.fotosik.pl/138/3ae943f001c503f7med.jpg

http://images46.fotosik.pl/137/1002e3ac7dd62dfb.jpg

http://images40.fotosik.pl/133/ee82b1c5cca76888med.jpg

http://images37.fotosik.pl/133/716396221599b5b2med.jpeg

http://images45.fotosik.pl/137/527a506d81aed5damed.jpg

http://images38.fotosik.pl/133/bacbd3cdd035bd4b.jpg

http://images38.fotosik.pl/133/e3441e688bd4d484.jpg

http://images39.fotosik.pl/133/17f3f47d2ffe4af8med.jpg

http://images45.fotosik.pl/137/e3709505dca7dbcbmed.jpg

http://images38.fotosik.pl/133/5827e016d22434b7med.jpg

http://images45.fotosik.pl/137/2f72ec947de57dc6med.jpg

http://images38.fotosik.pl/133/15a7a277fe3225f2med.jpg

http://images50.fotosik.pl/137/082885b7b679d0bb.jpg

http://images46.fotosik.pl/137/6e42673ec96fe3cemed.jpg

http://images47.fotosik.pl/138/8367ca9d1f699685.jpg

http://images49.fotosik.pl/137/b4b40d5da39796e9.jpeg

http://images47.fotosik.pl/138/1fc904f03a97d725med.jpg

http://images40.fotosik.pl/133/d0a74113e25ae70b.jpg

http://images45.fotosik.pl/137/af140b467879af75.jpeg

http://images43.fotosik.pl/137/524847c091ef7c18med.jpeg

http://images41.fotosik.pl/133/1045aad6c58712d9med.jpeg

http://images47.fotosik.pl/138/5e85883c8fd3081cmed.jpeg

http://images47.fotosik.pl/138/42252199d1089e88med.jpeg

http://images38.fotosik.pl/133/bd2e79fee4a7e148.jpg

http://images41.fotosik.pl/133/12c3741940b01ad0.jpg

http://images44.fotosik.pl/138/a46f1fcf1ce7c996med.jpg

http://images47.fotosik.pl/138/f766262bf8e2afbfmed.jpg

http://images49.fotosik.pl/137/5e18d548c59bedc0.jpg

http://images50.fotosik.pl/137/da54e39b00ce1686.jpg

http://images40.fotosik.pl/133/962880bc4d5c675dmed.jpg

http://images49.fotosik.pl/137/745b381b0bde5a5bmed.jpg

http://images40.fotosik.pl/133/04a059a699b1addc.jpg

http://images40.fotosik.pl/133/50d90e1035277dc5med.jpg

http://images43.fotosik.pl/137/f65e93d67c2ec5f9med.jpg

http://images37.fotosik.pl/133/7eea4fdc321d4c45.jpg

http://images37.fotosik.pl/133/f72e2b6c242ab415med.jpg

http://images50.fotosik.pl/137/1e1a434d76535402.jpg


To ostatnie zdjęcie pokazuje moją wizję... betonowe płyty... na nich schody wychodzące z ściany... wysokość tak jak u mnie w holu i lampa zwisająca z góry nad stół w jadalni. BEAUTY :)

DAWID+T
04-06-2009, 08:48
Ja bym na twoim miejscu jednak pokazal te fotki architektowi :evil: ... bo cos nie widze nawiazania na ten moment

Rzuty sa same w sobie fajne, ale bryla jest jednak klocowata i nie wydaje mi sie zeby ukladanie wielobokow na elewacjach moglo tu pomoc.

Wszystkie te zdjecia pokazuja obiekty gdzie z uksztaltowania bryly wychodza elewacje.

Moze trzebaby rozruszac twoja bryle, w sensie bryle twojego domu :-)

aniasmyk
04-06-2009, 09:41
Widział je :)
Ja już nie wiem co robić... Oddaliśmy już projekt do pozwolenia na budowę... nie bardzo jest teraz czas na zmiany... załamujecie mnie :(
Wyjdzie blok i bedzie masakra...

marekmarian
04-06-2009, 09:49
jak dla mnie zaden z tych dzisiejszych przykładów (fotki) nie jest smutny, ciemnawy, sa pozytywne. i drewno w nich jest ok. mnie osobiście cieszy obecność drewna, trzeba o nie zadbać ale "życie staje sie piękniejsze " :) oczywiscie to kwestia gustu, natury.
beton i trawa? jak najbardziej ! jesli chodzi o ten spadek to chyba w ktoryms z domow KWK promes mialo tak ze od ulicy był betonowy murek, ktory jak sie okazywalo był poziomem ziemi na górze:)

marekmarian
04-06-2009, 09:50
masakra nie wyjdzie :) spokojnie.... po prostu kwestia dopracowania elewacji.. poza tym chyba potem mozna jeszcze drobne zmiany nanosic (jak naprzyklad ksztalt okna) tylko trzeba to uzgadniać z konstruktorem.

DAWID+T
04-06-2009, 16:08
Zgadzam sie z kolega MM - masakry nie bedzie ale ... kolega architekt musi sie postarac!
Niech sie nie poddaje i walczy do konca, taki zawod.

Pozwolenie na budowe niech idzie, sa procedury aby je zmieniac.

A na marginesie - na tym tarasie jest komin wywalony od kominka, moznaby jakos z nim powalczyc bo wyglada nie szczegolnie. Rozumiem ze lokalizacja kominka to twoj/wasz pomysl? Jezeli musi tu byc to moze go jakos zgubic ale nie zostawiac tak.

mcmagda
04-06-2009, 19:22
A mnie się najbardziej 11 podoba. Ale może dlatego, że ma wyciemnione okna i nie widać podziałów. Jak są okna jasne i widać podziały to się dla mnie za dużo dzieje. I wydaje mi się najbardziej symetryczna co ją jakby uspokaja. No i ciepłe drewno oczywiście. Podobają mi się wizulanie także zimne wersje, ale do mieszkania chyba wolę ciepłe.

mcmagda
04-06-2009, 19:28
Dziękuje Wszystkim baaaaaaaaardzo za odpowiedzi. Wpadłam teraz w fazę głębokiego zamyślenia i przetrawiania informacji. Czy to jest normalne tyle nad domem dywagować?

marekmarian
04-06-2009, 19:43
Dziękuje Wszystkim baaaaaaaaardzo za odpowiedzi. Wpadłam teraz w fazę głębokiego zamyślenia i przetrawiania informacji. Czy to jest normalne tyle nad domem dywagować?
ktos tutaj mi napisał, że projekt indywidualny to średnio rok myślenia trzeba liczyć :) ja chciałem w 3 miesiące miec gotowy, jesienią 2008 :) do dzisiaj nie wyrysowałem sobie kompromisu, którym mógłbym pójść... inna sprawa że nie mam wiele wolnego czasu, a na to chyba trzeba go mieć jeśli chce się jak najwiecej samemu zdefiniować (możliwości)
Więc w Twoim przypadku (masz tu krótszy staż) nie jest to chyba 'dlugo'... albo ja jestem faktycznie 'ciężkim przypadkiem' :roll: 8)

i dodam coś ważnego: współczuję i rozumiem swojego pierwszego architekta na którym dojrzewałem. Fakt że nei robił tego czego oczekiwałem (wytycznych) ale też trafił na bardzo niedojrzałego w potrzebach i gustach delikwenta... Zdecydowanie za wcześnie się wtedy rzuciłem do finalnego projektu.

DAWID+T
04-06-2009, 21:01
pierwsze szkice ponad 2 lata temu, ale chyba ma sie ku koncowi ...

aniasmyk
04-06-2009, 21:22
Byłam u architekata. Wprowadziliśmy kilka zmian. Zostajemy przy drewnie chyba :) tylko ciemniejszym. Co o tym myślicie?

http://images40.fotosik.pl/134/daf73a8fdf45f751med.png
http://images40.fotosik.pl/134/12be3a918d64472fmed.png
http://images50.fotosik.pl/138/71dd81d39e50ceb9med.png

Nie czuję żeby to było TO... ale nie wiem co innego... Architekt jest zadowolony i nie ma innej koncepcji...
Mnie się wydaje, że za dużo się dzieje z drewnem na górze... obydwie strony są nim obłożone plus cały środek a na dole prawie nic...
nie wiem czy jest to ciekawe... ja chciałam postawić na jeden element w drewnie.. np tą kostkę nad garażem,
ale druga strona wyglądała wtedy nieciekawie... architekt chciał ją jakoś podzielić...

DAWID+T
04-06-2009, 21:32
ogolnie jest dobrze ... podoba mi sie polaczenie ciemnego drewna i bialego tynku

tylko ...

ten komin?!?!

marekmarian
04-06-2009, 23:34
mi sie ten komin podobal jak był dostawiony :)
ogolnie to ta mniejsza ilosc drewna na wejściowej elewacji mi wydaje się byc lepsza, ale najbardziej jest ważne jak Ty to czujesz...

to jedno okienko poniżej trochę takie samotne wychodzi ale tam też wielkiego pola manewru nie ma jak jeszcze wcześniejsza werjsa ze sketchupa (centralny drewniany kwadracik obejmujący oba okna) ona jest prosta, tu jest bardziej rezydencja (w moim odczuciu)

poza tym wydaje mi sie ze juz nie ma co jakoś mocno deliberować... bo za chwile zaczniesz rewolucję a teraz to co najwyżej jakieś szlify...
Podsumuję swoje uwagi.
Elewacja wejściowa - optymalnie... pobawiłbym sie jakos inaczej z teksturami..
elewacja ogrodowa - przepych dziania się.... dla jednych to wypas, dla mnie za dużo... (z lekkim respektem dla szaleństwa :))

aha, zerknąłem teraz na Twoje inspiracje wnętrz.. nie wiem czy nie powinnaś w elewacjach jakos bardziej autorsko, nietypowo zadziałać... te wnętrza są mocno indywidualne.... z drugiej strony. oszczędne bardzo zewnętrze może w obronny sposób skrywać to, co wewnątrz żwawe... tak też jest ciekawie..

I zmniejsz prosze te rzuty powyżej, trzeba sie windą 'poszlajać' żeby przeczytać te długie linie tekstów... :)

aniasmyk
05-06-2009, 08:16
Panowie :) ten dostawiony komin to był taki mój pomysł... widocznie komin musi byc tak jak jest teraz... ale zastanawiamy się nad czymś innym...
Czy nie przenieść kominka na sąsiednią ścianę... (patrz rzuty) na tą od kuchni. Gdyby tam był to komin biegnąłby przy ścianie naszej sypialni.
Z jednej strony spoko ale z drugiej...nie bedzie można zrobić tej przesuwanej żaluzji drewnianej na elewacji (na nowej wizualce od strony ogrodu)
a po drugie nie bedzie takiego efektu jak się wejdzie do salonu... bo kominka nie bedzie widać.
Naszym problemem jest to, że nie wiemy jak zaaranżować salon.
Najpierw chciałam tak:

http://images41.fotosik.pl/134/3883996f6adefcdemed.jpg


W ten sposób wykorzystałabym największą pustą ścianę... na tv, jakieś meble itp. Na dole zmieściłby się mały barek,
a obok kominka byłoby na tyle miejsca, żeby zmieścić 2 fotele albo szezlongi.
Ale w tym wypadku (dopiero architekt mnie uświadomił) słońce świeciłoby prostu w telewizor i nie mielibyśmy widoku przez okno na ogród.

Więc trzeba to zmienić, tylko jak...

http://images39.fotosik.pl/134/43921918044cc15amed.jpg


W tej opcji odpadają fotele/szezlongi przy kominku, tv jest zaraz nad nim...czego chciałabym uniknąć. Co prawda zostaje barek i widok jest i przez duże okno i przez te małe, przy ziemi.


http://images46.fotosik.pl/138/d74fdf5cc79d66c0med.jpg


I trzecia wersja ale tutaj kompletnie nic nie ma... nie ma gdzie powiesić telewizora, ustawić mebli i jest jakoś pusto a barek zniknął.

Może macie inny pomysł?

aniasmyk
05-06-2009, 08:44
Albo tak:

http://images46.fotosik.pl/138/46a98fd085cd42d5med.jpg

To coś na środku pomiędzy kominkiem a kanapą to coś takiego:

http://images43.fotosik.pl/138/4ea5eb37bda6b1b4.jpg
http://lampeluna.pl/gallery/architektura_wnetrz_05_02.jpg

Wtedy ta ściana stworzyłaby miejsce na tv i meble a z drugiej strony byłoby tak:

http://images49.fotosik.pl/138/0d64d04c8f4e0529med.jpg


Odpadłyby fotele, ale byłaby niezła leżanka, na barek miejsca brak, ale widok przez duże okno i na małe by był... tylko nie byłoby widać przy wejściu kominka i salon optycznie by się zmniejszył..

marekmarian
05-06-2009, 08:47
ja nie mam telewizora :) czasu mi szkoda :)
ale na poważnie.. trzeba to rzeczywiście fajnie wymyślić żeby zgrać telewizor z kominkiem, wygląda to najczęściej trywialnie (po hamerykańsku)...
jaki kominek?
można (gdzieś to widziałem) zrobic taka zsuwana ściankę a za nią ukryta plasma... no chyba, że ma 60 cali i jest reprezentacyjna (kwestia potrzeb)

salon z widokiem to mz podstawa... choćby żeby mieć dzieciaki na oku itp...

Wersja trzecia to chyba widok na wejście do własnego garażu i na sąsiada ponad murkiem na którym miała być posadzona kostka...
moim skromnym zdaniem szkoda ładować tyle pieniążków (rozmiar rezydencji) w takie widoki... ja przynajmniej tak bym myślał gdybym je miał :lol: :lol: :lol: :o

Ten barek w kącie to mi się wydaje być jak na zesłaniu... jeździłaś kiedyś Warsem ? tam na końcu wagonu był właśnie taki stolik z 3 taborecikami - do pogadania ze ścianą....

zastanawiałem sie tez nad dosunięciem kominka do samego okna (ale ja tak mam:)), to bedzie taki wystający kominek czy bardzie płaski, zlany ze ścianą?

marekmarian
05-06-2009, 08:54
nie nadążam za Twoimi pomysłami... ryzykowny ten ostatni..

1. popatrz jaką długość ma tamto pomeiszczenie... nei iwem czy nei wiekszą...
2. nie wiem czy nie zniwelujesz wrazenia jakie było dla Ciebie wazne - poziomego okna nad ziemią...
3. jesli już to zrobiłbym to siedzisko na przestrzał, tak by widzieć kominek... nie podoba mi się chyba dwa mini saloniki w salonie... dom ma przepych przestrzeni... ja miałbym odczucie wejścia do jakiegoś studia... no chyba ze ktoś to ciekawie wymyśli :)
sam pomysł z siedziskiem dwuosobowym mi się bardzo widzi (tylko u mnie miał być przy oknie :) - do czytania w deszcz...)

ostatni pomysł z kominkiem i wneką naprzeciw - mam w swoich ulubionych :) tylko tutaj jakoś tego nie czuję...

aniasmyk
05-06-2009, 09:09
:D ja sama za sobą nie nadążam... na hamca próbuję gdzieś wcisnąć to akwarium z siedziskiem :) ale to tam nie pasuje...
Kominek podłużny, taki nawet na poziomie okna...jak gdyby jego przedłużenie:




http://images38.fotosik.pl/134/951c068d1fffb2bemed.jpg

http://images45.fotosik.pl/138/230a25ca8c6a9833med.jpg

http://images39.fotosik.pl/134/650f433ccb6bf746.jpg

http://images43.fotosik.pl/138/3bb0a0bc1bd28803.jpg

http://images44.fotosik.pl/138/63a5921aa9884426.jpg

Na tym ostatnim zdjęciu widać o jakie fotele do kominka mi chodzi. Tylko nie wiem gdzie takie kupić :D nie koniecznie muszą byc oryginalne za 12 tys :D

marekmarian
05-06-2009, 09:23
pomysł z akwarium jest fajny... sam chciałem zaimplementować u siebie wiele pomysłów... tylko to nie zawsze działa w docelowym środowisku...

kominki jak pokazujesz - przyjemne, konwersacyjne rzekłbym :)
jeśli na gaz to solo, jeśli na drewno to faktycznie to puste pole obok (na drewno) może wyglądać ciekawie (u siebie planuję podobnie), lub w pionowej kolumnie co jednak jest dobre w dziczy, w rezydencji jeśli już to w bocznej ścianie chyba... Pamiętaj że drewno w kominku otwartym spala się szybko, wiec jeśli ta wnęka będzie nieduża to będziesz każdorazowo kursować po drewno... (na jeden wieczór schodziło mi w takim otwartym u znajomych kilkanaście polan) Kominek wygląda na fotkach ślicznie, ale ma swoją metodologię :)

co do foteli :) są świetne :) gratuluje możliwości (nawet tych o połowę mniejszych od tych na fotce) tylko nie zapomnij o calosci... amerykanie lubią sie zachwycac pojedynczymi rzeczami i potem w domu mają wesołe miasteczko... myśl o całości....
zanurzam się w pracy...

aniasmyk
05-06-2009, 09:31
Tylko się śmiałam z tej ceny... nie wiem ile takie kosztują... i nigdy bym tyle nie zapłaciła. Widziałam podobne na allegro za 2000 zł, ale pełne, bez dziurek.

merenwen
16-06-2009, 22:04
Magda, piękny ten Twój dom będzie. Widziałam wizualki tego dwuspadowego i zachwyciłam się :) Ciekawa jestem rzutów - wrzucisz do albumu?

Basia_KRK
09-07-2009, 19:23
hop hop, podnoszę wątek, na który przypadkiem trafiłam! i jestem zauroczona Waszym pierwszym projektem (wizualizacje). Magda, na czym stoicie, jak w końcu z dachem?
Środek, widzę, bardzo fajnie finalnie przemyślany :D
W ogóle pracownia, która robi Wasz projekt, miała być także naszą przy przebudowie domu... Bardzo mi się podoba ich architektura! Jednakże po kilku rozmowach, stwierdziliśmy z p.Krzysztofem, że będzie ciężko, chociażby z racji, że my budujemy w Krakowie.... :(

throll
10-07-2009, 19:40
Witam.
Z tego co widzę, to pierwsza propozycja architekta była najlepsza. Domyślam się, że to facet i ma dla ciebie dużo wyrozumiałości bo męczysz go już rok? Myśle że rady przekazywane na forum miały destrukcyjny wpływ na całą koncepcję. Teraz zrobiłą się z tego buda, a był dom z klasą.

mcmagda
11-07-2009, 14:08
Ile osób tyle opinii i dobrze. Rok temu nie za bardzo wiedziałam czego chcę, teraz jestem dużo dalej, ale jeszcze nie na końcu. Według mnie to dobra droga, a architekt czemu ma mieć dość? Przecież taka chyba praca architekta? Po to robię projekt indywidulany. A rady na forum - są wartościowe i pozwalają mi chyba lepiej zrozumieć czego chcę. Że ostateczny projekty będzie się komuś mniej podobał - no ok. - celem jest, żeby nam się bardziej podobał.

W sumie ostatnie wizulaki dostałam ponad miesiąc temu i spędziłam czas na myśleniu co wybrać, ale już z mężem się zdecydowaliśmy na jednospad. Jeszcze pewnie dużo szczegółów będzie trzeba ustalić, przemyśleć elewacje, itp. ale jakoś zamykamy kolejne etapy.

W sumie to poczyłam się trochę zdopingowana, żeby coś dzisiaj usystematyzować i ruszyć dalej. Mam nadzieję, że mi za chwilę nie wyparuje.

rasia
11-07-2009, 15:55
Hej Magdzia! :D

Trzymam kciuki, zeby Ci sie nie przestalo! ... I pokaz troche jak juz wykoncytypujesz prawie ostateczna wersje. :wink: 8) :D :D

mcmagda
11-07-2009, 16:20
Tak sobie chcicałam usystematyzować, więc ekshibicjonistycznie wykorzystam forum:

Podsumowanie ankiety:
za dwuspadowym (głosów z forum 2 - liczę tylko zdecydowane, zecydowanie preferowany przez znajomych nie związanych z forum)
- bardziej tradycyjny, sprawdzony, bezpieczeniejszy
- mniejsze okna, łatwo założyć rolety, bardziej prywatny
- mniej drewna, nawet jak zbrzydnie będzie to miało mniejszy wpływ na całość
- bardziej pasuje do otoczenia
- łatwo będzie ewentualnie sprzedać

za jednospadowm (głosów z forum 4 - tylko zdecydowane, nie podobał się niemalże nikomu nie związanemu z forum)
- bardziej nowoczesny, autorski, odważaniejszy
- trudniejszy - zdecydowanie łatwiej coś zepsuć
- wielkie okna - trudność z roletami, prywatność
- więcej drewna, trudniejsze utrzymanie
- mniej pasuje do otoczenia
- cena domu po wybudowaniu obarczona dużo wyższym ryzykiem
- problem z samą bryłą - zbyt przytłacająca (mężowi przeszkadza, mnie zupełnie nie)

Mnie od początku podszedł jednospadowy, mężowi za to mniej, więc kazał się przekonać. Ze swojej strony trochę się bałam go przekonywać, bo uważam, że jednospad jest trudniejszy - może nie wyjść, a poza walorami estetycznymi budowa trochę kosztuje i chybiona inwestycja za kredyt na 30 lat akurat nie jest moim celem. Ogólnie mówić dwuspad mimo że ładny, jakoś do nas obu nie przemawiał, po to chcieliśmy projekt indywidualny, żeby jednak był niestandardowy.

No więc po ponad miesięcu myślenia zdecydowaliśmy się jednak na jednospadowy. Nawet nie wiem co zdecydowało. Czas chyba.

mcmagda
11-07-2009, 16:41
A teraz jeszcze powlepiam sobie przekonywacze.

W kwestii tego, że brak wielkiej, prywatnej działki i wspaniałego widoku nie zamyka szansy na dom otwarty na ogód znalazałm takie dwie odpowiedzi, które mnie najmocniej przekonały:

Hari&Hari
http://lh3.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SlivpTz95NI/AAAAAAAAAxo/QgklcxsBx5w/s800/hariri%20%26%20hariri%20wilton-pool-house-7.jpg

Marcio Kogan - Panama House

http://lh6.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SliwNp97vZI/AAAAAAAAAyM/kwBZ6CIgX2s/s800/Marcio%20Kogan%20Panama%20Hause%20casap_290609_04. jpg

http://lh5.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SliwNde_rVI/AAAAAAAAAyI/chv6BaGSmFk/s800/Marcio%20Kogan%20Panama%20Hause%20casap_290609_012 .jpg

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SliwOjYJ7OI/AAAAAAAAAyY/xIOo-0i-Ebw/s800/Marcio%20Kogan%20Panama%20Hause%20casap_290609_014 .jpg

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SliwPQSu3HI/AAAAAAAAAyg/xqq39eBnXuY/s800/Marcio%20Kogan%20Panama%20Hause%20casap_290609_013 .jpg

A poza tym to ten dom jest dla mnie wspaniałym przykładem - mały i mocno obudowany ogród, zupełnie otwarty dół i drewno na górze - niby żdana filozofia, a jaki efekt. Dla mnie powalający. I przy tym kamień i drewno. [oczywiście zdaję sobie sprawę, że nigdy mnie nie będzie stać na taki poziom wykończenia, ale inspirację mogę sobie wlepić :p]

http://lh5.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SliwOASc5xI/AAAAAAAAAyQ/c5JNaVCGQ6I/s800/Marcio%20Kogan%20Panama%20Hause%20casap_290609_09. jpg

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SliwOV1ySYI/AAAAAAAAAyU/YxVEANjRGNE/s800/Marcio%20Kogan%20Panama%20Hause%20casap_290609_010 .jpg

http://lh5.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SliwNH2gfKI/AAAAAAAAAyE/iwE5wkx_TYI/s800/Marcio%20Kogan%20Panama%20Hause%20casap_290609_01. jpg

mcmagda
11-07-2009, 17:08
I tu jeszcze jedna całościowa inspiracja przy jednospadowości. Nie mam pojęcia jak to działa, ale mimo jednospadowości nie mam żadnego wrażania przytłoczenia na bryle. Może dlatego, że cała w drewnie? Też trochę odpowiada na pytanie co robić z sufitem.

Predock and Frane Architects, Twin House

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli1YIi_AyI/AAAAAAAAAzg/_wmu9GoOz7Q/s800/Predock_Frane%20Architects%20Twin%20Houses%2010.jp g

http://lh6.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli1X7ziRbI/AAAAAAAAAzc/Td_9W_0Spvk/s800/Predock_Frane%20Architects%20Twin%20Houses%209.jpg

http://lh6.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli1nuzjU1I/AAAAAAAAAzk/ewXUMgdt--Q/s800/Predock_Frane%20Architects%20Twin%20Houses%2011.jp g

http://lh3.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli1oLGqSbI/AAAAAAAAAzo/2F6HA8csCxs/s800/Predock_Frane%20Architects%20Twin%20Houses%2012.jp g

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli1onD9RBI/AAAAAAAAAzs/nCSaZO40SfU/s800/Predock_Frane%20Architects%20Twin%20Houses%2013.jp g

http://lh3.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli1Wmo00CI/AAAAAAAAAzQ/zfPTxZyCObI/s800/Predock_Frane%20Architects%20Twin%20Houses%201.jpg

http://lh6.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli1HCgNezI/AAAAAAAAAzM/jAZZsdfItlM/s800/Predock_Frane%20Architects%20Twin%20Houses%202.jpg

http://lh5.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli1FvCyZiI/AAAAAAAAAzE/AIDT2dJzDoM/s800/Predock_Frane%20Architects%20Twin%20Houses%203.jpg

http://lh5.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli1E3_RPKI/AAAAAAAAAy8/Nt4kGOjG928/s800/Predock_Frane%20Architects%20Twin%20Houses%204.jpg

http://lh5.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli1FRL3_NI/AAAAAAAAAzA/GijlE8fdYFU/s800/Predock_Frane%20Architects%20Twin%20Houses%205.jpg

http://lh3.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli1GGray4I/AAAAAAAAAzI/dYqb5Oxy04o/s800/Predock_Frane%20Architects%20Twin%20Houses%206.jpg

http://lh6.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli1XPjdtrI/AAAAAAAAAzU/Vtka3nS0aBU/s800/Predock_Frane%20Architects%20Twin%20Houses%207.jpg

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli1XdIG1tI/AAAAAAAAAzY/gsk_30XfdY4/s800/Predock_Frane%20Architects%20Twin%20Houses%208.jpg

Chociaż w sumie odpowiedź na to czy prostować sufit i robić użyteczny pawlacz, czy jednak zostawić pochyły to dostałam już dużo wcześniej (chociaż tutaj jest spory kąt nachylenia dachu, o cedrze już nie będę nawet wspominać)

Turnbull&Griffin, Sea Ranch House

http://lh3.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli3djkA0AI/AAAAAAAAAzw/WSyzfkAQr8s/s800/Turnbull%20Griffin%20Haesloop%20Architects%20sea-ranch-house-7.jpg

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli3qmp5whI/AAAAAAAAA0M/YuQE2AskQ6Y/s800/Turnbull%20Griffin%20Haesloop%20Architects%20sea-ranch-house-5.jpg

http://lh6.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli4TtanCgI/AAAAAAAAA0Q/wiXl6CVXznU/s800/Turnbull%20Griffin%20Haesloop%20Architects%20sea-ranch-house-2.jpg

http://lh5.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli4xnS2_2I/AAAAAAAAA0s/HDrbCubBUWY/s800/Turnbull%20Griffin%20Haesloop%20Architects%20sea-ranch-house-8.jpg

mcmagda
11-07-2009, 17:34
I jeszcze jakieś znalezione kwestie dotyczące jednospadowości, bardziej na temat:

Kyu Sung Woo, Putney

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli7pmdNoaI/AAAAAAAAA1s/Zy_EDrPNJ2s/s800/Kyu%20Sung%20Woo%20Architects%20putney_1.jpg

http://lh5.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli7oy3BxUI/AAAAAAAAA1k/vXwuiRBs9OQ/s800/Kyu%20Sung%20Woo%20Architects%20putney_190509_01.j pg

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli7obHyK0I/AAAAAAAAA1g/CrO1KZ2EvUk/s800/Kyu%20Sung%20Woo%20Architects%20putney_190509_019. jpg

http://lh5.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli7peNfMPI/AAAAAAAAA1o/aFWMxjC8h6c/s800/Kyu%20Sung%20Woo%20Architects%20putney_190509_02.j pg

Richard Kirk HighGate

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli83_fgFpI/AAAAAAAAA2U/7LDK0Sb7tCE/s800/Richard%20Kirk%20highgate_010709_01.jpg

http://lh5.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli84WOPGEI/AAAAAAAAA2Y/mH5nqndlnKA/s800/Richard%20Kirk%20highgate_010709_08.jpg

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli858Wc84I/AAAAAAAAA3I/-L6VD24P2m4/s800/Richard%20Kirk%20highgate_010709_012.jpg

I trochę mniej na temat (ale jaki cedr ;):

Stinson

http://lh3.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli9BaxhtsI/AAAAAAAAA3Q/yrfkYT8rHqU/s800/Stinson03.jpg

http://lh5.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli9A0j5fOI/AAAAAAAAA3M/2jyKdZxG1Sc/s800/Stinson02.jpg

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli9CR9-spI/AAAAAAAAA3U/DVTcQXgj1sA/s800/Stinson04.jpg

http://lh3.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli9DTplN4I/AAAAAAAAA3Y/xAd1GDaDR7E/s800/Stinson05.jpg

Lorcan O'Herlihy - sherman residence

http://lh5.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli8nuHK8lI/AAAAAAAAA10/XWxFOIqnzq0/s800/Lorcan%20O%27Herlihy%20Architects%20sherman-residence-2.jpg

http://lh3.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/Sli8oqYkZTI/AAAAAAAAA14/eMR3OOFLhoE/s800/Lorcan%20O%27Herlihy%20Architects%20sherman-residence-7.jpg

mcmagda
11-07-2009, 18:48
No i trochę inspiracji w temacie dół szkło, góra drewno i jaki kierunek powinno mieć drewno, wiele z nich już z płaskim dachem:

Najpierw układ, gdzie góra wydaje się być sporo większa niż dół.

3LHD, House N

http://lh3.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljAtkME9zI/AAAAAAAAA4Q/ae--RUJaZ-k/s800/3LHD%20house_n_270609_03.jpg

http://lh3.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljAuOvi_-I/AAAAAAAAA4U/7uZ-BHdVAas/s800/3LHD%20house_n_270609_04.jpg

Bevk Perovic

http://lh6.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljA9HjpaaI/AAAAAAAAA48/hQ6zSu-UdCU/s800/Bevk%20Perovic%2006-NL.jpg

http://lh3.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljA91w3CZI/AAAAAAAAA5A/W3gHkFtd6GE/s800/Bevk%20Perovic%20nl_residence_0809_01.jpg

http://lh3.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljA-b4VsYI/AAAAAAAAA5E/tMrGr7SocFg/s800/Bevk%20Perovic%20nl_residence_0809_02.jpg

Hand Jorg Ruch to to już w ogóle stodoła ale więcej na górze niż na dole

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljBEzQk2jI/AAAAAAAAA5g/TcuVv7qLFh8/s800/Hans-J%C3%B6rg%20Ruch%20sent_03.jpg

Peter Romaniuk Curved House

http://lh3.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljCLEJ6MsI/AAAAAAAAA6Q/Kxqkkv2EgjM/s800/Peter%20Romaniuk%20curved-house-1.jpg

Sebastian Mariscal 2inns house

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljDMOUnWcI/AAAAAAAAA7k/6CTSSdZEf4s/s800/Sebastian%20Mariscal%20Studio%201117-11e.jpg

http://lh5.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljDLuT-FFI/AAAAAAAAA7g/OIhEN02MpXk/s800/Sebastian%20Mariscal%20Studio%201117-08e.jpg

http://lh3.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljDMs_ADtI/AAAAAAAAA7o/vfilRPs7UmA/s800/Sebastian%20Mariscal%20Studio%201117-15e.jpg

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljDJuYRimI/AAAAAAAAA7U/71NWIO19tgM/s800/Sebastian%20Mariscal%202inns-house-9.jpg

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljDJJVXu6I/AAAAAAAAA7M/xfuo7A_0btQ/s800/Sebastian%20Mariscal%202inns-house-2.jpg

Sporadical Wooden House

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljDNrk5khI/AAAAAAAAA7w/gAr_lpIc3LI/s800/sporadical-wooden-house-1.jpg

http://lh5.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljDNzllCvI/AAAAAAAAA70/RDO3LFlyqPU/s800/sporadical-wooden-house-2.jpg

http://lh3.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljDOcYR87I/AAAAAAAAA74/hMb-HxSdBsQ/s800/sporadical-wooden-house-5.jpg

Vaillo + Irigaray

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljDOzRc_uI/AAAAAAAAA78/H1y3iYLm3XY/s800/VAILLO%20%2B%20IRIGARAY%20image1.jpg

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljDP6WEkwI/AAAAAAAAA8E/ymyd-alANOE/s800/VAILLO%20%2B%20IRIGARAY%20image3.jpg

I ogólnie inne i dobre i często mniej dobre połączenia pod tym tytułem:

Paul de Ruiter Villa Roling

http://lh3.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljDRHCOqEI/AAAAAAAAA8M/EZ1jLSDhz0o/s800/Villa%20Roling%20Paul%20de%20Ruiter%205740233_04.j pg

http://lh3.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljDRh5QOUI/AAAAAAAAA8Q/w_WI2XoiZus/s800/Villa%20Roling%20Paul%20de%20Ruiter%20184450495_09 .jpg

http://lh3.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljDSxvvjgI/AAAAAAAAA8U/TEcCLKv6Lns/s800/Villa%20Roling%20Paul%20de%20Ruiter%201536090352_1 0.jpg

http://lh6.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljDTYxkSUI/AAAAAAAAA8Y/HN7fXc-meUU/s800/Villa%20Roling%20Paul%20de%20Ruiter%20%20167117659 4_01.jpg

Pitsou Kedem / Herzelia Swoją drogą też mały ogródek

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljDH8Ys5jI/AAAAAAAAA6s/Li81OKMKymw/s800/Pitsou%20Kedem%20Architects%20herzelia_160309_009. jpg

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljDIKwjisI/AAAAAAAAA6w/Gjnq6oogwm4/s800/Pitsou%20Kedem%20Architects%20herzelia_160309_010. jpg

http://lh3.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljDInUEz7I/AAAAAAAAA60/j23B6YnmmP8/s800/Pitsou%20Kedem%20Architects%20herzelia_160309_015. jpg

http://lh6.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljPW4Au8TI/AAAAAAAAA9k/Q_r1c7lTzlA/s800/Pitsou%20Kedem%20Architects%20herzelia_160309_006. jpg

Platform 5 Meadowview

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljPYAVv5xI/AAAAAAAAA90/ug9z7zVza8o/s800/Platform%205%20meadowview-residence-1.jpg

http://lh5.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljPYV5zNVI/AAAAAAAAA94/870d3kXGEMQ/s800/Platform%205%20meadowview-residence-2.jpg

http://lh5.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljPY1hpwuI/AAAAAAAAA98/B1zeXLgxDkg/s800/Platform%205%20meadowview-residence-5.jpg

GH3 House 60

http://lh3.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljSOI3aV2I/AAAAAAAAA-o/1m41vsDesq4/s800/GH%203%20House%2060%201.jpg

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljSN6EcciI/AAAAAAAAA-k/nXc1j0U669U/s800/GH%203%20House%2060.jpg

http://lh6.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljSOkDvi8I/AAAAAAAAA-s/otkYujjB960/s800/GH%203%20House%2060%202.jpg

mcmagda
11-07-2009, 18:53
I już na sam koniec chciałam sobie wlepić wnetrza które mi się podobne układem kuchennym zdały:

Andrew Maynard Barrow

http://lh4.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljOuSayhHI/AAAAAAAAA80/JTpzdP3a5ug/s800/Andrew%20Maynard%20Architects%20barrow_150409_01.j pg

http://lh6.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljOu-Biu1I/AAAAAAAAA88/76bJrdq-2_Q/s800/Andrew%20Maynard%20Architects%20barrow_150409_03.j pg

http://lh5.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljOvAxca7I/AAAAAAAAA9A/uUvZxqLkluw/s800/Andrew%20Maynard%20Architects%20barrow_150409_04.j pg

http://lh6.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljOvU0MnZI/AAAAAAAAA9E/nDxQx0Gy3gs/s800/Andrew%20Maynard%20Architects%20barrow_150409_05.j pg

http://lh6.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljOvq1PGxI/AAAAAAAAA9I/QqoS1in0JYo/s800/Andrew%20Maynard%20Architects%20barrow_150409_06.j pg

mcmagda
11-07-2009, 19:04
Ale się nawklejałam - na przyszłość trzeba być bardziej systematycznym. Biorę laptopa i biorę męża na piwo, żeby pokazać podsumowanie. Mam nadzieję, że nie powstanie nagle idea dachu płaskiego, bo coś czuję, że trochę tam męża ciągnie.

Ech ... nawet jak bryłę klepniemy to już widzę pomysły z materiałami elewacyjnymi ... Przy tak prostej bryle trzeba się będzie nagimnastykować. Drewna samego będę pewnie z pół roku szukać :) Może dobrze, że ten kryzys jest to i mniej nas goni.

T i A
13-07-2009, 12:54
Prosze o opinie, sugetie lub inne wazne lub mniej wazne spostrzezenia odnosnie rzutow (narazie). Jestesmy na etapie koncepcji i to nasz pierwszy dom. Dzialka ma wjazd od strony zachodniej,czesc ogrodowa wychodzi na strone poludniowo-zachodnia.Bardzo mnie interesuje ocena doswiadczonych uzytkownikow domow :wink:

PARTER
http://images45.fotosik.pl/162/47992178a870c601m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=47992178a870c601)


PIĘTRO
http://images44.fotosik.pl/162/e0c6e4f24581eff2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e0c6e4f24581eff2)

Zastanawiamy się nad zmnianą:
* pokoju o wielkosci 13.50m2 na wolna przestrzen
* natomiast z pokoju 18.44m2 i garderoby 7.09m2 chcielibysmy zrobic dwa pokoje dla dzieciakow.

RadekO
14-07-2009, 06:24
Jak dla mnie za duża przestrzeń komuniikacyjna - hole. Ten na dole poraża wielkością. Wejście na taras z klatki schodowej, też troche dziwne

Magda i Marek
14-07-2009, 14:44
Przy projektowaniu naszego domku przyjelismy kilka zalozen:
1. Beda w miare duze balkony:) Przynajmniej takie zeby mozna bylo wystawic stolik, usiasc wygodnie i napic sie piwa:) nie wychodzac z domu.
2. Nie bedzie okien dachowych i w tym celu zrobimy 4 sciany szczytowe na poddaszu.
3. Nie bedzie ogrzewania podlogowego. Nie ma to jak dobry perski dywan:)
4. Ogrzewanie - zasadniczo gazowe (bo bezobslugowe) ale bedzie tez kominek i dodatkowy komin na inne paliwa w razie jak nam kurek z gazem zakreca:(
5. Nie bedzie baterii slonecznych, jedynie przygotujemy na to podlaczenia i miejsce na baniak. Licze, ze kiedys nasze kochane panstwo nam doplaci do tego z Funduszy Unijnych w ramach termomodernizacji:) A jak nie to trudno.
6. Sciany kolankowe na poddaszu minimum 130 cm.
7. W belkach nadprozy okiennych parteru przewidziano specjalne wneki na rolety zeby nie bylo pozniej wystajacej buly nad oknem.

Magda i Marek
14-07-2009, 15:29
Tak to na razie wyglada w komputerze, no poza kilkoma malymi zmianami
Acha no i zlikwidowalismy naczolki na dachu.
http://images43.fotosik.pl/162/32e7e42b2fe6b17dmed.jpg
http://images40.fotosik.pl/158/58a68c5d5cfcee63med.jpg
http://images50.fotosik.pl/162/508c10505688a185med.jpg
http://images37.fotosik.pl/158/9735166dd5717659med.jpg
http://images41.fotosik.pl/158/8555982a1014164cmed.jpg

Darpiot
14-07-2009, 18:31
Zamierzamy na wiosnę ruszyć z budową parterówki. Zasiadłem więc do Corela i stworzyłem w kooperacji z małżonką dom jaki chcielibyśmy w zasadzie mieć. Rysunki są mojego autorstwa więc na niedoskonałości nie zwracajcie uwagi. Miejscowy architekt ubierze to odpowiednio ale zanim oddam do rysowania chcemy obiektywnej oceny bryły domu i rzutu.
Założenia wymuszone usytuowaniem działki były takie:

- parterowy z wjazdem od południa
- prosty
- średnia wielkość (do 130m2)
- nieskomplikowany dach
- garaż dwustanowiskowy
- oddzielona kuchnia od salonu
- taras od południa
- kotłownia jak najdalej od części mieszkalnej

Technologia murowana, krycie dachówka ceramiczna

W szczególności zależy mi na opinii architektów odwiedzających forum

Pozdrawiam wszystkich

http://www.sp14krosno.ovh.org/4f_foto/frontcolor.jpg
http://www.sp14krosno.ovh.org/4f_foto/tarascolor.jpg
http://www.sp14krosno.ovh.org/4f_foto/tylcolor.jpg
http://www.sp14krosno.ovh.org/4f_foto/garazcolor.jpg
http://www.sp14krosno.ovh.org/4f_foto/rzutpopr.jpg

T i A
15-07-2009, 09:39
Jak dla mnie za duża przestrzeń komuniikacyjna - hole. Ten na dole poraża wielkością.
Szczerze to nas tez.Rozmawialismy juz o tym z projektantem-w piatek ma przedstawic propozycje zmian i co za nimi idzie.

Wejście na taras z klatki schodowej, też troche dziwne
Idea byla taka taras na gorze sluzyl do np;wystawienia poscieli lub prania(nie nosic z gory na dol i odwrotnie)wejscie przez pokoj dziecka byl mozliwy,ale pozniej jak podrosnie bedzie to klopotliwe.
Juz myslelismy,ze mamy "prawie"idealny dom.
Moze jeszcze ktos cos zauwarzyl.

oresund
15-07-2009, 17:40
jaki to ma rodzaj dachu?
i jakie strone swiata które pomieszczenia?

hole są zdecydowanie za duze jak na taki niewielki dom

oresund
15-07-2009, 17:45
wbrew oczekiwaniom ten dach jest dosc skomplikowany...

T i A
15-07-2009, 19:29
Nie wiem jeszcze jak bedzie wygladal dach.Te rzuty to koncepcja.Wejscie z tarasu do salonu od strony poludniowej,jadalnia od pol-zachodniej,kuchnia,wejscie,garaz od zachodu,pokoj kino od wschodniej,bok garazu od polnocnej.

Darpiot
15-07-2009, 20:12
wbrew oczekiwaniom ten dach jest dosc skomplikowany...

Dlaczego tak sądzisz. Ekipy dekarskie z którymi rozmawialem o wykonaniu twierdzą inaczej. Cena za wykonanie od 40-45 zł/m2 z więźbą, obróbkami i orynnowaniem

queene
15-07-2009, 22:19
http://www.lk-projekt.pl/?&p=0&o=1149#rzuty_

podobny projekt...ale sie go naszukałam ;)

akarolak
16-07-2009, 19:10
Witam. Jestem świeżo po spotkaniu z architektem którzy przygotował w oparciu o moje wskazówki wstępny szkic planu sytuacyjnego domu.


Ze swojej strony:
1/zamiast 1 gabinetu będziemy robić 2 mniejsze - prawdopodobnie spowoduje to konieczność powiększenia domu o jakieś 2 metry
2/zamiast WC będzie garderoba przy wejściu
3/ wejście do spiżarki od strony kuchni

co do reszty nie jestem pewien i z góry dziękuję za wszelkie sugestie i porady.
http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0709/dsc024969e5e.jpg


dodam, że dom będzie parerowy bez poddasza

akarolak
16-07-2009, 19:10
Witam. Jestem świeżo po spotkaniu z architektem którzy przygotował w oparciu o moje wskazówki wstępny szkic planu sytuacyjnego domu.


Ze swojej strony:
1/zamiast 1 gabinetu będziemy robić 2 mniejsze - prawdopodobnie spowoduje to konieczność powiększenia domu o jakieś 2 metry
2/zamiast WC będzie garderoba przy wejściu
3/ wejście do spiżarki od strony kuchni

co do reszty nie jestem pewien i z góry dziękuję za wszelkie sugestie i porady.
http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0709/dsc024969e5e.jpg


dodam, że dom będzie parerowy bez poddasza

Darpiot
16-07-2009, 20:30
http://www.lk-projekt.pl/?&p=0&o=1149#rzuty_

podobny projekt...ale sie go naszukałam ;)

Fakt, w obrysie bardzo podobny. Układ pomieszczeń zdecydowanie inny. Jednak bazą wyjściową dla nas był inny projekt innej pracowni. Po kilku tygodniach zmian nie zostało z niego jednak wiele.

Darpiot
16-07-2009, 20:55
Były też takie pomysły

WYKUSZ

http://www.sp14krosno.ovh.org/4f_foto/wykusz.jpg

ZADASZENIE

http://www.sp14krosno.ovh.org/4f_foto/zadasz.jpg

ale uznaliśmy, że podrażało by to tylko koszty a niewiele wniosło do funkcjonalności i wzerunku bryły domu

mariorally
16-07-2009, 20:56
wbrew oczekiwaniom ten dach jest dosc skomplikowany...

Dlaczego tak sądzisz. Ekipy dekarskie z którymi rozmawialem o wykonaniu twierdzą inaczej. Cena za wykonanie od 40-45 zł/m2 z więźbą, obróbkami i orynnowaniem

Bo prosty dach to dwuspadowy... wszystko inne już kosztuje znacznie więcej :(

A podana cena dachu to troszku zaniżona...

Darpiot
17-07-2009, 06:19
wbrew oczekiwaniom ten dach jest dosc skomplikowany...

Dlaczego tak sądzisz. Ekipy dekarskie z którymi rozmawialem o wykonaniu twierdzą inaczej. Cena za wykonanie od 40-45 zł/m2 z więźbą, obróbkami i orynnowaniem

Bo prosty dach to dwuspadowy... wszystko inne już kosztuje znacznie więcej :(

A podana cena dachu to troszku zaniżona...

Cena uzgodniona z wykonawcą to 42zł/m2 z wszystkimi obróbkami + dekarze bedą wyciagać kominy z klinkieru za 1,5zł od cegły

acca5
17-07-2009, 06:50
Dach drogi nawet bardzo mam o prawie identycznym kształcie pow .300m2 cena pow. 60 tys w całości. Każ zrobić dach dwuspadowy na tym samym projekcie a przynajmniej dwuspadowy z dwoma przecinającymi się spadami- zaoszczędzisz. szkoda tyle kasy w dach. Przy parterówce najdroższe są fundamenty -które idą do ziemi i jeszcze nie widzisz tej kasy bo zasypane i dach- bo wielki.
zajrzyj na moja stronę www.acca5.ao.pl do galerii mój dom marzeń , hasło podam priv

Darpiot
17-07-2009, 07:55
Dach drogi nawet bardzo mam o prawie identycznym kształcie pow .300m2 cena pow. 60 tys w całości. Każ zrobić dach dwuspadowy na tym samym projekcie a przynajmniej dwuspadowy z dwoma przecinającymi się spadami- zaoszczędzisz. szkoda tyle kasy w dach. Przy parterówce najdroższe są fundamenty -które idą do ziemi i jeszcze nie widzisz tej kasy bo zasypane i dach- bo wielki.
zajrzyj na moja stronę www.acca5.ao.pl do galerii mój dom marzeń , hasło podam priv

Bardzo ładny dom. Gratuluję. Wykonanie- duża klasa. U Was jest poddasze użytkowe z oknami połaciowymi, to podraża dach.
Na razie jestem optymistą. Mamy wyceny takie:
1. kompletny dach (CREATON BALANCE miedziana angoba, dodatki, folia, wyłaz dach. itp.) - 17000zł
2. wykonanie (więżba, pokrycie, obróbki) - 12000zł
3. więźba - 8500zł
RAZEM: 37500zł

acca5
17-07-2009, 10:09
dodaj ocieplenie, i KG i masz 50 tys. Zapomniałam mój dach ma aż 340m2 -dachówka roben- na górze pow. 60m2 i kanciapa na graty nad garażem. na dole 140m2 użytkowej-więc na dole o 20m2 więcej niż u Ciebie, kat dachu 28 stopni.

Darpiot
17-07-2009, 10:41
Nie bedzie ocieplenia i płyt gk. Poddasze nieuzytkowe (strych). Dach z kątem nachylenia 24 st., powierzchnia całkowita 280m.kw.
Generalnie dom na chwilę obecną przeznaczony dla 3 osób ale docelowo pewnie dla 2 jak pisklę wyfrunie, dlatego sądze, ze i tak za duzy:

pow. parteru razem z kotłownią i pom. gosp. 132,5m2
pow. garazu 41,5 m2

Teraz mamy dom 210m2 pow. użytk. i wiemy co znaczy umyć okna, posprzatac itp.
Czas nadszedł pomyśleć o mniejszym i wygodniejszym w uzytkowaniu :)

T i A
17-07-2009, 13:36
Naprawde wszystko jest idealne?Z wyjatkiem tych holi.

Ar2r
17-07-2009, 19:08
tak na szybko to wstawcie okno w WC i drzwi zewnętrzne do pom.gosp. lub kotłowni

T i A
18-07-2009, 00:20
tak na szybko to wstawcie okno w WC
Pomysle o oknie w WC,w domu ma byc WM nie wiem czy to nie zalatwi sprawy-musze zapytac.

drzwi zewnętrzne do pom.gosp. lub kotłowni
Z tylu domu bedzie tylko 3m do ogrodzenia.Ogrod bedzie(musi byc)z przodu domu,wiec pewnie i tak bede chodzil przez garaz do pom. gosp.Chyba ze tez uzywa sie ich w innym celu o ktorym nie pomyslalem
Dzieki za spostrzezenia

azalka
18-07-2009, 11:54
Proponuje pomyslec o miejscu na suszenie prania, kiedy jest zima lub na dworze pada. Takie "czyste" pomieszczenie gospodarcze w domu. Gdzie bedzie deska do prasowania, odkurzacz (jesli bedzie) itp.

Ile Was tam bedzie mieszkalo, ze chcesz przerobic sypialnie na dwa?


Duzo miejsca do przechowywania - jest. To plus domu. Tego nigdy za wiele. Sypialnie sa ustawne i rozsadnej wielkosci.

Jesli w Waszej prywatnej lazience brak ubikacji nie jest pomylka projektanta, radzilabym te decyzje przemyslec.

Parter - wezcie pod uwage, ze ktos z Was zlamie noge, bedzie obloznie chory itp, jednym slowem, chodzenie na gore bedzie niemozliwe. Pokoj-kino da sie przerobic na sypialnie, umyc sie bedzie mozna tylko w umywalce
To moj zbzikowany punkt widzenia, ale przezylam podobna sytuacje, wiec wiem, jak moze byc uciazliwa.
Okno w WC czy lazience naprawde jest dobra rzecza. Nie tylko do wietrzenia sluzy, ale i doswietlenia pomieszczenia swiatlem naturalnym.

Schody ja osobiscie wolalabym ze spocznikiem, nawet po trzech stopniach, anizeli zabiegowe. Male dzieci i starsi ludzie moga miec z zabiegami problemy. Ale to szczegolik.

Wejscie bezposrednio z garazu do domu moze skutkowac zapachami samochodowymi w czesci mieszkalnej. Mozna przerzucic szafy w waitrolapie na druga strone (od spizarni) i do niego zrobic przejscie. Wtedy wszystkie drogi z zewnatrz wioda do wiatrolapu (kurtki, brudne buty itp) a ponadto istnieje wiecej mozliwosci na rozsadne zagospodarowanie hallu.

Przy salonie 24m2 hall ponad 18m2 to niegospodarnosc. To moze byc uznawane za wade domku.
Z drugiej strony, dom wcale maly nie jest, a to nadaje wraznie duzej przestrzeni. Moze Wam o to chodzilo?

Ogolnie to plan domu jest fajny, naprawde.
Kazdy indywidualny jest szyty na miare i to, co jednym odpowiada, drudzy moga krytykowac i odwrotnie. Ustawienie wg stron swiata jak najbardziej ok.

azalka
18-07-2009, 12:01
Korytarz jak w pociagu, jesli dodasz 2m, bedzie jeszcze dluzszy. Z domu zrobi sie tramwaj z dostawka.
Jedna lazienka to w takim ukladzie grubo za malo.

Jakie jest ustawienie wzg. stron swiata i wymiary dzialki? cos Cie ogranicza?

azalka
18-07-2009, 12:01
Korytarz jak w pociagu, jesli dodasz 2m, bedzie jeszcze dluzszy. Z domu zrobi sie tramwaj z dostawka.
Jedna lazienka to w takim ukladzie grubo za malo.

Jakie jest ustawienie wzg. stron swiata i wymiary dzialki? cos Cie ogranicza?

akarolak
18-07-2009, 13:42
działka zorientowana jak zaznaczono na planie S-N, południe tam gdzie taras.
Działka jest wiejska, wielkośc ponad 1 ha
Korytarz tak wiem - myślę nad tym aby nie był zbyt tramwajowy, chiałbym go poszerzyć i doświetlić w szczycie dahu robiąc świetlik wzdłuż korytarza- jakaś inna sugestia jak w takim L-kształcie zorganizować układ aby nie był korytaa-ja nie mam na razie pomysłu

akarolak
18-07-2009, 13:42
działka zorientowana jak zaznaczono na planie S-N, południe tam gdzie taras.
Działka jest wiejska, wielkośc ponad 1 ha
Korytarz tak wiem - myślę nad tym aby nie był zbyt tramwajowy, chiałbym go poszerzyć i doświetlić w szczycie dahu robiąc świetlik wzdłuż korytarza- jakaś inna sugestia jak w takim L-kształcie zorganizować układ aby nie był korytaa-ja nie mam na razie pomysłu

T i A
18-07-2009, 14:08
Proponuje pomyslec o miejscu na suszenie prania, kiedy jest zima lub na dworze pada. Takie "czyste" pomieszczenie gospodarcze w domu. Gdzie bedzie deska do prasowania, odkurzacz (jesli bedzie) itp.

Zastanawialismy sie nad tym, mieszkamy w domku teraz i zawsze brakuje schowkow.


Ile Was tam bedzie mieszkalo, ze chcesz przerobic sypialnie na dwa?

W planach sa 4 szt.,ale nigdy nic nie wiadomo.


Jesli w Waszej prywatnej lazience brak ubikacji nie jest pomylka projektanta, radzilabym te decyzje przemyslec.

To byl nasz pomysl,ale to do przemyslenia-chcielismy uniknac zapachow z drugiej strony latac za kazdym razem po to pierwsze do glownej lazienki w nocy np. moze byc uciazliwe.


Parter - wezcie pod uwage, ze ktos z Was zlamie noge, bedzie obloznie chory itp, jednym slowem, chodzenie na gore bedzie niemozliwe. Pokoj-kino da sie przerobic na sypialnie, umyc sie bedzie mozna tylko w umywalce

Pokoj-kino to moje hobby i zabezpieczenie na nieprzewidziane sytuacje..Parter ma byc czescia tylko dzienna a gora nasza familijna.Nie mielismy zamiaru sie kapac na parterze i latac na gore po ciuchy.Myslimy,ze jezeli ktos z domownikow nie bedzie mogl chodzic na gore to zmiany beda ogromne nie tylko lazienka na dole-zona pracuje z osobami na miedzy innymi na wozka i czasami bardzo błache rzeczy sa nie do pokonania dla tych osob.Taka sytuacja wiaze sie z przebudowa calego domu(zlikwidowanie schodow,poszerzenie dzwi,obnizenie blatow w kuchni to tylko poczatek)


To moj zbzikowany punkt widzenia, ale przezylam podobna sytuacje, wiec wiem, jak moze byc uciazliwa.
Okno w WC czy lazience naprawde jest dobra rzecza. Nie tylko do wietrzenia sluzy, ale i doswietlenia pomieszczenia swiatlem naturalnym.

Okno bedzie w WC(nasze niedopatrzenie),mamy nadzieje juz sobie poradziłas z sytuacja i wszystko juz ok.


Schody ja osobiscie wolalabym ze spocznikiem, nawet po trzech stopniach, anizeli zabiegowe. Male dzieci i starsi ludzie moga miec z zabiegami problemy. Ale to szczegolik.

Projektant powiedział,ze wykonawca schodow jakie bedziemy chcieli-do przemyslenia.Schody musza byc bezpieczne.


Wejscie bezposrednio z garazu do domu moze skutkowac zapachami samochodowymi w czesci mieszkalnej. Mozna przerzucic szafy w waitrolapie na druga strone (od spizarni) i do niego zrobic przejscie. Wtedy wszystkie drogi z zewnatrz wioda do wiatrolapu (kurtki, brudne buty itp)

Tyle o tym slyszelismy i nie zwrocilismy na to uwage-BRAWO


a ponadto istnieje wiecej mozliwosci na rozsadne zagospodarowanie hallu.

Prosze rozwinąć


Przy salonie 24m2 hall ponad 18m2 to niegospodarnosc. To moze byc uznawane za wade domku.
Z drugiej strony, dom wcale maly nie jest, a to nadaje wraznie duzej przestrzeni. Moze Wam o to chodzilo?

Hol zostal juz zmniejszony,a dom ma byc nieduzy,przytulny o przestronny.


Ogolnie to plan domu jest fajny, naprawde.
Kazdy indywidualny jest szyty na miare i to, co jednym odpowiada, drudzy moga krytykowac i odwrotnie. Ustawienie wg stron swiata jak najbardziej ok.

Zamieszczam nowe rzuty z pomniejszonym holem i pozmieniana gorą

http://images45.fotosik.pl/165/03ca3487f756f1dam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=03ca3487f756f1da)

http://images44.fotosik.pl/165/d76a9cca0ae69611m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d76a9cca0ae69611)

Czekam na nowe spostrzezenia.
Z gory DZIEKI

akarolak
18-07-2009, 15:18
a i jeszcze ograniczenia 270 m pow zabudowy w WZ no i $$$ oczywiście :)

Łazienka już długo dyskutowane uważam że 1 wystarczy, nie potrzbuję 2

akarolak
18-07-2009, 15:18
a i jeszcze ograniczenia 270 m pow zabudowy w WZ no i $$$ oczywiście :)

Łazienka już długo dyskutowane uważam że 1 wystarczy, nie potrzbuję 2

mariorally
18-07-2009, 18:34
A ja mam takie pytanie.

Czy drzwi od kotłowni nie powinny się otwierać na zewnątrz kotłowni??
Coś mi się wydaje, że powinny być otwierać na zewnątrz ( w razie wybuchu powinny być wypchnięte)

A co do samego projektu to zastanówcie się nad powiększeniem toalety i zamianę ją na małą łazienkę z prysznicem. Ułatwi to życie, przerabiałem to u znajomych. mają na dole tylko WC i kiedy zostaliśmy u nich na noc musieliśmy biegać na górę aby się umyć.

T i A
18-07-2009, 19:52
A ja mam takie pytanie.

Czy drzwi od kotłowni nie powinny się otwierać na zewnątrz kotłowni??
Coś mi się wydaje, że powinny być otwierać na zewnątrz ( w razie wybuchu powinny być wypchnięte)

Bardzo mozliwe,ze ma racje zapytam projektanta


A co do samego projektu to zastanówcie się nad powiększeniem toalety i zamianę ją na małą łazienkę z prysznicem. Ułatwi to życie, przerabiałem to u znajomych. mają na dole tylko WC i kiedy zostaliśmy u nich na noc musieliśmy biegać na górę aby się umyć.

Wejscie na pierto nie jest,az tak meczace.Nie az tak czesto sie gosci znajomych na noce :D chyba,ze masz na mysli sezon "grilowania" :D
Musimy sie powaznie zastonowic bo moze rzeczywiscie bedzie ona przydatna "czasami" :D

ma
19-07-2009, 05:53
W pierwszej kolejności zaznaczam, że ogólnie to mi się podoba. :)
Na parterze brakuje łazienki. Sytuacje są różne: złamana noga, ciocia z Krakowa, wybłocony pies, kłótnia w rodzinie...
W salonie brakuje okna na przeciwko tego wielkiego w jadalni.
Chyba zrezygnowałabym z wiatrołapu.
Prawdopodobnie proporcje kotłowni/pom. gospodarczego można zmienić. Moim zdaniem kotłownia jest albo za mała, albo za duża (w zależności od rodzaju pieca).
kuchnia: zrezygnowałbym z drzwi z przedpokoju, ale zrobiłabym "przechodnią" spiżarnię.
Wejscie na schody od strony salonu to pomyłka. Jak dziecinni goście będą wam biegać w czasie przyjęcia... Gdyby odwrócić te schody i przesunąć na planie w lewo...
Trudno mówić coś o planie góry, jak nie wiadomo, co z dachem. Może warto wziąć pod uwagę płaski? To wielkie okno przez dwie kondygnacje dobrze by z takim grało. Gdyby miał być spadzisty, to trzeba na nowo przemysleć funkcjonalność np łazienek, no i zastanowić się, czy pokoje dzieci nie będa za małe.
Dzieciom brakuje garderoby. Można ją pewnie wyciąć z łazienki (nawet gdyby wejscie miało być z łazienki, to ok.)
Zastanowiłabym się nad takim podziałem góry, żeby każde z dzieci miało własną łazienkę przy pokoju (można przecież wykorzystać pion kuchenny). Niekoniecznie z wanną, ale osobną.
Dałoby się to osiągnąć, gdyby jeden pokój dziecinny+łazienka+łazienka rodziców był z jednej strony osi domu, a drugi+łazienka+pralnia - z drugiej.
Wtedy też dodałabym okna na taras w pokojach dziecinnych.
Gdyby nieco zmniejszyć sypialnię państwa domu, można by było pewnie wygospodarować osobną pralnię z prasowalnią. Bo w tym projekcie w ogóle nie uwzględniono miejsca na zdjęte z suszenia pranie i stanowisko do prasowania/segregowania prania.
W dużej sypialni łóżko wstawiłabym pod to wielkie okno, a "posiedzenie" zaplanowałabym vis-a-vis drzwi. Przy powiększonym (!) oknie.
Oczywiście zmiany zagospodarowania góry wpływałyby na elewację, ale myślę, że to mogłoby być z korzyścią dla całości.
Pokaż koniecznie rysunki bryły, bo same rzuty to mało. domu nie planuje się jak mieszkania - skosy, schody, piony itp. mocno wpływają na funkcjonalność i obraz całości.
Powodzenia!

maralt
19-07-2009, 09:36
Wc przy wejściu nie jest dobrym pomysłem. Moi znajomi tak mają i jest to nie funkcjonalne. Drzwi od kibelka są wiecznie otwarte i jak się wchodzi do ich domu to wiecznie na otwarty kibel. Radzę zamienić go miejscami ze spiżarnią a wejście od strony mieszkania a nie wiatrołapu. Poza tym do spiżarni powinno się jednak wchodzić z kuchni a nie z wiatrołapu. Gwarantuję, że kilka razy częściej będziecie wchodzić do spiżarni niż do domu. Sypialnia rodziców jest moim zdaniem za duża. Ma się tam zmieścić łóżko i dwie szafki nocne ew. szafa na ubrania. Wchodzisz tam o 22 i wychodzisz o 6 rano. Co innego pokoje dzieci. Dzieciaki siedzą w nich cały dzień i powinny być duże, funkcjonalne i nie od południa, chyba że okna przysłonięte będą tarasem albo wykosztujecie się na okna trzyszybowe z refleksem odbijającym promienie słoneczne bo inaczej latem się ugotujecie. Moje uwagi dot nasłonecznienia są nieistotne jeśli macie drzewa blisko domu. One załatwią sprawę w lecie.

maralt
19-07-2009, 09:36
Wc przy wejściu nie jest dobrym pomysłem. Moi znajomi tak mają i jest to nie funkcjonalne. Drzwi od kibelka są wiecznie otwarte i jak się wchodzi do ich domu to wiecznie na otwarty kibel. Radzę zamienić go miejscami ze spiżarnią a wejście od strony mieszkania a nie wiatrołapu. Poza tym do spiżarni powinno się jednak wchodzić z kuchni a nie z wiatrołapu. Gwarantuję, że kilka razy częściej będziecie wchodzić do spiżarni niż do domu. Sypialnia rodziców jest moim zdaniem za duża. Ma się tam zmieścić łóżko i dwie szafki nocne ew. szafa na ubrania. Wchodzisz tam o 22 i wychodzisz o 6 rano. Co innego pokoje dzieci. Dzieciaki siedzą w nich cały dzień i powinny być duże, funkcjonalne i nie od południa, chyba że okna przysłonięte będą tarasem albo wykosztujecie się na okna trzyszybowe z refleksem odbijającym promienie słoneczne bo inaczej latem się ugotujecie. Moje uwagi dot nasłonecznienia są nieistotne jeśli macie drzewa blisko domu. One załatwią sprawę w lecie.

azalka
19-07-2009, 12:13
Pozwole sobie popolemizowac z poprzedniczka w kilku kwestiach :)

Salon moze miec okno, ale wcale nie musi. Tam bedzie z tego co zrozumialam polnoc i mozliwie najwezszy pas ogrodka. Doswietlenie przez jadalnie i z boku jest wystarczajace, "slepe" sciany bardzo sie przydaja - pokoj jest zdecydowanie ustawniejszy.

Wiatrolap wazna rzecz - nie tylko ma zatrzymac ciepelko, ale i rozne "smieci" i balaganik ciuchowo-butowy. I niekoniecznie np. listonosz musi miec wglad na mieszkanie. Wazne, zeby nie byl za malutki.

Spizarnia taka jaka jest, jest ustawna. Przechodnia, z dwojgiem drzwi, przy tej wielkosci... szkoda miejsca.

Dwoje lazienek dla dzieci, to juz burzujstwo :wink: Na dole jedna, na gorze trzy i bedzie "dom z lazienkami" (a sa drogie i trzeba je sprzatac...). Ja wybralabym jedna, a wygodna - 9 m jest super. Male dzieciaki moga chciec kapac sie razem (ja uwielbialam pluskac sie z siostra w jednej wannie...), rodzic ma nad nimi lepsza kontrole. W razie czego jest "awaryjna" lazienka rodzicow.
NB. ja naprawde wstawilabym tam muszle - bedziecie przeklinac, jesli tego nie zrobicie. Coz by tam trzeba bylo robic, zeby stale smierdzialo i przesaczalo sie przez zamkniete drzwi, zwlaszcza przy dobrej wentylacji (w razie czego jest tez okno)??? 8)

Jesli w lazienkach dzieci sa duze szafy, garderoby nie sa konieczne.

Natomiast zgadzam sie w zupelnosci co do pralni i suszarni (mamy -20 na dworze, albo mzy od tygodnia na ogrodku nie wysuszysz...). Gacie i posciel na sznurku w lazience - bleeee....
Wogole pomieszczenia gospodarcze, miejsce na szczotke, na scierki, deske do prasowania, na koszyczek wielkanocny, klamerki i suszarke i inne tego typu sa jednak niezbedne...
Zgadzam sie z kierunkiem schodow, ale przeprojektowanie bedzie rewolucja w tym projekcie.
I ta lazienka na parterze. Jesli sie da, wkleilabym jakis prysznic, mimo wszystko.

No i pamietajcie, to Wasz dom, nie zadnego z nas ;)

ma
19-07-2009, 12:39
Dzieci mają to do siebie, że rosną - mała prosta łazienka, ale własna, będzie dobrym sposobem na uniknięcie konfliktów. Sprawdziłam.
Salon z oknami - jaśniejszy, ale się nie upieram. Okno mogłoby być takim tylko wąskim paskiem wzdłuż ściany - super wygląda.
Wiatrołap w formie zamkniętej jest potrzebny tylko wtedy, gdy za nim jest od razu otwarty salon czy większa przestrzeń, ale tam byłyby tylko jakieś drzwi albo ściana... Żaden listonosz nie zajrzy ani wiatr hulał nie będzie. Nie mam i nie narzekam. W otwartym, zwłaszcza tak niewielkim, na pewno łatwiej rozebrać gości.
Przejściowa spiżarnia - również wypraktykowałam - bardzo się sprawdza (zakupy można wnieść bez łażenia z nimi przez mieszkanie). Faktycznie półek w niej byłoby mniej, ale i wygoda mniejsza.
Co do garderoby u dzieci - nie upieram się absolutnie, właściwie w szafie jest lepszy "przegląd", chodzi mi o dużo zamkniętego miejsca na ciuchy (lato/zima) i nadmiar sprzętów/zabawek.
Zwracam jeszcze uwagę na otwarcie kuchni na jadalnię - prawdopodobnie w przedstawionym projekcie jest o jedną szafkę za dużo na lewo od kuchenki - ja bym cały czas zawadzała o róg.
Czy macie już projekt bryły?

T i A
19-07-2009, 15:22
W pierwszej kolejności zaznaczam, że ogólnie to mi się podoba. :)
Na parterze brakuje łazienki. Sytuacje są różne: złamana noga, ciocia z Krakowa, wybłocony pies, kłótnia w rodzinie...

Chyba tym psem nas przekonałas ,mialem psa i wiem jak to moze byc przydatne.Oboje lubimy pieski wiec pewnie jakiegos kiedys bedziemy mieli.


W salonie brakuje okna na przeciwko tego wielkiego w jadalni.

Okno nie jest problem,pozniej mozna wstawic,po rozmowie z projektantem wnetrz.


Prawdopodobnie proporcje kotłowni/pom. gospodarczego można zmienić. Moim zdaniem kotłownia jest albo za mała, albo za duża (w zależności od rodzaju pieca).

Jeszcze nie wiemy jaki bedzie piec.Sciany dzialkowe mozna przeciez przesuwac.


Wejscie na schody od strony salonu to pomyłka. Jak dziecinni goście będą wam biegać w czasie przyjęcia... Gdyby odwrócić te schody i przesunąć na planie w lewo...

Jak beda biegac to im bramke taka dla dzieci zamontuje :D Schody nie beda napewno zbiegowe to musi uledz zmianie.Porozmawiam o tym projektantem.


Trudno mówić coś o planie góry, jak nie wiadomo, co z dachem. Może warto wziąć pod uwagę płaski? To wielkie okno przez dwie kondygnacje dobrze by z takim grało. Gdyby miał być spadzisty, to trzeba na nowo przemysleć funkcjonalność np łazienek, no i zastanowić się, czy pokoje dzieci nie będa za małe.

Dach bedzie dwuspadowy na strone tarasu i sypialni.Boimy sie o wielkosc pokoju dzieciego od strony tarasu.Czy ze spadem nie bedzie za maly.


Dzieciom brakuje garderoby. Można ją pewnie wyciąć z łazienki (nawet gdyby wejscie miało być z łazienki, to ok.)
Zastanowiłabym się nad takim podziałem góry, żeby każde z dzieci miało własną łazienkę przy pokoju (można przecież wykorzystać pion kuchenny). Niekoniecznie z wanną, ale osobną.

Mamy synka i lada godzina bedzie drugi synek wiec sie chyba dogadaja.


Wtedy też dodałabym okna na taras w pokojach dziecinnych.
Jest to strona północna wiec chcemy ograniczycz okna do minimum,no i dach ma schodzic na tą strone.


Gdyby nieco zmniejszyć sypialnię państwa domu, można by było pewnie wygospodarować osobną pralnię z prasowalnią. Bo w tym projekcie w ogóle nie uwzględniono miejsca na zdjęte z suszenia pranie i stanowisko do prasowania/segregowania prania.

Chcemy aby dom nie był za duzy,plan był ma ok140m2 suszarnia,pralnia to dodatkowe metry.Nie wiem czy dobrze licze ale, koszt wybudowania m2 domu to ok 2500zl liczmy,ze ma suszarnie potrzeba 5m2.Suszarka dobrej klasy o wkladzie 7kg ok 2500zł wiec;
-5m2x2500zl=12500zl+ogrzewanie roczne tego pomieszczenia(zalezne od domu)
Suszarka to koszt 2500zł mrozy sa przez max 6 miesiecy,liczmy co drugi dzien robimy pranie 7 kg ,suszarka taka zuzywa srednio 3kW na godzine(7kg wkad suszy sie max godz.) pomnozmy to razy tak dla bepieczenistwa.Teraz 1 kW kosztuje 0,3901zł.
90(dni suszenia w roku)x2(godziny dziennie)=180godzin suszenia x 3kw=540kWh x 0.3901=210.654zl na rok
12500zl koszt wybudowania szuszarni
210.654 koszt suszarki roczny+sama suszarka 2500 ale to zakup jednorazowy



Pokaż koniecznie rysunki bryły, bo same rzuty to mało. domu nie planuje się jak mieszkania - skosy, schody, piony itp. mocno wpływają na funkcjonalność i obraz całości.
Powodzenia! :D

Nie mamy jeszcze bryly bo chcielismy jak najscislej okreslic rzuty,a potem bryła i poprawki.

T i A
19-07-2009, 16:05
Salon moze miec okno, ale wcale nie musi. Tam bedzie z tego co zrozumialam polnoc i mozliwie najwezszy pas ogrodka. Doswietlenie przez jadalnie i z boku jest wystarczajace, "slepe" sciany bardzo sie przydaja - pokoj jest zdecydowanie ustawniejszy.

Tamta strona to wschod,a okno zawsze mozna wstawic.


Spizarnia taka jaka jest, jest ustawna. Przechodnia, z dwojgiem drzwi, przy tej wielkosci... szkoda miejsca.

Racja


Dwoje lazienek dla dzieci, to juz burzujstwo :wink: Na dole jedna, na gorze trzy i bedzie "dom z lazienkami" (a sa drogie i trzeba je sprzatac...). Ja wybralabym jedna, a wygodna - 9 m jest super. Male dzieciaki moga chciec kapac sie razem (ja uwielbialam pluskac sie z siostra w jednej wannie...), rodzic ma nad nimi lepsza kontrole. W razie czego jest "awaryjna" lazienka rodzicow.
NB. ja naprawde wstawilabym tam muszle - bedziecie przeklinac, jesli tego nie zrobicie. Coz by tam trzeba bylo robic, zeby stale smierdzialo i przesaczalo sie przez zamkniete drzwi, zwlaszcza przy dobrej wentylacji (w razie czego jest tez okno)??? 8)

Jestesmy podobnego zdania co do dwoch łazienek dla dzieci,dla nas musi byc osobna po to chocby aby nikt nikogo nie poganiał.W naszej łazience jednak bedzie sedesik.


Zgadzam sie z kierunkiem schodow, ale przeprojektowanie bedzie rewolucja w tym projekcie.
I ta lazienka na parterze. Jesli sie da, wkleilabym jakis prysznic, mimo wszystko.

Porozmawiam o tych schodach i prysznicu na dole z projektantem.


No i pamietajcie, to Wasz dom, nie zadnego z nas ;)

Tak wiemy wazne sa dla nas wasze uwagi ''bo co 4 oczy...''

T i A
19-07-2009, 16:16
Okno mogłoby być takim tylko wąskim paskiem wzdłuż ściany - super wygląda.

Takie okno bardzo sie nam podobaja, ale jeszcze nie wie jak bedzie wygladac bryla -czasami trzeba isc na kompromis


Co do garderoby u dzieci - nie upieram się absolutnie, właściwie w szafie jest lepszy "przegląd", chodzi mi o dużo zamkniętego miejsca na ciuchy (lato/zima) i nadmiar sprzętów/zabawek.

Bedziemy musieli poradzic sobie z tym problemem przez przemylane umeblowanie.


Zwracam jeszcze uwagę na otwarcie kuchni na jadalnię - prawdopodobnie w przedstawionym projekcie jest o jedną szafkę za dużo na lewo od kuchenki - ja bym cały czas zawadzała o róg.
Czy macie już projekt bryły?

Rog sprobujemy zaokrąglić.Bryly jeszcze nie ma,chcielismy "dopieścić" rzuty.

grizzli
19-07-2009, 18:39
widze, ze wątek wzbudził burzę mózgów :) To fajnie, bo projekt wygląda sympatycznie i pewnie wam miło, że spotkał się z aprobatą.
Popieram wiele łazienek, schowków (garderoby!!!), okien, płaski dach (musi być dwuspadowy?), drewnianą elewację (miejscami, nie po całości) i pokój gospodarczy, całkiem spory nawet, gdzie można na stałe mieć rozłożoną deskę do prasowania i gdzie znajdzie miejsce mop.
Nie przekonuje mnie suszarka do prania - gdzieś to wysuszone pranie trzeba poskładać, poprasować zanim trafi do szaf. Nie wyobrażam sobie, żeby moja pani od sprzątania uciekała z prasowaniem z salonu na dźwięk dzwonka u drzwi. Serio. Pomieszczenie przynajmniej 7 m2 z oknem. Wiem, że to dodatkowe pieniądze, ale chyba nie tu należy szukać oszczędności.
Możliwe, że taki pokoik wykroi się wam sam na poddaszu, jeśli dach będzie miał spory kąt nachylenia...

T i A
19-07-2009, 23:49
widze, ze wątek wzbudził burzę mózgów :) To fajnie, bo projekt wygląda sympatycznie i pewnie wam miło, że spotkał się z aprobatą.

Bardzo nam miło,na poczatku nic sie nie działo i myslelismy,ze nikt sie odezwie.
Fajnie,ze mozna sie Wami wesprzec.Z gory WSZYSTKIM WIELKIE DZIEKI.


Popieram wiele łazienek, schowków (garderoby!!!), okien, płaski dach (musi być dwuspadowy?), drewnianą elewację (miejscami, nie po całości) i pokój gospodarczy, całkiem spory nawet, gdzie można na stałe mieć rozłożoną deskę do prasowania i gdzie znajdzie miejsce mop.

Trzy łazienki w domu ok 140m2 to chyba wystarczajaco wrecz duzo.Schowki tak musi byc sporo to juz wiem.Mieszkamy w IRL i wynajmujemy domek(wlasnie sie przeprowadzamy do nowego domku) w ktorym brakuje na podstawowe rzeczy schowkow.Dach dwuspadowy nie musi byc,płaski moze.Drewniana elewacja jest ładna jak jest nowa,w irl byla moda 5-6 lat temu na drewniane elewacje, teraz nie wygladaja juz ładnie.Moze to tylko brak corocznej konserwacji.


Nie przekonuje mnie suszarka do prania - gdzieś to wysuszone pranie trzeba poskładać, poprasować zanim trafi do szaf. Nie wyobrażam sobie, żeby moja pani od sprzątania uciekała z prasowaniem z salonu na dźwięk dzwonka u drzwi. Serio. Pomieszczenie przynajmniej 7 m2 z oknem. Wiem, że to dodatkowe pieniądze, ale chyba nie tu należy szukać oszczędności.
Możliwe, że taki pokoik wykroi się wam sam na poddaszu, jeśli dach będzie miał spory kąt nachylenia...

Chcemy sie zmiescic w zaplanowanej wielkosci domu ok140m2,nie chcemy przeinwestowac,budowa domu bedzie z kieszeni,po powrocie utrzymac go tez bedzie trzeba.Kazdy WASZ pomysl jest dla nas wazny i napewno przemyslimy 2xrazy.

ma
20-07-2009, 07:55
Wydaje się, że płaski dach to spora oszczędność, bo chociaż trzeba pewnie (nie mam doświadczeń) lać strop, to powierzchnia jest prawie dwa razy większa niż takiego z dużym spadkiem i dachówką. Ale nie wiem, jak to się sprawdza. My mamy taki ze spadkiem :([/url]

akarolak
21-07-2009, 17:22
Po przemyśleniach planujemy następujące zmiany:
- poszerzyć korytarz do 2 m (obecnie mam 1,5 i chociaż przyjmuje się w normach że to już jest szeroko dla mnie jest kiszka), będzie więc 2 jak tu:
[/img]http://www.fmix.pl/zdjecie/945923/screenhunter-01-jul-20-22-07[/img]

- poszerzyć jadalnie jak tu do 4m:
[/img]http://www.fmix.pl/zdjecie/945924/screenhunter-02-jul-20-22-07

- z 1 gabinetu dzięki pszerzenia domu o ok 2 m tak aby miec tą jadalnię min 4 kosztem dotychczasowego gabinetu zrobimy drugi gabinet

- rezygnacja z WC na rzecz garderoby przy wejściu
- wejście do spiżarki z kuchni
- wyjście do ogrodu z suszarni, z sypialni (z pokoi dzieci do zastanowienia)
- zadaszenie nad tarasem 5 m (być może częściowo rozsuwany dach/markiza?)

Dodatkowe sugestie wklejone na szkicach
http://www.fmix.pl/zdjecie/945922/plan-2

i
http://www.fmix.pl/zdjecie/945920/plan

akarolak
21-07-2009, 17:22
Po przemyśleniach planujemy następujące zmiany:
- poszerzyć korytarz do 2 m (obecnie mam 1,5 i chociaż przyjmuje się w normach że to już jest szeroko dla mnie jest kiszka), będzie więc 2 jak tu:
[/img]http://www.fmix.pl/zdjecie/945923/screenhunter-01-jul-20-22-07[/img]

- poszerzyć jadalnie jak tu do 4m:
[/img]http://www.fmix.pl/zdjecie/945924/screenhunter-02-jul-20-22-07

- z 1 gabinetu dzięki pszerzenia domu o ok 2 m tak aby miec tą jadalnię min 4 kosztem dotychczasowego gabinetu zrobimy drugi gabinet

- rezygnacja z WC na rzecz garderoby przy wejściu
- wejście do spiżarki z kuchni
- wyjście do ogrodu z suszarni, z sypialni (z pokoi dzieci do zastanowienia)
- zadaszenie nad tarasem 5 m (być może częściowo rozsuwany dach/markiza?)

Dodatkowe sugestie wklejone na szkicach
http://www.fmix.pl/zdjecie/945922/plan-2

i
http://www.fmix.pl/zdjecie/945920/plan

akarolak
21-07-2009, 17:23
niestety pomimo 17 prób przestały się wklejać zdjęcia, z powodów całkowicie nieznanych ot dotychczas działało a teraz nie i nie potrafię temu zaradzić

akarolak
21-07-2009, 17:23
niestety pomimo 17 prób przestały się wklejać zdjęcia, z powodów całkowicie nieznanych ot dotychczas działało a teraz nie i nie potrafię temu zaradzić

mariorally
21-07-2009, 18:35
nie działa bo źle kody wpisujesz.
W początku kodu w nie może być znaku / bo w niektórych masz - stawia się go na końcu, do tego musisz mieć link który kończy się jpg

a jeszcze jedno, zanim wrzucisz fote na jakiś serwer to zmniejsz rozmiar na do 650x480 bo ta wyżej lekko przyduża :)

przy okazji polecam konto na fotosiku i narzędzie do wrzucania tam zdjęć fotosik manager - tworzy kilka kodów wybierasz właściwy i tylko wklejasz na forum :)

mariorally
21-07-2009, 18:35
nie działa bo źle kody wpisujesz.
W początku kodu w nie może być znaku / bo w niektórych masz - stawia się go na końcu, do tego musisz mieć link który kończy się jpg

a jeszcze jedno, zanim wrzucisz fote na jakiś serwer to zmniejsz rozmiar na do 650x480 bo ta wyżej lekko przyduża :)

przy okazji polecam konto na fotosiku i narzędzie do wrzucania tam zdjęć fotosik manager - tworzy kilka kodów wybierasz właściwy i tylko wklejasz na forum :)

T i A
21-07-2009, 23:03
Rozmawialem z projektantem i na sobote przygotuje wstepne bryly domu z dachem 2 spadowym i płaskim.

akarolak
22-07-2009, 11:08
faktycznie, dzięki za pomoc. Zatem

planujemy poszerzyć korytaż do 2m zgodnie z taką symulacją:

http://i27.tinypic.com/54gbbk.jpg

i jadalnię zgodnie z taką symulacją:

http://i26.tinypic.com/2w74qhk.jpg

akarolak
22-07-2009, 11:08
faktycznie, dzięki za pomoc. Zatem

planujemy poszerzyć korytaż do 2m zgodnie z taką symulacją:

http://i27.tinypic.com/54gbbk.jpg

i jadalnię zgodnie z taką symulacją:

http://i26.tinypic.com/2w74qhk.jpg

akarolak
22-07-2009, 11:15
Wstępnie planujemy następujące zmiany:

1. maksymalne wykorzystanie powierzchni dopuszczalnej zabudowy z WZ czyli powiększenie domu z obecnych ok 230 m zabudowy do ok 260-270
2. Poszerzenie korytarza do 2m (jak na poniższym zdjęciu z rozmiarami korytarza)
3. Poszerzenie domu w osi W-Z tak aby jadalnia (zaznaczona na poniższym zdjęciu ) miała min 4 m szerokości (jak na poniższym zdjęciu z rozmiarami jadalni)
4. Rezygnacja z WC przy wejściu-zamiast tego garderoba
5. Wejście do spiżarni od strony kuchni
6. Zamiast 1 dużego gabinetu, kosztem jego powierzchni i może kosztem powierzchni sypialni (sypialna nie mysi być bardzo duża) i w wyniku poszerzenia domu w osi W-Z jak w pkt. 3 dodatkowy gabinet od strony północnej
7. W sypialni wyjście do ogrodu na zachód i niskie okno na północ (jak na zdjęciu wklejonym na poniższym zdjęciu )
8. Wyjście do ogrodu z łazienki/sauny- tam być może kiedyś dobuduje dodatkowo przeszklone pomieszczenie –można przewidzieć tam mały taras na podmurówce i wyprowadzenie instalacji do światła i ogrzewania
9. Wyjście do ogrodu z suszarni- to słuszna uwaga od moich znajomych których dom oglądałem aby z miskami z praniem nie latać przez całe mieszkanie
10. Kotłownia – jak najmniejsza byle się wszystko zmieściło
11. Suszarnia może być powiększona kosztem np. kotłowni (odwrotne proporcje) bo zawsze mamy masę suszenia i dobrze aby się tam mieściło
12. Doświetlenie korytarza jak na zdjęciu wklejonym na poniższym zdjęciu
13. Zadaszenie nad tarasem od południa 5 m zamiast 3
14. Położenie domu od granicy zachodniej nie 13 ale 15-16 m (w zależności jaka będzie długość domu po ww modyfikacjach np. poszerzeniu zgodnie z pkt.3
16. Wiatrołap przy wejściu – w miarę możliwości powiększyć mam na myśli miejsce, w którym my czy goście się rozbierają i ubierają do wyjścia) - obecnie w domu u nas jest chyba podobnie małe jak na planie i to jest bardzo męczące: dzieciaki zawsze ubierają się jednocześnie siedząc na podłodze, pies po nich skacze, a my musimy czekać - być może do pomyślenia jak wykorzystać w tym celu właśnie hol za wiatrołapem który będzie chyba dość dużym węzłem komunikacyjnym – czy tą przestrzeń da się jakoś wykorzystać
17. Okna
a. w salonie jak na zdjęciach wklejonych na poniższym zdjęciu
b. w sypialni jak pisałem w pkt.7
c. w łazience z wyjściem do ogrodu
d. w suszarni jw.
e. w kotłowni najlepiej bez jeśli wystarczy jakaś wentylacja
f. w gabinetach standardowe np. kwadratowe
g. w pokojach dzieci- durze najlepiej z wyjściami do ogrodu

akarolak
22-07-2009, 11:15
Wstępnie planujemy następujące zmiany:

1. maksymalne wykorzystanie powierzchni dopuszczalnej zabudowy z WZ czyli powiększenie domu z obecnych ok 230 m zabudowy do ok 260-270
2. Poszerzenie korytarza do 2m (jak na poniższym zdjęciu z rozmiarami korytarza)
3. Poszerzenie domu w osi W-Z tak aby jadalnia (zaznaczona na poniższym zdjęciu ) miała min 4 m szerokości (jak na poniższym zdjęciu z rozmiarami jadalni)
4. Rezygnacja z WC przy wejściu-zamiast tego garderoba
5. Wejście do spiżarni od strony kuchni
6. Zamiast 1 dużego gabinetu, kosztem jego powierzchni i może kosztem powierzchni sypialni (sypialna nie mysi być bardzo duża) i w wyniku poszerzenia domu w osi W-Z jak w pkt. 3 dodatkowy gabinet od strony północnej
7. W sypialni wyjście do ogrodu na zachód i niskie okno na północ (jak na zdjęciu wklejonym na poniższym zdjęciu )
8. Wyjście do ogrodu z łazienki/sauny- tam być może kiedyś dobuduje dodatkowo przeszklone pomieszczenie –można przewidzieć tam mały taras na podmurówce i wyprowadzenie instalacji do światła i ogrzewania
9. Wyjście do ogrodu z suszarni- to słuszna uwaga od moich znajomych których dom oglądałem aby z miskami z praniem nie latać przez całe mieszkanie
10. Kotłownia – jak najmniejsza byle się wszystko zmieściło
11. Suszarnia może być powiększona kosztem np. kotłowni (odwrotne proporcje) bo zawsze mamy masę suszenia i dobrze aby się tam mieściło
12. Doświetlenie korytarza jak na zdjęciu wklejonym na poniższym zdjęciu
13. Zadaszenie nad tarasem od południa 5 m zamiast 3
14. Położenie domu od granicy zachodniej nie 13 ale 15-16 m (w zależności jaka będzie długość domu po ww modyfikacjach np. poszerzeniu zgodnie z pkt.3
16. Wiatrołap przy wejściu – w miarę możliwości powiększyć mam na myśli miejsce, w którym my czy goście się rozbierają i ubierają do wyjścia) - obecnie w domu u nas jest chyba podobnie małe jak na planie i to jest bardzo męczące: dzieciaki zawsze ubierają się jednocześnie siedząc na podłodze, pies po nich skacze, a my musimy czekać - być może do pomyślenia jak wykorzystać w tym celu właśnie hol za wiatrołapem który będzie chyba dość dużym węzłem komunikacyjnym – czy tą przestrzeń da się jakoś wykorzystać
17. Okna
a. w salonie jak na zdjęciach wklejonych na poniższym zdjęciu
b. w sypialni jak pisałem w pkt.7
c. w łazience z wyjściem do ogrodu
d. w suszarni jw.
e. w kotłowni najlepiej bez jeśli wystarczy jakaś wentylacja
f. w gabinetach standardowe np. kwadratowe
g. w pokojach dzieci- durze najlepiej z wyjściami do ogrodu

akarolak
22-07-2009, 11:17
oraz szkice z uzupełnieniami fotograficznymi

http://i27.tinypic.com/2di2ixj.jpg

i
http://i32.tinypic.com/67p4ys.jpg

akarolak
22-07-2009, 11:17
oraz szkice z uzupełnieniami fotograficznymi

http://i27.tinypic.com/2di2ixj.jpg

i
http://i32.tinypic.com/67p4ys.jpg

mrenias
23-07-2009, 13:08
Witam Wszystkich forumowiczów!
Proszę o ocene mojego projektu, zdecydowalem sie na indywidualny projekt, ktory jest na ukonczeni, gdybyscie mogli popatrzec i ocenic czy cos byscie zmienili w tym domu?

Nasze zamierzenia sa takie, ze na razie nie tykamy góry, tzn pokoju, garderoby i łazienki to ma być alternatywa na przysżłość, gdyby zabrakło nam na dole miejsca a w parze z tym przybyło budżetu :)
Dlatego na górze jest planowana nasza sypialnie , garderoba i łazienka.

Za wszystkie cenne uwagi z góry dziękuję.

P.S. brak jest okien dachowych, ale są w planie do zrobienia.

http://images50.fotosik.pl/167/a27bcb40edf202bfm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a27bcb40edf202bf.html) http://images49.fotosik.pl/167/3a28e0bc0491fed9m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3a28e0bc0491fed9.html) http://images49.fotosik.pl/167/64f4d76c8e25f873m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/64f4d76c8e25f873.html) http://images50.fotosik.pl/167/f3e9cde367ccb984m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f3e9cde367ccb984.html) http://images41.fotosik.pl/163/49596e7021b520c3m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/49596e7021b520c3.html) http://images40.fotosik.pl/163/b1f77b955d35ba15m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b1f77b955d35ba15.html) http://images38.fotosik.pl/163/83c4a1b14e4f1953m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/83c4a1b14e4f1953.html) http://images46.fotosik.pl/167/861072fd6b0e7c31m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/861072fd6b0e7c31.html) http://images41.fotosik.pl/163/5a317e208ed14cdcm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5a317e208ed14cdc.html)

mrenias
24-07-2009, 12:03
Dzieki ProStaś - faktycznie nie wpadlem na pomysl z tym przesunieciem wyjscia na taras na wysokosc schodow - dobry pomysl!
Okno w lazience bedzie, bo to podstawa, tylko jescze projektantka mysli nad jego ksztaltem zeby pasowal do górnego okna balkonowego.

Nie rozumiem dokladnie o co Ci chodzilo z tym zadaszeniem


dziekuje za mile slowa dot. projektu

ma
24-07-2009, 13:59
okno w łazience kwadratowe szerokości tego z balkonetą powyżej :)
Śliczny projekt.
Niestety majątek będzie kosztowało wykończenie, ale do kieszeni nikomu nie zaglądam... Ostatnio próbowałam zorientować się w cenie okiennic - mogą pożreć więcej niż same okna :(
Myśleliście o jakimś przeszkleniu zamykającym kuchnię? Takim na 1/3. Kuchnia jest zbyt otwarta moim zdaniem, a jednocześnie szkoda by było światła z tego narożnego okna, gdyby chociaż częściowo ją zamknąć ścianą. płyta szklana z możliwością zasłonięcia np roletą byłaby tam na miejscu.
Nie zauważyłam miejssca na pranie/suszenie i pralkę. To ważne.
Ponadto nie ma osobnego WC dla gości - nie lubiłabym obcych łażących mi po części prywatnej. Pomiędzy pokojami zrobiłabym ścianę w kształcie S - taką na chowanie szaf - wówczas garderobę można by było zmniejszyć o zgrabne WC.
Jak jest ze stronami świata? Jeśli północ jest na górze obrazka, to chyba wolałabym oodbicie lustrzane - sypialnie od zachodu czy południa latem mogą być nieprzyjemne. Podobnie jadalnia na wschód to pomyłka - więcej czasu spędza się przy stole pod wieczór niż rano i miło gdyby stół był ładnie oświetlony.
Święta racja, ProStaś, w sprawie wyjścia na taras w kącie pod schodami - to miejsce pozostałoby niewykorzystane, a droga n taras wiodłaby przez "posiedzenie", gdyby zostawić tak jak jest...
Będziecie mieć dużo frajdy z tego domu!

Darpiot
27-07-2009, 13:18
Projekt jest właśnie rysowany przez architekta dlatego podciągam moze ktoś wniesie jeszcze jakieś cenne uwagi, które można wprowadzić do projektu.

Pozdrawiam gorąco

mrenias
27-07-2009, 14:08
"ma" - WC jest planowane wlasnie w spizarce :) tzn jakos to przedzielimy i bedzie przynajmniej pod reka.
zyje nadzieja ze az taki drogi to projekt nie jest :) dach jest malo skomplikowany wiec na tym zaoszczedzimy.
Trudno mi sobie wyobrazic to przeszklenie w kuchni - jak masz czas i ochote to mozesz cos w waincie dorysowac :) moze mi to oczy otworzy.

Wejscie do domu bedzie od wschodu....

dzieki za odpowiedz

stastny
27-07-2009, 14:30
Witam

No projekt ma pare plusów, jednak moim zdaniem ma także pare minusów...ważne żeby te plusy ich nie przysłoniły...więc tak:
-na oko ciut mała sień, można chyba powiększyc zmniejszając podcień wejściowy
-wyjście z sieni wprost na ścianę - korytarz dośc wąski, jakos klaustrofobicznie wg mnie
-mała kuchnia - cóż może stołujecie sie na mieście, ale jesli nie to kuchnia mała, po odjęciu okna, lodówki i okapu nad kuchnią zostanie może 1metr ściany na górne szafki, wiem, że jest spiżarnia, ale ponoc ma byc zmniejszona na rzecz wc, więc... małakuchnia
-kominek w kiepskim miejscu, mało widoczny z głównego salonu
-bardzo dyskusyjna ustawnośc sypialni z podwójnym łóżkiem
-powierzchnia kuchni, jadalni i salony to około 60m2, z tym, że większośc tej powierzchni to komunikacja (dojście do wyjścia na taras, dojście do schodów

Oczywiście można powyższych uwag nie brac wogóle pod uwagę, jeśli ktoś się z nimi nie zgadza i będzie dobrze się czuł w tej przestrzeni w obecnej formie. Mnie by jednak parę rzeczy bardzo przeszkadzało...

Pozdrawiam

mrenias
29-07-2009, 08:37
dzieki za uwagi

ten kominek zostal wcisniety tak awaryjnie. bo na dzien dzisiejszy nie chcemy kominka, ale roznie bywa dlatego tam bedzie jedynie komin i potem zadecydujemy czy zostajemy na kominku zewnetrznym na tarasie czy wewn.

Co do korytarzyka, to juz nie pierwsza uwaga wiec cos z tym musze zrobic, mysle o zrezygnowaniu z drzwi i scianki dzielacej wiatrolap z korytarzem, moze wtedy sie to bardziej przestronne zrobi. Hmm juz sam nie wiem.

Dzikuje jescze raz i pozdrawiam

artmag
29-07-2009, 12:27
Witam, projekt jest indywidualny, to znaczy, że musi spełniać Wasze wymagania, być wygodny dla Waszego stylu życia, czy ilości przyjmowanych gości.
Oceniając go z mojego punktu widzenia to
- Mała kuchnia- tak na prawdę ta ilość mebli by mi nie wystarczyła.Dobrze, że macie spiżarnię, bo ona przynajmniej posłuży do schowania wielu kuchennych akcesoriów (zerknijcie do spiżarni Toli- wzór ergonomii i praktyczności)
-brak wc dla gości- nie chciałabym, aby krążyli mi po domu, tym bardziej, że na tak dużą powierzchnie powinno się znaleźć miejsce- proponuję podzielić garderobę na dwie części,tym bardziej, że byłoby to przy wejściu do domu i strefie dziennej (na pewno nie w spiżarni :o )
- Wasza część nocna- Wasza sypialnia ok, ale pokoje dzieci według mnie są małe- nie wiem w jakim są wieku (i czy wogóle) ale zwróćcie uwagę, że w wieku szkolnym zaczyna się przyjmowanie gości w swoich pokojach- wasze dzieci będą mogły przyjąć po jednym koledze. Chyba , że u Was praktykuje się rodzinne nasiadówki w salonie- Wy swoich gości, oni swoich....
- Kominek dałabym pod schody, w kąciku jadalnym jest tak na odczep się

Mam nadzieję, że nie uraziłam Was swoimi spostrzeżeniami. :D

mrenias
29-07-2009, 22:39
Po przeanalizowaniu Waszych uwag w zalaczeniu przesylam fotke parteru ze zmianami i rzuty domu.
Jak jeszcze sie cos nazuci to piscie.

Artmag - zastanawialem sie nad kominkiem pod schodami ale nie wiem jak rozwiaac roblem komina.

http://images46.fotosik.pl/171/68e7106765444a14m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/68e7106765444a14.html)
http://images50.fotosik.pl/171/1f96905ad3db2031m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1f96905ad3db2031.html)
http://images46.fotosik.pl/171/49f94abf857a38dfm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/49f94abf857a38df.html)
http://images44.fotosik.pl/172/acc1479c174a1a28m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/acc1479c174a1a28.html)
http://images44.fotosik.pl/172/ef48472b7a6a5400m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ef48472b7a6a5400.html)

T i A
30-07-2009, 13:24
Straszny balagan sie tu zrobil,uporzadkuj to troszke bedzie bardziej przejrzyscie:wink: i moze ktos cos zauwazy przydatnego.Gabinet jak go potrzebujesz(jezeli jest to pewnie potrzebny) to pierwsze miejsce tzn jak najblizej wejscia jest najlepsze(szybki dostep)-zalezne od biznesu.

T i A
30-07-2009, 13:24
Straszny balagan sie tu zrobil,uporzadkuj to troszke bedzie bardziej przejrzyscie:wink: i moze ktos cos zauwazy przydatnego.Gabinet jak go potrzebujesz(jezeli jest to pewnie potrzebny) to pierwsze miejsce tzn jak najblizej wejscia jest najlepsze(szybki dostep)-zalezne od biznesu.

T i A
30-07-2009, 13:29
Nie zapytalem tylko ktora sobote-moj blad :D Jeszcze czekam podobno sa prawie gotowe.

T i A
30-07-2009, 13:34
BARDZO ladne przeszklenia,ale chyba bardzo drogie.Zapomnielem dodac ze domek z tymi przeszleniami bedzie bardzo ladny i wyrozniajacy sie (na plus).Patrerowki zazwyczaj sa nudne.

T i A
30-07-2009, 13:34
BARDZO ladne przeszklenia,ale chyba bardzo drogie.Zapomnielem dodac ze domek z tymi przeszleniami bedzie bardzo ladny i wyrozniajacy sie (na plus).Patrerowki zazwyczaj sa nudne.

artmag
30-07-2009, 14:08
Artmag - zastanawialem sie nad kominkiem pod schodami ale nie wiem jak rozwiaac roblem komina.

Nie znam sie na stronie technicznej, ale widzę, że tam jest ściana nośna- komin zbudować w garderobie, żeby nie przerywać wieńca- spytaj swojego architekta, czy jest taka opcja.
W kilku projektach były takie rozwiązania, na górze masz sporą antresolę, a komin systemowy, z wentylację nie jest aż tak miejscożerny :D
Dodatkowo będziesz miał wentylowaną garderobę.

T i A
09-08-2009, 23:31
Po paru "sobotach" dostałem wstepny szkic(dla zobrazowania bryły domku tylko) z dachem płaskim
http://images47.fotosik.pl/178/d1ae5e7207349231m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d1ae5e7207349231)

Nie bardzo podobaja się żonie domki z płaskim dachem i ten jej nie przekonał.Dla mnie ma potencjał, ale trzeba go dopracowac.Dalej czekamy na bryłę dwuspadowa-projektant nad nim pracuje,ale powiedział,że nie jest zadowolony z wygladu i nie chce nas zniechęcać poprosił o dodatkowy czas,bo jest bardzo zapracowany.Poprosiłem go też o wersje z czterema spadami.Po rozmowach z druga polowa inwestora stwierdzilismy,że;
-że nie bedziemy budowac szuszarni(musimy trzymać się ustalonego metrażu i cieżko byłoby ja gdzieś ulokować)
-na parterze dodamy kabine do WC i okienko
-dzwi z garazu przeniesiemy z holu do wiatrołapu
-powiekszymy troszke hol,aby moc porobić jakieś schowki
-schody beda jak napoczątku,ale ze spoczynkiem oraz usuniete maksymalnie z przejscia do salonu.Czekam na rzuty z tymi zmianami i zobaczymy jak to bedzie wygladać.

makow11
11-08-2009, 21:56
Zmiany Waszego architekta wydają się być kosmetyczne.Wydłuża schody ,żeby zmniejszyć powierzchnię holu.Pokój- kino można zaprojektować w sposób ,aby dłuższa ściana była w pionie,a nie w poziomie(oczywiście schody przeprojektować).W ten sposób salon byłby większy ,a hol mniejszy-uważam ,że salon to najważniejszy pokój w domu.W stosunku do całej wielkości parteru Wasz salon włącznie z jadalnią nie jest duży.Zerknijcie na kolejne propozycje projektu świeżym okiem,a zauważycie jak minimalne są zmiany-niektóre nawet są gorsze( w drugiej propozycji salon jest mniejszy)

T i A
11-08-2009, 23:14
Zmiany Waszego architekta wydają się być kosmetyczne.Wydłuża schody ,żeby zmniejszyć powierzchnię holu.

Hmmm...?
Schody sa minimalnie zmieniane(wielkosc).Sorry,ale nie kumam



Pokój- kino można zaprojektować w sposób ,aby dłuższa ściana była w pionie,a nie w poziomie(oczywiście schody przeprojektować).W ten sposób salon byłby większy ,a hol mniejszy-uważam ,że salon to najważniejszy pokój w domu.W stosunku do całej wielkości parteru Wasz salon włącznie z jadalnią nie jest duży.

Porozmawiam o tym i zobaczymy co za taka zmiana idzie.Salon mial byc nie wiekszy niz 30m2 min to 24m2


Zerknijcie na kolejne propozycje projektu świeżym okiem,a zauważycie jak minimalne są zmiany-niektóre nawet są gorsze( w drugiej propozycji salon jest mniejszy)

Jutro rozmowa i rzuty pewnie mam nadzieje wkleje i zobaczymy.

T i A
13-08-2009, 23:36
Po słownym upomnieniu projektanta dostałem poprawione rzuty

http://images41.fotosik.pl/176/2ef76994d8c9e7cbm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2ef76994d8c9e7cb)

Zapomniałem tylko o okienku w łazienke na parterze i muszelki w lazience rodzicow,ale tylko drobne zmiany robione "od reki".

Bryła to TYLKO wstepny szkic model z 4spadowym dachem:
http://images37.fotosik.pl/175/11e21c632e800653m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=11e21c632e800653)

Dodane zostana okna dachowe i duze okno czesciowo zasłoniete drewnianymi zaluzjami.
Czekam na spostrzezenia

makow11
14-08-2009, 10:07
Wydaje mi się ,że jest lepiej-większy salon i schody ze spocznikiem.

Wilko
14-08-2009, 16:02
Witam,
Nie jestem pewien czy chcecie poznac moje opinie na temat tego projektu? :(
Mogą sie wam nie spodobac niestety a projektantowi na 100 %.
Ale co ta. Może unikniecie błędów innych.
Po pierwsze brak kominów. Poproś projektanta żeby je naniusł.
To drugie okno w garażu jest zbędne. Przenieś je do pomieszczenia gospodarczego. Tam się przyda trochę naturalnego swiatła.
To pierwsze okno w garażu nalezy przenieść trochę do tylu bo prowadnice od bramy zasłonią je całkowicie i bedzie nieużyteczne :(

Okno w spiżarni kompletnie nie potrzebne za to komin wentylacyjny konieczny.
W łazience brak miejsca na okno. Jesli jednak je zrobisz to trzeba będzie dac takie (drogie :( ) z mleczną szyba żeby sasiedzi nie podglądali. :D
Zlew w kuchni odsuń od okna bo inaczej pozostanie wam tylko uchylanie bo bateria bedzie przeszkadzała. :(

Schody mogą być choć zabierają dużo miejsca z przejscia do salonu.

Okno prze 2 kondygnacje. Porażka. Jak zobaczycie jego ceną to zrozumiecie dlaczego. :(

Spiżarnia musi mieć drzwi.

W kotłowni muszą siędrzwi otwierać na zewnatrz.
W łazience na dole powinna zmiescić się jeszcze pralka.
Teraz nie ma tam miejsca.
Postawcie sobie swoje samochody obok siebie na trawie i zmierzcie jaka jest ich szerokośc w sumie. Zbyt ciasny garaż to typowy błąd projektantów. :evil:

To na razie tylko parter. Jak chcecie to napiszę wiecej.
Pozdrawiam i powodzenia i przede wszystkim rozwagi w podejmowaniu decyzji.


[/list]

T i A
14-08-2009, 22:45
Witam,
Nie jestem pewien czy chcecie poznac moje opinie na temat tego projektu? :(
Mogą sie wam nie spodobac niestety a projektantowi na 100 %.

Pewnie,ze chcemy a projektant wykonuje swoja prace za moja kase wiec nie musi sie mu podobac.


Może unikniecie błędów innych.

To masz pierwszy domek,wiec ryzyko popelnienia błedow chcemy ogroniczyc do zera.


Po pierwsze brak kominów. Poproś projektanta żeby je naniusł.

Kominek jest pomiedzy pokoje kino a salonem w rogu(ta grubsza czesc muru).Caly czas rozwazamy ten kominek bo duzo osob narzeka,ze sie bardzo brudzi i tylko kłopot z nim.Probuje znalezsc odpowiedz czy te nie zadowolone osoby nie sa "kowalami swojego losu".Oszczednosci moze im w tym pomogly(made in china)


To drugie okno w garażu jest zbędne. Przenieś je do pomieszczenia gospodarczego. Tam się przyda trochę naturalnego swiatła.
To pierwsze okno w garażu nalezy przenieść trochę do tylu bo prowadnice od bramy zasłonią je całkowicie i bedzie nieużyteczne :(

Okna w garazu to kafelki szklane,okno w pom.gosp. sie przyda.


Okno w spiżarni kompletnie nie potrzebne za to komin wentylacyjny konieczny.

Myslelismy o tym dzis,aby zamienic je na kafelki szlane lub zlikwidowac,nie bardzo rozumiem dlaczego tam komin(rozwazam wentylacje mechaniczna)


W łazience brak miejsca na okno. Jesli jednak je zrobisz to trzeba będzie dac takie (drogie :( ) z mleczną szyba żeby sasiedzi nie podglądali. :D
Zlew w kuchni odsuń od okna bo inaczej pozostanie wam tylko uchylanie bo bateria bedzie przeszkadzała. :(

Okienko w lazience zagubiło sie gdzies bo bylo.O zwiazku zlewu z oknem nie wiedzialem,zapisze to aby sprawdzic.


Schody mogą być choć zabierają dużo miejsca z przejscia do salonu.

Wiem i tego sie obawialem dlatego byla zmiana na te zbiegowe do salonu,ale to byla porazka wiec wrocilismy do poczatku.Od schodka do scany jest 90cm nie wiem czy to mala,czy duzo(przejscie)Boje sie,ze beda przeszkadzac w komunikacji.


Okno prze 2 kondygnacje. Porażka. Jak zobaczycie jego ceną to zrozumiecie dlaczego. :(
Spiżarnia musi mieć drzwi.

To nie byc "pelne " okno przez dwie kondygnacje tylko dwa duze okna.Jedno na dole,przerwa stropowa np 60-80cm i okno na gorze.Calosc dajaca wrazenie okna przez 2 kondygnacje zakrte drewnianymi zaluzjami.Cen jeszcze nie sprawdzalem.


W kotłowni muszą siędrzwi otwierać na zewnatrz.

Niedopatrzenie wiemy o tym,ale dzieki.


W łazience na dole powinna zmiescić się jeszcze pralka.
Teraz nie ma tam miejsca.

Pralka i szuszarka bedzie na gorze.


Postawcie sobie swoje samochody obok siebie na trawie i zmierzcie jaka jest ich szerokośc w sumie. Zbyt ciasny garaż to typowy błąd projektantów. :evil:

Tak sie własnie zastanawialem nad tym,bo ten garaz dwu stanowiskowy troszke za maly dla mnie.Musze to przemyslec czy robic jeden duzy teraz i pozniej wybudowac drugi z pom.gosp lub dwu stanowiskowy duzy teraz.



To na razie tylko parter. Jak chcecie to napiszę wiecej.
Pozdrawiam i powodzenia i przede wszystkim rozwagi w podejmowaniu decyzji.
[/list]


Pisz,pisz kazda Wasza uwaga dla nas na wage złota.
Dzieki za poswiecony czas

Wilko
15-08-2009, 13:09
Witam,
Cieszę się, że jesteście otwarci na propozycje zmian.
Podobno kazdy nastepny swój dom jest lepszy od poprzedniego. :D
Nie zauwazyłem tego komina od kominka bo projektant nie zaznaczył kominka ani kałałów w tej części muru. :(
U nas kominka nie bedzie bo żona nie chce mieć ogniska w salonie :D
Luksfery w garażu zamiast okna mają swoje zalety i wady. Mnie osobiście się nie podobaja. Koszt taki sam jak okna a wyglad znacznie gorszy :(
Nie dadzą sie otworzyć i dużo mniej światła wpuszczaja ale jednoczesnie eliminuja drogę włamania się przez okno.Wybór zależy od was. Najlepiej jak zobaczycie u kogos takie rozwiązanie.
Ludzi znacznie częściej z tego co widzę wybierają jednak okna w garażu.
Jeśli w spiżarni będzie kanał wentylacji mechanicznej to OK. Pomieszczenie to musi być wentylowane a często zapominają o tym projektanci.
Wentylacja mechaniczna jest dobra ale nie działa bez prądu i po kilku latach jest głośna. Są rozwiazania na napęd wiatrowy ale dach wygląda wtedy jak dach hali produkcyjnej. :(
Jesli od schodka schodów do ściany jest 90 cm to dojdzie jeszcze poręcz barierki i zdobi się wtedy 80cm lub nawet mniej a to stanowczo za malo dla właściwej komunikacji. :(
TE 2 wielkie okna to zrozumiale, że z przerwą stropową. Wg mnie żaluzje zabiorą dużo światła a wielkość okien wpłynie bardzo na ich cenę.
Jesli zamierzacie wykończyć cały dom od razu to na pewno pralka moze byc na górze. W rzeczywistości wszyscy najpierw wykańczaja dół bo na resztę kasy nie starcza więc i pralka na dole musi się zmiescić. :D
Garaż zrobiłbym jednostanowiskowy tym bardziej że ten taras na górze to kompletna porażka.
Niczym tego nie uszczelnicie i bedzie strop przeciekał :( Wsyzscz ktryz tak mieli po kilku latach musieli t czesc zadaszyc. :(

Wilko
15-08-2009, 13:10
Witam,
Cieszę się, że jesteście otwarci na propozycje zmian.
Podobno kazdy nastepny swój dom jest lepszy od poprzedniego. :D
Nie zauwazyłem tego komina od kominka bo projektant nie zaznaczył kominka ani kałałów w tej części muru. :(
U nas kominka nie bedzie bo żona nie chce mieć ogniska w salonie :D
Luksfery w garażu zamiast okna mają swoje zalety i wady. Mnie osobiście się nie podobaja. Koszt taki sam jak okna a wyglad znacznie gorszy :(
Nie dadzą sie otworzyć i dużo mniej światła wpuszczaja ale jednoczesnie eliminuja drogę włamania się przez okno.Wybór zależy od was. Najlepiej jak zobaczycie u kogos takie rozwiązanie.
Ludzi znacznie częściej z tego co widzę wybierają jednak okna w garażu.
Jeśli w spiżarni będzie kanał wentylacji mechanicznej to OK. Pomieszczenie to musi być wentylowane a często zapominają o tym projektanci.
Wentylacja mechaniczna jest dobra ale nie działa bez prądu i po kilku latach jest głośna. Są rozwiazania na napęd wiatrowy ale dach wygląda wtedy jak dach hali produkcyjnej. :(
Jesli od schodka schodów do ściany jest 90 cm to dojdzie jeszcze poręcz barierki i zdobi się wtedy 80cm lub nawet mniej a to stanowczo za malo dla właściwej komunikacji. :(
TE 2 wielkie okna to zrozumiale, że z przerwą stropową. Wg mnie żaluzje zabiorą dużo światła a wielkość okien wpłynie bardzo na ich cenę.
Jesli zamierzacie wykończyć cały dom od razu to na pewno pralka moze byc na górze. W rzeczywistości wszyscy najpierw wykańczaja dół bo na resztę kasy nie starcza więc i pralka na dole musi się zmiescić. :D
Garaż zrobiłbym jednostanowiskowy tym bardziej że ten taras na górze to kompletna porażka.
Niczym tego nie uszczelnicie i bedzie strop przeciekał :( Wsyzscz ktryz tak mieli po kilku latach musieli t czesc zadaszyc. :(