PDA

Zobacz pełną wersję : PROJEKT INDYWIDUALNY - wymiana doświadczeń, pytania, dyskusja nad planami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20

T i A
15-08-2009, 14:14
Witam,
Cieszę się, że jesteście otwarci na propozycje zmian.

Jezeli sa one zgodne z naszym wyobrazeniem domu i potrzebami to owszem.


Podobno kazdy nastepny swój dom jest lepszy od poprzedniego. :D

Wiem,duzo o tym slyszalem,dlatego pytam doswiadczonych


Nie zauwazyłem tego komina od kominka bo projektant nie zaznaczył kominka ani kałałów w tej części muru. :(
U nas kominka nie bedzie bo żona nie chce mieć ogniska w salonie :D

Ja caly czas sie zastanawiam,mieszkam w wynajetym domku z kominkiem i znam sprawe.Fajnie odpalic kominek,mila atmosfera,ale cieplo ucieka,brudzi sie strasznie robotym z tym duzo.Ciezko podjac decyzje


Luksfery w garażu zamiast okna mają swoje zalety i wady. Mnie osobiście się nie podobaja. Koszt taki sam jak okna a wyglad znacznie gorszy :(
Nie dadzą sie otworzyć i dużo mniej światła wpuszczaja ale jednoczesnie eliminuja drogę włamania się przez okno.Wybór zależy od was.

Chcemy te strone domu przyblizyc max do granicy (3m bez okna.luksfery) a (4m okno)dlatego taka decyzja.


Jeśli w spiżarni będzie kanał wentylacji mechanicznej to OK. Pomieszczenie to musi być wentylowane a często zapominają o tym projektanci.
Wentylacja mechaniczna jest dobra ale nie działa bez prądu i po kilku latach jest głośna.

Jeszcze nie rozmawialem z zadnym specjalista od WM,ale tego co wiem to jak mam projekt domu to sie do nich zglaszam i oni robia projekt WM do danego domu.O glosnosci juz slyszlem dlatego kotlownia jest oddalona od pokoi sypialnych


Jesli od schodka schodów do ściany jest 90 cm to dojdzie jeszcze poręcz barierki i zdobi się wtedy 80cm lub nawet mniej a to stanowczo za malo dla właściwej komunikacji. :(

Tak tez myslalem,moze zmiejszymy liczbe schodkow na holu jezeli sie da.


TE 2 wielkie okna to zrozumiale, że z przerwą stropową. Wg mnie żaluzje zabiorą dużo światła a wielkość okien wpłynie bardzo na ich cenę.

Ta strona domu to poludniowo-zachodnia,zaluzja w celu ograniczenia naslonecznienia w lato,ale nie ma presji na zachowanie ich w projekcie.


Jesli zamierzacie wykończyć cały dom od razu to na pewno pralka moze byc na górze. W rzeczywistości wszyscy najpierw wykańczaja dół bo na resztę kasy nie starcza więc i pralka na dole musi się zmiescić. :D

To jest jeszcze nie okreslone,zobaczymy jak bedzie z kasa.Pewnie bedziemy musieli sie skusic na kredyt,ale na to mamy czas.


Garaż zrobiłbym jednostanowiskowy tym bardziej że ten taras na górze to kompletna porażka.
Niczym tego nie uszczelnicie i bedzie strop przeciekał :( Wsyzscz ktryz tak mieli po kilku latach musieli t czesc zadaszyc. :(
Taras na gorze ma sluzyc jako miejsce do powieszenia poscieli czasami,nie jest on taki konieczny,przemyslimy to jeszcze raz.Garaze sa potrzebne 2 szt moze nie od razu,ale zastanawiam sie nad sensem jednego a pozniej wybudowanie drugiego-wiekszy koszt,odnowa projekt,pozwolenia i budowa na dzialce.

T i A
19-08-2009, 18:25
Mam upragniona bryle,ogolnie sie mam podoba tylko mamy wrazenie,ze dach jest troszke za wysoko(wyglada jak pietro,a nie jak przytulne poddasze).Wszyscy(prawie) strasza nas tymi oknami-cena i kosztami ogrzewania.Moze niech sie ktos wypowie na ten temat.Wiekszosc okien to strona poludniowo-zachodnia,wsch.-polnoc to max 2 okna.

http://images41.fotosik.pl/179/3df99a8fb366ba97m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3df99a8fb366ba97)

http://images43.fotosik.pl/183/bf9edf1df9157778m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=bf9edf1df9157778)

Wilko
19-08-2009, 23:02
Ładna wizualizacja. Żonie bardzo się podoba.

cysiekhh
20-08-2009, 15:28
Wizualizacja ladna, tylko czy taras nad garazem od strony polnocnej to dobry pomysl?

Buszmen
20-08-2009, 21:10
Na wstępie witam wszystkich serdecznie :)

Powoli zbliża się czas rozpoczęcia budowy naszego domu i obecnie jesteśmy na etapie projektowym. Koncepcja domu jest praktycznie na ukończeniu w związku z czym chciałem prosić o wszelką pomoc i porady odnośnie naszego projektu aby uniknąć/wyeliminować możliwe błędy.

Kilka słów wstępu:
Dom: przewidziany dla 4-5-osobowej rodziny (w tej chwili jest nas troje, nasz syn skończył niedawno 1,5 roku ale mamy ogromną nadzieję, że nie pozostanie zbyt długo jedynakiem ;) ). Dom piętrowy z piwnicą.
Bryła: podoba nam się nowoczesna architektura, jednak MPZT nie zezwala na dachy płaskie, stąd pomysł na coś w rodzaju nowoczesnej stodoły z dużymi tarasami typu dach zielony.
Działka: 45mx110m ze spadkiem na stronę zachodnią, las, media w granicy.
Usytuowanie: wjazd od strony wschodniej, cicha okolica w niewielkiej miejscowości.
Ekologia: dom energooszczędny, rekuperator, sporo zieleni na tarasach.

Poniżej zamieszczam wizualizacje oraz rzuty i proszę o wszelkie uwagi i opinie, głównie jeżeli chodzi o funkcję i układ pomieszczeń, ergonomię budynku, trudne/kosztowne rozwiązania (tak wiem, że dach odwrócony nie jest tani :) ), a także wszelkie inne spostrzeżenia. Mamy zamiar zbudować dom raz, a dobrze, żeby służył nam przez resztę życia.

Tutaj zamieszczam rzuty z układem pomieszczeń. Piwnica znajduje się pod północną częścią domu i wychodzi poza bryłę budynku na około 3,5m. Taras przy sypialni znajduje się nad częścią pokoju dziennego oraz jadalni.
Piwnica (https://picasaweb.google.com/lh/photo/RitFwDTA_0r1vBgT61ES3lWDksZBhQf7O_6ro1CZBzU?feat=d irectlink)
Parter (https://picasaweb.google.com/lh/photo/wKZfykJkWHZkHcOL7NjrnlWDksZBhQf7O_6ro1CZBzU?feat=d irectlink)
Piętro (https://picasaweb.google.com/lh/photo/PjLstGwB4mkbTtJn0Lx98FWDksZBhQf7O_6ro1CZBzU?feat=d irectlink)

A tutaj wizualizacja bryły:
1. Od wschody, od strony drogi dojazdowej (https://picasaweb.google.com/lh/photo/hd-z---cdyNBTHqTYQQHG3GP7_KnGYmkhYV3xohjD5s?feat=directli nk).
2. Od południa (https://picasaweb.google.com/lh/photo/egKkor6oitJPd8x6B65SFHGP7_KnGYmkhYV3xohjD5s?feat=d irectlink).
3. Od zachodu (https://picasaweb.google.com/lh/photo/YQANc0-EZ1Tbm3rQ7uuvHnGP7_KnGYmkhYV3xohjD5s?feat=directli nk).

Pozdrawiam.

Buszmen
20-08-2009, 21:10
Na wstępie witam wszystkich serdecznie :)

Powoli zbliża się czas rozpoczęcia budowy naszego domu i obecnie jesteśmy na etapie projektowym. Koncepcja domu jest praktycznie na ukończeniu w związku z czym chciałem prosić o wszelką pomoc i porady odnośnie naszego projektu aby uniknąć/wyeliminować możliwe błędy.

Kilka słów wstępu:
Dom: przewidziany dla 4-5-osobowej rodziny (w tej chwili jest nas troje, nasz syn skończył niedawno 1,5 roku ale mamy ogromną nadzieję, że nie pozostanie zbyt długo jedynakiem ;) ). Dom piętrowy z piwnicą.
Bryła: podoba nam się nowoczesna architektura, jednak MPZT nie zezwala na dachy płaskie, stąd pomysł na coś w rodzaju nowoczesnej stodoły z dużymi tarasami typu dach zielony.
Działka: 45mx110m ze spadkiem na stronę zachodnią, las, media w granicy.
Usytuowanie: wjazd od strony wschodniej, cicha okolica w niewielkiej miejscowości.
Ekologia: dom energooszczędny, rekuperator, sporo zieleni na tarasach.

Poniżej zamieszczam wizualizacje oraz rzuty i proszę o wszelkie uwagi i opinie, głównie jeżeli chodzi o funkcję i układ pomieszczeń, ergonomię budynku, trudne/kosztowne rozwiązania (tak wiem, że dach odwrócony nie jest tani :) ), a także wszelkie inne spostrzeżenia. Mamy zamiar zbudować dom raz, a dobrze, żeby służył nam przez resztę życia.

Tutaj zamieszczam rzuty z układem pomieszczeń. Piwnica znajduje się pod północną częścią domu i wychodzi poza bryłę budynku na około 3,5m. Taras przy sypialni znajduje się nad częścią pokoju dziennego oraz jadalni.
Piwnica (https://picasaweb.google.com/lh/photo/RitFwDTA_0r1vBgT61ES3lWDksZBhQf7O_6ro1CZBzU?feat=d irectlink)
Parter (https://picasaweb.google.com/lh/photo/wKZfykJkWHZkHcOL7NjrnlWDksZBhQf7O_6ro1CZBzU?feat=d irectlink)
Piętro (https://picasaweb.google.com/lh/photo/PjLstGwB4mkbTtJn0Lx98FWDksZBhQf7O_6ro1CZBzU?feat=d irectlink)

A tutaj wizualizacja bryły:
1. Od wschody, od strony drogi dojazdowej (https://picasaweb.google.com/lh/photo/hd-z---cdyNBTHqTYQQHG3GP7_KnGYmkhYV3xohjD5s?feat=directli nk).
2. Od południa (https://picasaweb.google.com/lh/photo/egKkor6oitJPd8x6B65SFHGP7_KnGYmkhYV3xohjD5s?feat=d irectlink).
3. Od zachodu (https://picasaweb.google.com/lh/photo/YQANc0-EZ1Tbm3rQ7uuvHnGP7_KnGYmkhYV3xohjD5s?feat=directli nk).

Pozdrawiam.

Szelma29
21-08-2009, 07:49
mnie się bardzo podoba- duzy piekny według mnie funkcjonalny dom.

Szelma29
21-08-2009, 07:49
mnie się bardzo podoba- duzy piekny według mnie funkcjonalny dom.

oresund
21-08-2009, 15:32
elegancka bryła,

Funkcjonalnie:
pralnia obok sypialni - wyciszyc sciane (Wełna mineralna),
bo pralke i wode slychac,

Garaz 605cm - ciut mało, postaw auto i otwórz drzwi,
pomnóż x2...wyjdzie ci ok 8m, wiec garaż rzędu 7m jest wygodny.
jak przejedziesz rowerem na koniec jesli dwa auta postawisz na 605cm?

Gabinet wchodzony z dziennego - nie wiem jaką funkcje ma pełnic
ale jesli to pokój komputerowy, to dałbym wejscie na wprost kuchni

O komforcie uzywania domu piętrowego swiadczy szerokosc schodów,
przy tak duzym domu, polecałbym schody o 20cm (na bieg) szersze

Okno o dlugosci 8m bez słupka bedzie główną pozycją budzetową domu ;)

na projekcie jest źle zwymiarowane: szerokość pokoju 803, a to samo za oknem 833cm

winiarka i kotłownia w piwnicy...cieplo bedzie w butelkach

Okno do zrzutu opału wyszło pod motorem w garazu,
tak mi sie wydaje ze pod garazem...

oresund
21-08-2009, 15:32
elegancka bryła,

Funkcjonalnie:
pralnia obok sypialni - wyciszyc sciane (Wełna mineralna),
bo pralke i wode slychac,

Garaz 605cm - ciut mało, postaw auto i otwórz drzwi,
pomnóż x2...wyjdzie ci ok 8m, wiec garaż rzędu 7m jest wygodny.
jak przejedziesz rowerem na koniec jesli dwa auta postawisz na 605cm?

Gabinet wchodzony z dziennego - nie wiem jaką funkcje ma pełnic
ale jesli to pokój komputerowy, to dałbym wejscie na wprost kuchni

O komforcie uzywania domu piętrowego swiadczy szerokosc schodów,
przy tak duzym domu, polecałbym schody o 20cm (na bieg) szersze

Okno o dlugosci 8m bez słupka bedzie główną pozycją budzetową domu ;)

na projekcie jest źle zwymiarowane: szerokość pokoju 803, a to samo za oknem 833cm

winiarka i kotłownia w piwnicy...cieplo bedzie w butelkach

Okno do zrzutu opału wyszło pod motorem w garazu,
tak mi sie wydaje ze pod garazem...

Buszmen
21-08-2009, 17:58
Na wstępie dziękuję za uwagi. Właśnie o taką pomoc mi chodzi :)


elegancka bryła,

Funkcjonalnie:
pralnia obok sypialni - wyciszyc sciane (Wełna mineralna),
bo pralke i wode slychac,
Słuszna uwaga, poproszę Panią arch., żeby przewidziała ścianę z dźwiękochłonnego pustaka, powinno wystarczyć, zwłaszcza, że prania nie robi się zazwyczaj w nocy... ale to zazwyczaj ;) wyciszenie może się przydać.


Garaz 605cm - ciut mało, postaw auto i otwórz drzwi,
pomnóż x2...wyjdzie ci ok 8m, wiec garaż rzędu 7m jest wygodny.
jak przejedziesz rowerem na koniec jesli dwa auta postawisz na 605cm?
Także się nad tym zastanawiałem, pomierzę samochody i porównam. Jeżeli chodzi o rowery to jest przewidziane dodatkowe wejście do pomieszczenia gospodarczego (a tam będą stały) przy głównym wejściu do domu. Nie będzie też problemów z wyciągnięciem kosiarki, myjki, czy stolika lub innych rzeczy.


Gabinet wchodzony z dziennego - nie wiem jaką funkcje ma pełnic ale jesli to pokój komputerowy, to dałbym wejscie na wprost kuchni
Tutaj akurat, to ma być taki gabinet/biblioteka i po rozsunięciu podwójnych drzwi ma powiększać przestrzeń pokoju dziennego. W każdym razie gabinet nie jest przewidziany jako typowe pomieszczenie do pracy.


O komforcie uzywania domu piętrowego swiadczy szerokosc schodów, przy tak duzym domu, polecałbym schody o 20cm (na bieg) szersze
Rozmawiałem na ten temat z Panią architekt i powiedziała, że schody będą miały szerokość 1m. Taka szerokość będzie niewystarczająca?


Okno o dlugosci 8m bez słupka bedzie główną pozycją budzetową domu ;)
:) Też mnie to martwi, niedługo będę miał oferty na okna wtedy się okaże. W razie konieczności zastanawiałem się aby dać między oknem a drzwiami tarasowymi tak z 2m ściany.


na projekcie jest źle zwymiarowane: szerokość pokoju 803, a to samo za oknem 833cm

winiarka i kotłownia w piwnicy...cieplo bedzie w butelkach
Dziękuję za zwrócenia na to uwagi. Wyjaśnię sprawę.


Okno do zrzutu opału wyszło pod motorem w garazu,
tak mi sie wydaje ze pod garazem...
Piwnica zaczyna się równo z linią głównej części domu (patrząc od przodu) i wystaje poza bryłę budynku (patrząc od tyłu domu). Może stąd to wrażenie.

Martwi mnie dodatkowo jeszcze jedna rzecz, a mianowicie pion kanalizacyjny z łazienki przy naszej sypialni. Będzie musiał przebiegać w dość bliskiej odległości od pokoju dziennego. Jak go wykonać/schować/zabudować aby nie było słychać charakterystycznego szumu spływającej wody?

Pozdrawiam

Buszmen
21-08-2009, 17:58
Na wstępie dziękuję za uwagi. Właśnie o taką pomoc mi chodzi :)


elegancka bryła,

Funkcjonalnie:
pralnia obok sypialni - wyciszyc sciane (Wełna mineralna),
bo pralke i wode slychac,
Słuszna uwaga, poproszę Panią arch., żeby przewidziała ścianę z dźwiękochłonnego pustaka, powinno wystarczyć, zwłaszcza, że prania nie robi się zazwyczaj w nocy... ale to zazwyczaj ;) wyciszenie może się przydać.


Garaz 605cm - ciut mało, postaw auto i otwórz drzwi,
pomnóż x2...wyjdzie ci ok 8m, wiec garaż rzędu 7m jest wygodny.
jak przejedziesz rowerem na koniec jesli dwa auta postawisz na 605cm?
Także się nad tym zastanawiałem, pomierzę samochody i porównam. Jeżeli chodzi o rowery to jest przewidziane dodatkowe wejście do pomieszczenia gospodarczego (a tam będą stały) przy głównym wejściu do domu. Nie będzie też problemów z wyciągnięciem kosiarki, myjki, czy stolika lub innych rzeczy.


Gabinet wchodzony z dziennego - nie wiem jaką funkcje ma pełnic ale jesli to pokój komputerowy, to dałbym wejscie na wprost kuchni
Tutaj akurat, to ma być taki gabinet/biblioteka i po rozsunięciu podwójnych drzwi ma powiększać przestrzeń pokoju dziennego. W każdym razie gabinet nie jest przewidziany jako typowe pomieszczenie do pracy.


O komforcie uzywania domu piętrowego swiadczy szerokosc schodów, przy tak duzym domu, polecałbym schody o 20cm (na bieg) szersze
Rozmawiałem na ten temat z Panią architekt i powiedziała, że schody będą miały szerokość 1m. Taka szerokość będzie niewystarczająca?


Okno o dlugosci 8m bez słupka bedzie główną pozycją budzetową domu ;)
:) Też mnie to martwi, niedługo będę miał oferty na okna wtedy się okaże. W razie konieczności zastanawiałem się aby dać między oknem a drzwiami tarasowymi tak z 2m ściany.


na projekcie jest źle zwymiarowane: szerokość pokoju 803, a to samo za oknem 833cm

winiarka i kotłownia w piwnicy...cieplo bedzie w butelkach
Dziękuję za zwrócenia na to uwagi. Wyjaśnię sprawę.


Okno do zrzutu opału wyszło pod motorem w garazu,
tak mi sie wydaje ze pod garazem...
Piwnica zaczyna się równo z linią głównej części domu (patrząc od przodu) i wystaje poza bryłę budynku (patrząc od tyłu domu). Może stąd to wrażenie.

Martwi mnie dodatkowo jeszcze jedna rzecz, a mianowicie pion kanalizacyjny z łazienki przy naszej sypialni. Będzie musiał przebiegać w dość bliskiej odległości od pokoju dziennego. Jak go wykonać/schować/zabudować aby nie było słychać charakterystycznego szumu spływającej wody?

Pozdrawiam

oresund
21-08-2009, 21:18
Na wstępie dziękuję za uwagi. Właśnie o taką pomoc mi chodzi :)


O komforcie uzywania domu piętrowego swiadczy szerokosc schodów, przy tak duzym domu, polecałbym schody o 20cm (na bieg) szersze
Rozmawiałem na ten temat z Panią architekt i powiedziała, że schody będą miały szerokość 1m. Taka szerokość będzie niewystarczająca?


Mieszkałem w niemieckim domu ze schodami ok 130cm..luksus...
dwie osoby przechodzą obok siebie bez zaczepiania sie.
Nawet jesli ktos ma tendencje do zabawy czy rozmawiania
przez telefon siedząc na schodach.



(...)sypialni. Będzie musiał przebiegać w dość bliskiej odległości od pokoju dziennego. Jak go wykonać/schować/zabudować aby nie było słychać charakterystycznego szumu spływającej wody?

Istotnie bardzo to irytuje,
ratunek to rury otulić można wełną mineralną - troche zredukuje szum,
ważne na etapie projektu jest zostawienie odstepu na taką izolację.
Dla skutecznej redukcji nie 1-2cm otulinę jak do ciepłych rur, ale z 5cm.

oresund
21-08-2009, 21:18
Na wstępie dziękuję za uwagi. Właśnie o taką pomoc mi chodzi :)


O komforcie uzywania domu piętrowego swiadczy szerokosc schodów, przy tak duzym domu, polecałbym schody o 20cm (na bieg) szersze
Rozmawiałem na ten temat z Panią architekt i powiedziała, że schody będą miały szerokość 1m. Taka szerokość będzie niewystarczająca?


Mieszkałem w niemieckim domu ze schodami ok 130cm..luksus...
dwie osoby przechodzą obok siebie bez zaczepiania sie.
Nawet jesli ktos ma tendencje do zabawy czy rozmawiania
przez telefon siedząc na schodach.



(...)sypialni. Będzie musiał przebiegać w dość bliskiej odległości od pokoju dziennego. Jak go wykonać/schować/zabudować aby nie było słychać charakterystycznego szumu spływającej wody?

Istotnie bardzo to irytuje,
ratunek to rury otulić można wełną mineralną - troche zredukuje szum,
ważne na etapie projektu jest zostawienie odstepu na taką izolację.
Dla skutecznej redukcji nie 1-2cm otulinę jak do ciepłych rur, ale z 5cm.

T i A
21-08-2009, 21:36
Ładna wizualizacja. Żonie bardzo się podoba.

Miło :D

T i A
21-08-2009, 21:43
Wizualizacja ladna, tylko czy taras nad garazem od strony polnocnej to dobry pomysl?

Dzięki nad tym tarasem nad garazem ciągle myślimy,głownie miał słuzyć w lato do np suszenia prania-nie trzeba latac z ciuchami po schodach lub wietrzenia poscieli.Mamy 1044m2 działke więc bedziemy "leżakować" w ogrodzie. :wink:

tutli_putli
21-08-2009, 21:44
Dobry wieczór.
Ogólnie piękny i ciekawy projekt.


Okno o dlugosci 8m bez słupka bedzie główną pozycją budzetową domu

Też mnie to martwi, niedługo będę miał oferty na okna wtedy się okaże. W razie konieczności zastanawiałem się aby dać między oknem a drzwiami tarasowymi tak z 2m ściany.

Co do tego okna miałam podobne zapędy w swoim projekcie - ceny takich okien mnie jednak otrzeźwiły. Po za tym u siebie planuje też żaluzje zewnętrzne i do tak wielkich okien adekwatnie ceny żaluzji też sporo rosną.
Dlatego przy narożnikach pracowni i oranżeri dajemy jednak słupki a w sypialni i salonie wystarczą mi okna 4 metrowe.
Jeśli moge wiedzieć w jakich firmach szukasz oferty na okna?

Jeszcze jedno mi się nasuwa, mianowice wysokość Twoich okien. Jest pewnie niestandardowa stąd ten podział u góry? My zostaliśmy przy tradycyjnej wysokości tak aby nie dzielić okien. Oczywiscie ceny wszystkich niestandardowych wykończeń mocno też zawyżają koszty budowy.

tutli_putli
21-08-2009, 21:44
Dobry wieczór.
Ogólnie piękny i ciekawy projekt.


Okno o dlugosci 8m bez słupka bedzie główną pozycją budzetową domu

Też mnie to martwi, niedługo będę miał oferty na okna wtedy się okaże. W razie konieczności zastanawiałem się aby dać między oknem a drzwiami tarasowymi tak z 2m ściany.

Co do tego okna miałam podobne zapędy w swoim projekcie - ceny takich okien mnie jednak otrzeźwiły. Po za tym u siebie planuje też żaluzje zewnętrzne i do tak wielkich okien adekwatnie ceny żaluzji też sporo rosną.
Dlatego przy narożnikach pracowni i oranżeri dajemy jednak słupki a w sypialni i salonie wystarczą mi okna 4 metrowe.
Jeśli moge wiedzieć w jakich firmach szukasz oferty na okna?

Jeszcze jedno mi się nasuwa, mianowice wysokość Twoich okien. Jest pewnie niestandardowa stąd ten podział u góry? My zostaliśmy przy tradycyjnej wysokości tak aby nie dzielić okien. Oczywiscie ceny wszystkich niestandardowych wykończeń mocno też zawyżają koszty budowy.

Buszmen
22-08-2009, 10:53
@oresund - Może rzeczywiście warto zastanowić się w takim razie nad zmianą szerokości klatki schodowej o jakieś 40cm... będę jeszcze rozmawiał na ten temat z Panią architekt (no i oczywiście z żoną ;) ).

Jeżeli chodzi o pion kanalizacyjny to myślałem właśnie nad grubą otuliną z wełny mineralnej. Czytałem także gdzieś, że w takich sytuacjach stosuje się system z rurą niskoszumową, muszę odszukać tylko ten artykuł i po przeczytaniu opiszę to rozwiązanie.

@tutli_putli - Okna w zamyśle mają mieć wysokość 2,1 - 2,2m (wysokość pomieszczeń 2,8m, parapet szeroki typu siedzisko na wysokości 40cm, więc chyba jeszcze dostępne w standardzie). Naświetla wzięły się stąd, że kiedyś widziałem fajne okna tego typu w jakimś domu, ale ostatnio się waham czy z nich nie zrezygnować. W przyszłym tygodniu otrzymam jeszcze wizualizację bryły z oknami bez poprzeczek poziomych i o większej szerokości, wtedy zobaczę.

Co do producentów okien, to na razie Pani architekt zbierze kilka wstępnych ofert z różnych firm zarówno ze stolarką alu jak i drewnianą aby mieć jakąś orientację, ale temat wyboru producenta jeszcze przede mną. Jeżeli chodzi o stolarkę alu to ostatnio zainteresowały mnie okna Pural, głównie ze względu na dosyć ciepły - jak na aluminium - profil. U chyba coś koło 1,0. To na razie tyle co mogę powiedzieć.

Inna sprawa, która mnie martwi to są tarasy (głównie ten nad pokojem dziennym jak i nad pokojem hobby w piwnicy). Są dostępne całe systemy z różnych firm ale jaka jest ich trwałość? Jak je dobrze wykonać żeby nic nie przeciekało? I kto to zrobi? Bardzo nam się podoba łąka na dachu i ma to wiele zalet (dodatkowo dociepla strop, chroni przed nadmiernym nagrzewaniem w lato itp.) ale... no właśnie pozostaje to ale co do np. skuteczności izolacji wodnej/wilgociowej.

Pozdrawiam.

Buszmen
22-08-2009, 10:53
@oresund - Może rzeczywiście warto zastanowić się w takim razie nad zmianą szerokości klatki schodowej o jakieś 40cm... będę jeszcze rozmawiał na ten temat z Panią architekt (no i oczywiście z żoną ;) ).

Jeżeli chodzi o pion kanalizacyjny to myślałem właśnie nad grubą otuliną z wełny mineralnej. Czytałem także gdzieś, że w takich sytuacjach stosuje się system z rurą niskoszumową, muszę odszukać tylko ten artykuł i po przeczytaniu opiszę to rozwiązanie.

@tutli_putli - Okna w zamyśle mają mieć wysokość 2,1 - 2,2m (wysokość pomieszczeń 2,8m, parapet szeroki typu siedzisko na wysokości 40cm, więc chyba jeszcze dostępne w standardzie). Naświetla wzięły się stąd, że kiedyś widziałem fajne okna tego typu w jakimś domu, ale ostatnio się waham czy z nich nie zrezygnować. W przyszłym tygodniu otrzymam jeszcze wizualizację bryły z oknami bez poprzeczek poziomych i o większej szerokości, wtedy zobaczę.

Co do producentów okien, to na razie Pani architekt zbierze kilka wstępnych ofert z różnych firm zarówno ze stolarką alu jak i drewnianą aby mieć jakąś orientację, ale temat wyboru producenta jeszcze przede mną. Jeżeli chodzi o stolarkę alu to ostatnio zainteresowały mnie okna Pural, głównie ze względu na dosyć ciepły - jak na aluminium - profil. U chyba coś koło 1,0. To na razie tyle co mogę powiedzieć.

Inna sprawa, która mnie martwi to są tarasy (głównie ten nad pokojem dziennym jak i nad pokojem hobby w piwnicy). Są dostępne całe systemy z różnych firm ale jaka jest ich trwałość? Jak je dobrze wykonać żeby nic nie przeciekało? I kto to zrobi? Bardzo nam się podoba łąka na dachu i ma to wiele zalet (dodatkowo dociepla strop, chroni przed nadmiernym nagrzewaniem w lato itp.) ale... no właśnie pozostaje to ale co do np. skuteczności izolacji wodnej/wilgociowej.

Pozdrawiam.

tutli_putli
22-08-2009, 13:47
[quote="Buszmen"]@oresund - Może rzeczywiście warto zastanowić się w takim razie nad zmianą szerokości klatki schodowej o jakieś 40cm... będę jeszcze rozmawiał na ten temat z Panią architekt (no i oczywiście z żoną ;) ).

Jeżeli chodzi o pion kanalizacyjny to myślałem właśnie nad grubą otuliną z wełny mineralnej. Czytałem także gdzieś, że w takich sytuacjach stosuje się system z rurą niskoszumową, muszę odszukać tylko ten artykuł i po przeczytaniu opiszę to rozwiązanie.

@tutli_putli - Okna w zamyśle mają mieć wysokość 2,1 - 2,2m (wysokość pomieszczeń 2,8m, parapet szeroki typu siedzisko na wysokości 40cm, więc chyba jeszcze dostępne w standardzie). Naświetla wzięły się stąd, że kiedyś widziałem fajne okna tego typu w jakimś domu, ale ostatnio się waham czy z nich nie zrezygnować. W przyszłym tygodniu otrzymam jeszcze wizualizację bryły z oknami bez poprzeczek poziomych i o większej szerokości, wtedy zobaczę.

Czyli zmieszczą się w standardzie. Moje miały być wyższe względy ekonomiczne spowodowały obniżenie, sie zastanawiałam nad naświetlami ale nie pdobał mi się taki podział i estetyka przeważyła.
Podoba mi sie pomysł z szerokim parapetem, gdybym miała możliwość też bym taki wybrała :) U mnie wysokie okna zaczynać się będą od podłogi i parapet jednak odpada

Co do producentów okien, to na razie Pani architekt zbierze kilka wstępnych ofert z różnych firm zarówno ze stolarką alu jak i drewnianą aby mieć jakąś orientację, ale temat wyboru producenta jeszcze przede mną. Jeżeli chodzi o stolarkę alu to ostatnio zainteresowały mnie okna Pural, głównie ze względu na dosyć ciepły - jak na aluminium - profil. U chyba coś koło 1,0. To na razie tyle co mogę powiedzieć.

Jak będziesz miał już jakieś konkrety napisz - ja zastanwiałam się nad "MS wiecej niż okna" ale konkretnie nie szukałam jeszcze firmy pod swoje zamówienie to może coś ciekawego podpatrzę u Ciebie


Inna sprawa, która mnie martwi to są tarasy (głównie ten nad pokojem dziennym jak i nad pokojem hobby w piwnicy). Są dostępne całe systemy z różnych firm ale jaka jest ich trwałość? Jak je dobrze wykonać żeby nic nie przeciekało? I kto to zrobi? Bardzo nam się podoba łąka na dachu i ma to wiele zalet (dodatkowo dociepla strop, chroni przed nadmiernym nagrzewaniem w lato itp.) ale... no właśnie pozostaje to ale co do np. skuteczności izolacji wodnej/wilgociowej.

...hmmm w pierwszej wersji projektu też rozważaliśmy zielony dach. Podoba mi się ogromnie ale u kogoś :D
Dobrze wykonany nie przecieka i ma te zalety o których piszesz, jednak jest moim zdaniem bardzo pracochłonny w późniejszym użytkowaniu. Skoro to zieleń to jakaby nie była jakiejś pielęgnacji wymaga (samo nic nie będzie rosło) Ponieważ bedę miała ogromny ogród nie potrzębuję kolejnej "rabatki" do pilęgnacji :) Te dachy moim zdaniem są genialne jak masz maleńką działkę w mieście - zwiekszają procent zieleni.

tutli_putli
22-08-2009, 13:47
[quote="Buszmen"]@oresund - Może rzeczywiście warto zastanowić się w takim razie nad zmianą szerokości klatki schodowej o jakieś 40cm... będę jeszcze rozmawiał na ten temat z Panią architekt (no i oczywiście z żoną ;) ).

Jeżeli chodzi o pion kanalizacyjny to myślałem właśnie nad grubą otuliną z wełny mineralnej. Czytałem także gdzieś, że w takich sytuacjach stosuje się system z rurą niskoszumową, muszę odszukać tylko ten artykuł i po przeczytaniu opiszę to rozwiązanie.

@tutli_putli - Okna w zamyśle mają mieć wysokość 2,1 - 2,2m (wysokość pomieszczeń 2,8m, parapet szeroki typu siedzisko na wysokości 40cm, więc chyba jeszcze dostępne w standardzie). Naświetla wzięły się stąd, że kiedyś widziałem fajne okna tego typu w jakimś domu, ale ostatnio się waham czy z nich nie zrezygnować. W przyszłym tygodniu otrzymam jeszcze wizualizację bryły z oknami bez poprzeczek poziomych i o większej szerokości, wtedy zobaczę.

Czyli zmieszczą się w standardzie. Moje miały być wyższe względy ekonomiczne spowodowały obniżenie, sie zastanawiałam nad naświetlami ale nie pdobał mi się taki podział i estetyka przeważyła.
Podoba mi sie pomysł z szerokim parapetem, gdybym miała możliwość też bym taki wybrała :) U mnie wysokie okna zaczynać się będą od podłogi i parapet jednak odpada

Co do producentów okien, to na razie Pani architekt zbierze kilka wstępnych ofert z różnych firm zarówno ze stolarką alu jak i drewnianą aby mieć jakąś orientację, ale temat wyboru producenta jeszcze przede mną. Jeżeli chodzi o stolarkę alu to ostatnio zainteresowały mnie okna Pural, głównie ze względu na dosyć ciepły - jak na aluminium - profil. U chyba coś koło 1,0. To na razie tyle co mogę powiedzieć.

Jak będziesz miał już jakieś konkrety napisz - ja zastanwiałam się nad "MS wiecej niż okna" ale konkretnie nie szukałam jeszcze firmy pod swoje zamówienie to może coś ciekawego podpatrzę u Ciebie


Inna sprawa, która mnie martwi to są tarasy (głównie ten nad pokojem dziennym jak i nad pokojem hobby w piwnicy). Są dostępne całe systemy z różnych firm ale jaka jest ich trwałość? Jak je dobrze wykonać żeby nic nie przeciekało? I kto to zrobi? Bardzo nam się podoba łąka na dachu i ma to wiele zalet (dodatkowo dociepla strop, chroni przed nadmiernym nagrzewaniem w lato itp.) ale... no właśnie pozostaje to ale co do np. skuteczności izolacji wodnej/wilgociowej.

...hmmm w pierwszej wersji projektu też rozważaliśmy zielony dach. Podoba mi się ogromnie ale u kogoś :D
Dobrze wykonany nie przecieka i ma te zalety o których piszesz, jednak jest moim zdaniem bardzo pracochłonny w późniejszym użytkowaniu. Skoro to zieleń to jakaby nie była jakiejś pielęgnacji wymaga (samo nic nie będzie rosło) Ponieważ bedę miała ogromny ogród nie potrzębuję kolejnej "rabatki" do pilęgnacji :) Te dachy moim zdaniem są genialne jak masz maleńką działkę w mieście - zwiekszają procent zieleni.

Wilko
22-08-2009, 19:13
przyłaczam się do opinii że ten tarasik to niezbyt trafiony pomysł. :(
Będą z nim jedynie problemy niestety. :(

T i A
22-08-2009, 21:20
Fajny domek :D wrzuc rzuty poprawione bedzie mozna dalej poszukiwać ulepszeń :wink:

T i A
22-08-2009, 21:20
Fajny domek :D wrzuc rzuty poprawione bedzie mozna dalej poszukiwać ulepszeń :wink:

T i A
23-08-2009, 23:51
Czy chodzi o sam taras,czy o strone polnocna tez?Rozmawiałem z kolega ktory,ma nad garazem taras,ale od strony poluniowej,dom 60-70lat i gdyby nie sasiad sie nie dobudował do jego domku co spowodawało przechylenie taras bylby szczelny do dzis.Pekniecie ktore powstało zostalo naprawione cementem z domieszka wody szklanej chyba i jest ok nic nie przecieka wilgotnieje.
Z jakimi problemami sie moge spotkać z moim tarasem?

makow11
24-08-2009, 09:47
Zastanawiam się nad zleceniem projektu indywidualnego.Architekt ,którego chcę wybrać mieszka na drugim końcu Polski,więc kontakt będzie przez internet.Przed zleceniem projektu będę wykonywał badania geologiczne gruntu.Teraz pytanie: czy będę musiał wykonywać adaptację projektu?

Wilko
24-08-2009, 15:31
Czy chodzi o sam taras,czy o strone polnocna tez?Rozmawiałem z kolega ktory,ma nad garazem taras,ale od strony poluniowej,dom 60-70lat i gdyby nie sasiad sie nie dobudował do jego domku co spowodawało przechylenie taras bylby szczelny do dzis.Pekniecie ktore powstało zostalo naprawione cementem z domieszka wody szklanej chyba i jest ok nic nie przecieka wilgotnieje.
Z jakimi problemami sie moge spotkać z moim tarasem?

Przede wszystkim chodzi o szczelnośc.
Tu link do szkła wodnego:
http://forum.muratordom.pl/impregnacja-woda-szklana,t161664.htm
Niczym tego nie uszczelnisz. Woda odsadzi w dzień wejdzie wszędzie a w nocy mróz załatwi reszte. Nie stanie się to od razu. Jak bedziecie mieli duzo szczęscia to kilka lat bedzie spokój.
Jeśli dodać do tego fachowośc wykonania przez własciwa ekipe, nad którą musisz stac i na rece patrzeć to kłopoty pewne jak w banku.
Ale nie musicie wierzyc we wszystko co tu piszę.
Ja nad fachowcami od naszego balkonu nad wykuszem stałem przez cały czas i osobiscie nawet pomagałem folię rozkładać żeby nawet drucik nie przedziurawił folii na stropie. I wiecie co teraz robimy. Daszek nad tym wykuszem. Po tygodniu wiosennych deszczów w rogu na parterze kapało z sufitu.
:evil:
A znajomy mówił żebyśmy od razu zlikwidowali wykusz ale ja chcialem być mądrzejszy i teraz za to placimy.
Ale to pewnie jeszcze nie jeden taki babol wyjdzie. :(

robert skitek
24-08-2009, 19:48
Adaptuje się jedynie projekty typowe.
Architekci mogą działać w całym kraju. Projektu zrobionego przez kogoś daleko mieszkającego nie musi więc adaptować miejscowy architekt. Oczywiście warunkiem jest posiadanie przez autora uprawnień budowlanych do projektowania. Autor projektu od razu bierze pod uwagę lokalne uwarunkowania. Nie płaci się więc także osobno za "wrysowanie w mapkę" - projekt zagospodarowania działki jest częścią projektu.
Teoretycznie istnieje możliwość adaptacji projektu indywidualnego - autor musi jednak jasno wyrazić na to zgodę.

makow11
25-08-2009, 17:11
Dziękuję bardzo,teraz sprawa jasna.

bartekgr
25-08-2009, 23:43
Pracujemy od jakiegoś czasu z naszym architektem nad projektem domu.
Założenia podstawowe:
- forma prosta, czysta
- nastawienie na energooszczędność
- mała powierzchnia zabudowa (mała działka)
- pełne 2 kondygnacje
- duże przeszklenie.

Na razie efekt jest następujący:
RZUT PARTERU:
http://www.pola.pop.e-wro.pl/_dom/rzut1_0.jpg

RZUT PIĘTRA:
http://www.pola.pop.e-wro.pl/_dom/rzut1_1.jpg

ELEWACJA POŁUDNIOWA:
http://www.pola.pop.e-wro.pl/_dom/przod1.jpg

ELEWACJA PÓŁNOCNA (wersja blacha i struktonit):
http://www.pola.pop.e-wro.pl/_dom/tyl.jpg
http://www.pola.pop.e-wro.pl/_dom/tyl2.jpg

Jeżeli ktoś z Szanownych Forumowiczów zechce spojrzeć krytycznym (bądź nie) okiem, będę wdzięczny.

malka
26-08-2009, 00:38
o kur...a....co za dom :o :o :o :o

uwierz to nie jest krytyczne spojrzenie :lol:


ochłone napisze cos wiecej

Buszmen
26-08-2009, 00:50
Bardzo fajny dom :)

Pytanie: Kuchenkę będziesz miał elektryczną? Bo jeżeli planujesz dać gazową to zdaje się, że zgodnie z przepisami musi być odsunięta od okna o 60cm.
Jeżeli dom energooszczędny to pewnie planujesz także dać rekuperator. Tylko gdzie go umieścisz? Pom. gosp. wydaje się być dobrym miejscem, daleko od sypialni, blisko środka domu tylko czy wystarczy tam miejsca? Ale w razie czego jest strych tylko wtedy ciężko z gwc.
Kuchnia daleko od wejścia, będzie kawałek do przejścia z zakupami itp.
Przyjęcie dla większej ilości osób, może być problem z posadzeniem wszystkich przy jednym stole.
Przeszklenia na południowej ścianie: fajny efekt ale czy te panele drewniane na zewnątrz będą ruchome? Mnie chyba by męczyło ciągłe oglądanie ogrodu (chyba ogrodu bo nie wiem jak dom jest usytuowany na działce) przez takie żaluzje. Fajnie by było móc je przesunąć od czasu do czasu, jak słonce nie grzeje zbyt mocno.

Co do bryły to wersja z blachą bardziej mi się podoba :) ale mnie w ogóle bardzo podoba się blach płaska łączona na rąbek stojący. Tylko już oczami wyobraźni widzę jak jacyś "fachofcy" zabierają się u mnie za krycie dachu blachą cynk-tyt. albo alu. (mało dekarzy ma odpowiednie doświadczenie i sprzęt...) brrr...

Rafal Pap
26-08-2009, 01:30
dom w moim guście tez będę budował podobny nowoczesny i z pełnymi dwoma pietrami pokoje duże przeszklone ja mam min okna 3.60m w swoim projekcie dach dwuspadowy może lepiej wyglądał by plaski ale czy ja wiem
ELEWACJA PÓŁNOCNA blacha na rąbek i na dachu taka sama wykończenia np pomiędzy oknami z drewna sosnowego impregnowanego okna koloru zloty dąb a i fajnie tez by wyglądały aluminiowe okna ale są gusty i guściki projekt jest bardzo dobry

malka
26-08-2009, 01:41
o kur...a....co za dom :o :o :o :o

uwierz to nie jest krytyczne spojrzenie :lol:


ochłone napisze cos wiecej

no ochłonęłam nieco i ...na tych wszystkich reku, sreku, giewu się nie znam, więc nie ppowiem czy się zmieści.

Jedyne co mam do dodania - BUDUJ...a ja bede podglądać i się ślinić :oops:

bartekgr
26-08-2009, 12:50
Żaluzje mają być, albo przesuwane, albo podnoszone do góry. Rekuperator w planie jest. Elewacja południowa wychodzi na ogród(ek).

malka
26-08-2009, 12:53
No to nieśmiało zapytam - a producenta tych żaluzji przesuwnych masz ??

bartekgr
26-08-2009, 13:05
Śmiało odpowiadam, że nie. Znam już jednak nazwy kilku firm, które robią takie żaluzje. Pytanie podstawowe to czy koszt nie będzie zabójczy...

malka
26-08-2009, 13:11
a podzieliszsie nazwami tych firm bo ja mam jedną i koszt jest zabójczy :roll:

monjan
26-08-2009, 14:22
bardzo oryginalny, ale tyło IMO wygląda trochę jak bunkier

malka
26-08-2009, 14:26
Mam być szczery, czy miły ??? :roll:

Pierwowzór ciut lepszy.
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/nowoczesny/rzuty.php

pzdr

to jest pierwowzór :o


więc juz wiem na czym polega sztuka doskonalenia prototypu :lol:

Buszmen
26-08-2009, 17:25
@ProStaś Myślę, że przesadzasz. Są osoby, które preferują takie otwarte wnętrza i przejście przez salon nie stanowi dla nich problemu. Taka a nie inna funkcja zależy od upodobań właściciela, dlatego ciężko tutaj z tym dyskutować. Może przyszli lokatorzy prowadzą bardzo otwarte wspólne życie rodzinne i taka przestrzeń bardzo im odpowiada (otwarta kuchnia itp.). Ale rzeczywiście, z mojego punktu widzenia odległość kuchni od wejścia może stanowić pewną niedogodność.

Pozdrawiam,

Buszmen
26-08-2009, 21:30
Jutro jadę na spotkanie z Panią architekt. Poproszę o przekroje, będą widoczne fundamenty, stropi itp. Później zamieszczę tutaj. Jedna rzecz która mnie aktualnie nurtuje to są fundamenty schodkowe. Projekt przewiduje takie, ze względu na spadek na działce oraz częściowe podpiwniczenie. Natomiast ze względu na dach odwrócony na tarasach (muszę założyć kilkadziesiąt cm na ocieplenie, substrat itp.) wysokość stropu nad parterem nie będzie jednakowa - żeby podłoga na piętrze licowała z poziomem tarasu. Dlatego nad większa częścią parteru będę musiał dać podwieszane sufity... Chciałem uniknąć takich kombinacji ale ma to także swoje dobre strony - sporo miejsca na kanały wentylacyjne do rekuperatora o okrągłym przekroju.

Moje pytanie: Czy budowa fundamentów schodkowych lub też stropów o niejednolitej wysokości (tzn. z uskokiem) wiąże się z jakimiś sporymi problemami np. w wykonaniu czy konstrukcji? I czy są one znacznie droższe, a może mniej trwałe?

Buszmen
26-08-2009, 21:30
Jutro jadę na spotkanie z Panią architekt. Poproszę o przekroje, będą widoczne fundamenty, stropi itp. Później zamieszczę tutaj. Jedna rzecz która mnie aktualnie nurtuje to są fundamenty schodkowe. Projekt przewiduje takie, ze względu na spadek na działce oraz częściowe podpiwniczenie. Natomiast ze względu na dach odwrócony na tarasach (muszę założyć kilkadziesiąt cm na ocieplenie, substrat itp.) wysokość stropu nad parterem nie będzie jednakowa - żeby podłoga na piętrze licowała z poziomem tarasu. Dlatego nad większa częścią parteru będę musiał dać podwieszane sufity... Chciałem uniknąć takich kombinacji ale ma to także swoje dobre strony - sporo miejsca na kanały wentylacyjne do rekuperatora o okrągłym przekroju.

Moje pytanie: Czy budowa fundamentów schodkowych lub też stropów o niejednolitej wysokości (tzn. z uskokiem) wiąże się z jakimiś sporymi problemami np. w wykonaniu czy konstrukcji? I czy są one znacznie droższe, a może mniej trwałe?

czuszka
27-08-2009, 09:39
bardzo mi sie podoba.
zdradzisz która pracownia z Wrocławia nad tym pracuje? też mysle o czyms w tym stylu.
zrobilabym tylko kuchnię bliżej wejścia, i 4-ty pokoj na piętrze zamiast pustki nad salonem.

bartekgr
27-08-2009, 09:50
Dziękuję bardzo za wszystkie opinie!

Nad projektem pracuje Pan Marek Woźniczka (http://marek.wozniczka.com/).

Układ pomieszczeń miał być zbliżony do tego w domach pasywnych, stąd pewne kompromisy.

Buszmen
27-08-2009, 10:07
Dom pasywny oczywiście ma swoje zalety (wykorzystanie stron świata, naturalnej energii, oszczędności finansowe itp.) ale z "funkcją" domu będziesz żył na co dzień i korzystał z niej dzień po dniu, miesiąc po miesiącu i z pozoru błahe niedogodności z czasem mogą stać się utrapieniem. Myślę zatem, że warto zrobić sobie bilans i rozważyć który kompromis jest wart swojej ceny. Ale to już oczywiście do przedyskutowania i uzgodnienia z architektem :)

Pozdrawiam i życzę zrealizowania interesującego i funkcjonalnego projektu :)

T i A
27-08-2009, 10:55
Bardzo śmiały projekt,ale jak to mówią do odważnych świat należy :D
Góre bym troszke pozmieniał,ale to Twoj domek :wink:

bartekgr
27-08-2009, 11:05
Domek mój, ale wszelkie sugestie bardzo mile widziane. To etap koncepcji, także zmiany jak najbardziej możliwe.

T i A
27-08-2009, 11:47
Jak dla mnie to na gorze brak łazienki prywatnej dla rodziciow,mozna byłoby ja wygospodarować.Jednak zalezy to od preferencji mieszkancow.
Po ciezkim dniu pracy wieczorkiem przychodzisz do domku wskakujesz do wanny(nikt Cie nie pogania) a w dodatku mozesz nie zamykać drzwi i porozmawiać z żona :wink: lub na odwrót :wink: Coraz częściej brakuje czasu na takie rzeczy.

T i A
27-08-2009, 22:04
Przede wszystkim chodzi o szczelnośc.
Tu link do szkła wodnego:
http://forum.muratordom.pl/impregnacja-woda-szklana,t161664.htm
Niczym tego nie uszczelnisz. Woda odsadzi w dzień wejdzie wszędzie a w nocy mróz załatwi reszte. Nie stanie się to od razu. Jak bedziecie mieli duzo szczęscia to kilka lat bedzie spokój.
Jeśli dodać do tego fachowośc wykonania przez własciwa ekipe, nad którą musisz stac i na rece patrzeć to kłopoty pewne jak w banku.
Ale nie musicie wierzyc we wszystko co tu piszę.
Ja nad fachowcami od naszego balkonu nad wykuszem stałem przez cały czas i osobiscie nawet pomagałem folię rozkładać żeby nawet drucik nie przedziurawił folii na stropie. I wiecie co teraz robimy. Daszek nad tym wykuszem. Po tygodniu wiosennych deszczów w rogu na parterze kapało z sufitu.
:evil:
A znajomy mówił żebyśmy od razu zlikwidowali wykusz ale ja chcialem być mądrzejszy i teraz za to placimy.
Ale to pewnie jeszcze nie jeden taki babol wyjdzie. :(

Czytałem duzo postow na temat tarasów i zdania podzielone są :(
Projektant po rozmowie z instalatorką stwierdzili,ze jak zrobie wszystko ze sztuka budowlana i nie chińska technologia to nie bedzie problemu.Zaproponowali mi,ze dadzą mi numer do osoby dla ktorej zaprojektowali taras nad garazem 4 stanowiskowym i wszystko jest ok.Moge wykorzystac nawet ta sama ekipe.
Nadal jest 50/50 nie moge się zdecydowac co zrobić.
Poczekam chyba z decyzja do samego konca.

Elfir
27-08-2009, 22:52
Wejście z salonu do ubikacji uważam za dyskwalifikujący błąd projektowy.
Bardzo ciasno rozwiazany temat drzwi do garazu-wiatrołap-drzwi do pokoju goscinnego.

No i osobiscie nie lubie kuchni w salonie - dla mnie kuchnia chociaz troche musi byc oslonieta przed wzrokiem wypoczywajacych na kanapie.

Robiac piętro zdecydowąłabym sie na zabudowe antresoli z przeznaczeniem na pom. techniczne.

Nefer
27-08-2009, 23:13
Wejście z salonu do ubikacji uważam za dyskwalifikujący błąd projektowy.


Amen. To niestety bardzo częsty błąd. U mnie dało sie poprawić.


Bardzo ciasno rozwiazany temat drzwi do garazu-wiatrołap-drzwi do pokoju goscinnego.

No i osobiscie nie lubie kuchni w salonie - dla mnie kuchnia chociaz troche musi byc oslonieta przed wzrokiem wypoczywajacych na kanapie.

Dokładnie - żeby nie musić za każdym razem sprzątac do ostatniego okruszka :)


Robiac piętro zdecydowąłabym sie na zabudowe antresoli z przeznaczeniem na pom. techniczne.

A tego raczej bym nie zrobiła - z zamiłowania do otwartych przestrzeni :)

oresund
28-08-2009, 23:41
, ze względu na spadek na działce oraz częściowe podpiwniczenie

to zdanie dalo mi do myslenia:
jak duzy masz spadek?
np Czesi są mistrzami w robieniu pieknych rezydencji wykorzystując
warunki naturalne
(www.archiweb.cz -> nove stavby /RD = nowe budowle domów rodzinnych )

gdzies tu pokazywałem jeden z przykładów:

http://img195.imageshack.us/img195/3700/picture141821.jpg
więcej zdjęc: http://archiweb.cz/buildings.php?action=show&id=1418

oresund
28-08-2009, 23:41
, ze względu na spadek na działce oraz częściowe podpiwniczenie

to zdanie dalo mi do myslenia:
jak duzy masz spadek?
np Czesi są mistrzami w robieniu pieknych rezydencji wykorzystując
warunki naturalne
(www.archiweb.cz -> nove stavby /RD = nowe budowle domów rodzinnych )

gdzies tu pokazywałem jeden z przykładów:

http://img195.imageshack.us/img195/3700/picture141821.jpg
więcej zdjęc: http://archiweb.cz/buildings.php?action=show&id=1418

tutli_putli
29-08-2009, 09:52
Ponieważ jestem na etapie szukania rozwiązań odwodnień mojego dachu płaskiego. Zastanawiam się jak rozwiążesz sprawę odpływu wody z tarasów w systemie stropu odwróconego?

tutli_putli
29-08-2009, 09:52
Ponieważ jestem na etapie szukania rozwiązań odwodnień mojego dachu płaskiego. Zastanawiam się jak rozwiążesz sprawę odpływu wody z tarasów w systemie stropu odwróconego?

piskra
30-08-2009, 16:18
mcmagda: Jakiego programu uzywalas do tworzenia tych wizualizacji, ktore zamiescilas na poczatku tego watku?
Pozdrawiam,
P.

T i A
30-08-2009, 22:39
Podczas wypadu na plaże zabrałem metrówke i rzuty

http://images48.fotosik.pl/188/2e055b64398be4e1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2e055b64398be4e1)

http://images40.fotosik.pl/184/8f684643529caffcm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8f684643529caffc)

http://images43.fotosik.pl/188/a51556bb85d3ef70m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a51556bb85d3ef70)

http://images47.fotosik.pl/188/1355ae8f942c80c9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1355ae8f942c80c9)

http://images37.fotosik.pl/184/2695905794e1ca15m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2695905794e1ca15)

Wniosek za mały garaż.Tylko 515cm.Jezeli ma ktos garaż dwu stanowiskowy prosze o wymiary (szerokość) i opinie.Srednia wielkość garazu w projektach to 34m2,ja mam 29m2 :( Dom ma 17,7m dlugosci,a w WZ max to 18m.

Buszmen
31-08-2009, 23:23
Witam,

Przepraszam, że wcześniej nie odpisałem ale przez weekend miałem ograniczony dostęp do internetu, a i sporo czasu spędziłem na działce. Mam solidną gęstwinę sosen, które muszę przerzedzić żeby drzewa miały więcej światła. Poza tym prowizorycznie wytyczyłem obrys domu :)

Ale do rzeczy
@oresund - Spadek na działce jest mniej więcej po jej przekątnej. Jeżeli spojrzysz na plan parteru to pomiędzy narożnikiem przy jadalni (SE), a narożnikiem przy pokoju gościnnym (NW) różnica poziomów wynosi około 2m i w tym miejscu odkrywa się praktycznie cała ściana piwnicy. Stąd wynika pomysł aby pod północną częścią budynku zrobić piwnice z pokojem hobby i wyjściem na ogród, bo ściany fundamentowe i tak musiały by być tam bardzo wysokie lub obsypane masą ziemi, więc...
Na projekt indywidualny zdecydowałem się właśnie ze względu na charakter działki, aby wykorzystać wszystkie jej walory (mnie się bardzo podoba zróżnicowany teren, szczególnie jeżeli jest oferowany taniej o 1/3 niż inne tzw. "płaskie" działki w okolicy).
Przeglądałem sporo projektów domów na skarpie, także na archiweb.cz (masz rację, mnóstwo ciekawych budynków) i niestety bardzo niewiele miało podobny układ do mojego. Zwykle wjazd na działkę był od niższej strony, ja mam odwrotnie (teren zaczyna opadać od drogi) co znacznie ogranicza pole manewru, bo np. nie możesz wykonać garażu pod domem albo zrobić tak jak na zdjęciu, które pokazałeś (bo u mnie wejście do domu byłoby tam gdzie taras ze stolikiem i do kuchni trzeba by schodzić po schodach, a to już wygodne rozwiązanie na pewno nie jest). I pełna zgoda, skarpę można świetnie i ciekawie zagospodarować, budynek może być optycznie niższy, można nawet zrobić tak, żeby dach zlewał się z ogrodem i dom był całkowicie niewidoczny z jednej strony itp. niestety warunkiem jest wjazd... :(

@tutli_putli - Ja planuję wykonać odprowadzenie wody w następujący sposób: na stropie zrobić spadek wylewką w kierunku jednej ściany lub narożnika i stamtąd poprzez ściankę odpływy poziome na zewnątrz domu do rynny lub poprzez "rzygacze". Może uda się to wykonać tak aby nie zepsuć zbytnio estetyki elewacji. Dlaczego nie odpływy pionowe poprzez strop? Po pierwsze pod spodem jest salon, po drugie Pani architekt twierdzi, że takie odwodnienia trudno dobrze zaizolować, dziurawią izolację, przez co często dochodzi w tych miejscach do przecieków. Ale tu się nie będę kłócił i możliwe że są jakieś sprawdzone i trwałe systemy odpływów...

Buszmen
31-08-2009, 23:23
Witam,

Przepraszam, że wcześniej nie odpisałem ale przez weekend miałem ograniczony dostęp do internetu, a i sporo czasu spędziłem na działce. Mam solidną gęstwinę sosen, które muszę przerzedzić żeby drzewa miały więcej światła. Poza tym prowizorycznie wytyczyłem obrys domu :)

Ale do rzeczy
@oresund - Spadek na działce jest mniej więcej po jej przekątnej. Jeżeli spojrzysz na plan parteru to pomiędzy narożnikiem przy jadalni (SE), a narożnikiem przy pokoju gościnnym (NW) różnica poziomów wynosi około 2m i w tym miejscu odkrywa się praktycznie cała ściana piwnicy. Stąd wynika pomysł aby pod północną częścią budynku zrobić piwnice z pokojem hobby i wyjściem na ogród, bo ściany fundamentowe i tak musiały by być tam bardzo wysokie lub obsypane masą ziemi, więc...
Na projekt indywidualny zdecydowałem się właśnie ze względu na charakter działki, aby wykorzystać wszystkie jej walory (mnie się bardzo podoba zróżnicowany teren, szczególnie jeżeli jest oferowany taniej o 1/3 niż inne tzw. "płaskie" działki w okolicy).
Przeglądałem sporo projektów domów na skarpie, także na archiweb.cz (masz rację, mnóstwo ciekawych budynków) i niestety bardzo niewiele miało podobny układ do mojego. Zwykle wjazd na działkę był od niższej strony, ja mam odwrotnie (teren zaczyna opadać od drogi) co znacznie ogranicza pole manewru, bo np. nie możesz wykonać garażu pod domem albo zrobić tak jak na zdjęciu, które pokazałeś (bo u mnie wejście do domu byłoby tam gdzie taras ze stolikiem i do kuchni trzeba by schodzić po schodach, a to już wygodne rozwiązanie na pewno nie jest). I pełna zgoda, skarpę można świetnie i ciekawie zagospodarować, budynek może być optycznie niższy, można nawet zrobić tak, żeby dach zlewał się z ogrodem i dom był całkowicie niewidoczny z jednej strony itp. niestety warunkiem jest wjazd... :(

@tutli_putli - Ja planuję wykonać odprowadzenie wody w następujący sposób: na stropie zrobić spadek wylewką w kierunku jednej ściany lub narożnika i stamtąd poprzez ściankę odpływy poziome na zewnątrz domu do rynny lub poprzez "rzygacze". Może uda się to wykonać tak aby nie zepsuć zbytnio estetyki elewacji. Dlaczego nie odpływy pionowe poprzez strop? Po pierwsze pod spodem jest salon, po drugie Pani architekt twierdzi, że takie odwodnienia trudno dobrze zaizolować, dziurawią izolację, przez co często dochodzi w tych miejscach do przecieków. Ale tu się nie będę kłócił i możliwe że są jakieś sprawdzone i trwałe systemy odpływów...

mazo
03-09-2009, 20:40
Bardzo fajny projekt! Będę śledzić postępy i trzymać kciuki za budowę!

mazo
03-09-2009, 20:40
Bardzo fajny projekt! Będę śledzić postępy i trzymać kciuki za budowę!

mcmagda
06-09-2009, 15:18
mcmagda: Jakiego programu uzywalas do tworzenia tych wizualizacji, ktore zamiescilas na poczatku tego watku?
Pozdrawiam,
P.

To pytanie do mojego architekta. Pojecia nie mam - jakis profesjonalny dla architektow.

T i A
09-09-2009, 23:40
Obawy sie potwierdzily.Dom ma 17,85 juz teraz, a WZ okreslone sa na 18m ,wiec zostaje tylko 15cm.Sciany maja po 35cm,dlatego zostawie te 15cm na dodatkowe ocieplenie. :wink:

Wilko
10-09-2009, 23:49
I jak tam postępy w projekcie?
Nic nie piszecie?

T i A
11-09-2009, 10:31
Bo sie projektant leni :wink: Zostaly ostatnie decyzje te najtrudniejsze:
-myslimy nad tym tarasem co zrobic
-nad garazem(czy nie jest za maly na 2 auta,bo na jeden za duzy bedzie) z tego co liczylem to 2 wejda ale na scisk.
Obnizylismy troszke dach(sciana kolankowa byla 190cm i 160 a teraz bedzie 140 u nas i 152 dzieciakow a w lazienkach 120cm.
-zastanawiamy sie nad zmniejszeniej wiatrolapu celem odwrocenia biegu schodow(aby glosy z salonu nie szly prosto na gore)
Dzis tez nam dostac wizualizacje z innych stron.Tak ogólnie to ostatnio grzebalem,szukalem wiadomosci na temat technologii.

cho_mik
12-09-2009, 19:32
Witam!

Proszę o uwagi do projektu.

Na początek założenia, czyli co dla nas było ważne:
- dach dwuspadowy (żeby było tanio)
- na dole sypialnia (żeby nie biegać) (1/6)
- na dole gabinet (z funkcją sypialni dla ew. gości) (1/5)
- pomieszczenie gospodarcze (z piecem, ew. pralką) (1/9)
- taras zadaszony (1/4)
- salon otwarty (1/3)
Na górze dwa pokoje, trzeci bo wyszedł, ale pewnie będzie graciarnią.

Wejście od wschodu, łazienka i pom. gospodarcze od północy, salon - południe, taras od południowego zachodu. Piwnica niemożliwa (za wysoko woda gruntowa).

http://www.wyprawa.net/jary-projekt/parter.png
http://www.wyprawa.net/jary-projekt/poddasze.png

Bardzo proszę o wszelkie uwagi, co można jeszcze poprawić.

Marcin

jajmar
12-09-2009, 22:22
- na dole gabinet (z funkcją sypialni dla ew. gości) (1/5)

Tak napewno, poproś architekta o wrysowanie w tym pomieszczniu biurka, szafy na książki/dokumnety i jakiegoś łóżka/wersalnki
Wg mnie cięzko będzie.



- pomieszczenie gospodarcze (z piecem, ew. pralką) (1/9)


Piec na co ? Sądząc po wielkości i dodatkowym wejściu może tu wchodzić w grę paliwo stałe, pralnia wtedy odpada.

Drzwi do łazienki ja bym odrwócił z lewych na prawe, zabieg na schodach to genralnie kieski pomysł, ogólnie bardzo ciasno w tym domku. NIe bardzo rozumiem po co en korytarzyk 1/7 i tak salon jest "przechodni" i tak a do tego tracisz miejsce na korytarz.
Czemu ma służyć ten uskok w ścianie w salonie w osi 4 ? Gdzie tu postawisz TV, kanape i jakiś regał ? Sprobuj ustawić coś na tych ścianach same okna uskoki i dziury.
Na poddaszu zamiast drzwi balkonowych zrobiłbym normalne okna i zrezygnowałbym z części okien dachowych.

MARTINA1
13-09-2009, 19:47
;;;;

cho_mik
13-09-2009, 19:48
- na dole gabinet (z funkcją sypialni dla ew. gości) (1/5)

Tak napewno, poproś architekta o wrysowanie w tym pomieszczniu biurka, szafy na książki/dokumnety i jakiegoś łóżka/wersalnki
Wg mnie cięzko będzie.

Wiemy, pokój będzie głównie do pracy, wersalka będzie rozkładana bardzo rzadko. Bierzemy też pod uwagę połączenia tego pokoju z sypialnią i zrobienia tam kącika do pracy.




- pomieszczenie gospodarcze (z piecem, ew. pralką) (1/9)


Piec na co ? Sądząc po wielkości i dodatkowym wejściu może tu wchodzić w grę paliwo stałe, pralnia wtedy odpada.


Piec na ekogroszek. Wiadomo, że się trochę kurzy. Ale byliśmy w domu, gdzie było takie rozwiązanie i właściciel mówił, że trzeba tylko trochę uważać i może być.


Drzwi do łazienki ja bym odrwócił z lewych na prawe, zabieg na schodach to genralnie kieski pomysł, ogólnie bardzo ciasno w tym domku. NIe bardzo rozumiem po co en korytarzyk 1/7 i tak salon jest "przechodni" i tak a do tego tracisz miejsce na korytarz.


Jasne - zbiegu nie będzie, raczej spocznik. Dom ma 172 metry użytkowej - to mało? Korytarzyk sam wyszedł, nie wiem, jak może go nie być? Tam jest kominek i ściana nośna. No i jak nie będzie korytarza, to łazienka będzie widoczna z kanapy.


Czemu ma służyć ten uskok w ścianie w salonie w osi 4 ? Gdzie tu postawisz TV, kanape i jakiś regał ? Sprobuj ustawić coś na tych ścianach same okna uskoki i dziury.

Uskok jest po to, żeby było ciekawiej - w środku i na zewnątrz. Telewizora nie będzie, a z kanapą też mamy problem. Albo stanie pod oknem, albo gdzieś na środku (być może trzeba wtedy będzie przesunąć drzwi na taras). Półki będą między słupkami (z prześwitem na korytarz).


Na poddaszu zamiast drzwi balkonowych zrobiłbym normalne okna i zrezygnowałbym z części okien dachowych.

Tu się nie zgadzam. Byłoby w tych pokojach bardzo ciemno. Balkonowe i dachowe oświetlą porządnie te pomieszczenia.

Dzięki za uwagi. W zasadzie zauważyłeś te same mankamenty co my, ale nie bardzo wiemy, jak usunąć.

jajmar
13-09-2009, 21:06
Komin z pom. gospodarczego przełożyłbym z wiatrołapu do tego pomieszczenia i drzwi z salonu wprowadziłbym do korytarza przy klatce schodowej.
172m2 to sporo ale jak masz dużo pomieszczeń powstaje wrażenie ciasnoty.

Jeżeli ten korytarz jest tylko po to aby nie było widac drzwi do kibelka to przenieś drzwi "pod schody" za winkiel. Uważam że mozna tu pare m2 ciekawiej rozplanowac, nie tracić ich na korytarz.

cho_mik
14-09-2009, 09:20
Jak masz takie założenia to postawiłabym na parterówkę. Dużo tego na dole.

Niestety, musimy mieć dach o spadku minimum 38 stopni, więc parterówka odpada:(

cho_mik
14-09-2009, 09:34
Komin z pom. gospodarczego przełożyłbym z wiatrołapu do tego pomieszczenia i drzwi z salonu wprowadziłbym do korytarza przy klatce schodowej.

Hmm, nie bardzo wiem, o jakich drzwiach piszesz. Dodałbyś nowe drzwi, tak aby zamknąć salon?


Jeżeli ten korytarz jest tylko po to aby nie było widac drzwi do kibelka to przenieś drzwi "pod schody" za winkiel. Uważam że mozna tu pare m2 ciekawiej rozplanowac, nie tracić ich na korytarz.

Pod schody się raczej nie da, bo tam jest ściana nośna, a druga rzecz to nie chcę biegać z sypialni do łazianki przez całe mieszkanie. Czy jeszcze coś byś zmienił, czy Twoje dotychczasowe uwagi zawierają się w "Uważam że mozna tu pare m2 ciekawiej rozplanowac, nie tracić ich na korytarz". Ja jakoś nie umiem sobie wyobrazić tego pomieszczenie bez korytarza.
Pozdrawiam

cho_mik
14-09-2009, 12:18
Zainspirowani uwagami i po własnych przemyśleniach zrobiliśmy szybkie poprawki.

http://www.wyprawa.net/jary-projekt/Parter-poprawki.gif

- kosztem korytarza powiększyłem sypialnię i ściankę działową przesunąłem wgłąb kącika do pracy (zamiast oddzielnego gabinetu),

- tam, gdzie jest linia przerywana, można dać jakąś kotarę, takie sznurki czy coś miękkiego, oddzielającego,

- pojawiła się garderoba,

- obróciłem też drzwi do sypialni,

- w salonie przesunęliśmy wyjście na taras do rogu.

Teoretycznie kącik do pracy w sypialni nie jest dobrym pomysłem, ale to nie warsztat, nikt tam młotkiem stukał nie będzie. Moja żona ma mocny sen, a poza tym to raczej ja chodzę wcześniej spać. Do spania w stoperach się przyzwyczaiłem, więc raz na jakiś czas ich użycie nie będzie problemem. Oczywiście wtedy odpada gabinet jako potencjalny pokój dla gości. Ale dla nich może być wtedy ten trzeci pokój na piętrze.

Ktoś proponował parterówkę. Wydaje mi się, że przy tylu pomieszczeniach jest za dużo korytarzy, a poza tym schody urozmaicają wnętrze. Dodatkowo plan zagospodarowania wymaga dość stromego dachu, więc nie da się zrobić typowej parterówki.

Marcin

jajmar
14-09-2009, 14:23
A może mała rewolucja? Ja osobiście kombinował bymw tym kierunku.

http://images43.fotosik.pl/198/35805d1c743b3888m.gif (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=35805d1c743b3888)

Wilko
14-09-2009, 16:06
To wklejajcie te wizualizacje. :D

MARTINA1
14-09-2009, 16:54
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

T i A
14-09-2009, 17:39
Ok


http://images50.fotosik.pl/199/6df66db3837f0686med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images50.fotosik.pl/199/4b9eceb6ef772c05med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images39.fotosik.pl/195/b3ec5491c65e22f4med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images48.fotosik.pl/198/76d539aa5c472ee8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images48.fotosik.pl/198/fe92870d6977ee81med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Obnizony dach+zmienione okno kolankowe na zwykle dachowe-zadecydawala cena a przede wszystkim parametry.

Brak błękitnego nieba i drzewek ujmuja trzoszke uroku.
Jest to tylko ksztalt bryły.Kolorystyka bedzie zmieniona,trzeba tez pozniej dopracowac detale wykonczenia,itp.

cho_mik
14-09-2009, 17:40
Dlaczego odpada parterówka ? 38 stopni to za dużo ? Jest tu na forum polski buduje Kometę z domusa zobacz jak świetnie wygląda z dachem 35 stopni , (a wzór miał 25 i wyglądał gorzej z zmniejszym dachem niż po przeróbce ). :D

Oprócz 38 stopni, musimy mieć dach dwuspadowy. A przy takim układzie i tak powstaje poddasze. Można go nie używać, ale my akurat chcemy na poddasze wyekspediować dzieci:)

T i A
14-09-2009, 17:47
Chyba tylko Ty tu Wilko zagladasz :D
Dzieki za zaineresowanie

anula302
14-09-2009, 18:15
Jedna rzecz rzuca mi się w oczy od początku tego watku (nie wiem czy ktoś przede mną zwrócił Ci na to uwagę) - dlaczego na piętrze w łazience przy sypialni brak muszli klozetowej. Zamierzasz wyskakiwać z kąpieli i biec do łazienki obok za potrzebą :wink:

cho_mik
14-09-2009, 18:45
A może mała rewolucja? Ja osobiście kombinował bymw tym kierunku.

http://images43.fotosik.pl/198/35805d1c743b3888m.gif (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=35805d1c743b3888)

Hm... przeniosłeś korytarz do sypialni, ale on nadal istnieje. :D A co do wejścia, to właśnie chciałem, żeby było od razu do salonu, a nie do korytarza.

Marcin

Wilko
14-09-2009, 23:23
Chyba tylko Ty tu Wilko zagladasz :D
Dzieki za zaineresowanie

Eeee nie no przesadzacie.
Udzielajcie się więcej na naszym radomskim forum to i gości więcej będzie.
:D
Słuchajcie jesli mogę coś podpowiedzieć. Projekt robi wrażenie to pewne. Tylko że ten ogromny garaż z tarasem wysuwają się na pierwszy plan a własciwy dom stoi w cieniu :(
Taka brama garażowa będzie kosztować od 5 do 8 tyś. :(
Z przodu okno na poddaszu jest lewym rogiem zbyt blisko dachu. :(
Na 3-cim widoku ten zabek na styku tarasu i domu jest zbedny. Wyprostujcie go.

To chyba na tyle.
Moje zdanie o tarasie znacie :D

T i A
16-09-2009, 00:47
Anula302 juz to bylo gdzies na gorze.Nie chcielismy "przykrych" zapachow w sypialni.Bedzie sedesik bo nie trzeba uzywac go na "dwójke" przeciez.Latac w nocy do glownej lazienki na siku-bez sensu.W poprawionych rzutach jest juz on na miejscu.


Wilko
Bede sie starał udzielac na radomskim watku w miare mozliwosci.Nie ma nas w radomiu 4-5lat wiec ciezko jest doradzac i o budownictwie tez nie mam duzej wiedzy.Jednak bede probował.

Co do bryły to sie cieszymy,ze tez sie komus podoba.Dodam,ze to tylko jeszcze koncepcja.Jak zatwierdzimy bryle przejdziemy do nastepnego etapu(dopracowanie wygladu,dodanie rynien,itp)Ten ząbek chyba wszystkich drazni-zona pierwsze co powiedziala to ze nie chce tego mieć.Co do bramy to widzialem na portalu aukcujnym cenu rzedu 2500-4500zl za pojedyncze wiec jak to policze X2 to tez bedzie spora sumka.Poczekam i na dalszym etapie zrobie kosztorys inwestorki i bedziemy ciąć wydatki.Dodam,ze caly czas sie borykam,czy nie zmniejszyc ten garaz do 1 stanowiska,ale niewiele to zmieni.

Wkleje tez rzuty ze zmienionym biegiem schodow,ale jutro. :D

anula302
16-09-2009, 20:18
Ja w zeszłym roku płaciłam za bramę segmentową ok. 4700 z montażem. Brama Normshtal

juni2
16-09-2009, 22:02
może zgodnie z budownictwem energooszczędnym lepiej byłoby zlikwidować okna na ścianie północnej i zrobić płaski dach? (mniejsze straty ciepła). Ogólnie fajny dom.

juni2
16-09-2009, 22:13
Fajny projekt, lubię nowoczesną architekturę i widzę że podobnie jak u nas dom powstaje ze względu na specyfikę działki ( u mnie 12 szerokości metrów i powstał nowoczesny twór o powierzchnie 280 m2). Napisz gdzie powstaje dom z tego co udało mi się ustalić to gdzieś na śląsku, ja buduje w sosnowcu i mam już stan surowy otwarty, w tym tygodniu przyjeżdża brama a w przyszłym okna. Dach mam jednospadowy o powierzchni 182 m2 spadek 5 % zabudowany attyką i otwarty z jednej strony gdzie znajduje się rynna. Dach posadowiony jest na stropie, strop ocieplony 20 cm wełny, potem pustka powietrzna, pełne deskowanie 3 x papa (zwykła, podkładowa termozgrzewalna, nawierzchniowa termozgrzewalna, wykończenia blacha + nylon dekarski)

juni2
16-09-2009, 22:13
Fajny projekt, lubię nowoczesną architekturę i widzę że podobnie jak u nas dom powstaje ze względu na specyfikę działki ( u mnie 12 szerokości metrów i powstał nowoczesny twór o powierzchnie 280 m2). Napisz gdzie powstaje dom z tego co udało mi się ustalić to gdzieś na śląsku, ja buduje w sosnowcu i mam już stan surowy otwarty, w tym tygodniu przyjeżdża brama a w przyszłym okna. Dach mam jednospadowy o powierzchni 182 m2 spadek 5 % zabudowany attyką i otwarty z jednej strony gdzie znajduje się rynna. Dach posadowiony jest na stropie, strop ocieplony 20 cm wełny, potem pustka powietrzna, pełne deskowanie 3 x papa (zwykła, podkładowa termozgrzewalna, nawierzchniowa termozgrzewalna, wykończenia blacha + nylon dekarski)

T i A
16-09-2009, 22:17
Obiecalem to wklejam

http://images38.fotosik.pl/196/5b3ab0b803abd451med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Jak sie widzi Wam taka zmiana?
Plus to napewno zmniejszenie naszenia sie akustyki na gorna kondygnacje.
Minus to wiekszy hol,mniejszy wiatrołap,mniej schowkow.

T i A
16-09-2009, 22:25
Ja w zeszłym roku płaciłam za bramę segmentową ok. 4700 z montażem. Brama Normshtal

Cena przystepna na pierwszy rzut oka,ale ciekawe jak wypada test "macany"
Niestety tak mam zanim kupie musze przemacać. :D

juni2
16-09-2009, 22:37
A jeszcze co do tarasu to ja również mam tras nad salonem i oczywiście problem jak go wykonać. W projekcie mam system firmy Dryvit ale zastanawiam się nad firmą Botament słyszałem wiele dobrych opinii, maja całe systemy tarasowe. W zasadzie to każdy szanujący się producent chemii budowlanej posiada w swojej ofercie system trasowy, gorzej jest z wykonawcami, znaleźć porządnego wykonawcę który wykona taras poprawnie od A do Z to jest problem.

Co do okien mam możliwość przygotowania oferty na austriackie okna Internorm, okna bardzo ciepłe współczynnik przenikania ciepła dla całego okna na poziomie u=0,7. Okna drewniana lub PCV z nakładką aluminiową. Okna mogą mieć również żaluzję pomiędzy szybami, ukryte okucia, możliwość wykonania okien z ukryta ramą czyli nie widać ram tylko same szyby od podłogi do sufitu. Na okna jest gwarancja 10 lat. Jeżeli jesteś zainteresowany daj znać na PRV, wyśle dane kontaktowe.
galeria internorm (http://www.internorm.at/Fotogalerie.html?chunk=0)
opis okien (http://internorm.com.pl/okna/varion_4.html)
na stronie nie ma okien PCV z nakładką aluminiowa ale mogę wysłać na maila informację.
Zamontowane okna będzie można obejrzeć na Śląsku od przyszłego tygodnia.

juni2
16-09-2009, 22:37
A jeszcze co do tarasu to ja również mam tras nad salonem i oczywiście problem jak go wykonać. W projekcie mam system firmy Dryvit ale zastanawiam się nad firmą Botament słyszałem wiele dobrych opinii, maja całe systemy tarasowe. W zasadzie to każdy szanujący się producent chemii budowlanej posiada w swojej ofercie system trasowy, gorzej jest z wykonawcami, znaleźć porządnego wykonawcę który wykona taras poprawnie od A do Z to jest problem.

Co do okien mam możliwość przygotowania oferty na austriackie okna Internorm, okna bardzo ciepłe współczynnik przenikania ciepła dla całego okna na poziomie u=0,7. Okna drewniana lub PCV z nakładką aluminiową. Okna mogą mieć również żaluzję pomiędzy szybami, ukryte okucia, możliwość wykonania okien z ukryta ramą czyli nie widać ram tylko same szyby od podłogi do sufitu. Na okna jest gwarancja 10 lat. Jeżeli jesteś zainteresowany daj znać na PRV, wyśle dane kontaktowe.
galeria internorm (http://www.internorm.at/Fotogalerie.html?chunk=0)
opis okien (http://internorm.com.pl/okna/varion_4.html)
na stronie nie ma okien PCV z nakładką aluminiowa ale mogę wysłać na maila informację.
Zamontowane okna będzie można obejrzeć na Śląsku od przyszłego tygodnia.

T i A
16-09-2009, 23:13
U mnie niestety zone sie taka architektura nie podoba,natomiast mnie bardzo.Bardzo jestem ciekaw jak bedzie wygladal domek w realu.
Bede Cie obserwowal Buszmen a raczej postepy. :wink:

T i A
16-09-2009, 23:13
U mnie niestety zone sie taka architektura nie podoba,natomiast mnie bardzo.Bardzo jestem ciekaw jak bedzie wygladal domek w realu.
Bede Cie obserwowal Buszmen a raczej postepy. :wink:

Buszmen
17-09-2009, 19:55
U mnie niestety zone sie taka architektura nie podoba,natomiast mnie bardzo.Bardzo jestem ciekaw jak bedzie wygladal domek w realu.
Bede Cie obserwowal Buszmen a raczej postepy. :wink:
A ja, w miarę możliwości, będę starał się dzielić informacjami/zdjęciami. Dziennika budowy co prawda chyba nie założę, bo brak mi wytrwałości i przede wszystkim czasu ale wątek będę co jakiś czas aktualizował i opisywał rozwiązania, które zastosowałem podczas budowy, być może komuś się przydadzą lub w jakiś sposób pomogą (tak jak mnie pomogły zamieszczane na tym forum opisy i doświadczenia innych użytkowników :) ).
Projekt jest już prawie ukończony i myślę że w przyszłym tygodniu pójdzie do urzędu :). Co prawda przekroje, które obiecałem zamieścić, nie są jeszcze gotowe (wersja ostateczna) ale wkleję przynajmniej ostateczną wersję wizualizacji i rozwiązanie okien na które się zdecydowaliśmy.

http://img2.imageshack.us/img2/9171/cam1z.jpg

http://img2.imageshack.us/img2/1900/cam2g.jpg

@juni2 - Dom zostanie zbudowany na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, z tym, że bliżej Częstochowy ;) . Dziękuję za informacje, zapewne się do Ciebie odezwę jak będę miał zaktualizowane zestawienie wszystkich okien.

Buszmen
17-09-2009, 19:55
U mnie niestety zone sie taka architektura nie podoba,natomiast mnie bardzo.Bardzo jestem ciekaw jak bedzie wygladal domek w realu.
Bede Cie obserwowal Buszmen a raczej postepy. :wink:
A ja, w miarę możliwości, będę starał się dzielić informacjami/zdjęciami. Dziennika budowy co prawda chyba nie założę, bo brak mi wytrwałości i przede wszystkim czasu ale wątek będę co jakiś czas aktualizował i opisywał rozwiązania, które zastosowałem podczas budowy, być może komuś się przydadzą lub w jakiś sposób pomogą (tak jak mnie pomogły zamieszczane na tym forum opisy i doświadczenia innych użytkowników :) ).
Projekt jest już prawie ukończony i myślę że w przyszłym tygodniu pójdzie do urzędu :). Co prawda przekroje, które obiecałem zamieścić, nie są jeszcze gotowe (wersja ostateczna) ale wkleję przynajmniej ostateczną wersję wizualizacji i rozwiązanie okien na które się zdecydowaliśmy.

http://img2.imageshack.us/img2/9171/cam1z.jpg

http://img2.imageshack.us/img2/1900/cam2g.jpg

@juni2 - Dom zostanie zbudowany na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, z tym, że bliżej Częstochowy ;) . Dziękuję za informacje, zapewne się do Ciebie odezwę jak będę miał zaktualizowane zestawienie wszystkich okien.

mazo
17-09-2009, 20:03
Super! bardzo mi się podoba! I też jestem ciekawa tych okien. To wyższa półka?

mazo
17-09-2009, 20:03
Super! bardzo mi się podoba! I też jestem ciekawa tych okien. To wyższa półka?

Buszmen
17-09-2009, 20:23
Czy ja wiem czy wyższa pólka? Poza przeszkleniem klatki schodowej wymiary szyb starałem się utrzymać w standardzie. Chciałbym, żeby okna były w miarę "ciepłe", chyba drewniane i/lub aluminiowe, a straty energii z powodu dużych przeszkleń nie były znaczne. Poza tym w części okien muszę zastosować tzw. szyby "bezpieczne" z uwagi właśnie na bezpieczeństwo. Na pewno podniesie to jakoś cenę okien ale mam nadzieję, że nie na tyle abym musiał zmieniać koncepcję.
Na pewno wielkość przeszkleń na części budynku jest ponad-standardowa, co generuje wyższą cenę, reszta to raczej zabawa kształtem :)

btw. mazo, masz fantastyczną działkę, bardzo mi przypomina okolice gdzie mieszka babcia mojej żony ;)

Buszmen
17-09-2009, 20:23
Czy ja wiem czy wyższa pólka? Poza przeszkleniem klatki schodowej wymiary szyb starałem się utrzymać w standardzie. Chciałbym, żeby okna były w miarę "ciepłe", chyba drewniane i/lub aluminiowe, a straty energii z powodu dużych przeszkleń nie były znaczne. Poza tym w części okien muszę zastosować tzw. szyby "bezpieczne" z uwagi właśnie na bezpieczeństwo. Na pewno podniesie to jakoś cenę okien ale mam nadzieję, że nie na tyle abym musiał zmieniać koncepcję.
Na pewno wielkość przeszkleń na części budynku jest ponad-standardowa, co generuje wyższą cenę, reszta to raczej zabawa kształtem :)

btw. mazo, masz fantastyczną działkę, bardzo mi przypomina okolice gdzie mieszka babcia mojej żony ;)

juni2
17-09-2009, 21:11
Przy dużych przeszkleniach jest jeden istotny problem z którym zapewne się spotkasz. Mianowicie okna 3 szybowe czyli energooszczędne nie idą w parze z zabezpieczeniem okien folią P4, nie ma miejsca żeby to wszystko upchać w ramie. W zasadzie tylko jeden producent okien jezierski przedstawił mi ofertę na takie okna ale cena była zbyt wysoka i nie podobały mi się wizualnie te okna były strasznie masywne. Poza tym folia P4 jest tylko na 1 szybie. Zamiast P4 postanowiłem zastosować kontaktron w oknach i dobry alarm.

A odchodząc od tematu okien to Twój dom ma podobna bryłę do mojej gdyby nie piwnica i dach :) Jaka jest powierzchnia domu i z jakiego materiału planujesz budowę?

poniżej wizualizacja a w wolnej chwili postaram się wrzucić zdjęcia z budowy.


http://www.informatycy.info/images/dom/perspektywa3.jpg
http://www.informatycy.info/images/dom/elewacja3.jpg

juni2
17-09-2009, 21:11
Przy dużych przeszkleniach jest jeden istotny problem z którym zapewne się spotkasz. Mianowicie okna 3 szybowe czyli energooszczędne nie idą w parze z zabezpieczeniem okien folią P4, nie ma miejsca żeby to wszystko upchać w ramie. W zasadzie tylko jeden producent okien jezierski przedstawił mi ofertę na takie okna ale cena była zbyt wysoka i nie podobały mi się wizualnie te okna były strasznie masywne. Poza tym folia P4 jest tylko na 1 szybie. Zamiast P4 postanowiłem zastosować kontaktron w oknach i dobry alarm.

A odchodząc od tematu okien to Twój dom ma podobna bryłę do mojej gdyby nie piwnica i dach :) Jaka jest powierzchnia domu i z jakiego materiału planujesz budowę?

poniżej wizualizacja a w wolnej chwili postaram się wrzucić zdjęcia z budowy.


http://www.informatycy.info/images/dom/perspektywa3.jpg
http://www.informatycy.info/images/dom/elewacja3.jpg

Elfir
17-09-2009, 21:59
O rany! Ale projektant ogrodu bedzie mial frajdy, jesli bedziesz rowniez otwarty w sprawach przestrzeni, jak bryly domu

Elfir
17-09-2009, 21:59
O rany! Ale projektant ogrodu bedzie mial frajdy, jesli bedziesz rowniez otwarty w sprawach przestrzeni, jak bryly domu

Buszmen
17-09-2009, 22:15
Pisząc o oknach bezpiecznych miałem na myśli raczej to, żeby chronić dzieci... nisko osadzone okna można łatwo rozbić, a przy małych dzieciach muszę to brać pod uwagę. Złodziej zapewne i tak będzie wolał wyłamać drzwi, czy sforsować zamek niż rozbijać taką wielką taflę szkła, która narobi sporo huku i pobudzi wszystkich w okolicy, a tutaj alarm powinien załatwić sprawę. W gruncie rzeczy chciałbym aby okna były w miarę energooszczędne jednak na chwilę obecną nie wiem czy zdecyduję się na zestawy 3-szybowe. Może za rok, kiedy przyjdzie do podjęcia decyzji sytuacja ulegnie zmianie, ceny i oferta się poszerzy... zobaczymy.

Co do wielkości domu to: Parter - 140m2, Piętro - 100m2 do tego dochodzi garaż - 40m2 i piwnica 80m2 z czego prawie połowa to pokój hobby. W sumie powierzchni użytkowej będę miał około 230m2 a łącznie około 350m2.
Co do konstrukcji to ściany planuję wykonać z porothermu 38 ocieplone 10cm wełny, na garażu będzie inaczej, bo porotherm 25 i 5cm ocieplenia. Stropy monolityczne pod tarasem zbrojone pretem fi14 z uwagi na obciążenia, więźba z drewna struganego, bardzo prosta, krokwie 10x20cm, ocieplenie 25cm wełny, pełne deskowanie, blacha płaska, rynny kwadratowe z maskownicą z blachy. Na "tarasach" planuję jakieś rozwiązanie dachu odwróconego z przetłaczaną warstwą gromadzącą wodę (jeszcze nie wybrałem producenta). Odprowadzenie wody po spadku poprzez poziome odpływy systemowe (poprzez ściankę oporową) do rynny na zewnątrz. Ocieplenie 15 cm poliuretanu ekstrudowanego, całość przysypana warstwą 15cm substratu i roślinność.

Pod częścią budynku z uwagi na spadek działki będą fundamenty schodkowe. Ogólnie uważam, że konstrukcja domu jest prosta, główne elementy które będą generować dodatkowe koszty to: zielone tarasy, kilka dużych przeszkleń i nietypowe fundamenty (ale tego nie przeskoczę), piwnica wyszła niejako w naturalny sposób, za to zaoszczędzę na bardzo prostym dachu, prostej bryle, braku udziwnień itp.

Buszmen
17-09-2009, 22:15
Pisząc o oknach bezpiecznych miałem na myśli raczej to, żeby chronić dzieci... nisko osadzone okna można łatwo rozbić, a przy małych dzieciach muszę to brać pod uwagę. Złodziej zapewne i tak będzie wolał wyłamać drzwi, czy sforsować zamek niż rozbijać taką wielką taflę szkła, która narobi sporo huku i pobudzi wszystkich w okolicy, a tutaj alarm powinien załatwić sprawę. W gruncie rzeczy chciałbym aby okna były w miarę energooszczędne jednak na chwilę obecną nie wiem czy zdecyduję się na zestawy 3-szybowe. Może za rok, kiedy przyjdzie do podjęcia decyzji sytuacja ulegnie zmianie, ceny i oferta się poszerzy... zobaczymy.

Co do wielkości domu to: Parter - 140m2, Piętro - 100m2 do tego dochodzi garaż - 40m2 i piwnica 80m2 z czego prawie połowa to pokój hobby. W sumie powierzchni użytkowej będę miał około 230m2 a łącznie około 350m2.
Co do konstrukcji to ściany planuję wykonać z porothermu 38 ocieplone 10cm wełny, na garażu będzie inaczej, bo porotherm 25 i 5cm ocieplenia. Stropy monolityczne pod tarasem zbrojone pretem fi14 z uwagi na obciążenia, więźba z drewna struganego, bardzo prosta, krokwie 10x20cm, ocieplenie 25cm wełny, pełne deskowanie, blacha płaska, rynny kwadratowe z maskownicą z blachy. Na "tarasach" planuję jakieś rozwiązanie dachu odwróconego z przetłaczaną warstwą gromadzącą wodę (jeszcze nie wybrałem producenta). Odprowadzenie wody po spadku poprzez poziome odpływy systemowe (poprzez ściankę oporową) do rynny na zewnątrz. Ocieplenie 15 cm poliuretanu ekstrudowanego, całość przysypana warstwą 15cm substratu i roślinność.

Pod częścią budynku z uwagi na spadek działki będą fundamenty schodkowe. Ogólnie uważam, że konstrukcja domu jest prosta, główne elementy które będą generować dodatkowe koszty to: zielone tarasy, kilka dużych przeszkleń i nietypowe fundamenty (ale tego nie przeskoczę), piwnica wyszła niejako w naturalny sposób, za to zaoszczędzę na bardzo prostym dachu, prostej bryle, braku udziwnień itp.

Buszmen
17-09-2009, 22:29
O rany! Ale projektant ogrodu bedzie mial frajdy, jesli bedziesz rowniez otwarty w sprawach przestrzeni, jak bryly domu
A'propos ogrodów, ja przynajmniej będę zmierzał w takim kierunku, żeby jak największą część działki pozostawić w naturalnym stanie. Bezpośrednio za domem znajduje się polana, gdzie poprzedni właściciel wyciął stare drzewa. Strefa zagospodarowanej zieleni bezpośrednio wokół domu i na tarasach powinna się przenikać i komponować z otoczeniem jak i sam dom.
Wrzosy, sosny, brzozy, jagody i borówki, do tego trochę "zadbanej" przestrzeni ale z roślinnością pasującą do otoczenia, a jak odejdę kilka metrów dalej w głąb działki będę mógł zbierać grzyby :D Może jedynie na górnym tarasie zdecydujemy się na jakąś kompozycję w stylu np. "dzika łąka" z wysokimi trawami, ziołami i kwiatami... tak sobie mażę...

A co kolega wyżej piszący wymyśli, też ciężko mi powiedzieć ;)

Buszmen
17-09-2009, 22:29
O rany! Ale projektant ogrodu bedzie mial frajdy, jesli bedziesz rowniez otwarty w sprawach przestrzeni, jak bryly domu
A'propos ogrodów, ja przynajmniej będę zmierzał w takim kierunku, żeby jak największą część działki pozostawić w naturalnym stanie. Bezpośrednio za domem znajduje się polana, gdzie poprzedni właściciel wyciął stare drzewa. Strefa zagospodarowanej zieleni bezpośrednio wokół domu i na tarasach powinna się przenikać i komponować z otoczeniem jak i sam dom.
Wrzosy, sosny, brzozy, jagody i borówki, do tego trochę "zadbanej" przestrzeni ale z roślinnością pasującą do otoczenia, a jak odejdę kilka metrów dalej w głąb działki będę mógł zbierać grzyby :D Może jedynie na górnym tarasie zdecydujemy się na jakąś kompozycję w stylu np. "dzika łąka" z wysokimi trawami, ziołami i kwiatami... tak sobie mażę...

A co kolega wyżej piszący wymyśli, też ciężko mi powiedzieć ;)

Wilko
17-09-2009, 22:48
JAk wyprostujecie ten zabek to łazienka na dole będzie x2 :D
W drugim pokoju na poddaszu przesuńcie drzwi do ściany jak w pierwszym. Pokój bedzie dzieki temu bardziej ustawny.

tutli_putli
18-09-2009, 09:29
Dom zostanie zbudowany na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, z tym, że bliżej Częstochowy . Dziękuję za informacje, zapewne się do Ciebie odezwę jak będę miał zaktualizowane zestawienie wszystkich okien.

No proszę my też budujemy naszego płaskodachowca bliżej Częstochowy, dokładnie jade do niej 25 - 30 min:) Tylko od tej drugiej strony, jeszcze w łódzkim. Ja robiłam zestawienie okien bo mamy ten sam problem - potrzebuje okien bezpiecznych i ciepłych. Do mojego domu wyszło mi, że markowy producent (jesli się zdecydujemy) szarpnie nas na jakieś 90tyś :-? Do tego drugie tyle pewnie zawołają za rolety. Nie podoba mi się taka cena i cały czas szukamy :-?
Zaczynam się na poważnie zastanawiać czy nie dać tych okien tak jak w Twoim projekcie wyżej jakieś 40 cm od podłogi? Kurcze zabiłeś mi klina :roll:

tutli_putli
18-09-2009, 09:29
Dom zostanie zbudowany na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, z tym, że bliżej Częstochowy . Dziękuję za informacje, zapewne się do Ciebie odezwę jak będę miał zaktualizowane zestawienie wszystkich okien.

No proszę my też budujemy naszego płaskodachowca bliżej Częstochowy, dokładnie jade do niej 25 - 30 min:) Tylko od tej drugiej strony, jeszcze w łódzkim. Ja robiłam zestawienie okien bo mamy ten sam problem - potrzebuje okien bezpiecznych i ciepłych. Do mojego domu wyszło mi, że markowy producent (jesli się zdecydujemy) szarpnie nas na jakieś 90tyś :-? Do tego drugie tyle pewnie zawołają za rolety. Nie podoba mi się taka cena i cały czas szukamy :-?
Zaczynam się na poważnie zastanawiać czy nie dać tych okien tak jak w Twoim projekcie wyżej jakieś 40 cm od podłogi? Kurcze zabiłeś mi klina :roll:

tutli_putli
18-09-2009, 09:32
Przy dużych przeszkleniach jest jeden istotny problem z którym zapewne się spotkasz. Mianowicie okna 3 szybowe czyli energooszczędne nie idą w parze z zabezpieczeniem okien folią P4, nie ma miejsca żeby to wszystko upchać w ramie. W zasadzie tylko jeden producent okien jezierski przedstawił mi ofertę na takie okna ale cena była zbyt wysoka i nie podobały mi się wizualnie te okna były strasznie masywne. Poza tym folia P4 jest tylko na 1 szybie. Zamiast P4 postanowiłem zastosować kontaktron w oknach i dobry alarm.

A odchodząc od tematu okien to Twój dom ma podobna bryłę do mojej gdyby nie piwnica i dach :) Jaka jest powierzchnia domu i z jakiego materiału planujesz budowę?

poniżej wizualizacja a w wolnej chwili postaram się wrzucić zdjęcia z budowy.


http://www.informatycy.info/images/dom/perspektywa3.jpg
http://www.informatycy.info/images/dom/elewacja3.jpg

juni2 no proszę kolejny fantastyczny dom. Koniecznie załóż dziennik albo foto prezentacje. Dom genialny - napisz coś więcej o nim :)

tutli_putli
18-09-2009, 09:32
Przy dużych przeszkleniach jest jeden istotny problem z którym zapewne się spotkasz. Mianowicie okna 3 szybowe czyli energooszczędne nie idą w parze z zabezpieczeniem okien folią P4, nie ma miejsca żeby to wszystko upchać w ramie. W zasadzie tylko jeden producent okien jezierski przedstawił mi ofertę na takie okna ale cena była zbyt wysoka i nie podobały mi się wizualnie te okna były strasznie masywne. Poza tym folia P4 jest tylko na 1 szybie. Zamiast P4 postanowiłem zastosować kontaktron w oknach i dobry alarm.

A odchodząc od tematu okien to Twój dom ma podobna bryłę do mojej gdyby nie piwnica i dach :) Jaka jest powierzchnia domu i z jakiego materiału planujesz budowę?

poniżej wizualizacja a w wolnej chwili postaram się wrzucić zdjęcia z budowy.


http://www.informatycy.info/images/dom/perspektywa3.jpg
http://www.informatycy.info/images/dom/elewacja3.jpg

juni2 no proszę kolejny fantastyczny dom. Koniecznie załóż dziennik albo foto prezentacje. Dom genialny - napisz coś więcej o nim :)

tutli_putli
18-09-2009, 09:37
Co do odwodnień płaskich dachów i itp. to znalazłam w Gliwicach firmę Dyka która się tym zajmuje i mają całkiem przyzwoite ceny. Nie wiem tylko jak się to ma do jakości, bo tu mało osób zajmuje się problemem tego typu dachów i nie ma się kogo poradzić.

tutli_putli
18-09-2009, 09:37
Co do odwodnień płaskich dachów i itp. to znalazłam w Gliwicach firmę Dyka która się tym zajmuje i mają całkiem przyzwoite ceny. Nie wiem tylko jak się to ma do jakości, bo tu mało osób zajmuje się problemem tego typu dachów i nie ma się kogo poradzić.

Buszmen
18-09-2009, 12:43
No proszę my też budujemy naszego płaskodachowca bliżej Częstochowy, dokładnie jade do niej 25 - 30 min:) Tylko od tej drugiej strony, jeszcze w łódzkim. Ja robiłam zestawienie okien bo mamy ten sam problem - potrzebuje okien bezpiecznych i ciepłych. Do mojego domu wyszło mi, że markowy producent (jesli się zdecydujemy) szarpnie nas na jakieś 90tyś :-? Do tego drugie tyle pewnie zawołają za rolety. Nie podoba mi się taka cena i cały czas szukamy :-?
Drugie tyle za rolety? Boże co to są za rolety?? Ja rolety wyeliminowałem na samym początku głównie ze względów estetycznych, żeby dom nie wyglądał jak bunkier oraz ze względu na koszty... chyba lepiej trochę dołożyć i zamówić okna z systemem antywłamaniowym żeby nie dały się łatwo wyważyć i zainstalować do tego alarm.

Zaczynam się na poważnie zastanawiać czy nie dać tych okien tak jak w Twoim projekcie wyżej jakieś 40 cm od podłogi? Kurcze zabiłeś mi klina :roll:
Ja kierowałem się także tutaj bardziej walorami estetycznymi, bo podoba nam się taki układ okien. Są one i tak duże, a przy tym posiadają pewne walory praktyczne. Przy ściance pod parapetem można zainstalować niskie grzejniki (chociaż ja przewiduję na razie kanałowe), ścianka "chroni" przed łatwym uszkodzeniem okna (biegające dzieci, przenoszenie mebli itp. blisko okien), przy takich oknach można zamontować szerokie parapety, które da się wykorzystać na wiele sposobów (można wykonać np. pod nimi szafki albo zabudować niski grzejnik, na parapecie można siąść, położyć się i poczytać itp.). Jeżeli do tego wymiary szyb będą mieściły się w standardzie to tylko się cieszyć :)

A tutaj dwa przykłady...
http://img132.imageshack.us/img132/9648/inne2.jpg

http://img40.imageshack.us/img40/228/parapet1.jpg

Buszmen
18-09-2009, 12:43
No proszę my też budujemy naszego płaskodachowca bliżej Częstochowy, dokładnie jade do niej 25 - 30 min:) Tylko od tej drugiej strony, jeszcze w łódzkim. Ja robiłam zestawienie okien bo mamy ten sam problem - potrzebuje okien bezpiecznych i ciepłych. Do mojego domu wyszło mi, że markowy producent (jesli się zdecydujemy) szarpnie nas na jakieś 90tyś :-? Do tego drugie tyle pewnie zawołają za rolety. Nie podoba mi się taka cena i cały czas szukamy :-?
Drugie tyle za rolety? Boże co to są za rolety?? Ja rolety wyeliminowałem na samym początku głównie ze względów estetycznych, żeby dom nie wyglądał jak bunkier oraz ze względu na koszty... chyba lepiej trochę dołożyć i zamówić okna z systemem antywłamaniowym żeby nie dały się łatwo wyważyć i zainstalować do tego alarm.

Zaczynam się na poważnie zastanawiać czy nie dać tych okien tak jak w Twoim projekcie wyżej jakieś 40 cm od podłogi? Kurcze zabiłeś mi klina :roll:
Ja kierowałem się także tutaj bardziej walorami estetycznymi, bo podoba nam się taki układ okien. Są one i tak duże, a przy tym posiadają pewne walory praktyczne. Przy ściance pod parapetem można zainstalować niskie grzejniki (chociaż ja przewiduję na razie kanałowe), ścianka "chroni" przed łatwym uszkodzeniem okna (biegające dzieci, przenoszenie mebli itp. blisko okien), przy takich oknach można zamontować szerokie parapety, które da się wykorzystać na wiele sposobów (można wykonać np. pod nimi szafki albo zabudować niski grzejnik, na parapecie można siąść, położyć się i poczytać itp.). Jeżeli do tego wymiary szyb będą mieściły się w standardzie to tylko się cieszyć :)

A tutaj dwa przykłady...
http://img132.imageshack.us/img132/9648/inne2.jpg

http://img40.imageshack.us/img40/228/parapet1.jpg

tutli_putli
18-09-2009, 14:28
Cudne te poduchy pod oknami. Czy mogę sobie je skopiować do swojego dziennika ku pamięci? Teraz to już na 100% chce takie mieć.
Rolety sobie producenci liczą w cenie okien zazwyczaj Początkowo miałam takie obiekcje jak Ty bo też pewnie będzie alarm. Ale... przy takiej ilości okien wychodzących na południe i południowy zachód w trakcie słonecznych dni w domu będzie piekielnie gorąco. Obecnie mamy taką wystawę w domu przy znacznie mniejszych oknach i w upał słońce jest dla nas niemiłosierne. Może masz jakieś lepsze rozwiązanie tego słonecznego problemu? Chcemy zamontować kasety nad oknami, których nie będzie widać. Ponieważ ten etap i tak robi się w trakcie budowy, natomiast w późniejszym czasie mają iść rolety w kolorze okien. Jednak jakoś się nie upieram przy takim rozwiązaniu ponieważ początkowo też miałam skojarzenia z bunkrem.

tutli_putli
18-09-2009, 14:28
Cudne te poduchy pod oknami. Czy mogę sobie je skopiować do swojego dziennika ku pamięci? Teraz to już na 100% chce takie mieć.
Rolety sobie producenci liczą w cenie okien zazwyczaj Początkowo miałam takie obiekcje jak Ty bo też pewnie będzie alarm. Ale... przy takiej ilości okien wychodzących na południe i południowy zachód w trakcie słonecznych dni w domu będzie piekielnie gorąco. Obecnie mamy taką wystawę w domu przy znacznie mniejszych oknach i w upał słońce jest dla nas niemiłosierne. Może masz jakieś lepsze rozwiązanie tego słonecznego problemu? Chcemy zamontować kasety nad oknami, których nie będzie widać. Ponieważ ten etap i tak robi się w trakcie budowy, natomiast w późniejszym czasie mają iść rolety w kolorze okien. Jednak jakoś się nie upieram przy takim rozwiązaniu ponieważ początkowo też miałam skojarzenia z bunkrem.

T i A
18-09-2009, 14:41
JAk wyprostujecie ten zabek to łazienka na dole będzie x2 :D


:D :D :D Wstawie sobie jacuzzi do kotłowni i wodoscian zrobie.:wink:


W drugim pokoju na poddaszu przesuńcie drzwi do ściany jak w pierwszym. Pokój bedzie dzieki temu bardziej ustawny.
Tego nie zauwazyłem,dzieki :)

Buszmen
18-09-2009, 15:03
Jeżeli chodzi o ochronę przed nagrzewaniem, to ja preferowałbym np. takie rozwiązanie ale z uwagi, że mój dom będzie w lesie, problem ten dotyczy mnie w mniejszym stopniu:

http://img31.imageshack.us/img31/763/inne7.jpg

Jest wiele sposobów i rozwiązań na poradzenie sobie z tym problemem, o części z nich była mowa np. w tym wątku: Jak zapobiegać nagrzewaniu pomieszczeń przez słońce w lecie? (http://forum.muratordom.pl/jak-zapobiegac-nagrzewaniu-pomieszczen-przez-slonce-w-lecie,t166451.htm)
I są to rozwiązania mnie lub bardziej kosztowne, ale wydaje mi się, że rolety do najtańszych nie należą ;) , a rozwiązań jest wiele...

ps. co do poduch na parapecie to mojej żonie także bardzo się podobają, a fotkę oczywiści możesz pożyczyć :D

Buszmen
18-09-2009, 15:03
Jeżeli chodzi o ochronę przed nagrzewaniem, to ja preferowałbym np. takie rozwiązanie ale z uwagi, że mój dom będzie w lesie, problem ten dotyczy mnie w mniejszym stopniu:

http://img31.imageshack.us/img31/763/inne7.jpg

Jest wiele sposobów i rozwiązań na poradzenie sobie z tym problemem, o części z nich była mowa np. w tym wątku: Jak zapobiegać nagrzewaniu pomieszczeń przez słońce w lecie? (http://forum.muratordom.pl/jak-zapobiegac-nagrzewaniu-pomieszczen-przez-slonce-w-lecie,t166451.htm)
I są to rozwiązania mnie lub bardziej kosztowne, ale wydaje mi się, że rolety do najtańszych nie należą ;) , a rozwiązań jest wiele...

ps. co do poduch na parapecie to mojej żonie także bardzo się podobają, a fotkę oczywiści możesz pożyczyć :D

T i A
18-09-2009, 15:15
Jedno z nich to i chyba dobre to rozsadne poszadzenie drzew lisciastych,tylko dlugo trzeba czekac az urosną.

T i A
18-09-2009, 15:15
Jedno z nich to i chyba dobre to rozsadne poszadzenie drzew lisciastych,tylko dlugo trzeba czekac az urosną.

Wilko
18-09-2009, 15:51
Spoko.
Browarek się należy. :D

T i A
18-09-2009, 16:04
No problem,tylko nie wiem kiedy teraz w Radomiu bede :cry: Plan na kwiecien jest ale wszystko moze sie zmienic.

Elfir
18-09-2009, 17:06
Mozna kupic i posadzic takie 8-10 metrowe drzewa. Nie trzeba czekac az urosna.

Elfir
18-09-2009, 17:06
Mozna kupic i posadzic takie 8-10 metrowe drzewa. Nie trzeba czekac az urosna.

tutli_putli
18-09-2009, 17:32
Drzewa to ja już mam takie 10 metrowe tylko iglaste nie liściaste :-?
Dzięki za pozwolenie na pożyczenie :) ide poczytać o tym jak zapobiegać nagrzewaniu sie pomieszczeń :wink:

tutli_putli
18-09-2009, 17:32
Drzewa to ja już mam takie 10 metrowe tylko iglaste nie liściaste :-?
Dzięki za pozwolenie na pożyczenie :) ide poczytać o tym jak zapobiegać nagrzewaniu sie pomieszczeń :wink:

ma
20-09-2009, 10:42
Chyba tylko Ty tu Wilko zagladasz :D
Dzieki za zaineresowanie
Zaglądać a komentować to dwie różne sprawy...
Fajnie się ten wasz projekt rozwija. Mnie podobał się bardziej z płaskim dachem, miał swój charakterek. Ze spadzistym dachem nabiera lekkości, ale przestaje być spójny stylistycznie z powodu tarasu nad garażem. Rozumiem, że sprawa już jest zdecydowana, więc nie ma co przekonywać.
Zastanówcie się tylko może nad tym, jak w takim razie upodobnić stylistycznie taras do reszty - może dając lżejszą balustradę? taką bez muru? a balustradę (również tę na dole) może by zrobić z cieńszych listew? Upodobnić ją do żaluzji? Dlaczego taras na dole ma taką wyraźną balustradę? Wygląda trochę jak ogródek kawiarniany ;) Otwarcie go na ogród dawałoby wrażenie większego domu i większego ogrodu, ułatwiłoby np. przyjmowanie gości. No, chyba że ten taras ma być całkowicie zamknięty i służyć jako kojec dla dzieci czy psów... Swoją drogą to pomyślcie, czy wtedy bezpieczne jest stosowanie poziomych desek, po których łatwo się wspinać.
FAjnie ogólnie, bardzo fajnie :)

Patin
21-09-2009, 20:35
Ten projekt ma co najmniej kilka poważnych błędów nazwę to funkcjonalno-technologicznych. Nie wspomnę o bryle zewnętrznej. Podejrzewam, że projektuje go nie architekt a inwestor. Przez zawodową solidarność nie wypada mi go komentować. Ale tym samym niczym nie wyróżnia się z naszej rodzimej rzeczywistości.

T i A
22-09-2009, 16:28
Chyba tylko Ty tu Wilko zagladasz :D
Dzieki za zaineresowanie
Zaglądać a komentować to dwie różne sprawy...
Racja,dlatego naleza sie przeprosiny.:oops:
Odwagi w komentowaniu prosze wiec. :D


Fajnie się ten wasz projekt rozwija. Mnie podobał się bardziej z płaskim dachem, miał swój charakterek. Ze spadzistym dachem nabiera lekkości, ale przestaje być spójny stylistycznie z powodu tarasu nad garażem. Rozumiem, że sprawa już jest zdecydowana, więc nie ma co przekonywać.

Mojej zonie sie nie podobaja domy z plaskim dachem i nie pasowalby do otoczenia.Stoi juz obok kilka domkow.Podobaj sie mam z poddaszem uzytkowym dlatego taka decyzja.Co do tarasu to zona chce aby zostal bo nie bedzie musiala latac z posciela po schodach,zeby ja wywietrzyc.Dla mnie to bez roznicy.



Zastanówcie się tylko może nad tym, jak w takim razie upodobnić stylistycznie taras do reszty - może dając lżejszą balustradę? taką bez muru? a balustradę (również tę na dole) może by zrobić z cieńszych listew? Upodobnić ją do żaluzji? Dlaczego taras na dole ma taką wyraźną balustradę? Wygląda trochę jak ogródek kawiarniany ;) Otwarcie go na ogród dawałoby wrażenie większego domu i większego ogrodu, ułatwiłoby np. przyjmowanie gości. No, chyba że ten taras ma być całkowicie zamknięty i służyć jako kojec dla dzieci czy psów...
Swoją drogą to pomyślcie, czy wtedy bezpieczne jest stosowanie poziomych desek, po których łatwo się wspinać.
FAjnie ogólnie, bardzo fajnie :)

Ten taras na dole to tylko dodatek do wizualizacji,bo ciezko nam bylo sobie wyobrazic integralnosc tej czesci domku z ogrodem i po dodaniu okna (bocznego i gornego bocznego) jest lepiej.Ogolnie chcielismy prosty domek w bryle i budowie,ale bez przesady.Dach dwu spadowy-zamienił sie w 4spadowy nie bylo innej opcji.Nie bylismy zadowoleni z dodania bocznego okna na gorze(z powodu zmiany w dachu),ale pogodzilismy sie z tym i podoba sie nam.Ten taras na wizualizacji kompletnie nie pasuje do naszej dzialki wiec bedzie zmieniony.Dom ma prawie 18m+3m od garazu do granicy,wiec pozostaje 4m pomiedzy salonem a granica i ten taras sie tam nie zmiesci i nie pasuje do naszego wyobrarzenia ogrodu.

T i A
22-09-2009, 16:39
Ten projekt ma co najmniej kilka poważnych błędów nazwę to funkcjonalno-technologicznych. Nie wspomnę o bryle zewnętrznej. Podejrzewam, że projektuje go nie architekt a inwestor.

:o :o :o
Niestety projektuje go architekt


Przez zawodową solidarność nie wypada mi go komentować.

Wielka szkoda,bo teraz to nie bedziemy mogli spać.:cry: :cry: :cry:
Dodam,ze projekt robi moj kolega,ale przyznam ze nie jestem zadowolony do konca z jego uslug.Wszystko podalismy mu na tacy,nie mamy szczegolnych wymagan,wiemy co chcemy.Tempo powolne i brak podsuwania pomusłow,rozwiazan coraz bardziej nam denerwuje.Niby jest wszystko co chcielismy,ale czujemy nie dosyt.Dlatego tez zalozyłem ten watek z prosba o pomoc.

Patin
22-09-2009, 19:00
Niedawno założyłem działalność komercyjną, do końca roku w ramach promocji prowadzę doradztwo nieodpłatnie więc jeżeli Państwo mogą to proszę podesłać rzuty w jpg. 300dpi A4 to postaram się doradzić gdzie ewentualnie można coś poprawić.

Generalnie można powiedzieć że z projektem własnego domu jest jak z kobietą. Zawsze chcemy mieć kobietę piękną i mądrą i zawsze taka jest ale zawsze też jest coś co chcielibyśmy zmienić.
Na bazie krótkiego doświadczenie mogę stwierdzić, że nie da się zaprojektować budynku idealnego, takiego który równocześnie będzie i tani w budowie i eksploatacji, i przestronny, wygodny i funkcjonalny jednak o podstawowych prawach które zostały dawno, dawno określone powinniśmy pamiętać.
Z doświadczenia też wiem, że zawsze to co nasze (wynika to chyba z tęsknoty za upragnioną prywatną własnością) wydaje się nam piękniejsze niż w rzeczywistości jest. Dlatego właściwe jest pytanie osób trzecich o opinie. O ile nam powiedzą prawdę, bo jeżeli to dobrzy znajomi to przez grzeczność mogą czasem przytaknąć pomimo że mają inne zdanie :) Ale to nie niedosolona zupa, czy placek z zakalcem a dom czasem na całe życie. Dlatego winniśmy czasem spojrzeć na niego z innej perspektywy żeby nie okazało się że już po kilku miesiącach rzeczy które tak bardzo chcieliśmy mieć przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu.
Doradzałbym pozostanie przy projektancie i wsparcie go własnymi rozwiązaniami, projektowanie nie jest łatwe to walka z nieustannym brakiem wymiaru i kilkudziesięciokrotnym ustawianiem pomieszczeń które nijak nie chcą do siebie pasować. Efektem jest zawsze kompromis i jeżeli czasem jesteśmy skłonni z czegoś zrezygnować to koniec końców zaprojektujemy porządny budynek z którego będziemy zadowoleni. Polecam publikacje na swojej stronie o tym jak zaprojektować ładny budynek, napisałem je między innymi po to by skłonić inwestorów na przeskoczenie z kierunku polegającym na wstawianiu w projekt rzeczy które przypadkowo spodobały nam się w markecie budowlanym lub w budynku sąsiada, bogatego prezesa z końca miasta czy z zabytkowego dworku pomimo, że całkowicie do siebie nie pasują.
Co do spokojnego spania to zapewniam, że są w życiu gorsze problemy niż projektowanie domu które naprawdę moga spędzić sen z oczu.
Dodam jeszcze tylko, że Państwo jako inwestorzy nie muszą się od razu naginać do każdej sugestii każdego projektanta ponieważ budują Państwo dom mieszkalny dla swojej rodziny a nie katedrę Notre dame, która ma swoją architekturą koić dusze ;) Państwo tam mają się po prostu dobrze czuć i jeżeli pozostawią Państwo w projekcie rozwiązania niezgodne ze sztuką ale zrobią to świadomie w imię zaspokojenia własnych potrzeb to niech tak będzie.
Pozdrawiam

T i A
22-09-2009, 20:33
Swietny pomysł takie doradztwo internetowe.
Rzuty wyslalem na e-maila.Bardzo jestem ciekaw Pana zmian.

Ogolnie wszystkie poddawane przez forumowiczow pomysly staram sie przemyslec x2 bo przeciez nie zawsze kogos pomysly moga sie pokrywac z moimi potrzebami.Niemniej jednak sa one wazne i warto sie zastanowic.Nie pedze tez od razu z kazdym pomyslem do architekta,zanim go na "zimno" nie przemysle.Lece na Pana stronke poczytac publikacje :wink:

Wilko
22-09-2009, 23:47
I my również jesteśmy bardzo ciekawi panie Patin co pan doradzi szanownym inwestorom. A dodam, że forumowicze to bardzo twardzi zawodnicy, zahartowani przy własnych budowach.
Jesli to nie problem to proszę na forum podpowiedzieć co by pan zmienił w tym projekcie.

T i A
23-09-2009, 11:01
Jesli to nie problem to proszę na forum podpowiedzieć co by pan zmienił w tym projekcie.

Nie wiem czy zauwarzyłes,ze jest teraz promocja "doractwo do konca roku nieodplatne".
Uznanie ma forum to swietna reklama,dlatego tez moze sie zglosic 1.000.000 osob o doradzenie "nieodplatnie" i moze tego obawia sie Patin i slusznie,bo ja tez bym sie bał.
Z drugiej stronu "włozył kij w mrowisko" :D :D :D
Budujacy wczesniej,czy pozniej i tak tu trafiaja,wiec warto :wink:
Niektorzy przeciez maja juz renome forumowa i chyba sa zadowoleni.

pluteq
23-09-2009, 14:43
Podłącze się do tematu. Co prawda mój projekt do inna klasa (pow, koszt + nie zdecydowałem się na zmianę miejscowego planu zabudowy - musze mieć dach 2 spadowy), ale:

http://plutecki.net/projekt/last_1.jpeg

http://plutecki.net/projekt/last_2.jpeg

http://plutecki.net/projekt/last_3.jpeg

http://plutecki.net/projekt/last_4.jpeg

http://plutecki.net/projekt/last_5.jpeg

T i A
24-09-2009, 14:02
Patin nie dostalem potwierdzenia otrzymania wiadomosci (tzn.e-maila z rzutami)
Czy dotarły ?

Patin
24-09-2009, 18:36
Dotarły, dotarły. Mam nadzieję, że pomogłem a nie zrobiłem niedźwiedziej przysługi:)
No z tym doradztwem to może być tak, że trzeba się będzie z niego wycofać. Raczej myślałem o doradztwie lokalnym, południowe podkarpacie i wschodnia małopolska. Poza tym jest wielu ludzi bardziej doświadczonych niż ja także to raczej forma reklamy i promocji jak ktoś zauważył.
Jeżeli TiA będzie chciał opublikować uwagi proszę bardzo, sam tego nie zrobię ponieważ znam zaciętość niektórych forumowiczów (także swoją) i polemika zabierała by zbyt wiele cennego czasu.
Poza tym niektórych wyuczonych przekonań nie warto zmieniać bo się po prostu nie da, inwestorzy w większości nie mają "wyczucia" architektury co zreszta tez przy budynkach jednorodzinnych nie jest tak strasznie ważne.
Z ciekawości prosze sobie porównać jak przez wieki wyglądała architektura polska, gdzie technologia obiektów zmieściłaby sie na 5-ciu stronach A4 i jaka była piękna zarówno ubogich, szlachty itd a jak wygląda to dzisiaj jak wiele jest błędów i budowlanych i wizualnych.
Pozdrawiam

T i A
24-09-2009, 22:06
Dotarły, dotarły. Mam nadzieję, że pomogłem a nie zrobiłem niedźwiedziej przysługi:)

Kazda uwaga sie przyda,tym bardziej od osoby znajacej temat.


No z tym doradztwem to może być tak, że trzeba się będzie z niego wycofać. Raczej myślałem o doradztwie lokalnym, południowe podkarpacie i wschodnia małopolska. Poza tym jest wielu ludzi bardziej doświadczonych niż ja także to raczej forma reklamy i promocji jak ktoś zauważył.

Moze trzeba bedzie tylko zawezic krąg np; do wizyt z rzutami w siedzibie firmy:wink:


Jeżeli TiA będzie chciał opublikować uwagi proszę bardzo, sam tego nie zrobię ponieważ znam zaciętość niektórych forumowiczów (także swoją) i polemika zabierała by zbyt wiele cennego czasu.

Ile osob tyle zdan,przyzwyczajen i wymagan.Co do zacietosci to wszystko powinno byc w granicach rozsadku.Jak ktos je przekracza to ja np poprostu ustepuje-szkoda czasu.Co do uwag to wkleje je aby podyskutowac i poznac zdanie innych i opisze + i -


Z ciekawości prosze sobie porównać jak przez wieki wyglądała architektura polska, gdzie technologia obiektów zmieściłaby sie na 5-ciu stronach A4 i jaka była piękna zarówno ubogich, szlachty itd a jak wygląda to dzisiaj jak wiele jest błędów i budowlanych i wizualnych.
Pozdrawiam

Tak naprawde to Polska architektura jednorodzinna jest bardzo zroznicowana.Mieszka na wyspach 5 lat nudzi mnie tu 3 rodzaje domkow powielanych w całym kraju.Całe identyczne osiedla.Jest pare plus takiego rozwiazania:
-nie musisz pytac gdzie co jest bo jest tak jak u siebie
-jak sie opijesz zawsze wiesz gdzie toaleta
-w sklepie jak cos potrzebujesz sprzedawca zna wymiary

Wiele osob nie docenia naszego kraju.

T i A
24-09-2009, 23:07
Oczywiscie za zgoda PATIN upubliczniam czesc wiadomosci:

"Może na początek ogólne uwagi:
- mnie zawsze uczono, że garaż powinien byc wolnostojący, wielu inwestorów woli jako połaczony z domem, nie wiem dlaczego"

W moim przypadku to;
-jedna budowa
-jedno pozwolenie
-oszczednosc,wykorzystanie jednej sciany
-mniejszy podatek
-brak latania pomiedzy domek a garazem w zime,deszcz z zakupami

"- z tego tez powodu elewacje zachodnia mamy straconą a ona daje dużo światła, elewacja która jest nam niepotrzebna lub gdzie umieściliysmy kuchnię to elewacja północna"

U mnie front to elewacja zachodnia i od tej jest wjazd dlatego tez kuchnia,aby widziec kto pochodzi do domu.

"- w jak największym stopniu unikałbym uskoków na ścianach zewnętrznych, narozniki to zawsze mostki cieplne, straty ciepla poza tym takie uskoki zwiększają skomplikowanie ław i ścian fundamentowych przez cą te są droższe (wypowie się konstruktor) a w tym przypadku w 1 linii moglibysmy co najmniej zaprojektowac fundament po garaż, schody i fragment elewacji z kuchnią"

To bardzo wazna uwaga,porozmawiam o tym z KB zobaczymy jak on to widzi.

"- drzwi do małych pomieszczeń powinny otwierać się na zewnątrz w przypadku gdyby zemdlał tam człowiek nie wejdziemy do srodka"

Trafna uwaga.

"- garaż zbyt wąski, z 2 auta juz nie wyjdziemy (ustawa warunki techniczne)"

Na to juz zwrociłem uwage i rozmawialem z architektem i ograniczaja nas warunki zabudowy max to 18m,dzialka ma 25m szerokosci,wiec wykorzystane wszystko co do cm.

"- dom docieplony od strony garażu min 5cm, garaz zawsze chłodniejszy"

To mnie zalamalo,o tym nie pomyslalem.Zona bedzie jezdzic Fiatem 126p i bedzie ok.:D

"- schody zewn. większy spocznik jeżeli odwiedzi nas kotś na wózku inwalidzkim nie otworzymy drzwi"

Nie mamy znajomych w PL na wozku,jezeli bedzie taki mus to sie skuje i nowy wybuduje,oglolnie to caly dom trzeby bylo przebudowac.

"- na dole śmiało zamiast wc można byłoby umieścić większa łazienkę dla gości kosztem większego holu"

Na parterze miala byc tylko toaleta,ale za slusznymi namowami zrobilismy prysznic tylko dlatego,ze jak bedzie w domu piesek to musi miec sie gdzie kąpac bo nie bedzie latal z blotniem na gore.Dwie duze lazienki mamy na gorze to musi wystarczec.

"- podoba mi się ustawienie kuchi spiżarni i jadalni + salon - OK"

Milo uslyszec z ust zawodowca

"- pion między salonem a pokojem kino możnaby dać w dół wtedy mamy centralnie w budynku umieszczony kominek który jest najwydajniejszy w takim położeniu (oszczędnośc energi)"

Myslalem o tym wczesniej i zapomnialem.
Wszystko trzeba zapisywac.

"- okna albo bym dał symetrycznie albo naroznikowe"

Podobaja sie nam okna naroznikowe,ale nie mamy pomysly jak je wkomponowac.To okno z zaluzjami to tez nasza wizja.Ciezko ta dwa rozwiazania polaczyc.

"-elewacja tylna troche pusta i nudna"

To fakt,ale z tylu i od bocznej czesci garazu jest las.
Dom posadowiony w koncu dzialki,przed domek bedzie podjazd i ogrod.

"- możnaby pomyśleć nad zmianą drzwi na taras i dac je do jadalni (więcej tarasu) możnaby zastosować szerokie i bardzo modne
drzwi przesuwne tzw. HS-y"

Tak bedzie w jadalni beda drzwi a nie okno,ale klasycznie otwierane zapomnial dadac tego architekt.Modne przesuwne HS-y mam teraz w domku i napewno nie chce ich u siebie.Sa ladne i modne tylko nic poza tym.

"- poddasze jest w miare fajne, ciekawe rozwiązanie sypialni z garderobą i łazienką + mały aneks - komfortowe i wygodne podoba mi się"

Nie bede skromny moj pomysl.Dzieki

"- prosze sprawdzić powierzchnie okien czy jest wszędzie 1/8 - sprawdzić w warunkach technicznych jaką pow. okien wymagaja pomieszczenia a stały i czasowy pobyt ludzi"

OK

"- podczas planowania więxby dachowej słupy moga wyskoczyc Panu w korytarzu ale da się je umieścić w balustradzie
Nie ma jeszcze naniesionych pionów, powinno wyjśc nie więcej jak 3 maksymalnie, pamiętac że sedes max 1m od pionu kanaliz., punkty poboru wody w miare możliwości blisko siebie, koniecznie zostawic miejsce w ponach na wszystkie niezbędne kanały"

Widze ze wszystkiego trzeba pilnowac,myslalem ze o takie rzeczy to nie musze sie martwic.

Fajnie uslyszec opinie specjalisty te pozytywne i te negatywne.

T i A
24-09-2009, 23:28
To jeszcze rzuty:

http://images44.fotosik.pl/204/dec57fc6251e32c6med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Okno w lazience na gorze trafnie,tez nie zmienil jeszcze tego architekt.Beda dachowe i umywalki przeniesione na inna sciane bo tam jest sciana kolankowa 120cm.

W pomieszczeniu gospodarczym to uwazam ,ze drzwi byly w dobra strone dlatego ze:
-do zewnatrz beda uderzac w auta
-do wewnatrz nic nie ograniczaja
Chyba ze chodzi o wzgledy bezpieczenstwa o ktorych pisales.

Drzwi w wiatrolapie do srodka chaba beda ograniczac swobode ruchu.Jak wpadniemu cala rodzinka w 4osoby to bedzie ciasno.Tak mysle,ale przeciez mozna to zmienic w ostatniej chwili.

Zmiany okienne to zmiana calego wizerunku domu,moze warto?

Klodziki
25-09-2009, 07:32
T i A dlaczego nie chcecie HS-ów??? Lepiej normalnie otwierane drzwi tarasowe??

T i A
25-09-2009, 11:13
Mam je teraz w wynajmowanym domku.
Te co mam sa malo szczelne,ciezkie w przesuwaniu i poprostu mi nie pasuja.Dom ma jakies 10lat.Preferuje tradycjnie otwierane skrzydla.Jak bede w polsce to przyjze sie im HS-om jeszcze raz bo tu na wyspach wydaje mi wszystko 3-kategorii.Na dzien dzisiejszy wole tradycyjne.

Wilko
25-09-2009, 16:09
T i A w większośpi pan Patin potwierdził to co wczesniej opisywaliśmy. Co do kominka to się zgodzę. Garaz jest sam w sobie zimniejszy więc nie ociepla się go mniejszą gruboscią styropianu.
Okna narozne i drzwi rozsuwane to tragedia.
Reszta tak jak wy sobie wymysliliscie

T i A
25-09-2009, 17:24
Co do garazu to zapomnialem calkiem o tym,ale dobrze ,ze mam WAS :D :D :D

Miejsce kominka nie jest przypadkowe,popatrzcie na rzuty pietra tam jest odpowiedz.Chyba ze macie pomysl na inne miesce-prosze napisac.

Drzwi rozsuwane maja ta zalete,ze mozna je zamykac i otwierac od zewnatrz.Klasyczne niestety tego nie maja.Czasami sie to przydaje np; jak jest troszke chlodniej na zewnatrz.
Z naroznymi nie mam doswiadczen,ale sie nam podobaja.Dlaczego sa takie tragiczne? :roll:

Patin
03-10-2009, 16:15
hehe sprytnie Pan to wykombinował z tym postem i komentarzem :).
Tez uważam, że mieszkamy w pięknym i pełnym możliwości kraju o pięknych tradycjach budowlanych i nie tylko.
Co do HS-ów nie mam doświadczenia z ich użytkowania ale bardzo mi się podobają bo stanowią duże przeszklenie np. do ogrodu (ale ma to i wady-sąsiad). Kiedyś zaryzykuje i umieszczę je we własnym domu.
Okna narożne to tez świetna sprawa a żaluzje zewnętrzne lub markizy jeszcze lepsza. Bardzo nowoczesne i drogie, trudne w utrzymaniu w czystości ale przy ciekawym zaprojektowaniu dają naprawdę świetny efekt.

Osobiście jeżeli powierzchnia działki pozwoliłaby umieściłbym garaż z tyłu domu w ogrodzie z pomieszczeniem dla narzędzi ogrodniczych, a bieganie z zakupami jakoś musiałbym znosić. Ale jak wspominałem kwestia potrzeb. Mam ten sam przypadek teraz występuje dla klienta o nowe warunki bo dł. elewacji front. z garażem przekroczyła warunki o 0,5m :)
Kominek warto umieścić w centrum domu ponieważ ogrzewanie to nie tylko przekazywanie ciepła ale konwekcja i promieniowanie (trzeba o tym poczytać)
Co do branży CO to projektant powinien zakładać temperaturę w każdym pomieszczeniu i z wyliczeń wyjdzie mu moc kaloryfera - jeżeli grzejniki w pomieszczeniach przy garażu (pomieszczeniu chłodnym) wyjdą zbyt "duże" to warto jednak w jakiś sposób docieplić tę ścianę, może wewnątrz styropianem z ekranem z foli aluminiowej - podobno odbija ciepło promieniowane. pzdr.

T i A
03-10-2009, 18:21
hehe sprytnie Pan to wykombinował z tym postem i komentarzem :).

:o :roll: Nie bardzo kumam :roll:


Tez uważam, że mieszkamy w pięknym i pełnym możliwości kraju o pięknych tradycjach budowlanych i nie tylko.

Polska ma niestety duzo minusow,ktore skutecznie utrudniaja nam zycie :cry:


Co do HS-ów nie mam doświadczenia z ich użytkowania ale bardzo mi się podobają bo stanowią duże przeszklenie np. do ogrodu (ale ma to i wady-sąsiad). Kiedyś zaryzykuje i umieszczę je we własnym domu.

Bardzo zly pomysl.


Okna narożne to tez świetna sprawa a żaluzje zewnętrzne lub markizy jeszcze lepsza. Bardzo nowoczesne i drogie, trudne w utrzymaniu w czystości ale przy ciekawym zaprojektowaniu dają naprawdę świetny efekt.
Chyba to lepsze zło,sa bardzo efektowne nie mam doswiadczenia z naroznymi oknami wiec wole to zło:D


Osobiście jeżeli powierzchnia działki pozwoliłaby umieściłbym garaż z tyłu domu w ogrodzie z pomieszczeniem dla narzędzi ogrodniczych, a bieganie z zakupami jakoś musiałbym znosić. Ale jak wspominałem kwestia potrzeb. Mam ten sam przypadek teraz występuje dla klienta o nowe warunki bo dł. elewacji front. z garażem przekroczyła warunki o 0,5m :)
Kominek warto umieścić w centrum domu ponieważ ogrzewanie to nie tylko przekazywanie ciepła ale konwekcja i promieniowanie (trzeba o tym poczytać)
Co do branży CO to projektant powinien zakładać temperaturę w każdym pomieszczeniu i z wyliczeń wyjdzie mu moc kaloryfera - jeżeli grzejniki w pomieszczeniach przy garażu (pomieszczeniu chłodnym) wyjdą zbyt "duże" to warto jednak w jakiś sposób docieplić tę ścianę, może wewnątrz styropianem z ekranem z foli aluminiowej - podobno odbija ciepło promieniowane. pzdr.

Moja dzialka to ponad 1000m2 w czesci zalesiona,zalezalo mi na takiej.Dom bedzie w koncu dzialki bo tam nie ma drzewek,a innych nie chce wycinac.Dlatego tez projekt indywiduajlny ma w tym pomoc.Dzialka ma 25x42m i zmiana WZ dlugo by trwalo.
Poza tym intensywnie mysle nad istota wielkosci garazu bo ten co jest na 2 auta jest za maly-wejda,ale na wcisk co mija sie moimi potrzebami.Z racji polozenia dzialki musze miec SUV-a no i moje kombi ktore bede mial przez nastepne 20-30lat.Wiec zmniejszego go okolo 1m i bedzie duzy na jeden samochod ale spelniajacy moje potrzeby.
Co do kominka to tworzy on narkotyczny klimat,warto go tez w inny sposob wykorzystac (C.O) nie bardzo wiedze jak go umiescic w odpowiednim miejscu dlatego chyba zrezygnujemy z niego jak nie bedzie dawal nam korzysci.

radja13
05-10-2009, 10:01
Witam,

chciałbym prosic o podpowiedź w nastepującej sprawie.
Kupiłem projekt domu jednorodzinnego wykonany na moje indywidalne zlecenie. Obecnie chce ten projekt odsprzedać. Jak mogę, jako osoba fizyczna, tego formalnie dokonać?Czy na podstawie umowy cywilno-prawnej? Kto i w jakiej wysokości płaci podatek od takiej sprzedaży?
Z góry dziękuję za wskazówki

T i A
05-10-2009, 22:14
Czytam tak sobie jeszcze raz caly wątek i byłbym przeoczył wazna wskazówke :


Swoją drogą to pomyślcie, czy wtedy bezpieczne jest stosowanie poziomych desek, po których łatwo się wspinać.
FAjnie ogólnie, bardzo fajnie :)

Moj jeden z synkow jest super pomyslowy i sprytny i napewno by moja nieuwage wykorzystał,musze za pamieci napisac o tym do architekta.

mm781
06-10-2009, 08:39
Witam,

Nie wiem czy jeszcze ktoś zagląda do tego wątku. Przypadkiem natrafiłam na ten wątek, a z racji tego iż chcemy wybudować dom piętrowy ten przypadł mi bardzo do gustu (na tyle na ile jest on pokazany bo niestety linki do jakichkolwiek zdjęć już nie działają). Dom wygląda na taki który pasował by do naszej wąskiej działki. Mam prośbę o informcję jakie dom ma wymiary i jeśli można to rzuty. Wchodziłam na stronę architekta ale nie zdnajduję tego projektu. Mój mail [email protected]

z góry dziękuję.

mm781
06-10-2009, 08:39
Witam,

Nie wiem czy jeszcze ktoś zagląda do tego wątku. Przypadkiem natrafiłam na ten wątek, a z racji tego iż chcemy wybudować dom piętrowy ten przypadł mi bardzo do gustu (na tyle na ile jest on pokazany bo niestety linki do jakichkolwiek zdjęć już nie działają). Dom wygląda na taki który pasował by do naszej wąskiej działki. Mam prośbę o informcję jakie dom ma wymiary i jeśli można to rzuty. Wchodziłam na stronę architekta ale nie zdnajduję tego projektu. Mój mail [email protected]

z góry dziękuję.

DxHxS
15-10-2009, 14:35
Witam po urlopie. Odebrałam od architekta wersję jednospadową i powiem, że jestem jeszcze bardziej skołowana. Architekt prosił, żebym nie wieszała wizualizacji na wprost na sieci (mimo, że zgodnie z umową mogę), ale nie ma nic przeciwko, żeby pokazywać i rozsyłać znajomy, więc jakby ktoś chciał mi pomóc to z wielką chęcią prześlę link do albumu. Wersja dwuspadowa jest mocno dopracowana, jednospadowa to tylko idea na razie - pytanie czy kontynuwać ten kierunek ...

P.S. Oczywiście kompletny rozjazd z mężem, ale chyba on już nie ma siły na mnie.

Super. Właśnie prąd mi wyłączyli i zaraz mi bateria pójdzie ... a taka mała burza ...

Ja tez bym bardzo poprosila; tez jestem fanka takich dowmówi i zaczyna sie krystalizowac.....;)))

mcmagda
17-10-2009, 13:41
Podłącze się do tematu. Co prawda mój projekt do inna klasa (pow, koszt + nie zdecydowałem się na zmianę miejscowego planu zabudowy - musze mieć dach 2 spadowy), ale:


Zupełnie nie mam wrażenia innej klasy, wielkości itp. Pierwszej klasy za to zawsze mam wizualki :).

Czym planujesz obkładać? Klinkieriem? Właśnie ma dzień myślenia o pergoli. U Ciebie się wpasowała.

mcmagda
17-10-2009, 14:00
A poza tym to jestem po dwóch kolejnych wizytach u archiego i szykuje się trochę zmian. Bryła się coraz mocniej spłaszcza i myślę, że wyjdzie w efekcie prawie płaski dach, albo z bardzo niskim nachyleniem - kompromis z mężem, który nie mógł zaakceptować ciężkiej bryły drugiego piętra od strony wejścia. Tniemy też tą elewację oknem w łazience - w tym samym celu. Zobaczymy jak wyjdzie bo na razie tylko mazał architekt roboczo po wizualkach. Odchudzamy też bryłę - już zapomniałam o ile. No i wizulaki na których pracujemy są w jasnym drewnie - od razu nam się bardziej podoba.

Dostałam też zadanie domowe, które powinnam odrobić, ale mi dziś leniwo idzie:
- żaluzej / osłony zewnętrzne i wewnętrzne - pomyśleć czego chcę
- układ okien na piętrze - powinien być symetryczny z oknami na dole - na dole pewnie będą 3 * 360, więc na górze powinno być równo - czy wkładać też dwie wielkie 360 do ziemi? Na to bym pewnie chciała jeżdzące drewniane przesłony, ile, jakie, łączy się z problemem powyżej.
- wysokość salonu - jeżeli okno ma wysokość 250 to na jakiej wysokości powinien być sufit? Podłogę chciałabym równo z tarasam. To wnętrzarskie pytanie

Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu dostaniemy wizualki z różnymi wersjami i zacznie się tysiące dylematów. A poza tym to niestety u mnie w pracy zrobiło się bardzo niepewnie. Obniża to mocno moją determinację na wzięcie kredytu, a o budowaniu za gotówkę to nawet nie chce mi się myśleć.

Wilko
21-10-2009, 16:29
Jak tam posępy w projekcie?

mcmagda
21-10-2009, 18:22
W temacie żaluzji pionowych:

Gramazio & Kohler

Wohnhaus, Riedikon

http://www.dfab.arch.ethz.ch/data/bilder/02_Web/023/090817_023_04_WM_WE.jpg

http://www.dfab.arch.ethz.ch/data/bilder/02_Web/023/090817_023_02_WM_WE.jpg

http://www.dfab.arch.ethz.ch/data/bilder/02_Web/023/090817_023_12_WM_WE.jpg


http://www.gramaziokohler.com/index.php?lang=e&this_page=projekte&this_page_old=&this_type=&this_year=&this_id=25

aniasmyk
21-10-2009, 18:50
A wiesz gdzie zrobić takie żaluzje? Drewniane, przesuwane? Bo ja też takie chcę, ale nie wiem gdzie szukać... u stolarza czy są jakie firmy wykonujące coś takiego?

mcmagda
21-10-2009, 19:21
Na razie zakładam przesuwane zasłony poziome. Architekt badał sprawę do tego domu - tutaj robione przez stolarza na zamówienie. Pewnie ktoś na forum ma koszotrys szczegółowy i jest w stanie coś więcej podać do tego elementu.

http://www.domyzwizja.pl/

Poza tym wiem ogólnie, że jak mają wisieć to jest taniej, a jak mają się suwać na szynie dolnej i górnej to jest drożej. Oczywiście otrzymałam więcej szczegółów i wyjaśnień, ale tylko tyle mi zostało w głowie niestety. Jeszcze pamiętam, że taniej wychodzą rolety zewnętrzne.

Mnie to się podobają te do góry składane jak skrzydło (gdzieś wyżej jest zdjęcie), ale to wysiegniki, drogo i w ogóle.

piokrza
21-10-2009, 20:35
Świetny projekt - w moim stylu :)
Pozdrawiam.
Ps. Były jakieś trudności z MPZP?

mcmagda
22-10-2009, 08:31
Nie wiem jeszcze czy będą trudności, bo się jeszcze nie staramy o pozwolenie, ale zakładam, że po to dałam architektowi plan zagospodarowania, żeby sprawodził za mnie :) Sama też patrzyłam i nic nie ma o dachach - najbardziej restrykcyjni są w sprawie płotów, żeby mógł drobuazg leśny przełazić. Poza tym w okolicy jest sporo domów z płaskimi dachami.

Podoba Ci się projekt? A który? Bo ten z początku to już nie aktulny - ale zgadzam się, że fajny.

T i A
22-10-2009, 11:10
Jak tam posępy w projekcie?

Nie pytaj,projektant od 3 tygodni rozmawia z konstruktorka na temat linii fundamentow i ewentualnie powstajacych tam mostkow cieplnych i eliminacji tego.
Ogolnie to mnie juz szlak trafia z tym tempem,z drugiej strony to mi sie na razie nie spieszy.Wole aby wszystko bylo dopracowane,ale ta nie slownosc i ciagle niedotrzymywanie ternimow strasznie mnie wkurza :evil:
Moze sie zjawie na 2 m-c w Radomiu to chcialbym efektywnie wykorzyatac ten czas na jakies wstepne prace.

Wilko
23-10-2009, 15:29
A nie mają większych problemów??
:D
Jesli to cię martwi że projektant z konstruktorką się nie dogaduje to później dopiero będą problemy :(
Ale głowa do góry, jakby co momozemy :-)

T i A
23-10-2009, 17:00
Nie wiem jak sie dogaduja :D ale miał jej pokazac projekt ,a ona miała powiedziec jak widzi linie fundanentow i ewentualnie projektant ma to skorygowac z projektem.Ogolnie to mial odpowiedziec czy to bedzie wygladało tak jak PATIN napisał i od miesiaca nic :evil: zadnych wiesci.

mcmagda
24-10-2009, 18:15
Jak sama ostatnio nie mam weny na poszukiwania to Robert akurat podrzuca mi w temacie, to wklejam, żeby się nie pogubiło:

Herriot + Melhuish, WAIMARAMA HOUSE

W kwesti pergoli:

http://1.1.1.1/bmi/www.hma.net.nz/images/projects/sept08/residential/waimarama/6.jpg

http://1.1.1.1/bmi/www.hma.net.nz/images/projects/sept08/residential/waimarama/1.jpg

I tutaj pomysł przecięcia elewacji oknem, żeby nie było zbyt ciężko. Efekt osiągnięty, ale u mnie to wypadnie w łazience - nie zdawał sobie sprawy, że to aż tak mocna ekspozycja.

http://1.1.1.2/bmi/www.hma.net.nz/images/projects/projects_davenport1.jpg

Ellfik
26-10-2009, 18:09
Witam serdecznie.My również zamierzamy ruszyć na wiosnę z budową domu typu stodoła.Prosta forma, duże przeszklenia i dach dwuspadowy.Najbardziej sen z powiek spędzają mi te okna (koszt, możliwości producentów itp.) .Bardzo podoba mi się Twój projekt Buszmenie i będę z niecierpliwością zagladać do tego wątku w poszukiwaniu inspiracji.Życzę powodzenia.

Ellfik
26-10-2009, 18:09
Witam serdecznie.My również zamierzamy ruszyć na wiosnę z budową domu typu stodoła.Prosta forma, duże przeszklenia i dach dwuspadowy.Najbardziej sen z powiek spędzają mi te okna (koszt, możliwości producentów itp.) .Bardzo podoba mi się Twój projekt Buszmenie i będę z niecierpliwością zagladać do tego wątku w poszukiwaniu inspiracji.Życzę powodzenia.

mcmagda
26-10-2009, 18:54
A tu jeszcze w kwesti zacienień - u Buszmena znalazłam i sobie pożyczam.

http://lh5.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SuXvqwukxpI/AAAAAAAABC8/KQ2rqAs4UsA/s800/pergola.jpg

mcmagda
26-10-2009, 18:56
Pozwoliłam sobie Buszmenie ukraść od Ciebie to zdjęcie z tarasem i zacienieniem nad nim. Wiesz może skąd je masz? Zainteresował mnie ten budynek.

mcmagda
26-10-2009, 18:56
Pozwoliłam sobie Buszmenie ukraść od Ciebie to zdjęcie z tarasem i zacienieniem nad nim. Wiesz może skąd je masz? Zainteresował mnie ten budynek.

fenix2
29-10-2009, 08:58
Wszystko ładnie pięknie tylko wszystkie zdjęcia gdzieś zniknęły. :-?

fenix2
29-10-2009, 08:58
Wszystko ładnie pięknie tylko wszystkie zdjęcia gdzieś zniknęły. :-?

aka z Ina
29-10-2009, 09:25
wykasowane???? :-?

aka z Ina
29-10-2009, 09:25
wykasowane???? :-?

T i A
12-11-2009, 21:01
Architekt wreszcie sie odezwał.Napisał,ze linia fundamentow bedzie szła inaczej niz powiedział Patin (troszke).Zaproponowałem projektantowi pewna zmiane tzn;
-przesuniecie garazu,pom.gosp i kotlowni do tyłu na równi ze sciana od pokoju kino przez co powiekszyłaby się łazienka,a front garazu nie rzucałby sie tak w oczy i nie dominował w projekcie.
Ciekaw jestem co o tym myślicie?

gieroma
20-11-2009, 21:41
Jak w temacie, wszelkie uwagi mile widziane :lol:
Sama już widzę że w sypialniach brakuje miejsca na szafy, co jeszcze?
Dom jest w całości podpiwniczony, wejście do piwnicy jest dorysowane ołówkiem z przedsionka

http://lh6.ggpht.com/_jbm4AEZxMAU/SwcMC7OzACI/AAAAAAAAAEU/oD4_grdchD4/pr1.jpg

gieroma
21-11-2009, 11:44
Prosze powiedzcie, gdzie można tutaj ulokować garderobę bądz dużą szafę. Myślałam nad wykrojeniem kawałka z salonu ale podoba mi się ta wneka w salonie. Może ktos ma jakiś pomysł?

oresund
21-11-2009, 16:58
a mozesz ujawnić jaka to bryła?

z tego co widze garaz wychodzi 6.50- 2*0.29 = 5.92
poszerz go troche, albo wydłuż o metr- pomysl
gdzie bedą rowery, kosiarka...

Irma
21-11-2009, 18:34
pierwsze co mi się rzuciło w oczy to to, że połowa salonu jest pusta a kanapy stoją stłoczone w kącie...dziwne to...
umiejscowienie wc też dziwne, ja bym tam zrobiła spizarnię.
łazienka- jak się omskną murarze o parę cm, to juz ta kabina tam nie wlezie...
mnie się nie bardzo widzi...

gieroma
21-11-2009, 21:12
Na razie to pierwsza wersja

http://lh3.ggpht.com/_jbm4AEZxMAU/SwbfV7ilqlI/AAAAAAAAACQ/AZlB5kKDnzY/projekt.jpg


a to to co na razie zmieniłam sama


http://lh6.ggpht.com/_jbm4AEZxMAU/SwhW0Hi1u-I/AAAAAAAAAE0/zhSd1L8gfaA/s720/projekt%20zmieniony.jpg

nie planuję spiżarni - jest to przemyślane przeze mnie (mam piwnice)
również rowery mam zamiar trzymac w piwnicy - zastanawiam się nad jakimś zjazdem do piwnicy - ale tu zupełna pustka na razie
Okna będą zwykłe nie wykuszowe, na poddaszu jeden pokoik i łazienka

Dzięki za wszelkie uwagi i czekam na jeszcze

gieroma
22-11-2009, 20:16
a mozesz ujawnić jaka to bryła?

z tego co widze garaz wychodzi 6.50- 2*0.29 = 5.92
poszerz go troche, albo wydłuż o metr- pomysl
gdzie bedą rowery, kosiarka...

szer. 6.50 m jest wewnątrz garażu, od ściany do ściany

rania
24-11-2009, 16:17
Salon po wyodrebnieniu garderoby zrobil sie lekko kiszkowaty, a na dodatek wchodzi sie do niego wprost z wiatrolapu. Z drugiej strony nie widze innego miejsca na garderobe bez zmiany scian zewn, chyba, ze zrezygnujecie z jednego pokoju. Wiatrolap z kolei zrobi sie malo ustawny przez to wejscie do piwnicy. Nie lepiej zdobic schody do piwnicy tam gdzie schody na pietro?

gieroma
24-11-2009, 16:57
Nie lepiej zdobic schody do piwnicy tam gdzie schody na pietro?
Wejście do piwnicy chcę i z garażu (będzie tam spiżarnia i część zakupów będzie tam wędrowała od razu z auta) więc takie rozwiązanie wydawało mi się dobre. Chcę również mieć wejście z garażu do domu no i tak to wyszło. A w czym przeszkadza wejście z przedsionka od razu do salonu?

mcmagda
24-11-2009, 17:40
Mam nadzieję, że projektowanie zmierza ku końcowi. O dziwo wersja najbliższa ostatecznej zrobiła się nagle płaska - zero spadowa :) i drewno nawet poziome (wer. kor 4 i 5). Ale zastanawiam się czy jednak nie podnosić jednego rogu. Zastanawiam się co wymyślić z przesłonami okien. A może je ciut zmniejszyć.

Najnowsze wizualizacje w moim albumie. Architekt prosił o nieupublicznianie szeroko, więc nie mogę wkleić, ale będe wdzieczna za wszelakie komentarze. (jak skasowaliście już linki to prośba o PW). Zarówno estetyczne jak i funkcjonalnościowe. W sobotę ruszamy do architekta bawić się programem.

DAWID+T
25-11-2009, 08:23
bardzo dobrze to wygląda :-) na płasko
powodzenia w końcówce projektu

co do kolorow moim zdaniem grafitowy ciemny lepiej podkreśla drewno
pytanie czy nie przerwac tego poziomego elementu nad wejsciem
bo to sztuczne jest ale nad wejściem taki podwyższony daszek

cofniecie na elewacji konsekwentnie bym tez zachował z frontu i z boku
i jednak mniejsze okna w pokojach u gory, nie pamietam czy to poludniowa sciana czy zachodnia. jak poludniowa to bedzie nie do wytrzymania

no i mam nadzieje ze faktycznie beda betonowe architektoniczne tarasy i podjazd
:-)

gieroma
02-12-2009, 16:01
Widzę ze nikt się nie wypowiada :( Czy aż taki zły?

Aktualnie projekt wygląda tak

http://lh3.ggpht.com/_jbm4AEZxMAU/SxaOnhkqdII/AAAAAAAAAGE/hQkk-GApsFA/s640/parter%20poprawa1.jpg

i mnie odpowiada, ale może ktos coś ciekawego jeszcze podpowie

rania
04-12-2009, 22:13
Z tym wyjsciem z wiatrolapu wprost do salonu to rzecz gustu. Mi akurat to nie odpowiada dlatego uznalam to za wade, ale Ty mozesz sadzic inaczej. Troche male wyszly te garderoby, ale w sumie moga robic za duze szafy. Jestes pewna, ze w lazience na dole na jednej scianie zmieszcza sie prysznic, wc i bidet? Jak juz ktos wczesniej zauwazyl, wc obok kuchni mogloby byc spizarnia. Jetsem pewna w 100%, ze nie chcialaby mi sie biegac po kazdy sloiczek codziennie do piwnicy. Tobie tez pewnie szybko sie to znudzi :wink:

gieroma
05-12-2009, 09:41
Troche male wyszly te garderoby, ale w sumie moga robic za duze szafy. Jestes pewna, ze w lazience na dole na jednej scianie zmieszcza sie prysznic, wc i bidet? Jak juz ktos wczesniej zauwazyl, wc obok kuchni mogloby byc spizarnia. Jetsem pewna w 100%, ze nie chcialaby mi sie biegac po kazdy sloiczek codziennie do piwnicy. Tobie tez pewnie szybko sie to znudzi :wink:

Tak te garderoby mają być szafami z takimi nie rzucającymi się w oczy drzwiami szafowymi. Łazienka bedzie miała inna aranżację bo rzeczywiście na tej ścianie bedzie ciasno. Z ta spiżarką na pewno masz rację ale szkoda mi miejsca na spiżarnię. Jakoś to przeboleję a jak nie, to może cos w trakcie sie wymysli. Generalnie obiady w tygodniu jemy poza domem to może ta spiżarnia nie bedzie tak potrzebna codziennie. Dzieki

Magda i Marek
11-12-2009, 12:03
OSTATECZNA WIZUALIZACJA ZGODNA ZE STANEM FAKTYCZNYM Z GRUDNIA 2009. NO PRAWIE BO NIE MA JESZCZE BALUSTRAD I CHYBA BEDA INNE - KOBIETA ZMIENNA JEST:)

http://images45.fotosik.pl/237/ea8e4abcf7eb3690med.jpg

http://images35.fotosik.pl/91/205eab078d706d97med.jpg

http://images43.fotosik.pl/237/b1c0649972ad7904med.jpg

ACHA, NO I TARAS BEDZIE INNY - PRAWDOPODOBNIE LEKKA DRAWINIANA KONSTRUKCJA DECK-DRY. COS W TEN DESEN:

http://images50.fotosik.pl/237/2858ee335d2e386amed.jpg[/img]

beata_80
17-12-2009, 08:25
Proszę o wszelkie opinie na temat projektu indywidualnego. Będę wdzięczna za wszelkie uwagi. Dodam, że dom ma być parterowy z wyjściem na ogród. Wjazd jest od strony zachodniej.
http://images50.fotosik.pl/239/500dcaf69b08fc11med.jpg

MARTINA1
17-12-2009, 08:58
..

Izulek
17-12-2009, 09:03
Wejście do kotłowni chyba zrobiłabym z garazu, bo zbyt dużo tych drzwi w wiatrołapie ...
I co to za pomieszczenie obok spiżarki i obok dużej łazienki?

beata_80
17-12-2009, 09:24
Dziękuje za zainteresowanie.
Powierzchnie są następujące:
Pom. gosp. z wyjściem na ogród 13 m
garaż 42,25m
kuchnia 14 m
jadalnia 14,48 m
salon 30,72 m
spiżarnia 1,8
garderoba obok spiązarni 2,4m
kotłownia 5,88 m
wc dla gości 2 m
pralnia 2,8 m
łazienka 7,8 m
pokój 15,23 m
pokój 17,23m
sypialnia 12,78
garderoba obok sypialni 4,24
przedsionek 6,52
garderoba obok przedsionka 2,47

Obok łazienki znajduje się pralnia, nie wiem czy nie jest za mała. Obok spiżarni jest garderoba, chciałam ją przeznaczyć na obrusy, pościel itp.. Jeżeli chodzi o drzwi do kotłwni uważam, że jest to dobry pomysł. Przedyskutuje to z mężem:)

MARTINA1
17-12-2009, 09:28
...

beata_80
17-12-2009, 09:34
Wymiary pralni to 1,68x1,68m
Czy warto ją poszerzyć kosztem korytarza. Korytarz ma szerokość 1,7m. Można rownież zmniejszyć łazienkę, ale czy wtedy zmieści mi się wanna narożna, natrysk, umywalka, wc i bidet. Czekam na opinie.

MARTINA1
17-12-2009, 09:51
.....................

beata_80
17-12-2009, 10:01
Też mi się tak wydaje. Tylko brakuje mi poomysłu jak ją powiększyć. Myślałam również, żeby przenieść wc do garderoby obok spiżarni. Pralnia miałaby wtedy wymiar 3x1,68, czyli 5 m, ale nie miałabym garderoby... Co o tym sądzisz?

MARTINA1
17-12-2009, 10:14
........................

beata_80
17-12-2009, 10:24
Dzięki za odpowiedź.
Może jeszcze ktoś ma jakieś spostrzeżenia. Bardzo wdzięczna będę za każdą opinię.

PPKZ
18-12-2009, 09:52
Według mnie komunikacja w tym domku jest zbyt duża. Ile jest m2 korytarzy? Salon znajduje się na samiutkim końcu tej dość zawiłej drogi...
Przy tych powierzchniach i ilości pomieszczeń salon jest za mały wg mnie.
Ilość drzwi w przedsionku to faktyczny problem.
Dodatkowo wejście główne jest bardzo niezręczne.
Bardzo niewygodna garderoba przy sypialni 12 metrowej, ciężko tam będzie się poruszać, może lepiej zrobić po prostu zabudowę z przesuwnymi drzwiami - wówczas pokój zyska powierzchnię?

beata_80
18-12-2009, 18:37
Korytarze zajmują ok 17m kw, przy powierzchni użytkowej 140,35m. Korytarz w części oficjalnej ma szerokość 1,7m - czy nie za szeroki? W części prywatej szerokość korytarza to 1,35. Slon łącznie z jadalnią to 45m kw. Myślę, że nie ma sensu powiększać. Jeżeli chodzi o dzrzwi w przedsionku to się zgodzę. Można zlikwidować drzwi do garderoby robiąc przesuwane i ewentualnie przeniś drzwi z kotłowni do garażu. Wejście główne jest ściśle związane z działką. Wjazd na nią będzie ze skrajnej lewej strony. Nad garderobą przy sypialni jeszcze pomyślę, zawsze sypialnię moge powiększyć kosztem pokoju. Co do połozenia salonu to wcześniej na to nie zwróciłam uwagi., teraz zaczyna się zastanawiać czy to nie będzie problem. Dziekuję za opienie i czekam na kolejne.

czytacz69
19-12-2009, 05:56
Jestem spod Rzeszowa. Mamy dylemat: kupić gotowy dom czy samemu zacząć budować?
Zakup: jestem w stanie kupić dom w okolicach Rzeszowa w kwocie 400-500 tys. (160-220 m, działka 8-10 arów) wykończony, praktycznie do zamieszkania (drzwi, okna, podłogi, łazienki, garaż, ogrodzenie, prąd itp. - wszystko jest). Ceny są w miarę realne dla wiosek czy małych miasteczek 20-40 km od Rzeszowa.
Budowa: działka - cena ok. 50 tys (tak średnio szacuję). Pasuje mi dom w dobrym standardzie, od biedy 160-180 metrów. Ile kosztuje zrobienie m2 pod klucz? Jestem niesamowicie zarobiony i nie mam pojęcia o budowlance - z tego względu jestem skłonny zlecić wykonanie jednej firmie. Nie mam wujków czy rodziny, która by mi pomogła bardzo przy budowie.

Mam 200 tys. gotówką, reszta pewnie kredyt

Co radzicie, czy warto tracić czas i nerwy na budowę, czy lepiej kupić w rozsądnych pieniądzach coś gotowego? Jakie macie z tym doświadczenia, na ile można zaufać firmie i nie patrzeć jej codziennie na ręce? Ile czasu może z tym zejść?

czytacz69
19-12-2009, 05:56
Jestem spod Rzeszowa. Mamy dylemat: kupić gotowy dom czy samemu zacząć budować?
Zakup: jestem w stanie kupić dom w okolicach Rzeszowa w kwocie 400-500 tys. (160-220 m, działka 8-10 arów) wykończony, praktycznie do zamieszkania (drzwi, okna, podłogi, łazienki, garaż, ogrodzenie, prąd itp. - wszystko jest). Ceny są w miarę realne dla wiosek czy małych miasteczek 20-40 km od Rzeszowa.
Budowa: działka - cena ok. 50 tys (tak średnio szacuję). Pasuje mi dom w dobrym standardzie, od biedy 160-180 metrów. Ile kosztuje zrobienie m2 pod klucz? Jestem niesamowicie zarobiony i nie mam pojęcia o budowlance - z tego względu jestem skłonny zlecić wykonanie jednej firmie. Nie mam wujków czy rodziny, która by mi pomogła bardzo przy budowie.

Mam 200 tys. gotówką, reszta pewnie kredyt

Co radzicie, czy warto tracić czas i nerwy na budowę, czy lepiej kupić w rozsądnych pieniądzach coś gotowego? Jakie macie z tym doświadczenia, na ile można zaufać firmie i nie patrzeć jej codziennie na ręce? Ile czasu może z tym zejść?

ma
19-12-2009, 06:06
w dobrym tonie jest najpierw szukać i czytać, dopiero potem otwierać nowy wątek.
http://forum.muratordom.pl/post3876848.htm#3876848

ma
19-12-2009, 06:06
w dobrym tonie jest najpierw szukać i czytać, dopiero potem otwierać nowy wątek.
http://forum.muratordom.pl/post3876848.htm#3876848

marekmarian
22-12-2009, 20:24
http://img706.imageshack.us/img706/3427/sfienta.jpg

marekmarian
22-12-2009, 20:28
Magdo, wszystkiego dobrego...

http://img706.imageshack.us/img706/3427/sfienta.jpg

mcmagda
22-12-2009, 20:48
Wielkie dzięki Marku :) Oczywiście i dla Ciebie jak najlepsze życzenia. I dobrego całego Roku Nowego.

Swoją drogą czy udało Ci się coś narysować w weekend?

Dostałam kilka nowych wizulizacji i zgłupiałam od nadmiaru :). Jak chcesz to możesz zerknąć.

marekmarian
22-12-2009, 21:17
Dziękuję!
tak, kombinują nad kilkoma wersjami. jedna uproszcza dwuspad usuwając lukarnę/y i zostawiajac same połaciówki. Szukam taniej minimalistycznej nowoczesnosci. To boli ale jest w tym troche radosci, satysfakcji....kombinuje też ze środkiem, głownie schodami od których zależy wiele......

Bardzo chętnie zerknę! to dobra wiadomosć!

rasia
22-12-2009, 22:58
http://www.urzadzamy.pl/zdjecia/choinka_w_koronkach_601.jpg

Cieplutkich zdrowych spokojnych świąt bożonarodzeniowych w rodzinnej atmosferze życzy rasia.... 8)

Madzia... pokaż wizualki... 8) 8) 8)

aniasmyk
26-12-2009, 08:20
Dziękuję za życzenia i oczywiście również życzę Spokojnych, Rodzinnych Świąt :*

mcmagda
29-12-2009, 18:20
I kilka kolejnych wersji zawiesiłam w albumie. Teraz z klinkierem zamiast płyt włóknocementowych. Jak już jest klinkier grany to może jeszcze i wapień zagrać? Nigdy nie kochałam klinkieru, ale wygląda całkiem nieźle ...

rasia
29-12-2009, 19:43
Noo jakoś ten klinkier do mnie nigdy nie przemawiał... i nadal nie przemawia... :roll: Z dala dom będzie wyglądał jak dwukolorowa bryła, ale z bliska będzie poszatkowany wertykalnym drewnem i drobnym klinkierem... :roll:

marekmarian
29-12-2009, 20:24
Noo jakoś ten klinkier do mnie nigdy nie przemawiał... i nadal nie przemawia... :roll: Z dala dom będzie wyglądał jak dwukolorowa bryła, ale z bliska będzie poszatkowany wertykalnym drewnem i drobnym klinkierem... :roll:

stoję obok, potakuję swoją główką....
jakos w rozkroku to dla mnie... jesli juz klinkier to chyba dałbym inną górę. drewno ładnei gra z betonem, z klinkierem robi sie nieco 'profesrorsko' (sprawy z wiekiem się komplikują...) :)

detale w priv

robert skitek
29-12-2009, 21:10
i ja się zgadzam ;)
za dużo drobnych faktur, za mało kontrastu pomiędzy bryłami.
za to klinkier na zdjęciach świetny - ale tam jednak inna zasada kompozycji...
pozdrawiam

mcmagda
30-12-2009, 14:42
Dzięki za odpowiedzi. Narzekam teraz na klęskę urodzaju :). Nie mogę już dziś patrzeć na wizualizację. Odpocząć trochę muszę i sobie to poustawiać. I męża muszę tak umęczyć, żeby mi decyzję zostawił.

Może w tej sytuacji wizulanie o wnętrzu pomyślę:

- problem główny - nie chciałabym funckjonalnie jednak jednej przestrzeni salon - kuchnia - jadalnia:

a) gdzie kominek - czy wykorzystywać jako taką właśnie przegrodę?

b) kuchnia - czy jest jakaś szansa na jej ewentualnie odcięcie, np. dużą suwaną bardziej ścianą niż drzwiami, ewentualnie dobudowanie jakiegoś murku czy czegoś

Wszystkie propozycje i sugestie miło widziane.

Próbowałam sobie to w SketchUp-ie malować, żeby poczuć przestrzeń, ale słabo mi to wychodzi.

A może to najwyższy czas żeby wejść z architektem wnętrz? Bo teraz te decyzje się już wzajemnie mocno przenikają?

Gdzie ja byłam jak rozdawali wyobraźnię przestrzenną? No tak ... stałam w kolejce po daltonizm :)

rasia
30-12-2009, 19:23
Madzia, od samego początku optuję za kominkiem po środku... i wyspą... pisałam Ci które wnętrze mi się najbardziej podoba... 8) rzuty nr 25. 8) Może dlatego, że ja tak mam... :roll: , ale sprawdza mi się znakomicie... :D

Zrelaksuj się noworocznie i samo Ci się poukłada... :D

marekmarian
30-12-2009, 19:34
Madzia, od samego początku optuję za kominkiem po środku... i wyspą... pisałam Ci które wnętrze mi się najbardziej podoba... 8) rzuty nr 25. 8) Może dlatego, że ja tak mam... :roll: , ale sprawdza mi się znakomicie... :D

Zrelaksuj się noworocznie i samo Ci się poukłada... :D

znowu to samo... potakuję główką :) następnym razem muszę być szybszy :)

Meritum: wolałem kominek jako wyspę, zdecydowanie, mocno oddzielającą przestrzenie od siebie (no i zauważalny jako decyzja a nie 'przystawka przy okazji'). Moze nawet ciutkę większy. Jedyny jego minus to to, że byłza blisko stołu jadalnianego i smażył pośladki :)

aha. apropos białych kominków w które wciska sie smakowicie drewno na renderkach czy fotkach. Widzialem kilka takich. Po tyogdniu-miesiacu nadaje sie do malowania. To tak btw.

Na tych rederkach to mi sie kuchnia zlewa w płaskiego Kandinskiego :) Poza tym żaden ze mnie kucharz i bywalec wiec tu zostawiam pole opiniom Pań i sam chetnie poczytam. Jak dla mnie to jest w miare ok (ze smaczną wyspą) i faktycznie dalbym sobie kilka dni luzu na dystans.

Wnetrzarz podobno lepszy jest na starcie bo od niego wiele zależy (w sumie nawet piony i instalacje). Zacząłbym już z nim rozmawiać (znaczy Tobie doradzam, ja za cienki jestem:))

marekmarian
30-12-2009, 19:53
przegladam sobie Twoje inspiracje (sporo dla mnei ciekawych) i tak sobie pomyslalem, moze chcesz sobie zainwestowac w taki model żaluzji? ma ten plus ze podniesione robią okap. Niestety są mało eleganckie i delikatne (po złożeniu)

http://lh3.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SljDRHCOqEI/AAAAAAAAA8M/EZ1jLSDhz0o/s800/Villa%20Roling%20Paul%20de%20Ruiter%205740233_04.j pg

Prawdopodobnie jest problem kosztu i problem mechanizmu podnoszącego (lekko, dla kobiety)

rasia
31-12-2009, 10:42
http://www.holidays.zingerbugimages.com/NewYear/happy_new_year_reflecting_smile.gif Coby Wam się dobrze działo budowało meblowało i mieszkało!!! 8)
Życzy rasia. :D

mcmagda
31-12-2009, 14:22
Dzięki najmocniej za rady - od początku się z nimi zgadzam, ale muszę jeszcze popotwierdzać. Zgodnie z radami daję sobie chwilkę czasu na złapanie dystansu. Nie jest to jednak najłatwiejsze, bo siedzę u teściów jeszcze do niedzieli w pokoju przy kominku z dużym panoramicznym oknem na wzgórza i trafia mnie cały czas, że nie mam takiego widoku u siebie na działce. No a poza tym zawsze jak mieszkam w domu na jakichś wakacjach to nie mogę przestać analizować.

O właśnie mnie mąż pogonił, że czas się szykować na imprezkę. Do Siego Roku!

marekmarian
02-01-2010, 10:02
widok na wzgorza jest dobry dla psychiki. Wiem to na pewno :)

ale nie o tym
http://www.oparch.net/buildings/concrete/images/p1.png

Jak juz koniecznie chciałbym kominek z boku to chyba chciałbym go pokazać, by był zdecydowanym gestem, użytym jako świadoma decyzja projektowa a nie coś ukrytego za ścianą.... A przy okazji mógłbym spróbować zdublować go od strony werandy.. o ile nie byłaby to zbyt sąsiado-obczajalna przestrzeń :) (a u mnie nie jest)

anula05
09-01-2010, 16:43
Witam,
jesteśmy na etapie kończącym powoli koncepcję naszego domu. Jestem ciekawa Waszych opinii. Szukam pomysłów na to, jak zmodyfikować front budynku, aby sprawiał wrażenie ciekawszego i lżejszego. Załączam rzut parteru - piętro dodam lada dzień. Wszelkie uwagi mile widziane,
dziękuję.

anula05
09-01-2010, 16:43
Witam,
jesteśmy na etapie kończącym powoli koncepcję naszego domu. Jestem ciekawa Waszych opinii. Szukam pomysłów na to, jak zmodyfikować front budynku, aby sprawiał wrażenie ciekawszego i lżejszego. Załączam rzut parteru - piętro dodam lada dzień. Wszelkie uwagi mile widziane,
dziękuję.

oresund
09-01-2010, 19:02
a jak to jest posadowione wzgledem stron swiata, wjazdu, odległosci od płotu, jak duza działka?

co to za pomieszczenia obok kuchni, jakby spizarnia, ale wejscie z korytarza a nie z kuchni?

oresund
09-01-2010, 19:02
a jak to jest posadowione wzgledem stron swiata, wjazdu, odległosci od płotu, jak duza działka?

co to za pomieszczenia obok kuchni, jakby spizarnia, ale wejscie z korytarza a nie z kuchni?

marekmarian
09-01-2010, 20:41
oresund, pewnie wynika to z szafki/półek na ścianie wewnętrznej w kuchni... nowocześnie lita (płaskie lico) zapewne jest. To teraz jest dość modne i ma sporo blichtru...

jesli komink jest jedno lub dwustronny to szkoda bo urok palonego drewna idzie na schody... lub na odrobinkę jadalni. Jesli narożny - idzie tylko do kuchni lub tylko do salonu... Sens by miał gdyby był otwarty (taka wisząca z sufitu rura z parasolem, nad otwartym dla wszystkich stron paleniskiem...

poza tym jak dla mnie ok.. ciekawa zabawa w kompilowanie drewna z tynkiem w różnych sekcjach.. bryła robi sie ciekawa... może tylko mam odczucie pogubienia sie na które werandy (jednej?) zerkam (trochę dla mnie za dużo zakamarków na zewnątrz...)

Ładne renderki robi pdv, ale z realizmem życia to chyba tylko pierwszy ma coś wspólnego... mam na myśli różnicę raju od przyziemnych zakończeń...
I na tym pierwszym całość bardzo mi pasuje. jest taka elegancka w ciekawy sposób.

fajny pomysł z pionowymi żaluzjami (sam tak robię na jednym dużym oknie :) czyżbym był taki zdolny jak architekci ?:) :wink: )

aha. śnieg który nałożono na renderek zaokrąglił narożniki bryły i powiem szczerze, milej, przyjaźniej, ale i futurystyczniej się zrobiło... ciekawy przypadkowy (?) efekt...

marekmarian
09-01-2010, 20:41
oresund, pewnie wynika to z szafki/półek na ścianie wewnętrznej w kuchni... nowocześnie lita (płaskie lico) zapewne jest. To teraz jest dość modne i ma sporo blichtru...

jesli komink jest jedno lub dwustronny to szkoda bo urok palonego drewna idzie na schody... lub na odrobinkę jadalni. Jesli narożny - idzie tylko do kuchni lub tylko do salonu... Sens by miał gdyby był otwarty (taka wisząca z sufitu rura z parasolem, nad otwartym dla wszystkich stron paleniskiem...

poza tym jak dla mnie ok.. ciekawa zabawa w kompilowanie drewna z tynkiem w różnych sekcjach.. bryła robi sie ciekawa... może tylko mam odczucie pogubienia sie na które werandy (jednej?) zerkam (trochę dla mnie za dużo zakamarków na zewnątrz...)

Ładne renderki robi pdv, ale z realizmem życia to chyba tylko pierwszy ma coś wspólnego... mam na myśli różnicę raju od przyziemnych zakończeń...
I na tym pierwszym całość bardzo mi pasuje. jest taka elegancka w ciekawy sposób.

fajny pomysł z pionowymi żaluzjami (sam tak robię na jednym dużym oknie :) czyżbym był taki zdolny jak architekci ?:) :wink: )

aha. śnieg który nałożono na renderek zaokrąglił narożniki bryły i powiem szczerze, milej, przyjaźniej, ale i futurystyczniej się zrobiło... ciekawy przypadkowy (?) efekt...

Elfir
09-01-2010, 21:50
a gdzie jest toaleta?
troszkę niewyraźny ten rzut i nie mogę odczytać napisów.
Ale co by mi nie odpowiadało - wyjście z garażu na część mieszkalną. Uważam, ze z garażu powinno być przejście do wiatrołapu czy holu, w którym można zdjąc buty, odwiesić kurtkę. A tak depcze się brudnymi butami.

Elfir
09-01-2010, 21:50
a gdzie jest toaleta?
troszkę niewyraźny ten rzut i nie mogę odczytać napisów.
Ale co by mi nie odpowiadało - wyjście z garażu na część mieszkalną. Uważam, ze z garażu powinno być przejście do wiatrołapu czy holu, w którym można zdjąc buty, odwiesić kurtkę. A tak depcze się brudnymi butami.

anula05
10-01-2010, 09:34
Dziękuje. Mijajac zabudowę w holu po lewej wejście do kotlowni i schowka gospodarczego. Kolejne drzwi to łazienka a z niej wejście do sauny. Przy tak dużej kuchni i pomieszczeniach przy garażu, zrezygnowalismy ze spizarni. Dziękuje za uwagę o wejściu z garażu do części mieszkalnej, bardzo słuszna.

anula05
10-01-2010, 09:34
Dziękuje. Mijajac zabudowę w holu po lewej wejście do kotlowni i schowka gospodarczego. Kolejne drzwi to łazienka a z niej wejście do sauny. Przy tak dużej kuchni i pomieszczeniach przy garażu, zrezygnowalismy ze spizarni. Dziękuje za uwagę o wejściu z garażu do części mieszkalnej, bardzo słuszna.

aniasmyk
13-01-2010, 17:46
Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie :)
Nie było ani czasu ani większego zapału, żeby wklejać jakieś zdjęcia, ale budowa ruszyła pełną parą :)
Dodaję fotoreportarz mojego autorstwa :)

aniasmyk
13-01-2010, 17:57
http://foto0.m.onet.pl/_m/16423bed489c2b2ce434ac1d8c6bd53c,10,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/702af2f52487bc86b08f01ce97cddf37,10,19,0.jpg
"Mała" dziurka :D Trochę ziemi się uzbierało- sąsiedzi byli przerażeni... :)

http://foto2.m.onet.pl/_m/af07cbd0108f43266b1d5978d2f75a72,10,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/bd955eed2666bbef292d4cbaa3a577ef,10,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/1dc456064ff88e800be21a13075c09d7,10,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/a907c72c2064a782ae5a37d0cf4c0598,10,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/d0f6ae8650d6502397925b446899b3f7,10,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/43e6114c3d42792ae3939e724bf32da3,10,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/fc8d95cfb590fcf7bcbfe366c48544d4,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/e4326d0724733b883a722b12585ad856,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/680b9d0415b30527839fee2524a75e3d,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/3f52bcef4ec1301b26ff71828eca6826,10,19,0.jpg

aniasmyk
13-01-2010, 18:04
http://foto0.m.onet.pl/_m/50d854cb716323e55c3572d9573b6e6c,10,19,0.jpg
Nasza śliczna psinka oczywiście obserwowała postęp prac :)

http://foto2.m.onet.pl/_m/b373fb2f89fa5ed5b32eec37d7b321b2,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/b871201aa22fe8fe73b3d187c1563f32,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/e15091d2601ac234e1c95cb364c19795,10,19,0.jpg
No i zaczęła powstawać piwnica.

http://foto1.m.onet.pl/_m/1aaebbfac277ac6101c3ec1595b87d15,10,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/cf40f87d02d38c10d8288c4f20687fec,10,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/7c450e12cc0cbb322ca28afeccf4558c,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/003940a7b9523e1d5271c87623a75956,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/a0ee046a720ed60f97d222eb5beee196,10,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/bd7c99de657c26636fa11c7544ae44b3,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/b263b9b1c7cbc412a47474ea7d90fbee,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/866c16c6532f4ab9f12c5827732c0c5e,10,19,0.jpg
Widok od ogrodu...z tej ogromnej góry ziemi :)

http://foto2.m.onet.pl/_m/1d1bd72acd6f6da9f1731385fc6eb9ca,10,19,0.jpg
Jak widać budowa toczyła się etapami... jedna połowa teraz... a gdy ta schnie druga dopiero powstaje... pozwoliło to zaoszczędzić wiele czasu.


http://foto2.m.onet.pl/_m/e21d62ca64a1aa8410043670596cc1a2,10,19,0.jpg
...a teraz garaż..

aniasmyk
13-01-2010, 18:25
http://foto1.m.onet.pl/_m/f876bdecb1ab6ab2421f3540df5b77b5,10,19,0.jpg
I wreszcie pierwsza, upragniona warstwa bloczków :)))

http://foto3.m.onet.pl/_m/a46d69f3c762d71776f733ba84ba7fe3,10,19,0.jpg
Jeden z nich oczywiście musiał być nasz :)

http://foto3.m.onet.pl/_m/02b93d96d9d1642ee1e17ef3d03ffc43,10,19,0.jpg
:)

http://foto0.m.onet.pl/_m/ccec33b7a61fbe18227f56a18cd1bf44,10,19,0.jpg
Drenaż

http://foto0.m.onet.pl/_m/a03f543b4b1a92c631d23ff7ebdf937c,10,19,0.jpg
I wspaniałe okno tuż przy ziemi :)

http://foto1.m.onet.pl/_m/c187259e1864e5e2d2f9f74961c78965,10,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/3ea382f42453fb0079471c3cd924a894,10,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/98df2fc9c3edcf3f0164151a8e904a5f,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/7d0b957db01a4a8ebf6945b6c7bfeba6,10,19,0.jpg
Brama garażowa...

http://foto2.m.onet.pl/_m/47a8944136e8231b990d23686c0afbce,10,19,0.jpg
Nagły atak zimy :D - 14 października 2009 :)


http://foto0.m.onet.pl/_m/efa19a961bdd0d16abd5048d31fc9260,10,19,0.jpg
Podest nad frontowym wejściem...

http://foto2.m.onet.pl/_m/9b00de5f190ef27e75880aa3e1207d06,10,19,0.jpg
... i drugi na schody

http://foto1.m.onet.pl/_m/01a5aa233afb85ddcff9b709b791c969,10,19,0.jpg
Podciągi.

http://foto0.m.onet.pl/_m/573fac99b2134bcc17f1b2e831950398,10,19,0.jpg
Komin :)

http://foto0.m.onet.pl/_m/1c42dcf4e4e905fe8aea88300a7ddc8c,10,19,0.jpg
Potężne zbrojenie na część domu która "wisi" nad garażem.

http://foto2.m.onet.pl/_m/c68784df3e37a20f8968e5493110c1b2,10,19,0.jpg
Zalewanie...

http://foto2.m.onet.pl/_m/8cf7c14333ededbc7b5751ba5e61b17e,10,19,0.jpg
...nie było łatwo :)

http://foto0.m.onet.pl/_m/87afdf42e03155034fc67fa7c29fa9bc,10,19,0.jpg
...w międzyczasie po drugiej stronie...

http://foto3.m.onet.pl/_m/2d275f42c06e494b9767fd71e6faa62b,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/2e8cf19d2f62a7cf59eed29f33f34232,10,19,0.jpg
Nawis nad garażem

http://foto1.m.onet.pl/_m/29c571124e9aaba67e85e15fc261b831,10,19,0.jpg
Mały bałagan :)

http://foto2.m.onet.pl/_m/0ef4589404b26c994d6ddfe00b8df876,10,19,0.jpg
Okna gotowe :)

http://foto0.m.onet.pl/_m/61c2ba2a9782760bf8ceb8038eb6bd94,10,19,0.jpg
Elewacja ogrodowa :)

http://foto3.m.onet.pl/_m/46626b0df114b4af007562a92ca4b487,10,19,0.jpg
Widok na naszą sypialnię... jeszcze bez ściany...

http://foto1.m.onet.pl/_m/c9fc546ba61e33d095b54140d8546371,10,19,0.jpg
... i już :)

http://foto0.m.onet.pl/_m/ba7b9436d3db2d26413ffc255a6a2fec,10,19,0.jpg
Na koniec ścianka w piwnicy :)




Budowę zamknęliśmy na zimę - 26 listopada 2009 - małym oblewaniem :) Zdjęć z imprezy nie wkleję ;)

aniasmyk
13-01-2010, 18:59
Po postawieniu ścian wszystko wygląda inaczej... nie ma na tyle dużo miejsca, żeby przy schodach postawić duży stół na imprezy.
Dlatego kombinujemy jak koń pod górkę :) myślałam, żeby przestawić kuchnię pod okno... tam gdzie znajduje się teraz garderoba i gainet, ale stoi już komin... kuchnia musiałaby być zamknięta albo komin przestawiony... musiałabym zrezygnować z gabinetu, garderoby, nie byłoby spiżarki przy kuchni a ubikacja musiała by być zaraz przy stole... chyba mało komfortowo co? i zdecydowanie za dużo miejsca by było :)

http://foto0.m.onet.pl/_m/f7f92d4be82d6b35becc55be380aa5c4,10,19,0.jpg
Tak to miało wyglądać

http://foto1.m.onet.pl/_m/cd72bc51d05e1e39bf9066746eb90a59,10,19,0.jpg
Tak by wyglądało po zmianie kuchni...

http://foto0.m.onet.pl/_m/64127864a461655930afa2ba49821d80,10,19,0.jpg
A tak wymyśliłam wczoraj :)
I muszę się poradzić kogoś kompletnie nie związanego z tym domem.
Co myślicie?
Byłoby sporo miejsca, powstała by piękna duża jadalnia (stół można rozciągnąć w stronę salonu lub poziomo, pod schody), kuchnia nadal byłaby otwarta i z wyspą, gabinet i garderoba bez większych zmian, komina nie trzeba przestawiać, ubikacja w ustronnym miejscu a pom gosp. na przeciwko kuchni.

Proszę o konstruktywną krytykę... :)

marekmarian
13-01-2010, 19:18
witaj
tak sobie pomyslalem na zdjeciach, ze tez te dwa samochody mogą sie tam nie zmieścić obok siebie (garaż) ale to pewnie wrażenie tylko

Tak na szybko...
Ja w jednej z wersji układu wnętrza u siebie kombinuje z podobnymi do tych schodami:
http://therewasrain.com/2010/01/01/one-hundred-fifty-nine/
tyle ze u mnie o 1-2 stopnie niższy jest ten podest i spełnia rolę siedziska przy stole. Jest to na pewno mniej reprezentacyjne ale u mnie jest układ otwartego salonu z schodami przy których stałby stół. od kominka przez salon a konczac na scianie na ktorej sa schody a miedzy nimi a salonem - stół na 6-8 osób.

Oczywiscie to tylko bardzo rezerwowo. Twoje propozycje wydaja sie byc ciekawe... może poza jedna rzeczą, unikałbym WC przy stole obiadowym.. nawet psychologicznie... Lepsze jest juz to w dawnym gabinecie tylko duzo do niego lawirowania z salonu i wejścia do domu..

pod schodami nie dacie rady wcisnąć WC ?

aniasmyk
13-01-2010, 19:44
Te schody piękne...
A ja nie chciałabym ubikacji pod moimi schodami... Chciałabym tam postawić jakiś fajny fotel, poza tym jest tam okno. A schody zrobiły by się ciężkie a chę takie:
http://foto1.m.onet.pl/_m/68fb9550b0cb6ec1bbb127e2ff8c0e9d,10,19,0.jpg
nie wyobrażam sobie postawić pod nimi ściany...


http://foto2.m.onet.pl/_m/259c3de6e490e76c9436e182d1943236,10,19,0.jpg
Chciałabym, żeby to wyglądało tak jak tutaj... drzwi wejściowe, później wiatrołap z czarnego szkła, schody, tylko patrząc na to zdjęcie moje byłyby po prawej stronie. A w miejsce stołu postawiłabym taką ogromną donicę moich ukochanych storczyków a dalej, przy oknie, pod schodami jakiś ciekawy fotel :)

marekmarian
13-01-2010, 20:02
aha.. .teraz rozumiem ,wiec te schody zakrecaja w prawo gdzies na wysokosci 180cm ? i teoretycznie nad stolem, jego koncem?

schody jakie pokazuejsz sa ażurowe wiec tam optycznie jest światło. Stół na rysunku masz z mocno rozstawionymi krzesłami (mogą stac zasuniete na potrzeby komuikacji)

300cm to rzeczywiscie nie jest duzo, schody biorą 110, zostaje 190. stół musi miec minimum 75cm, krzesla około 45 to daje 90, zostaje swiatła 35 cm. fakt malo, ale tam od salonu nie ma sciany, pdo schodami światło... probowaliscie z centymetrem albo tekturowymi makietami z pudeł jakos to zaimprowizowac ?

aniasmyk
13-01-2010, 20:24
http://foto3.m.onet.pl/_m/83d30f121138bcfa7a3817d1276d73ab,10,19,0.jpg
Tak by to miało wyglądać...

http://foto3.m.onet.pl/_m/6e12e8de1bfe25643c3e07f635218263,10,19,0.jpg

Ale wszyscy nam odradzają stół zaraz przy wejściu... i chyba mają rację... będzie tłok i jakoś nieprzyjemnie zimno przy otwarciu drzwi...

Tak mamy zamiar na wiosnę ustawić sobię jakieś pudła czy coś innego w kilku wersjach i wtedy zdecydujemy co będzie najlepsze. Wszystko wychodzi dopiero w praniu... :)

marekmarian
14-01-2010, 11:13
jesli to cos pomiędzy jadalnia a salonem to faktycznie kominek, to moze takie rozwiązanie (dedykowane i mobilne ;)) się Wam przyda

http://www.trendir.com/archives/003240.html

marekmarian
14-01-2010, 11:13
jesli to cos pomiędzy jadalnia a salonem to faktycznie kominek, to moze takie rozwiązanie (dedykowane i mobilne ;)) się Wam przyda

http://www.trendir.com/archives/003240.html

adk1975
14-01-2010, 11:54
czytałam sobie wpisy T i A i doszłam do wniosku że też mam prośbę. ktoś kto czyta mój dziennik wie, że jestem na etapie planów kupowania starej stodoły i przeróbki jej na dom. w związku z tym jestem też na etapie planowania swojego gniazda. i oto moje pierwsze w życiu plany. bardzo proszę o opinie i sugestie
usunęłam zdjęcia bo braknie mi miejsca na fotosiku ;) ale poniżej będą zaraz nowe

anula05
14-01-2010, 12:17
Dzieki, ciekawe ile to cudo kosztuje....
Myslalam o czyms takim:

http://lh5.ggpht.com/_E5KQowxxN9E/S08H6lTfd9I/AAAAAAAAI_A/Ufcjct9uPr8/kominek1.jpg

lub takim
http://lh5.ggpht.com/_E5KQowxxN9E/S08H6yD2gGI/AAAAAAAAI_E/Orexq6ohS4g/kominek2.jpg

ale to zależeć będzie od funduszy...

anula05
14-01-2010, 12:17
Dzieki, ciekawe ile to cudo kosztuje....
Myslalam o czyms takim:

http://lh5.ggpht.com/_E5KQowxxN9E/S08H6lTfd9I/AAAAAAAAI_A/Ufcjct9uPr8/kominek1.jpg

lub takim
http://lh5.ggpht.com/_E5KQowxxN9E/S08H6yD2gGI/AAAAAAAAI_E/Orexq6ohS4g/kominek2.jpg

ale to zależeć będzie od funduszy...

marekmarian
14-01-2010, 12:48
kominek niezły (podoba mi sie idea) ! jakoś zaskakujący ale logiczny w tym miejscu:)

Rzuty pietra są dla mnie lamera ok. Mam tylko dwa 'ale'
1. konieczność mocnego wyciszenia sciany sypialni gdzie głowy stykają sie z geberitami..
2. jesli bedzie Was tam 2 + 3 dzieci (lub gości) to ta łazienka może być polem bitwy :)