PDA

Zobacz pełną wersję : PROJEKT INDYWIDUALNY - wymiana doświadczeń, pytania, dyskusja nad planami



Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

suszeka
27-06-2006, 22:05
hej popieram - zastanów się nad tym projektem...
kiepski pomysł....

ale to tyko moja opinia

pozdro )))))))))

suszeka
27-06-2006, 22:05
hej popieram - zastanów się nad tym projektem...
kiepski pomysł....

ale to tyko moja opinia

pozdro )))))))))

Violek
27-06-2006, 22:54
nie chciałabym mieć wejścia do sypialni z salonu
a dlaczego ??? Mnie to nie przeszkadza - chodzilo mi o to zeby nie bylo starty m2 na korytarze


z jadalni do kuchni masakryczna odległość
stół z krzesłami w jadalni na drzwiach z dwóch stron
wc faktycznie mało dostępne
Własnie wymysliłam ze mogę przeniesc schody i wejscie na drugą stronę a stoł na prawą stronę - wtedy te problemy sie same rozwiążą ;)
Swoją drogą to zastanawiam sie dlaczego architekt sam na to nie wpadł? :oops:


babcia przy kuchni, nie wiem czy to dobry pomysł
dlaczego nie??? Bedzie miała blizej do jedzonka jak zgłodnieje - zwłaszcza ze ma porblemy z chodzeniem (jak wiekszosc starszych ludzi )
Chyba też zrezygnuję z aneksu kuchennego dla niej bo i tak bedzie z nami jadać :D

Dzieki za krytyczne uwagi.
Ten projekt jest na etapie koncepcyjnym wiec wiele jeszcze moge zmienić .
Dlatego bardzo proszę o dalsze uwagi na jego temat - potem bedzie za pozno :)

Violek
27-06-2006, 22:54
nie chciałabym mieć wejścia do sypialni z salonu
a dlaczego ??? Mnie to nie przeszkadza - chodzilo mi o to zeby nie bylo starty m2 na korytarze


z jadalni do kuchni masakryczna odległość
stół z krzesłami w jadalni na drzwiach z dwóch stron
wc faktycznie mało dostępne
Własnie wymysliłam ze mogę przeniesc schody i wejscie na drugą stronę a stoł na prawą stronę - wtedy te problemy sie same rozwiążą ;)
Swoją drogą to zastanawiam sie dlaczego architekt sam na to nie wpadł? :oops:


babcia przy kuchni, nie wiem czy to dobry pomysł
dlaczego nie??? Bedzie miała blizej do jedzonka jak zgłodnieje - zwłaszcza ze ma porblemy z chodzeniem (jak wiekszosc starszych ludzi )
Chyba też zrezygnuję z aneksu kuchennego dla niej bo i tak bedzie z nami jadać :D

Dzieki za krytyczne uwagi.
Ten projekt jest na etapie koncepcyjnym wiec wiele jeszcze moge zmienić .
Dlatego bardzo proszę o dalsze uwagi na jego temat - potem bedzie za pozno :)

mika31
28-06-2006, 00:48
Dla mnie też fatalnie niefunkcjonalny.
Ta sypialnia z wejściem od kuchni, wejście z wiatrołapu do reszy pomieszczeń przez cały salon, jadalnia w tym miejscu...
A tani to on na bank nie będzie.

mika31
28-06-2006, 00:48
Dla mnie też fatalnie niefunkcjonalny.
Ta sypialnia z wejściem od kuchni, wejście z wiatrołapu do reszy pomieszczeń przez cały salon, jadalnia w tym miejscu...
A tani to on na bank nie będzie.

izat
28-06-2006, 21:39
nie chciałabym mieć wejścia do sypialni z salonu
a dlaczego ??? Mnie to nie przeszkadza - chodzilo mi o to zeby nie bylo starty m2 na korytarze


z jadalni do kuchni masakryczna odległość
stół z krzesłami w jadalni na drzwiach z dwóch stron
wc faktycznie mało dostępne
Własnie wymysliłam ze mogę przeniesc schody i wejscie na drugą stronę a stoł na prawą stronę - wtedy te problemy sie same rozwiążą ;)
Swoją drogą to zastanawiam sie dlaczego architekt sam na to nie wpadł? :oops:


babcia przy kuchni, nie wiem czy to dobry pomysł
dlaczego nie??? Bedzie miała blizej do jedzonka jak zgłodnieje - zwłaszcza ze ma porblemy z chodzeniem (jak wiekszosc starszych ludzi )
Chyba też zrezygnuję z aneksu kuchennego dla niej bo i tak bedzie z nami jadać :D

Dzieki za krytyczne uwagi.
Ten projekt jest na etapie koncepcyjnym wiec wiele jeszcze moge zmienić .
Dlatego bardzo proszę o dalsze uwagi na jego temat - potem bedzie za pozno :)

skoro Twoim założeniem jest nie miec korytarza to Twoja wola
wg mnie to lekka pomyłka, bo salon staje się częściwo korytarzem-komunikacją
jadalnia zaraz za wiatrołapem .... wyobrażasz to sobie??
wiatrołap mały strasznie, brak holu do tego, pomieścicie się z szafą na ubrania, okrycia, buty, parasole itp?

babci nie będzie przeszkadzało krzątanie się całej rodzinki po kuchni i walenie garami??
zazwyczaj starsi ludzie cenią sobie spokój i ustronne mioejsca, ale to
Twojej babci wola, może tak lubi

a co zmieni jeśli przeniesiesz schody na drugą stronę salonu? czy źle zrozumiałam?

uff całe szczęście, że to koncepcja ...

izat
28-06-2006, 21:39
nie chciałabym mieć wejścia do sypialni z salonu
a dlaczego ??? Mnie to nie przeszkadza - chodzilo mi o to zeby nie bylo starty m2 na korytarze


z jadalni do kuchni masakryczna odległość
stół z krzesłami w jadalni na drzwiach z dwóch stron
wc faktycznie mało dostępne
Własnie wymysliłam ze mogę przeniesc schody i wejscie na drugą stronę a stoł na prawą stronę - wtedy te problemy sie same rozwiążą ;)
Swoją drogą to zastanawiam sie dlaczego architekt sam na to nie wpadł? :oops:


babcia przy kuchni, nie wiem czy to dobry pomysł
dlaczego nie??? Bedzie miała blizej do jedzonka jak zgłodnieje - zwłaszcza ze ma porblemy z chodzeniem (jak wiekszosc starszych ludzi )
Chyba też zrezygnuję z aneksu kuchennego dla niej bo i tak bedzie z nami jadać :D

Dzieki za krytyczne uwagi.
Ten projekt jest na etapie koncepcyjnym wiec wiele jeszcze moge zmienić .
Dlatego bardzo proszę o dalsze uwagi na jego temat - potem bedzie za pozno :)

skoro Twoim założeniem jest nie miec korytarza to Twoja wola
wg mnie to lekka pomyłka, bo salon staje się częściwo korytarzem-komunikacją
jadalnia zaraz za wiatrołapem .... wyobrażasz to sobie??
wiatrołap mały strasznie, brak holu do tego, pomieścicie się z szafą na ubrania, okrycia, buty, parasole itp?

babci nie będzie przeszkadzało krzątanie się całej rodzinki po kuchni i walenie garami??
zazwyczaj starsi ludzie cenią sobie spokój i ustronne mioejsca, ale to
Twojej babci wola, może tak lubi

a co zmieni jeśli przeniesiesz schody na drugą stronę salonu? czy źle zrozumiałam?

uff całe szczęście, że to koncepcja ...

bluebell
29-06-2006, 02:43
Violek

oh my good , to jakas architektoniczna porazka :o

sory, ale jak mozna tak rozplanowac funkcje ? :o

salon = korytarz
kuchnia = czesciowo korytarz

czy to rysowal architekt ??? :o

bluebell
29-06-2006, 02:43
Violek

oh my good , to jakas architektoniczna porazka :o

sory, ale jak mozna tak rozplanowac funkcje ? :o

salon = korytarz
kuchnia = czesciowo korytarz

czy to rysowal architekt ??? :o

piejar
29-06-2006, 05:30
Zacznę od pozytywów: jakaś myśl w tym jest. Jeżeli Tobie to odpowiada, wydaje się proste i logiczne to tak buduj. Widzę, że zależy Ci na dużej liczbie pokoi, co ma swoje pozytywy. Czasem dom jest duży, ma hektary holi czy salonów a tak naprawdę nie ma się gdzie w nim "zaszyć". Spora liczba łazienek, rozrzuconych po całym domu, trochę skomplikuje sprawę rozprowadzenia wody i kanalizy ale są to stosunkowo tanie rzeczy. Masz jakieś rzuty elewacj? To jest jakieś "dworkopodobne"?
Za to na 100% wiem, że tanie to nie będzie ... :D . Oczywiście pojęcia "tanio" i "drogo" są względne.

piejar
29-06-2006, 05:30
Zacznę od pozytywów: jakaś myśl w tym jest. Jeżeli Tobie to odpowiada, wydaje się proste i logiczne to tak buduj. Widzę, że zależy Ci na dużej liczbie pokoi, co ma swoje pozytywy. Czasem dom jest duży, ma hektary holi czy salonów a tak naprawdę nie ma się gdzie w nim "zaszyć". Spora liczba łazienek, rozrzuconych po całym domu, trochę skomplikuje sprawę rozprowadzenia wody i kanalizy ale są to stosunkowo tanie rzeczy. Masz jakieś rzuty elewacj? To jest jakieś "dworkopodobne"?
Za to na 100% wiem, że tanie to nie będzie ... :D . Oczywiście pojęcia "tanio" i "drogo" są względne.

izat
29-06-2006, 08:30
Violek,
pisała, że dach ma być dwuspadowy
nie wyobrażam sobie go przy tak dużej powierzchni :o
tzn wyobrażam ale .................
chyba że będzie to kolejna a'la stodółka :( :roll:

izat
29-06-2006, 08:30
Violek,
pisała, że dach ma być dwuspadowy
nie wyobrażam sobie go przy tak dużej powierzchni :o
tzn wyobrażam ale .................
chyba że będzie to kolejna a'la stodółka :( :roll:

Violek
29-06-2006, 13:08
Dzięki za kolejne opinie :)))
Trochę przeraża mnie to ze nikomu sie NIE podoba :((
Ale moze wynika to własnie z tego ze u nas projektuje sie inaczej ;)


Czasem dom jest duży, ma hektary holi czy salonów a tak naprawdę nie ma się gdzie w nim "zaszyć".
Ja wlasnie uwazam ze np. hol 20m2 - a czesto tak jest - to strata miejca i pieniędzy , dlatego nie chcialam korytarzy


Spora liczba łazienek, rozrzuconych po całym domu, trochę skomplikuje sprawę rozprowadzenia wody i kanalizy ale są to stosunkowo tanie rzeczy.
Lazienki sa w zasadzie w 2 pionach.
No moze ta dla gosci troszke dalej ale slyszalam ze na parterze to nie problem? Moze cos jeszcze poprawimy ;)



Za to na 100% wiem, że tanie to nie będzie ... :D . Oczywiście pojęcia "tanio" i "drogo" są względne.
No wlasnie - ja mysle ze dom o takiej samej powierzchni z wykuszami , lukarnami, balkonami, korytarzami kosztowalby znacznie drozej....... A moze się mylę ???
Nam zależy bardziej na tym zeby kazdy mial swoj kąt i zeby powierzchia wspolna ( salon, jadalnia , kuchnia byla jak najwieksza )

Gora bedzie wykanczana potem w miare mozliwosci finansowych i potrzeb.

Dlatego staralismy sie zrobic protą bryłe, malo scian na dole, dach dwuspadowy ( ale mi stodółki sie podobają :) czemu nie? To tradycja a dworki z mody wyjdą ;) )
Rzutów z zewnątrz jeszcze nie mam.


bluebell - zgadza sie - to rysował architekt

salon = korytarz
kuchnia = czesciowo korytarz
W razie duzej ilosci gosci ...... bardzo przydatne :)


Widzialam trochę domów gdzie było podobnie i wygladalo to niezle ;)
Oglądacie czasem amerykanskie filmy?
Zauwazyliscie ze tam wchodzi sie bezposrednio do salonu?


co zmieni jeśli przeniesiesz schody na drugą stronę salonu? czy źle zrozumiałam?
* zmieni sie odleglosc jadalni od kuchni
* i to ze wokól stołu bedzie dluzsza sciana bez zadnych drzwi


wiatrołap mały strasznie, brak holu do tego, pomieścicie się z szafą na ubrania, okrycia, buty, parasole itp?

Hm.... w tej chwili wiatrołap ma ok 5,6m2 to wcale nie malo w porownaniu z 3 - 4 m2 jakie widze w gotwych projektach.
Pozatym nie jest on jeszcze do konca przemyslany , ma byc tam szafa na sezonowe plaszczei buty oraz wieszaki na okrycia dla gosci
Domownicy beda mieli duze szafy - garderoby przy (w ) pokojach wiec swoje rzeczy bedziemy trzymac wlasnie tam.
Mysle tez ze domownicy beda wchodzic czesciej wejsciem od garazu wiec mam zamiar zrobic tam cos w rodzaju szatni :)

Violek
29-06-2006, 13:08
Dzięki za kolejne opinie :)))
Trochę przeraża mnie to ze nikomu sie NIE podoba :((
Ale moze wynika to własnie z tego ze u nas projektuje sie inaczej ;)


Czasem dom jest duży, ma hektary holi czy salonów a tak naprawdę nie ma się gdzie w nim "zaszyć".
Ja wlasnie uwazam ze np. hol 20m2 - a czesto tak jest - to strata miejca i pieniędzy , dlatego nie chcialam korytarzy


Spora liczba łazienek, rozrzuconych po całym domu, trochę skomplikuje sprawę rozprowadzenia wody i kanalizy ale są to stosunkowo tanie rzeczy.
Lazienki sa w zasadzie w 2 pionach.
No moze ta dla gosci troszke dalej ale slyszalam ze na parterze to nie problem? Moze cos jeszcze poprawimy ;)



Za to na 100% wiem, że tanie to nie będzie ... :D . Oczywiście pojęcia "tanio" i "drogo" są względne.
No wlasnie - ja mysle ze dom o takiej samej powierzchni z wykuszami , lukarnami, balkonami, korytarzami kosztowalby znacznie drozej....... A moze się mylę ???
Nam zależy bardziej na tym zeby kazdy mial swoj kąt i zeby powierzchia wspolna ( salon, jadalnia , kuchnia byla jak najwieksza )

Gora bedzie wykanczana potem w miare mozliwosci finansowych i potrzeb.

Dlatego staralismy sie zrobic protą bryłe, malo scian na dole, dach dwuspadowy ( ale mi stodółki sie podobają :) czemu nie? To tradycja a dworki z mody wyjdą ;) )
Rzutów z zewnątrz jeszcze nie mam.


bluebell - zgadza sie - to rysował architekt

salon = korytarz
kuchnia = czesciowo korytarz
W razie duzej ilosci gosci ...... bardzo przydatne :)


Widzialam trochę domów gdzie było podobnie i wygladalo to niezle ;)
Oglądacie czasem amerykanskie filmy?
Zauwazyliscie ze tam wchodzi sie bezposrednio do salonu?


co zmieni jeśli przeniesiesz schody na drugą stronę salonu? czy źle zrozumiałam?
* zmieni sie odleglosc jadalni od kuchni
* i to ze wokól stołu bedzie dluzsza sciana bez zadnych drzwi


wiatrołap mały strasznie, brak holu do tego, pomieścicie się z szafą na ubrania, okrycia, buty, parasole itp?

Hm.... w tej chwili wiatrołap ma ok 5,6m2 to wcale nie malo w porownaniu z 3 - 4 m2 jakie widze w gotwych projektach.
Pozatym nie jest on jeszcze do konca przemyslany , ma byc tam szafa na sezonowe plaszczei buty oraz wieszaki na okrycia dla gosci
Domownicy beda mieli duze szafy - garderoby przy (w ) pokojach wiec swoje rzeczy bedziemy trzymac wlasnie tam.
Mysle tez ze domownicy beda wchodzic czesciej wejsciem od garazu wiec mam zamiar zrobic tam cos w rodzaju szatni :)

izat
29-06-2006, 13:45
Violek,
życzę Ci wygodnego mieszkania w tak nieergonomicznym domu
to będzie prawdziwe wyzwanie
z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że odrzucasz wszelkie rady i tłumaczysz sobie, że będzie dobrze i wygodnie
a tak nie będzie niestety:(
czasami warto posłuchać praktyków

budujesz w Stanach? w jakim klimacie? to też ważne a propos wiatrołapu np
5,6 m2 to bardzo bardzo mało jak na szatnię, wiatrołap itp
sama się przekonasz
jeśli przeniesiesz schody na drugą stronę, to pod nimi będziesz miała drzwi
ciekawe czy się otworzą
a na stół będzie się wpadać po wejściu do salonu
i tak źle i tak niedobrze
:-?

izat
29-06-2006, 13:45
Violek,
życzę Ci wygodnego mieszkania w tak nieergonomicznym domu
to będzie prawdziwe wyzwanie
z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że odrzucasz wszelkie rady i tłumaczysz sobie, że będzie dobrze i wygodnie
a tak nie będzie niestety:(
czasami warto posłuchać praktyków

budujesz w Stanach? w jakim klimacie? to też ważne a propos wiatrołapu np
5,6 m2 to bardzo bardzo mało jak na szatnię, wiatrołap itp
sama się przekonasz
jeśli przeniesiesz schody na drugą stronę, to pod nimi będziesz miała drzwi
ciekawe czy się otworzą
a na stół będzie się wpadać po wejściu do salonu
i tak źle i tak niedobrze
:-?

Zonzi
29-06-2006, 14:42
Witam Violek

Na Twoim miejscu zastanowilbym sie nad rozdzieleniem powierzchni pomiedzy parterem a poddaszem. Masz takie zalozenia jak my - sporo pomieszczen na dole i co tam wyjdzie na gorze. Jedna z podstawowych korzysci domu z uzytkowym poddaszem i dachem 2-spadowym jest to ze na poddaszu masz jakies 80 % powierzchni parteru "za darmo".

Pomyslalbym nad przeniesieniem jednego pokoju z dolu na gore np goscinnego. Wtedy bedzie latwiej zaaranzowac reszte pomieszczen moze np w ksztalcie litery L i bardziej oddzielic funkcje dzienna i nocna. Im wiecej pomieszczen tym wiecej miejsca pojdzie na komunikacje.

powodzenia
Zonzi

Zonzi
29-06-2006, 14:42
Witam Violek

Na Twoim miejscu zastanowilbym sie nad rozdzieleniem powierzchni pomiedzy parterem a poddaszem. Masz takie zalozenia jak my - sporo pomieszczen na dole i co tam wyjdzie na gorze. Jedna z podstawowych korzysci domu z uzytkowym poddaszem i dachem 2-spadowym jest to ze na poddaszu masz jakies 80 % powierzchni parteru "za darmo".

Pomyslalbym nad przeniesieniem jednego pokoju z dolu na gore np goscinnego. Wtedy bedzie latwiej zaaranzowac reszte pomieszczen moze np w ksztalcie litery L i bardziej oddzielic funkcje dzienna i nocna. Im wiecej pomieszczen tym wiecej miejsca pojdzie na komunikacje.

powodzenia
Zonzi

rrmi
29-06-2006, 17:00
Dzięki za kolejne opinie :)))
Trochę przeraża mnie to ze nikomu sie NIE podoba :((
Ale moze wynika to własnie z tego ze u nas projektuje sie inaczej ;)



Tak , u nas projektuje sie naczej ,
ale Ty musisz tez wiedziec , ze w Stanach ,
kazdy ma dwa wejscia do domu .
To glowne czasem prowadzi do salonu , powiedzmy ,
ze podobnie jak tutaj u Ciebie , ale uzywane jest w 99% te kuchenne .Wtedy do kuchni wchodzi sie z zakupami , a nie do jadalni .
Drzwi kuchenne sa tak ustawione ,
ze z bagaznka auta jest do nich kroczek.

Ja krytykowac nie bede .
Uwazam , ze powinnas miec tak jak Ci sie podoba , ale nie dziw sie , ze ludziom sie to nie podoba , bo to inaczej jest niz zwykle w Polsce :D


Violek

oh my good , to jakas architektoniczna porazka :o

sory, ale jak mozna tak rozplanowac funkcje ? :o

salon = korytarz
kuchnia = czesciowo korytarz

czy to rysowal architekt ??? :o

Architekt pewnie taki jak z niektorych projektant wnetrz

pa .Ciesze sie , ze coraz lepiej idzie ci z angielskim. :lol:
Poki co nie rozstawaj sie ze swoim elektronicznym tlumaczem :D

rrmi
29-06-2006, 17:00
Dzięki za kolejne opinie :)))
Trochę przeraża mnie to ze nikomu sie NIE podoba :((
Ale moze wynika to własnie z tego ze u nas projektuje sie inaczej ;)



Tak , u nas projektuje sie naczej ,
ale Ty musisz tez wiedziec , ze w Stanach ,
kazdy ma dwa wejscia do domu .
To glowne czasem prowadzi do salonu , powiedzmy ,
ze podobnie jak tutaj u Ciebie , ale uzywane jest w 99% te kuchenne .Wtedy do kuchni wchodzi sie z zakupami , a nie do jadalni .
Drzwi kuchenne sa tak ustawione ,
ze z bagaznka auta jest do nich kroczek.

Ja krytykowac nie bede .
Uwazam , ze powinnas miec tak jak Ci sie podoba , ale nie dziw sie , ze ludziom sie to nie podoba , bo to inaczej jest niz zwykle w Polsce :D


Violek

oh my good , to jakas architektoniczna porazka :o

sory, ale jak mozna tak rozplanowac funkcje ? :o

salon = korytarz
kuchnia = czesciowo korytarz

czy to rysowal architekt ??? :o

Architekt pewnie taki jak z niektorych projektant wnetrz

pa .Ciesze sie , ze coraz lepiej idzie ci z angielskim. :lol:
Poki co nie rozstawaj sie ze swoim elektronicznym tlumaczem :D

bluebell
30-06-2006, 01:07
rrmi


Architekt pewnie taki jak z niektorych projektant wnetrz

pa .Ciesze sie , ze coraz lepiej idzie ci z angielskim. :lol:
Poki co nie rozstawaj sie ze swoim elektronicznym tlumaczem :D


nie wiem z jakim tlumaczem mam sie nie rozstawac ? :o Za to na pewno Ty sie nie rozstajesz z klawiatura :o

prawie 10 000 postow w rok :o Wirtualne zycie ? biedactwo :cry:

bluebell
30-06-2006, 01:07
rrmi


Architekt pewnie taki jak z niektorych projektant wnetrz

pa .Ciesze sie , ze coraz lepiej idzie ci z angielskim. :lol:
Poki co nie rozstawaj sie ze swoim elektronicznym tlumaczem :D


nie wiem z jakim tlumaczem mam sie nie rozstawac ? :o Za to na pewno Ty sie nie rozstajesz z klawiatura :o

prawie 10 000 postow w rok :o Wirtualne zycie ? biedactwo :cry:

bluebell
30-06-2006, 01:46
Violek



Jeszcze napiszę czego oczekiwałam od projektu ktorego znależc nie mogłam .... dla tego robimy indywidualny
1. Dom ma byc prosty w budowie i tani - o zwartej bryle z dachem dwuspadowym

nie jest ani prosty w budowie ani tani , dach dwuspadowy przy takiej duzej podstawie zabudowy to ciezka wizualnie stodola


2. z uzytkowym poddaszem




3. Ma miec jak najmniej korytarzy za to duzo otwartej przestrzeni.


tu wogole nie ma przetrzeni, a salon i kuchnia - najwazniejsze pomieszczenia domu - to korytarze .

proponuje prosty eksperyment - narysowac czerwonym grubym flamastrem na wydrukowanych rzutach sciezki komunikacyjne

Kuchnia to jest po prostu max :o



Wejscie z wiatrolapu moze byc od razu do salonu - cos w stylu amerykanskim (nie chce holu bo uwazam ze to strata miejca)

nie chcesz holu a zaproponowano Ci salon, ktory jest wielkim holem



4. Kuchnia z miejscem do spozywania posilkow dla 4-5 osob. Koniecznie od strony tarasu . ok 10m2
5. Jadalnia z duzym stolem na 12 osob (stale rozlozonym) ok 15m2


6. Salon z kominkiem i miejscem na bibliotekę ok 30m2

gdzie ta biblioteka?


7.Garaz połaczony lub nie ok 40m2. Wejscie z garazu do kuchni jak najkrotsza droga ( przez spizarnie , pralnie lub kotlownie?)




8. Na dole sypialnia gospodarzy z duza garderoba i lazienka ok 24m2

Lazienka ciasna i niewygodna - zachowane ledwo minimalne odleglosci pomiedzy urzadzeniami



9. Rowniez na dole "kawalerka " dla babci ( pokoj z lazienka garderoba i mini aneksem kuchennym ok 25m2

kawalerka z wejsciem od kuchni :o


10. na gorze 2 sypialnie dla dzieci (po ok 12m2) moze wspolną lazenką( ok 4m2) i z garderobami oraz pokoj goscinny( ok 12m2) i wc (ok 2m2)
11. Przynajmiej czesciowo zadaszony taras -
12. Mozliwosc dobudowania w przyszlosci werandy (ogrodu zimowego)
13. Dodatkowy pokoj na dole ( ok 12m2 w pierwszej fazie służący jako pokój dziecinny )

Najwiekszy problem mam z tym zeby kuchnia byla bezposrednio przy tarasie i to mieszkanko dla baci....
No i garaz blisko kuchni a nie z drugiej strony domu


zadasznie tarasu zabierze Ci wiekszosc swiatla w salonie - podcien jest bardzo gleboki!


http://srokaw.fm.interia.pl/Obrazki/G%20projekt%20parteru%20z%20gara%BFem.jpg

reasumujac - widac ze bardzo entuzjastycznie podchodzisz do tego projektu, a niestety ma on wiele minusow , ktore predzej czy pozniej "wyjda w praniu".

Powiem z przykroscia - indywidualny projekt w tym przypadku jest wiele gorszy od najbardziej przecietnego gotowca. Funkcjonalnosc a raczej jej brak, ulozenie dzwi i kierunki ich otwierania sie :o ...nie bez ironii zapytalam czy to rysowal architekt .
PRZEMYSL zanim zbudujesz 1000 razy !!!

pzdr bluebell

bluebell
30-06-2006, 01:46
Violek



Jeszcze napiszę czego oczekiwałam od projektu ktorego znależc nie mogłam .... dla tego robimy indywidualny
1. Dom ma byc prosty w budowie i tani - o zwartej bryle z dachem dwuspadowym

nie jest ani prosty w budowie ani tani , dach dwuspadowy przy takiej duzej podstawie zabudowy to ciezka wizualnie stodola


2. z uzytkowym poddaszem




3. Ma miec jak najmniej korytarzy za to duzo otwartej przestrzeni.


tu wogole nie ma przetrzeni, a salon i kuchnia - najwazniejsze pomieszczenia domu - to korytarze .

proponuje prosty eksperyment - narysowac czerwonym grubym flamastrem na wydrukowanych rzutach sciezki komunikacyjne

Kuchnia to jest po prostu max :o



Wejscie z wiatrolapu moze byc od razu do salonu - cos w stylu amerykanskim (nie chce holu bo uwazam ze to strata miejca)

nie chcesz holu a zaproponowano Ci salon, ktory jest wielkim holem



4. Kuchnia z miejscem do spozywania posilkow dla 4-5 osob. Koniecznie od strony tarasu . ok 10m2
5. Jadalnia z duzym stolem na 12 osob (stale rozlozonym) ok 15m2


6. Salon z kominkiem i miejscem na bibliotekę ok 30m2

gdzie ta biblioteka?


7.Garaz połaczony lub nie ok 40m2. Wejscie z garazu do kuchni jak najkrotsza droga ( przez spizarnie , pralnie lub kotlownie?)




8. Na dole sypialnia gospodarzy z duza garderoba i lazienka ok 24m2

Lazienka ciasna i niewygodna - zachowane ledwo minimalne odleglosci pomiedzy urzadzeniami



9. Rowniez na dole "kawalerka " dla babci ( pokoj z lazienka garderoba i mini aneksem kuchennym ok 25m2

kawalerka z wejsciem od kuchni :o


10. na gorze 2 sypialnie dla dzieci (po ok 12m2) moze wspolną lazenką( ok 4m2) i z garderobami oraz pokoj goscinny( ok 12m2) i wc (ok 2m2)
11. Przynajmiej czesciowo zadaszony taras -
12. Mozliwosc dobudowania w przyszlosci werandy (ogrodu zimowego)
13. Dodatkowy pokoj na dole ( ok 12m2 w pierwszej fazie służący jako pokój dziecinny )

Najwiekszy problem mam z tym zeby kuchnia byla bezposrednio przy tarasie i to mieszkanko dla baci....
No i garaz blisko kuchni a nie z drugiej strony domu


zadasznie tarasu zabierze Ci wiekszosc swiatla w salonie - podcien jest bardzo gleboki!


http://srokaw.fm.interia.pl/Obrazki/G%20projekt%20parteru%20z%20gara%BFem.jpg

reasumujac - widac ze bardzo entuzjastycznie podchodzisz do tego projektu, a niestety ma on wiele minusow , ktore predzej czy pozniej "wyjda w praniu".

Powiem z przykroscia - indywidualny projekt w tym przypadku jest wiele gorszy od najbardziej przecietnego gotowca. Funkcjonalnosc a raczej jej brak, ulozenie dzwi i kierunki ich otwierania sie :o ...nie bez ironii zapytalam czy to rysowal architekt .
PRZEMYSL zanim zbudujesz 1000 razy !!!

pzdr bluebell

rrmi
30-06-2006, 03:27
nie wiem z jakim tlumaczem mam sie nie rozstawac ? :o Za to na pewno Ty sie nie rozstajesz z klawiatura :o

prawie 10 000 postow w rok :o Wirtualne zycie ? biedactwo :cry:

Ja to pikus :D ,
znam taka jedna co tu ja banowali dzien w dzien ,
a ona jak zly szelag wracala calymi nocami wypisywala
i zdjecia wklejala.
To jest dopiero szok , mowie ci

rrmi
30-06-2006, 03:27
nie wiem z jakim tlumaczem mam sie nie rozstawac ? :o Za to na pewno Ty sie nie rozstajesz z klawiatura :o

prawie 10 000 postow w rok :o Wirtualne zycie ? biedactwo :cry:

Ja to pikus :D ,
znam taka jedna co tu ja banowali dzien w dzien ,
a ona jak zly szelag wracala calymi nocami wypisywala
i zdjecia wklejala.
To jest dopiero szok , mowie ci

al1
30-06-2006, 11:03
Strasznie "zamotany" tan projekt. Ogrom drzwi, ja zrezygnowałabym z drzwi do korytarzyka prowadzącego do łazienki i z przesównych z łazienki do sypialni, mam takie i nie sprawdzaja się, mimo, że jesteśmy trochę po ślubie to nadal sie krępujemy siedząc na kibelku, a ktoś jest w sypialni, lepiej dac je do garderoby, jeśli babcia ma kłopoty z chodzeniem to raczej zrazygnuj z wanny w jej łazience, bo będzie miała kłopoty do niej wejść. To taki kosmetyczne zmiany, ale jeśli tylko tobie się podoba to miłego mieszkania. Pozdrawiam.

al1
30-06-2006, 11:03
Strasznie "zamotany" tan projekt. Ogrom drzwi, ja zrezygnowałabym z drzwi do korytarzyka prowadzącego do łazienki i z przesównych z łazienki do sypialni, mam takie i nie sprawdzaja się, mimo, że jesteśmy trochę po ślubie to nadal sie krępujemy siedząc na kibelku, a ktoś jest w sypialni, lepiej dac je do garderoby, jeśli babcia ma kłopoty z chodzeniem to raczej zrazygnuj z wanny w jej łazience, bo będzie miała kłopoty do niej wejść. To taki kosmetyczne zmiany, ale jeśli tylko tobie się podoba to miłego mieszkania. Pozdrawiam.

Violek
30-06-2006, 12:33
Bardzo sie cieszę z waszych opinii :) pomimo ze nikomu sie nie podoba ;)
Tak jak pisalam to dopiero projekt koncepcyjny wiec np. kierunek otwierania drzwi, ustawienie mebli, okien, czy ustawnienie armatury sanitarnej w lazience jest tylko orientacyjny. Wcale nie twierdze ze tak ma byc.

Pisząc o otwartej przestrzeni mialam na mysli wlasnie to ze nie bedzie wyraznych podzialow miedzy salonem, jadalnia kuchnia i holem po to by razie potrzeby miec duzo wolnego miejsca tam gdzie go potrzebujemy.
Oznacza to rownoczesnie ze bedzie to serce domu i nikt nie bedzie przemykał sie "niezauważony".
Chodzi o to by spędzała jak najwiecej czasu razem a nie kazdy w innym zamknietym pomieszczeniu - mama w kuchni , tata przed TV w salonie a dzieci przed komputerem :)

A jak wy wyobrazacie sobie otwarta przestrzen?
Wg mnie 52 m2 + ok 14 m2 kuchni prawie nieograniczonych scianami to calkiem sporo ??

A ze przechodzac z garazu przechodzi sie koło kuchni ??? Koło zlewozmywaka czy kuchenki sie nie przechodzi wiec nie widze problemu
Mozna zostawic zakupy itd.
Mieszkałam w statym domu francuskim gdzie wejcie glowne bylo wprost do DUZEJ kuchni a wejcie dla gosci od strony tarasu wprost do salonu :)
Che zeby to wejcie bylo jeszcze przesuniete w dol jak tylko sie da.
Dom bedzie na wsi wiec to wejscie bedzie najczesciej uzywane przez domownikow. Głowne wejcie jest w zasadzie dla gosci :)

W pierwszej wersji garaz mial byc polaczony z domem ale teraz sie zastanawiam. Moze lepiej niech bedzie oddzielny , potem zrobimy zadaszenie pomiedzy nim a domem a nastepnym etapem bedzi moze zabudowanie i wtedy uzyskamy dodatkowe pomieszczenie :))))



Lazienka gospodarzy nie jest taka malutka - nie musze miec salonu kąpielowego za to garderoba jest spora 4,8 m2 to sporo miejca zeby pomiescic wszystkie kreacje .

Biblioteke juz mamy i chodzilo mi o to zeby miec gdzie ja umiescic - mysle oscianie miedzy nasza sypialnia a lazienka dla gosci .

W lazience dla babci faktycznie przydalby sie prysznic i o tym mysli juz archietkt.
Pokoj babci mozna dodatkowo wyciszyc robiac na scianie wspolnej z kuchnia szafy i wstawiajac grube dzwiekochlonne drzwi.


Nie jestem entuzjastycznie nastawiona - powoli zaczynam miec dosc.
Ale ciesze sie z waszych opinii bo to daje mi duzo do myslenia .
Nie wiem co bedzie dalej z tym projektem.......

A co to tego czy bedzie tani.... to juz pisalam.
Wiadomo ze 300m2 nie moze kosztowac tyle co 100m2

Ale gdybym wybrala gotwą 300m rezydencje ...... z wielospadowym dachem, lukarnami balkonami i wykuszami ............to juz wole ogromna stodołe z pewnością bedzie tansza.

Kiedys mieszkalam też we Francji w domu przerobionym z ogromnej stodoly.
Był rewelacyjny !!!! Wlascicielem byl architekt a jego zona dekoratorem wnętrz. :) Tez bym taki dom chciala .

Violek
30-06-2006, 12:33
Bardzo sie cieszę z waszych opinii :) pomimo ze nikomu sie nie podoba ;)
Tak jak pisalam to dopiero projekt koncepcyjny wiec np. kierunek otwierania drzwi, ustawienie mebli, okien, czy ustawnienie armatury sanitarnej w lazience jest tylko orientacyjny. Wcale nie twierdze ze tak ma byc.

Pisząc o otwartej przestrzeni mialam na mysli wlasnie to ze nie bedzie wyraznych podzialow miedzy salonem, jadalnia kuchnia i holem po to by razie potrzeby miec duzo wolnego miejsca tam gdzie go potrzebujemy.
Oznacza to rownoczesnie ze bedzie to serce domu i nikt nie bedzie przemykał sie "niezauważony".
Chodzi o to by spędzała jak najwiecej czasu razem a nie kazdy w innym zamknietym pomieszczeniu - mama w kuchni , tata przed TV w salonie a dzieci przed komputerem :)

A jak wy wyobrazacie sobie otwarta przestrzen?
Wg mnie 52 m2 + ok 14 m2 kuchni prawie nieograniczonych scianami to calkiem sporo ??

A ze przechodzac z garazu przechodzi sie koło kuchni ??? Koło zlewozmywaka czy kuchenki sie nie przechodzi wiec nie widze problemu
Mozna zostawic zakupy itd.
Mieszkałam w statym domu francuskim gdzie wejcie glowne bylo wprost do DUZEJ kuchni a wejcie dla gosci od strony tarasu wprost do salonu :)
Che zeby to wejcie bylo jeszcze przesuniete w dol jak tylko sie da.
Dom bedzie na wsi wiec to wejscie bedzie najczesciej uzywane przez domownikow. Głowne wejcie jest w zasadzie dla gosci :)

W pierwszej wersji garaz mial byc polaczony z domem ale teraz sie zastanawiam. Moze lepiej niech bedzie oddzielny , potem zrobimy zadaszenie pomiedzy nim a domem a nastepnym etapem bedzi moze zabudowanie i wtedy uzyskamy dodatkowe pomieszczenie :))))



Lazienka gospodarzy nie jest taka malutka - nie musze miec salonu kąpielowego za to garderoba jest spora 4,8 m2 to sporo miejca zeby pomiescic wszystkie kreacje .

Biblioteke juz mamy i chodzilo mi o to zeby miec gdzie ja umiescic - mysle oscianie miedzy nasza sypialnia a lazienka dla gosci .

W lazience dla babci faktycznie przydalby sie prysznic i o tym mysli juz archietkt.
Pokoj babci mozna dodatkowo wyciszyc robiac na scianie wspolnej z kuchnia szafy i wstawiajac grube dzwiekochlonne drzwi.


Nie jestem entuzjastycznie nastawiona - powoli zaczynam miec dosc.
Ale ciesze sie z waszych opinii bo to daje mi duzo do myslenia .
Nie wiem co bedzie dalej z tym projektem.......

A co to tego czy bedzie tani.... to juz pisalam.
Wiadomo ze 300m2 nie moze kosztowac tyle co 100m2

Ale gdybym wybrala gotwą 300m rezydencje ...... z wielospadowym dachem, lukarnami balkonami i wykuszami ............to juz wole ogromna stodołe z pewnością bedzie tansza.

Kiedys mieszkalam też we Francji w domu przerobionym z ogromnej stodoly.
Był rewelacyjny !!!! Wlascicielem byl architekt a jego zona dekoratorem wnętrz. :) Tez bym taki dom chciala .

Violek
30-06-2006, 12:39
Tak , u nas projektuje sie naczej ,
ale Ty musisz tez wiedziec , ze w Stanach ,
kazdy ma dwa wejscia do domu .
To glowne czasem prowadzi do salonu , powiedzmy ,
ze podobnie jak tutaj u Ciebie , ale uzywane jest w 99% te kuchenne .Wtedy do kuchni wchodzi sie z zakupami , a nie do jadalni .
Drzwi kuchenne sa tak ustawione ,
ze z bagaznka auta jest do nich kroczek.

No wlasnie o to mi chodzi - juz o tym pisalam.
U mnie tez ma sie wchodzic do kuchni a nie do jadalni :)
Wolalabym zeby ten stol kuchnny by blizej tarasu i zeby byly za nim dzwi na taras ale architekt tak to narysowal ;( Moze uda sie to zmienić? ;)

Violek
30-06-2006, 12:39
Tak , u nas projektuje sie naczej ,
ale Ty musisz tez wiedziec , ze w Stanach ,
kazdy ma dwa wejscia do domu .
To glowne czasem prowadzi do salonu , powiedzmy ,
ze podobnie jak tutaj u Ciebie , ale uzywane jest w 99% te kuchenne .Wtedy do kuchni wchodzi sie z zakupami , a nie do jadalni .
Drzwi kuchenne sa tak ustawione ,
ze z bagaznka auta jest do nich kroczek.

No wlasnie o to mi chodzi - juz o tym pisalam.
U mnie tez ma sie wchodzic do kuchni a nie do jadalni :)
Wolalabym zeby ten stol kuchnny by blizej tarasu i zeby byly za nim dzwi na taras ale architekt tak to narysowal ;( Moze uda sie to zmienić? ;)

aha26
30-06-2006, 16:03
dom jest stosunkowo duzy więc tani to on nie będzie,po drugie w tym salonie czułabym się jak w holu bo wszędzie są drzwi ,jest kompletnie nieustawny.

aha26
30-06-2006, 16:03
dom jest stosunkowo duzy więc tani to on nie będzie,po drugie w tym salonie czułabym się jak w holu bo wszędzie są drzwi ,jest kompletnie nieustawny.

bluebell
30-06-2006, 21:43
Violek

zapraszam tutaj



http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=43046

moze znajdziesz pomysly dla siebie :D Ten projekt radze ci po prostu wyrzucic do kosza i nie walczyc z nim bo jest niereformowalny. Nie pisze tego zlosliwie , naprawde.

pozdr buebell

bluebell
30-06-2006, 21:43
Violek

zapraszam tutaj



http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=43046

moze znajdziesz pomysly dla siebie :D Ten projekt radze ci po prostu wyrzucic do kosza i nie walczyc z nim bo jest niereformowalny. Nie pisze tego zlosliwie , naprawde.

pozdr buebell

willdseahorse.
30-06-2006, 22:40
Violek

zapraszam tutaj



http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=43046

moze znajdziesz pomysly dla siebie :D Ten projekt radze ci po prostu wyrzucic do kosza i nie walczyc z nim bo jest niereformowalny. Nie pisze tego zlosliwie , naprawde.

pozdr buebell


Violek akurat ta Panią - bluebell sie nie przejmuj :wink: to "słynna" mimilapin (wielokrotnie wypraszana i banowana na forum Muratora :wink: :D )
Nie zauwazyłem żeby się na architekturze znała - może się myle?! :o :lol:
:wink: Główne dzialanie to kopiowanie zdjec z internetu oraz promowanie watków ktore sama załozyła. :)
Ok - zakazu nie ma ....

Taaak ja też myśle że gapienie się na skopiowane linki z netu bardzo Violek pomoze :lol:

willdseahorse.
30-06-2006, 22:40
Violek

zapraszam tutaj



http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=43046

moze znajdziesz pomysly dla siebie :D Ten projekt radze ci po prostu wyrzucic do kosza i nie walczyc z nim bo jest niereformowalny. Nie pisze tego zlosliwie , naprawde.

pozdr buebell


Violek akurat ta Panią - bluebell sie nie przejmuj :wink: to "słynna" mimilapin (wielokrotnie wypraszana i banowana na forum Muratora :wink: :D )
Nie zauwazyłem żeby się na architekturze znała - może się myle?! :o :lol:
:wink: Główne dzialanie to kopiowanie zdjec z internetu oraz promowanie watków ktore sama załozyła. :)
Ok - zakazu nie ma ....

Taaak ja też myśle że gapienie się na skopiowane linki z netu bardzo Violek pomoze :lol:

willdseahorse.
30-06-2006, 22:44
Jak krytykować droga mimi to chociaż z uzasadnieniem :wink: , nie sądzisz?: :D

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=69748


ale widzę że bluebell wątek przeczytała :wink:

Violek

oh my good , to jakas architektoniczna porazka :o

sory, ale jak mozna tak rozplanowac funkcje ? :o

salon = korytarz
kuchnia = czesciowo korytarz

czy to rysowal architekt ??? :o

nic to że parę godzin później niż orginał :wink:

willdseahorse.
30-06-2006, 22:44
Jak krytykować droga mimi to chociaż z uzasadnieniem :wink: , nie sądzisz?: :D

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=69748


ale widzę że bluebell wątek przeczytała :wink:

Violek

oh my good , to jakas architektoniczna porazka :o

sory, ale jak mozna tak rozplanowac funkcje ? :o

salon = korytarz
kuchnia = czesciowo korytarz

czy to rysowal architekt ??? :o

nic to że parę godzin później niż orginał :wink:

rrmi
30-06-2006, 22:45
Panią


:lol: :lol: :lol: :lol:
Stawiam piwko .

Jak krytykować droga mimi to chociaż z uzasadnieniem :wink: , nie sądzisz?: :D

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=69748
Tak , ale to trzeba umiec z sensem cos napisac :-?

rrmi
30-06-2006, 22:45
Panią


:lol: :lol: :lol: :lol:
Stawiam piwko .

Jak krytykować droga mimi to chociaż z uzasadnieniem :wink: , nie sądzisz?: :D

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=69748
Tak , ale to trzeba umiec z sensem cos napisac :-?

willdseahorse.
30-06-2006, 22:53
rrmi


Architekt pewnie taki jak z niektorych projektant wnetrz

pa .Ciesze sie , ze coraz lepiej idzie ci z angielskim. :lol:
Poki co nie rozstawaj sie ze swoim elektronicznym tlumaczem :D


nie wiem z jakim tlumaczem mam sie nie rozstawac ? :o Za to na pewno Ty sie nie rozstajesz z klawiatura :o

prawie 10 000 postow w rok :o Wirtualne zycie ? biedactwo :cry:


Mały prztyczeek osobisty :wink: - nie każdy zmienia 10 razy do roku nick jak Ty :D

willdseahorse.
30-06-2006, 22:53
rrmi


Architekt pewnie taki jak z niektorych projektant wnetrz

pa .Ciesze sie , ze coraz lepiej idzie ci z angielskim. :lol:
Poki co nie rozstawaj sie ze swoim elektronicznym tlumaczem :D


nie wiem z jakim tlumaczem mam sie nie rozstawac ? :o Za to na pewno Ty sie nie rozstajesz z klawiatura :o

prawie 10 000 postow w rok :o Wirtualne zycie ? biedactwo :cry:


Mały prztyczeek osobisty :wink: - nie każdy zmienia 10 razy do roku nick jak Ty :D

rrmi
30-06-2006, 23:12
Mały prztyczeek osobisty :wink: - nie każdy zmienia 10 razy do roku nick jak Ty :D
To ja tutaj musze w obronie naszej mimilapy stanac :D
Przeciez zakladala nicki jak dostawala bana ,
wiec to nie jej wina.
Chyba tylko raz czy dwa rozmawiala sama ze soba ,
ale na to mozna przymknac oko :wink:

rrmi
30-06-2006, 23:12
Mały prztyczeek osobisty :wink: - nie każdy zmienia 10 razy do roku nick jak Ty :D
To ja tutaj musze w obronie naszej mimilapy stanac :D
Przeciez zakladala nicki jak dostawala bana ,
wiec to nie jej wina.
Chyba tylko raz czy dwa rozmawiala sama ze soba ,
ale na to mozna przymknac oko :wink:

Violek
30-06-2006, 23:39
http://www.homeplans.com/exec/action/plans/browsemode/details/filter/HTypeID.2/hsme/nhln02/hspos/homsnet/page/1/planid/20172?viewstate=tot.eNozNjc2BgACDgDR

Nie umiem wstawic inaczej obrazka :(
To jest rzut domu amerykanskiego - gdyby bylo mnie stac na taki to chcialabym w nim mieszkać :)

A wy ?

Violek
30-06-2006, 23:39
http://www.homeplans.com/exec/action/plans/browsemode/details/filter/HTypeID.2/hsme/nhln02/hspos/homsnet/page/1/planid/20172?viewstate=tot.eNozNjc2BgACDgDR

Nie umiem wstawic inaczej obrazka :(
To jest rzut domu amerykanskiego - gdyby bylo mnie stac na taki to chcialabym w nim mieszkać :)

A wy ?

rrmi
01-07-2006, 00:07
http://images.homeplans.com/plan/www_f1v_gif/21088.gif

Jak Ci sie to podoba to w czym problem?

Przejrzyj wiecej Home Plans ,
wrzuc w Google i zobaczysz ile masz ogladania.

rrmi
01-07-2006, 00:07
http://images.homeplans.com/plan/www_f1v_gif/21088.gif

Jak Ci sie to podoba to w czym problem?

Przejrzyj wiecej Home Plans ,
wrzuc w Google i zobaczysz ile masz ogladania.

Luc Skywalker
01-07-2006, 00:24
Nie umiem wstawic inaczej obrazka


http://images.homeplans.com/plan/www_fcpv_jpg/21088.jpg

Najezdzasz kursorem na obrazek . Klikasz prawym guzikiem . Na dole - wlasciwosci .Odnajdujesz adres . W tym przypadku to : http://images.homeplans.com/plan/www_fcpv_jpg/21088.jpg . Zaznaczasz go i robisz "kopiuj" . Nastepnie przechodzisz do forum Muratora i klikasz "img - robisz wklej - img " .Na wszelki wypadek sprawdzasz " podglad " i juz .

Dom bardzo mi sie podoba .

Luc Skywalker
01-07-2006, 00:24
Nie umiem wstawic inaczej obrazka


http://images.homeplans.com/plan/www_fcpv_jpg/21088.jpg

Najezdzasz kursorem na obrazek . Klikasz prawym guzikiem . Na dole - wlasciwosci .Odnajdujesz adres . W tym przypadku to : http://images.homeplans.com/plan/www_fcpv_jpg/21088.jpg . Zaznaczasz go i robisz "kopiuj" . Nastepnie przechodzisz do forum Muratora i klikasz "img - robisz wklej - img " .Na wszelki wypadek sprawdzasz " podglad " i juz .

Dom bardzo mi sie podoba .

vikor
01-07-2006, 18:17
Chciałam tylko zauważyć, że garaż o szerokości 5,4m co po odjęciu grubości ścian zaznaczonych po 40cm daje wewnątrz 4,6m - czyli dokładnie tyle co np. peugeot 407 - ale są chyba dłuższe samochody? Może warto skrócić niewykorzystane 7m i powiększyć szer.? :)

vikor
01-07-2006, 18:17
Chciałam tylko zauważyć, że garaż o szerokości 5,4m co po odjęciu grubości ścian zaznaczonych po 40cm daje wewnątrz 4,6m - czyli dokładnie tyle co np. peugeot 407 - ale są chyba dłuższe samochody? Może warto skrócić niewykorzystane 7m i powiększyć szer.? :)

Violek
01-07-2006, 22:48
Jak Ci sie to podoba to w czym problem?

Przejrzyj wiecej Home Plans ,
wrzuc w Google i zobaczysz ile masz ogladania.

Jak to w czym ??? Przecież napisałam - nie stać mnie na taką chatę :(

Jak myslisz w jaki sposób wpadłam na ten dom??
Przegladalam Home Plans godzinami :wink:

Jeszcze raz front
http://images.homeplans.com/plan/www_mg_htm/aps-1914/images/aps-1914_test_01_aps-1914_0820_fcp_vert1.jpg

i nikt sie nie przejmuje ze nie ma hollu ....
http://images.homeplans.com/plan/www_mg_htm/aps-1914/images/aps-1914_test_01_aps-1914_0805_entry.jpg

i że salon i kuchnia to jednocześnie komunikacja ;)
http://images.homeplans.com/plan/www_mg_htm/aps-1914/images/aps-1914_test_01_aps-1914_0764_family_horiz.jpg

Podoba mi się też częsciowo zadaszony taras
http://images.homeplans.com/plan/www_mg_htm/aps-1914/images/aps-1914_test_01_aps-1914_0824_rear_deck.jpg

Luc Skywalker - DZIĘKI - nauczyłam sie ;)

Violek
01-07-2006, 22:48
Jak Ci sie to podoba to w czym problem?

Przejrzyj wiecej Home Plans ,
wrzuc w Google i zobaczysz ile masz ogladania.

Jak to w czym ??? Przecież napisałam - nie stać mnie na taką chatę :(

Jak myslisz w jaki sposób wpadłam na ten dom??
Przegladalam Home Plans godzinami :wink:

Jeszcze raz front
http://images.homeplans.com/plan/www_mg_htm/aps-1914/images/aps-1914_test_01_aps-1914_0820_fcp_vert1.jpg

i nikt sie nie przejmuje ze nie ma hollu ....
http://images.homeplans.com/plan/www_mg_htm/aps-1914/images/aps-1914_test_01_aps-1914_0805_entry.jpg

i że salon i kuchnia to jednocześnie komunikacja ;)
http://images.homeplans.com/plan/www_mg_htm/aps-1914/images/aps-1914_test_01_aps-1914_0764_family_horiz.jpg

Podoba mi się też częsciowo zadaszony taras
http://images.homeplans.com/plan/www_mg_htm/aps-1914/images/aps-1914_test_01_aps-1914_0824_rear_deck.jpg

Luc Skywalker - DZIĘKI - nauczyłam sie ;)

aha26
02-07-2006, 19:03
ale przeciez sama mowiłas,ze nie lubisz holi a chcesz takowy zrobic ze swojego salonu.

aha26
02-07-2006, 19:03
ale przeciez sama mowiłas,ze nie lubisz holi a chcesz takowy zrobic ze swojego salonu.

Violek
02-07-2006, 19:24
ale przeciez sama mowiłas,ze nie lubisz holi a chcesz takowy zrobic ze swojego salonu.

Nie pisałam ze nie lubię holi ;)

Chodziło mi raczej o to ze szkoda m2 na holl ktory sluzy tykp po to by po nim przejśc.
Dlatego uważam ze lepiej wykorzystać te m2 w sposób bardziej sensowny np. jako wiekszy salon.

Violek
02-07-2006, 19:24
ale przeciez sama mowiłas,ze nie lubisz holi a chcesz takowy zrobic ze swojego salonu.

Nie pisałam ze nie lubię holi ;)

Chodziło mi raczej o to ze szkoda m2 na holl ktory sluzy tykp po to by po nim przejśc.
Dlatego uważam ze lepiej wykorzystać te m2 w sposób bardziej sensowny np. jako wiekszy salon.

aha26
03-07-2006, 16:53
jeżeli tak Ci odpowiada to rób przeciez to Twoj dom i to Tobie ma się podobać a nie nam,ale myślę,ze może tak być ,ze to rozwiązanie z czasem przestanie Ci sie podobać.

aha26
03-07-2006, 16:53
jeżeli tak Ci odpowiada to rób przeciez to Twoj dom i to Tobie ma się podobać a nie nam,ale myślę,ze może tak być ,ze to rozwiązanie z czasem przestanie Ci sie podobać.

Śliwka
05-07-2006, 23:00
O, ranyyy!!!
Nie wyobrażam sobie mieszkania w takim domu. Rzut wygląda jak labirynt.

Śliwka
05-07-2006, 23:00
O, ranyyy!!!
Nie wyobrażam sobie mieszkania w takim domu. Rzut wygląda jak labirynt.

angielka
26-07-2006, 18:26
bardzo prosze oceńcie pod względem funkcjonalności i estetyki poniższy projekt (mam nadzieję, że uda mi się wkleić zdjęcia projektu) - no i mam nadzieję, że będzie cokolwiek widać

domek ma wymiary 12m na 9 m i bedzie miał prawdopodobnie przyklejony garaż od frontu - ot taka prosta chalupka

uwaga wklejam projekt fontu i bocznej elewacji




kurcze muszę się poprawić...

angielka
26-07-2006, 18:26
bardzo prosze oceńcie pod względem funkcjonalności i estetyki poniższy projekt (mam nadzieję, że uda mi się wkleić zdjęcia projektu) - no i mam nadzieję, że będzie cokolwiek widać

domek ma wymiary 12m na 9 m i bedzie miał prawdopodobnie przyklejony garaż od frontu - ot taka prosta chalupka

uwaga wklejam projekt fontu i bocznej elewacji




kurcze muszę się poprawić...

angielka
26-07-2006, 18:43
wiadomośc skasowana

angielka
26-07-2006, 18:43
wiadomośc skasowana

angielka
26-07-2006, 19:05
może troszkę opisze, bo tak przyglądam się, przyglądam i doszłam do wniosku, że możecie nie wiedzieć po co sa niektóre pomieszczenia i czemu maja sluzyć;)

na parterze; wchodząc do domu, po lewej mamy łazienkę, zaraz potem pokój do pracy (wszystkie ksiązki komputer deska kreślarska męża i temu podobne0, następnie tzw salon z kominkiem na srodku, a na końcu kuchnię, pod schodami jest wejście do piwnicy, które zasłaniac ma komin z kominkiem

na poddaszu trzy sypialnie, łazienka, pralnia (to najmniejsze pomieszczenie) i garderoba (to kiszkowate między pokojami)

angielka
26-07-2006, 19:05
może troszkę opisze, bo tak przyglądam się, przyglądam i doszłam do wniosku, że możecie nie wiedzieć po co sa niektóre pomieszczenia i czemu maja sluzyć;)

na parterze; wchodząc do domu, po lewej mamy łazienkę, zaraz potem pokój do pracy (wszystkie ksiązki komputer deska kreślarska męża i temu podobne0, następnie tzw salon z kominkiem na srodku, a na końcu kuchnię, pod schodami jest wejście do piwnicy, które zasłaniac ma komin z kominkiem

na poddaszu trzy sypialnie, łazienka, pralnia (to najmniejsze pomieszczenie) i garderoba (to kiszkowate między pokojami)

angielka
27-07-2006, 08:02
chyba nikomu się nie podoba :cry:

angielka
27-07-2006, 08:02
chyba nikomu się nie podoba :cry:

Pawel78
27-07-2006, 21:09
Jeżeli garderoba jest miedzy pokojami i tak jest w projekcie to gdzie jest wentylacja?

Pawel78
27-07-2006, 21:09
Jeżeli garderoba jest miedzy pokojami i tak jest w projekcie to gdzie jest wentylacja?

SylwiaPo
27-07-2006, 21:24
Jeżeli chodzi o wnętrze domu jest ono bardzo przejrzyste, podoba mi się przestrzeń na parterze. Wielkość pomieszczeń jest bardzo sensowna, pomieszczenia doświetlone. Szczerze mówiąc specjalnie nie widzę wad, dość klasyczny układ. Na stronie technicznej nie bardzo się znam więc się nie wypowiadam :) Ogólnie w porządku.

SylwiaPo
27-07-2006, 21:24
Jeżeli chodzi o wnętrze domu jest ono bardzo przejrzyste, podoba mi się przestrzeń na parterze. Wielkość pomieszczeń jest bardzo sensowna, pomieszczenia doświetlone. Szczerze mówiąc specjalnie nie widzę wad, dość klasyczny układ. Na stronie technicznej nie bardzo się znam więc się nie wypowiadam :) Ogólnie w porządku.

angielka
28-07-2006, 06:24
Pawle78, w garderobie jest wentylacja przewidziana, jak najbardziej - będzie tam małe okienko dachowe
podobnie w pralni (gdzie dodatkowo będzie jeszcze wentylacja przez kanały wentylacyjne)

mam nadzieję, że wystarczy


dzięki za odpowiedzi:)

angielka
28-07-2006, 06:24
Pawle78, w garderobie jest wentylacja przewidziana, jak najbardziej - będzie tam małe okienko dachowe
podobnie w pralni (gdzie dodatkowo będzie jeszcze wentylacja przez kanały wentylacyjne)

mam nadzieję, że wystarczy


dzięki za odpowiedzi:)

jajmar
30-07-2006, 20:12
A po co Ci taka malutka piwniczka?
Czy nie lepjej byłoby powiększyć troszke np garaż i tam stworzyć pomieszczenie kotłowni i spiżarke?
Budując pod kawałkiem piwnice dochodzą Ci 2 biegi schodowe, i kombinacje na etapie fundamentów, no i kawałek stropu. Mimo wszystko taniej byłoby powiekszyć parter, poza tym ja osobiscie bym nie przeszedł z auta do domu przez piwnice, z czystago lenistwa :) w dól i do góry wolałbym przez bramę garażową.
Po co w garażu takie potężne drzwi tarasowe? Budujesz salon samochodowy czy dom? Na dodatek prowadzą one do nikąd :)
Na elewacji szczytowej tej na której widac bramy garażowe wg mnie trzeba cos z oknami zrobic panuje tam spory bałagan, w pionie nie pokrywa się nic szerokości wydają sie byc przypadkowe, pomyślałbym o ujednoliceniu tej elwacji.
I ostanie uwaga to ograniczyłbym ilośc okien dachowych, w pomieszczeniach doświtlonych w ścianie szczytowej ja nie dawałbym dodatkowego okna, zbędny koszt a i problemów wiecej niz ze "zwykłym" oknem

jajmar
30-07-2006, 20:12
A po co Ci taka malutka piwniczka?
Czy nie lepjej byłoby powiększyć troszke np garaż i tam stworzyć pomieszczenie kotłowni i spiżarke?
Budując pod kawałkiem piwnice dochodzą Ci 2 biegi schodowe, i kombinacje na etapie fundamentów, no i kawałek stropu. Mimo wszystko taniej byłoby powiekszyć parter, poza tym ja osobiscie bym nie przeszedł z auta do domu przez piwnice, z czystago lenistwa :) w dól i do góry wolałbym przez bramę garażową.
Po co w garażu takie potężne drzwi tarasowe? Budujesz salon samochodowy czy dom? Na dodatek prowadzą one do nikąd :)
Na elewacji szczytowej tej na której widac bramy garażowe wg mnie trzeba cos z oknami zrobic panuje tam spory bałagan, w pionie nie pokrywa się nic szerokości wydają sie byc przypadkowe, pomyślałbym o ujednoliceniu tej elwacji.
I ostanie uwaga to ograniczyłbym ilośc okien dachowych, w pomieszczeniach doświtlonych w ścianie szczytowej ja nie dawałbym dodatkowego okna, zbędny koszt a i problemów wiecej niz ze "zwykłym" oknem

angielka
31-07-2006, 06:41
a skąd wnioskujesz że piwniczka będzie malutka?
będzie podpiwniczone pół domu.
To, że jest przejście z garażu do piwnicy to nie znaczy, że będe codziennie wchodzić do domu przez garaz do piwnicy a potem do domu - to tylko przejście techniczne, a nie wejście do domu - cos tam majsterkują w garażu i trzeba zanieśc cos tam do piwnicy - to nie będzie paradował przez cały dom tylko przejdzie sobie owy majsterkowicz bezpośrednio do piwnicy (nie ma co się tak bardzo nad tym rozwodzić)

na powiększenie domu w parterze - nie ma miejsca to po pierwsze, a po drugie automatycznie zwiększyłby sie metraż parteru i poddasza - a tego nie chcę - wystarczy mi tych metrów co jest

okna w garazu (widok od fontu - nie będzie - właściwie to nie wiem co ono tam robi;), natomiast z boku garażu okienko też będzie zdecydowanie mniejsze (ale jakieś musi być, dla tego majsterkowicza)

"Na elewacji szczytowej tej na której widac bramy garażowe wg mnie trzeba cos z oknami zrobic panuje tam spory bałagan, w pionie nie pokrywa się nic szerokości wydają sie byc przypadkowe, pomyślałbym o ujednoliceniu tej elwacji. " - na dole jest szersze okno, którego lewa rama pokrywa się w pionie z oknem ga górze - ono jest szersze - bo w tzw. salonie ma być duże okno - ja lubie duzo światła (i chyba stąd sa te okna dachowe) - nie znosze mrocznych pomieszczeń

wychodzi na to, że cały czas bronię swojej koncepcji, hmmm........

może się mylę, ale chyba nie powinien być drozszy w budowie od domów z lukarnami, wykuszami i czterospadowym dachem - jeżeli się mylę to mnie poprawcie, a za "oszczędzone' pieniądze:) ...............

angielka
31-07-2006, 06:41
a skąd wnioskujesz że piwniczka będzie malutka?
będzie podpiwniczone pół domu.
To, że jest przejście z garażu do piwnicy to nie znaczy, że będe codziennie wchodzić do domu przez garaz do piwnicy a potem do domu - to tylko przejście techniczne, a nie wejście do domu - cos tam majsterkują w garażu i trzeba zanieśc cos tam do piwnicy - to nie będzie paradował przez cały dom tylko przejdzie sobie owy majsterkowicz bezpośrednio do piwnicy (nie ma co się tak bardzo nad tym rozwodzić)

na powiększenie domu w parterze - nie ma miejsca to po pierwsze, a po drugie automatycznie zwiększyłby sie metraż parteru i poddasza - a tego nie chcę - wystarczy mi tych metrów co jest

okna w garazu (widok od fontu - nie będzie - właściwie to nie wiem co ono tam robi;), natomiast z boku garażu okienko też będzie zdecydowanie mniejsze (ale jakieś musi być, dla tego majsterkowicza)

"Na elewacji szczytowej tej na której widac bramy garażowe wg mnie trzeba cos z oknami zrobic panuje tam spory bałagan, w pionie nie pokrywa się nic szerokości wydają sie byc przypadkowe, pomyślałbym o ujednoliceniu tej elwacji. " - na dole jest szersze okno, którego lewa rama pokrywa się w pionie z oknem ga górze - ono jest szersze - bo w tzw. salonie ma być duże okno - ja lubie duzo światła (i chyba stąd sa te okna dachowe) - nie znosze mrocznych pomieszczeń

wychodzi na to, że cały czas bronię swojej koncepcji, hmmm........

może się mylę, ale chyba nie powinien być drozszy w budowie od domów z lukarnami, wykuszami i czterospadowym dachem - jeżeli się mylę to mnie poprawcie, a za "oszczędzone' pieniądze:) ...............

jajmar
01-08-2006, 21:45
a skąd wnioskujesz że piwniczka będzie malutka?

z tego zdania :

nie mam zdjęcia piwnicy, ale tam będzie tylko spiżarka i kotłownia (czyli nic ciekawego;)

Moze faktycznie byc na poł domu...........

co do powiekszenia parteru to myslałem o zwiekszeniu tej przybudówki z garażem, tam zdaje sie nie masz poddasza.
Przeciez jak dołożysz m2 w parterze a odejmniejsz w piwnicy to masz na zero :) nic wiecej. Przy podpiwniczonej połówce domu tez będa zwiększone koszty fundamntu.
Co do okien dachowych to nie tylko chodziło mi ich samą cena ale o praktyczną strone użytkowania, w lecie słońce które nagrzewa pomieszczenia w zimie śnieg który zasłania widok........... ale to Twój projekt i wybór.

jajmar
01-08-2006, 21:45
a skąd wnioskujesz że piwniczka będzie malutka?

z tego zdania :

nie mam zdjęcia piwnicy, ale tam będzie tylko spiżarka i kotłownia (czyli nic ciekawego;)

Moze faktycznie byc na poł domu...........

co do powiekszenia parteru to myslałem o zwiekszeniu tej przybudówki z garażem, tam zdaje sie nie masz poddasza.
Przeciez jak dołożysz m2 w parterze a odejmniejsz w piwnicy to masz na zero :) nic wiecej. Przy podpiwniczonej połówce domu tez będa zwiększone koszty fundamntu.
Co do okien dachowych to nie tylko chodziło mi ich samą cena ale o praktyczną strone użytkowania, w lecie słońce które nagrzewa pomieszczenia w zimie śnieg który zasłania widok........... ale to Twój projekt i wybór.

sloneczny_slonecznik
02-08-2006, 09:07
projekt jest bardzo ciekawy
dodałabym tylko wiatrołap, żeby od razu nie wchodzić z dworu na hol
(to oszczędnoœć energii zimš)

życzę owocnych przemyœleń :)

sloneczny_slonecznik
02-08-2006, 09:07
projekt jest bardzo ciekawy
dodałabym tylko wiatrołap, żeby od razu nie wchodzić z dworu na hol
(to oszczędnoœć energii zimš)

życzę owocnych przemyœleń :)

wiewióra1976
03-08-2006, 13:53
Pytanie jak w temacie? Jakie są wady i zalety obu rozwiązań?

wiewióra1976
03-08-2006, 13:53
Pytanie jak w temacie? Jakie są wady i zalety obu rozwiązań?

stastny
03-08-2006, 14:00
Hm... to pytanie nie pozwoli udzielic jednoznacznej odpowiedzi, bo takiej nie ma.
Często lepszym rozwiązaniem jest projekt gotowy
Czasem nie da sie obyc bez indywidualnego
raz jeden może byc lepszy raz drugi może byc gorszy

Są dobre projekty gotowe (fajna architektura, funkcjonalnośc itp) istnieją także spieprzone projekty indywidualne (zła architektuta, funkcjonalnośc itp)

Przy decyzji należy kierowac sie rozsądkiem, w większości przypadków świetnie sprawdzi się projekt gotowy, w nektórych będzie potrzebny indywidualny

czasem wystarczy chirurg... jednak bywają przypadki, że potrzebny jest grabarz
Ot i wszystko

stastny
03-08-2006, 14:00
Hm... to pytanie nie pozwoli udzielic jednoznacznej odpowiedzi, bo takiej nie ma.
Często lepszym rozwiązaniem jest projekt gotowy
Czasem nie da sie obyc bez indywidualnego
raz jeden może byc lepszy raz drugi może byc gorszy

Są dobre projekty gotowe (fajna architektura, funkcjonalnośc itp) istnieją także spieprzone projekty indywidualne (zła architektuta, funkcjonalnośc itp)

Przy decyzji należy kierowac sie rozsądkiem, w większości przypadków świetnie sprawdzi się projekt gotowy, w nektórych będzie potrzebny indywidualny

czasem wystarczy chirurg... jednak bywają przypadki, że potrzebny jest grabarz
Ot i wszystko

wiewióra1976
03-08-2006, 18:32
To może sprecyzuję :)
O projektach gotowych słyszałam opinię, że są często niewiele warte, wymagają doróbek (nie w sensie adaptacji, ale że czegoś tam brakuje). Z drugiej strony wydaje mi się, że jeśli jest projekt popularny (np. wśród obecnych tu forumowiczów) budowa, oszacowanie kosztów itd. są łatwiejsze, można się dowiedzieć, czy architekt faktycznie nie dał ciała w jakimś miejscu.
Z drugiej strony projekt indywidualny wyobrażam sobie jako skrojony dla mnie - tylko istnieje obawa, że jeśli gdzieś tam jest błąd, fuszerka, cokolwiek - wyjdzie to za późno.

wiewióra1976
03-08-2006, 18:32
To może sprecyzuję :)
O projektach gotowych słyszałam opinię, że są często niewiele warte, wymagają doróbek (nie w sensie adaptacji, ale że czegoś tam brakuje). Z drugiej strony wydaje mi się, że jeśli jest projekt popularny (np. wśród obecnych tu forumowiczów) budowa, oszacowanie kosztów itd. są łatwiejsze, można się dowiedzieć, czy architekt faktycznie nie dał ciała w jakimś miejscu.
Z drugiej strony projekt indywidualny wyobrażam sobie jako skrojony dla mnie - tylko istnieje obawa, że jeśli gdzieś tam jest błąd, fuszerka, cokolwiek - wyjdzie to za późno.

stastny
03-08-2006, 23:21
Witam
Wydaje mi się, że odpowiedziałeś sobie na pytanie.
Jeśli zdecydujesz się na proj. gotowy, który wielu już wybudowało, masz szansę uniknąć błędów, skorzystać z rad itp, itd.
Projekt gotowy, za to mało popularny taki szans Ci nie da.
Z projektem indywidualnym jest podobnie... jesli zrobi Ci go mistrz świata architektów, baboli raczej nie będzie tyle, że Ciebie nie będzie już stać na dom ( po tym jak zapłacisz mistrzowi)... z kolej jeśli trafisz na mistrza partaczy....

Czy ja juz mówiłem, że nie ma rozwiązań idealnych?
:D

stastny
03-08-2006, 23:21
Witam
Wydaje mi się, że odpowiedziałeś sobie na pytanie.
Jeśli zdecydujesz się na proj. gotowy, który wielu już wybudowało, masz szansę uniknąć błędów, skorzystać z rad itp, itd.
Projekt gotowy, za to mało popularny taki szans Ci nie da.
Z projektem indywidualnym jest podobnie... jesli zrobi Ci go mistrz świata architektów, baboli raczej nie będzie tyle, że Ciebie nie będzie już stać na dom ( po tym jak zapłacisz mistrzowi)... z kolej jeśli trafisz na mistrza partaczy....

Czy ja juz mówiłem, że nie ma rozwiązań idealnych?
:D

robert skitek
04-08-2006, 10:21
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=37532&highlight=
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=34736&highlight=

robert skitek
04-08-2006, 10:21
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=37532&highlight=
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=34736&highlight=

wiewióra1976
04-08-2006, 13:58
Robert, a możesz mi podać orientacyjna cenę za projekt indywidualny? ;)

wiewióra1976
04-08-2006, 13:58
Robert, a możesz mi podać orientacyjna cenę za projekt indywidualny? ;)

robert skitek
04-08-2006, 17:12
też już było, np tu: ;)
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=363709
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=68452

robert skitek
04-08-2006, 17:12
też już było, np tu: ;)
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=363709
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=68452

mdyjor
04-08-2006, 21:02
Ja się decyduję na projekt indywidualny. Uważam że dom powinien byc swoistym dziełem sztuki, a tylko indywidualny twór może takim się stać. Z tym że ja stworzyłem koncepcje domu samemu tak że architekt ma tylko go oszlifować i obudować tym wszystkim co mieœci się w jego doœwiadczeniu projektowym. Po pierwszej wstępnej rozmowie wiedzę że polecona mi osoba nadaje chyba na podobnych falach i moja koncepcja jej się spodobała. Mam nadzieje, że wspólnie stworzymy dom moich marzeń.
tu jest koncepcja wstępna:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=76580

cena którš proponuje architekt to ok 6000 do 7000 zł. (za całoœć wraz z uzgodnieniami)

mdyjor
04-08-2006, 21:02
Ja się decyduję na projekt indywidualny. Uważam że dom powinien byc swoistym dziełem sztuki, a tylko indywidualny twór może takim się stać. Z tym że ja stworzyłem koncepcje domu samemu tak że architekt ma tylko go oszlifować i obudować tym wszystkim co mieœci się w jego doœwiadczeniu projektowym. Po pierwszej wstępnej rozmowie wiedzę że polecona mi osoba nadaje chyba na podobnych falach i moja koncepcja jej się spodobała. Mam nadzieje, że wspólnie stworzymy dom moich marzeń.
tu jest koncepcja wstępna:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=76580

cena którš proponuje architekt to ok 6000 do 7000 zł. (za całoœć wraz z uzgodnieniami)

Tatua
01-09-2006, 09:37
Witam,

mam do Was prośbę o ocenę mojego projektu. Chodzi mi o ocenę funkcjonalnopści rozmieszczenia pomieszczeń i ewentualnych pułapek kosztowych.
Dom będzie stał frontem na stronę południową a taras będzie północno - zachodni. Działka o wymiarach 26 ( szerokość ) na 41 ( długość )


http://i92.photobucket.com/albums/l40/foto_1305/parter.jpg
http://i92.photobucket.com/albums/l40/foto_1305/pietro.jpg


dzięki za wszelkie sugestie i uwagi

pozdrawiam
Marcin

robert skitek
01-09-2006, 20:17
zabieg na schodach nie spełniający warunków technicznych - 40cm od poręczy szerokośc stopnia powinna być 25cm
drzwi do łazienki wg tych warunków na zewnątrz albo przesuwne

radzę przemyśleć pomieszczenia na poddaszu...
powierzchnia powinna być podana na rysunkach jako użytkowa (czyli od 190cm wysokosci pomieszczenia) a nie po podłodze.
przykład:
pokój 19,90m2 - a faktycznie tam gdzie wejdziesz jakieś 9m2
ta garderoba to też tylko dla ludzi poniżej 160cm wzrostu... albo na kucaka ;)
ciekaw jestem jaki kształt będą miały te drzwi (albo jaką wysokość) do niej żeby się w ten sposób udalo je otworzyć :)
i z innej beczki:
jakim cudem 2,88x4,30 to 17,30m2?

pewnie trzeba jeszcze trochę dopracować.... ;) wersja robocza...
pozdrawiam

stastny
01-09-2006, 23:24
Witam
Projekt na pierwszy rzut oka wygląda poprawnie, jednak jak tu już zauważył wczesniej szanowny kolega robert skitek dla jasności wiadomo kto... posiada (projekt oczywista) kilka niedoróbek, których przyczyny moga być różnorakie i nie chce mi się ich dochodzić.
Ale... jako, że każdego projekta rzuconego na forum, trza by się czepić (choćby za wszelką cenę) to i ja się czepię, zgadzając się w pełni z uwagami przedmówcy zwracam uwagę na schody.
A mianowicie w obecnym układzie konstrukcyjnym (jedna ściana nośna wewnątrz domu) strop z tak wyciętą częścią na schody nijak się nie utrzyma, brakuje podparcie go i to w paru miejscach!!!!!!!
Tak jeszcze patrzę....właściwie to może i by się utrzymał, ale potrzebne by były przynajmniej ze dwa podciągi tak na oko po 40cm wysokości każdy... podciagi napewno wystawałyby ze stropu i to sporo, na dodatek w bardzo, ale to bardzo dziwnych miejscach. Jeden, przecinałby hall, przechodził przez śluzę garażu i opierał się na ścianie garażu, drugi zaś, musiałby opierać się na pierwszym w okolicach wymiaru "260" w hallu, a nastepnie zasuwać w górę (na północ) tnąc kuchnie w jednej trzeciej, no może jednej czwartej.
Tak na oko ściana między hallem a kuchnia winna być chyba nośna, no i ściana między hallem a pomieszczenie o pow 13,16m2 żeby było na czym podeprzeć te podciągi....
Kicha z tymi schodami i ze stropem i z obecnym układem konstrukcyjnym
p.s.
dla jasności... nie jestem konstruktorem, więc mogę się mylić :wink: ,a jeśli sie mylę to proszę uważać ten mój komentarz za nie były :wink:

stastny
01-09-2006, 23:31
Aha... ciekawe jest także jak będzie skonstruowany dach... jeśli dajmy na to zawystąpi ścianka stolcowa to w pokojach pojawią się słupy, zmniejszając wydatnie ich funkcjonalność....
Dach zarysowany jest jako koperta więc innyc układ jak ten ze ścianką stolcową raczej w gre nie wchodzi
Też ciekaw jestem na czym te słupy staną???? ścian na parterze coby je na nich postawić - nie ma.... tedy podwaliny się zostaną do zastosowania, kładzione na stropie - ale strop przecież ledwo wisi przez dziurę na schody wyciętą!!!
Biada, oj biada!!!!
:o

Tatua
02-09-2006, 21:05
Witam,

rzeczywiscie jest to wersja robocza, dlatego na razie skupiam sie glownie na rozmieszczeniu pomieszczen wzgledem siebie i wzgledem stron swiata.
Pomieszczenia na gorze sa zdecydowanie za male i trzeba bedzie cos zrobic z dachem ( dwuspadowy ? ) lub podnies scianke kolankowa bo nie chce za bardzo zwiekszac powierzchni dolu.
Schody - dzieki Robert za opinie o warunkach technicznych - tez mi sie wydawaly "ciasne".
Co do stropu i konstrukcji to zupelnie sie na tym nie znam ale man nadzieje, ze moj architekt tak :D i poprawi to w kolejnej wersji projektu ( bedzie to juz 5 wcielenie )

wielkie dzieki za wszelkie uwagi - im wiecej ich jest tym lepiej bo bedzie mniej bledow w gotowym domu a o to przeciez chodzi

pozdrawiam
Marcin

zielonooka
02-09-2006, 21:16
taka tylko malutka uwaga - dzwi do lazienki (jak juz Robert zauwazyl) powinny byc na zewnatrz....
z tym ze w tym momencie "daja prosto w twarz" osobie wchodzacej po schodach - jednym slowem ... wtryniaja sie w ciag komunikacyjny - czego osobiscie nie znosze.... :-?

co do garderoby - czemu " dla kucaka"?:D:D:D tam skosow nie ma :wink: tylko drzwi te drugie dalabym w druga strone.... :wink:
pozdrawiam

zielonooka
02-09-2006, 21:17
juz wiem ...mowilismy od 2ch roznych garderobach - ja o tej blisko schodow prowadzacej do pom nad garazem :wink:

robert skitek
02-09-2006, 22:20
taka tylko malutka uwaga - dzwi do lazienki (jak juz Robert zauwazyl) powinny byc na zewnatrz....
z tym ze w tym momencie "daja prosto w twarz" osobie wchodzacej po schodach - jednym slowem ... wtryniaja sie w ciag komunikacyjny - czego osobiscie nie znosze.... :-?


ano, trzebaby jakoś przeprojektować (jak? na szczeście to nie moje zmartwienie ;) ) albo przesuwne....


juz wiem ...mowilismy od 2ch roznych garderobach - ja o tej blisko schodow prowadzacej do pom nad garazem

ano własnie

Tatua, oby architekt nie naniósł Ci konstrukcji w ostatniej fazie, cobyś nie obudził się z ręką w nocniku... po tym jak już niby wszystko się pięknie poukładało teraz dokładamy śliczne belki i jeszcze śliczniejsze słupy ("no przecież stworzą niepowtarzalny klimat..." ;) )
pozdrawiam

kretiq
19-09-2006, 20:20
Witam.
Dotychczas jedynie uważnie śledziłem forum, ale gdy podjąłem decyzję o budowie domu postanowiłem zarejestrować się na forum by móc wymieniać swoje doświadczenia. Jesteśmy z żoną w fazie projektowania domu i poniżej dołączam wstępną wersję naszego nowego domu. Dom stanie na działce w okolicach Suwałk na działce o wym. 40x40m z wjazdem od południa. Od strony północnej w odległości około 60m jest duży i ładny las sosnowy. Mamy dwójkę małych dzieci, a w domu będziemy prowadzić małą firmę na parterze w gabinecie. Prosimy o wszelkie uwagi. Będziemy wdzięczni za rady. Możemy jeszcze zmienić projekt, ale chyba już jestesmy z niego zadowoleni.


Rzuty domu (http://republika.pl/kretiq/images/Rzuty.jpg)
Widok elewacji (http://republika.pl/kretiq/images/elewacje.jpg)

kretiq
19-09-2006, 20:20
Witam.
Dotychczas jedynie uważnie śledziłem forum, ale gdy podjąłem decyzję o budowie domu postanowiłem zarejestrować się na forum by móc wymieniać swoje doświadczenia. Jesteśmy z żoną w fazie projektowania domu i poniżej dołączam wstępną wersję naszego nowego domu. Dom stanie na działce w okolicach Suwałk na działce o wym. 40x40m z wjazdem od południa. Od strony północnej w odległości około 60m jest duży i ładny las sosnowy. Mamy dwójkę małych dzieci, a w domu będziemy prowadzić małą firmę na parterze w gabinecie. Prosimy o wszelkie uwagi. Będziemy wdzięczni za rady. Możemy jeszcze zmienić projekt, ale chyba już jestesmy z niego zadowoleni.


Rzuty domu (http://republika.pl/kretiq/images/Rzuty.jpg)
Widok elewacji (http://republika.pl/kretiq/images/elewacje.jpg)

jajmar
20-09-2006, 00:20
Tak na początek to witam :)
Co do rzutów to wyglądaj przyzwoicie (wg mnie).
Mam wątpliwośc pod domem jest piwnica? Czy aby napewno całe biegi schodów na parter skończa sie w garażu? Z elewacji wynika ze garaz w poziomie domu to mi brakuje paru stopni..... chociaz moge sie myslic. Druga sprawa to wygląda że z kuchni i łazienki na poddaszu nie ma wentylacji (komina) na dole niby jest ten w środku domu ale kuchenka wygląda ze jest na ścienie wschodniej/lub pólnocnej ja bym tam coś planował.
Na poddaszu osobiście chyba zrobiłbym 2 pokoje i jakaś garderobe w srodku a nie 3 pokoje.

jajmar
20-09-2006, 00:20
Tak na początek to witam :)
Co do rzutów to wyglądaj przyzwoicie (wg mnie).
Mam wątpliwośc pod domem jest piwnica? Czy aby napewno całe biegi schodów na parter skończa sie w garażu? Z elewacji wynika ze garaz w poziomie domu to mi brakuje paru stopni..... chociaz moge sie myslic. Druga sprawa to wygląda że z kuchni i łazienki na poddaszu nie ma wentylacji (komina) na dole niby jest ten w środku domu ale kuchenka wygląda ze jest na ścienie wschodniej/lub pólnocnej ja bym tam coś planował.
Na poddaszu osobiście chyba zrobiłbym 2 pokoje i jakaś garderobe w srodku a nie 3 pokoje.

kretiq
20-09-2006, 09:15
Pod domem jest piwnica i schody do piwnicy będą z garażu, żeby nie zajmować miejsca w domu, poza tym to ma być "brudna piwnica" więc nie chcieliśmy do niej wejścia z domu. Kominy wentylacyjne będą, na razie to są tylko wstępne szkice, ustalanie rozkładu pomieszczeń. Na piętrze będą 4 sypialnie i 1 garderoba w tym najmniejszym pomieszczeniu. Architekt radził nam, że bardziej przyda się pokój gościnny/ dziecięcy (rozważamy posiadanie 3 dziecka za kilka lat) niż garderoby pomiędzy pokojami. Na razie mamy 2 synów więc ponoć chłopcy nie mają dużo ubran i zwykła szafa im starczy. Poza tym mają waleczne usposobienie i chyba nie będą chcieli mieszkać we wspólnym pokoju. :D

kretiq
20-09-2006, 09:15
Pod domem jest piwnica i schody do piwnicy będą z garażu, żeby nie zajmować miejsca w domu, poza tym to ma być "brudna piwnica" więc nie chcieliśmy do niej wejścia z domu. Kominy wentylacyjne będą, na razie to są tylko wstępne szkice, ustalanie rozkładu pomieszczeń. Na piętrze będą 4 sypialnie i 1 garderoba w tym najmniejszym pomieszczeniu. Architekt radził nam, że bardziej przyda się pokój gościnny/ dziecięcy (rozważamy posiadanie 3 dziecka za kilka lat) niż garderoby pomiędzy pokojami. Na razie mamy 2 synów więc ponoć chłopcy nie mają dużo ubran i zwykła szafa im starczy. Poza tym mają waleczne usposobienie i chyba nie będą chcieli mieszkać we wspólnym pokoju. :D

magangs
21-09-2006, 17:53
Właśnie jestem na etapie szukania architekta, który mi wykona indywidualny projekt domu i mam pytanie do tych z Was, którzy też to zlecali. Jaki zakres prac został objęty i ile w sumie zapłaciliście za przygotowanie takiego projektu?

Marcin_Łódź
21-09-2006, 18:31
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=68452&highlight=projekt+indywidualny

:wink:

Zonzi
11-10-2006, 12:17
Idziemy z projektem dalej... na dzien dzisiejszy zaakceptowana dopiero koncepcja.

Nie dajcie sie przekonac, ze projektowanie indywidualne to bulka z maslem jest. To ciezki kawalek chleba bo jak to na budowie glownie Wam zalezy zeby bylo dobrze.
Prawie kazda zmiana funkcji czy koncepcji pociaga zmiany do ktorych czesto bedziecie musieli sami dojsc np - propozycja zainstalowania kotla na paliwo stale - juz musi byc kotlownia a nie pomieszczenie przechodnie, sklad opalu, komin etc.

Pora na krytyke bryly :lol: Popatrzcie i powiedźcie co myslicie. Okolica budowy to wies. Dosc duza dzialka na ktorej mamy nadzieje, ze dom sie schowa.
Polaciowki wrysowalem odrecznie bo po zwiedzeniu cudzej budowy wiemy, ze scianka kolankowa 1,4 jest fantastyczna bo daje 99% powierzchni ale polaciowki zaczynaja sie wtedy na 1.8 m ... Sciana kolankowa idzie w dol o 30 cm.

http://www.zonzi.republika.pl/images/wejscie_o.jpg
http://www.zonzi.republika.pl/images/garaz_o.jpg

Dzieki

Zonzi
11-10-2006, 12:17
Idziemy z projektem dalej... na dzien dzisiejszy zaakceptowana dopiero koncepcja.

Nie dajcie sie przekonac, ze projektowanie indywidualne to bulka z maslem jest. To ciezki kawalek chleba bo jak to na budowie glownie Wam zalezy zeby bylo dobrze.
Prawie kazda zmiana funkcji czy koncepcji pociaga zmiany do ktorych czesto bedziecie musieli sami dojsc np - propozycja zainstalowania kotla na paliwo stale - juz musi byc kotlownia a nie pomieszczenie przechodnie, sklad opalu, komin etc.

Pora na krytyke bryly :lol: Popatrzcie i powiedźcie co myslicie. Okolica budowy to wies. Dosc duza dzialka na ktorej mamy nadzieje, ze dom sie schowa.
Polaciowki wrysowalem odrecznie bo po zwiedzeniu cudzej budowy wiemy, ze scianka kolankowa 1,4 jest fantastyczna bo daje 99% powierzchni ale polaciowki zaczynaja sie wtedy na 1.8 m ... Sciana kolankowa idzie w dol o 30 cm.

http://www.zonzi.republika.pl/images/wejscie_o.jpg
http://www.zonzi.republika.pl/images/garaz_o.jpg

Dzieki

hejjpozn
19-10-2006, 10:38
Witam!
Mam pytanie, do kogo najlepiej zwrócić się o wykonanie projektu indywidualnego: do biura projektów czy achitekta? Komu lepiej powierzyć tą pracę i czy to prawda,że zlecając to architektowi on wykona od razu adaptację projektu?

hejjpozn
19-10-2006, 10:38
Witam!
Mam pytanie, do kogo najlepiej zwrócić się o wykonanie projektu indywidualnego: do biura projektów czy achitekta? Komu lepiej powierzyć tą pracę i czy to prawda,że zlecając to architektowi on wykona od razu adaptację projektu?

edytkazet
19-10-2006, 11:25
Musisz popytac o ceny w biurach i u projektantów bo są one bardzo zróżnicowane.
Projektu indywidualnego sie już nie adaptuje 8) tylko projektuje sie go zgodnie z warunkami miejscowymi i sporządza stosowny projekt zagospodarowania :P

edytkazet
19-10-2006, 11:25
Musisz popytac o ceny w biurach i u projektantów bo są one bardzo zróżnicowane.
Projektu indywidualnego sie już nie adaptuje 8) tylko projektuje sie go zgodnie z warunkami miejscowymi i sporządza stosowny projekt zagospodarowania :P

lukaszja
20-10-2006, 13:10
Witam serdecznie!

Kilka tygodni temu staliśmy się z żonką posiadaczami działki (11a, prostokąt 27 x 41m) z wjazdem od strony południowej niestety…
Mamy zaprzyjaźnionego inżyniera - konstruktora, który przygotuje nam indywidualny, dokładny projekt, jeśli tylko powiemy mu, jaki domek chcemy sobie postawić.
No więc teraz zastanawiamy się nad projektem domku i sami coś niecoś wymyśliliśmy – zerknijcie proszę na schemat i powiedzcie, co o tym myślicie – mieszkamy teraz w bloku i nie mamy doświadczenia w „ustawianiu” wnętrza chałupki :D

PS. Dom ma być energooszczędny, stąd duże okna od południa!

Z góry dzięki za wszystkie uwagi!
Asia i Łukasz


http://www.republika.pl/lukaszja/2D-parter.jpg
http://www.republika.pl/lukaszja/2D-pietro.jpg
http://www.republika.pl/lukaszja/3D-pld-zach.jpg
http://www.republika.pl/lukaszja/3D-pln-wsch.jpg

Irma
20-10-2006, 13:55
Czy robisz piwnice, bo wydaje mi sie, ze pomieszczen gospodarczych masz za malo
parapet w kuchni jest za nisko, nie ustawisz tam zadnych szafek a w ogole to to okno przenioslabym na sciane zachodnia, po co ci okno w kuchni na polnoc?
Domek zwykly, bez fajerwerkow, nie lubie takich korytarzy na poddaszu...jakos tak klaustrofobicznie, poza tym jak rano wszyscy wyjda z ze swoich sypialni to beda sie o siebie potykac...
zastanow sie gdzie beda stac meble w salonie, stol i czy napewno bedzie to przytulny pokoj, duzy owszem, ale chyba niezbyt ustawny...? gdzie telewizor?
poza tym domek w srodku troche nijaki...no ale co kto lubi...

lukaszja
20-10-2006, 14:16
Irma, dzięki za odzew!

Co do piwnicy, to chcelibyśmy ją mieć ale najpierw musimy zrobić badania geologiczne gruntu a na to chcemy poczekać do wiosennych roztopów!

Planuję ogrzewać kominkiem/prądem, stąd nie potrzebuję kotłowni a kosiarka do trawy i opony będą leżały albo w piwnicy albo w garażu wolnostojącym obok domu! Ale masz rację- przemyślę zmniejszenie WC i rozbudowanie garderoby!

Wysokość okna w kuchni - masz rację! Co do przeniesienia okna na zachód to mam wątpliwości, bo od pólnocy będzie na pewno jakaś część ogrodu i z kuchni dobrze byłoby widzieć co się tam dzieje (grill, w przyszłości pociechy :D ) - ale to do przemyślenia!

Co do poddasza to chciałem ograniczyć powierzchnię komunikacji na rzecz pokoi ale niewykluczone, że przesadziłem - pogadamy o tym z konstruktorem!

Mebli chcemy mieć jak najmniej - TV z regałem stałby koło kominka (przy gabinecie), może małe szafki pod parapetem? - kurcze, o to zapytam żonkę!

Zmartwiło mnie tylko, że domek będzie nijaki - on miał być prosty i tani ale nie nijaki! :roll: Będę walczył z tym tematem!
Proszę wszystkich o następne sugestie, dziękuję i pozdrawiam :D

Luke

aguska2006
20-10-2006, 14:27
Witam Was serdecznie :P !

My z mezem tez jestesmy szczesliwymi posiadaczami "poludniowej" dzialki. Taki uklad stron swiata jest rzeczywiscie trudniejszy, ale ma to rowniez pozytywne strony, przy wyborze projektu bardziej zwraca sie uwage na funkcjonalnosc pomieszczen, a nie ozdobniki bryly, dzieki czemu mozna uniknac tzw "przerostu formy nad trescia". My jeszcze staramy sie wertowac gotowe projekty, ale nie wykluczamy rowniez projektu indywidualnego.
Podoba mi sie uklad Waszego domku, ale mam kilka watpliwosci:

*czy macie przewidziane pomieszczenie gospodarcze na parterze? Nie moglam go znalezc a moim zdaniem jest b. wazne, moze tez pelnic wiele funkcji
*domek jest bez garazu, wg mnie to wielka frajda moc wejsc do domu sucha stopa np. z zakupami
* od strony zachodniej brakuje mi jeszcze jednego okna w salonie, przypuszczam, ze od tej strony bedzie ogrod, a wiec piekny widok

To chyba wszystko, co nasunelo mi sie tak na szybko. Jestem ciekawa czy planujecie otwarta kuchnie i spizarke. Pozdrawiam Was do nastepnego razu.

aguska

lukaszja
20-10-2006, 14:52
Aguska2006 - dzięki za uwagi!

Co do pomieszczenia gospodarczego, to przyznaje się, go nie przewidziałem - jest tylko coś co miało pełnić rolę garderoby ale coraz bardziej zdaję sobie sprawę, że trzeba będzie wygospodarować trochę miejsca kosztem WC/łazienki. Tutaj sa rezerwy! :lol:

Myśleliśmy z żonką o garażu w bryle bądź o garażu "przylepionym" do domku ale stanęło (jak na razie!) na garażu wolnostojącym blisko drogi - dom odsunie się wówczas w głąb działki (wtedy będziey mogli mieć dwa tarasy - od pólnocy w skwarne letnie dni i od południa/zachodu w pozostały czas) - garaż w domu lub przy domu utrudniał nam zaprojektowanie bryły i wmagałby dłuuugiej drogi dojazdowej - a to i nie wygląda jakoś super i odśnieżania sporo! Nie wykluczamy jednak niczego - po to w końcu pytamy się Forumowiczów!

Co do okna od strony zachodniej w salonie, to myślę, że źle wpłynęłoby to na ustawność wnętrza - na co już zwróciła uwagę Irma! Te okna od południa mają dawać bardzo dużo światła i mam nadzieję, że to wystarczy. Oby... :P

Kuchnia miałaby być otwarta (ograniczona szafkami i jakimś ładnym blatem od salonu + ewentualnie podwieszana szafki) i pod schodami albo spiżarnia albo, przy domu z piwnicą, ściana działowa i schody na dół - zobaczymy!

Pozdrawiam również w imieniu swoim i żonki!

PS Nie męczylibyśmy się (i Was) tematem projektowania domu ale za indywidualny, południowy projekt architekci we Wrocku wołają około 10.000zł + VAT :(
Za dużo...

ZakWr
21-10-2006, 12:20
Zacznę od końca bo jestem z Wrocławia i tez mam działkę z wjazdem od południa i też miałem te same problemy i męczyłem się ok 2 lata.

Co do ceny architekta: musicie lepiej poszukać. Jeżeli przjedziecie do architekta przygotowani i zwłasną koncepcją można się nieźle targować. I szukać poza Wrocławiem. Tam ceny sa 30% mniejsze, jak chcecie mam adresy gości którzy mi dali dobre ceny. Przy tej wielkości cena nie powinna być wyzsza niż 6500netto
Ale się jeszcze raz zastanówcie czy warto robić projekt indywidualny gdyż Wy przenieśliście wyjscie na wschód a takich gotowców są setki. Tyle że ich przebieranie wiem jest dość ciężkie

1. Nie róbcie garażu wolnostojącego jeżeli nie musicie. Większe koszty, większe podatkie za taki garaż. Zastanówcie się czy nie warto domu przysunąć do południowej granicy działki, dojazd się skróci za to ogrodu będzie wiecej i zasłonięty od drogi. A i nad dosuniętym garażem jest możliwość zrobienia kotłowni gazowej lub graciarni lub sali fitnes czy cego dusza zapragnie. Dodatkowo garaż ociepli jedną ścianę a tak dużo piszecie o kosztach ogrzewania. No i dobrze ustwaiony garaz osłoni wejście od wiatru.

A teraz rypanie koncepcji:

1. koncepcja zupełnie pomija sprawy pionów wentylacyjnych i instalacyjnych a co za tym idzie kosztów wykonania. Pomysl gdzie ma być pion wentylacyjny w kuchni, dolnego wc?, Najgorzej ten w kuchni, wychodzi gdzieś w sypialni.

2. brak wiatrołapu przy drzwiach wejsciowych. W naszym klinacie wiatrołap to konieczność. No i brak piachu w salonie.

3 schody wydają sie za wąskie, za wysokie stopnie. Nie przejdzie w pozwoleniu na budowę. przynajmniej jeden stopień więcej. Na tym etapie nie myśl o wysokości parapetów, bo nie w tą stronę trzeba myśleć. Który z biegów jest dolny? Bo jak ten od strony kuchni to ok, pod górny można wsynąć kawałek WC.

4.przy tej rozpiętości stropów nie ma wewnętrznych ścian nośnych(choć)
ta za kominkiem mogła by być nośna i podciąg na końcu holu. To ma być strop monolityczny? Będzie drogi i dość trudny przy tej rozpiętości do wykonania. A jak traficie na partaczy?

5 okno w garderobie ? po co? to jest najlepsza ściana (wschodnia) żeby przytulić garaż. Nie macie kotłowni? Czym to ma być ogrzewane?

6. Okno w kuchni na ściane zachodną bo inaczej będzie ciemno. Bo to okno powinno być na taras. Choćby po to żeby przez okno podąć cos z kuchni zamiast wciąż nosić dookoła.

Hol jest dość szeroki. Jak się zamknie wiatrołap ścianką to w zasadzie szafy się w nim zmieszczą. Czyli garderoba będzie kotłownią?

Góra: nie wiem po co ten zacieniony balkon. Nie masz okien połaciowych więc będzie dość ciemno a tu jeszcze dwom sypialniom kradniesz światło tym zacienienim. Podobnie jak salon stracił światło przez tą kolumnadę.
balkon w domku kiedy ma się taras to kolejna przestrzeń do sprzątania ale mało użytkowa, co najwyżej kwiatki sobie powiesisz. A koszt wykonania kolumn, balkonu - chyba nie jest wart uzyskanego efektu.
Do tego pralnę mas zpo drugiej stronie domu więc noszenie prania z łazienki na balkon będzie wymagało więcej wysiłku.
W ogóle część od balkonu wygląda jak pokoje do wynajecia na lato, w zimie puste.
Zastanowił bym się czy na górze nie zrobić osobno toalety i osobno łazienki z pralna. Bo problem jest rano: ktos będzie musiał zejść do łazienki na dół żeby się załatwić.

Taras na dole jest po stronie zachodniej. To chyba kiepskie miejsce. Po pierwsze będzie on widoczny z drogi, po drugie blisko działki sąsiada po trzecie będzie na nim ciepło zwłaszcza gdy wrócisz z pracy w słoneczny dzień. Zamieść jakąś mapkę z budynkami sąsiednimi.

A czy jestes pewien że możesz budować w takim oddaleniu od drogi? Masz juz WZ?

Ostatnia sprawa elewacje:
Przy domach w kształcie tradycyjnym wielkie okna, zwłaszcza kwadratowe i bez szprosów wyglądają źle. Dobrze wyglądają okna
wysokie a dość wąskie, ze szprosami. Jak mają być kwadratowe to ze słupkiem lub dwuskrzydłowe.
Elewacja pólnocna i wschodnia wyglądają źle. Duże okna w łazienkach po co? żeby je zasłaniać?

I ostatnia uwaga: Jak się chce miec tradycyjną bryłę to by uzyskac ładny dom trzeba bardzo myślec o elewacji. A elewacja to nie tylko okna ale i inne elementy ozdobne. I to trzeba przemyśleć . Można na końcu ale trzeba.

lukaszja
23-10-2006, 11:37
ZakWr!

Jestem pod wrażeniem -właśnie zamierzam wydrukować sobie Twoje uwagi! Co do konkretów, to pozwolę odezwać się do Ciebie prywatnie! 8)
pozdrawiam, luke

ms.
24-10-2006, 09:54
ZakWr - celne i cenne uwagi!
Mi bardzo brakuje wiatrołapu. Korytarz przez całą szerokość domu i jeszcze z oknem. Pisałaś, że projekt zrobił znajomy konstruktor - to widać, bo projekt jest mocno konstrukcyjny, ale nie ma tego czegoś. Dosyć chaotycznie rozmieszczone okna na elewacji. Jeśli zrezygnujecie z balkonu, można wstawić okna typu porte-fenetre z barierką.
Na niektórych stronach z projektami można wybrać opcję "wjazd od południa" - popatrzcie na tamte propozycje.

lukaszja
24-10-2006, 17:58
Witaj ms.

Co do wiatrołapu, to tak, jakby już był! :D
Jeśli chodzi o to coś, co przebiega przez cały parter (korytarz), to w naszym zamyśle miał to być hall, płynnie przechodzący w salon. Nie twierdzę, że nam wyszło... :lol:
Co do konstruktora, to on tego domku nie stworzył, tylko my sami - zerknij co ja dokładnie napisałem, bo się chyba nie doczytałeś!
I na koniec - obejrzeliśmy chyba wszystkie strony z projektami - w tym oczywiście z tymi "od południa" - i nic!
Ale niechaj żywi nie traca nadziei!

pozdrawiamy, Asia i Łukasz

PS. ZakWr - poszła do Ciebie prywatna wiadomość!

kruk2
27-10-2006, 12:48
Witam

Jestem na etapie poszukiwania działki, ale już wcześniej przeszedłem się po lokalnych pracowniach projektowych w celu określenia ceny i czasu wykonania projektu.
Projekt będzie indywidualny, gdyż takiego domu jak chcemy nie ma w katalogach więc będzie trzeba narysować go od zera... Dom ma mieć 2 kondygnacje nadziemne, brak piwnic, wymiary podstawy 19x13 m. W tym 3 mieszkania i 1 lokal użytkowy .
Wykonaliśmy w domu wszystkie potrzebne rysunki tzn. rzuty elewacji i rzuty kondygnacji na papierze milimetrowym i udaliśmy się na łowy...

Pracownia 1:
Wykonanie pełnego projektu - 20.000 PLN :o
Załatwienie wszystkich uzgodnień do uzyskania pozwolenia na budowę- co nakmniej 5.000 PLN (bez kosztów pozwoleń itp...)
Gość nawet nie chciał oglądać naszych rysunków, stwierdził, że przedstawi swoją wizję, którą będzie trzeba zaakceptować lub nie :)

Pracownia 2:
Wykonanie pełnego projektu + Załatwienie wszystkich uzgodnień do uzyskania pozwolenia na budowę- ok. 12000 - 15000 PLN (bez kosztów pozwoleń itp...)
Tu mamy napisać jakie chcemy pomieszczenia i o jakiej wielkości a oni nam to skleją w jedną całość....

Pracownia 3:
Wykonanie pełnego projektu + Załatwienie wszystkich uzgodnień do uzyskania pozwolenia na budowę- ok. 10000 - 12000 PLN (bez kosztów pozwoleń itp...)
Jedyny gość, który pooglądał nasze rysunki i stwierdził, że nie są całkiem do bani :) nawet pochwalił rozmieszczenie pomieszczeń itp... Powiedział, że zrobi projekt tak jak chcemy oczywiście lekko go modyfikując aby dom wyglądał ładnie a nie jak stodoła :) .

Wszystkie zapewniają, że są w stanie zrobić projekty i załatwić wszystko do uzyskania pozwolenia do maja 2007r.

Ciekawe jak powyższe ceny będą rosły w trakcie rysowania? Jak uzgodnimy cenę w umowie to chyba dużo nie podskoczą.

W pozostałych pracowniach powiedzieli że nie mają czasu (są zarobieni), a poza tym wolą adaptować gotowe projekty...



Pozdrawiam

KRUK2

kruk2
27-10-2006, 12:48
Witam

Jestem na etapie poszukiwania działki, ale już wcześniej przeszedłem się po lokalnych pracowniach projektowych w celu określenia ceny i czasu wykonania projektu.
Projekt będzie indywidualny, gdyż takiego domu jak chcemy nie ma w katalogach więc będzie trzeba narysować go od zera... Dom ma mieć 2 kondygnacje nadziemne, brak piwnic, wymiary podstawy 19x13 m. W tym 3 mieszkania i 1 lokal użytkowy .
Wykonaliśmy w domu wszystkie potrzebne rysunki tzn. rzuty elewacji i rzuty kondygnacji na papierze milimetrowym i udaliśmy się na łowy...

Pracownia 1:
Wykonanie pełnego projektu - 20.000 PLN :o
Załatwienie wszystkich uzgodnień do uzyskania pozwolenia na budowę- co nakmniej 5.000 PLN (bez kosztów pozwoleń itp...)
Gość nawet nie chciał oglądać naszych rysunków, stwierdził, że przedstawi swoją wizję, którą będzie trzeba zaakceptować lub nie :)

Pracownia 2:
Wykonanie pełnego projektu + Załatwienie wszystkich uzgodnień do uzyskania pozwolenia na budowę- ok. 12000 - 15000 PLN (bez kosztów pozwoleń itp...)
Tu mamy napisać jakie chcemy pomieszczenia i o jakiej wielkości a oni nam to skleją w jedną całość....

Pracownia 3:
Wykonanie pełnego projektu + Załatwienie wszystkich uzgodnień do uzyskania pozwolenia na budowę- ok. 10000 - 12000 PLN (bez kosztów pozwoleń itp...)
Jedyny gość, który pooglądał nasze rysunki i stwierdził, że nie są całkiem do bani :) nawet pochwalił rozmieszczenie pomieszczeń itp... Powiedział, że zrobi projekt tak jak chcemy oczywiście lekko go modyfikując aby dom wyglądał ładnie a nie jak stodoła :) .

Wszystkie zapewniają, że są w stanie zrobić projekty i załatwić wszystko do uzyskania pozwolenia do maja 2007r.

Ciekawe jak powyższe ceny będą rosły w trakcie rysowania? Jak uzgodnimy cenę w umowie to chyba dużo nie podskoczą.

W pozostałych pracowniach powiedzieli że nie mają czasu (są zarobieni), a poza tym wolą adaptować gotowe projekty...



Pozdrawiam

KRUK2

13023209
27-10-2006, 13:07
Witam

Jestem na etapie poszukiwania działki, ale już wcześniej przeszedłem się po lokalnych pracowniach projektowych w celu określenia ceny i czasu wykonania projektu.
Projekt będzie indywidualny, gdyż takiego domu jak chcemy nie ma w katalogach więc będzie trzeba narysować go od zera... Dom ma mieć 2 kondygnacje nadziemne, brak piwnic, wymiary podstawy 19x13 m. W tym 3 mieszkania i 1 lokal użytkowy .
Wykonaliśmy w domu wszystkie potrzebne rysunki tzn. rzuty elewacji i rzuty kondygnacji na papierze milimetrowym i udaliśmy się na łowy...

Pracownia 1:
Wykonanie pełnego projektu - 20.000 PLN :o
Załatwienie wszystkich uzgodnień do uzyskania pozwolenia na budowę- co nakmniej 5.000 PLN (bez kosztów pozwoleń itp...)
Gość nawet nie chciał oglądać naszych rysunków, stwierdził, że przedstawi swoją wizję, którą będzie trzeba zaakceptować lub nie :)

Pracownia 2:
Wykonanie pełnego projektu + Załatwienie wszystkich uzgodnień do uzyskania pozwolenia na budowę- ok. 12000 - 15000 PLN (bez kosztów pozwoleń itp...)
Tu mamy napisać jakie chcemy pomieszczenia i o jakiej wielkości a oni nam to skleją w jedną całość....

Pracownia 3:
Wykonanie pełnego projektu + Załatwienie wszystkich uzgodnień do uzyskania pozwolenia na budowę- ok. 10000 - 12000 PLN (bez kosztów pozwoleń itp...)
Jedyny gość, który pooglądał nasze rysunki i stwierdził, że nie są całkiem do bani :) nawet pochwalił rozmieszczenie pomieszczeń itp... Powiedział, że zrobi projekt tak jak chcemy oczywiście lekko go modyfikując aby dom wyglądał ładnie a nie jak stodoła :) .

Wszystkie zapewniają, że są w stanie zrobić projekty i załatwić wszystko do uzyskania pozwolenia do maja 2007r.

Ciekawe jak powyższe ceny będą rosły w trakcie rysowania? Jak uzgodnimy cenę w umowie to chyba dużo nie podskoczą.

W pozostałych pracowniach powiedzieli że nie mają czasu (są zarobieni), a poza tym wolą adaptować gotowe projekty...



Pozdrawiam

KRUK2Nic dziwnego .takie są ceny projektów indywidualnych. Oczywiście znajdziesz "projektantów" którzy zrobią Ci indywidualny projekt za 2000-3000. ale ja bym w takim domu nie mieszkał.
:lol:
Ceny wcale nie muszą rosnąć. Podpisujesz umowę i za tyle mają wykonać projekt. No chyba że w trakcie coś będziesz modyfikował.

Jeśli chodzi o adaptację gotowych to wcale im się nie dziwię. Lepiej zarobić mniej na kilku klientach niż użerać się z jednym przez 3 miesiące.

13023209
27-10-2006, 13:07
Witam

Jestem na etapie poszukiwania działki, ale już wcześniej przeszedłem się po lokalnych pracowniach projektowych w celu określenia ceny i czasu wykonania projektu.
Projekt będzie indywidualny, gdyż takiego domu jak chcemy nie ma w katalogach więc będzie trzeba narysować go od zera... Dom ma mieć 2 kondygnacje nadziemne, brak piwnic, wymiary podstawy 19x13 m. W tym 3 mieszkania i 1 lokal użytkowy .
Wykonaliśmy w domu wszystkie potrzebne rysunki tzn. rzuty elewacji i rzuty kondygnacji na papierze milimetrowym i udaliśmy się na łowy...

Pracownia 1:
Wykonanie pełnego projektu - 20.000 PLN :o
Załatwienie wszystkich uzgodnień do uzyskania pozwolenia na budowę- co nakmniej 5.000 PLN (bez kosztów pozwoleń itp...)
Gość nawet nie chciał oglądać naszych rysunków, stwierdził, że przedstawi swoją wizję, którą będzie trzeba zaakceptować lub nie :)

Pracownia 2:
Wykonanie pełnego projektu + Załatwienie wszystkich uzgodnień do uzyskania pozwolenia na budowę- ok. 12000 - 15000 PLN (bez kosztów pozwoleń itp...)
Tu mamy napisać jakie chcemy pomieszczenia i o jakiej wielkości a oni nam to skleją w jedną całość....

Pracownia 3:
Wykonanie pełnego projektu + Załatwienie wszystkich uzgodnień do uzyskania pozwolenia na budowę- ok. 10000 - 12000 PLN (bez kosztów pozwoleń itp...)
Jedyny gość, który pooglądał nasze rysunki i stwierdził, że nie są całkiem do bani :) nawet pochwalił rozmieszczenie pomieszczeń itp... Powiedział, że zrobi projekt tak jak chcemy oczywiście lekko go modyfikując aby dom wyglądał ładnie a nie jak stodoła :) .

Wszystkie zapewniają, że są w stanie zrobić projekty i załatwić wszystko do uzyskania pozwolenia do maja 2007r.

Ciekawe jak powyższe ceny będą rosły w trakcie rysowania? Jak uzgodnimy cenę w umowie to chyba dużo nie podskoczą.

W pozostałych pracowniach powiedzieli że nie mają czasu (są zarobieni), a poza tym wolą adaptować gotowe projekty...



Pozdrawiam

KRUK2Nic dziwnego .takie są ceny projektów indywidualnych. Oczywiście znajdziesz "projektantów" którzy zrobią Ci indywidualny projekt za 2000-3000. ale ja bym w takim domu nie mieszkał.
:lol:
Ceny wcale nie muszą rosnąć. Podpisujesz umowę i za tyle mają wykonać projekt. No chyba że w trakcie coś będziesz modyfikował.

Jeśli chodzi o adaptację gotowych to wcale im się nie dziwię. Lepiej zarobić mniej na kilku klientach niż użerać się z jednym przez 3 miesiące.

variuss
27-10-2006, 15:34
Myślę, ze nie możesz porównywać kosztów projektu domku jednorodzinnego do kosztów projektu budynku mieszkalnego (3 mieszkania) z lokalem uslugowym. Ceny, które ci zaproponowano sa jakie są, mamy wolny rynek, a towar jest tyle wart, ile ktoś zechce za niego zapłacić ;)
Są tutaj osoby, które zapłaciły tyle za projekt domku jednorodzinnego.

Powinieneś jeszcze poszukać, i koniecznie obejrzeć dotychczasowe realizacje wybranych pracowni.

variuss
27-10-2006, 15:34
Myślę, ze nie możesz porównywać kosztów projektu domku jednorodzinnego do kosztów projektu budynku mieszkalnego (3 mieszkania) z lokalem uslugowym. Ceny, które ci zaproponowano sa jakie są, mamy wolny rynek, a towar jest tyle wart, ile ktoś zechce za niego zapłacić ;)
Są tutaj osoby, które zapłaciły tyle za projekt domku jednorodzinnego.

Powinieneś jeszcze poszukać, i koniecznie obejrzeć dotychczasowe realizacje wybranych pracowni.

Zukow
28-10-2006, 19:31
Ja odkupuje projekt od osób które zrezygnowały za 900 i mam projektanta który za całkiem sporą przeróbkę bierze 4 k brutto a sam załatwiam pozwolenia jakby tak patrzyć to za 3 rodziny 12 k jest uczciwe

Zukow
28-10-2006, 19:31
Ja odkupuje projekt od osób które zrezygnowały za 900 i mam projektanta który za całkiem sporą przeróbkę bierze 4 k brutto a sam załatwiam pozwolenia jakby tak patrzyć to za 3 rodziny 12 k jest uczciwe

lafela
03-11-2006, 11:26
Witam,

wymyśłiłam sobie projekt domu i chciałabym znaleźć kogoś kto mi podpowie czy to ma sens, układ pomieszczen itp., zaprojektuje dom po prostu. Dom parterowy 12O m+ garaż, na planie prostokąta.Okolice Łodzi.

Pozdarwiam

Ola.

lafela
03-11-2006, 11:26
Witam,

wymyśłiłam sobie projekt domu i chciałabym znaleźć kogoś kto mi podpowie czy to ma sens, układ pomieszczen itp., zaprojektuje dom po prostu. Dom parterowy 12O m+ garaż, na planie prostokąta.Okolice Łodzi.

Pozdarwiam

Ola.

canna
04-11-2006, 10:16
Witaj
zgłoś się na forum łódzkie http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gif
na pewno dostaniesz namiary http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

canna
04-11-2006, 10:16
Witaj
zgłoś się na forum łódzkie http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gif
na pewno dostaniesz namiary http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

woland1980
09-11-2006, 20:36
Koncepcji wstęp.... Opinie życzliwych mile widziane!

Jest to Ogólny Hide Park myśli przyszłych inwestorów tyle, że ciut bardziej poukładany – którego celem jest stworzenie obrazu tego czym ma być ten dom... i szukanie błędów, których sami z punktu technicznego i projektanckiego nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić...

Rzut to modyfikacja domu „FRYDERYK” z płaskim dachem z pracowni (www.archipelag.pl). Po wszystkich za i przeciw z tego projektu w głowie pozostał mi jego prosty do bólu rzut z dużymi, otwartymi przestrzeniami w Strefie Dziennej. Chciałbym żeby ten pomysł był bazą do tworzenia prostego i funkcjonalnego wnętrza w domu dla rodziny. „Fryderyk” przed i po zmianach:

Kilka słów opisu - nie zwracając uwagi na bryłę zewnętrzną. W zasadzie mamy tu 3 sypialnie (2 sypialnie, 1 gabinet) oraz 2 łazienki i 1 garderobę. Kuchnia, jadalnia i salon powinny stanowić jedno miejsce. Ścianki które widać w długim holu to pomysł na oddzielenie strefy dziennej od strefy nocnej a przy okazji w przypadku jednej z nich pomysł na długie i wysokie szafy, a w przypadku drugiej np. galerię i bibliotekę w holu. Dom tworzymy dla 3 osób + gość, o powierzchni do 170m, musi być parterowy i musi dawać poczucie otwartych przestrzeni choć w jakiejś części. W salonie chciałbym mieć widoczne elementy konstrukcyjne dachu, może coś takiego jak na zdjęciach poniżej. Podłoga to parkiet układany przez cały hol i salon deskami równolegle do ścian tak by jeszcze bardziej optycznie zwiększyć przestrzeń, kominek w centralnym punkcie domu... praktycznie jedno ze zdjęć obrazuje dokładnie to o co mi chodzi.

Proszę o radędoświadczonych... czy ma to ręce i nogi oraz o ewentualne linki do gotowców, które mogłyby mi sie spodobać.

woland1980
09-11-2006, 20:36
Koncepcji wstęp.... Opinie życzliwych mile widziane!

Jest to Ogólny Hide Park myśli przyszłych inwestorów tyle, że ciut bardziej poukładany – którego celem jest stworzenie obrazu tego czym ma być ten dom... i szukanie błędów, których sami z punktu technicznego i projektanckiego nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić...

Rzut to modyfikacja domu „FRYDERYK” z płaskim dachem z pracowni (www.archipelag.pl). Po wszystkich za i przeciw z tego projektu w głowie pozostał mi jego prosty do bólu rzut z dużymi, otwartymi przestrzeniami w Strefie Dziennej. Chciałbym żeby ten pomysł był bazą do tworzenia prostego i funkcjonalnego wnętrza w domu dla rodziny. „Fryderyk” przed i po zmianach:

Kilka słów opisu - nie zwracając uwagi na bryłę zewnętrzną. W zasadzie mamy tu 3 sypialnie (2 sypialnie, 1 gabinet) oraz 2 łazienki i 1 garderobę. Kuchnia, jadalnia i salon powinny stanowić jedno miejsce. Ścianki które widać w długim holu to pomysł na oddzielenie strefy dziennej od strefy nocnej a przy okazji w przypadku jednej z nich pomysł na długie i wysokie szafy, a w przypadku drugiej np. galerię i bibliotekę w holu. Dom tworzymy dla 3 osób + gość, o powierzchni do 170m, musi być parterowy i musi dawać poczucie otwartych przestrzeni choć w jakiejś części. W salonie chciałbym mieć widoczne elementy konstrukcyjne dachu, może coś takiego jak na zdjęciach poniżej. Podłoga to parkiet układany przez cały hol i salon deskami równolegle do ścian tak by jeszcze bardziej optycznie zwiększyć przestrzeń, kominek w centralnym punkcie domu... praktycznie jedno ze zdjęć obrazuje dokładnie to o co mi chodzi.

Proszę o radędoświadczonych... czy ma to ręce i nogi oraz o ewentualne linki do gotowców, które mogłyby mi sie spodobać.

woland1980
09-11-2006, 20:44
Z czego i dlaczego...

Dom będzie usytuowany na działce leśnej – leśnej czyli dęby, świerki, brzozy, buki... Według mnie to determinuje w znacznym stopniu wygląd elewacji i to z jakich materiałów będzie ona wykonana. Mając cały czas w głowie prostą formę i dopasowanie do otoczenia, myślałem o kamieniu, drewnie i ceramice (dach) jako głównych budulcach. Nie róbmy z tego ani tzw. „Gargamela” ani „Dworku Polskiego” – bo ani ja z bajki o Smerfach, ani żaden Szlachcic. Jeśli udałoby się nam odnaleźć jakieś połączenie nowoczesnej formy z naturalnymi materiałami byłoby super – to chyba drugie główne zadanie jakie stawiam przed Architektem. Kształt elewacji z tym wykuszem, który tu widać i frontem bez okien średnio mnie kręci, raczej jest pochodną tego co powstało z rzutu wnętrza, także wszelkie wariacje na temat bryły mile widziane, ta jest ciut zbyt toporna – być może dlatego, że nie jest ubrana jeszcze w dach? Może z jednej strony można by ją zaokrąglić? Zobaczymy. Jeśli znajdziesz jakikolwiek projekt, pomysł, nawet domu z poddaszem, nawet zupełnie inny od tego co tu mamy, wart uwagi – śmiało.

woland1980
09-11-2006, 20:44
Z czego i dlaczego...

Dom będzie usytuowany na działce leśnej – leśnej czyli dęby, świerki, brzozy, buki... Według mnie to determinuje w znacznym stopniu wygląd elewacji i to z jakich materiałów będzie ona wykonana. Mając cały czas w głowie prostą formę i dopasowanie do otoczenia, myślałem o kamieniu, drewnie i ceramice (dach) jako głównych budulcach. Nie róbmy z tego ani tzw. „Gargamela” ani „Dworku Polskiego” – bo ani ja z bajki o Smerfach, ani żaden Szlachcic. Jeśli udałoby się nam odnaleźć jakieś połączenie nowoczesnej formy z naturalnymi materiałami byłoby super – to chyba drugie główne zadanie jakie stawiam przed Architektem. Kształt elewacji z tym wykuszem, który tu widać i frontem bez okien średnio mnie kręci, raczej jest pochodną tego co powstało z rzutu wnętrza, także wszelkie wariacje na temat bryły mile widziane, ta jest ciut zbyt toporna – być może dlatego, że nie jest ubrana jeszcze w dach? Może z jednej strony można by ją zaokrąglić? Zobaczymy. Jeśli znajdziesz jakikolwiek projekt, pomysł, nawet domu z poddaszem, nawet zupełnie inny od tego co tu mamy, wart uwagi – śmiało.

w.m.
09-11-2006, 21:20
Ja też mam zamiar budować parterówkę. Projekt KOMFORTOWY wydaje mi się najbardziej funkcjonalny w środku (dużo wolnej przestrzeni) a z zewnątrz prosty, ( mam długą a wąską działkę). Rozpoczynam budowę wiosną 2007. Aha większym projektem niż mój jest Komfortowy 2 około 190 m2
Pozdrawiam

www.mgprojekt.com.pl/domki/komfortowy/widok2.php
www.mgprojekt.com.pl/domki/komfortowy/images/rzut3.jpg

w.m.
09-11-2006, 21:20
Ja też mam zamiar budować parterówkę. Projekt KOMFORTOWY wydaje mi się najbardziej funkcjonalny w środku (dużo wolnej przestrzeni) a z zewnątrz prosty, ( mam długą a wąską działkę). Rozpoczynam budowę wiosną 2007. Aha większym projektem niż mój jest Komfortowy 2 około 190 m2
Pozdrawiam

www.mgprojekt.com.pl/domki/komfortowy/widok2.php
www.mgprojekt.com.pl/domki/komfortowy/images/rzut3.jpg

woland1980
10-11-2006, 09:19
Hmmm, nawet miły domek.

Moimi głównymi wyznacznikami jest salon z kuchnią i jadalnią razem, brak garażu w bryle oraz salon z widoczną konstrukcją dachu .... Czekam na opinie i jeszcze raz dzięki

woland1980
10-11-2006, 09:19
Hmmm, nawet miły domek.

Moimi głównymi wyznacznikami jest salon z kuchnią i jadalnią razem, brak garażu w bryle oraz salon z widoczną konstrukcją dachu .... Czekam na opinie i jeszcze raz dzięki

canna
10-11-2006, 10:08
Dżizas http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif
w życiu nie chciałabym mieszkać w biurowcu http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif
nawet takim komfortowo urządzonym http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif
Wielki minimalista musi być z Ciebie, a co na to dzieci?
Wiatrołap maleńki, jak w nim zdejmiesz zabłocone kozaki?

canna
10-11-2006, 10:08
Dżizas http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif
w życiu nie chciałabym mieszkać w biurowcu http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif
nawet takim komfortowo urządzonym http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif
Wielki minimalista musi być z Ciebie, a co na to dzieci?
Wiatrołap maleńki, jak w nim zdejmiesz zabłocone kozaki?

woland1980
10-11-2006, 10:16
spoko:-)

Dzięki za komentarz, tak faktycznie ze mnie minimalista ale do biurowca daleko - czyba że widziałaś biurowce wykończone mahoniem i marmurem. Rzut faktycznie jest bardzo surowy, ale to rzut wyjęty z nowoczesnego domu z płaskim dache. Ja bym chciał zaadoptowac ten rzut do domu z wielospadowym dachem z ceramiki lub gontu.

Sam rzut jest trochę za toporny, ale jego prostota mi się podoba - trzeba by dodać ciut finezji.:-) Co do wiatrołapu to pewnie masz racje - ale to co widzisz to tylko poglądowy obrazek bez zachowanych proporcji itd...

W muratorze wpadł mi jeszcze w oko ten:

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=134&IdKolekcji=29

woland1980
10-11-2006, 10:16
spoko:-)

Dzięki za komentarz, tak faktycznie ze mnie minimalista ale do biurowca daleko - czyba że widziałaś biurowce wykończone mahoniem i marmurem. Rzut faktycznie jest bardzo surowy, ale to rzut wyjęty z nowoczesnego domu z płaskim dache. Ja bym chciał zaadoptowac ten rzut do domu z wielospadowym dachem z ceramiki lub gontu.

Sam rzut jest trochę za toporny, ale jego prostota mi się podoba - trzeba by dodać ciut finezji.:-) Co do wiatrołapu to pewnie masz racje - ale to co widzisz to tylko poglądowy obrazek bez zachowanych proporcji itd...

W muratorze wpadł mi jeszcze w oko ten:

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=134&IdKolekcji=29

Violek
10-11-2006, 14:09
Moimi głównymi wyznacznikami jest salon z kuchnią i jadalnią razem, brak garażu w bryle oraz salon z widoczną konstrukcją dachu .... Czekam na opinie i jeszcze raz dzięki

Moim wysnaczniki są podobne (może nie konicznie z tą widoczną konstrukcją dachu)
Znalazłam taki projekt który tez wymaga przeróbek.
Moze ci sie spodoba ( garaż mozesz przerobic np na dodatkowy pokój a konstrukcje dachy mozesz odslonic rezygnując z pokoju nad salonem ;)
Zobacz sobie to nad czym się zastanawiam - może i tobie będzie odpowiadać?

http://archstudio.pl/projects.php?r=&rodzaj=&minpowuz=&maxpowuz=&minpowpod=&maxpowpod=&minpowsal=&maxpowsal=&minpowzab=&maxpowzab=&typ=&minminszerdzial=&maxminszerdzial=&minminglebdzial=&maxminglebdzial=&styl=&rezydencja=&garaz=&piwnica=&miniloscpokoi=&maxiloscpokoi=&miniloscsypialni=&maxiloscsypialni=&minilosclazienek=&maxilosclazienek=&ksztalt=&&wys=&sort=&sorttype=&id=25&name=AR141&im=&page=&rzutname=


Mam pytanie - skąd masz te wizualizacje? Robione są indywidualnie dla ciebie czy to gtowce?

Violek
10-11-2006, 14:09
Moimi głównymi wyznacznikami jest salon z kuchnią i jadalnią razem, brak garażu w bryle oraz salon z widoczną konstrukcją dachu .... Czekam na opinie i jeszcze raz dzięki

Moim wysnaczniki są podobne (może nie konicznie z tą widoczną konstrukcją dachu)
Znalazłam taki projekt który tez wymaga przeróbek.
Moze ci sie spodoba ( garaż mozesz przerobic np na dodatkowy pokój a konstrukcje dachy mozesz odslonic rezygnując z pokoju nad salonem ;)
Zobacz sobie to nad czym się zastanawiam - może i tobie będzie odpowiadać?

http://archstudio.pl/projects.php?r=&rodzaj=&minpowuz=&maxpowuz=&minpowpod=&maxpowpod=&minpowsal=&maxpowsal=&minpowzab=&maxpowzab=&typ=&minminszerdzial=&maxminszerdzial=&minminglebdzial=&maxminglebdzial=&styl=&rezydencja=&garaz=&piwnica=&miniloscpokoi=&maxiloscpokoi=&miniloscsypialni=&maxiloscsypialni=&minilosclazienek=&maxilosclazienek=&ksztalt=&&wys=&sort=&sorttype=&id=25&name=AR141&im=&page=&rzutname=


Mam pytanie - skąd masz te wizualizacje? Robione są indywidualnie dla ciebie czy to gtowce?

woland1980
10-11-2006, 14:50
Dzięki za info, cieszę się że Dom parterowy ma też swoich zwolenników. Co do projektu, który pokazałeś to jest on stworzony po to by się cieszyć użytkowym poddaszem i raczej rezygnowanie z owych 80m nie ma sensu.

Co do wizualizacji to jest to poprostu zbudowany dom w Grze The Sims2 przez moją żone. Tam bardzo łatwo sobie postawić ścianki bez dokładnych proporcji i wymiarów, ale za to w 40minut masz wyobrażenie wnętrza domu - nawet pietrowego. pozdrawiam!

woland1980
10-11-2006, 14:50
Dzięki za info, cieszę się że Dom parterowy ma też swoich zwolenników. Co do projektu, który pokazałeś to jest on stworzony po to by się cieszyć użytkowym poddaszem i raczej rezygnowanie z owych 80m nie ma sensu.

Co do wizualizacji to jest to poprostu zbudowany dom w Grze The Sims2 przez moją żone. Tam bardzo łatwo sobie postawić ścianki bez dokładnych proporcji i wymiarów, ale za to w 40minut masz wyobrażenie wnętrza domu - nawet pietrowego. pozdrawiam!

aneska
10-11-2006, 17:57
witaj
koncepcja podoba mi się
osiowe ustawienie i symetria - prosty i czysty układ pomieszczeń
podoba mi się też oś wejściowa i jej zamknięcie kominkiem
może zostawiłabym trochę więcej przestrzeni żeby prześwit na salon był większy
ale jak rozumiem to dopiero koncepcja i cała praca projektowa jeszcze przed wami
a podoba mi się twoja koncepcja tym bardziej, że przypomina mi mój własny, autorski projekt domu,
który od jakiegoś czasu powstaje w mojej głowie i częściowo w kompie (jak znajdę odpowiednią działkę to zabiorę się za konkretne rozwiązania)

ale wracając do twojego domu - wygląda obiecująco i chętnie zobaczę efekt końcowy, czyli zatwierdzony projekt

pozdrawiam
aneska

ps. może uda ci się zrobić coś żeby się tak nie rozjeżdżał ekran... :wink:

aneska
10-11-2006, 17:57
witaj
koncepcja podoba mi się
osiowe ustawienie i symetria - prosty i czysty układ pomieszczeń
podoba mi się też oś wejściowa i jej zamknięcie kominkiem
może zostawiłabym trochę więcej przestrzeni żeby prześwit na salon był większy
ale jak rozumiem to dopiero koncepcja i cała praca projektowa jeszcze przed wami
a podoba mi się twoja koncepcja tym bardziej, że przypomina mi mój własny, autorski projekt domu,
który od jakiegoś czasu powstaje w mojej głowie i częściowo w kompie (jak znajdę odpowiednią działkę to zabiorę się za konkretne rozwiązania)

ale wracając do twojego domu - wygląda obiecująco i chętnie zobaczę efekt końcowy, czyli zatwierdzony projekt

pozdrawiam
aneska

ps. może uda ci się zrobić coś żeby się tak nie rozjeżdżał ekran... :wink:

woland1980
10-11-2006, 19:46
Niestety mam ekran 17cali w notebooku w PANORAMIE:-) i mi się jakoś automatycznie rozjeżdża. Dziękuję za wypowiedź - to chyba pierwsza pochlebna. Ponizej jeszcze c37 z Muratora.... też ciekawy a rzut tutaj to rzut po moich zmianach.

http://www.album.astral.pl/album/fotos/4725/54/4412/11.jpeg

Bardzo bym cie prosił o jakies infona temat twojegoprzyszłego domu.... może być na mail.... [email protected]

woland1980
10-11-2006, 19:46
Niestety mam ekran 17cali w notebooku w PANORAMIE:-) i mi się jakoś automatycznie rozjeżdża. Dziękuję za wypowiedź - to chyba pierwsza pochlebna. Ponizej jeszcze c37 z Muratora.... też ciekawy a rzut tutaj to rzut po moich zmianach.

http://www.album.astral.pl/album/fotos/4725/54/4412/11.jpeg

Bardzo bym cie prosił o jakies infona temat twojegoprzyszłego domu.... może być na mail.... [email protected]

Violek
10-11-2006, 20:06
Dzięki za info, cieszę się że Dom parterowy ma też swoich zwolenników. Co do projektu, który pokazałeś to jest on stworzony po to by się cieszyć użytkowym poddaszem i raczej rezygnowanie z owych 80m nie ma sensu.


Wiem ze ten mój projekt jest z użytkowym poddaszem ale napisałeś


Jeśli znajdziesz jakikolwiek projekt, pomysł, nawet domu z poddaszem, nawet zupełnie inny od tego co tu mamy, wart uwagi – śmiało.

A co rezygnowania z 80 m2 to nie tak całkiem - Miałam na myśli rezygnację z 2 pokoii nad salonem i jadalnią a to daje jakies 36m2 ;)

Ja też szukałam domu z otwartą przestrzenią ale jakoś nic z tego nie wychodziło ;( Tu tej przestrzeni jest troszkę może jeszcze mało ale moze zrezygnujemy z tych szaf w przejciu miedzy garażem a holem wtedy przestrzeni będzie jeszcze wiecej i moze powiększymy wykusz?

A co do rozjeżdzania się tekstu to chyba moja wina a własciwie wina linka do strony z projektem domu który wstawiłam :oops:
Nie wiem jak to zmienić ..... moze ktoś mi podpowie?
Przepraszam :(

Violek
10-11-2006, 20:06
Dzięki za info, cieszę się że Dom parterowy ma też swoich zwolenników. Co do projektu, który pokazałeś to jest on stworzony po to by się cieszyć użytkowym poddaszem i raczej rezygnowanie z owych 80m nie ma sensu.


Wiem ze ten mój projekt jest z użytkowym poddaszem ale napisałeś


Jeśli znajdziesz jakikolwiek projekt, pomysł, nawet domu z poddaszem, nawet zupełnie inny od tego co tu mamy, wart uwagi – śmiało.

A co rezygnowania z 80 m2 to nie tak całkiem - Miałam na myśli rezygnację z 2 pokoii nad salonem i jadalnią a to daje jakies 36m2 ;)

Ja też szukałam domu z otwartą przestrzenią ale jakoś nic z tego nie wychodziło ;( Tu tej przestrzeni jest troszkę może jeszcze mało ale moze zrezygnujemy z tych szaf w przejciu miedzy garażem a holem wtedy przestrzeni będzie jeszcze wiecej i moze powiększymy wykusz?

A co do rozjeżdzania się tekstu to chyba moja wina a własciwie wina linka do strony z projektem domu który wstawiłam :oops:
Nie wiem jak to zmienić ..... moze ktoś mi podpowie?
Przepraszam :(

woland1980
10-11-2006, 20:22
Hej więc co do rozjeżdżania linka to kliknij guzik URL przy pisaniu tekstu wstaw link tak jak tam pokazane i zakończ znów guzikiem url:-)

pozdrawiam i czekam na komentarze....

woland1980
10-11-2006, 20:22
Hej więc co do rozjeżdżania linka to kliknij guzik URL przy pisaniu tekstu wstaw link tak jak tam pokazane i zakończ znów guzikiem url:-)

pozdrawiam i czekam na komentarze....

aneska
11-11-2006, 11:39
ten drugi rzut już niezbyt mi się podoba, choć idea domu atrialnego sama w sobie jest godna uwagi
i szkoda, że tak mało popularna u nas
choć pewnie wpływ mają na to warunki atmosferyczne... przez większą cześć roku jest zimno :-?
a w domach atrialnych występuje duża strata ciepła

ps. co do mojego projektu - odezwę się, może przez weekend uda mi się go trochę "podciągnąć" :wink:

aneska
11-11-2006, 11:39
ten drugi rzut już niezbyt mi się podoba, choć idea domu atrialnego sama w sobie jest godna uwagi
i szkoda, że tak mało popularna u nas
choć pewnie wpływ mają na to warunki atmosferyczne... przez większą cześć roku jest zimno :-?
a w domach atrialnych występuje duża strata ciepła

ps. co do mojego projektu - odezwę się, może przez weekend uda mi się go trochę "podciągnąć" :wink:

woland1980
11-11-2006, 15:50
Tu racja... ciepła strat mnóstwo....

Czekam z niecierpliwością na twój projekcik.

woland1980
11-11-2006, 15:50
Tu racja... ciepła strat mnóstwo....

Czekam z niecierpliwością na twój projekcik.

Grzegorz Saczek
18-11-2006, 19:59
Proszę o Wasze wrażenia patrząc na bryłe domu
http://img20.imageshack.us/img20/9649/20p01gc3.th.jpg (http://img20.imageshack.us/my.php?image=20p01gc3.jpg)
http://img163.imageshack.us/img163/9328/20p02nw3.th.jpg (http://img163.imageshack.us/my.php?image=20p02nw3.jpg)
http://img130.imageshack.us/img130/4608/20p03ut1.th.jpg (http://img130.imageshack.us/my.php?image=20p03ut1.jpg)
http://img241.imageshack.us/img241/7944/20p04lm6.th.jpg (http://img241.imageshack.us/my.php?image=20p04lm6.jpg)
http://img501.imageshack.us/img501/628/20p05ra8.th.jpg (http://img501.imageshack.us/my.php?image=20p05ra8.jpg)
http://img62.imageshack.us/img62/4095/20p06pw1.th.jpg (http://img62.imageshack.us/my.php?image=20p06pw1.jpg)

Grzegorz Saczek
18-11-2006, 19:59
Proszę o Wasze wrażenia patrząc na bryłe domu
http://img20.imageshack.us/img20/9649/20p01gc3.th.jpg (http://img20.imageshack.us/my.php?image=20p01gc3.jpg)
http://img163.imageshack.us/img163/9328/20p02nw3.th.jpg (http://img163.imageshack.us/my.php?image=20p02nw3.jpg)
http://img130.imageshack.us/img130/4608/20p03ut1.th.jpg (http://img130.imageshack.us/my.php?image=20p03ut1.jpg)
http://img241.imageshack.us/img241/7944/20p04lm6.th.jpg (http://img241.imageshack.us/my.php?image=20p04lm6.jpg)
http://img501.imageshack.us/img501/628/20p05ra8.th.jpg (http://img501.imageshack.us/my.php?image=20p05ra8.jpg)
http://img62.imageshack.us/img62/4095/20p06pw1.th.jpg (http://img62.imageshack.us/my.php?image=20p06pw1.jpg)

ESKIMOS
18-11-2006, 22:13
Sprawia wrazenie ooogromnej chałupy. :o
No i ten garaz jakby doklejony z innego projektu. :wink:
Za to taka bryłe mozna duzo funkcjonalniej wykorzystać niż jakąś parterówke, czy poddasze uzytkowe, i to moze byc plus.
Wiecej po blizszym zapoznaniu sie z projektem. :D

ESKIMOS
18-11-2006, 22:13
Sprawia wrazenie ooogromnej chałupy. :o
No i ten garaz jakby doklejony z innego projektu. :wink:
Za to taka bryłe mozna duzo funkcjonalniej wykorzystać niż jakąś parterówke, czy poddasze uzytkowe, i to moze byc plus.
Wiecej po blizszym zapoznaniu sie z projektem. :D

canna
19-11-2006, 06:07
Niestety nie podoba mi się http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_rolleyes.gif
wygląda jak jakiś magazyn http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif
a ten garaż jak doklejona ogromna buda dla psa http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif
jednak jeśli wnętrze jest super funkcjonalne to wygląd zewnętrzny jest nieistotny.
Chyba

canna
19-11-2006, 06:07
Niestety nie podoba mi się http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_rolleyes.gif
wygląda jak jakiś magazyn http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif
a ten garaż jak doklejona ogromna buda dla psa http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif
jednak jeśli wnętrze jest super funkcjonalne to wygląd zewnętrzny jest nieistotny.
Chyba

Grzegorz Saczek
19-11-2006, 09:12
Wielkość to 11,6m x 7,5m bez garażu.
Dach w założeniach ma być dwuspadowy - prosty.

Grzegorz Saczek
19-11-2006, 09:12
Wielkość to 11,6m x 7,5m bez garażu.
Dach w założeniach ma być dwuspadowy - prosty.

canna
19-11-2006, 12:00
Pokaż wnętrze, bo wszak ono najbardziej się liczy (nie tylko w domu) http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

canna
19-11-2006, 12:00
Pokaż wnętrze, bo wszak ono najbardziej się liczy (nie tylko w domu) http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

Grzegorz Saczek
19-11-2006, 12:13
Zaraz wygeneruje jakiś jpg do wglądu.
Ale o zewnętrznych elementach piszcie także.

Grzegorz Saczek
19-11-2006, 12:13
Zaraz wygeneruje jakiś jpg do wglądu.
Ale o zewnętrznych elementach piszcie także.

Grzegorz Saczek
19-11-2006, 13:35
Pokaż wnętrze, bo wszak ono najbardziej się liczy (nie tylko w domu) http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif
Wnętrze jak to wnętrze. Puste - tak aby dało się paleciakiem obracać ;-)

Grzegorz Saczek
19-11-2006, 13:35
Pokaż wnętrze, bo wszak ono najbardziej się liczy (nie tylko w domu) http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif
Wnętrze jak to wnętrze. Puste - tak aby dało się paleciakiem obracać ;-)

ESKIMOS
19-11-2006, 13:43
Pokaż wnętrze, bo wszak ono najbardziej się liczy (nie tylko w domu) http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif
Wnętrze jak to wnętrze. Puste - tak aby dało się paleciakiem obracać ;-)
To co Ty, budujesz pietrowy magazyn z doklejonym garażem? :o
Dlaczego dawkujesz informacje, jednocześnie oczekując kompetentnych rad.?
To nie tak działa. :wink:

ESKIMOS
19-11-2006, 13:43
Pokaż wnętrze, bo wszak ono najbardziej się liczy (nie tylko w domu) http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif
Wnętrze jak to wnętrze. Puste - tak aby dało się paleciakiem obracać ;-)
To co Ty, budujesz pietrowy magazyn z doklejonym garażem? :o
Dlaczego dawkujesz informacje, jednocześnie oczekując kompetentnych rad.?
To nie tak działa. :wink:

Grzegorz Saczek
19-11-2006, 13:58
Buduje dom mieszkalny w którym "garaż w bryle" ma się odcinać od reszty. Dach dwuspadowy bez okien dachowych i "daszków". Szerokość do 8m. I całość podchodzi pod Bauhaus.

Grzegorz Saczek
19-11-2006, 13:58
Buduje dom mieszkalny w którym "garaż w bryle" ma się odcinać od reszty. Dach dwuspadowy bez okien dachowych i "daszków". Szerokość do 8m. I całość podchodzi pod Bauhaus.

canna
19-11-2006, 16:41
paleciakiem http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif ?
o co chodzi?
to jakiś wózek widłowy? http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

canna
19-11-2006, 16:41
paleciakiem http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif ?
o co chodzi?
to jakiś wózek widłowy? http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

ESKIMOS
19-11-2006, 16:57
paleciakiem http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif ?
o co chodzi?
to jakiś wózek widłowy? http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif
Dokładnie. :D

ESKIMOS
19-11-2006, 16:57
paleciakiem http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif ?
o co chodzi?
to jakiś wózek widłowy? http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif
Dokładnie. :D

robert skitek
19-11-2006, 17:15
Buduje dom mieszkalny w którym "garaż w bryle" ma się odcinać od reszty. Dach dwuspadowy bez okien dachowych i "daszków". Szerokość do 8m. I całość podchodzi pod Bauhaus
założenia ok ale niestety do szkoły bauhausu to tu bardzo daleko...
pozdrawiam

robert skitek
19-11-2006, 17:15
Buduje dom mieszkalny w którym "garaż w bryle" ma się odcinać od reszty. Dach dwuspadowy bez okien dachowych i "daszków". Szerokość do 8m. I całość podchodzi pod Bauhaus
założenia ok ale niestety do szkoły bauhausu to tu bardzo daleko...
pozdrawiam

canna
19-11-2006, 18:41
Ja mogę polecić Pana Andrzej Zietka.
Mi na razie dobrze buduje stan surowy.
a było to w maju http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif

jak daleko posunięta jest budowa?

o wrażenia dotyczące projektu pytałabym raczej przed rozpoczęciem budowy http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif

canna
19-11-2006, 18:41
Ja mogę polecić Pana Andrzej Zietka.
Mi na razie dobrze buduje stan surowy.
a było to w maju http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif

jak daleko posunięta jest budowa?

o wrażenia dotyczące projektu pytałabym raczej przed rozpoczęciem budowy http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif

Grzegorz Saczek
20-11-2006, 07:43
Buduje dom mieszkalny w którym "garaż w bryle" ma się odcinać od reszty. Dach dwuspadowy bez okien dachowych i "daszków". Szerokość do 8m. I całość podchodzi pod Bauhaus
założenia ok ale niestety do szkoły bauhausu to tu bardzo daleko...
pozdrawiam
Dlatego piszę iż podchodzi a nie doszedł ;-)

Tatua
18-12-2006, 12:38
Witam ponownie !

mam już finalne rysunki i znowu prośba do Was o ocenę bo jeszcze mam
czas na ewentualne poprawki.



http://i92.photobucket.com/albums/l40/foto_1305/01.jpg

http://i92.photobucket.com/albums/l40/foto_1305/02.jpg

http://i92.photobucket.com/albums/l40/foto_1305/elewacje.jpg


wielkie dzięki
Tatua

stastny
18-12-2006, 13:10
Witam

W rysunkach finalnych własciwie nie ma większych zmnian jesli chodzi o konstrukcję...
-na czym trzymają się schody????
-na czym trzyma sie strop na przyziemiem... na rysunkach nie ma zaznaczonych podciągów... byc może one są ale na tych rysunkach ich nie widac
-na poddaszu pojawiły się słupy więxby dachowej....no i znów na czym one stoją, byc może w stropie sa jakies podciągi... choc wątpię bo gdyby były w miejscach w których wydajemi się, że powinny byc to miałyby wielkie rozpiętości
-wiele wyjaśniłby rzut stropu (własciwie wyjasniłby wszystko)
-no i rzut więxby dachu.... bo tak na czuja.... też nie jest chyba za wesoło
Ogólnie architektura jest do zaakceptowania... za to konstrukcja wydaje mi się olana
p.s.
-na czym stoi słup na poddaszu nad garażem na skrzyżowaniu naroży dachu i kalenicy?????
-wydaje mi się że ściana pomiędzy domem a garażem (na poddaszu) powinna by konstrukcyjna chocby poto by oprzec na niej krokwie dachu domu, no chyba że krokiwe tej połaci w zaniku opierają się na belce koszowej dachu garażu, tylko na czym wtedy opierają się te belki koszowe
???????????
Za mało widac na tych rysunkach wrzu tu jeszcze rzut stropu, więźby i jakis przekrój... to sie pewnie wyjasni wszystko

stastny
18-12-2006, 13:16
aha...
z elewacji wynika że okno w kuchni (210/55) jest na tzw. wysokości jajek :oops: ... no co kto lubi... tyle że pod oknem jest zlewozmywak... i w tym momencie to okno jest prawie pod zlewozmywakiem
:lol: :lol: :lol:

p.s..
no wzięło i się zsunęło, jak pargnę zakwitnąc :o

Tatua
18-12-2006, 14:12
niestety więcej rysunków nie wrzucę bo jeszcze się "robią" u konstruktora.

Na razie jest tylko architektura a jak dostanę pozostałą część to oczywiście wyślę do oceny.

Okno w kuchni takie ma być tzn ma się zmieścić pomiędzy blatem kuchennym a szafkami wiszącymi. Widziałem takie rozwiązanie i bardzo mi się podobało ale dopiero w "praniu" okaże się czy to był dobry pomysł.



pzdr,
Tatua

Mis Uszatek
18-12-2006, 22:30
Takie niskie okno jest oryginalne, ale jako jedyne źródło światła w kuchni będzie niewystarczające. Na dodatek jest tam daszek - przed czym się zadaszać na północnej stronie?

A dlaczego się tak bronisz przed światłem? Ten dom ma chyba powierzchnię okien mniejszą od normatywnej.

Artur K.
19-12-2006, 09:45
Kilka innych uwag.
Po co robisz ten uskok w połaci dachu. Jak byś garaż zrobił w szerokości domu, odpadły by Ci koszty droższego dachu. Ponadto miałbyś większą powierzchnię użytkową garażu i na piętrze. No i kolejna sprawa. Czy potrzebujesz aż 2 duże łazienki na piętrze ? Wykonanie ich i wyposażenie to dość spory koszt. Nie lepiej dużą łazienkę i mniejszą dodatkową osobną toaletę ?
No i kolejna rzecz co mnie ciekawi. Te trójkątne wycięcie w dachu od frontu - fajna rzecz, podoba mi się, ale coś mi się wydaje że dach nie jest na tyle stromy aby uzyskać taką wysokość, w szczególności iż dach wystaje tylko około 1-0.80 metra od budynku, chyba że na tym odcinku ściana z oknami jest cofnięta, albo zrobiona lukarna.
Jednym słowem za mało rysunków.

qwert
19-12-2006, 14:02
Projekt robi mój szwagier. Stara się jak może ,doceniam to. Ale kilka krytycznych uwag mu nie zaszkodzi. A lepiej teraz, niż gdyby się okazało po wybudowaniiu,że coś nie gra ,bo z rodziną żyć trzeba dobrze:)

qwert
19-12-2006, 14:02
Projekt robi mój szwagier. Stara się jak może ,doceniam to. Ale kilka krytycznych uwag mu nie zaszkodzi. A lepiej teraz, niż gdyby się okazało po wybudowaniiu,że coś nie gra ,bo z rodziną żyć trzeba dobrze:)

qwert
19-12-2006, 14:14
parter:
http://img139.imagdp4.jpg

qwert
19-12-2006, 14:14
parter:
http://img139.imagdp4.jpg

qwert
19-12-2006, 14:16
piętro:
http://img340.imageshack.us/img340/6631/graphic1ja1.jpg

qwert
19-12-2006, 14:16
piętro:
http://img340.imageshack.us/img340/6631/graphic1ja1.jpg

qwert
19-12-2006, 14:19
wizualizacje
http://img291.image1jb7.jpg

qwert
19-12-2006, 14:19
wizualizacje
http://img291.image1jb7.jpg

qwert
19-12-2006, 14:21
http://img340.imageshack.us/img340/7168/zwijacze97fd4.jpg

qwert
19-12-2006, 14:21
http://img340.imageshack.us/img340/7168/zwijacze97fd4.jpg

qwert
19-12-2006, 14:33
http://img442g

qwert
19-12-2006, 14:33
http://img442g

Tatua
19-12-2006, 17:51
Mis Uszatek : zadaszenie mam być oczywiście przed deszczem, żeby można było posiedzieć na tarasie przy gorszej pogodzie oraz na chowanie mebli ogrodowych. Było wiele dyskusji na tym forum i wiele osób bardzo sobie chwali takie zadaszenie.
Co do małej ilości światła w kuchni to muszę to przemyśleć. W pozostałych pomieszczeniach wg mnie światła jest dosyć a szczególnie w salonie i jadalni gdzie latem może go być nawet za dużo.

Artur K. : uskok zrobił mój architekt, żeby wyodrębnić z bryły budynki garaż - a dokładnie , żeby go lekko schować. Niestety masz rację, że podnosi to cenę dachu ale tutaj wygrała estetyka nad finansami.
Co do łazienek to tu z kosztami wygrała funkcjonalność - mam jedną córkę oraz drugą w drodze i obawiam się, że przy trzech kobietach i jednej łazience ja musiałbym biegać na dół :D
Nie wiem za bardzo o jakim trójkącie w dachu piszesz ale chyba chodzi Ci o lukarnę, widać to na wklejanym poniżej rysunku

http://i92.photobucket.com/albums/l40/foto_1305/elewacje2.jpg


pzdr,
Tatua

stastny
19-12-2006, 20:21
Pojawiły sie kolejne elewacje... a jak już zacząłem się wypowiadać o tym domu to wypowiem sie do końca....

No jniestety mnie osobiście dom sie nie podoba... brak w nim proporcji (ściany/dach)... brak elementów, które dom wyróżniły by z otoczenia, ciekawego detalu też brak, brak w nim ogólnie jakiegos pomysłu, ducha tego czegoś....
To moje subiektywne zdanie, które wygłaszam kierując sie MOIM GUSTEM, który nie jest absolutnie wzorem dla wszelkich gustów i zapewne nie jest njalepszy, jedyny i nieomylny... mam nadzieję że przyszłym domownikom dom się będzie podobał

Pozdrawiam

Mis Uszatek
19-12-2006, 22:56
Jeszcze drobiazg: drzwi wejściowe nie są w osi okien na piętrze - troszeczkę, ale oko boli.

Ogólnie projekt klasy "typowego" - średnia krajowa.

qwert
20-12-2006, 10:06
Projekt robi mój szwagier. Stara się jak może ,doceniam to. Ale kilka krytycznych uwag mu nie zaszkodzi. A lepiej teraz, niż gdyby się okazało po wybudowaniiu,że coś nie gra ,bo z rodziną żyć trzeba dobrze:)

qwert
20-12-2006, 10:06
Projekt robi mój szwagier. Stara się jak może ,doceniam to. Ale kilka krytycznych uwag mu nie zaszkodzi. A lepiej teraz, niż gdyby się okazało po wybudowaniiu,że coś nie gra ,bo z rodziną żyć trzeba dobrze:)

mk11
20-12-2006, 10:39
Zamienilabym pokoj dzienny z jadalnio-kuchnią, a łazienkę z pokojem. Łazienka w samym "centrum" to nienajlepszy pomysł :wink:

mk11
20-12-2006, 10:39
Zamienilabym pokoj dzienny z jadalnio-kuchnią, a łazienkę z pokojem. Łazienka w samym "centrum" to nienajlepszy pomysł :wink:

Dopuser
20-12-2006, 10:43
Jeśli chodzi o funkcjonalność to od razu razi mnie ciemna łazienka: bez okna, w takiej chatce to chyba jakieś nieporozumienie... z innych minusów: kuchnia bardzo daleko od wejścia, i na dodatek przejście do niej przez salon... IMHO złe rozwiązanie... Generalnie: parter do poprawki...

Dopuser
20-12-2006, 10:43
Jeśli chodzi o funkcjonalność to od razu razi mnie ciemna łazienka: bez okna, w takiej chatce to chyba jakieś nieporozumienie... z innych minusów: kuchnia bardzo daleko od wejścia, i na dodatek przejście do niej przez salon... IMHO złe rozwiązanie... Generalnie: parter do poprawki...

qwert
20-12-2006, 12:05
dzięki za uwagi.
czy broni się fakt, że do domu po pracy będę wchodził przez garaż???

łazienka ciemna ,bo to tylkotaka dla gości.

z salonu jest widok na tatry, więc szkoda tam robić kuchnię, chyba?

qwert
20-12-2006, 12:05
dzięki za uwagi.
czy broni się fakt, że do domu po pracy będę wchodził przez garaż???

łazienka ciemna ,bo to tylkotaka dla gości.

z salonu jest widok na tatry, więc szkoda tam robić kuchnię, chyba?

variuss
20-12-2006, 14:24
Jeśli chodzi o funkcjonalność to od razu razi mnie ciemna łazienka: bez okna, w takiej chatce to chyba jakieś nieporozumienie... z innych minusów: kuchnia bardzo daleko od wejścia, i na dodatek przejście do niej przez salon... IMHO złe rozwiązanie... Generalnie: parter do poprawki...


Zgadzam sie z Dopuser. Parter koniecznie do poprawki.

variuss
20-12-2006, 14:24
Jeśli chodzi o funkcjonalność to od razu razi mnie ciemna łazienka: bez okna, w takiej chatce to chyba jakieś nieporozumienie... z innych minusów: kuchnia bardzo daleko od wejścia, i na dodatek przejście do niej przez salon... IMHO złe rozwiązanie... Generalnie: parter do poprawki...


Zgadzam sie z Dopuser. Parter koniecznie do poprawki.

jajmar
20-12-2006, 20:49
A mi się domke podoba. "Kuchnia daleko od wejscie" to slogan tego forum.....
Mam podbnie daleko kuchnie od wejście i nie uważam tego za bład. Ciemna łazienka to w sumie chyba raczej kibelek wiec wg mnie tez ok.

jajmar
20-12-2006, 20:49
A mi się domke podoba. "Kuchnia daleko od wejscie" to slogan tego forum.....
Mam podbnie daleko kuchnie od wejście i nie uważam tego za bład. Ciemna łazienka to w sumie chyba raczej kibelek wiec wg mnie tez ok.

qwert
21-12-2006, 09:00
dzięki za uwagi. rozmieszczenie pomieszczeń jest wymuszone przez wielkość budynku , warunki zabudowy i nachylenie działki i kierunki świata.
okna kuchni wychodzą na Pd-Wsch, a salony na Pd-Wsch i Pd-Zach.

Na Pd Zach są Tatry ,więc szkoda tego widoku na kuchnię.

Wejście bliżej kuchni musiało by być po schodach z piwnicy, a gdyby zrezygnować z piwnicy, to nie było by miejsca na garaż. Budynek może mieć max 13 m szerokości.

łazienka na parteże to łazienka-kibelek, variuss ma racje i raczej dla gości niż domowników.

Od kuchni będzie ściana z luksferów-będzie jeśniej.

W łazience są instalacje / po prawej/, piec, rury itp.

Zdaję sobie sprawę, że wejście przez salon to moze nie szczyt marzeń, ale brak pomysłu aby to inaczej pogodzić.

qwert
21-12-2006, 09:00
dzięki za uwagi. rozmieszczenie pomieszczeń jest wymuszone przez wielkość budynku , warunki zabudowy i nachylenie działki i kierunki świata.
okna kuchni wychodzą na Pd-Wsch, a salony na Pd-Wsch i Pd-Zach.

Na Pd Zach są Tatry ,więc szkoda tego widoku na kuchnię.

Wejście bliżej kuchni musiało by być po schodach z piwnicy, a gdyby zrezygnować z piwnicy, to nie było by miejsca na garaż. Budynek może mieć max 13 m szerokości.

łazienka na parteże to łazienka-kibelek, variuss ma racje i raczej dla gości niż domowników.

Od kuchni będzie ściana z luksferów-będzie jeśniej.

W łazience są instalacje / po prawej/, piec, rury itp.

Zdaję sobie sprawę, że wejście przez salon to moze nie szczyt marzeń, ale brak pomysłu aby to inaczej pogodzić.

kaka13
23-12-2006, 22:06
Witamy Wszystkich.

Jesteśmy w trakcie kupowania domku drewnianego, ale zanim będzie już naszą własnością prosimy o ocenę projektu, który przygotowała moja żona.
W chwili obecnej przygotowaliśmy projekt parteru. Na poddaszu będą 3 sypialnie i łazienka.
Prosimy o uwagi, spostrzeżenia i o wymianę doświadczeń w projektowaniu.
Pomieszczenia od 1 do 5 znajdują się w obecnym stanie domu, natomiast reszta będzie dobudowana.
Wykaz pomieszczeń:
1. Korytarz
2. Gabinet - 13m2
3. Łazienka - 6,8m2
4. Garderoba - 4,9m2
5. Pokój dzienny z częścią jadalną - 31m2
6 Kuchnia - 8,2m2
7. Korytarz
8. Kotłownia
9 Skład węgla i drzewa

A oto projekt
http://www.lotnik.internetdsl.pl/dom.jpg

jajmar
23-12-2006, 23:11
Cięzko odpowiedz bo nie wiemy jak wygląda bryła istaniejacego budynku.
Dlaczego chcesz dobudować taka wąską kiszke? Czy to jest czyms podyktowne? Moze sensowniej byłoby dobudować na isyaniejącą szerokosc budynku?
Co do proponowanego układu wg mnie fatalna kuchnia. 8 z hakiem m2 w tym dwa drzwi i dwa okna i jakis dziwny skosik........ dla mnie to nieporozumienie. Taka malutka mam w bloku budownym w 80 latach a i tak kształt lepszy i okien mniej :)
Pokój dzienny to tak naprawdę duży holl z klatką schodową. Te schody to sa istnijące czy je takze planujecie dobudowac?
Łazienka daleko od kuchni i kotłowni to albo cyrkulacja albo dodatkowe podgrzewacze.

Jeżeli schody masz w planach do wykonania to ja bym obrocił je tak aby sie dało wejsc z korytarza, a tył w pokoju obudował. Kuchnie to raczej umiesiłbym w gabinecie, kotłownie i sklad opału dobudowłbym z wejsciem z garderoby w tym "uskoku" a gabinet dostwił do sciany pokoju dzinnego w miejscu kuchni, ale o jakis wiekszej powierzchni.

kaka13
24-12-2006, 12:17
To jest część większego domu. Z lewej strony jest dalsza część domu. Pomieszczenia od 1 do 5 są pomieszczeniami które znajdują się w stanie obecnym domu

kaka13
24-12-2006, 22:34
Witamy Wszystkich.

Jesteśmy w trakcie kupowania domku drewnianego, ale zanim będzie już naszą własnością prosimy o ocenę projektu, którą przygotowałem.
W chwili obecnej przygotowałem projekt parteru. Na poddaszu będą 3 sypialnie i łazienka.
Prosimy o uwagi, spostrzeżenia i o wymianę doświadczeń w projektowaniu.
Ponadto jest to część domu, ponieważ z lewej strony jest dalsza jego część w której mieszka sąsiad . Dlatego z lewej strony jest taki uskok.
Mam także problem gdzie umieścić kotłownię, dlatego dorysowałem ją na samym dole projektu. Nie wiem czy tak może ona być??
Co o takim układzie sądzicie???

Wykaz pomieszczeń:
1. Łazienka - 8m2
2. Kuchnia - 11,5m2
3 Gabinet - 11m2
4. Korytarz zakończony garderobą
5. Pokój dzienny - 31m2



A oto projekt
http://www.lotnik.internetdsl.pl/rafal1.jpg

Artur K.
24-12-2006, 22:59
Juz nic nie rozumiem. Pokazujesz dwa różne projekty, i nie chodzi mi o podział pomieszczeń, ale o usytuowanie drzwi wejściowych i okien. A jeżeli możesz i chcesz tak dowolnie przebudować dom, to zrób to już z sensem. Wystąp o warunki rozbudowy domu i wtedy będziesz wiedział co i ile możesz. Może się okazać, że będziesz mógł rozbudować dom o dość dużych rozmiarów szkrzydło, a nie tylko oranżerie. Bez tego dokumentu nie masz co narazie projektować.
Co zaś do zamych projektów - cóż każdy ma wady i zalety. Wszystko zależy od tego jak ty będziesz się w tych pomieszczeniach widziałł.
Przy małych powierzchniach możecie uzyskać kompromis poprzez połączenie funkcji kuchni, salonu i jadalni. Tzw "otwarte kuchnie" pozwalają zaoszczędzić trochę miejsca i wyglądają dość nowocześnie. Ma to i też swoje wady, gdyż nie każdy lubi widok kuchni. Ale mieszkałem kilka lat w mieszkaniu z takim rozwiązaniem i powiem szczerze, podobało mi się, i było dość wygodne.

kaka13
25-12-2006, 08:04
Witamy Wszystkich.

Jesteśmy w trakcie kupowania domku drewnianego, ale zanim będzie już naszą własnością prosimy o ocenę projektu, którą przygotowałem.
W chwili obecnej przygotowałem projekt parteru. Na poddaszu będą 3 sypialnie i łazienka.
Prosimy o uwagi, spostrzeżenia i o wymianę doświadczeń w projektowaniu.
Ponadto jest to część domu, ponieważ z lewej strony jest dalsza jego część w której mieszka sąsiad . Dlatego z lewej strony jest taki uskok.
Mam także problem gdzie umieścić kotłownię, dlatego dorysowałem ją na samym dole projektu. Nie wiem czy tak może ona być??
Co o takim układzie sądzicie???

Wykaz pomieszczeń:
1. Łazienka - 8m2
2. Kuchnia - 11,5m2
3 Gabinet - 11m2
4. Korytarz zakończony garderobą
5. Pokój dzienny - 31m2



A oto projekt
http://www.lotnik.internetdsl.pl/rafal1.jpg

Artur K.
25-12-2006, 10:12
Tego postu to już wogóle nie rozumiem ?? Zapomniałeś coś dopisać ??

medussa
11-01-2007, 21:03
Tylko się nie śmiejcie z moich "zdolności", ale wreszcie usiadłam i to, co w głowie mi siedziało zrobiłam. Dokładniej taki domek siedzi mi w głowie. Chcemy iść do architekta z takim pomysłem. Może nas nie wygoni...
http://tnij.org/q1e
Coś takiego nam się marzy. Co o tym myślicie? Będę wdzięczna za uwagi. Ja mam kilka, ale najpierw wolałabym poznać zdania osób postronnych.
To ma być domek z poddaszem użytkowym, bez balkonów/tarasów, bez piwnicy. Bryła domku bardzo podobna do Pinokia (pewnie znany projekt). Na poddaszu: dwie sypialnie dzieci + łazienka dzieciaków; sypialnia nasza + malutka łazienka + garderoba; pom. gosp. z pralką i nad garażem duży niższy pokój (na początku pewnie przez lata strych i graciarnia). Domek biały, trochę cegły bądź kamienia, z grafitowym dachem...
Mam nadzieję, że napiszecie :)

jacekp71
11-01-2007, 21:18
widac rozmach ;-))))

co najbardziej rzuca mi sie w oczy, to sporo niewykorzystnej powierzchni uzytkowej .... nie wiem, czy to zamierzony efekt ;-)

spory hall za wiatrołapem, pustka pomiedzy jadalnia i salonem - to na pewno dodaje "oddechu" wnetrzom, jednak m2 kosztuja i warto je uzytkowac ;-)
unikalbym rowniez przejsciowych pokoi, a macie gabinet z wejsciem z salonu.

nie wiemy jak z poddaszem, zapewne zjajda sie tam sypialnie i lazienka.
przestrzen nad garazem moznaby przeznaczyc na fitness, bilard etc.

no i dach bedzie pokrecony, ale to jest do robienia ;-))

pozd.
Jacek

climber79
12-01-2007, 19:41
Chciałbym zobaczyc wyraz twarzy budowlancow którzy dostaną to do roboty - zwłaszcze te zygzaki :)

Jak dla mnie zbyt duża szansa że coś sknocą - delikatnie rzecz ujmując - poza tym dużo cięcia materiału -> odpadów.

medussa
12-01-2007, 19:57
Chciałbym zobaczyc wyraz twarzy budowlancow którzy dostaną to do roboty - zwłaszcze te zygzaki :)

Jak dla mnie zbyt duża szansa że coś sknocą - delikatnie rzecz ujmując - poza tym dużo cięcia materiału -> odpadów.


dom z zewnątrz jest podobny do Pinokia. widzieliśmy kilka "na żywo" i wyglądają super. to oczywiście tylko pomysł, żaden z budowlańców tego nie będzie oglądał... tylko architekt. ja się boję jego miny :roll:

Artur K.
13-01-2007, 11:15
http://images14.fotosik.pl/19/07a968ce92df6d1a.jpg

No to go rozbierzemy na czynniki pierwsze :lol:

Brak skali, ale biorąc pod uwagę szerokość zastosowanej stolarki drzwiowej wewnątrz to kuchnie zrobiłaś za małą, będzie ciasno. Reszta jest ok. Nawet dość ciekawa koncepcja zabudowy. Nie wiem jak planujesz piętro, dlatego wstępnie nie powiem nic o kształcie dachu, gdyż na tej podbudowie możesz praktycznie zastosować każdy. Nawet dwuspadowy, tylko taki niezbyt by pasował do bryły parteru.
Warto się zastanowić czy nie przesunąć schodów na piętro na drugą stronę korytarza, przy ściance z szafą w wiatrołapie. Komin od kominka natomiast wstawić w ścianę między salonem a korytarzem. Pozwoli Ci to uzyskać wejście do gabinetu z korytarza, a nie z salonu. I kolejna kwestia - czy pomieszczenie gospodarcze nie jest za duże ? Szkoda powierzchni, zmniejsz ją na rzecz kawałka metrażu dodatkowego dla WC na parterze. Będzie wygodniej.

A tak przy okazji - gratuluję "ciekawego" modelu kosiarki :lol:

mirror06
19-01-2007, 11:22
ile ma metrow powierzchni uzytkowej ?