PDA

Zobacz pełną wersję : PROJEKT INDYWIDUALNY - wymiana doświadczeń, pytania, dyskusja nad planami



Strony : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

montana1
25-09-2007, 22:06
chyba macie za dużo kasy - gotowiec z kolekcji muratora kosztuje ok. 1600 zł + adaptacja ok. 400 zł - tak przynajmniej ja płaciłem w wielkopolsce. Nie wiem skąd szacujecie kwoty nawet do 30 tys.zł.


jaki masz projekt? zmieniałeś coś wg własnych potrzeb????

montana1
25-09-2007, 22:06
chyba macie za dużo kasy - gotowiec z kolekcji muratora kosztuje ok. 1600 zł + adaptacja ok. 400 zł - tak przynajmniej ja płaciłem w wielkopolsce. Nie wiem skąd szacujecie kwoty nawet do 30 tys.zł.


jaki masz projekt? zmieniałeś coś wg własnych potrzeb????

JACKIE P
25-09-2007, 22:19
ja kupowałem projekt d53 - spokojny - kosztował dokładnie 1550zł + adaptacja 400 zł. Robiłem małą zmianę - kierownik budowy z uprawnieniami zrobił mi to w cenie adaptacji. Kwestia do uzgoddnienia z gościem, który ma uprawnienia. Co do zmian konstrukcyjnych murator zastrzega zmiany za ich powiadomieniem ale też bezpłatnie.

JACKIE P
25-09-2007, 22:19
ja kupowałem projekt d53 - spokojny - kosztował dokładnie 1550zł + adaptacja 400 zł. Robiłem małą zmianę - kierownik budowy z uprawnieniami zrobił mi to w cenie adaptacji. Kwestia do uzgoddnienia z gościem, który ma uprawnienia. Co do zmian konstrukcyjnych murator zastrzega zmiany za ich powiadomieniem ale też bezpłatnie.

edyryt
26-09-2007, 07:18
Oj, dużo nowej wiedzy masz do przyswojenia :D
rekuperacja ? np tu proszę http://forum.muratordom.pl/rekuperator,t2602.htm?highlight=rekuperacja
Pozdrawiam :D

No to dzięki :) masz jeszcze jakieś ciekawostki o których nie wiem ? MĄDRALA bo już zbudowała :wink:
Resztę ciekawostek będę Tobie dozowała w małych ilościach. Albo więcej jak wpadniesz na kawę :D

edyryt
26-09-2007, 07:18
Oj, dużo nowej wiedzy masz do przyswojenia :D
rekuperacja ? np tu proszę http://forum.muratordom.pl/rekuperator,t2602.htm?highlight=rekuperacja
Pozdrawiam :D

No to dzięki :) masz jeszcze jakieś ciekawostki o których nie wiem ? MĄDRALA bo już zbudowała :wink:
Resztę ciekawostek będę Tobie dozowała w małych ilościach. Albo więcej jak wpadniesz na kawę :D

monika.KIELCE
27-09-2007, 08:42
A wczoraj odwiedziłam kolejnych - ponoć tanich architaktów. Na hasło projekt indywidualny (na bazie gotowca, zresztą dom 130m) jeden krzyczy 12 tys. a jeśli adaptacja to minus 50% :o
Inny powiedział, że na pewno zamkniemy się w 10500zł za indyw. a za adaptację 5-6 tyś.
Jak ktoś pisze, że adaptacja kosztowała go 400zł to niech jeszcze napisze co zawierała, bo dla mnie adaptacja to zakres wszelkich zmian i uzgodnień potrzebnych do rozpoczęcia budowy (wszystkie przyłącza - projekty i uzyskanie pozwolenia, zmiany w samym projekcie, dojazd i plan zagosp. działki)
Mam wrażenie, że ciągle mylimy zakres pracy architekta, co też nie zmienia faktu, że jestem porażona cenami.

monika.KIELCE
27-09-2007, 08:42
A wczoraj odwiedziłam kolejnych - ponoć tanich architaktów. Na hasło projekt indywidualny (na bazie gotowca, zresztą dom 130m) jeden krzyczy 12 tys. a jeśli adaptacja to minus 50% :o
Inny powiedział, że na pewno zamkniemy się w 10500zł za indyw. a za adaptację 5-6 tyś.
Jak ktoś pisze, że adaptacja kosztowała go 400zł to niech jeszcze napisze co zawierała, bo dla mnie adaptacja to zakres wszelkich zmian i uzgodnień potrzebnych do rozpoczęcia budowy (wszystkie przyłącza - projekty i uzyskanie pozwolenia, zmiany w samym projekcie, dojazd i plan zagosp. działki)
Mam wrażenie, że ciągle mylimy zakres pracy architekta, co też nie zmienia faktu, że jestem porażona cenami.

mk0t
01-10-2007, 15:23
Witam po dłuższej przerwie...

Chciałem się pochwalić - od czerwca mieszkamy w naszym 'plaskaczu' - jest super...

http://czerwinscy.net/dom/dom1.jpg
Nie ma jeszcze podjazdu (budżet się nie dopiął), ale tak to mniej więcej wygląda od frontu

http://czerwinscy.net/dom/dom2.jpg
Od strony ogrodu...

http://czerwinscy.net/dom/dom3.jpg
I inny widok na taras...

Pozdrawiam wszystkich, którzy wspierali mnie duchowo podczas ponad dwuletniej szarpaniny z wykonawcami - dobrze, że mamy to już za sobą...

mk0t
01-10-2007, 15:23
Witam po dłuższej przerwie...

Chciałem się pochwalić - od czerwca mieszkamy w naszym 'plaskaczu' - jest super...

http://czerwinscy.net/dom/dom1.jpg
Nie ma jeszcze podjazdu (budżet się nie dopiął), ale tak to mniej więcej wygląda od frontu

http://czerwinscy.net/dom/dom2.jpg
Od strony ogrodu...

http://czerwinscy.net/dom/dom3.jpg
I inny widok na taras...

Pozdrawiam wszystkich, którzy wspierali mnie duchowo podczas ponad dwuletniej szarpaniny z wykonawcami - dobrze, że mamy to już za sobą...

montana1
02-10-2007, 19:13
A wczoraj odwiedziłam kolejnych - ponoć tanich architaktów. Na hasło projekt indywidualny (na bazie gotowca, zresztą dom 130m) jeden krzyczy 12 tys. a jeśli adaptacja to minus 50% :o
Inny powiedział, że na pewno zamkniemy się w 10500zł za indyw. a za adaptację 5-6 tyś.
Jak ktoś pisze, że adaptacja kosztowała go 400zł to niech jeszcze napisze co zawierała, bo dla mnie adaptacja to zakres wszelkich zmian i uzgodnień potrzebnych do rozpoczęcia budowy (wszystkie przyłącza - projekty i uzyskanie pozwolenia, zmiany w samym projekcie, dojazd i plan zagosp. działki)
Mam wrażenie, że ciągle mylimy zakres pracy architekta, co też nie zmienia faktu, że jestem porażona cenami.


zgadzam się!!!

montana1
02-10-2007, 19:13
A wczoraj odwiedziłam kolejnych - ponoć tanich architaktów. Na hasło projekt indywidualny (na bazie gotowca, zresztą dom 130m) jeden krzyczy 12 tys. a jeśli adaptacja to minus 50% :o
Inny powiedział, że na pewno zamkniemy się w 10500zł za indyw. a za adaptację 5-6 tyś.
Jak ktoś pisze, że adaptacja kosztowała go 400zł to niech jeszcze napisze co zawierała, bo dla mnie adaptacja to zakres wszelkich zmian i uzgodnień potrzebnych do rozpoczęcia budowy (wszystkie przyłącza - projekty i uzyskanie pozwolenia, zmiany w samym projekcie, dojazd i plan zagosp. działki)
Mam wrażenie, że ciągle mylimy zakres pracy architekta, co też nie zmienia faktu, że jestem porażona cenami.


zgadzam się!!!

montana1
08-10-2007, 18:23
adaptację robił nam inny architekt za 1 tys nie za 2 :0 w Arexie zostawiliśmy 5600. Projekt taki jak chciałam. teraz mogę fantazjować już dalej :)

montana1
08-10-2007, 18:23
adaptację robił nam inny architekt za 1 tys nie za 2 :0 w Arexie zostawiliśmy 5600. Projekt taki jak chciałam. teraz mogę fantazjować już dalej :)

montana1
08-10-2007, 18:23
adaptację robił nam inny architekt za 1 tys nie za 2
;) w Arexie zostawiliśmy 5600. Projekt taki jak chciałam. teraz mogę fantazjować już dalej :)

montana1
08-10-2007, 18:23
adaptację robił nam inny architekt za 1 tys nie za 2
;) w Arexie zostawiliśmy 5600. Projekt taki jak chciałam. teraz mogę fantazjować już dalej :)

dakota
08-10-2007, 18:43
Chyba stanie na indywidualnym. Działka z wjazdem od południa, warunki zabudowy nieciekawe i tęsknota za czymś prostym, będącym połączeniem tradycji z nowoczesnością.
Nie ma takiego gotowca. Nie ma we mnie zgody na akceptację innych rozwiązań. Nie ma takiego projektanta, który chce robić duuużą adaptację za fajne pieniądze. Nie ma zbyt wielu projektantów, którzy mieliby aktualnie czas. No to ja muszę wygrzebać skądś 7 tysięcy. I pozostaje mi wierzyć, że to nie będą wywalone pieniądze. :roll:

dakota
08-10-2007, 18:43
Chyba stanie na indywidualnym. Działka z wjazdem od południa, warunki zabudowy nieciekawe i tęsknota za czymś prostym, będącym połączeniem tradycji z nowoczesnością.
Nie ma takiego gotowca. Nie ma we mnie zgody na akceptację innych rozwiązań. Nie ma takiego projektanta, który chce robić duuużą adaptację za fajne pieniądze. Nie ma zbyt wielu projektantów, którzy mieliby aktualnie czas. No to ja muszę wygrzebać skądś 7 tysięcy. I pozostaje mi wierzyć, że to nie będą wywalone pieniądze. :roll:

angelb
08-10-2007, 19:04
warunki zabudowy nieciekawe zapytam tak z ciekawosci jakie to nieciekawe warunki masz?

angelb
08-10-2007, 19:04
warunki zabudowy nieciekawe zapytam tak z ciekawosci jakie to nieciekawe warunki masz?

dakota
08-10-2007, 19:17
warunki zabudowy nieciekawe zapytam tak z ciekawosci jakie to nieciekawe warunki masz?
- garaż tylko w bryle
- kąt nachylenia połaci dachowej 100% z tolerancją 30%
- linia zabudowy w odległości 10 i 8 metrów (działka narożna - wjazd z południa lub zachodu, przy czym z zachodu jeszcze gorzej :wink:)

same w sobie może tragedii nie stanowią, ale szerokość działki jest mocno ograniczona przez linie wjazdu, do tego kolejny sąsiad ma tak ustawione warunki (linia zabudowy 25 metrów od drogi), że będzie budował się u mnie pod płotem :-?

dakota
08-10-2007, 19:17
warunki zabudowy nieciekawe zapytam tak z ciekawosci jakie to nieciekawe warunki masz?
- garaż tylko w bryle
- kąt nachylenia połaci dachowej 100% z tolerancją 30%
- linia zabudowy w odległości 10 i 8 metrów (działka narożna - wjazd z południa lub zachodu, przy czym z zachodu jeszcze gorzej :wink:)

same w sobie może tragedii nie stanowią, ale szerokość działki jest mocno ograniczona przez linie wjazdu, do tego kolejny sąsiad ma tak ustawione warunki (linia zabudowy 25 metrów od drogi), że będzie budował się u mnie pod płotem :-?

pumpkins
25-10-2007, 11:15
Witam,

rozważam budowę konkursowego ale zastanawiam się czy kupować gotowy projekt z muratora i robić później adaptację czy nie kupować i od razu zrobić projekt indywidualny na podstawie konkursowego?
Które rozwiązanie jest lepsze? Co radzicie? Co więcej nie znam żadnego architekta? Czy macie jakieś namiary na kogoś w Poznaniu?
Liczę na Waszą pomoc.

pumpkins
25-10-2007, 11:15
Witam,

rozważam budowę konkursowego ale zastanawiam się czy kupować gotowy projekt z muratora i robić później adaptację czy nie kupować i od razu zrobić projekt indywidualny na podstawie konkursowego?
Które rozwiązanie jest lepsze? Co radzicie? Co więcej nie znam żadnego architekta? Czy macie jakieś namiary na kogoś w Poznaniu?
Liczę na Waszą pomoc.

kamionkal
25-10-2007, 12:01
Niejaka Żabunia ostatnio dosyć natarczywie promowała na forum koncepcję projektów indywidualnych. Ja skłaniam się ku gotowcom. Już się wypowiadałem, więc żeby nie dublować oto link do tego wątku:

http://forum.muratordom.pl/namawiam-na-projekty-indywidualne-u-architektow,t114471.htm

kamionkal
25-10-2007, 12:01
Niejaka Żabunia ostatnio dosyć natarczywie promowała na forum koncepcję projektów indywidualnych. Ja skłaniam się ku gotowcom. Już się wypowiadałem, więc żeby nie dublować oto link do tego wątku:

http://forum.muratordom.pl/namawiam-na-projekty-indywidualne-u-architektow,t114471.htm

remle
25-10-2007, 13:03
My kupiliśmy gotowy, a później musiała być i tak adaptacja. Teraz po fakcie skłaniam się na projekt indywidualny na podstawie gotowego. Żaden projekt nie jest idealny i w każdym robi się jakieś zmainy. Koszty obu możliwości są zbliżone, ale projekt indywidualny daję większą gwarancję satysfakcji z własnego domu.

remle
25-10-2007, 13:03
My kupiliśmy gotowy, a później musiała być i tak adaptacja. Teraz po fakcie skłaniam się na projekt indywidualny na podstawie gotowego. Żaden projekt nie jest idealny i w każdym robi się jakieś zmainy. Koszty obu możliwości są zbliżone, ale projekt indywidualny daję większą gwarancję satysfakcji z własnego domu.

justyna_m
30-10-2007, 15:08
Witam,

czy ktoś z Państwa buduje na podstawie indywidualnego projektu??? Ile kosztuje wykonanie projektu indywidualnego w praconi architektonicznej?? Czy możecie jakąś polecić???

Dziękuje za odpowiedzi

Justyna

justyna_m
30-10-2007, 15:08
Witam,

czy ktoś z Państwa buduje na podstawie indywidualnego projektu??? Ile kosztuje wykonanie projektu indywidualnego w praconi architektonicznej?? Czy możecie jakąś polecić???

Dziękuje za odpowiedzi

Justyna

laura27
30-10-2007, 15:24
http://forum.muratordom.pl/co-w-projekcie-indywidualnym,t7031.htm?highlight=indywidualny

http://forum.muratordom.pl/ile-za-projekt-indywidualny,t68452.htm?highlight=indywidualny

laura27
30-10-2007, 15:24
http://forum.muratordom.pl/co-w-projekcie-indywidualnym,t7031.htm?highlight=indywidualny

http://forum.muratordom.pl/ile-za-projekt-indywidualny,t68452.htm?highlight=indywidualny

justyna_m
30-10-2007, 15:29
DZIKUJĘ

justyna_m
30-10-2007, 15:29
DZIKUJĘ

gianti
04-11-2007, 11:02
Jak w temacie - na razie na etapie konsultacji "wewnątrz rodzinnych" tj. z żoną

:)

oczywiście architekt będzie po to aby nam powiedzieć co jest źle lub dobrze i zaproponować ciekawsze rozwiązania, ale porady forumowiczów wniosą wiele do tego tematu bowiem większość z was zna to wszystko z praktyki i zapewne znajdziecie słabe punkty które mogą nie przyjść do glowy nawet architektowi

Wszystkie opinie mile widziane.

dom dla 4 (a może w przyszłości 5-cio) osobowej rodziny

http://images34.fotosik.pl/33/fc53b95d2ca1e77em.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc53b95d2ca1e77e.html)[/img]

gianti
04-11-2007, 11:02
Jak w temacie - na razie na etapie konsultacji "wewnątrz rodzinnych" tj. z żoną

:)

oczywiście architekt będzie po to aby nam powiedzieć co jest źle lub dobrze i zaproponować ciekawsze rozwiązania, ale porady forumowiczów wniosą wiele do tego tematu bowiem większość z was zna to wszystko z praktyki i zapewne znajdziecie słabe punkty które mogą nie przyjść do glowy nawet architektowi

Wszystkie opinie mile widziane.

dom dla 4 (a może w przyszłości 5-cio) osobowej rodziny

http://images34.fotosik.pl/33/fc53b95d2ca1e77em.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc53b95d2ca1e77e.html)[/img]

ProStaś
04-11-2007, 12:28
Witaj. Łączą nas dwie rzeczy: miejsce zamieszkania i zamiłowanie do domów parterowych. Stąd pozwolę sobie skrobnąć dwa słowa.
Są rzeczy, które mi się w tym domu podobają, ale są też te całkiem inne...
Dobrze rozplanowana przestrzeń gosp. - garażowa, na wszystko znajdziesz miejsce. Sporo tych pokoi, wszystkie w mierę ustawne i z miejscem na rzeczy -wnęki garderobiane.
NIe przekonuje mnie to, że pomimo tych rozmiarów, przestrzeni zbyt dużo nie ma. Salon duży, ale podłużny - jaka będzie jego wysokość? Duuużo będzie od tego zależało. Kuchnia z oknem od północy ( ma to swoje zalety, nie przeczę ), będzie dość ciemna i bez widoku na wejście do domu. A propos wejścia - bez zadaszenia? Salon kąpielowy, duży ale taki jakiś połamany, może go zamienić z siłownią, albo inaczej zaprojketować wejście np. wprost z korytarza ( drzwi do sypialni mogą się otwierać do wewnątrz ) i wyprostować ścianę ?
Jaki kąt nachylenia dachu ?
Tyle na gorąco.
Pozdrawiam.

ProStaś
04-11-2007, 12:28
Witaj. Łączą nas dwie rzeczy: miejsce zamieszkania i zamiłowanie do domów parterowych. Stąd pozwolę sobie skrobnąć dwa słowa.
Są rzeczy, które mi się w tym domu podobają, ale są też te całkiem inne...
Dobrze rozplanowana przestrzeń gosp. - garażowa, na wszystko znajdziesz miejsce. Sporo tych pokoi, wszystkie w mierę ustawne i z miejscem na rzeczy -wnęki garderobiane.
NIe przekonuje mnie to, że pomimo tych rozmiarów, przestrzeni zbyt dużo nie ma. Salon duży, ale podłużny - jaka będzie jego wysokość? Duuużo będzie od tego zależało. Kuchnia z oknem od północy ( ma to swoje zalety, nie przeczę ), będzie dość ciemna i bez widoku na wejście do domu. A propos wejścia - bez zadaszenia? Salon kąpielowy, duży ale taki jakiś połamany, może go zamienić z siłownią, albo inaczej zaprojketować wejście np. wprost z korytarza ( drzwi do sypialni mogą się otwierać do wewnątrz ) i wyprostować ścianę ?
Jaki kąt nachylenia dachu ?
Tyle na gorąco.
Pozdrawiam.

minkapinka
04-11-2007, 12:33
Moje uwagi:
mało ustawny pokój kąpielowy, umywalka powinna miec dostep do swiatła dziennego
kominek przy stole to chyba nie jest dobry pomysł - bedzie goraco
salon 4,5 metra wąski, zwlaszcza, ze kominek zajmie 1m

jestem zwoleniczka reprezentacyjnego wejscia do domu, a tu wchodzi sie na waski i długi korytarz, to samo dotyczy drzwi z przedsionka do kotłowni i pralni - moim zdaniem nie wyglada to dobrze

brak garderoby przy wejsciu do domu - gdzie bedziecie zostawiac kurtki, buty???, brak miejsca na okrycia gosci. Z domu raczej wyjezdza sie samochodem, wiem moim zdaniem garderoba powinna byc w okolicach garazu/wejcia do domu
kuchnia duza i wymiary dobre, ale mało ustawna - wszędzie drzwi


POzdrawiam

minkapinka
04-11-2007, 12:33
Moje uwagi:
mało ustawny pokój kąpielowy, umywalka powinna miec dostep do swiatła dziennego
kominek przy stole to chyba nie jest dobry pomysł - bedzie goraco
salon 4,5 metra wąski, zwlaszcza, ze kominek zajmie 1m

jestem zwoleniczka reprezentacyjnego wejscia do domu, a tu wchodzi sie na waski i długi korytarz, to samo dotyczy drzwi z przedsionka do kotłowni i pralni - moim zdaniem nie wyglada to dobrze

brak garderoby przy wejsciu do domu - gdzie bedziecie zostawiac kurtki, buty???, brak miejsca na okrycia gosci. Z domu raczej wyjezdza sie samochodem, wiem moim zdaniem garderoba powinna byc w okolicach garazu/wejcia do domu
kuchnia duza i wymiary dobre, ale mało ustawna - wszędzie drzwi


POzdrawiam

gianti
04-11-2007, 12:54
1) zadaszanie nad wejściem będzie jak najbardziej (nie wiem w jakiej formie) więc go nie wnosiłem do projektu. najprawdopodobniej będzie to zadaszenie które będzie łączyło dachem garaż z częścią mieszkalną.

2) kominek w rogu był tylko "na próbę" i specjalnie go wrzuciłem aby usłyszeć wasze reakcje - możliwe że zostanie przesunięty na ścianę pomiędzy kuchnią a pokojem a w tamtym rogu tylko od zewnętrzej strony domu będzie grill

3) wiatrołap - w założeniu po lewej stronie ma być szafa wnękowa i miejsce na odzież wierzchnią - a także w pomieszzeniu pomiędzy garażem a wiatrołapem też wieszaki i stojak na buty.

4) wejście na wąskie korytarze - tak jest to problem, który będzie jako zadanie do rozwiązania dla naszego architekta - to samo drzwi w kuchnii i rozplanowanie kuchennych szafek i urządzeń

5) dzięki za dobrą radę apropo "salonu kąpielowego i "siłownii" pewnie przerzucimy siłownię pod "salon kąpielowy" a sypialnie dla dziecka bliżej części dziennej.i wyprostujemy w "salonie kąpielowym" ściany. - zapomniałem na projekcie dodać iż w salonie kąpielowym będzie również sauna.

gianti
04-11-2007, 12:54
1) zadaszanie nad wejściem będzie jak najbardziej (nie wiem w jakiej formie) więc go nie wnosiłem do projektu. najprawdopodobniej będzie to zadaszenie które będzie łączyło dachem garaż z częścią mieszkalną.

2) kominek w rogu był tylko "na próbę" i specjalnie go wrzuciłem aby usłyszeć wasze reakcje - możliwe że zostanie przesunięty na ścianę pomiędzy kuchnią a pokojem a w tamtym rogu tylko od zewnętrzej strony domu będzie grill

3) wiatrołap - w założeniu po lewej stronie ma być szafa wnękowa i miejsce na odzież wierzchnią - a także w pomieszzeniu pomiędzy garażem a wiatrołapem też wieszaki i stojak na buty.

4) wejście na wąskie korytarze - tak jest to problem, który będzie jako zadanie do rozwiązania dla naszego architekta - to samo drzwi w kuchnii i rozplanowanie kuchennych szafek i urządzeń

5) dzięki za dobrą radę apropo "salonu kąpielowego i "siłownii" pewnie przerzucimy siłownię pod "salon kąpielowy" a sypialnie dla dziecka bliżej części dziennej.i wyprostujemy w "salonie kąpielowym" ściany. - zapomniałem na projekcie dodać iż w salonie kąpielowym będzie również sauna.

gianti
04-11-2007, 12:57
kąt nachylenia dachu 35-40 stopni; w salonie, części jadalneji kuchni sufit skośny z widocznymi belkami dachowymi - tak aby sprawiało wrażenie jeszcze większej przestrzeni i miało swój urok.

gianti
04-11-2007, 12:57
kąt nachylenia dachu 35-40 stopni; w salonie, części jadalneji kuchni sufit skośny z widocznymi belkami dachowymi - tak aby sprawiało wrażenie jeszcze większej przestrzeni i miało swój urok.

BungoI
04-11-2007, 15:11
Witam,
Ja zlikwidowałabym wiatrołap oraz drzwi do kuchni (wejście tak ale bez drzwi) i raczej nie na wprost drzwi wejściowych. Wejście nabrałoby "rozmachu".
Gdyby nie strony świata to zamieniłabym miejscami kuchnię z kącikiem TV.

Nie zgadzam się, że załamania w pokoju kąpielowym to jego wada. Takie załamania naturalnie wydzielają strefy i można je bardzo fajnie zaaranżować.

Brakuje mi też wyjścia (bezpośredniego) z pralni. Myślę, że pranie będziecie wieszać często na zewnątrz...

BungoI
04-11-2007, 15:11
Witam,
Ja zlikwidowałabym wiatrołap oraz drzwi do kuchni (wejście tak ale bez drzwi) i raczej nie na wprost drzwi wejściowych. Wejście nabrałoby "rozmachu".
Gdyby nie strony świata to zamieniłabym miejscami kuchnię z kącikiem TV.

Nie zgadzam się, że załamania w pokoju kąpielowym to jego wada. Takie załamania naturalnie wydzielają strefy i można je bardzo fajnie zaaranżować.

Brakuje mi też wyjścia (bezpośredniego) z pralni. Myślę, że pranie będziecie wieszać często na zewnątrz...

gianti
04-11-2007, 16:33
usunięcie drzwi z kuchni do hollu - jak nabardziej - decydując się na otwarcie kuchni na jadalnie/salon to samo raczej zrobimy od drugiej strony

natomiast co do połączenia watrołapu z hollem - ciekawy pomysł - zapewne jeśli zrobimy dość duży "ganek" osłonięty od wiatru - rozważymy taką możliwość - a na pewno przedstawimy taki szczegół aranżacji naszemu architektowi do przemyśleń.

dzięki

gianti
04-11-2007, 16:33
usunięcie drzwi z kuchni do hollu - jak nabardziej - decydując się na otwarcie kuchni na jadalnie/salon to samo raczej zrobimy od drugiej strony

natomiast co do połączenia watrołapu z hollem - ciekawy pomysł - zapewne jeśli zrobimy dość duży "ganek" osłonięty od wiatru - rozważymy taką możliwość - a na pewno przedstawimy taki szczegół aranżacji naszemu architektowi do przemyśleń.

dzięki

malinka135
10-11-2007, 20:13
Chciałam kupić projekt typowy z katalogu , ale natrafiłam na osobę ,która próbuje mnie przekonać do projektu indywidualnego. Koszt samego projektu wyzszy ,ale podobno zaoszczędzę na budowie. Architekt twierdzi ,że gotowe projekty są przeznaczone na warunki glebowe w całym kraju , a na terenie Wielkopolski warunki są lżęjsze więc to co wyda się więcej na projekt indywidualny zaoszczędzi się na kosztach budowy domu. Co o tym sądzicie ?
Kto z Was taki temat przerabiał i czy jest to zgodna ze stanem faktycznym ?
Tak myśląc po kobiecemu może w tym być coś racji. Nie każdemu danie ,które będzie posolone i doprawione przyprawami jak pod mój gust będzie smakowało innej osobie równie dobrze jak mi !
:oops: :lol:
Czekam na porady i pomoc !!

Wowka
10-11-2007, 20:28
Budowałem według projektu indywidualnego.
Co mnie do takiego rozwiązania przekonało?
- to, że mogłem dostosować rozkład pomieszczeńdo swoich rzeczywistych potrzeb,
- to, że nie musiałem zlecać żadnych czynności adaptacyjnych, usytuowania obiektu, przyłaczy itd. Wszystko było w cenie,
- projektant był "uchwytny" na miejscu w trakcie budowy.

budulec1
10-11-2007, 20:30
warto

budulec1
10-11-2007, 20:30
warto

budulec1
10-11-2007, 20:30
warto

jacekp71
10-11-2007, 21:00
jesli cena nie jest absurdalnie zawyzona, to warto.
sa dobre projekty gotowe, a obecnie gotowce sa duzo tansze niz indywidualne. ewentualne niedostatki mozna uzupelnic dobra adaptacja.

Red72
10-11-2007, 21:03
Wszystko zależy od tego co to ma być za dom i ile masz na to pieniędzy......
I trzeba się zastanowić czy tak osoba nie chce Cię naciągnąć itd.Temat rzeka :)

piotruspan
10-11-2007, 21:03
moim zdaniem warto.wszystkie projekty gotowe i tak wymagaja adaptacji,wszystko zalezy od relacji ceny projektu indywidualnego,kwalifikacji architekta(warto zobaczyc jego dziela) do kosztow projektu gotowego+adaptacje i taKIE TAM...jezeli znajdziesz ten jeden jedyny..projekt gotowy bez pułapek konstrukcyjnych ,baboli zwykłych,bez koniecznosci wiekszych zmian ,to czemu nie.ja nie znalazłem.

Red72
10-11-2007, 21:05
Projekt indywidualny też może być spieprzony :wink: :wink:

KonradJot
10-11-2007, 21:17
Chciałam kupić projekt typowy z katalogu , ale natrafiłam na osobę ,która próbuje mnie przekonać do projektu indywidualnego. Koszt samego projektu wyzszy ,ale podobno zaoszczędzę na budowie. Architekt twierdzi ,że gotowe projekty są przeznaczone na warunki glebowe w całym kraju , a na terenie Wielkopolski warunki są lżęjsze więc to co wyda się więcej na projekt indywidualny zaoszczędzi się na kosztach budowy domu. Co o tym sądzicie ?
Kto z Was taki temat przerabiał i czy jest to zgodna ze stanem faktycznym ?
Tak myśląc po kobiecemu może w tym być coś racji. Nie każdemu danie ,które będzie posolone i doprawione przyprawami jak pod mój gust będzie smakowało innej osobie równie dobrze jak mi !
:oops: :lol:
Czekam na porady i pomoc !!

Warto pod warunkiem, że będziesz w stanie zweryfikować poprawność wyliczonych elementów konstrukcyjnych o których piszesz. Bo niby skąd masz mieć pewność że architekt nie da dupy??
Ja budowałem wg indywidualnego ze względu na wymiary działki i również dlatego że w gotowcach często pokoje są malutkie jak klatki dla ptaszków, kuchnie są też nie za duże. Po prostu siedziałem bardzo długo w necie i w różnych biurach projektowych na Bartyckiej w Wawie i nic mi się nie podobało.
A jak coś było jako tako ładne to się okazywało że same adaptację, które chciałbym przeprowadzić by kosztowały 4.000 złotych- w zasadzie wszystkie elementy konstrukcyjne do przeliczenia włącznie ze stropem , bo zwiększała się rozpiętość stropu.
Aha jeszcze coś często projekt indywidualny nie ma czegoś dorysowanego , jakiegoś szczegółu, wtedy bulisz dodatkowo ekipie, więc jeśli wybierzesz projekt indywidualny to niech ktoś np kierownik budowy czy też jakiś konstruktor Ci sprawdzi czy oby na pewno masz wszystkie szczegóły rozrysowane.
Co do zaoszczędzenia na etapie budowy na materiałach to konieczne wg mnie jest zatrudnienie oprócz kierownika budowy - INSPEKTORA NADZORU. Mówię to kimś takim kto się na pewno zna rzeczy a nie na "kierownikach" co na forum się ogłaszają że zrobią całą budowę za 1500 złotych i są na budowie z 6-7 razy przy okazji bądź też bo wypadałoby sprawdzić zbrojenie i często gęsto mówią że jest ok i zalewamy, a wiesz dlaczego?? Ponieważ ich usługa za 1500-2000 zeta nie przewiduje dodatkowych przyjazdów, np jeśli nawet wiedzą że jest coś zjebane to wolą puścić do realizacji niż kazać rozebrać i poprawić.Uwierz mi proszę, bo wiem co mówię i sam wypierniczyłem od siebie kierownika budowy i zatrudniłem nowego kierownika wraz z inspektorem i dodatkowo sam wszystkiego doglądam.
Pozdrawiam
Konrad
:wink:

Red72
10-11-2007, 21:21
KonradJot wiele mądrych słów tu wrzuciłeś.Mam nadzieję że wielu to wykorzysta.Są sprawy gdzie musisz zapłacić,a są gdzie możesz zaoszczędzić....i nie da się tego oszukać.

Martuszek
10-11-2007, 21:26
warto 8)

KonradJot
10-11-2007, 21:28
KonradJot wiele mądrych słów tu wrzuciłeś.Mam nadzieję że wielu to wykorzysta.Są sprawy gdzie musisz zapłacić,a są gdzie możesz zaoszczędzić....i nie da się tego oszukać.

mnie tego nie musisz mówić, ja wolę się użerać z budowlańcami i płacić inspektorowi extra niż później się martwić że coś popsute jest.
Jeśli się jest biednym to się buduje drogo żeby później nie martwić się, jeśli się jest bogatym to ma się wszystko w dupie i się myśli że "kierownik" budowy ma nad wszystkim pieczę i jest nieomylny i nie trzeba nic już pilnować.
Ja wiem jedno - po tym co widziałem na budowach w mojej okolicy i w dziennikach forumowiczów na pewno bym w ciemno nie kupił od wielu domu.
Tylko trzeba wiele beczek soli zjeść. :wink:

mynia_pynia
10-11-2007, 22:03
Ja zrobiłam tak:

Znalazłam kilka projektów, które mi się podobały, dałam do oceny wizualnej, (bo nic innego nie da się zrobić z schematami dostępnymi na stronach internetowych) koleżanką, sama szukając czegoś przez 2 miesiące naczytałam się na co zwracać uwagę.
Zamówiłam najbardziej chwalony projekt umówiłam się z zaprzyjaźnionym architektem na przegląd (mogłam odesłać projekt w ciągu 10 dni).
Pojechałam z projektem i zmianami do architekta, dowiedziałam się o kosztach zmian i adaptacji (spore).
Architekt powiedział, że jeśli chce mieć podobny dom jako indywidualny to on mi może narysować wszystko od podstaw i wtedy zapłacę 10 - 12 tyś, jeśli chcę zmiany takie jak mówię (a było ich naprawdę mało-nie wiązały się ze zmianą kubatury ani metrażem) to za adaptacje tego gotowca weźmie 4 tyś.
Sam dodał, że w tym przypadku się nie opłaca robić indywidualnego – bo nie zmieniam ścian nośnych, konstrukcyjnych tylko np. rodzaj stropu.

mynia_pynia
10-11-2007, 22:05
Dodam że to było półtora roku temu, więc ceny mogą być nie aktualne.

kubaimycha
10-11-2007, 22:29
Budujemy wg "gotowca"...Był to chyba pierwszy projekt, który od razu mnie urzekł i mimo przejrzenia jeszcze kilkuset innych...został ostatnim. W zasadzie niewiele w nim zmienialiśmy ( został tylko powiększony o część usługową ), więc koszt adaptacji kosztował nas i tak połowę tego, co chciał architekt za projekt indywidualny.
Tak więc wszystko zależy od tego czy znajdziesz ten wymarzony do małych ewentualnie zmian...
Co do błędów w samym projekcie - zarówno "gotowce", jak i indywidualne mogą je mieć. Znam takiego "robionego na wymiar", w którym była ich cała masa i drugie tyle nieścisłości...
W naszym było bez zarzutu...

el-ka
10-11-2007, 22:38
Najprościej i według mnie najpraktyczniej:
Jak ci się podoba podoba jakiś projekt gotowy praktycznie bez zmian, to dostosowanie do warunków glebowych to małe pieniądze.
Jak chcesz zmiany, to rozpoznaj czy to nieznaczące (ścianki działowe, okna dzrwi), czy konstrukcyjne (ściany nośne , schody, kominy, dach, strop). jak nie wydają ci sie zbyt duże to pytaj architekta ile za nie chce ( i ewewntualnie konstruktor), dodaj to do ceny projektu gotowego.
Projekty gotowe mają wady, ale też są w jakiś sposób sprawdzone (choćby na tym forum spora część). Na ogół są to projekty dość ekonomiczne (ale są także drogie i dziwaczne).
Jesli zmiany są duże, twoje oczekiwania niestandardowe lub np. nietypowa działka to lepszy jest projekt indywidualny.
Indywidualne to często zarówno arcydzieła jak i wielkie knoty. Niestety bardzo często wpuszczają inwestora w koszty, gdyż architekt zaklada , że klient dysponuje kasą i puszcza wodze fantazji, dotąd hamowane przez standardowe wymogi. Powstaje dom marzeń inwestora i architekta - ale za potworną kasę. Więc jeśli indywidualny to koniecznie kosztorys!!! Porównajcie wasze oczekiwania z kosztami, jakie możecie ponieść.
I uwaga na dokładność projektu, detale wykonania!

jacekp71
10-11-2007, 22:55
przy okazji tego tematu, trzeba wspomniec ze istnieja dwa stereotypy. pierwszy: gotowce pochodza z czarnej dziury, a indywidualne od architekta. blad, bo przeciez i jedne i drugie wykonal architekt.
drugi: ze indywidualny bedzie pozbawiony bledow. to oczywista nieprawda.

generalnie wiec niewazne skad, wazne og kogo.

NJerzy
10-11-2007, 23:19
Zwróciłbym uwagę na inny aspekt: aby mieć dobry projekt indywidualny, trzeba bardzo dokładnie wiedzieć czego się oczekuje. Jeśli komuś trudno sprecyzować swoje wymagania najbezpieczniej postąpi wybierając któryś popularny, a więc sprawdzony, projekt gotowy. Sam mam projekt indywidualny, bo do posiadanej działki i aktualnych potrzeb nie było najmniejszych szans dopasować gotowca, ale widziałem też kilka całkiem dobrych projektów gotowych, na które w innej sytuacji mógłbym się zdecydować.

magdaCIESZYN
10-11-2007, 23:25
JA MAM PROJEKT INDYWIDUALNY, POMIMO CZE JEST TO BARDZO PROSTY DOMEK.
PO OGLADNIĘCIU MNÓSTWA GOTOWCÓW WIEDZIAŁAM CZEGO CHCĘ I WTEDY ARCHITEKT UJĄŁ TO W CAŁÓŚĆ. CENA B. PRZYZWOITA WRAZ Z ZAŁATWIENIEM PAPIERKÓW.CHOCIAŻ OSTATNIO TROCHĘ MU SIĘ ZDRZEMŁO :-? WKROCZYŁAM W AKCJĘ I MYŚLĘ ŻE JUZ WKRÓTCE BĘDZIE PNB :)

janusz_21
11-11-2007, 08:44
Witam! Nic kompleksowo z gotowych mnie nie wzięło. Odstraszyły mnie ceny projektów indywidualnych (5-10tys) w 2004r, ale trafiłem na niedrogiego architekta, który zrobił projekt za cenę gotowca + adaptacja do warunków miejscowych! czyli 2200zł. Nie zastanawiałem się długo, jednak cena wydała mi się podejrzanie niska, więc zabrałem się do rysowania samemu. Miałem intuicję. Oddałem swoje rysunki architektowi z prośbą by dokonał korekty moich błędów. Nie dokonał, niestety,stąd w trakcie budowy podejmowałem na bieżąco korekt sam( taki zdolny jestem). Gdyby nie to miałbym trzy kominy- a mam dwa, wystarczyło przesunąć ścianę pomiędzy dobudowanym garażem a kotłownią! Byłby też jeden z kominów w koszu,a nie jest. Fudandament garażu miałby 1,9m wysokości - jaka bzdura i koszt!(działka jest nierówna, czego architekt nie "widział"!!! i posadowił dom jak na równej działce), złamałem fudament i jest dobrze. Na szczęście strop był liczony przez innego człowieka a właściwie przez program komputerowy, bo tu już w razie błędów nie dałbym rady coś poprawić. Prawda jest taka, że nawet najdroższy projekt indywidualny też może mieć błędy, stąd jeżeli zdecydujecie się na indywidualny przemyślcie co chcecie, narysujcie go sami, skonsultujcie na forum lub....i nie dajcie sobie wciskać kitu ani architektowi ani fachowcom- budowniczym. W moim przypadku budowa to była bitwa z ignorantami, dyletantami i pseudofachowcami za własne pieniądze. Mimo tych problemów nie żałuję wyboru, mam to co chciałem i jesteśmy zadowoleni! Wyrzuciliśmy trzy ekipy, sprawdzajcie wszystko. W moim przypadku wyszło -jaka cena taka jakość, ale wybrnąłem z opresji, czego i Wam życzę.

ortolin
11-11-2007, 08:51
Warto pod warunkiem, że będziesz w stanie zweryfikować poprawność wyliczonych elementów konstrukcyjnych o których piszesz. Bo niby skąd masz mieć pewność że architekt nie da dupy??

Architekt nie liczy elementow konstrukcyjnych, od tego jest konstruktor z uprawnieniami.

A dom indywidualny zdecydowanie warto.

Kris2222
11-11-2007, 09:26
Też mam projekt indywidualny, a raczej swój własny tylko pieczątka architekta znajomego. Osobiście projektu typowego nigdy bym nie wybrał.Wszystkie te projekty wymagają adaptacji co zwykle zawyża cenę, co niejednokrotnie równa się z projektem indywidualnym ,czasami przekracza.

Tak masz to co chcesz , nie musisz wprowadzać zmian w trakcie budowy, choć przy indywidualnych też sie zdążają ale sporadycznie.

Zbigniew Rudnicki
11-11-2007, 09:32
Na ogół nie warto.
Przeciętny projekt typowy ma mniej błędów od projektu indywidualnego.
Zastosowanie projektu indywidualnego bywa uzasadnione n.p. w przypadkach :
- wąska działka
- linia średniego napięcia przechodząca nad częścią działki
- budynek dwurodzinny z rozdzieleniem wejść.
- budynek piętrowy (a nie z poddaszem użytkowym), bo jest jeszcze mały wybór takich projektów
- budynek z częścią dla działalności gospodarczej.
- budynek stawiany na pochyłości terenu
Na marginesie tego tematu zwrócę uwagę aby nie kierować się w zbyt dużym stopniu pięknem wielostronnie spadzistych dachów, bo pociąga to powstawanie wielu skosów w pomieszczeniach na poddaszu, trudnych dla umeblowania. Pomieszczenia o dużej powierzchni skosów są ponadto w lecie gorące.

11-11-2007, 09:47
...projekty wymagają adaptacji co zwykle zawyża cenę, co niejednokrotnie równa się z projektem indywidualnym ,czasami przekracza...
j.w.
... Architekt twierdzi ,że gotowe projekty są przeznaczone na warunki glebowe w całym kraju , a na terenie Wielkopolski warunki są lżęjsze więc to co wyda się więcej na projekt indywidualny zaoszczędzi się na kosztach budowy domu. Co o tym sądzicie ? ...
tu akurat Pan architekt plecie farmazony - poniewaz po to sie typowy projekt daje do adaptacji aby go zaadoptowac do konkretnego terenu i konkretnego regionu kraju
inna sprawa, ze Panom architektom nie chce sie ruszyć d.upy zza biurka i oglądnąc działki
zapytaj go wprost "co stoi na przeszkodzie aby typowy projekt zaadoptowac do warunków terenowych panujących na Twojej działce ?"

magangs
11-11-2007, 09:55
Jeżeli nie masz nietypowych wamagań co do układu funkcjonalnego domu, to w masie projektów gotowych dostępnych na rynku powinnaś coś dla siebie znaleźć. I to jest tańsze.

Badija
11-11-2007, 13:39
Budowałam według indywidualnego i będę budować następny według projektu indywidualnego robionego u tego samego architekta.
1) cena była porównywalna z gotowcem (wcale nie 20 tysia...)
2) dom wygląda tak jak chciałam
3) nie ma byków, poza tymi, które wymogłam na architekcie z powodów oszczędnościowych.
4) można dostosować nie tylko ilość i rozmiar pomieszczeń ale także ich usytuowanie względem stron świata
5) rozsądny architekt potrafi znacznie ograniczyć koszty budowy znając Twoje możliwości (stryjek z betoniarnią, albo rodzina w Strzegomiu (prawie darmowy granit:-))
6) architekt może osobiście nadzorowac budowę i jesteś pewna, że jest po Twojej stronie, bo nie ma interesu, żeby cokolwiek upraszczać.

Ale tak ogólnie, to trzeba by przyznać, że dobry sprawdzony architekt może zrobić cacko, jednocześnie architekt paparuch albo poseudoartysta może ci budowę prawie skasować, więc ryzyko jest spore w przypadku gdy grasz w ciemno. Tak jak meble na zamówienie, dobry fachman zrobi lepiej, taniej i precyzyjniej niż jakakolwiek sieciówka, zły fachman wszystko może schrzanić, a to się sieciówkom nie zdarza. Skontaktuj się z ludźmi, którzy mają domy wybudowane przez twojego architekta i pogadaj z nimi.

AgggusiA
11-11-2007, 14:20
Witam

Wraz z mężem zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny. Co powiecie na niego. Dodam że dom ma mieć 135 m2.


http://picasaweb.google.com/AggusiA80/Domek/photo#5131550682612455186

Aga

AgggusiA
11-11-2007, 14:20
Witam

Wraz z mężem zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny. Co powiecie na niego. Dodam że dom ma mieć 135 m2.


http://picasaweb.google.com/AggusiA80/Domek/photo#5131550682612455186

Aga

Cypek
11-11-2007, 14:28
Jak znajdziesz gotowca na 80-90 % odpowiadającego Ci to bierz.
Ścianki działowe możesz przestawiać do woli.
Byle bryła Ci się podobała i nośne nie wadziły.
Reszta na etapie adaptacji. Gotowiec 1500 +1000 max adaptacja = 2500 zł
Indywidualny min 4000 i jako nie przetestowany może posiadać wielebłędów, typowiec w wyniku kilku realizacji błędów się pozbywa.

robert skitek
11-11-2007, 16:16
podaj jak jest zorientowany względem stron świata i jak usytuowany na działce - bo to jedne z wazniejszych rzeczy.

a tak na szybko raczej krytyczne uwagi:
- garaż jest mikroskopijny skoro w garbusie nawet drzwi normalnie sie nie otworzy. na długośc to też normalnym samochodem nie wjedziesz - garbus ma ok 3.8m a juz nie ma jak za nim przejść.
- naprzeciw garażu jest garderoba czy kotłownia? jesli to drugie to nie ma jakiegokolwiek miejsca na szafę.
- żeby zanieść zakupy do spiżarki trzeba przejść przez pokój dzienny
- ustawienie kuchni wiele pozostawia do życzenia
- schody nie spełniają warunków technicznych - za wąskie stopnie na zabiegu
- gdzie ustawisz tv?
- sypialnia za wąska -po 30cm od łózka do ściany - to chyba nie bedzie wygodne. no i okno sypialni na drogę?
- poproś o wrysowanie linii 190cm na poddaszu, żebyś zdała sobie sprawę, że np z wanny będziesz się nieźle gimnastykować, żeby wyjść - podobnie z łóżkiem w jednym z pokoi i biurkiem w drugim


pozdrawiam

robert skitek
11-11-2007, 16:16
podaj jak jest zorientowany względem stron świata i jak usytuowany na działce - bo to jedne z wazniejszych rzeczy.

a tak na szybko raczej krytyczne uwagi:
- garaż jest mikroskopijny skoro w garbusie nawet drzwi normalnie sie nie otworzy. na długośc to też normalnym samochodem nie wjedziesz - garbus ma ok 3.8m a juz nie ma jak za nim przejść.
- naprzeciw garażu jest garderoba czy kotłownia? jesli to drugie to nie ma jakiegokolwiek miejsca na szafę.
- żeby zanieść zakupy do spiżarki trzeba przejść przez pokój dzienny
- ustawienie kuchni wiele pozostawia do życzenia
- schody nie spełniają warunków technicznych - za wąskie stopnie na zabiegu
- gdzie ustawisz tv?
- sypialnia za wąska -po 30cm od łózka do ściany - to chyba nie bedzie wygodne. no i okno sypialni na drogę?
- poproś o wrysowanie linii 190cm na poddaszu, żebyś zdała sobie sprawę, że np z wanny będziesz się nieźle gimnastykować, żeby wyjść - podobnie z łóżkiem w jednym z pokoi i biurkiem w drugim


pozdrawiam

emi601
11-11-2007, 17:03
coś on mi za bardzo przypomina "dom w bukszpanie" z archonu. :wink:
zawsze rzucam się jak sęp na wątki z projektami indywidualnymi, bo sama kupuję gotowy i nie do końca zgadzam sie z tym że indywidualny bezwarunkowo lepszy :)

emi601
11-11-2007, 17:03
coś on mi za bardzo przypomina "dom w bukszpanie" z archonu. :wink:
zawsze rzucam się jak sęp na wątki z projektami indywidualnymi, bo sama kupuję gotowy i nie do końca zgadzam sie z tym że indywidualny bezwarunkowo lepszy :)

Jerry304
11-11-2007, 17:14
Ja kupiłem gotowca ale u autora projektu -za dostosowanie projektu do moiich potrzeb dopłaciłem 1tys. zł (listopad 2006)

AggusiA
11-11-2007, 19:32
Witam Robercie,

Oczywiście dziękujemy za krytyczne słowa.

Przesyłami rysunki z wymiarami do krytykowania.

Na przeciw garażu jest kotłownia. garderoba jest przy sypialni.

To zanoszenie zakupów to niestety wynik kompromisu w przypadku małego domku. Zależało nam na zabudowie jednej ze ścian w kuchni :(

Kuchnia oczywiście źle narysowana przez Panią projektant.

TV przy schodach.

Sypialnia wąska niestety (ale łóżko 180cm i 2x szafka nocna po 30cm się wciśnie).

A co do łazienki to masz całkowitą rację. Mimo ścianki kolankowej do 120cm wydaje nam się to jednak za mało i chyba jedynym wyjściem z tej sytuacji jest zastosowanie lukarny w łazience. Czy to dobry pomysł wg was?

Dzięki za pomoc!

:) Aga

http://picasaweb.google.com/AggusiA80/Domek/photo#5131664610914948898

AggusiA
11-11-2007, 19:32
Witam Robercie,

Oczywiście dziękujemy za krytyczne słowa.

Przesyłami rysunki z wymiarami do krytykowania.

Na przeciw garażu jest kotłownia. garderoba jest przy sypialni.

To zanoszenie zakupów to niestety wynik kompromisu w przypadku małego domku. Zależało nam na zabudowie jednej ze ścian w kuchni :(

Kuchnia oczywiście źle narysowana przez Panią projektant.

TV przy schodach.

Sypialnia wąska niestety (ale łóżko 180cm i 2x szafka nocna po 30cm się wciśnie).

A co do łazienki to masz całkowitą rację. Mimo ścianki kolankowej do 120cm wydaje nam się to jednak za mało i chyba jedynym wyjściem z tej sytuacji jest zastosowanie lukarny w łazience. Czy to dobry pomysł wg was?

Dzięki za pomoc!

:) Aga

http://picasaweb.google.com/AggusiA80/Domek/photo#5131664610914948898

robert skitek
11-11-2007, 21:03
AggusiA,
za mala rozdzielczość rysunku, żeby coś dojrzeć.

w takim razie brak garderoby lub jakiejkolwiek szafy przy wejściu. Będziesz biegać na górę powiesić mokry płaszcz?
w życiu nie widziałem szafek nocnych na 30cm.
w miejscu wanny (ryzalit) ścianka attykowa jest jeszcze niższa. Lukarna jest jakimś wyjściem.

podaj strony świata




zawsze rzucam się jak sęp na wątki z projektami indywidualnymi, bo sama kupuję gotowy i nie do końca zgadzam sie z tym że indywidualny bezwarunkowo lepszy
emi601,
faktycznie jak sęp - jedyny zarzut to ten, że podobny do jakiegoś gotowca?
projekt to projekt - jeden lepszy, drugi gorszy. To wstępna faza układania funkcji pod klienta - a ty porównujesz już go z dopieszczonymi katalogowcami?
no ale jesli sprawia Ci to frajdę.... ;)

robert skitek
11-11-2007, 21:03
AggusiA,
za mala rozdzielczość rysunku, żeby coś dojrzeć.

w takim razie brak garderoby lub jakiejkolwiek szafy przy wejściu. Będziesz biegać na górę powiesić mokry płaszcz?
w życiu nie widziałem szafek nocnych na 30cm.
w miejscu wanny (ryzalit) ścianka attykowa jest jeszcze niższa. Lukarna jest jakimś wyjściem.

podaj strony świata




zawsze rzucam się jak sęp na wątki z projektami indywidualnymi, bo sama kupuję gotowy i nie do końca zgadzam sie z tym że indywidualny bezwarunkowo lepszy
emi601,
faktycznie jak sęp - jedyny zarzut to ten, że podobny do jakiegoś gotowca?
projekt to projekt - jeden lepszy, drugi gorszy. To wstępna faza układania funkcji pod klienta - a ty porównujesz już go z dopieszczonymi katalogowcami?
no ale jesli sprawia Ci to frajdę.... ;)

reng
11-11-2007, 21:06
sypialnia u góry z dużym łóżkiem

ja bym zamieniła położenie garderoby z położeniem łóżka - po przeciwnej stronie będzie więcej miejsca do chodzenia, a garderoba może być przecież mniejsza. z drugiej znowu strony patrząc, to okno balkonowe wtedy by nie pasowało... więc sama już nie wiem.

reng
11-11-2007, 21:06
sypialnia u góry z dużym łóżkiem

ja bym zamieniła położenie garderoby z położeniem łóżka - po przeciwnej stronie będzie więcej miejsca do chodzenia, a garderoba może być przecież mniejsza. z drugiej znowu strony patrząc, to okno balkonowe wtedy by nie pasowało... więc sama już nie wiem.

Krzysztofik
11-11-2007, 21:20
Warto oglądać gotowe, warto myśleć, analizować, uzgadniać zmiany z architektem adaptującym.
Nie warto iść na łatwizne i płacić za cos co nie jest sprawdzone.
"Prototypa" tworzyli Kargul z Pawlakiem :wink:

Piotr_ok
11-11-2007, 21:48
warto, warto, warto - masz domek taki jaki chcesz

ale mogę powiedzieć u kogo nie warto ...

pozdr
Piotr

emi601
11-11-2007, 23:20
kawałek ściany na wnękowa szafę w korytarzyku można chyba uzyskać cofając trochę ściane kotłowni, jeśli oczywiście jest na to miejsce, jeśli kotłownia nie musi miec jakichś określona normą wymiarów.
projekt bardzo mi się podoba tak nawiasem mówiąć, ma wszystko co powinien mieć, nawet ma spiżarnię! i pomieszczenie gospodarcze na pętrze idelane na pralnię na przykład, funkcjonalność super, skoro to projekt indywidualny to moze można trochę ściany rozciągnąć tu i tam i się miejsce znajdzie , może wykusz w kuchni trochę powiększyć, pogłębić znaczy się , wtedy chyba łazienka będzie mogła mieć większa powierzchnię i bez szkody bedzie można wanne odsunąc od skosu i miejsce nas szafki w kuchni się znajdzie, i nie trzeba bedzie lukarny budować. tak sobie kombinuję.

emi601
11-11-2007, 23:20
kawałek ściany na wnękowa szafę w korytarzyku można chyba uzyskać cofając trochę ściane kotłowni, jeśli oczywiście jest na to miejsce, jeśli kotłownia nie musi miec jakichś określona normą wymiarów.
projekt bardzo mi się podoba tak nawiasem mówiąć, ma wszystko co powinien mieć, nawet ma spiżarnię! i pomieszczenie gospodarcze na pętrze idelane na pralnię na przykład, funkcjonalność super, skoro to projekt indywidualny to moze można trochę ściany rozciągnąć tu i tam i się miejsce znajdzie , może wykusz w kuchni trochę powiększyć, pogłębić znaczy się , wtedy chyba łazienka będzie mogła mieć większa powierzchnię i bez szkody bedzie można wanne odsunąc od skosu i miejsce nas szafki w kuchni się znajdzie, i nie trzeba bedzie lukarny budować. tak sobie kombinuję.

Zbigniew Rudnicki
12-11-2007, 07:15
... warto - masz domek taki jaki chceszTu właśnie tkwi niebezpieczeństwo, bo Twoje rozwiązania mogą mieć wady ukryte, które wyjdą dopiero po zamieszkaniu w budynku.

kachna28
12-11-2007, 07:33
Ja buduję według "gotowca". Też myslałam nad indywidualnym, ale cena mnie odstraszyła (ponad 6tys). Działka bardzo wąska, i już myślałam, że nic nie znajdę, ale po przewertowaniu internetu wszerz i wzdłuż -znalazłam. projekt kosztował 1500zl a adaptacja 1tys zl. Myślę, że jeśli nie masz jakichś specjalnych wymagań czy bardzo ogaraniczającej działki -to poszukaj w gotowych -są ich setki. Mój gotowiec był dobrze "narysowany" i w trakcie budowy nie przysporzył w zasadzie zadnych problemów. A co do "warunków glebowych w Wielkopolsce" to wydaje mi się to haczykiem architekta na łapanie naiwniaków -gdyby były takie problemy to nikt z Wielkopolski nie budował by z gotowca -a chyba nawet na forum znajdziesz conajmniej kilkaset takich osób :) .

paweu
12-11-2007, 08:53
Co do warunków gruntowych : każdy projekt typowy powinien mieć dostosowane fundamentu do lokalnych warunków gruntowych.
A co do projetu gotowego/indywidualnego : gotowy wybrałbym tylko wtedy jeżeli projekt dokładnie odpowiadałby moim potrzebom.

KonradJot
12-11-2007, 09:42
Warto pod warunkiem, że będziesz w stanie zweryfikować poprawność wyliczonych elementów konstrukcyjnych o których piszesz. Bo niby skąd masz mieć pewność że architekt nie da dupy??

Architekt nie liczy elementow konstrukcyjnych, od tego jest konstruktor z uprawnieniami.

A dom indywidualny zdecydowanie warto.

Masz rację ale tylko połowicznie. zdarzają się tacy architekci , którzy to liczą.
Ale po wszystkim wolałbym jednak żeby konstrukcje zostawić jednak konstruktorom a nie architektom.
Pozdrawiam
Konrad :wink:

KonradJot
12-11-2007, 09:56
Co do warunków gruntowych : każdy projekt typowy powinien mieć dostosowane fundamentu do lokalnych warunków gruntowych.
A co do projetu gotowego/indywidualnego : gotowy wybrałbym tylko wtedy jeżeli projekt dokładnie odpowiadałby moim potrzebom.

A ja powiem inaczej, projekt gotowy ma z reguły wystarczające zbrojenie ław fundamentowych ponieważ jest zrobiony do powielania i często jest z zapasem.
Wiadomym jest również że warto zrobić badania geotechniczne gruntu, żeby mieć pewność czy owe zbrojenie wystarczy, czy nie.W zasadzie chodzi tu o jednorodność gruntu, bo np na takim torfie to już jest problem i trzeba kombinować trochę inaczej np płyta fundamentowa zbrojona itp.
Konrad :wink:

anpi
12-11-2007, 10:15
Chciałam kupić projekt typowy z katalogu , ale natrafiłam na osobę ,która próbuje mnie przekonać do projektu indywidualnego. Koszt samego projektu wyzszy ,ale podobno zaoszczędzę na budowie. Architekt twierdzi ,że gotowe projekty są przeznaczone na warunki glebowe w całym kraju , a na terenie Wielkopolski warunki są lżęjsze więc to co wyda się więcej na projekt indywidualny zaoszczędzi się na kosztach budowy domu. Co o tym sądzicie ?
Kto z Was taki temat przerabiał i czy jest to zgodna ze stanem faktycznym ?
Tak myśląc po kobiecemu może w tym być coś racji. Nie każdemu danie ,które będzie posolone i doprawione przyprawami jak pod mój gust będzie smakowało innej osobie równie dobrze jak mi !
:oops: :lol:
Czekam na porady i pomoc !!

Gdybym miał budować jeszcze raz - bez wahania zamówiłbym projekt indywidualny.

mobutu
12-11-2007, 16:49
warto
wybraliśmy typowy z archipelagu żeby było szybko i i tak czekaliśmy 2 miesiące zanim go narysowali było w nim pełno niedoróbek

chyba lepiej wydać te 6000 - 10000 i mieć to co się chce

M!

AgggusiA
12-11-2007, 18:03
AggusiA,
>za mala rozdzielczość rysunku, żeby coś dojrzeć.

faktycznie słaba rozdzielczość czego nie zauważyłam wcześniej, poprawię się:)

>w takim razie brak garderoby lub jakiejkolwiek szafy przy wejściu. Będziesz >biegać na górę powiesić mokry płaszcz?

Jeżeli chodzi o wiatrołap, założenie jest taki że ma być tylko malutka szafeczka na buty i wieszak " tak jak u lekarza":) żadnych szaf

>w życiu nie widziałem szafek nocnych na 30cm.

łóżko w sypialni będzie na 160cm + szafki 45 więc jeszcze zostaje miejsce

>w miejscu wanny (ryzalit) ścianka attykowa jest jeszcze niższa. Lukarna jest jakimś wyjściem.

nie mam pojęcia co to jest ścianka attykowa:) postanowione będzie lukarna, która nawet doda uroku:)

>podaj strony świata

od strony wejścia wschód, tył - strona tarasowa zachód

pozdrawiam

Aga



zawsze rzucam się jak sęp na wątki z projektami indywidualnymi, bo sama kupuję gotowy i nie do końca zgadzam sie z tym że indywidualny bezwarunkowo lepszy
emi601,
faktycznie jak sęp - jedyny zarzut to ten, że podobny do jakiegoś gotowca?
projekt to projekt - jeden lepszy, drugi gorszy. To wstępna faza układania funkcji pod klienta - a ty porównujesz już go z dopieszczonymi katalogowcami?
no ale jesli sprawia Ci to frajdę.... ;)

AgggusiA
12-11-2007, 18:03
AggusiA,
>za mala rozdzielczość rysunku, żeby coś dojrzeć.

faktycznie słaba rozdzielczość czego nie zauważyłam wcześniej, poprawię się:)

>w takim razie brak garderoby lub jakiejkolwiek szafy przy wejściu. Będziesz >biegać na górę powiesić mokry płaszcz?

Jeżeli chodzi o wiatrołap, założenie jest taki że ma być tylko malutka szafeczka na buty i wieszak " tak jak u lekarza":) żadnych szaf

>w życiu nie widziałem szafek nocnych na 30cm.

łóżko w sypialni będzie na 160cm + szafki 45 więc jeszcze zostaje miejsce

>w miejscu wanny (ryzalit) ścianka attykowa jest jeszcze niższa. Lukarna jest jakimś wyjściem.

nie mam pojęcia co to jest ścianka attykowa:) postanowione będzie lukarna, która nawet doda uroku:)

>podaj strony świata

od strony wejścia wschód, tył - strona tarasowa zachód

pozdrawiam

Aga



zawsze rzucam się jak sęp na wątki z projektami indywidualnymi, bo sama kupuję gotowy i nie do końca zgadzam sie z tym że indywidualny bezwarunkowo lepszy
emi601,
faktycznie jak sęp - jedyny zarzut to ten, że podobny do jakiegoś gotowca?
projekt to projekt - jeden lepszy, drugi gorszy. To wstępna faza układania funkcji pod klienta - a ty porównujesz już go z dopieszczonymi katalogowcami?
no ale jesli sprawia Ci to frajdę.... ;)

MRJDomańscy
12-11-2007, 21:28
A my mamy indywidualny z dużą ilością błędów :evil: :evil: :evil:
Dość że ubogi (mało informacji), to rażące błędy :-?

Essa
14-11-2007, 14:24
My mamy indywidualny parterowy. Dom jest w stanie surowym zamknietym.
Jestem zachwycona, projekt powstawal pol roku. Arch byl na dzialce przed projektem i w trakcie realizacji (wspolnie z konstruktorem zatwierdzili zmiane w konstrukcji dachu na tansza materialowo). Na jego zyczenie zamowilismy wczesniej badania gruntowe.
W efekcie - 0 przerobek, 0 klopotow i projektowanie po najnizszych kosztach np. bez stropu z sufitem z k-g, sciany z porothermu 18,8.
WARTO NAPRAWDE, ale idz wczesniej obejrzec inne jego domy, pogadaj z tymi ludzmi. Najlepiej jak archa poleca Ci znajomi, ktorzy juz z nim budowali, widzisz wtedy tez mniej wiecej jego styl.

Monka81
14-11-2007, 14:51
My mamy indywidualny, jestem bardzo zadowolona zarówno z ceny jak i z samego projektu :)) Mamy domek taki jaki sobie wymarzyliśmy. Oglądaliśmy wiele projektów i nie mogliśmy się zdecydować. W koncu zebraliśmy do kupy nasze oczekiwania i powstał NASZ projekt :) . Nasz architekt bardzo nam pomógł, podsuwał ciekawe pomysły, zrobił nawet wizualizację salonu, jadalni i kuchni. Dodatkowo zrobił nam jeszcze projekt robiórki starego domu, który stoi na działce. Wszystko to zrobił za uwaga .... 3,5 tyś !!!! :o
Mnie na pewno wszystko wszyło o wiele taniej niż gotowiec + projekt rozbiórki (który musi być indywidualny :wink: )

Marijo
14-11-2007, 14:59
A ja jeszcze nie wiem czy warto :D . Jutro bede wiedzial.
A tak na poważnie, to naprawde jutro bede wiedzial.
Kupilem gotowy z Muratora. Potem sie okazalo, ze przerobka dachu (dostosowanie sie do WZ) bedzie tak kosztowna, ze musialem projekt wymienic (uklony w strone Muratora za wymiane). Dalem projekt do adaptacji, uzgodnilem kilka zmian i okazalo sie, ze wogole projekt jest po prostu fatalny. Chodzi o rozklad wnetrz. Niby nie problem. Poprzerabia sie. Zaznacze, ze w wielu kwestiach przyznaje racje architektowi.
Ale generalnie o co m chodzi? Ja szukalem domu parterowego, gdzie zmiescilbym salon+5 pokoi itd. Uwierzcie mi, ze bylo moze kilkanascie takich projektow. Zakupilem wiec projekt 200 m2. I mam taki dylemat. Projekt kosztowal mnie 2 tys, adaptacja 3 tys., i dodatkowo aranzacja ma kosztowac ok.6 tys. Zblizamy sie do indywidualnego. Ale bede mial idealny projekt. problem tylko taki, ze to co ja chce zmieszcze na 170 m2.
I musze podjac decyzje. Wtapiam 2 tys. Robie indywidualny za jakies np. 15 tys, ale oszczedam na budowie. Niestety nie zaczne budowac na wiosne. Albo dostosowuje ten ktory mam.

Jutro sie okaze.

Nikola79
14-11-2007, 15:04
my postawilismy na projekt indywidualny z powodu
1)zaden z gotowych projektow niepodobal nam sie tak w 100%
2)zaden jakos niepasowal na nasza pochyła dzialke

tym sposobem mamy dom taki jak chcielismy, i zaoszczedzilismy kupe czasu bo projektant w cenie mial wliczone wszystkie sprawy papierkowe zwiazane z budowa pozwolenia itp

amphi
14-11-2007, 16:06
Oprocz wymienionych przez przedmowcow cech na korzysc projektu typowego przemawia tez fakt, ze katalogowy projekt jest dyskutowany na forum. Z reguly sprawdzony jest przez wczesniejszych nabywcow, ktorzy informuja o ew. niescislosciach, brakach projektowych. Mozna tez sie dowiedziec o kosztach budowy, ilosci materialow, ciekawych przerobkach, wyniklych problemach. Niekiedy wrecz umowic sie na spotkanie aby obejrzec jak w rzeczywistosci wyglada zbudowany domek/budowa w trakcie, co jest cenne na etapie wyboru projektu.

Essa
14-11-2007, 20:44
Ja szukalem domu parterowego, gdzie zmiescilbym salon+5 pokoi itd. Uwierzcie mi, ze bylo moze kilkanascie takich projektow. Zakupilem wiec projekt 200 m2. problem tylko taki, ze to co ja chce zmieszcze na 170 m2.
U nas sa 3 male sypialnie, gabinet, salono-kuchnia 37 m2, lazienka i osobne wc, potencjalna kotlownia, ktore na razie jest pralnia na... 128 m2
Do tego dodaj okolo 50 m2 na spory garaz + pom. ogrodnicze.
Takiego gotowca nigdzie nie ma.

Marijo
15-11-2007, 09:18
Ja szukalem domu parterowego, gdzie zmiescilbym salon+5 pokoi itd. Uwierzcie mi, ze bylo moze kilkanascie takich projektow. Zakupilem wiec projekt 200 m2. problem tylko taki, ze to co ja chce zmieszcze na 170 m2.
U nas sa 3 male sypialnie, gabinet, salono-kuchnia 37 m2, lazienka i osobne wc, potencjalna kotlownia, ktore na razie jest pralnia na... 128 m2
Do tego dodaj okolo 50 m2 na spory garaz + pom. ogrodnicze.
Takiego gotowca nigdzie nie ma.

Mój projekt ma razem z garażem 225 m2. Salon+4 sypialnie+gabinet+pom.gosp (to jest też kotłownia, bo bedzie pompa ciepla)+kuchnia+garderoba+3 łazienki. Ja i tak dalej twierdzę,że mógłbym go odchudzić o 25-30 m2 i byłoby również komfortowo.

Odpowiadając na pytanie, czy projekt ind. czy gotowy? Ja byłbym za gotowym, jeżeli go idealnie dopasujesz do swoich potrzeb, bądź przeróbki będą nieznaczne. Radziłbym przejrzeć te setki, tysiące projektów, dopasować to w głowie do WZ, do działki, do swoich możliwości finansowych a wtedy odpowiedź sama się nasunie. Żeby stworzyć projekt indywidualny, nie wystarczy pójść do projektanta, on zapyta o Wasz tryb życia, oczekiwania itd. i projekt powstanie. Moim zdaniem w 70% Ty musisz mieć wizję i umieć wyrazić swoje oczekiwania.
Za duży, a nawet bardzo duży plus uważam merytoryczne dyskusje na forum na temat danego projektu gotowego. Dzięki temu jeszcze więcej się wie odnośnie swoich oczekiwań.

an-bud
15-11-2007, 14:29
można to ująć w jednym zdaniu. wiem co chcę i za ile, a jak przeleje to na papier dobrze i tanio, to jest OK.

zurm
04-12-2007, 13:14
Wraz z mężem podjęliśmy decyzje o skorzystaniu z usług architekta i zamówieniu indywidualnego projektu domu.
W temacie budowy domu na razie raczkujemy tzn mamy skompletowane dokumenty do biura projektowego i dzisiaj jest pierwsza wizyta.

Zapraszam do pisania wszystkich którzy już przebrnęli przez ten etap i którzy na pewno mogą udzielić mi cennych porad i uwag.

Monika :)

zurm
04-12-2007, 13:14
Wraz z mężem podjęliśmy decyzje o skorzystaniu z usług architekta i zamówieniu indywidualnego projektu domu.
W temacie budowy domu na razie raczkujemy tzn mamy skompletowane dokumenty do biura projektowego i dzisiaj jest pierwsza wizyta.

Zapraszam do pisania wszystkich którzy już przebrnęli przez ten etap i którzy na pewno mogą udzielić mi cennych porad i uwag.

Monika :)

Jedrek-Jedrek
04-12-2007, 14:06
Po wizycie proszę o koszty jakie bedziecie musieli ponieść przy projekcie indywidualnym?

Jedrek-Jedrek
04-12-2007, 14:06
Po wizycie proszę o koszty jakie bedziecie musieli ponieść przy projekcie indywidualnym?

..::M:D::..
07-12-2007, 14:54
witam

czy już po wizycie ?

..::M:D::..
07-12-2007, 14:54
witam

czy już po wizycie ?

aga1401
10-12-2007, 17:03
i w ten to sposób ma już więźbę postawioną

a gdzie fotki????

domek super.ja kocham zakopane.nic nie zmieniaj,jest fajnie.widok na gory z kuchni zbedny.z salonu-niezastapiony.
czekam na jakies wiesci.bo tu od maja chyba cisza.jak sie nie myle :-? [/i]

aga1401
10-12-2007, 17:03
i w ten to sposób ma już więźbę postawioną

a gdzie fotki????

domek super.ja kocham zakopane.nic nie zmieniaj,jest fajnie.widok na gory z kuchni zbedny.z salonu-niezastapiony.
czekam na jakies wiesci.bo tu od maja chyba cisza.jak sie nie myle :-? [/i]

qwert
11-12-2007, 11:53
fotek na razie nie wrzucę, bo mam kryzys jeśli chodzi o ten domek.

archtekt twierdzi, że jak polukrujemy, to bedzie ok.

błędy popełniono typowe, np podnieśli ściankę kolankową o 40cm i zorientowali się przy więźbie:(

wyszło fajnie w pokojach, bo bardziej ustawnie, ale nie fajnie z dachem, bo podnieśli o te 40cm.

dziś robiliśmy pomiary okien, czekam na wycenę.

pzdr.q.

qwert
11-12-2007, 11:53
fotek na razie nie wrzucę, bo mam kryzys jeśli chodzi o ten domek.

archtekt twierdzi, że jak polukrujemy, to bedzie ok.

błędy popełniono typowe, np podnieśli ściankę kolankową o 40cm i zorientowali się przy więźbie:(

wyszło fajnie w pokojach, bo bardziej ustawnie, ale nie fajnie z dachem, bo podnieśli o te 40cm.

dziś robiliśmy pomiary okien, czekam na wycenę.

pzdr.q.

pluszku
11-12-2007, 12:11
mam nadzieje ze kolumienek jednak nie dodawalisci?
Ostatnio spotkałem sie z parą osob z forum ktorzy tez chca budowac domek pseudogoralski. Problem w tym, ze chca do niego dodac kolumienki z przodu. Tlumaczenie ze pomieszanie stylow nie jest ładne - nie dotarło. Cóż jak widac niektorym nie przeszkadzaja lakierki do dresu.

pluszku
11-12-2007, 12:11
mam nadzieje ze kolumienek jednak nie dodawalisci?
Ostatnio spotkałem sie z parą osob z forum ktorzy tez chca budowac domek pseudogoralski. Problem w tym, ze chca do niego dodac kolumienki z przodu. Tlumaczenie ze pomieszanie stylow nie jest ładne - nie dotarło. Cóż jak widac niektorym nie przeszkadzaja lakierki do dresu.

qwert
11-12-2007, 12:28
kolumienek nie ma, jest dokładnie jak na renderach, tyle,że z tyłu jest jedno okno większe i jedno dodane, ale front jest nie zmieniony.


stan na dzis:

http://srv21.odsiebie.com/MTIzNDYzMTc3MQ==/MTIzNDYzMjIxNTcyLmpwZw==/dom.jpg[/URL]

http://srv16.odsiebie.com/MTIzNDYzMTcyNg==/MTIzNDYzMjMzMzY5LmpwZw==/dom1.jpg[/URL]

qwert
11-12-2007, 12:28
kolumienek nie ma, jest dokładnie jak na renderach, tyle,że z tyłu jest jedno okno większe i jedno dodane, ale front jest nie zmieniony.


stan na dzis:

http://srv21.odsiebie.com/MTIzNDYzMTc3MQ==/MTIzNDYzMjIxNTcyLmpwZw==/dom.jpg[/URL]

http://srv16.odsiebie.com/MTIzNDYzMTcyNg==/MTIzNDYzMjMzMzY5LmpwZw==/dom1.jpg[/URL]

himlaje
11-12-2007, 13:47
Oto jest pytanie. Jak sobie czytam posty na forum to dochodze do
wniosku że jestem głupi, znów głupi. Na poczatku byłem głupi, bo
przyznaje że na budowaniu domów się znam niewiele (prawie nic),
potem poczytałem kilka(set) listów, a zwłaszcza komentarzy stałych
bywalców tego forum, i myslałem że jestem juz trochę mądrzejszy,
potem czytałem dalej następne kilka(set) listów i stwierdzam że znów
jestem głupu :(
Zamierzam budowac domek jednorodzinny. Oczywiście najłatwiej wybrać
projekt gotowy (czysto, łatwo i przyjemnie, bez większego wysiłku) i
wybrałem http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/bachus_2/default.asp?id=385
Oczywiście co do projektu mam kilka zastrzeżeń, kilka propozycji
zmian. Wysłałem maila, do projektanta, z moimi pytaniami i narazie
czekam 2 dni bez odzewu. Po zapoznaniu się z doświadczeniami
(negatywnymi) forumowiczów budujących wg gotowych projektów jestem
skłonny szukac architekta, który zrobi projekt indywidualny mojego
domu, podobny do tego gotowego z tym że uwzględni moje sugestie,
poprawki a może i sam coś doradzi. Chciłabym tez by mój architekt
był (wg zaleceń forumowiczów z których argumentacją się zgadzam)
także kierownikiem budowy. Nie wiem jaki może być koszt takiego
projektu. Będe wiedział za kilka dni po spotkaniu/spotkaniach z
architektami. Gdyby jednak ktos orientacyjnie oświecił mnie (z
grubsza) jaki to może być koszt projektu indywidualnego podobnego do
wybranego przeze mnie gotowca, czy 5, 10, 15 czy 20 tys. to będe
wdzięczny. Myśle tez że może te wydane kilka(naście) tysięcy więcej
zwróci się w postaci oszczędności w doborze uzytych materiałów,
zastosowanych technologii, uniknięcia różnych pomyłek, etc. Zdaje
sobie sprawę że przy budowie domu za kilkaset tysięcy łatwo o błędy
które mogą mie kosztować kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy.
Architekt, który by prowadził moja inwestycję mógłby (mam taką
nadzieje) pomóc mi uniknać tych pomyłek i kosztów z tym związanych,
więc poczatkowo wydany większy pieniądz na projekt i archotekta może
się zwróci z nawiązką (tez mam taką nadzieje)

Zwracam się z prosbą do inwestorów juz budujacych lub juz
wybudowanych domków którzy korzystali z projektów gotowych, czy nie
żałują, jakie mieli perypałki i czy teraz, gdyby mieli budowac znów
swój pierwszy dom, skłonili by się bardziej ku projektowi
indywidualnemu (gdzie architekt byłby kierownikiem budowy) czy tez
by budowali wg projektu gotowego.
A może ktoś budował wg projektu indywidualnego i podzieli się swoimi
doświadczeniami, i czy teraz gdyby budował swój pierwszy dom to tez
wg projekty indywidualnego czy raczej wg gotowca.

Pozdrawiam

himlaje
11-12-2007, 13:47
Oto jest pytanie. Jak sobie czytam posty na forum to dochodze do
wniosku że jestem głupi, znów głupi. Na poczatku byłem głupi, bo
przyznaje że na budowaniu domów się znam niewiele (prawie nic),
potem poczytałem kilka(set) listów, a zwłaszcza komentarzy stałych
bywalców tego forum, i myslałem że jestem juz trochę mądrzejszy,
potem czytałem dalej następne kilka(set) listów i stwierdzam że znów
jestem głupu :(
Zamierzam budowac domek jednorodzinny. Oczywiście najłatwiej wybrać
projekt gotowy (czysto, łatwo i przyjemnie, bez większego wysiłku) i
wybrałem http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/bachus_2/default.asp?id=385
Oczywiście co do projektu mam kilka zastrzeżeń, kilka propozycji
zmian. Wysłałem maila, do projektanta, z moimi pytaniami i narazie
czekam 2 dni bez odzewu. Po zapoznaniu się z doświadczeniami
(negatywnymi) forumowiczów budujących wg gotowych projektów jestem
skłonny szukac architekta, który zrobi projekt indywidualny mojego
domu, podobny do tego gotowego z tym że uwzględni moje sugestie,
poprawki a może i sam coś doradzi. Chciłabym tez by mój architekt
był (wg zaleceń forumowiczów z których argumentacją się zgadzam)
także kierownikiem budowy. Nie wiem jaki może być koszt takiego
projektu. Będe wiedział za kilka dni po spotkaniu/spotkaniach z
architektami. Gdyby jednak ktos orientacyjnie oświecił mnie (z
grubsza) jaki to może być koszt projektu indywidualnego podobnego do
wybranego przeze mnie gotowca, czy 5, 10, 15 czy 20 tys. to będe
wdzięczny. Myśle tez że może te wydane kilka(naście) tysięcy więcej
zwróci się w postaci oszczędności w doborze uzytych materiałów,
zastosowanych technologii, uniknięcia różnych pomyłek, etc. Zdaje
sobie sprawę że przy budowie domu za kilkaset tysięcy łatwo o błędy
które mogą mie kosztować kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy.
Architekt, który by prowadził moja inwestycję mógłby (mam taką
nadzieje) pomóc mi uniknać tych pomyłek i kosztów z tym związanych,
więc poczatkowo wydany większy pieniądz na projekt i archotekta może
się zwróci z nawiązką (tez mam taką nadzieje)

Zwracam się z prosbą do inwestorów juz budujacych lub juz
wybudowanych domków którzy korzystali z projektów gotowych, czy nie
żałują, jakie mieli perypałki i czy teraz, gdyby mieli budowac znów
swój pierwszy dom, skłonili by się bardziej ku projektowi
indywidualnemu (gdzie architekt byłby kierownikiem budowy) czy tez
by budowali wg projektu gotowego.
A może ktoś budował wg projektu indywidualnego i podzieli się swoimi
doświadczeniami, i czy teraz gdyby budował swój pierwszy dom to tez
wg projekty indywidualnego czy raczej wg gotowca.

Pozdrawiam

ortolin
11-12-2007, 14:01
Jak ma byc dobrze, to licz sie z co najmniej 20tys, bo z tego trzeba jeszcze oplacic konstruktora, projekty branzowe itp.

ortolin
11-12-2007, 14:01
Jak ma byc dobrze, to licz sie z co najmniej 20tys, bo z tego trzeba jeszcze oplacic konstruktora, projekty branzowe itp.

KonradJot
11-12-2007, 14:04
<<<<<<<<<<<Oto jest pytanie. Jak sobie czytam posty na forum to dochodze do
wniosku że jestem głupi, znów głupi. Na poczatku byłem głupi, bo
przyznaje że na budowaniu domów się znam niewiele (prawie nic),
potem poczytałem kilka(set) listów, a zwłaszcza komentarzy stałych
bywalców tego forum, i myslałem że jestem juz trochę mądrzejszy,
potem czytałem dalej następne kilka(set) listów i stwierdzam że znów
jestem głupu :(>>>>>>>>.cut

Cześć
słuchaj skoro przeczytałeś tyle postó na muratorze to powinnienś znać wszystkie odpowiedzi na postawione pytania.
Takich zapytań było wiele, nawet całkiem nie dawno był ten temat poruszany, więc poczytaj ze zrozumieniem i uważnie.
Pozdrawiam
KOnrad :-?

KonradJot
11-12-2007, 14:04
<<<<<<<<<<<Oto jest pytanie. Jak sobie czytam posty na forum to dochodze do
wniosku że jestem głupi, znów głupi. Na poczatku byłem głupi, bo
przyznaje że na budowaniu domów się znam niewiele (prawie nic),
potem poczytałem kilka(set) listów, a zwłaszcza komentarzy stałych
bywalców tego forum, i myslałem że jestem juz trochę mądrzejszy,
potem czytałem dalej następne kilka(set) listów i stwierdzam że znów
jestem głupu :(>>>>>>>>.cut

Cześć
słuchaj skoro przeczytałeś tyle postó na muratorze to powinnienś znać wszystkie odpowiedzi na postawione pytania.
Takich zapytań było wiele, nawet całkiem nie dawno był ten temat poruszany, więc poczytaj ze zrozumieniem i uważnie.
Pozdrawiam
KOnrad :-?

seba_x
11-12-2007, 14:34
stworzyłem sobie oto taki projekt domu , czy możecie coś doradzić a może nawet krytykować , mi się wydaje że jest ok ale wiadomo kto pyta ten nie błądzi

http://granity66.webpark.pl/2.jpg

http://granity66.webpark.pl/1a.jpg

http://granity66.webpark.pl/3.jpg


tu są linki do planów parteru i piętra

http://granity66.webpark.pl/dol.pdf

http://granity66.webpark.pl/gora.pdf

seba_x
11-12-2007, 14:34
stworzyłem sobie oto taki projekt domu , czy możecie coś doradzić a może nawet krytykować , mi się wydaje że jest ok ale wiadomo kto pyta ten nie błądzi

http://granity66.webpark.pl/2.jpg

http://granity66.webpark.pl/1a.jpg

http://granity66.webpark.pl/3.jpg


tu są linki do planów parteru i piętra

http://granity66.webpark.pl/dol.pdf

http://granity66.webpark.pl/gora.pdf

Irma
11-12-2007, 14:37
Ja buduje indywidualny i powiem Ci, ze nie wiem co zrobiłabym budując drugi raz. Od razu zaznaczam, ze na indywidualny za 20tyś mnie nie było stać i kolega zrobił mi po znajomosci duuuzo taniej i być może tu jest pies pogrzebany.
Sporo było błedów w projekcie, a razcej nie tyle błedów co niedopatrzeń, czyli architektowi się wydawało, ze wykonawca będzie wiedział a wykonawca nie wiedział... rozwiązania, które zastosował architekt były nietypowe dla mojego wykonawcy, i niekiedy nie rozumiał o co biega i trzeba było długo tłumaczyc, pod tym względem gotowievc byłby lepszy, bardziej przewidywalny.
w porównaniu z moim projektem gotowce maja(te z dobrych pracowni) lepsza dokumentację.
Ale mimo, ze nadal przeglądam gotowce, tak z ciekawości(obejrzałam parę tysięcy projektów) nie znalazłam ani jednego chćby odrobinę zblizonego do moich załozen funkcjonalnych. Były albo za duze, albo za male albo wjazd nie tam gdzie trzeba, a njczesciej po prostu bryła mi nie odpowiadała...
Kazdy, który chociaz troche mi pasował wymagał bardzo dużej interwencji na etapie adaptacji projektu...
Poza tym moj dom ma 180m2 netto, stan surowy zamknie sie w 160 tys. to raczej nieduzo...wiekszosc gotowców z podobnym programem funkcjonalnym byla ok. 30m2 wieksza, czyli droższa...
Jak widzisz moim zdaniem kazda opcja ma swoje plusy i minusy, jednoznacznie nie da sie chyba odpowiedziec.

Irma
11-12-2007, 14:37
Ja buduje indywidualny i powiem Ci, ze nie wiem co zrobiłabym budując drugi raz. Od razu zaznaczam, ze na indywidualny za 20tyś mnie nie było stać i kolega zrobił mi po znajomosci duuuzo taniej i być może tu jest pies pogrzebany.
Sporo było błedów w projekcie, a razcej nie tyle błedów co niedopatrzeń, czyli architektowi się wydawało, ze wykonawca będzie wiedział a wykonawca nie wiedział... rozwiązania, które zastosował architekt były nietypowe dla mojego wykonawcy, i niekiedy nie rozumiał o co biega i trzeba było długo tłumaczyc, pod tym względem gotowievc byłby lepszy, bardziej przewidywalny.
w porównaniu z moim projektem gotowce maja(te z dobrych pracowni) lepsza dokumentację.
Ale mimo, ze nadal przeglądam gotowce, tak z ciekawości(obejrzałam parę tysięcy projektów) nie znalazłam ani jednego chćby odrobinę zblizonego do moich załozen funkcjonalnych. Były albo za duze, albo za male albo wjazd nie tam gdzie trzeba, a njczesciej po prostu bryła mi nie odpowiadała...
Kazdy, który chociaz troche mi pasował wymagał bardzo dużej interwencji na etapie adaptacji projektu...
Poza tym moj dom ma 180m2 netto, stan surowy zamknie sie w 160 tys. to raczej nieduzo...wiekszosc gotowców z podobnym programem funkcjonalnym byla ok. 30m2 wieksza, czyli droższa...
Jak widzisz moim zdaniem kazda opcja ma swoje plusy i minusy, jednoznacznie nie da sie chyba odpowiedziec.

katerhasser
11-12-2007, 14:57
za gotowca zapłaciłem 1,5 kpln.
Wg mnie lepiej dopłacić 5-7 kpln ale mieć dom zaprojektowany indywidualnie.
Ta różnica może sie łatwo zniwelować przy kosztach budowy, zakładając że projekt będzie prosty i nie będzie pretekstem dla projektanta do puszczania wodzy jego niespełnionym fantazjom.
Nie łudźcie się też, że projektant czyli ktoś obcy, będzie wiedział lepiej od was co dla was dobre.

Tak czy owak potrzebne jest doświadczenie, które posiada niewielu inwestorów - kto buduje któryś dom z kolei? My - "prawiczki" skazani jesteśmy na łut szczęścia w stopniu "nietrafienia" w optimum :(
Oczywiście im dłużej wybieramy, rozmyślamy, przeglądamy, rozmawiamy z innymi, odwiedzamy inne domy itd, tym bardziej zwiększa się szansa że przygotowanie teoretyczne nam pomoże. Jednak w nieskończoność czekać nie można.

katerhasser
11-12-2007, 14:57
za gotowca zapłaciłem 1,5 kpln.
Wg mnie lepiej dopłacić 5-7 kpln ale mieć dom zaprojektowany indywidualnie.
Ta różnica może sie łatwo zniwelować przy kosztach budowy, zakładając że projekt będzie prosty i nie będzie pretekstem dla projektanta do puszczania wodzy jego niespełnionym fantazjom.
Nie łudźcie się też, że projektant czyli ktoś obcy, będzie wiedział lepiej od was co dla was dobre.

Tak czy owak potrzebne jest doświadczenie, które posiada niewielu inwestorów - kto buduje któryś dom z kolei? My - "prawiczki" skazani jesteśmy na łut szczęścia w stopniu "nietrafienia" w optimum :(
Oczywiście im dłużej wybieramy, rozmyślamy, przeglądamy, rozmawiamy z innymi, odwiedzamy inne domy itd, tym bardziej zwiększa się szansa że przygotowanie teoretyczne nam pomoże. Jednak w nieskończoność czekać nie można.

ortolin
11-12-2007, 15:07
moge jeszcze zasugerowac spotkanie najpierw z wnetrzarzem, a dopiero pozniej z wlasciwym architektem.

ortolin
11-12-2007, 15:07
moge jeszcze zasugerowac spotkanie najpierw z wnetrzarzem, a dopiero pozniej z wlasciwym architektem.

tokas
11-12-2007, 16:18
Ja płacę 2.5 KZŁ i jestem bardzo zadowolony z mojej Pani architekt

tokas
11-12-2007, 16:18
Ja płacę 2.5 KZŁ i jestem bardzo zadowolony z mojej Pani architekt

andrzejek
11-12-2007, 16:27
Ja budowalem wg projektu indywidualnego, poniewaz nie znalazlem nic fajnego, co by pasowalo do dzialki (polnocna , wjazd od poludnia, skarpa, dosc waska itp.Najpierw przejrzalem tysiace projektow, ale zawsze coś mi nie pasowalo, a gdy trafil sie jakis sensowny to z kolei dzialka za wąska itp.Więc powoli w myslach i na kartce papieru narysowalem sobie rzut mego domku i gdy wszystko sie zmiescilo ...zdecydowaliśmy sie w koncu kupić obecną naszą dzialke a potem poszliśmy do architekta.Na marginesie...architekt sobie rysuje....a do tego potrzebny jest jeszcze konstruktor, ktory to wszystko przeliczy od strony technicznej.Osobiscie wolalbym, żeby projektant byl jednoczesnie inżynierem, ktory sie zna na konstrukcji..architekt pod tym wzgledem byl zielony, trudno bylo pruszyc jakilolwiek temat (rozpietosc stropu, ktora sciana ma byc nosna itp.)Ja bylem w sytuacji, gdzie wiedzialem dokladnie jaki ma byc dom, mialem go narysowany dokladnie, od rzutow po elewację.I taki projekt daliśmy architektowi, by wg niego narysowal.Architekt z kolei potraktowal to dosc swobodnie (delikatnie mowiac) i po paru tygodniach [przyniosl nam swoją wizję, ktora nas przerazila.Zamiast prostego, parterowego zwartego domu, co prawda podpiwniczonego, ale mjacego jeden poziom parteru i garazu (mozna wozic zakupy wozkiem, bez dzwigania) z poddaszem użytkowym , o dwuspadowym dachu pokazal projekt kosmiczny wręcz.Zrobil projekt fantazyjny, z 5 poziomami !!!!( zakladaliśmy jak najmniej schodow), licznymi lukarnami, skomplikowanym łamanym, wieloplaszczyznowym dachem, salon z odkrytym sufitemaa raczej bez sufitu itp.Delikatnie dalem mu do zrozumienia, że oczekiwaliśmy raczej to, co dostal od nas na papierze.Był niezmiernie zly...okazalo się, że z reguly, gdy dostaje projekt, to ludzie sami nie wiedzą, jaki ma byc i oczekują od niego inwencji itp. Powiedzial, że jesteśmy rzxadkimi klientami, bo wiemy co chcemy itp. Koniec koncow narysowal w koncu to co dostal od nas, choc naklocic sie z nim musialem, bo znowu narysowal jakiś wykusz, okna nie tak itp.W sprawach technicznych...byl ignorantem....na koniec wsadzil komin w scianę zewnetrzną...co utrudnilo mi potem budowę itp.Dlatego , warto wziac projektanta, ktory jest jednoczesnie inżynierem i z ktorym mozna podyskutowac o kazdym detalu technicznym itp.Podsumowujac...ponownie wybralbym projekt indywidualny...ale nie u architekta...tylko u projektanta z uprawnieniami , ponieważ dzialka wymusila nme projekt indywidualny.Gdybym mial plaską i wymiarową dzialkę..pewnie poszukalbym coś gotowego, prostego w formie i prostego w wykonaniu.Projekt z projektami branzowymi kosztowal 11 tys. zl i pomijajac błędy w projekcie...tych pieniadzy nie żałuję, bo mam taki dom , jaki na tę dzialke pasowal.Mamy teraz na parterze 3 pokoje...dwa pieknie oswietlone od poludnia...salon co prawda nie od ogrodu...ale ze światlem poludnia i zachodu itp.Mamy wiele rzeczy, ktore gotowe projekty omijaja....a ktore mozna bylo indywidualnie zrealizowac.Pozdrawiam.

andrzejek
11-12-2007, 16:27
Ja budowalem wg projektu indywidualnego, poniewaz nie znalazlem nic fajnego, co by pasowalo do dzialki (polnocna , wjazd od poludnia, skarpa, dosc waska itp.Najpierw przejrzalem tysiace projektow, ale zawsze coś mi nie pasowalo, a gdy trafil sie jakis sensowny to z kolei dzialka za wąska itp.Więc powoli w myslach i na kartce papieru narysowalem sobie rzut mego domku i gdy wszystko sie zmiescilo ...zdecydowaliśmy sie w koncu kupić obecną naszą dzialke a potem poszliśmy do architekta.Na marginesie...architekt sobie rysuje....a do tego potrzebny jest jeszcze konstruktor, ktory to wszystko przeliczy od strony technicznej.Osobiscie wolalbym, żeby projektant byl jednoczesnie inżynierem, ktory sie zna na konstrukcji..architekt pod tym wzgledem byl zielony, trudno bylo pruszyc jakilolwiek temat (rozpietosc stropu, ktora sciana ma byc nosna itp.)Ja bylem w sytuacji, gdzie wiedzialem dokladnie jaki ma byc dom, mialem go narysowany dokladnie, od rzutow po elewację.I taki projekt daliśmy architektowi, by wg niego narysowal.Architekt z kolei potraktowal to dosc swobodnie (delikatnie mowiac) i po paru tygodniach [przyniosl nam swoją wizję, ktora nas przerazila.Zamiast prostego, parterowego zwartego domu, co prawda podpiwniczonego, ale mjacego jeden poziom parteru i garazu (mozna wozic zakupy wozkiem, bez dzwigania) z poddaszem użytkowym , o dwuspadowym dachu pokazal projekt kosmiczny wręcz.Zrobil projekt fantazyjny, z 5 poziomami !!!!( zakladaliśmy jak najmniej schodow), licznymi lukarnami, skomplikowanym łamanym, wieloplaszczyznowym dachem, salon z odkrytym sufitemaa raczej bez sufitu itp.Delikatnie dalem mu do zrozumienia, że oczekiwaliśmy raczej to, co dostal od nas na papierze.Był niezmiernie zly...okazalo się, że z reguly, gdy dostaje projekt, to ludzie sami nie wiedzą, jaki ma byc i oczekują od niego inwencji itp. Powiedzial, że jesteśmy rzxadkimi klientami, bo wiemy co chcemy itp. Koniec koncow narysowal w koncu to co dostal od nas, choc naklocic sie z nim musialem, bo znowu narysowal jakiś wykusz, okna nie tak itp.W sprawach technicznych...byl ignorantem....na koniec wsadzil komin w scianę zewnetrzną...co utrudnilo mi potem budowę itp.Dlatego , warto wziac projektanta, ktory jest jednoczesnie inżynierem i z ktorym mozna podyskutowac o kazdym detalu technicznym itp.Podsumowujac...ponownie wybralbym projekt indywidualny...ale nie u architekta...tylko u projektanta z uprawnieniami , ponieważ dzialka wymusila nme projekt indywidualny.Gdybym mial plaską i wymiarową dzialkę..pewnie poszukalbym coś gotowego, prostego w formie i prostego w wykonaniu.Projekt z projektami branzowymi kosztowal 11 tys. zl i pomijajac błędy w projekcie...tych pieniadzy nie żałuję, bo mam taki dom , jaki na tę dzialke pasowal.Mamy teraz na parterze 3 pokoje...dwa pieknie oswietlone od poludnia...salon co prawda nie od ogrodu...ale ze światlem poludnia i zachodu itp.Mamy wiele rzeczy, ktore gotowe projekty omijaja....a ktore mozna bylo indywidualnie zrealizowac.Pozdrawiam.

bladyy78
11-12-2007, 17:09
Ja tez na początku miałem budować według projektu indywidualnego, ale tylko dlatego że na działce miałem już postawione fundamenty przeznaczone pod inny budynek, który nie powstał, a mi koncepcja się zmieniła. Na szczęście po kilku miesiącach poszukiwań znalazłem gotowy projekt domku który pasował na moje fundamenty. Do projektu architekt doprojektował mi garaż i wprowadził małe zmiany takie jak sobie życzyłem wszystko kosztowało mnie 3 tys. wiec zaoszczędziłem jakieś 7 tys. Powiem tylko jedna rzecz pomimo tego ze architekt doprojektowywał tylko garaż do mojego domu popełnił troszkę błędów, które teraz beda mnie kosztowały troszke pieniedzy zeby je poprawić. Teraz zastanowił bym się dwa razy zanim zaufał bym architektowi. Błędy wychodzą dopiero podczas realizacji. Kupując gotowy projekt błedów takich mozemy uniknąć.

bladyy78
11-12-2007, 17:09
Ja tez na początku miałem budować według projektu indywidualnego, ale tylko dlatego że na działce miałem już postawione fundamenty przeznaczone pod inny budynek, który nie powstał, a mi koncepcja się zmieniła. Na szczęście po kilku miesiącach poszukiwań znalazłem gotowy projekt domku który pasował na moje fundamenty. Do projektu architekt doprojektował mi garaż i wprowadził małe zmiany takie jak sobie życzyłem wszystko kosztowało mnie 3 tys. wiec zaoszczędziłem jakieś 7 tys. Powiem tylko jedna rzecz pomimo tego ze architekt doprojektowywał tylko garaż do mojego domu popełnił troszkę błędów, które teraz beda mnie kosztowały troszke pieniedzy zeby je poprawić. Teraz zastanowił bym się dwa razy zanim zaufał bym architektowi. Błędy wychodzą dopiero podczas realizacji. Kupując gotowy projekt błedów takich mozemy uniknąć.

laura27
11-12-2007, 18:00
Nie obraź się , ale dla mnie bez stylu - a raczej pomieszanie z poplątaniem - nijak - ale to tylko moje zdanie- nie lubie balkonówi i tych półokrągłuch podcieni rodem z kramów kupieckich i krużganków
O le podobają mi sie proste domy z dwuspadowym dachem - ten projekt jest niespojny - chodzi mi o formę
Wybacz za szczerość
Czy aby na pewno jest to projekt indywidualny?

laura27
11-12-2007, 18:00
Nie obraź się , ale dla mnie bez stylu - a raczej pomieszanie z poplątaniem - nijak - ale to tylko moje zdanie- nie lubie balkonówi i tych półokrągłuch podcieni rodem z kramów kupieckich i krużganków
O le podobają mi sie proste domy z dwuspadowym dachem - ten projekt jest niespojny - chodzi mi o formę
Wybacz za szczerość
Czy aby na pewno jest to projekt indywidualny?

reng
11-12-2007, 18:30
nic nie działa

reng
11-12-2007, 18:30
nic nie działa

laura27
11-12-2007, 18:34
Widziałam juz ten projekt, to nie jest raczej projekt indywidualny
http://img164.imageshack.us/img164/6457/11426e2086tw2.th.jpg (http://img164.imageshack.us/my.php?image=11426e2086tw2.jpg)

laura27
11-12-2007, 18:34
Widziałam juz ten projekt, to nie jest raczej projekt indywidualny
http://img164.imageshack.us/img164/6457/11426e2086tw2.th.jpg (http://img164.imageshack.us/my.php?image=11426e2086tw2.jpg)

seba_x
12-12-2007, 06:39
tak , indywidualny , ale na podstawie tego rysunku , czyli w zasadzie nie indywidualny :D , namieszałem :D , zainspirowała nas tylko bryła tego domu , cały środek jest inny oraz kilka elementów na zewnącz zostało zmienionych , orginał miał 190m2 mi wyszło ponad 240m2 .

wygląd zewnęczny wiadomo rzecz gustu , bardziej zależy mi na waszych opiniach dot. środka (ustawienie pokoi , łazienek itp.)

seba_x
12-12-2007, 06:39
tak , indywidualny , ale na podstawie tego rysunku , czyli w zasadzie nie indywidualny :D , namieszałem :D , zainspirowała nas tylko bryła tego domu , cały środek jest inny oraz kilka elementów na zewnącz zostało zmienionych , orginał miał 190m2 mi wyszło ponad 240m2 .

wygląd zewnęczny wiadomo rzecz gustu , bardziej zależy mi na waszych opiniach dot. środka (ustawienie pokoi , łazienek itp.)

minkapinka
12-12-2007, 13:52
bryła mi sie nie podoba, ciezkie, brzydkie podcienie
parter: kuchnia mała jak na duzy dom, stół w jadalni i stół w kuchni wygladaja razem nie za bardzo... Moim zdaniem te dwa pomieszczenia powinny byc oddzielone.
drzwi w wiatrołapie blokuja przejscie
wiatrołap duzy, ale miejsca na szafy mało
pomieszczenie gospodarcze w centrum domu - bedziesz wszytko nosic przez cały dom?

minkapinka
12-12-2007, 13:52
bryła mi sie nie podoba, ciezkie, brzydkie podcienie
parter: kuchnia mała jak na duzy dom, stół w jadalni i stół w kuchni wygladaja razem nie za bardzo... Moim zdaniem te dwa pomieszczenia powinny byc oddzielone.
drzwi w wiatrołapie blokuja przejscie
wiatrołap duzy, ale miejsca na szafy mało
pomieszczenie gospodarcze w centrum domu - bedziesz wszytko nosic przez cały dom?

seba_x
12-12-2007, 14:40
bryła mi sie nie podoba, ciezkie, brzydkie podcienie
parter: kuchnia mała jak na duzy dom, stół w jadalni i stół w kuchni wygladaja razem nie za bardzo... Moim zdaniem te dwa pomieszczenia powinny byc oddzielone.
drzwi w wiatrołapie blokuja przejscie
wiatrołap duzy, ale miejsca na szafy mało
pomieszczenie gospodarcze w centrum domu - bedziesz wszytko nosic przez cały dom?

pokój dzienny , jadalnia i kuchnia są w tym samym pomieszczeniu bez sufitu , tzn. będzie sufit do szpica na wysokość około 4m , na wizualizacji wnętrza nie wygląda to najgorzej , myślałem o oddzieleniu kuchni od jadalni ale jakoś to nie bardzo pasowało , w przedsionku po lewej jest wnęka na szafe około 2m długości , planujemy przechowywać tam tylko grubsze ubrania jesienno/zimowe , chyba się zmieszczą ? drzwi w wiatrołapie będą rozsuwane (rzeczywiście trochę tam ciasno po prawej) , no a z pom. gosp. to już się nie da nic zrobić
:oops:

seba_x
12-12-2007, 14:40
bryła mi sie nie podoba, ciezkie, brzydkie podcienie
parter: kuchnia mała jak na duzy dom, stół w jadalni i stół w kuchni wygladaja razem nie za bardzo... Moim zdaniem te dwa pomieszczenia powinny byc oddzielone.
drzwi w wiatrołapie blokuja przejscie
wiatrołap duzy, ale miejsca na szafy mało
pomieszczenie gospodarcze w centrum domu - bedziesz wszytko nosic przez cały dom?

pokój dzienny , jadalnia i kuchnia są w tym samym pomieszczeniu bez sufitu , tzn. będzie sufit do szpica na wysokość około 4m , na wizualizacji wnętrza nie wygląda to najgorzej , myślałem o oddzieleniu kuchni od jadalni ale jakoś to nie bardzo pasowało , w przedsionku po lewej jest wnęka na szafe około 2m długości , planujemy przechowywać tam tylko grubsze ubrania jesienno/zimowe , chyba się zmieszczą ? drzwi w wiatrołapie będą rozsuwane (rzeczywiście trochę tam ciasno po prawej) , no a z pom. gosp. to już się nie da nic zrobić
:oops:

skrzydelkomexico27
12-12-2007, 14:46
O kurczę, chcialaoby sie rzec , że chyba w zamierzeniu architekta mialo być "bogato" i "po amerykańsku" a wyszło "kiczowato" Sory , ale jak widze cos takiego, to zastanawiam się za co ci architekci biora pieniądze
Dom może być prosty i będzie piękny , jeśli będzie mieć to "coś", jakiś motyw, ciekawe rozwiązanie (wykusz, okienko nad drzwiami, może jedną mansardkę) . W przypadku waszego domu prosta bryłę mialy urozmaicić podcienie i balkony ale to wszystko wygląda jakby było doklejone.
Nie podoba mi się, jest za ciężko, zbyt dosadnie. mnie to przytłacza. ale to moja subiektywna opinia

Co do wnętrz
Pralnia ponad 11 m , łazienka 4 - a na dole zdaje się nie ma innej łazienki, pomieszczenie gosp. w złuym miejscu
Kuchnia w tak dużym domu 12 m - czy to czassem nie jakaś pomyłka?

skrzydelkomexico27
12-12-2007, 14:46
O kurczę, chcialaoby sie rzec , że chyba w zamierzeniu architekta mialo być "bogato" i "po amerykańsku" a wyszło "kiczowato" Sory , ale jak widze cos takiego, to zastanawiam się za co ci architekci biora pieniądze
Dom może być prosty i będzie piękny , jeśli będzie mieć to "coś", jakiś motyw, ciekawe rozwiązanie (wykusz, okienko nad drzwiami, może jedną mansardkę) . W przypadku waszego domu prosta bryłę mialy urozmaicić podcienie i balkony ale to wszystko wygląda jakby było doklejone.
Nie podoba mi się, jest za ciężko, zbyt dosadnie. mnie to przytłacza. ale to moja subiektywna opinia

Co do wnętrz
Pralnia ponad 11 m , łazienka 4 - a na dole zdaje się nie ma innej łazienki, pomieszczenie gosp. w złuym miejscu
Kuchnia w tak dużym domu 12 m - czy to czassem nie jakaś pomyłka?

Mistic_2005
12-12-2007, 17:04
Kochani jesli ktos wybudował prosty dom z poddaszem użytkowym około 140m2 i dysponuje zdjeciami (wnętrza, na zewnątrz) bardzo proszę o informację.
Jesteśmy na etapie projektowania indywidualnego domu i szukamy inspiracji.
Codziennie przeszukujemy ksiązki, czasopisma, fora internetowe i szukamy czegoś skromnego a zarazem wyjątkowego - jeśli ktoś z Was wybudował, buduje lub planuje budowę takiego domu prosze o informację.

Z góry dziękuję i pozdrawiam ciepło :)

seba_x
13-12-2007, 07:23
O kurczę, chcialaoby sie rzec , że chyba w zamierzeniu architekta mialo być "bogato" i "po amerykańsku" a wyszło "kiczowato" Sory , ale jak widze cos takiego, to zastanawiam się za co ci architekci biora pieniądze
Dom może być prosty i będzie piękny , jeśli będzie mieć to "coś", jakiś motyw, ciekawe rozwiązanie (wykusz, okienko nad drzwiami, może jedną mansardkę) . W przypadku waszego domu prosta bryłę mialy urozmaicić podcienie i balkony ale to wszystko wygląda jakby było doklejone.
Nie podoba mi się, jest za ciężko, zbyt dosadnie. mnie to przytłacza. ale to moja subiektywna opinia

Co do wnętrz
Pralnia ponad 11 m , łazienka 4 - a na dole zdaje się nie ma innej łazienki, pomieszczenie gosp. w złuym miejscu
Kuchnia w tak dużym domu 12 m - czy to czassem nie jakaś pomyłka?

pralnia jest świadomie tak duża ponieważ będzie tam też kotłownia może jeszcze rekuperator (ewentualnie zamiast kotła pompa ciepła i baniak na ciepłą wodę) , kibelek na dole skromny ponieważ na górze są dwa , będzie wykorzystywany na szybkie siku ;-) i przez gości . Pom. gospodarcze a raczej spiżarnia staraliśmy się dać możliwie jak najbliżej kuchni , ktoś pisał wcześniej że trzeba będzie latać do niej przez cały dom , myślałem nad tym trochę i stwierdziłem że raczej problemu nie będzie bo ile razy dziennie chodzi siędo spiżarni po worek cukru czy soli , a po mopa podejść 2-3 metry to też nie tragedia .

Z kuchnią już nic niestety nie wymyślę , całe to pomieszczenie ma około 60m2 a kuchnia ma być otwarta , mam nadzieję że będzie sprawiała wrażenie większej

seba_x
13-12-2007, 07:23
O kurczę, chcialaoby sie rzec , że chyba w zamierzeniu architekta mialo być "bogato" i "po amerykańsku" a wyszło "kiczowato" Sory , ale jak widze cos takiego, to zastanawiam się za co ci architekci biora pieniądze
Dom może być prosty i będzie piękny , jeśli będzie mieć to "coś", jakiś motyw, ciekawe rozwiązanie (wykusz, okienko nad drzwiami, może jedną mansardkę) . W przypadku waszego domu prosta bryłę mialy urozmaicić podcienie i balkony ale to wszystko wygląda jakby było doklejone.
Nie podoba mi się, jest za ciężko, zbyt dosadnie. mnie to przytłacza. ale to moja subiektywna opinia

Co do wnętrz
Pralnia ponad 11 m , łazienka 4 - a na dole zdaje się nie ma innej łazienki, pomieszczenie gosp. w złuym miejscu
Kuchnia w tak dużym domu 12 m - czy to czassem nie jakaś pomyłka?

pralnia jest świadomie tak duża ponieważ będzie tam też kotłownia może jeszcze rekuperator (ewentualnie zamiast kotła pompa ciepła i baniak na ciepłą wodę) , kibelek na dole skromny ponieważ na górze są dwa , będzie wykorzystywany na szybkie siku ;-) i przez gości . Pom. gospodarcze a raczej spiżarnia staraliśmy się dać możliwie jak najbliżej kuchni , ktoś pisał wcześniej że trzeba będzie latać do niej przez cały dom , myślałem nad tym trochę i stwierdziłem że raczej problemu nie będzie bo ile razy dziennie chodzi siędo spiżarni po worek cukru czy soli , a po mopa podejść 2-3 metry to też nie tragedia .

Z kuchnią już nic niestety nie wymyślę , całe to pomieszczenie ma około 60m2 a kuchnia ma być otwarta , mam nadzieję że będzie sprawiała wrażenie większej

A.M.Januszewscy
13-12-2007, 20:53
A mi się podoba :) , jest inny po prostu, gdzie będziecie budowac?

A.M.Januszewscy
13-12-2007, 20:53
A mi się podoba :) , jest inny po prostu, gdzie będziecie budowac?

mynia_pynia
13-12-2007, 21:34
W Hiszpani, albo gdzieś na południu :) - bo to takie klimaty.

mynia_pynia
13-12-2007, 21:34
W Hiszpani, albo gdzieś na południu :) - bo to takie klimaty.

Allanah
13-12-2007, 22:00
niestety musze sie przyłączyć do osób krytykujących bryłę, podcień i balkon
Jeżeli chodzi o wnetrze to dorzucę tu jeszcze jedno, nie podoba mi się że w pomieszczeniu gospodarczym jest takie wielkie okno, za to z trzech łazienek tylko jedna ma dostęp światła dziennego.
Na pietrze napewno inaczej rozwiązałabym wejście do sypilani, które mają drzwi po skosie.

Allanah
13-12-2007, 22:00
niestety musze sie przyłączyć do osób krytykujących bryłę, podcień i balkon
Jeżeli chodzi o wnetrze to dorzucę tu jeszcze jedno, nie podoba mi się że w pomieszczeniu gospodarczym jest takie wielkie okno, za to z trzech łazienek tylko jedna ma dostęp światła dziennego.
Na pietrze napewno inaczej rozwiązałabym wejście do sypilani, które mają drzwi po skosie.

iti1
15-12-2007, 15:30
firma która szuka za ciebie projektów www.embargo.com.pl
darmowe wyszukiwanie proejktow...czy ktos korzystal z ich uslug

iti1
15-12-2007, 15:30
firma która szuka za ciebie projektów www.embargo.com.pl
darmowe wyszukiwanie proejktow...czy ktos korzystal z ich uslug

..::M:D::..
16-12-2007, 10:31
wysłałem do nich zapytanie , po paru dniach przysłali propozycje fajnego projektu (nie widziałem go wcześniej) no ale nie wiem jak z realizacją

..::M:D::..
16-12-2007, 10:31
wysłałem do nich zapytanie , po paru dniach przysłali propozycje fajnego projektu (nie widziałem go wcześniej) no ale nie wiem jak z realizacją

iti1
16-12-2007, 19:46
ja wlasnie chce zamowic jeden z projektow ktory dostalem od nich....tez mi sie podoba i nie duzo zmian...musze robić w porownaniu z tym co szukalem w necie...no i chce go zamowic ...odbior za pobraniem...tak wiec chyba go wezme

iti1
16-12-2007, 19:46
ja wlasnie chce zamowic jeden z projektow ktory dostalem od nich....tez mi sie podoba i nie duzo zmian...musze robić w porownaniu z tym co szukalem w necie...no i chce go zamowic ...odbior za pobraniem...tak wiec chyba go wezme

seba_x
18-12-2007, 08:07
w hiszpani nie ale na południu kraju ;-) , u góry wejścia do sypialni przeprojektowałem , w gosp. okno duże ale jest możliwość zmniejszenia (zawsze to lepiej zamurować niż rozwalać) , jeden z kibelków u góry będzie miał okno połaciowe , drugi ma normalne w ścianie , ten na dole siłą rzeczy musi być bez okna.

seba_x
18-12-2007, 08:07
w hiszpani nie ale na południu kraju ;-) , u góry wejścia do sypialni przeprojektowałem , w gosp. okno duże ale jest możliwość zmniejszenia (zawsze to lepiej zamurować niż rozwalać) , jeden z kibelków u góry będzie miał okno połaciowe , drugi ma normalne w ścianie , ten na dole siłą rzeczy musi być bez okna.

seba_x
20-12-2007, 06:40
wprowadzono kilka zmian w wyglądzie zew. , wg mnie wygląda lepiej niżna pierwszych obrazkach


http://granity66.webpark.pl/w4.jpg


http://granity66.webpark.pl/w5.jpg


http://granity66.webpark.pl/w7.jpg

seba_x
20-12-2007, 06:40
wprowadzono kilka zmian w wyglądzie zew. , wg mnie wygląda lepiej niżna pierwszych obrazkach


http://granity66.webpark.pl/w4.jpg


http://granity66.webpark.pl/w5.jpg


http://granity66.webpark.pl/w7.jpg

MarcinIKS
30-12-2007, 21:59
Jesteśmy na etapie wstępnych koncepcji rozplanowania wnętrza domu, w założeniach parterowego (choć na poddaszu też znajdzie się kilka mniejszych pomieszczeń). Inspiracją jest projekt z biura DOMINANTA, konkretnie http://www.dominanta.pl/projektowanie_domow_projekt_domu_sultan2g.html
W stosunku do oryginału pojawiło się jednak wiele zmian, chciałbym Was poprosić o opinie o funkcjonalności, ewentualnych słabych stronach itp.
Działka ma wjazd od południa.
Oto nasza koncepcja:
http://images32.fotosik.pl/92/699c2fac32f290c2.jpg

MarcinIKS
30-12-2007, 21:59
Jesteśmy na etapie wstępnych koncepcji rozplanowania wnętrza domu, w założeniach parterowego (choć na poddaszu też znajdzie się kilka mniejszych pomieszczeń). Inspiracją jest projekt z biura DOMINANTA, konkretnie http://www.dominanta.pl/projektowanie_domow_projekt_domu_sultan2g.html
W stosunku do oryginału pojawiło się jednak wiele zmian, chciałbym Was poprosić o opinie o funkcjonalności, ewentualnych słabych stronach itp.
Działka ma wjazd od południa.
Oto nasza koncepcja:
http://images32.fotosik.pl/92/699c2fac32f290c2.jpg

ProStaś
30-12-2007, 22:00
Link nie chodzi. :cry: :(

ProStaś
30-12-2007, 22:00
Link nie chodzi. :cry: :(

MarcinIKS
30-12-2007, 22:09
Link nie chodzi. :cry: :(

Słuszna uwaga. Już poprawiłem.

MarcinIKS
30-12-2007, 22:09
Link nie chodzi. :cry: :(

Słuszna uwaga. Już poprawiłem.

ProStaś
30-12-2007, 22:27
W zasadzie nie ma się czego przyczepić.
Wygląd podobny do Sułtana i albo komuś pasuje albo nie.
Gdzie jest kotłownia ?
Czy wyjście na taras jest zadaszone ?
Drzwi od sypialni z garderobą nie muszą się otwierać na zewnątrz.

Jedna uwaga, Próbowałeś ustawić meble w salonie ? Zawsze będą jakoś przeszkadzć w dojściu z holu na taras i z kuchni na taras. Poza tym OK.

Jaką masz działkę ?
Wymiary i usytuowanie ? Ile m. od granicy możesz odsunąć budynek ? Zdałoby się z 10, mniej to nie tragedia, ale będzie mało intymnie.

Pozdrawiam.

ProStaś
30-12-2007, 22:27
W zasadzie nie ma się czego przyczepić.
Wygląd podobny do Sułtana i albo komuś pasuje albo nie.
Gdzie jest kotłownia ?
Czy wyjście na taras jest zadaszone ?
Drzwi od sypialni z garderobą nie muszą się otwierać na zewnątrz.

Jedna uwaga, Próbowałeś ustawić meble w salonie ? Zawsze będą jakoś przeszkadzć w dojściu z holu na taras i z kuchni na taras. Poza tym OK.

Jaką masz działkę ?
Wymiary i usytuowanie ? Ile m. od granicy możesz odsunąć budynek ? Zdałoby się z 10, mniej to nie tragedia, ale będzie mało intymnie.

Pozdrawiam.

MarcinIKS
30-12-2007, 22:40
W zasadzie nie ma się czego przyczepić.
Wygląd podobny do Sułtana i albo komuś pasuje albo nie.
Gdzie jest kotłownia ?
Czy wyjście na taras jest zadaszone ?

Kotłownia w spiżarni (pompa ciepła).
Taras oczywiście zadaszony (inaczej latem byłaby tam smażalnia) :)


Drzwi od sypialni z garderobą nie muszą się otwierać na zewnątrz.

Słuszna uwaga. Wygodniej będzie jak będą otwierały się do środka.


Jedna uwaga, Próbowałeś ustawić meble w salonie ? Zawsze będą jakoś przeszkadzć w dojściu z holu na taras i z kuchni na taras. Poza tym OK.

Tutaj mamy już pewną koncepcję, także nie jest nam to straszne :)


Jaką masz działkę ?
Wymiary i usytuowanie ? Ile m. od granicy możesz odsunąć budynek ? Zdałoby się z 10, mniej to nie tragedia, ale będzie mało intymnie.

Działka to prawie 50x50m, więc na pewno odsuniemy się od granicy sporo. Wręcz chpdzi za mną, żeby dom postawić w północno-wschodnim rogu działki (tak sugeruje dojazd, umiejscowienie tarasu i potem wykorzystanie ogrodu)

MarcinIKS
30-12-2007, 22:40
W zasadzie nie ma się czego przyczepić.
Wygląd podobny do Sułtana i albo komuś pasuje albo nie.
Gdzie jest kotłownia ?
Czy wyjście na taras jest zadaszone ?

Kotłownia w spiżarni (pompa ciepła).
Taras oczywiście zadaszony (inaczej latem byłaby tam smażalnia) :)


Drzwi od sypialni z garderobą nie muszą się otwierać na zewnątrz.

Słuszna uwaga. Wygodniej będzie jak będą otwierały się do środka.


Jedna uwaga, Próbowałeś ustawić meble w salonie ? Zawsze będą jakoś przeszkadzć w dojściu z holu na taras i z kuchni na taras. Poza tym OK.

Tutaj mamy już pewną koncepcję, także nie jest nam to straszne :)


Jaką masz działkę ?
Wymiary i usytuowanie ? Ile m. od granicy możesz odsunąć budynek ? Zdałoby się z 10, mniej to nie tragedia, ale będzie mało intymnie.

Działka to prawie 50x50m, więc na pewno odsuniemy się od granicy sporo. Wręcz chpdzi za mną, żeby dom postawić w północno-wschodnim rogu działki (tak sugeruje dojazd, umiejscowienie tarasu i potem wykorzystanie ogrodu)

ProStaś
31-12-2007, 08:32
Masz duża działkę, czy koncepcja budowy tego domu jest już przesądzona.?
Jeśli tak, to nie ma o czym mówić.
Jeśli nie, to weź pod uwagę fakt, że ( przy założeniu, że północ masz na godzinie 12.00 ) 2 sypialnie będziesz miał od północy i będą trochę ciemne, zwłaszcza w taką porę roku jak teraz.
Może lepiej zorientować budynek tak, by okna sypialni były na wschód i zachód, salon z przodu z wyjściem na taras i działkę od zachodu ? Budynek parterowy, więc z definicji niezbyt wysoki, nie będzie zasłaniał światła na tak dużej działce. Zatem kiedy ktoś chciałby korzystać z promieni słonecznych na tarasie wystarczy go trochę wysunąć poza budynek lub wyjść na trawkę ! :wink:
Moim zdaniem takie budynki lepiej się prezentują. Ale to kwestia gustu.
Chodzi mi o coś takiego:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=540&IdKolekcji=36
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=451&IdKolekcji=
http://www.wuwo.home.pl/project.php?cat=2&project=75
http://www.opusdom.pl/index.php?option=com_estateagent&act=object&task=showEO&id=33
http://www.z500.pl/projekt/z17/widoki.html

Ja sam mam mniejszą działkę, północ na godz. 13.00, dom parterowy i wybrałem projekt takiego właśnie domu, z tarasem na północny-zachód.

Pozdrawiam.

ProStaś
31-12-2007, 08:32
Masz duża działkę, czy koncepcja budowy tego domu jest już przesądzona.?
Jeśli tak, to nie ma o czym mówić.
Jeśli nie, to weź pod uwagę fakt, że ( przy założeniu, że północ masz na godzinie 12.00 ) 2 sypialnie będziesz miał od północy i będą trochę ciemne, zwłaszcza w taką porę roku jak teraz.
Może lepiej zorientować budynek tak, by okna sypialni były na wschód i zachód, salon z przodu z wyjściem na taras i działkę od zachodu ? Budynek parterowy, więc z definicji niezbyt wysoki, nie będzie zasłaniał światła na tak dużej działce. Zatem kiedy ktoś chciałby korzystać z promieni słonecznych na tarasie wystarczy go trochę wysunąć poza budynek lub wyjść na trawkę ! :wink:
Moim zdaniem takie budynki lepiej się prezentują. Ale to kwestia gustu.
Chodzi mi o coś takiego:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=540&IdKolekcji=36
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=451&IdKolekcji=
http://www.wuwo.home.pl/project.php?cat=2&project=75
http://www.opusdom.pl/index.php?option=com_estateagent&act=object&task=showEO&id=33
http://www.z500.pl/projekt/z17/widoki.html

Ja sam mam mniejszą działkę, północ na godz. 13.00, dom parterowy i wybrałem projekt takiego właśnie domu, z tarasem na północny-zachód.

Pozdrawiam.

MarcinIKS
31-12-2007, 11:15
Masz duża działkę, czy koncepcja budowy tego domu jest już przesądzona.?


Absolutnie nie. Wręcz przeciwnie, dopiero zaczynamy prace nad koncepcją.
Dlatego teraz pytam, bo potem może być już za późno.


Jeśli nie, to weź pod uwagę fakt, że ( przy założeniu, że północ masz na godzinie 12.00 ) 2 sypialnie będziesz miał od północy i będą trochę ciemne, zwłaszcza w taką porę roku jak teraz.

To akurat nie jest dla mnie wielki problem, bo aktualnie też mam dwie sypialnie od północy i jest w miarę ok. Ale oczywiście lepiej dobrze się teraz zastanowić, niż potem pluć sobie w brodę ;)


Zatem kiedy ktoś chciałby korzystać z promieni słonecznych na tarasie wystarczy go trochę wysunąć poza budynek lub wyjść na trawkę ! :wink:

Właśnie chodzi mi raczej o cień na tarasie i to jest moim zdaniem najsłabszy punkt tej mojej wklejonej koncepcji bo tam taras jest od najcieplejszej/najbardziej nasłonecznionej strony.



http://www.z500.pl/projekt/z17/widoki.html

Ten projekt jest faktycznie ciekawy (nie ma wysuniętego garażu i ma fajny rozkład przy powierzchni jaką zakładałem). Ale i tak jest do przerobienia, bo chcę mieć użytkowe poddasze (planuję tam trzy niewielkie pomieszczenia).


Ja sam mam mniejszą działkę, północ na godz. 13.00, dom parterowy i wybrałem projekt takiego właśnie domu, z tarasem na północny-zachód.

To działkę masz ustawioną tak samo jak ja.

MarcinIKS
31-12-2007, 11:15
Masz duża działkę, czy koncepcja budowy tego domu jest już przesądzona.?


Absolutnie nie. Wręcz przeciwnie, dopiero zaczynamy prace nad koncepcją.
Dlatego teraz pytam, bo potem może być już za późno.


Jeśli nie, to weź pod uwagę fakt, że ( przy założeniu, że północ masz na godzinie 12.00 ) 2 sypialnie będziesz miał od północy i będą trochę ciemne, zwłaszcza w taką porę roku jak teraz.

To akurat nie jest dla mnie wielki problem, bo aktualnie też mam dwie sypialnie od północy i jest w miarę ok. Ale oczywiście lepiej dobrze się teraz zastanowić, niż potem pluć sobie w brodę ;)


Zatem kiedy ktoś chciałby korzystać z promieni słonecznych na tarasie wystarczy go trochę wysunąć poza budynek lub wyjść na trawkę ! :wink:

Właśnie chodzi mi raczej o cień na tarasie i to jest moim zdaniem najsłabszy punkt tej mojej wklejonej koncepcji bo tam taras jest od najcieplejszej/najbardziej nasłonecznionej strony.



http://www.z500.pl/projekt/z17/widoki.html

Ten projekt jest faktycznie ciekawy (nie ma wysuniętego garażu i ma fajny rozkład przy powierzchni jaką zakładałem). Ale i tak jest do przerobienia, bo chcę mieć użytkowe poddasze (planuję tam trzy niewielkie pomieszczenia).


Ja sam mam mniejszą działkę, północ na godz. 13.00, dom parterowy i wybrałem projekt takiego właśnie domu, z tarasem na północny-zachód.

To działkę masz ustawioną tak samo jak ja.

ProStaś
31-12-2007, 11:23
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=459&IdKolekcji=

Doprojektuj w garderobie schody.

Pozdrawiam.

ProStaś
31-12-2007, 11:23
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=459&IdKolekcji=

Doprojektuj w garderobie schody.

Pozdrawiam.

MarcinIKS
01-01-2008, 20:25
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=459&IdKolekcji=

Doprojektuj w garderobie schody.

Pozdrawiam.

Z17 jest moim zdaniem jednak bardziej funkcjonalny i ma większe pom. (salon, pokoje, są dwie łazienki). Ale dzięki za pomoc. Może kojarzycie inne projekty zbliżone do tego? Ja już tyle tego się naoglądałem, że straciłem rachubę co, gdzie itd.

MarcinIKS
01-01-2008, 20:25
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=459&IdKolekcji=

Doprojektuj w garderobie schody.

Pozdrawiam.

Z17 jest moim zdaniem jednak bardziej funkcjonalny i ma większe pom. (salon, pokoje, są dwie łazienki). Ale dzięki za pomoc. Może kojarzycie inne projekty zbliżone do tego? Ja już tyle tego się naoglądałem, że straciłem rachubę co, gdzie itd.

INWESTORKA71
01-01-2008, 22:18
Uważam ,że projekt jest ok My też budujemy parterowy ,tylko trochę mniejszy.Zobacz sobie powiększoną wersję naszego domu, może wpadnie Ci w oko.Pozdrawiam
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/komfortowy2/index.php

INWESTORKA71
01-01-2008, 22:18
Uważam ,że projekt jest ok My też budujemy parterowy ,tylko trochę mniejszy.Zobacz sobie powiększoną wersję naszego domu, może wpadnie Ci w oko.Pozdrawiam
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/komfortowy2/index.php

minkapinka
28-01-2008, 16:25
jest to koncepcja, która kilka dni temu dostaliśmy od architekta.
elweacji zewnetrznej jescze nie mamy - dom bedzie w taki m stylu
http://images34.fotosik.pl/123/5df2529544ba78b8.jpg (www.fotosik.pl)

Koncepcja nie jest to niestety ideałem, ale o ideał będzie trudno, bo mamy ograniczona powierzchnię zabudowy (dzialka leśna), a dom ma byc spory.
Teren na ktorym ma stanac dom ma byc wyłączony z produkcji leśnej, Lasy Państwowe liczą podobno każdy centymetr, dlatego tarasu na projekcie nie ma, będziemy sie martwic później ;), podjazdy maja być zrobione na specjalnej siatce.
Założenie - salon maksymalnie duży, spora kuchnia, otwarta przestrzen, wszystko PROSTE.
To co nazywa sie przedsionkiem - bedzie jednoczesnie pełniło funkcję hallu + garderoby (jeszcze sie do tej koncepcji nie przekonałam)
Schody miały byc szerokie, proste, ze spocznikiem.
Gabinet miał pełnić tez funkcje pokoju goscinnego, ale architekt zrobił nam dodatkowy pokój na górze, rezygnujemy wiec z kabiny prysznicowej w łazience na dole, bo miała być dla gości. Zastanawiam sie, czy powierzchnie przeznaczona pod kabine dołączyć do pomieszczenia gospodarczego, czy lepiej kosztem gospodarczego i łazienki minimalnie poszerzyć gabinet.?
Pod schodami ma byc schowek - lepiej zrobić wejście z hallu czy od strony garazu?
Wszystkie uwagi mile widziane. Na dole specjalnie dużo poprawek nie widzę, ale na piętrze sie nazbierało :)

http://images32.fotosik.pl/122/9e59f515c393a586.jpg (www.fotosik.pl)

minkapinka
28-01-2008, 16:25
jest to koncepcja, która kilka dni temu dostaliśmy od architekta.
elweacji zewnetrznej jescze nie mamy - dom bedzie w taki m stylu
http://images34.fotosik.pl/123/5df2529544ba78b8.jpg (www.fotosik.pl)

Koncepcja nie jest to niestety ideałem, ale o ideał będzie trudno, bo mamy ograniczona powierzchnię zabudowy (dzialka leśna), a dom ma byc spory.
Teren na ktorym ma stanac dom ma byc wyłączony z produkcji leśnej, Lasy Państwowe liczą podobno każdy centymetr, dlatego tarasu na projekcie nie ma, będziemy sie martwic później ;), podjazdy maja być zrobione na specjalnej siatce.
Założenie - salon maksymalnie duży, spora kuchnia, otwarta przestrzen, wszystko PROSTE.
To co nazywa sie przedsionkiem - bedzie jednoczesnie pełniło funkcję hallu + garderoby (jeszcze sie do tej koncepcji nie przekonałam)
Schody miały byc szerokie, proste, ze spocznikiem.
Gabinet miał pełnić tez funkcje pokoju goscinnego, ale architekt zrobił nam dodatkowy pokój na górze, rezygnujemy wiec z kabiny prysznicowej w łazience na dole, bo miała być dla gości. Zastanawiam sie, czy powierzchnie przeznaczona pod kabine dołączyć do pomieszczenia gospodarczego, czy lepiej kosztem gospodarczego i łazienki minimalnie poszerzyć gabinet.?
Pod schodami ma byc schowek - lepiej zrobić wejście z hallu czy od strony garazu?
Wszystkie uwagi mile widziane. Na dole specjalnie dużo poprawek nie widzę, ale na piętrze sie nazbierało :)

http://images32.fotosik.pl/122/9e59f515c393a586.jpg (www.fotosik.pl)

minkapinka
28-01-2008, 21:24
piętro
http://images30.fotosik.pl/149/74919b28db586749.jpg (www.fotosik.pl)

atchitekt nie uwzględnił wszystkich naszych życzeń - miała byc duża łazienka, a jesdt łazienka 7,5 m2. Łazienka zostanie połączona z pomieszczeniem, w którym jest pralnia, a pralnie bedzie zrobiona z czesci pokoju tzw. fitness.Pralania będzie miała około 7,3 ,łazienka około 15,5 m2.
Łazienka dla dzieci jest naszym zdaniem za waska, poszerzymy ja kosztem pokoju
dziec. II .
naniesione zmiany:

http://images31.fotosik.pl/123/21da4d9c46b4efe7.jpg (www.fotosik.pl)

prosimy o uwagi :))))

minkapinka
28-01-2008, 21:24
piętro
http://images30.fotosik.pl/149/74919b28db586749.jpg (www.fotosik.pl)

atchitekt nie uwzględnił wszystkich naszych życzeń - miała byc duża łazienka, a jesdt łazienka 7,5 m2. Łazienka zostanie połączona z pomieszczeniem, w którym jest pralnia, a pralnie bedzie zrobiona z czesci pokoju tzw. fitness.Pralania będzie miała około 7,3 ,łazienka około 15,5 m2.
Łazienka dla dzieci jest naszym zdaniem za waska, poszerzymy ja kosztem pokoju
dziec. II .
naniesione zmiany:

http://images31.fotosik.pl/123/21da4d9c46b4efe7.jpg (www.fotosik.pl)

prosimy o uwagi :))))

Kasiaa29
28-01-2008, 22:16
No no, ładny duży dom
łazienka na dole jest strasznie malutka , jak na taki duży dom
I mam pytanie, czy pokoje nie są zbyt duże, przez to moga być mało przytulne.\Ile matrów będzie miał cały dom

Kasiaa29
28-01-2008, 22:16
No no, ładny duży dom
łazienka na dole jest strasznie malutka , jak na taki duży dom
I mam pytanie, czy pokoje nie są zbyt duże, przez to moga być mało przytulne.\Ile matrów będzie miał cały dom

glowac
28-01-2008, 22:36
no ładnie ładnie.....
kibicujemy:)

glowac
28-01-2008, 22:36
no ładnie ładnie.....
kibicujemy:)

minkapinka
28-01-2008, 22:42
łazienka na dole jest mała i taka ma byc, traktrujemy to bardzsiej jak wc niz łazienkę, a prysznic, który jest na planie będzie zlikwidowany.
pokoje na gorze sa rzeczywiscie bardzo duze, chcieliśmy duze, moze nie az tak :)
Podzielimy je na kilka czesci = dzienna do pracy z biurkiem, bibliotekę Z, fotelerm nocną i do zabawy. Czesto przychodza do nas dzieci, wiec potrzebna była nam przestrzen do zabawy w pokojach dziecięcych.
dom ma 255m2 + pomieszczenie gospodarcze + garaż, razem 304m2

minkapinka
28-01-2008, 22:42
łazienka na dole jest mała i taka ma byc, traktrujemy to bardzsiej jak wc niz łazienkę, a prysznic, który jest na planie będzie zlikwidowany.
pokoje na gorze sa rzeczywiscie bardzo duze, chcieliśmy duze, moze nie az tak :)
Podzielimy je na kilka czesci = dzienna do pracy z biurkiem, bibliotekę Z, fotelerm nocną i do zabawy. Czesto przychodza do nas dzieci, wiec potrzebna była nam przestrzen do zabawy w pokojach dziecięcych.
dom ma 255m2 + pomieszczenie gospodarcze + garaż, razem 304m2

minkapinka
28-01-2008, 22:45
no ładnie ładnie.....
kibicujemy:)
dziękujemy :) od 3 dni siedzę, wszystko mierzę i poprawiam :)

minkapinka
28-01-2008, 22:45
no ładnie ładnie.....
kibicujemy:)
dziękujemy :) od 3 dni siedzę, wszystko mierzę i poprawiam :)

Kasiaa29
28-01-2008, 22:47
No no to ja się nie wypowiadam, ponad 100 moja wyobraźnia nie sięga 8)
p.s. Takie domy jednak bardzo mi się podobają :wink:

Kasiaa29
28-01-2008, 22:47
No no to ja się nie wypowiadam, ponad 100 moja wyobraźnia nie sięga 8)
p.s. Takie domy jednak bardzo mi się podobają :wink:

glowac
28-01-2008, 23:22
kiedy startujecie?

glowac
28-01-2008, 23:22
kiedy startujecie?

minkapinka
29-01-2008, 07:32
[quote="Kasiaa29"]No no to ja się nie wypowiadam, ponad 100 moja wyobraźnia nie sięga 8)
ja tez sie powoli przyzwyczajam ;)

minkapinka
29-01-2008, 07:32
[quote="Kasiaa29"]No no to ja się nie wypowiadam, ponad 100 moja wyobraźnia nie sięga 8)
ja tez sie powoli przyzwyczajam ;)

minkapinka
29-01-2008, 07:36
glowac to jest dopiero koncepcja, będziemy robic poprawki, poźniej architekci potrzebuja ok. 60 dni na zrobienie pełnego projektu. Nastepnie papierki - Lasy Panstwowe, nasza ulubiona pani K., kosztorysy, kredyt... Realny termin - sierpień.

minkapinka
29-01-2008, 07:36
glowac to jest dopiero koncepcja, będziemy robic poprawki, poźniej architekci potrzebuja ok. 60 dni na zrobienie pełnego projektu. Nastepnie papierki - Lasy Panstwowe, nasza ulubiona pani K., kosztorysy, kredyt... Realny termin - sierpień.

Piątka
29-01-2008, 08:13
Witaj,
piękny dom, fajny też z zewnątrz
czuje się przestrzeń,
nie wiem ile macie dzieci, ale chyba sporo :D :D

jak na nas 2+3+dziadek, to ja bym zmniejszyła pow. pokoi ,
by utworzyć dodatkowy, bo u mnie każdy szuka zacisza dla swojego hobby..
Jak dzieci są małe, kręcą się obok rodziców,
ale to stan przejściowy,
bo potem np. jak jest instrument lub (y) albo wiecznie koledzy..
nie ma się poprostu gdzie ukryć..
ani ukryć w ciszy.. :D :D :wink:
Ja bym nie wyjmowała prysznica z wc na dole, bo napisałaś, że biblioteka=gościnny, a wc jest trochę malutkie..

Ponieważ my też mamy działkę leśną,
chciałam Cię podpytać o siatkę na podjazd..
Na czym to polega i jak się nazywa? :roll:

Pozdrawiam na dobry czas twórczości radosnej.. :D :D

Piątka
29-01-2008, 08:13
Witaj,
piękny dom, fajny też z zewnątrz
czuje się przestrzeń,
nie wiem ile macie dzieci, ale chyba sporo :D :D

jak na nas 2+3+dziadek, to ja bym zmniejszyła pow. pokoi ,
by utworzyć dodatkowy, bo u mnie każdy szuka zacisza dla swojego hobby..
Jak dzieci są małe, kręcą się obok rodziców,
ale to stan przejściowy,
bo potem np. jak jest instrument lub (y) albo wiecznie koledzy..
nie ma się poprostu gdzie ukryć..
ani ukryć w ciszy.. :D :D :wink:
Ja bym nie wyjmowała prysznica z wc na dole, bo napisałaś, że biblioteka=gościnny, a wc jest trochę malutkie..

Ponieważ my też mamy działkę leśną,
chciałam Cię podpytać o siatkę na podjazd..
Na czym to polega i jak się nazywa? :roll:

Pozdrawiam na dobry czas twórczości radosnej.. :D :D

Elfir
29-01-2008, 08:15
Ja bym nie zmiejszała tego WC na parterze. Lepiej przestronny - przenieśc tylko ubikację, tam gdzie miał być prysznic, a we wnęce zrobić szafkę na ręczniki i srodki czystości.
Jak na tak duzy dom, to salon jest stosunkowo niewielki, a ta ścianka na TV ogranicza dodatkowo jadalnię.
Brakuje mi troche buforowego pomieszczenia miedzy domem a garazem - spaliny i zapach benzyny wpadaja bezposrednio do części mieszkalnej.
Do łazienki rodziców lepiej wchodzić bezposrednio z pokoju a nie korytarzyka
(hmm... bardziej dyskretnie, po seksie, iśc się podmyć nie wychodząc ze swojej rodzicielskiej części domu, niż na wspólny korytarz :)

Elfir
29-01-2008, 08:15
Ja bym nie zmiejszała tego WC na parterze. Lepiej przestronny - przenieśc tylko ubikację, tam gdzie miał być prysznic, a we wnęce zrobić szafkę na ręczniki i srodki czystości.
Jak na tak duzy dom, to salon jest stosunkowo niewielki, a ta ścianka na TV ogranicza dodatkowo jadalnię.
Brakuje mi troche buforowego pomieszczenia miedzy domem a garazem - spaliny i zapach benzyny wpadaja bezposrednio do części mieszkalnej.
Do łazienki rodziców lepiej wchodzić bezposrednio z pokoju a nie korytarzyka
(hmm... bardziej dyskretnie, po seksie, iśc się podmyć nie wychodząc ze swojej rodzicielskiej części domu, niż na wspólny korytarz :)

minkapinka
29-01-2008, 08:52
Piątka

jak pisałam dom z zewnątrz nie jest nasz, ale nasz będzie wyglądał podobnie.
dziecko mamy jedno, ale wszystko przed nami ;)
pokoj dodatkowy jest - biblioteka na dole + gościnny 12m2 na górze
biblioteka na dole bedzie tylko biblioteka, bo architekt wygospodarował nam pokoj dla gosci na górze.


nie wiem na czym polega ta siatka, to jest cos plastikowego i nie jest liczone jako zabudowa - bedzie to tymczasowe. Mozna podobno zobaczyc cos takiego koło Carrefoura na Targówku (parking przy Saturnie)

Elfir
ja tez jestem rozczarowana wielkością salonu, ale jak pisałam mamy ograniczoną powierzchnię zabudowy. To, co pokazałam ma powierzchnie zabudowy 229m2 bez tarasu, ogrodzenia, śmietnika, podjazdów, a możemy zabudować tylko 240m2. Rozwiązania nie są takie, jaki byśmy chcieli - wiatrołap miał być mniejszy, garderoba oddzielnie, śluza tez miała być...

Nad wc na dole myślę :)) Z prysznica raczej nie będziemy korzystać, ale chyba warto by było zostawić taka powierzchnie. W bloku wc mam 1,4 m2, wiec 3,65m2 to dla mnie bardzo dużo :)

Nad ścianka TV tez sie zastanawiam, ścianka ma być niska - ok 130 cm wysokości, ewentualnie telewizor można powiesić na ścianie.

Duza łazienka na dole miała miec wejście przez garderobę, ale nic chyba z tego nie będzie, bo z łazienki wchodzi sie do pralni, a nie wyobrażam sobie, zeby do pralni chodzić przez sypialnie.

dzięki za uwagi, jest to dopiero pierwsza wersja, będziemy poprawiać :)))

minkapinka
29-01-2008, 08:52
Piątka

jak pisałam dom z zewnątrz nie jest nasz, ale nasz będzie wyglądał podobnie.
dziecko mamy jedno, ale wszystko przed nami ;)
pokoj dodatkowy jest - biblioteka na dole + gościnny 12m2 na górze
biblioteka na dole bedzie tylko biblioteka, bo architekt wygospodarował nam pokoj dla gosci na górze.


nie wiem na czym polega ta siatka, to jest cos plastikowego i nie jest liczone jako zabudowa - bedzie to tymczasowe. Mozna podobno zobaczyc cos takiego koło Carrefoura na Targówku (parking przy Saturnie)

Elfir
ja tez jestem rozczarowana wielkością salonu, ale jak pisałam mamy ograniczoną powierzchnię zabudowy. To, co pokazałam ma powierzchnie zabudowy 229m2 bez tarasu, ogrodzenia, śmietnika, podjazdów, a możemy zabudować tylko 240m2. Rozwiązania nie są takie, jaki byśmy chcieli - wiatrołap miał być mniejszy, garderoba oddzielnie, śluza tez miała być...

Nad wc na dole myślę :)) Z prysznica raczej nie będziemy korzystać, ale chyba warto by było zostawić taka powierzchnie. W bloku wc mam 1,4 m2, wiec 3,65m2 to dla mnie bardzo dużo :)

Nad ścianka TV tez sie zastanawiam, ścianka ma być niska - ok 130 cm wysokości, ewentualnie telewizor można powiesić na ścianie.

Duza łazienka na dole miała miec wejście przez garderobę, ale nic chyba z tego nie będzie, bo z łazienki wchodzi sie do pralni, a nie wyobrażam sobie, zeby do pralni chodzić przez sypialnie.

dzięki za uwagi, jest to dopiero pierwsza wersja, będziemy poprawiać :)))

Whitemag
29-01-2008, 11:07
Ladny dom, jednak zostalismy proszeni o powytykanie paluchami niedoskonalosci :wink:

Wg mnie - nie likwidowalbym prysznica na dole;
- wielka, niewygodna kuchnia - jesli masz jadalnie osobno - po co 16m2? - mozna to spozytkowac powiekszajac jadalnie/salon
-apropos - maly salon...
-lazienka rodzicow powinna miec obowiazkowo jedynie wejscie przez sypialnie. Rezygnowac z tej funkcji celem wygospodarowania pralni to porazka... nie w tak wielkim domu! - tutaj male :evil: dla architekta
- pomieszczenie na graty dostepne jedynie przez garaz... tu moze drzwiczki na ogrodek?

Patrze na ten projekt i generalnie wszystko pozostale sie zgadza... jednak mam maly niesmak, ze w tak duzym domu nie mozna bylo niektorych rzeczy jakos calkiem inaczej zrobic. Jednak tu - jak to zwykle bywa - projekt indywidualny to - jak sama nazwa wskazuje - cos indywidualnego szytego na miare dla Was.
Wiec Wam na pewno sie podoba :)

Pozdrawiam

Whitemag
29-01-2008, 11:07
Ladny dom, jednak zostalismy proszeni o powytykanie paluchami niedoskonalosci :wink:

Wg mnie - nie likwidowalbym prysznica na dole;
- wielka, niewygodna kuchnia - jesli masz jadalnie osobno - po co 16m2? - mozna to spozytkowac powiekszajac jadalnie/salon
-apropos - maly salon...
-lazienka rodzicow powinna miec obowiazkowo jedynie wejscie przez sypialnie. Rezygnowac z tej funkcji celem wygospodarowania pralni to porazka... nie w tak wielkim domu! - tutaj male :evil: dla architekta
- pomieszczenie na graty dostepne jedynie przez garaz... tu moze drzwiczki na ogrodek?

Patrze na ten projekt i generalnie wszystko pozostale sie zgadza... jednak mam maly niesmak, ze w tak duzym domu nie mozna bylo niektorych rzeczy jakos calkiem inaczej zrobic. Jednak tu - jak to zwykle bywa - projekt indywidualny to - jak sama nazwa wskazuje - cos indywidualnego szytego na miare dla Was.
Wiec Wam na pewno sie podoba :)

Pozdrawiam

glowac
29-01-2008, 13:03
Wg mnie kuchnia jest w sam raz (ja bym nawet zrobiła większą 20m).
Osobiście nie rozumiem, dlaczego ludzie mają np. dom 200m i kuchnie 10m :roll:
Chyba, że nie lubią gotować, nie używają tosterów, frytkownic itp itd.

Salon bardzo ciekawie łączy się z jadalnią i holem i wydaje mi się, że te prawie 60m będzie robiło niesamowicie fajne wrażenie :P

glowac
29-01-2008, 13:03
Wg mnie kuchnia jest w sam raz (ja bym nawet zrobiła większą 20m).
Osobiście nie rozumiem, dlaczego ludzie mają np. dom 200m i kuchnie 10m :roll:
Chyba, że nie lubią gotować, nie używają tosterów, frytkownic itp itd.

Salon bardzo ciekawie łączy się z jadalnią i holem i wydaje mi się, że te prawie 60m będzie robiło niesamowicie fajne wrażenie :P

minkapinka
29-01-2008, 18:07
Wg mnie kuchnia jest w sam raz (ja bym nawet zrobiła większą 20m).
Osobiście nie rozumiem, dlaczego ludzie mają np. dom 200m i kuchnie 10m :roll:
Chyba, że nie lubią gotować, nie używają tosterów, frytkownic itp itd.

Salon bardzo ciekawie łączy się z jadalnią i holem i wydaje mi się, że te prawie 60m będzie robiło niesamowicie fajne wrażenie :P

ja bym cały dół domu chciała większy, ale nie da się...
Mam podobne zdanie na temat powierzchni kuchni - powinna byc duuuuża :))))

minkapinka
29-01-2008, 18:07
Wg mnie kuchnia jest w sam raz (ja bym nawet zrobiła większą 20m).
Osobiście nie rozumiem, dlaczego ludzie mają np. dom 200m i kuchnie 10m :roll:
Chyba, że nie lubią gotować, nie używają tosterów, frytkownic itp itd.

Salon bardzo ciekawie łączy się z jadalnią i holem i wydaje mi się, że te prawie 60m będzie robiło niesamowicie fajne wrażenie :P

ja bym cały dół domu chciała większy, ale nie da się...
Mam podobne zdanie na temat powierzchni kuchni - powinna byc duuuuża :))))

emma2008
30-01-2008, 12:09
Jeśli chodzi o rozkład parteru to popieram wcześniejsze wypowiedzi.

Łazienkę z prysznicem zdecydowanie bym zostawiła, a nawet troszkę ją powiększyła kosztem pomieszczenia gospodarczego. Bardzo dobrze, że na dole jest pokój, który ewentualnie można wykorzystać jako sypialnię. Wtedy pełna łazienka bardzo się przyda.

Powierzchnia kuchni jest ok. Jestem zwolenniczką dużych kuchni w domu, najlepiej z kącikiem śniadaniowym. Brakuje mi tylko spiżarki.

Ścianka z telewizorem po środku salonu na pewno go optycznie zmniejszy i ja bym z tego zrezygnowała. Wiem że teraz jest to bardzo modne, trzeba więc zdecydować co ważniejsze :)

Teraz coś na temat góry.
Pokoje dziecięce bardzo duże, 20m chyba wystarczy, zwłaszcca, że każdy ma garderobę.
Szkoda, że obie łazienki są bez okien - jest na ten temat osobny wątek, chyba w wymianie doświadczeń.
Popieram też Whitemaga jeśli chodzi o łazienkę rodziców. Może zrobić wejście przez garderobę ?

Pozdrawiam i życzę powodzenia w tworzeniu projektu.
:)

emma2008
30-01-2008, 12:09
Jeśli chodzi o rozkład parteru to popieram wcześniejsze wypowiedzi.

Łazienkę z prysznicem zdecydowanie bym zostawiła, a nawet troszkę ją powiększyła kosztem pomieszczenia gospodarczego. Bardzo dobrze, że na dole jest pokój, który ewentualnie można wykorzystać jako sypialnię. Wtedy pełna łazienka bardzo się przyda.

Powierzchnia kuchni jest ok. Jestem zwolenniczką dużych kuchni w domu, najlepiej z kącikiem śniadaniowym. Brakuje mi tylko spiżarki.

Ścianka z telewizorem po środku salonu na pewno go optycznie zmniejszy i ja bym z tego zrezygnowała. Wiem że teraz jest to bardzo modne, trzeba więc zdecydować co ważniejsze :)

Teraz coś na temat góry.
Pokoje dziecięce bardzo duże, 20m chyba wystarczy, zwłaszcca, że każdy ma garderobę.
Szkoda, że obie łazienki są bez okien - jest na ten temat osobny wątek, chyba w wymianie doświadczeń.
Popieram też Whitemaga jeśli chodzi o łazienkę rodziców. Może zrobić wejście przez garderobę ?

Pozdrawiam i życzę powodzenia w tworzeniu projektu.
:)

minkapinka
30-01-2008, 15:41
za rada kilku osob, zlikwidowałam scianke TV w salonie i przewiesiłam telewizor na scianę zewnętrzną. Nie jest to chyba dobry pomysł, bo w tej sytuacji jest problem z postawieniem wypoczynku - kominek jest po prawej stronie, Tv po lewej...

http://images32.fotosik.pl/125/01d23942bf0608d7.jpg (www.fotosik.pl)

minkapinka
30-01-2008, 15:41
za rada kilku osob, zlikwidowałam scianke TV w salonie i przewiesiłam telewizor na scianę zewnętrzną. Nie jest to chyba dobry pomysł, bo w tej sytuacji jest problem z postawieniem wypoczynku - kominek jest po prawej stronie, Tv po lewej...

http://images32.fotosik.pl/125/01d23942bf0608d7.jpg (www.fotosik.pl)

Whitemag
30-01-2008, 15:44
Scianko wroc! :roll:

Whitemag
30-01-2008, 15:44
Scianko wroc! :roll:

minkapinka
30-01-2008, 15:49
Scianko wroc! :roll:

tez mi sie tak wydaje, chyba, ze będziemy TV w lustrze oglądać ;)

minkapinka
30-01-2008, 15:49
Scianko wroc! :roll:

tez mi sie tak wydaje, chyba, ze będziemy TV w lustrze oglądać ;)

glowac
30-01-2008, 16:04
Ja też uważam, że ta ścianka to fajny pomysł.
Mało kto zwraca uwagę na ilość przeszkleń w salonie :roll:
Przecież to jest cudownie przeszkolny salon - trudno skupić się na TV wiszącym na ścianie kiedy las za oknem.
Jeśli TV powiesisz na jednej z niewielu ścian to gdzie będzie miejsce na jakąś grafikę, komodę - cokolwiek ?
Zdecydowanie "ścianko wróć" :lol:

glowac
30-01-2008, 16:04
Ja też uważam, że ta ścianka to fajny pomysł.
Mało kto zwraca uwagę na ilość przeszkleń w salonie :roll:
Przecież to jest cudownie przeszkolny salon - trudno skupić się na TV wiszącym na ścianie kiedy las za oknem.
Jeśli TV powiesisz na jednej z niewielu ścian to gdzie będzie miejsce na jakąś grafikę, komodę - cokolwiek ?
Zdecydowanie "ścianko wróć" :lol:

mokka
30-01-2008, 16:08
Przy przestawionej ściance sens traci takie ustawienie wypoczynku, inne jego ustawienie koliduje z otworami okiennymi i przejściem na holl. Miałabym jeszcze „ale” do tylnego wyjścia, aby zanieść coś na taras to cały dom trzeba przemierzyć. Jeszcze wejście do pomieszczenia gospodarczego przez garaż, jak będą stały samochody komunikacja będzie utrudniona i znowu na tył domu trzeba robić rundę, aby wynieść coś większego trzeba będzie wyjeżdżać jednym samochodem. Może ja coś nie tak zobaczyłam bo trochę chaotyczna jestem :D

mokka
30-01-2008, 16:08
Przy przestawionej ściance sens traci takie ustawienie wypoczynku, inne jego ustawienie koliduje z otworami okiennymi i przejściem na holl. Miałabym jeszcze „ale” do tylnego wyjścia, aby zanieść coś na taras to cały dom trzeba przemierzyć. Jeszcze wejście do pomieszczenia gospodarczego przez garaż, jak będą stały samochody komunikacja będzie utrudniona i znowu na tył domu trzeba robić rundę, aby wynieść coś większego trzeba będzie wyjeżdżać jednym samochodem. Może ja coś nie tak zobaczyłam bo trochę chaotyczna jestem :D

minkapinka
30-01-2008, 20:31
Przy przestawionej ściance sens traci takie ustawienie wypoczynku,
Wypoczynek ustawiany był, gdy na środku była scianka TV, po przewieszeniu TV na scianke boczna juz nic nie chiało mi sie zmieniac, bo zobaczyłam, ze kanap nie da sie dobrze ustawic.

inne jego ustawienie koliduje z otworami okiennymi i przejściem na holl.
otwory okienne nie sa jeszcze ustalone

Miałabym jeszcze „ale” do tylnego wyjścia, aby zanieść coś na taras to cały dom trzeba przemierzyć.
Jeszcze wejście do pomieszczenia gospodarczego przez garaż, jak będą stały samochody komunikacja będzie utrudniona
nasz jeden samochod ma 4,8 m, drugi 4,2m - troche miejsca na przejscie zostanie - odpowiednio 1,25 m, 1,85 m. Nie sadze, zebym miala samochód dłuzszy niz 5m.

i znowu na tył domu trzeba robić rundę, aby wynieść coś większego trzeba będzie wyjeżdżać jednym samochodem.
z wiekszych rzeczy beda tylko meble ogrodowe, a nie wynosi sie ich codziennie

Moze to dziwne, ale nie chce wyjścia na zewnątrz z pomieszczenia gospodarczego, jest to dodatkowe ułatwienie dla złodzieja, a nasz dom będzie stał na odludziu - z zadnej strony nie będziemy mieli sąsiadów.

Może ja coś nie tak zobaczyłam bo trochę chaotyczna jestem :D
dzięki za uwagi, z większością rzeczy sie zgadzam, jeszcze nad projektem popracujemy, a idealny projekt nie istnieje, zwłaszcza, gdy sie ma ograniczenia.

minkapinka
30-01-2008, 20:31
Przy przestawionej ściance sens traci takie ustawienie wypoczynku,
Wypoczynek ustawiany był, gdy na środku była scianka TV, po przewieszeniu TV na scianke boczna juz nic nie chiało mi sie zmieniac, bo zobaczyłam, ze kanap nie da sie dobrze ustawic.

inne jego ustawienie koliduje z otworami okiennymi i przejściem na holl.
otwory okienne nie sa jeszcze ustalone

Miałabym jeszcze „ale” do tylnego wyjścia, aby zanieść coś na taras to cały dom trzeba przemierzyć.
Jeszcze wejście do pomieszczenia gospodarczego przez garaż, jak będą stały samochody komunikacja będzie utrudniona
nasz jeden samochod ma 4,8 m, drugi 4,2m - troche miejsca na przejscie zostanie - odpowiednio 1,25 m, 1,85 m. Nie sadze, zebym miala samochód dłuzszy niz 5m.

i znowu na tył domu trzeba robić rundę, aby wynieść coś większego trzeba będzie wyjeżdżać jednym samochodem.
z wiekszych rzeczy beda tylko meble ogrodowe, a nie wynosi sie ich codziennie

Moze to dziwne, ale nie chce wyjścia na zewnątrz z pomieszczenia gospodarczego, jest to dodatkowe ułatwienie dla złodzieja, a nasz dom będzie stał na odludziu - z zadnej strony nie będziemy mieli sąsiadów.

Może ja coś nie tak zobaczyłam bo trochę chaotyczna jestem :D
dzięki za uwagi, z większością rzeczy sie zgadzam, jeszcze nad projektem popracujemy, a idealny projekt nie istnieje, zwłaszcza, gdy sie ma ograniczenia.

mokka
30-01-2008, 20:43
Złodziejami się nie przejmuj jak mają Cię obrobić to i tak to zrobią, nie ważne ile będzie wejść i wyjść z domu, do tego dochodzą oka a to juz żadna przeszkoda :D . przy takich przeszkleniach to włamie się 5 latek a jeśli myślisz o roletach to tylko będzie wiedział kiedy ma to zrobić. Ogólnie dom bardzo mi się podoba tylko jeszcze bym go bardziej zindywidualizowała .Jeszcze nie napisałam o powierzchni kuchni i jadalni razem mają ok. 30 metrów i tyle ma salon to nie są dobre proporcje, albo salon jest za mały albo powierzchnia kuchenno -jadalniana za duża. Mną się nie sugeruj ja zawsze mam " coś" wiem , ze nie ma projektów idealnych tak jak i wszystkiego idealnego w życiu. Jednak jak masz architekta to go męcz ile się da :D .

mokka
30-01-2008, 20:43
Złodziejami się nie przejmuj jak mają Cię obrobić to i tak to zrobią, nie ważne ile będzie wejść i wyjść z domu, do tego dochodzą oka a to juz żadna przeszkoda :D . przy takich przeszkleniach to włamie się 5 latek a jeśli myślisz o roletach to tylko będzie wiedział kiedy ma to zrobić. Ogólnie dom bardzo mi się podoba tylko jeszcze bym go bardziej zindywidualizowała .Jeszcze nie napisałam o powierzchni kuchni i jadalni razem mają ok. 30 metrów i tyle ma salon to nie są dobre proporcje, albo salon jest za mały albo powierzchnia kuchenno -jadalniana za duża. Mną się nie sugeruj ja zawsze mam " coś" wiem , ze nie ma projektów idealnych tak jak i wszystkiego idealnego w życiu. Jednak jak masz architekta to go męcz ile się da :D .

minkapinka
30-01-2008, 20:52
[quote="glowac"]Ja też uważam, że ta ścianka to fajny pomysł.
podoba mi sie ta ścianka, ale uważam, ze trochę ogranicza przestrzeń, zwłaszcza gdy jest dużo gości, a stołu nie można przesunąć.
Mało kto zwraca uwagę na ilość przeszkleń w salonie :roll:
Przecież to jest cudownie przeszklony salon - trudno skupić się na TV wiszącym na ścianie kiedy las za oknem.
salon będzie przeszklony, ale otwory okienne nie sa jeszcze ustawione - w jednej z sypialni nie ma żadnego okna


Jeśli TV powiesisz na jednej z niewielu ścian to gdzie będzie miejsce na jakąś grafikę, komodę - cokolwiek ?
martwię sie, ze tych ścian na powieszenie czy postawienie czegoś przy jest tak mało

minkapinka
30-01-2008, 20:52
[quote="glowac"]Ja też uważam, że ta ścianka to fajny pomysł.
podoba mi sie ta ścianka, ale uważam, ze trochę ogranicza przestrzeń, zwłaszcza gdy jest dużo gości, a stołu nie można przesunąć.
Mało kto zwraca uwagę na ilość przeszkleń w salonie :roll:
Przecież to jest cudownie przeszklony salon - trudno skupić się na TV wiszącym na ścianie kiedy las za oknem.
salon będzie przeszklony, ale otwory okienne nie sa jeszcze ustawione - w jednej z sypialni nie ma żadnego okna


Jeśli TV powiesisz na jednej z niewielu ścian to gdzie będzie miejsce na jakąś grafikę, komodę - cokolwiek ?
martwię sie, ze tych ścian na powieszenie czy postawienie czegoś przy jest tak mało

minkapinka
31-01-2008, 08:22
mokka
Rozmawiałam z mężem i chyba wstawimy drzwi na zewnątrz z pomieszczenia gospodarczego.
O roletach nie myślę, nie jest to zadae zabezpieczenie a dom robi sie ciężki.
Zgadam sie, ze proporcje kuchnia + jadalnia/salon nie sa najlepsze, salon miał być większy, ale nie ma skąd "zabrac. Kuchnie chce duża, bo chce wysoka zabudowę + jakiś stół.
Zastrzeżenia mam tez do wąskiej i ciemnej łazienki dla dzieci, ale nie wiem, czy moje oczekiwania nie sa za duze.
Architekci mówili nam, ze taka pierwsza wersje poprawa sie kilka razy, może coś ciekawego jeszcze wyjdzie :)

minkapinka
31-01-2008, 08:22
mokka
Rozmawiałam z mężem i chyba wstawimy drzwi na zewnątrz z pomieszczenia gospodarczego.
O roletach nie myślę, nie jest to zadae zabezpieczenie a dom robi sie ciężki.
Zgadam sie, ze proporcje kuchnia + jadalnia/salon nie sa najlepsze, salon miał być większy, ale nie ma skąd "zabrac. Kuchnie chce duża, bo chce wysoka zabudowę + jakiś stół.
Zastrzeżenia mam tez do wąskiej i ciemnej łazienki dla dzieci, ale nie wiem, czy moje oczekiwania nie sa za duze.
Architekci mówili nam, ze taka pierwsza wersje poprawa sie kilka razy, może coś ciekawego jeszcze wyjdzie :)