PDA

Zobacz pełną wersję : PROJEKT INDYWIDUALNY - wymiana doświadczeń, pytania, dyskusja nad planami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Elfir
31-01-2008, 09:43
Telewizor w salonie może być na ruchomym zawieszeniu. Wtedy można byłoby go odginac od sciany w kierunku jadalni lub wypoczynku - do wyboru. Cały problem w aranżacji parteru wynika z faktu, ze z WC wychodzi się wprost na salon. Aby wybrnąć z tej niezręczności projektant wstawił ściankę z kominem, przez co zrobił dłuuuuugi korytarz przez całą długośc domu. To właśnie tak potwornie zmniejsza przestrzeń salonu.

Elfir
31-01-2008, 09:43
Telewizor w salonie może być na ruchomym zawieszeniu. Wtedy można byłoby go odginac od sciany w kierunku jadalni lub wypoczynku - do wyboru. Cały problem w aranżacji parteru wynika z faktu, ze z WC wychodzi się wprost na salon. Aby wybrnąć z tej niezręczności projektant wstawił ściankę z kominem, przez co zrobił dłuuuuugi korytarz przez całą długośc domu. To właśnie tak potwornie zmniejsza przestrzeń salonu.

minkapinka
31-01-2008, 09:59
Telewizor w salonie może być na ruchomym zawieszeniu. Wtedy można byłoby go odginac od sciany w kierunku jadalni lub wypoczynku - do wyboru. Cały problem w aranżacji parteru wynika z faktu, ze z WC wychodzi się wprost na salon. Aby wybrnąć z tej niezręczności projektant wstawił ściankę z kominem, przez co zrobił dłuuuuugi korytarz przez całą długośc domu. To właśnie tak potwornie zmniejsza przestrzeń salonu.

Ruchomy telewizor to dla mnie zbyt nowoczesne :D Nie che ogladac tv w jadalni.
sciana na której stoi kominek nie jest wstawiona na siłę oby zakrtyc wc - to jest ściana nośna. wszystkie sciany wzdłuż korytarza sa ścianami nośnymi. Im większy dom, tym ciąg komunikacyjny będzie większy, układ wnętrz musi byc bardzo prosty ze względu na ograniczona powierzchnie zabudowy - dlatego długi i prosty korytarz.

minkapinka
31-01-2008, 09:59
Telewizor w salonie może być na ruchomym zawieszeniu. Wtedy można byłoby go odginac od sciany w kierunku jadalni lub wypoczynku - do wyboru. Cały problem w aranżacji parteru wynika z faktu, ze z WC wychodzi się wprost na salon. Aby wybrnąć z tej niezręczności projektant wstawił ściankę z kominem, przez co zrobił dłuuuuugi korytarz przez całą długośc domu. To właśnie tak potwornie zmniejsza przestrzeń salonu.

Ruchomy telewizor to dla mnie zbyt nowoczesne :D Nie che ogladac tv w jadalni.
sciana na której stoi kominek nie jest wstawiona na siłę oby zakrtyc wc - to jest ściana nośna. wszystkie sciany wzdłuż korytarza sa ścianami nośnymi. Im większy dom, tym ciąg komunikacyjny będzie większy, układ wnętrz musi byc bardzo prosty ze względu na ograniczona powierzchnie zabudowy - dlatego długi i prosty korytarz.

mokka
31-01-2008, 10:24
czy moje oczekiwania nie sa za duze
Nawet tak nie myśl, to Ty masz być zadowolona. Odwiedź jakiegoś architekta wnętrz, niech swoim okiem popatrzy na kuchnie i jadalnie. Nie zawsze to co duże jest wygodne. Najważniejsza jest ergonomia. Dom jest bardzo ładny taki z oddechem :D

mokka
31-01-2008, 10:24
czy moje oczekiwania nie sa za duze
Nawet tak nie myśl, to Ty masz być zadowolona. Odwiedź jakiegoś architekta wnętrz, niech swoim okiem popatrzy na kuchnie i jadalnie. Nie zawsze to co duże jest wygodne. Najważniejsza jest ergonomia. Dom jest bardzo ładny taki z oddechem :D

emma2008
31-01-2008, 11:13
A może kominek przenieść na ścianę zewnętrzną, a telewizor w miejsce kominka?

emma2008
31-01-2008, 11:13
A może kominek przenieść na ścianę zewnętrzną, a telewizor w miejsce kominka?

Roman77
12-02-2008, 19:49
Ta wypuszczona ściana z klinkieru to komin? Czy tylko dziwna ozdoba wysunięta poza komin? Komin nie licuje się z tą ścianą zupłnie, gdyby zlicował się....to by paskudnie wyglądał na końcu dachu.

Roman77
12-02-2008, 19:49
Ta wypuszczona ściana z klinkieru to komin? Czy tylko dziwna ozdoba wysunięta poza komin? Komin nie licuje się z tą ścianą zupłnie, gdyby zlicował się....to by paskudnie wyglądał na końcu dachu.

seba_x
13-02-2008, 06:42
Ta wypuszczona ściana z klinkieru to komin? Czy tylko dziwna ozdoba wysunięta poza komin? Komin nie licuje się z tą ścianą zupłnie, gdyby zlicował się....to by paskudnie wyglądał na końcu dachu.

tak to komin , ostatecznie nie będzie cegły tylko piaskowiec , szerokość tego elementu to 2m , grubości nie pamiętam ale musi tak być ponieważ dach wspiera się częściowo na tym elemencie

seba_x
13-02-2008, 06:42
Ta wypuszczona ściana z klinkieru to komin? Czy tylko dziwna ozdoba wysunięta poza komin? Komin nie licuje się z tą ścianą zupłnie, gdyby zlicował się....to by paskudnie wyglądał na końcu dachu.

tak to komin , ostatecznie nie będzie cegły tylko piaskowiec , szerokość tego elementu to 2m , grubości nie pamiętam ale musi tak być ponieważ dach wspiera się częściowo na tym elemencie

Elfir
13-02-2008, 12:11
IMHO mało energooszczędny - pomieszczenia gospodarcze porozrzucane po całej kondygnacji. Teoretycznie ciepły pokój otoczony dwoma "zminymi" pomieszczeniami (gospodarcze i pralnia) oraz łazienka (garaż i pralnia).
IMHO lepiej łazienka pod schodami a tam gdzie teraz łazienka pomieszczenia gospodarcze i pralnie.

Elfir
13-02-2008, 12:11
IMHO mało energooszczędny - pomieszczenia gospodarcze porozrzucane po całej kondygnacji. Teoretycznie ciepły pokój otoczony dwoma "zminymi" pomieszczeniami (gospodarcze i pralnia) oraz łazienka (garaż i pralnia).
IMHO lepiej łazienka pod schodami a tam gdzie teraz łazienka pomieszczenia gospodarcze i pralnie.

seba_x
13-02-2008, 12:52
IMHO mało energooszczędny - pomieszczenia gospodarcze porozrzucane po całej kondygnacji. Teoretycznie ciepły pokój otoczony dwoma "zminymi" pomieszczeniami (gospodarcze i pralnia) oraz łazienka (garaż i pralnia).
IMHO lepiej łazienka pod schodami a tam gdzie teraz łazienka pomieszczenia gospodarcze i pralnie.

o kurcze może i racja , muszę przedyskutować to z żoną . planowałem tę łazienkę (na dole) tylko jako kibelek + czasami w lecie prysznic po pracy w ogródku . nie musi być szczególnie ciepła bo kompiele będziemy urządzać sobie na piętrze.

seba_x
13-02-2008, 12:52
IMHO mało energooszczędny - pomieszczenia gospodarcze porozrzucane po całej kondygnacji. Teoretycznie ciepły pokój otoczony dwoma "zminymi" pomieszczeniami (gospodarcze i pralnia) oraz łazienka (garaż i pralnia).
IMHO lepiej łazienka pod schodami a tam gdzie teraz łazienka pomieszczenia gospodarcze i pralnie.

o kurcze może i racja , muszę przedyskutować to z żoną . planowałem tę łazienkę (na dole) tylko jako kibelek + czasami w lecie prysznic po pracy w ogródku . nie musi być szczególnie ciepła bo kompiele będziemy urządzać sobie na piętrze.

minkapinka
14-02-2008, 10:18
A może kominek przenieść na ścianę zewnętrzną, a telewizor w miejsce kominka?
to nic nie zmieni, bo cały zas bedzie problem z tv

minkapinka
14-02-2008, 10:18
A może kominek przenieść na ścianę zewnętrzną, a telewizor w miejsce kominka?
to nic nie zmieni, bo cały zas bedzie problem z tv

minkapinka
29-02-2008, 08:48
Mamy kolejne zmiany - wszystko wskazuje, ze nie ostatnie...
Na parterze - biblioteka została poszerzona, wc zmniejszone, reszta bez zmian

Mamy 2 wersje piętra, zadna nie jest moim ideałem. Bedziemy musieli jeszcze trochę z tym piętrem powalczyc

Parter
http://images23.fotosik.pl/167/5958d29fcad7bfcf.jpg (www.fotosik.pl)

Pietro wariant I
http://images27.fotosik.pl/167/d9964d64ed532a5c.jpg (www.fotosik.pl)

minkapinka
29-02-2008, 08:48
Mamy kolejne zmiany - wszystko wskazuje, ze nie ostatnie...
Na parterze - biblioteka została poszerzona, wc zmniejszone, reszta bez zmian

Mamy 2 wersje piętra, zadna nie jest moim ideałem. Bedziemy musieli jeszcze trochę z tym piętrem powalczyc

Parter
http://images23.fotosik.pl/167/5958d29fcad7bfcf.jpg (www.fotosik.pl)

Pietro wariant I
http://images27.fotosik.pl/167/d9964d64ed532a5c.jpg (www.fotosik.pl)

minkapinka
29-02-2008, 08:59
Piętro wariant II
http://images33.fotosik.pl/161/23e1bdd17ad3fde3.jpg (www.fotosik.pl)

minkapinka
29-02-2008, 08:59
Piętro wariant II
http://images33.fotosik.pl/161/23e1bdd17ad3fde3.jpg (www.fotosik.pl)

glowac
29-02-2008, 21:13
Wariant nr II chyba lepszy:)
pozdrawiamy:)))

glowac
29-02-2008, 21:13
Wariant nr II chyba lepszy:)
pozdrawiamy:)))

minkapinka
01-03-2008, 08:08
Nam blizszy jest chyba wariant I - z ciemna łazienką dla dzieci :(
Stwierdzilismy, ze pralnia prawie 12 m2 + pomieszczenie gospodarcze 6 m2 to rozpusta.

minkapinka
01-03-2008, 08:08
Nam blizszy jest chyba wariant I - z ciemna łazienką dla dzieci :(
Stwierdzilismy, ze pralnia prawie 12 m2 + pomieszczenie gospodarcze 6 m2 to rozpusta.

glowac
01-03-2008, 15:41
kiedy chcecie ruszać?

glowac
01-03-2008, 15:41
kiedy chcecie ruszać?

mamass
01-03-2008, 16:11
moze i ja wtrace trzy grosze.-Jezeli chodzi o dol propozycja moja jest taka: przenioslabym sciane komina wraz z kominkiem tam gdzie jest wejscie do lazienki przez co powiekszy sie pok dzienny i zniknie dlugi holl. w bibliotece(pok dla gosci) przy wejsciu zrobilabym maly przedsionek kosztem i tak dosc dlugiego pokoju z ktorego bedzie wejscie do lazienki (lazienka pozostaje w tym samym miejscu)

mamass
01-03-2008, 16:11
moze i ja wtrace trzy grosze.-Jezeli chodzi o dol propozycja moja jest taka: przenioslabym sciane komina wraz z kominkiem tam gdzie jest wejscie do lazienki przez co powiekszy sie pok dzienny i zniknie dlugi holl. w bibliotece(pok dla gosci) przy wejsciu zrobilabym maly przedsionek kosztem i tak dosc dlugiego pokoju z ktorego bedzie wejscie do lazienki (lazienka pozostaje w tym samym miejscu)

gianti
02-03-2008, 06:52
Wersja z listopada 2007 gdzie sporo podpowiedzieliście co do plusów i minusów - ewoluowała w wersją nr 2 roboczą i nr 3 zmienioną przez architekta.

Co sądzicie o tych wersjach (nie ma rzutu I piętra - gdzie się będzie znajdować obecnie tylko gabinet, fitness/silownia, pralnia no i stryszek/rupieciarnia

a na parterze to co najbardziej mnie interesuje z waszej praktyki (apropo projektu (wersja 3))

a) czy powiększyć nieznacznie salon,jadalnie,kuchnie
b) usunąć pomieszczenie o nazwie "pralnia" - powinno być napisane kotłownia, a kotlownię umieścić na początku garażu
b) zwiększyć troszkę pomieszczenia sypialniane dla dzieci (z 12 do 14m)
c)w miejsce pralnii wrzucić drugą łazienkę, a salon kąpielowy powiękrzyć do 10m - tam jeszcze w przyszlości będzie sauna.

WERSJA 2

http://images32.fotosik.pl/163/88685736703856eb.jpg (www.fotosik.pl)

WERSJA 3

http://images23.fotosik.pl/168/5c2aa09763eb39d2.jpg (www.fotosik.pl)

gianti
02-03-2008, 06:52
Wersja z listopada 2007 gdzie sporo podpowiedzieliście co do plusów i minusów - ewoluowała w wersją nr 2 roboczą i nr 3 zmienioną przez architekta.

Co sądzicie o tych wersjach (nie ma rzutu I piętra - gdzie się będzie znajdować obecnie tylko gabinet, fitness/silownia, pralnia no i stryszek/rupieciarnia

a na parterze to co najbardziej mnie interesuje z waszej praktyki (apropo projektu (wersja 3))

a) czy powiększyć nieznacznie salon,jadalnie,kuchnie
b) usunąć pomieszczenie o nazwie "pralnia" - powinno być napisane kotłownia, a kotlownię umieścić na początku garażu
b) zwiększyć troszkę pomieszczenia sypialniane dla dzieci (z 12 do 14m)
c)w miejsce pralnii wrzucić drugą łazienkę, a salon kąpielowy powiękrzyć do 10m - tam jeszcze w przyszlości będzie sauna.

WERSJA 2

http://images32.fotosik.pl/163/88685736703856eb.jpg (www.fotosik.pl)

WERSJA 3

http://images23.fotosik.pl/168/5c2aa09763eb39d2.jpg (www.fotosik.pl)

minkapinka
02-03-2008, 07:50
chcemy ruszyć w sierpniu, jeśli dogadamy sie z panem Markiem...

minkapinka
02-03-2008, 07:50
chcemy ruszyć w sierpniu, jeśli dogadamy sie z panem Markiem...

minkapinka
02-03-2008, 10:32
moze i ja wtrace trzy grosze.-Jezeli chodzi o dol propozycja moja jest taka: przenioslabym sciane komina wraz z kominkiem tam gdzie jest wejscie do lazienki przez co powiekszy sie pok dzienny i zniknie dlugi holl. w bibliotece(pok dla gosci) przy wejsciu zrobilabym maly przedsionek kosztem i tak dosc dlugiego pokoju z ktorego bedzie wejscie do lazienki (lazienka pozostaje w tym samym miejscu)

ściany z kominkiem nie mozna przestawić, bo jest to ściana nośna.
A drzwi do biblioteki będą dwuskrzydłowe, aby optycznie powiększyć salon.

minkapinka
02-03-2008, 10:32
moze i ja wtrace trzy grosze.-Jezeli chodzi o dol propozycja moja jest taka: przenioslabym sciane komina wraz z kominkiem tam gdzie jest wejscie do lazienki przez co powiekszy sie pok dzienny i zniknie dlugi holl. w bibliotece(pok dla gosci) przy wejsciu zrobilabym maly przedsionek kosztem i tak dosc dlugiego pokoju z ktorego bedzie wejscie do lazienki (lazienka pozostaje w tym samym miejscu)

ściany z kominkiem nie mozna przestawić, bo jest to ściana nośna.
A drzwi do biblioteki będą dwuskrzydłowe, aby optycznie powiększyć salon.

glowac
02-03-2008, 11:36
trzymamy kciuki:)

glowac
02-03-2008, 11:36
trzymamy kciuki:)

minkapinka
03-03-2008, 20:35
Piętro - wersja z moimi poprawkami. \http://images25.fotosik.pl/168/84e711625faba5b1.jpg (www.fotosik.pl)

minkapinka
03-03-2008, 20:35
Piętro - wersja z moimi poprawkami. \http://images25.fotosik.pl/168/84e711625faba5b1.jpg (www.fotosik.pl)

kapi01
03-03-2008, 21:17
podstawowy błąd - pokój dzienny - gościnny - nie TV jest tam najważniejszy lecz stół - stół to rodzina - symbol wszechczasów - TV to kupa złomu. domu nie budujemy dla szpanu tylko dla rodziny. Nastepnie łazienka na dole źle zaprojektowana. Zła lokalizacja kominka w stosunku do TV - pojawia się niezdrowa konkurencja. Funkcja dołu ogólnie nieciekawa - prawie jak z lat 60-tych. Pozwólcie architektom zrobić porządną koncepcję a niech nie przerysowują Waszych pomysłów bo powstaje z tego wielki knot, trzeba zaufać profesionalistom. Pozdrawiam

kapi01
03-03-2008, 21:17
podstawowy błąd - pokój dzienny - gościnny - nie TV jest tam najważniejszy lecz stół - stół to rodzina - symbol wszechczasów - TV to kupa złomu. domu nie budujemy dla szpanu tylko dla rodziny. Nastepnie łazienka na dole źle zaprojektowana. Zła lokalizacja kominka w stosunku do TV - pojawia się niezdrowa konkurencja. Funkcja dołu ogólnie nieciekawa - prawie jak z lat 60-tych. Pozwólcie architektom zrobić porządną koncepcję a niech nie przerysowują Waszych pomysłów bo powstaje z tego wielki knot, trzeba zaufać profesionalistom. Pozdrawiam

kapi01
03-03-2008, 21:28
czy ten architekt to z przymusu czy b. tani? jak tak można pokazać koncepcję klientowi? jeżeli mozesz jeszcze to zmień biuro projektowe...

kapi01
03-03-2008, 21:28
czy ten architekt to z przymusu czy b. tani? jak tak można pokazać koncepcję klientowi? jeżeli mozesz jeszcze to zmień biuro projektowe...

gianti
04-03-2008, 05:26
a czy możesz uściścić o co Ci chodzi? co jest nie tak? pierwszy rysunek Ci się nie podoba czy drugi?

gianti
04-03-2008, 05:26
a czy możesz uściścić o co Ci chodzi? co jest nie tak? pierwszy rysunek Ci się nie podoba czy drugi?

minkapinka
04-03-2008, 14:50
podstawowy błąd - pokój dzienny - gościnny - nie TV jest tam najważniejszy lecz stół - stół to rodzina - symbol wszechczasów - TV to kupa złomu. domu nie budujemy dla szpanu tylko dla rodziny. Nastepnie łazienka na dole źle zaprojektowana. Zła lokalizacja kominka w stosunku do TV - pojawia się niezdrowa konkurencja. Funkcja dołu ogólnie nieciekawa - prawie jak z lat 60-tych. Pozwólcie architektom zrobić porządną koncepcję a niech nie przerysowują Waszych pomysłów bo powstaje z tego wielki knot, trzeba zaufać profesionalistom. Pozdrawiam

Tak sie składa, ze ta koncepcja jest w 100% koncepcja architekta, a nie nasza. Zaufaliśmy profesjonalistom :)

minkapinka
04-03-2008, 14:50
podstawowy błąd - pokój dzienny - gościnny - nie TV jest tam najważniejszy lecz stół - stół to rodzina - symbol wszechczasów - TV to kupa złomu. domu nie budujemy dla szpanu tylko dla rodziny. Nastepnie łazienka na dole źle zaprojektowana. Zła lokalizacja kominka w stosunku do TV - pojawia się niezdrowa konkurencja. Funkcja dołu ogólnie nieciekawa - prawie jak z lat 60-tych. Pozwólcie architektom zrobić porządną koncepcję a niech nie przerysowują Waszych pomysłów bo powstaje z tego wielki knot, trzeba zaufać profesionalistom. Pozdrawiam

Tak sie składa, ze ta koncepcja jest w 100% koncepcja architekta, a nie nasza. Zaufaliśmy profesjonalistom :)

Sali
06-03-2008, 14:08
Budowałam według indywidualnego i będę budować następny według projektu indywidualnego robionego u tego samego architekta.
1) cena była porównywalna z gotowcem (wcale nie 20 tysia...)
2) dom wygląda tak jak chciałam
3) nie ma byków, poza tymi, które wymogłam na architekcie z powodów oszczędnościowych.
4) można dostosować nie tylko ilość i rozmiar pomieszczeń ale także ich usytuowanie względem stron świata
5) rozsądny architekt potrafi znacznie ograniczyć koszty budowy znając Twoje możliwości (stryjek z betoniarnią, albo rodzina w Strzegomiu (prawie darmowy granit:-))
6) architekt może osobiście nadzorowac budowę i jesteś pewna, że jest po Twojej stronie, bo nie ma interesu, żeby cokolwiek upraszczać.


Ale tak ogólnie, to trzeba by przyznać, że dobry sprawdzony architekt może zrobić cacko, jednocześnie architekt paparuch albo poseudoartysta może ci budowę prawie skasować, więc ryzyko jest spore w przypadku gdy grasz w ciemno. Tak jak meble na zamówienie, dobry fachman zrobi lepiej, taniej i precyzyjniej niż jakakolwiek sieciówka, zły fachman wszystko może schrzanić, a to się sieciówkom nie zdarza. Skontaktuj się z ludźmi, którzy mają domy wybudowane przez twojego architekta i pogadaj z nimi.


Witam, czy można namiary na tego architekta, też mam zamiar podobnie budować :)

kapi01
06-03-2008, 14:42
wejście do sypialni przez ogód (rys. nr 1)? kogo to pomysł?

kapi01
06-03-2008, 14:42
wejście do sypialni przez ogód (rys. nr 1)? kogo to pomysł?

fotograf
06-03-2008, 16:18
Architekt twierdzi ,że gotowe projekty są przeznaczone na warunki glebowe w całym kraju , a na terenie Wielkopolski warunki są lżęjsze więc to co wyda się więcej na projekt indywidualny zaoszczędzi się na kosztach budowy domu.

ile zaoszczędzisz? 1000 zł? lepiej mieć za dobre fundamenty i święty spokój
ja miałem taką sytuacje, że kupiłem projekt gotowy, ale zmieniła mi sie sytuacja na działce - bo dokupiłem działke obok i mogłem wybudować większy dom (parterowy zamiast piętrowego) i z wymianą projektu nie było problemu :-)
architekt adoptujący zrobił kilka zmian i za tanie pieniądze mam projekt indywidualny ;)

romek163
06-03-2008, 16:36
Najważniejsze jest znaleźć projekt bliski ideału...prawdziwe ideały nie istnieją :) A wtedy kwestia przeróbek..ich zaawansowania i ceny.... U mnie adaptacja zamknęła się w 2500 zł, indywidualny ponad 10 tys. zł...to spora oszczędnośc;]

zielonooka
06-03-2008, 18:05
W tym momencie pytanie jest równie "madre" jak "CZY WARTO KUPIć SAMOCHóD CZY RACZEJ JEZDZIC DO PRACY AUTOBUSEM"

Warto kupic samochod jak ma sie na oku dobre komfortowe auto a jednoczesnie np. złe połaczenie autobusem (ktory na dodatek np. jest brudny śmierdzi i sie notorycznie spoznia)

Warto jezdzic autobusem jak ma sie szybkie połacznie bez przesiadek, autobus jezdzi pasem wyznaczonym dla nich (a samochody stoja w korku), nie placi sie za benzyce, OC Ac i nie martwi sie czlowiek ze ukradna albo samochod ktory mamy bez przerwy sie psuje :)

Sa plusy i minusy (i niestety na podstawie skapych informacji nie mozna zdecydowac jednoznacznie)
Masz na oku dobry projekt typowy , ktory ci sie podoba taki jaki jest i w ktorym nie naniesiesz zmian (lub beda one "kosmetyczne), masz typowe wymagania dotyczace domu, nie masz na oku sprawdzonego architekta , boisz sie ze nie umiesz przekazac swoich oczekiwan i wymagan , sam nie wiesz do konca czego chcesz i łatwiej ci bazowac na typowym - kupuj typowca

Masz nietypowa sytuacje (czy to zwiazana z dzialka czy ze swoimi wymaganiami), projekt typowy wymagala by wielu przerobek lub zmian, potrzebujesz porady dot. projektu, masz kontakt do dobrego projektanta z ktorym swietnie sie rozumiesz, chcesz miec cos "niepowtarzalnego" - projektuj indywidualnie.

Tyle (koszty - obu zabaw dosyc podobne)

Piotr_ok
06-03-2008, 18:20
W tym momencie pytanie jest równie "madre" jak "CZY WARTO KUPIć SAMOCHóD CZY RACZEJ JEZDZIC DO PRACY AUTOBUSEM"

sorki ze sie wtrace ale jedno nie wyklucza drugiego :)

osobiscie robilem projekt indywidualny i jelsi dane mi bedzie jeszcze budowac kolejny dom to tez zrobie projekt indywidualny tyle ze zmienie architekta, niestety nadawalismy na innych falach; co prawda projekt jest ok ale sprawe musiala prowadzic zona ;) za co jej oficjalnie dziekuje :)
pozdrawiam
Piotr

fotograf
06-03-2008, 19:19
W tym momencie pytanie jest równie "madre" jak "CZY WARTO KUPIć SAMOCHóD CZY RACZEJ JEZDZIC DO PRACY AUTOBUSEM"


to nie tak - analogiczne byłoby czy kupić samochód fabryczny czy na zamówienie

zielonooka
06-03-2008, 19:32
W tym momencie pytanie jest równie "madre" jak "CZY WARTO KUPIć SAMOCHóD CZY RACZEJ JEZDZIC DO PRACY AUTOBUSEM"


to nie tak - analogiczne byłoby czy kupić samochód fabryczny czy na zamówienie

to jedna z wariacji i analogii na tego typu pytanie

Piotr_ok
sorki ze sie wtrace ale jedno nie wyklucza drugiego

mozna kupić 2 projekty 9typowy i indywiduualny) i zbudowac oba :)

Piotr_ok
06-03-2008, 19:37
mozna kupić 2 projekty 9typowy i indywiduualny) i zbudowac oba :)

o przepraszam to juz zbyt luzna interpretacja ;)

pozdrawiam
Piotr

zielonooka
06-03-2008, 19:57
:)
projekty typowe sa - jak sama nazwa wskazuje - TYPOWE :)
czyli wzięto i zebrano typowe statystyczne potrzeby "Kowalskiego" dot. wymarzonego domku i pozostawiona wzglenie niewielki margines zmian.
Taka była i jest idea projektów typowych. Maja sie sprzedać w jak najwiekszej ilości czyli sa dla "everybody"
Kiedy dany inwestor miesi sie w tych załozonych ramach - wszystko gra.
(nie mozna tez nie zauwazyc plusow typu : wychwycone w trakcie kolejnych realizacji bledy i niedociagniecia, szansa na zobaczenie w "realu" danego projektu , jakies wspolne uwagi dot. projektu i zmian np. na forum :)) etc.)
Gorzej jesli nie miesci sie w tych ramach a nadal z uporem próbuje jeden z typowców dostosowywać do swoich - wystajacych poza te "ramy" potrzeb.
Bo wtedy projekt jest dla "nobody" :)
Dlatego zawsze rozczulaja mnie posty narzekających ze w projektach typowych nie ma dużej ilości propozycji dla domów na nietypowe w kształtach działki, brak duzej ilości domów "nowoczesnych" (typowy "kowalski" wybierze domek w staro a raczej "pseudostaropolskim" stylu) nie ma wielu propozycji na domy "dwwurodzinne ", domy dla rodzin wielodzietnych (typówki to zwykle 2+2 ew. 2+3) z wieksza iloscia duzo trudniej znalesc cos sensownego itp.
Tak samo z parterówkami - dużo mniej propozycji niz z poddaszem - bo "wiekszosć" szuka z poddaszem uzytkowym.

To oczywiste ze nie ma - takich potrzeb jest wzglednie niewiele wiec zrozumiałe jest to ze sie takich projektów "typowych" nie tworzy lub tworzy proporcjonalnie mniej.

Oczywiscie te potrzeby sie zmieniaja - i projekty typowe tez
Dobrym przykladem sa np. male domki
Kiedys bardzo rzadko spotykane w ofercie "typowek" potem nagle ich ilosc wzrosla - bo pojawilo sie zapotrzebowanie. Niestety zwykle były to mało ciekawe propozycje. (teraz podobno znow bedzie ich mniej bo mamy mały come back wiekszych domów)
I to co pisalam - jesli mamy zamiar "pociachać" i diametralnie zmienić typówke - lepiej powaznie zastanowic sie nad projektem indywidualnym (u dobrego projektanta - tu tez czasem problem bo projektant ok, inwestor ok a jednak jakos sie dogadac nie idzie - niestety : bywa i tak :))

Piotr_ok
06-03-2008, 20:05
dlatego na pytanie czy warto, ja odpowiadam ze warto ale to moje subiektywne zdanie; kazdy musi zdecydowac sam i dokonac wyboru;
tak na marginesie gdybym wybrał "typówkę" to pewnie za miesiac, dwa bym sie wprowadzal a tak dopiero wlasnie mury sie wznosza ... jak widac cos za cos
pozdrawiam
Piotr

zielonooka
06-03-2008, 20:16
ja mysle ze dobrym sposobem jest zaczac bawic sie w wybieranie projektu od "typowek"
popatrzec, otrzaskac sie, oswoich , zobaczyc "typowe" rozwiazania
podpatrzec jakies fragmenty i propozycje ktore wyjatkowo sie podobaja
szukac takiego ktory jest "prawie idealny" a jak sie nie znajdzie - pomyslec o indywidualnym
Architektowi (pisze z wlasnego doswiadczenia :)) tez jest duzo łatwiej pracowac i porozumiewac sie z Klientem jak ma on jakas wizje domu 9nawet bardzo szkicowa)
100 x lepiej jak przyniesie 10 projektow z ktorych jakies frag. sie pdoobaja i probuja razem to jakos zegrac niz jak zupelnie nie wie czego chce. (osobom nie zwiazanym z architektura a juz zwlaszcza nie majacym akurat daru wyobrazni przestrzennej ***bardzo trudno sprecyzowac czego oczekuja a jeszcze trudniej przekazac swoje oczekiwania) Czasem lepiej jak pukna palcem w "to " i "to" - bo sie podoba i na podstawie jakiejs bazy i ulepszania mozna pracowac dalej :)
Bardzo czesto zdarzalo sie tak ze Inwestor przychodzil do mnie z projektem typowym - tylko do zaadaptowania i niewielkich poprawek - a w trakcie rozmow , wspólnej "burzy mózgów" i znajdywania innych rozwiązan - dochodził do wniosku ze ta "typówka" bedzie tylko inspiracja - a powstawał totalnie indywidualny projekt ktoremu wspolne cechuy z pierwotnym zachowaly sie na poziomie idei i ogolnego wrazenia :)



*** zaden wstyd - ja np. jestem totalny łoś w sprawach finansowych, podatkowych etc :)

bazgrus
06-03-2008, 20:24
Ja miałem gotowca z niewielkimi zmianami wprowadzonymi za "jedyne" 600 zł + adaptacja 700 zł.
Największą zaletą było to że mogłem gotowy dom zobaczyć jeszcze przed wyborem projektu. Ale i tak projekt miał mnóstwo błędów, szczególnie jeśli chodzi o ilości materiałów, niektóre nawet konstrukcyjne.
Dzisiaj dałbym go komuś doświadczonemu, żeby go sprawdził.

Projekt indywidualny i tak zwykle bazuje na jakimś gotowcu, tyle, że można w nim wszystko pozmieniać. Wiem, że projekty indywidualne są zwykle uboższe - brak projektu instalacji, ale i tak zwykle instalacje się zmienia.

anula302
06-03-2008, 20:29
to zależy na jakiego architekta sie trafi.
Jak bierze 50 pln za m2 to na pewno instalacji w projekcie nie będzie.

Essa
06-03-2008, 21:29
to zależy na jakiego architekta sie trafi.
Jak bierze 50 pln za m2 to na pewno instalacji w projekcie nie będzie.
Z instalacjami sprawa jest przewrotna... W kazdym projekcie musza byc wrysowane tzw. sanitariaty, czyli z grubsza okreslona jest sprawa hydrauliki i kanalizy. Natomiast lokalizacji gniazdek i oswietlenia nikt za nas nie wymysli, bo to sprawa zbyt indywidualna i najlepiej sie je "projektuje" jak juz sciany stoja.
Z moich obserwacji wynika, ze projekt indywidualny ZMUSZA do myslenia i planowania domu juz na etapie projektu. Jesli te robote wykonamy solidnie, to potem juz jest z gorki ;)

markii
06-03-2008, 21:53
Ja chcę budować wg. projektu poniżej, spełnia moje wszystkie oczekiwania, jeżeli chodzi o to co znajduje się nad ziemiš :) ( jedynie kilka dodatkowych okien dachowych, dużo większe tarasy i parę zmian wewnštrz-czwarty pokoik zamiast garderoby) . Ale dodatkowo chcę zrobić pwinicę pod całym domem plus garaż podziemny na którym będzie taras, mam tak ukształtowanš działkę- działka leœna na podłożu piaszczystym naturalnie podwyższona , że z jednej strony domu œciana piwnicy będzie zupełnie odkryta a od strony frontu piwnicy nie będzie w ogóle widać. I tereaz moje pytanie, czy w zwišzku z tym wystarczy adaptacja, czy jednak projekt indywidualny ?
Pozdrawiam

http://www.twojprojekt.pl/projekty/calineczka?gclid=COTe2Ju5-ZECFQY_MAodsyIsog

bedziu
06-03-2008, 23:44
Naprawde warto- mnie kosztował ze wszystkimi branżówkami 4000pln. Mam pomieszczania tylko takie jakie chcę, gdzie chcę i duże takie jakie potrzebuję.

Marijo
07-03-2008, 08:19
w 100% zgadzam sie z "zielonooka". Patrzec, ogladac setki projektow i zawsze z tych ilus tam wyjdzie ten twoj. Ja wybralem projekt gotowy, ktory tak przerobilem, ze finansowo wyszedl mi jak indywidualny.
1. Podobal mi sie wizualnie z zewnatrz.
2.Pasowala mi kubatura, ustawienie wzgledem stron swiata

3.Niestety nie pasowalo mi kompletnie wnetrze. Ale c z tego? Bryla jest OK, a z wnetrzem mozemy robic prawie co chcemy. Tak to poprzerabialem, ze wyszedl moj idealny.
4. Projekt gotowy, nawet jak w moim przypadku - diametralnie zmieniony- to oszczednosc czasu. Ile moga trwac zmiany. Miesiac, dwa? Projekt indywidualny - to na pewno kilka miesiecy.

A wogole to jest to sprawa totalnie indywidualna. Generalnie nie stworzysz projektu indywidualnego, nie przegladajac gotowcow, bo nie bedziesz wiedzial czego oczekujesz.

zatom
07-03-2008, 09:08
Wzielismy indywidualny bo
- malo bylo projektow, ktore na odpowiadly nam pod względem rozkladu pomieszczen
- najwazniejszy powód - mamy dzialke z wjazdem od poludnia, dosc małą (800), koniecznie chcemy miec 2 miejsc. garaz itp.

Essa
07-03-2008, 10:22
Za indywidualnym przemawia jeszcze to, ze zwykle kontakt z archem trwa co najmniej do zakonczenia budowy. My dlugo siedzielismy nad projektem i mielismy porzadnych budowlancow. Ale znajomi, ktorzy nie mieli tyle szczescia, co krok dzwonili do archa - bo pan Zenek na budowie to chce cos zrobic po swojemu, a nie tak jak w projekcie... i jeszcze mowi, ze w projekcie jest zle, a on zrobi dobrze ;)

zakreconaelfa
07-03-2008, 12:23
my upatrzyliśmy sobie domek w gotowych projektach a nasz architekt zrobił/ a raczej wciąż robi :evil: na tej podstawie projekt indywidualny (było baaaaardzo duzo zmian :wink: )
- w sumie z koncepcji domu który miał mieć 165m2 powstanie nasze gniazdko o pow. 185m2 :wink:

Moja znajoma która jest architektem wnętrz twierdzi, że trudniej się buduje z projektem gotowym, no chyba że majstry są myślące :) ponieważ jest w nich wiele niedomówień, w wypadku projektu indywidualnego jest TELEFON DO ARCHITEKTA a on rozwiązuje sporne kwestje :-? raczej :-?

gianti
07-03-2008, 17:00
czepiasz się szczegółów. - akurat to jest mój "amatorski" projekt (to pierwsze zdjęcie) na którym zaznaczyłem okno a nie zaznaczyłem drzwi - na pewno jest to istotne gdzie są drzwi. ale pytam się o całokształt projektu a nie drobiazgi - źle narysowane elementy.

gianti
07-03-2008, 17:00
czepiasz się szczegółów. - akurat to jest mój "amatorski" projekt (to pierwsze zdjęcie) na którym zaznaczyłem okno a nie zaznaczyłem drzwi - na pewno jest to istotne gdzie są drzwi. ale pytam się o całokształt projektu a nie drobiazgi - źle narysowane elementy.

kapi01
08-03-2008, 22:02
Nie ma czegoś takiego jak projekt budowlany bez instalacji. Projekt który służy do uzyskania pozwolenia na budowę zawiera następujące branże i składa się z następujących opracowań:
- projekt zagospodarowania działki
- projekt architektoniczno - budowlany zawierający branżę:
1. architektoniczną
2. konstrukcyjną
3. instalacji wod - kan
4. instalacji ogrzewania
5. instalacji gazowej (jeżeli występuje)
6. instalacji elektrycznej
7. opracowanie drogowe (jeżeli mamy wjazd projektowany)

oraz może dodatkowo zawierać:

- projekt przyłączy wody, kanalizacji, gazu i energii.

W przypadku projektu indywidualnego średniego domku ok. 160 m2 o niezbyt wymyślnej architekturze i rozwiazaniach instalacyjnych - cena wynosi 10.000 - 13.000 netto
W przypadku projektu gotowego cena to 6000 - 8000 netto (bez zmian).
Podane ceny odnoszą się do małopolski - okolic Krakowa.
Nie jest powiedziane że projekt indywidualny jest lepszy od gotowego i vive versa - to zależy po prostu od projektu - są b. dobre proj. gotowe i knoty indywidualne i vice versa. Jeżeli chodzi o wybór to proponuje tak: jeżeli masz działkę na którą pasuje projekt gotowy i jest zgodny z decyzją o warunkach zabudowy lub ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i Twoimi wymogami bierz gotowy - będzie szybciej l\i taniej. Jeżeli planujesz dużo istotnych zmian rób projekt indywidualny - w przypadku zmian istotnych te ceny się wyrównują a możesz dostać projekt gotowy z czerwoną plamą poprawek z którego będzie trudno korzystać na budowie.
Z tym telefonem do architekta to jest duża nieprawda bo albo nie odbiera, albo nie ma czasu, albo prosi o kontakt z konstruktorem i odbija piłeczkę. Jeżeli chodzi o budowę to nie żałujcie kasy na dobrego kierownika, który umie dobrze doradzić, rozwiązać problemy ewentualnie wychwyci i naprawi błędy projektowe.
pozdrawiam - inż. bud. MOIIB

paradox
08-03-2008, 22:21
Kapi01.. mam projekt który można nazwać indywidualnym pisze można bo moim skromnym zdaniem troszeczkę brakuje mu do ideału...cenę którą zapłaciłem za niego (1600zł) jest tak śmieszna ze wystarczy mi taki ideał...oczywiście jest w nim to wszystko o czym pisałeś...bryła budynku bardzo wymyślna..jeżeli chodzi o nieżałowanie kasy to proponuję tę kasę poświęcić na dobra ekipę a nie kierownika budowy...myślę ze inwestycja w dobra ekipę jest strzałem w dziesiątkę...co do odbierania tel.. przez architekta, odbierał moje wszystkie telefony i na każde zawołanie był na budowie...(oczywiście muszę wspomnieć ze mój architekt jest jednocześnie kierownikiem budowy..



pozdrawiam
Paradox

kapi01
08-03-2008, 22:32
mój architekt jest jednocześnie kierownikiem budowy..

i tu tkwi całe sedno - odnośnie ekpiy masz rację - warto w nią zainwestować również ...

pozdrówka

Essa
09-03-2008, 08:17
Z tym telefonem do architekta to jest duża nieprawda bo albo nie odbiera, albo nie ma czasu, albo prosi o kontakt z konstruktorem i odbija piłeczkę. Jeżeli chodzi o budowę to nie żałujcie kasy na dobrego kierownika, który umie dobrze doradzić, rozwiązać problemy ewentualnie wychwyci i naprawi błędy projektowe.
pozdrawiam - inż. bud. MOIIB
Nasz architekt byl z polecenia, ale poznalismy go wlasnie przy projektowaniu. Byl na dzialce przed rozpoczeciem projektowania, w trakcie budowy przyjechal z konstrukrtorem popatrzec - przy okazji zatwierdzili zmiane w wiezbie dachowej. Nie jest kierownikiem budowy, ale kontakt mamy do dzis. Wymieniamy maile nie tylko o sprawach budowlanych. I nasz architekt na pewno bedzie zaproszony z rodzina na parapetowke.
Takie generalizowanie jak kapi01 jest po prostu glupie.

kapi01
09-03-2008, 09:17
miałeś szczęście i tyle - ale na budowie należy pamiętać o kier. bud. to podstawa

aemstuz
20-03-2008, 22:11
Ile kosztował was projekt indywidualny? Od czego jego cena jest uzależniona?
Mieliście konkretne oczekiwania? Dlaczego się zdecydowaliście?
Jakie są wady takiego rozwiązania?

aemstuz
20-03-2008, 22:11
Ile kosztował was projekt indywidualny? Od czego jego cena jest uzależniona?
Mieliście konkretne oczekiwania? Dlaczego się zdecydowaliście?
Jakie są wady takiego rozwiązania?

bobvilla
21-03-2008, 08:55
Od powierzchni domu, zakresu projektu (np. projekt wnętrz, ogrodu, projekt wykonawczy, uzgodnienia), stopnia kłopotliwości inwestora.
Problemem może być droga uzgadniania z architektem twoich założeń. Może chcieć ci wcisnąć swój koncept , skasowac cię i do widzenia.
Na śąsku kosztuje 4-8 tyś.

bobvilla
21-03-2008, 08:55
Od powierzchni domu, zakresu projektu (np. projekt wnętrz, ogrodu, projekt wykonawczy, uzgodnienia), stopnia kłopotliwości inwestora.
Problemem może być droga uzgadniania z architektem twoich założeń. Może chcieć ci wcisnąć swój koncept , skasowac cię i do widzenia.
Na śąsku kosztuje 4-8 tyś.

minkapinka
21-03-2008, 11:07
dostaniemy jeszcze jedną koncepcje łazienek :D

minkapinka
21-03-2008, 11:07
dostaniemy jeszcze jedną koncepcje łazienek :D

renjul
21-03-2008, 15:10
Cena zależy przede wszystkim od tego gdzie mieszkasz, a w drugiej kolejności od wielkości domu i stopnia skomplikowania projektu. U mnie kosztuje 9-20 tys. Będę mieć za 9 kpln. Zdecydowałam się, bo muszę mieć spadzisty dach i piwnicę, a takich projektów jest bardzo niewiele i albo były za małe (domki), albo brzydkie. Poza tym miałabym problem z adaptacja gotowego projektu - brak chętnych do podjęcia się takiego zadania. Zalety: jeśli trafisz na odpowiedniego architekta to bedziesz mieć projekt dokładnie taki jak chcesz. Niewątpliwym minusem takiego przedsięwzięcia jest cena i czas. Spotkałam się ze stwierdzeniem, że 3 miesiące to tryb ekspresowy, a pół roku to norma. Mój "rysuje się" od miesiąca i dopiero architektoniczny jest jako tako gotowy, a jeszcze wszystkie branżówki.... Tyle chociaż, że jest taki jak chciałam - bardzo mi się podoba :-)

renjul
21-03-2008, 15:10
Cena zależy przede wszystkim od tego gdzie mieszkasz, a w drugiej kolejności od wielkości domu i stopnia skomplikowania projektu. U mnie kosztuje 9-20 tys. Będę mieć za 9 kpln. Zdecydowałam się, bo muszę mieć spadzisty dach i piwnicę, a takich projektów jest bardzo niewiele i albo były za małe (domki), albo brzydkie. Poza tym miałabym problem z adaptacja gotowego projektu - brak chętnych do podjęcia się takiego zadania. Zalety: jeśli trafisz na odpowiedniego architekta to bedziesz mieć projekt dokładnie taki jak chcesz. Niewątpliwym minusem takiego przedsięwzięcia jest cena i czas. Spotkałam się ze stwierdzeniem, że 3 miesiące to tryb ekspresowy, a pół roku to norma. Mój "rysuje się" od miesiąca i dopiero architektoniczny jest jako tako gotowy, a jeszcze wszystkie branżówki.... Tyle chociaż, że jest taki jak chciałam - bardzo mi się podoba :-)

robert skitek
21-03-2008, 16:13
http://forum.muratordom.pl/projekt-indywidualny-czy-gotowy,t37532.htm

pozdrawiam

robert skitek
21-03-2008, 16:13
http://forum.muratordom.pl/projekt-indywidualny-czy-gotowy,t37532.htm

pozdrawiam

marekmarian
26-03-2008, 22:42
to i ja się przyłączę :) poszukuję architekta do adaptacji zastanego budynku do przygotowanego już w dużej częsci (koncepcyjnie) projektu. Jeśli ktoś zna kogoś takiego z okolic Krakowa albo z Podkarpacia, Bieszczadów, Beskidów... proszę o namiary...

marekmarian
26-03-2008, 22:42
to i ja się przyłączę :) poszukuję architekta do adaptacji zastanego budynku do przygotowanego już w dużej częsci (koncepcyjnie) projektu. Jeśli ktoś zna kogoś takiego z okolic Krakowa albo z Podkarpacia, Bieszczadów, Beskidów... proszę o namiary...

izabela.16
27-03-2008, 05:57
my za projekt indywidualny zalatwienie wszystkich formalnosci i rachunki zwiazane z tym ok 4tys.dom 130m2 ,garaz ze stryszkiem.wiec patrzac na wasze ceny to kosmicznie malo.

izabela.16
27-03-2008, 05:57
my za projekt indywidualny zalatwienie wszystkich formalnosci i rachunki zwiazane z tym ok 4tys.dom 130m2 ,garaz ze stryszkiem.wiec patrzac na wasze ceny to kosmicznie malo.

antonof
27-03-2008, 09:01
Witam!

Ja za mój projekt indywidualny zapłaciłem dokładnie 3200zł - maj 2006r. W tej cenie było również prowadzenie księgi budowy i tzw. nadzór aż do chwili odbioru. Projekt zawierał mapy, instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i oczywiście projekt budowlany oraz wszystkie pozostałe pozwolenia.
Wszystkie rzuty, przekroje i rozmieszczenie pomieszczeń itp. wykonałem sam.
Zanim projekt trafił w ręce osoby uprawnionej - mogłem z rodzinką odbyć wirtualny spacer po naszym domu 3d.
Potrzebna była mi osoba z uprawnieniami do postawienia tzw. pieczątki i formalnego zalegalizowania projektu.
Dom odebrałem w lutym tego roku a faktycznie mieszkaliśmy już od września ubiegłego roku. Jak na razie nic bym nie zmieniał - wszystko jest tam gdzie powinno być.
Dom zacząłem projektować dużo wcześniej i końcowy efekt to niemal 1.5 roku dodatkowej pracy, przeglądania setek katalogów, uzgodnień z żoną i dziećmi no i oczywiście czytania forum muratora. Jestem super zadowolony.

Dodam, że wjazd na działkę mam od południowej strony, a takich projektów, w których wejście do domu, wjazd do garażu, oraz salon usytuowanych od frontu (południa) jest niewiele, a dodać do tego jeszcze prostą bryłę i nieskomlikowany dach to już wcale.

pozdr.

antonof
27-03-2008, 09:01
Witam!

Ja za mój projekt indywidualny zapłaciłem dokładnie 3200zł - maj 2006r. W tej cenie było również prowadzenie księgi budowy i tzw. nadzór aż do chwili odbioru. Projekt zawierał mapy, instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i oczywiście projekt budowlany oraz wszystkie pozostałe pozwolenia.
Wszystkie rzuty, przekroje i rozmieszczenie pomieszczeń itp. wykonałem sam.
Zanim projekt trafił w ręce osoby uprawnionej - mogłem z rodzinką odbyć wirtualny spacer po naszym domu 3d.
Potrzebna była mi osoba z uprawnieniami do postawienia tzw. pieczątki i formalnego zalegalizowania projektu.
Dom odebrałem w lutym tego roku a faktycznie mieszkaliśmy już od września ubiegłego roku. Jak na razie nic bym nie zmieniał - wszystko jest tam gdzie powinno być.
Dom zacząłem projektować dużo wcześniej i końcowy efekt to niemal 1.5 roku dodatkowej pracy, przeglądania setek katalogów, uzgodnień z żoną i dziećmi no i oczywiście czytania forum muratora. Jestem super zadowolony.

Dodam, że wjazd na działkę mam od południowej strony, a takich projektów, w których wejście do domu, wjazd do garażu, oraz salon usytuowanych od frontu (południa) jest niewiele, a dodać do tego jeszcze prostą bryłę i nieskomlikowany dach to już wcale.

pozdr.

dekar
27-03-2008, 17:10
Ja za swój projekt indywidualny (budowlany) zapłaciłem 5.000 zł

Na początku byłem sceptycznie nastawiony do płacenia większej kasy, ale zrobiłem sobie porównanie z którego wynikło, że tak naprawdę niewiele dopłacam (liczyłem projekt gotowy w granicach 2.000 zł + 1.500 - 2.000 adaptacja i przeróbki).

Plusy jakie wg. mnie ma wybrane przeze mnie rozwiązanie:

- Po pierwsze mam projekt który uwzględnia nie tylko moją wizję, ale dodatkowo oszczędza materiał i nie zawiera kosztownych rozwiązań konstrukcyjnych. Architekt "przyciął" moje i żony co bardziej kosztotwórcze zapędy i zaproponował tańsze rozwiązania.
- Po drugie architekt "opiekuje" się naszym wnioskiem do momentu uzyskania pozwolenia na budowę, mnie po prostu nic nie interesuje, on wszystko załatwia w urzędach, a ponieważ ostatnią ratę płacę po uzyskaniu pozwolenia, więc mu zależy, aby to szybko nastąpiło :D
- Po trzecie mam uzgodniony z nim nadzór wykonawczy na budowie. W razie koniecznosci (projekt jest budowlany, więc może zdarzyć się sytuacja, że ekipa nie będzie wiedziała jak coś zrobić) jest pod telefonem lub przyjeżdża na budowę (temat przećwiczony u znajomego).

Nie wspominam o takich pierdułkach jak dodatkowy ezgemplarz projektu, dodatkowe rzuty i przekroje, wizualizacje w różnych ujęciach i kompozycjach itp.

Jak na razie jestem mega zadowolony i nie żałuję wydanych pieniędzy. :D

Dopisuję bo zapomniałem podać w oryginalnej wersji:
Cena z listopada 2007
Domek o mało skomplikowanej bryle, dach dwuspadowy, powierzchnia 136 m2 użytk. + garaż + kotłownia

dekar
27-03-2008, 17:10
Ja za swój projekt indywidualny (budowlany) zapłaciłem 5.000 zł

Na początku byłem sceptycznie nastawiony do płacenia większej kasy, ale zrobiłem sobie porównanie z którego wynikło, że tak naprawdę niewiele dopłacam (liczyłem projekt gotowy w granicach 2.000 zł + 1.500 - 2.000 adaptacja i przeróbki).

Plusy jakie wg. mnie ma wybrane przeze mnie rozwiązanie:

- Po pierwsze mam projekt który uwzględnia nie tylko moją wizję, ale dodatkowo oszczędza materiał i nie zawiera kosztownych rozwiązań konstrukcyjnych. Architekt "przyciął" moje i żony co bardziej kosztotwórcze zapędy i zaproponował tańsze rozwiązania.
- Po drugie architekt "opiekuje" się naszym wnioskiem do momentu uzyskania pozwolenia na budowę, mnie po prostu nic nie interesuje, on wszystko załatwia w urzędach, a ponieważ ostatnią ratę płacę po uzyskaniu pozwolenia, więc mu zależy, aby to szybko nastąpiło :D
- Po trzecie mam uzgodniony z nim nadzór wykonawczy na budowie. W razie koniecznosci (projekt jest budowlany, więc może zdarzyć się sytuacja, że ekipa nie będzie wiedziała jak coś zrobić) jest pod telefonem lub przyjeżdża na budowę (temat przećwiczony u znajomego).

Nie wspominam o takich pierdułkach jak dodatkowy ezgemplarz projektu, dodatkowe rzuty i przekroje, wizualizacje w różnych ujęciach i kompozycjach itp.

Jak na razie jestem mega zadowolony i nie żałuję wydanych pieniędzy. :D

Dopisuję bo zapomniałem podać w oryginalnej wersji:
Cena z listopada 2007
Domek o mało skomplikowanej bryle, dach dwuspadowy, powierzchnia 136 m2 użytk. + garaż + kotłownia

kapi01
27-03-2008, 18:50
to masz rzeczywiście projekt za darmo. albo maly domek ALBO architekt czasowy

kapi01
27-03-2008, 18:50
to masz rzeczywiście projekt za darmo. albo maly domek ALBO architekt czasowy

franzkru
27-03-2008, 22:23
Mi wyszło za projekt indywidualny ~8tys zł. Przy czym było w tej cenie wszystko co sie dzieje na działce. Czyli wszystkie media, projekt zbiornika na nieczystości itd.
Cena z przed miesiąca :)

franzkru
27-03-2008, 22:23
Mi wyszło za projekt indywidualny ~8tys zł. Przy czym było w tej cenie wszystko co sie dzieje na działce. Czyli wszystkie media, projekt zbiornika na nieczystości itd.
Cena z przed miesiąca :)

minkapinka
03-04-2008, 09:06
dostalismy nową wersję duzej łazienki, chyba ostatnią, moim zdaniem wszystko gra. Wanna jak chciałam pod oknem, duża kabina prysznicowa - 120 cm. Zastanawiam sie, czy 1,8 m na 2 umywalki wystarczy?
Łazienka dla dzieci tez została przerobiona, nie jest ideałem, ale wszystko się zmieściło.

http://images28.fotosik.pl/188/fd0076b78f6a33dd.jpg (www.fotosik.pl)

minkapinka
03-04-2008, 09:06
dostalismy nową wersję duzej łazienki, chyba ostatnią, moim zdaniem wszystko gra. Wanna jak chciałam pod oknem, duża kabina prysznicowa - 120 cm. Zastanawiam sie, czy 1,8 m na 2 umywalki wystarczy?
Łazienka dla dzieci tez została przerobiona, nie jest ideałem, ale wszystko się zmieściło.

http://images28.fotosik.pl/188/fd0076b78f6a33dd.jpg (www.fotosik.pl)

glowac
05-04-2008, 21:42
i co wszystko gra w tej wersji?

glowac
05-04-2008, 21:42
i co wszystko gra w tej wersji?

waflos
09-04-2008, 00:05
Aktualnie się zastanawiam nad zleceniem projektu indywidualnego. Znalazłem projekt ale i tak trzeba go przeprojektować (projekt Tyberiusz 2) powód: zbyt strome schody, wydłużenie garażu o 1m z przodu i z tyłu by stworzyć pomieszczenie na narzędzia ogrodowe, i małe zmiany w środku.
Projektant oszacował zmiany na 1500zł. Zaproponował ze zrobi całkowity projekt za 8000 włącznie z planem zagospodarowania działki i przyłączami. Powiedział również że uwzględni zmiany w technologi budynku na tańszą a mianowicie:
- działka jest piaszczysta więc zaprojektuje węższe fundamenty (będą wg. niego o 30% tańsze)
- zamiast stropu gęstożebrowego Terriwa - strop monolityczny (bedzie taniej o 40%)
- ściany zamiast silki gazobeton (taniej 0 50%)
- zmiana konstrukcji więzby dachowej pod lżejszą przecież blachodachówkę ( taniej o 30%)

Wybór projektu indywidualnego uzasadnił nam tym iz projekty gotowe są uniwersalne bez względu gdzie stanie dom, czy nad morzem czy w górach - co za tym idzie muszą miec solidną (tym samym przedrożoną)konstrukcję.

Co o tym sądzicie? Czy spotkaliście sie z podobnymi opiniami?

Jesli faktycznie można by tyle zaoszczędzić to chyba warto wydać te 8000 na projekt? - pomijam juz fakt ze bedzie dostosowany do indywidualnych potrzeb.

z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

waflos
09-04-2008, 00:05
Aktualnie się zastanawiam nad zleceniem projektu indywidualnego. Znalazłem projekt ale i tak trzeba go przeprojektować (projekt Tyberiusz 2) powód: zbyt strome schody, wydłużenie garażu o 1m z przodu i z tyłu by stworzyć pomieszczenie na narzędzia ogrodowe, i małe zmiany w środku.
Projektant oszacował zmiany na 1500zł. Zaproponował ze zrobi całkowity projekt za 8000 włącznie z planem zagospodarowania działki i przyłączami. Powiedział również że uwzględni zmiany w technologi budynku na tańszą a mianowicie:
- działka jest piaszczysta więc zaprojektuje węższe fundamenty (będą wg. niego o 30% tańsze)
- zamiast stropu gęstożebrowego Terriwa - strop monolityczny (bedzie taniej o 40%)
- ściany zamiast silki gazobeton (taniej 0 50%)
- zmiana konstrukcji więzby dachowej pod lżejszą przecież blachodachówkę ( taniej o 30%)

Wybór projektu indywidualnego uzasadnił nam tym iz projekty gotowe są uniwersalne bez względu gdzie stanie dom, czy nad morzem czy w górach - co za tym idzie muszą miec solidną (tym samym przedrożoną)konstrukcję.

Co o tym sądzicie? Czy spotkaliście sie z podobnymi opiniami?

Jesli faktycznie można by tyle zaoszczędzić to chyba warto wydać te 8000 na projekt? - pomijam juz fakt ze bedzie dostosowany do indywidualnych potrzeb.

z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

minkapinka
09-04-2008, 10:43
Ufffff, zatwierdzamy koncepcję wnętrz :) Teraz jeszcze okna...

minkapinka
09-04-2008, 10:43
Ufffff, zatwierdzamy koncepcję wnętrz :) Teraz jeszcze okna...

arktyk
09-04-2008, 12:31
Czy gazobeton jest tańszy od silki o 40 procent.. Przecież mozna dać zamiast silki xelli polski odpowiednik. Czy przeprojektowanie więźby pod blachodachówkę to duży bonus... Wątpie. Kwota 8000 jest już bardzo duża, ja bym się zastanowił jednak nad projektem gotowym.

Pozdrawiam,

arktyk
09-04-2008, 12:31
Czy gazobeton jest tańszy od silki o 40 procent.. Przecież mozna dać zamiast silki xelli polski odpowiednik. Czy przeprojektowanie więźby pod blachodachówkę to duży bonus... Wątpie. Kwota 8000 jest już bardzo duża, ja bym się zastanowił jednak nad projektem gotowym.

Pozdrawiam,

dakota
09-04-2008, 12:57
Chciałam strop monolityczny, konstruktor zaproponował mi terrivę z uwagi na to, że przy danej rozpiętości nie wyniósł by mnie mniej (gruby wychodził) a tak samo albo więcej, a robocizna droższa. Wszyscy wykonawcy, z którymi dotąd rozmawiałam i tak wolą układać terrivę, za monolit wzięliby więcej i robiliby go dłużej. Projekt mam indywidualny.
W różnicę 40% szczerze wątpię. A zamienić silkę na gazobeton można przecież w każdym gotowcu.
Trochę zapewne przy dobrym zaprojektowaniu można zaoszczędzić (albo i nie, zależy jaki gotowiec), ale bardziej "opłacalności" indywidualnego upatrywałabym gdzie indziej - w lepszym dopasowaniu rozplanowania domu do potrzeb.

dakota
09-04-2008, 12:57
Chciałam strop monolityczny, konstruktor zaproponował mi terrivę z uwagi na to, że przy danej rozpiętości nie wyniósł by mnie mniej (gruby wychodził) a tak samo albo więcej, a robocizna droższa. Wszyscy wykonawcy, z którymi dotąd rozmawiałam i tak wolą układać terrivę, za monolit wzięliby więcej i robiliby go dłużej. Projekt mam indywidualny.
W różnicę 40% szczerze wątpię. A zamienić silkę na gazobeton można przecież w każdym gotowcu.
Trochę zapewne przy dobrym zaprojektowaniu można zaoszczędzić (albo i nie, zależy jaki gotowiec), ale bardziej "opłacalności" indywidualnego upatrywałabym gdzie indziej - w lepszym dopasowaniu rozplanowania domu do potrzeb.

aniutaJ
09-05-2008, 11:46
Witam,
Planujemy budowe domu parterowego, dwurodzinnego, powierzchnia ok 140 dla nas + 40-50m dla mamy. Poniewaz takich projektow gotowych wlasciwie nie ma, zdecydowalismy sie na projekt indywidualny.
Mamy w tej chwilii 2 pomysly na rozplanowanie domu. W sumie oba nam sie podobaja, ale jakos trudno nam sie zdecydowac, ktora wersje wybrac. Moze bedziecie mogli nam pomoc?
Zalozenia dodatkowe dla domu byly takie:
- 2 osobne wejscia do domu, z wewnetrznym przejsciem np przez pomieszczenie gospodarcze
- w czesci dla nas: 3 pokoje sypialne, lazienka, wc, garderoba, duze pom . gospod., kuchnia polaczona z jadalnia, pokoj dzienny. Zalezy nam zeby czesc jadalniana skupiala zycie rodzinne (chyba lepiej to wyszlo w wersji1 projektu).
- taras czesciowo zadaszony, wyjscie na taras z jadalni lub kuchni i pokoju dziennego
- dzialka z wejsciem od poludnia

Oto wersja 1:

rzut:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=03070161883a87c8]http://images31.fotosik.pl/246/03070161883a87c8m.jpg

elewacja:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ff5473f8304d3b34]http://images27.fotosik.pl/209/ff5473f8304d3b34m.jpg

W tej wersji bardzo podoba nam sie czesc dzienna, oraz to ze jest ona widoczna z wejscia. Tak jakby zaprasza od razu do srodka. niestety projekt ten ma dosc skomplikowany dach, obawiamy sie ze moze byc to kosztowne.

I wersja 2:

rzut:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=466e6d5bd750793f]http://images27.fotosik.pl/209/466e6d5bd750793fm.jpg

elewacje:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=34f6f01796779eea]http://images34.fotosik.pl/246/34f6f01796779eeam.jpg

Ta opcja ma mniej skomplikowany dach, chyba lepiej rozplanowana czesc nocna. Mniej nam sie podoba ze z wejscia nie widac czesci dziennej, trzeba do niej przejsc korytarzem.

Co sadzicie o tych projektach? Ktory z nich wg was bylby fajniejszy i wygodniejszy do mieszkania? Chodzi nam o to zeby nasz dom byl taki rodzinny i zachecal do wspolnego spedzania czasu.

Bede wdzieczna za wasze uwagi i komentarze.

ania

aniutaJ
09-05-2008, 11:46
Witam,
Planujemy budowe domu parterowego, dwurodzinnego, powierzchnia ok 140 dla nas + 40-50m dla mamy. Poniewaz takich projektow gotowych wlasciwie nie ma, zdecydowalismy sie na projekt indywidualny.
Mamy w tej chwilii 2 pomysly na rozplanowanie domu. W sumie oba nam sie podobaja, ale jakos trudno nam sie zdecydowac, ktora wersje wybrac. Moze bedziecie mogli nam pomoc?
Zalozenia dodatkowe dla domu byly takie:
- 2 osobne wejscia do domu, z wewnetrznym przejsciem np przez pomieszczenie gospodarcze
- w czesci dla nas: 3 pokoje sypialne, lazienka, wc, garderoba, duze pom . gospod., kuchnia polaczona z jadalnia, pokoj dzienny. Zalezy nam zeby czesc jadalniana skupiala zycie rodzinne (chyba lepiej to wyszlo w wersji1 projektu).
- taras czesciowo zadaszony, wyjscie na taras z jadalni lub kuchni i pokoju dziennego
- dzialka z wejsciem od poludnia

Oto wersja 1:

rzut:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=03070161883a87c8]http://images31.fotosik.pl/246/03070161883a87c8m.jpg

elewacja:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ff5473f8304d3b34]http://images27.fotosik.pl/209/ff5473f8304d3b34m.jpg

W tej wersji bardzo podoba nam sie czesc dzienna, oraz to ze jest ona widoczna z wejscia. Tak jakby zaprasza od razu do srodka. niestety projekt ten ma dosc skomplikowany dach, obawiamy sie ze moze byc to kosztowne.

I wersja 2:

rzut:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=466e6d5bd750793f]http://images27.fotosik.pl/209/466e6d5bd750793fm.jpg

elewacje:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=34f6f01796779eea]http://images34.fotosik.pl/246/34f6f01796779eeam.jpg

Ta opcja ma mniej skomplikowany dach, chyba lepiej rozplanowana czesc nocna. Mniej nam sie podoba ze z wejscia nie widac czesci dziennej, trzeba do niej przejsc korytarzem.

Co sadzicie o tych projektach? Ktory z nich wg was bylby fajniejszy i wygodniejszy do mieszkania? Chodzi nam o to zeby nasz dom byl taki rodzinny i zachecal do wspolnego spedzania czasu.

Bede wdzieczna za wasze uwagi i komentarze.

ania

aniutaJ
09-05-2008, 11:51
Niestety miniaturki sie nie otwieraja, moze teraz sie uda.

Wersja 1:

http://images27.fotosik.pl/209/ff5473f8304d3b34m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ff5473f8304d3b34)

http://images31.fotosik.pl/246/03070161883a87c8m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=03070161883a87c8)

Wersja 2:

http://images34.fotosik.pl/246/34f6f01796779eeam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=34f6f01796779eea)

http://images27.fotosik.pl/209/466e6d5bd750793fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=466e6d5bd750793f)

Ania

aniutaJ
09-05-2008, 11:51
Niestety miniaturki sie nie otwieraja, moze teraz sie uda.

Wersja 1:

http://images27.fotosik.pl/209/ff5473f8304d3b34m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ff5473f8304d3b34)

http://images31.fotosik.pl/246/03070161883a87c8m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=03070161883a87c8)

Wersja 2:

http://images34.fotosik.pl/246/34f6f01796779eeam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=34f6f01796779eea)

http://images27.fotosik.pl/209/466e6d5bd750793fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=466e6d5bd750793f)

Ania

Wenge72
09-05-2008, 13:18
Trochę dziwne że budujesz taki duży dom bez garażu.
Szybko okaże się że bardzo go brakuje.

Ogólna uwaga do pojektów: podoba mi się gust architekta co do elewacji wypełnienie przestrzeni między oknami wiązr na elewacji, kopertowe dachy o małym nachyleniu, takie bardzo Lloyd'owskie czyli wzorowane na naprawdę dobrej architekturze

W środku jest niestety gorzej. Jezeli dom ma być rodzinny to wyjście z częsci "seniorskiej powinno być na salon albo na hol prowadzący wprost do salonu.

Myślę że lepiej jest przemysleć czy nie zrobić jednego wejścia ze wspólnego wiatrołapu do obu częsci domu. W końcu możesz mieć we wiatrołapie drzwi antywłamaniowe wewnętrzne drugie tak jak na klatce schodowej i od razu odpada problem przejscia pomiędzy częściami domu

Proj 1: uważam za gorszy. Jeżeli działka jest z wejściem od południa a nie od południowego wschodu to połozenie kuchni jest mało korzystne będzie w niej za ciepło zwłaszcza ze dom parterowy więc efekt kominowy będzie mniejszy.
Ogólnie jadalnia powinna być na południowo zachodnim rogu albo tak jak jest
a kuchnia od ogrodu, zwałszcza że jest otwarta

2 łazienki tak blisko siebie po co? ogólnie salon nie najlepiej pomyślany. Powinno się tak siedzieć na kanapie żeby przynajmniej z boku było okno ogrodowe a nie tyłem do ogrodu. amiast ciągnąć długi i wąski korytarz 125cm to jest naprawdę wąsko) przez pół domu lepiej zrobić w miejscu kominka wejscie do sypialni rodziców a z niej dostęp do większej gardzeroby i ew łazienki rodziców. Kominek przerzucić na ściankę pomiędzy jadalnią a salonem i odwrócic ten narożnik

W części "seniorskiej" za duża kuchnia za mała łazienka. Starsza osoba będzie mniej gotowała ale za to może mieć problemy w tak małej łazience zeby się poruszać. Łazienki i kotłownia powinne być blisko siebie - mniej rur mniejsze straty ciepła na rurach. Brak info na temat ogrzewania i przygotowania CWU



Proj 2 ma jeden pokój mniej. Bardziej mi się podobna ale też jest jakiś taki pokręcony. Nie podoba mi się WC przy salonie. Masz gości w salonie a ktoś idzie do WC i wszyscy słyszą jak spuszcza wodę. Uwagi o długości rur jw

Wenge72
09-05-2008, 13:18
Trochę dziwne że budujesz taki duży dom bez garażu.
Szybko okaże się że bardzo go brakuje.

Ogólna uwaga do pojektów: podoba mi się gust architekta co do elewacji wypełnienie przestrzeni między oknami wiązr na elewacji, kopertowe dachy o małym nachyleniu, takie bardzo Lloyd'owskie czyli wzorowane na naprawdę dobrej architekturze

W środku jest niestety gorzej. Jezeli dom ma być rodzinny to wyjście z częsci "seniorskiej powinno być na salon albo na hol prowadzący wprost do salonu.

Myślę że lepiej jest przemysleć czy nie zrobić jednego wejścia ze wspólnego wiatrołapu do obu częsci domu. W końcu możesz mieć we wiatrołapie drzwi antywłamaniowe wewnętrzne drugie tak jak na klatce schodowej i od razu odpada problem przejscia pomiędzy częściami domu

Proj 1: uważam za gorszy. Jeżeli działka jest z wejściem od południa a nie od południowego wschodu to połozenie kuchni jest mało korzystne będzie w niej za ciepło zwłaszcza ze dom parterowy więc efekt kominowy będzie mniejszy.
Ogólnie jadalnia powinna być na południowo zachodnim rogu albo tak jak jest
a kuchnia od ogrodu, zwałszcza że jest otwarta

2 łazienki tak blisko siebie po co? ogólnie salon nie najlepiej pomyślany. Powinno się tak siedzieć na kanapie żeby przynajmniej z boku było okno ogrodowe a nie tyłem do ogrodu. amiast ciągnąć długi i wąski korytarz 125cm to jest naprawdę wąsko) przez pół domu lepiej zrobić w miejscu kominka wejscie do sypialni rodziców a z niej dostęp do większej gardzeroby i ew łazienki rodziców. Kominek przerzucić na ściankę pomiędzy jadalnią a salonem i odwrócic ten narożnik

W części "seniorskiej" za duża kuchnia za mała łazienka. Starsza osoba będzie mniej gotowała ale za to może mieć problemy w tak małej łazience zeby się poruszać. Łazienki i kotłownia powinne być blisko siebie - mniej rur mniejsze straty ciepła na rurach. Brak info na temat ogrzewania i przygotowania CWU



Proj 2 ma jeden pokój mniej. Bardziej mi się podobna ale też jest jakiś taki pokręcony. Nie podoba mi się WC przy salonie. Masz gości w salonie a ktoś idzie do WC i wszyscy słyszą jak spuszcza wodę. Uwagi o długości rur jw

aniutaJ
09-05-2008, 15:05
Wenge72 - dziekuje za twoje uwagi.
Do niektorych z nich moze od razu sie odniose, zeby doprecyzowac wam nasze zalozenia:
- garaz - bedzie wolnostojacy na 2 samochody. Takie rozwiazanie bardziej nam pasuje.
- 1 wejscie do domu - takie rozwiazanie nam sie nie podoba poniewaz chcemy zeby to byly 2 w miare niezalezne mieszkania. A to dla nas oznacza osobne wejscia, osobne kuchnie, lazienki itp. Czesc gospodarcza jest wspolna -bedzie 1 piec gazowy do ogrzewania i cieplej wody.
- przejscie wewnetrzne miedzy 2 mieszkaniami - nam pasuje przez czesc gospodarcza, nie musi wychodzic wprost na salon.
- kuchnie chcielismy miec przy wejsciu (u nas strona poludniowa). Bardziej nam sie tak podoba niz umiejscowienie jej od strony polnocnej czyli u nas w glebi domu.
- czesc seniorska - w obu projektach kuchnia na pewno bylaby do zmniejszenia i raczej zamieniona na aneks w pokoju dziennym. W wersji 1 cala czesc seniorska jest do pomniejszenia bo 60m to troche dla nas za duzo.


Ania

aniutaJ
09-05-2008, 15:05
Wenge72 - dziekuje za twoje uwagi.
Do niektorych z nich moze od razu sie odniose, zeby doprecyzowac wam nasze zalozenia:
- garaz - bedzie wolnostojacy na 2 samochody. Takie rozwiazanie bardziej nam pasuje.
- 1 wejscie do domu - takie rozwiazanie nam sie nie podoba poniewaz chcemy zeby to byly 2 w miare niezalezne mieszkania. A to dla nas oznacza osobne wejscia, osobne kuchnie, lazienki itp. Czesc gospodarcza jest wspolna -bedzie 1 piec gazowy do ogrzewania i cieplej wody.
- przejscie wewnetrzne miedzy 2 mieszkaniami - nam pasuje przez czesc gospodarcza, nie musi wychodzic wprost na salon.
- kuchnie chcielismy miec przy wejsciu (u nas strona poludniowa). Bardziej nam sie tak podoba niz umiejscowienie jej od strony polnocnej czyli u nas w glebi domu.
- czesc seniorska - w obu projektach kuchnia na pewno bylaby do zmniejszenia i raczej zamieniona na aneks w pokoju dziennym. W wersji 1 cala czesc seniorska jest do pomniejszenia bo 60m to troche dla nas za duzo.


Ania

aniutaJ
13-05-2008, 20:57
Wita,
Ponawiam moje zapytanie. Bede wdzieczna za komentarze do tych projektow.
Ania

aniutaJ
13-05-2008, 20:57
Wita,
Ponawiam moje zapytanie. Bede wdzieczna za komentarze do tych projektow.
Ania

ep78
12-06-2008, 15:24
Witam.
Proszę o opinie naszego projektu :) projekt indywidualny spędza mi sen z powiek.dom parterowy

piszcie co byście zmienili czy widzicie jakieś plusy , minusy...

http://images24.fotosik.pl/229/d2ef1be98c246350.jpg

ep78
12-06-2008, 15:24
Witam.
Proszę o opinie naszego projektu :) projekt indywidualny spędza mi sen z powiek.dom parterowy

piszcie co byście zmienili czy widzicie jakieś plusy , minusy...

http://images24.fotosik.pl/229/d2ef1be98c246350.jpg

minkapinka
12-06-2008, 15:34
mało widac

minkapinka
12-06-2008, 15:34
mało widac

ep78
12-06-2008, 15:46
a teraz ..



jestem nowa :oops:


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7695fc5abeaec6bf.html

ep78
12-06-2008, 15:46
a teraz ..



jestem nowa :oops:


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7695fc5abeaec6bf.html

Trociu
12-06-2008, 15:55
Żeby zaprosić gości do salonu muszą oni przejść przez całą część mieszkalną dość długim korytażem uwarzając jednocześnie, aby nie dostać drzwiami z WC lub pokoju.

Brakuje mi spiżarni przy kuchni.

Dla jak dużej rodziny ma to być dom - bo jak 2+2 to brakuje mi gabinetu.

Gdzie jest garderoba vel. graciarnia?

Może jakiś garaż w bryle by się przydał

Trociu
12-06-2008, 15:55
Żeby zaprosić gości do salonu muszą oni przejść przez całą część mieszkalną dość długim korytażem uwarzając jednocześnie, aby nie dostać drzwiami z WC lub pokoju.

Brakuje mi spiżarni przy kuchni.

Dla jak dużej rodziny ma to być dom - bo jak 2+2 to brakuje mi gabinetu.

Gdzie jest garderoba vel. graciarnia?

Może jakiś garaż w bryle by się przydał

ep78
12-06-2008, 17:25
Żeby zaprosić gości do salonu muszą oni przejść przez całą część mieszkalną dość długim korytażem uwarzając jednocześnie, aby nie dostać drzwiami z WC lub pokoju.

Brakuje mi spiżarni przy kuchni.

Dla jak dużej rodziny ma to być dom - bo jak 2+2 to brakuje mi gabinetu.

Gdzie jest garderoba vel. graciarnia?

Może jakiś garaż w bryle by się przydał


Rodzinka rozwojowa docelowo 2+2

korytarz 4,5m długi
a garaż hmmmm sami nie wiemy co zrobić :-?

ep78
12-06-2008, 17:25
Żeby zaprosić gości do salonu muszą oni przejść przez całą część mieszkalną dość długim korytażem uwarzając jednocześnie, aby nie dostać drzwiami z WC lub pokoju.

Brakuje mi spiżarni przy kuchni.

Dla jak dużej rodziny ma to być dom - bo jak 2+2 to brakuje mi gabinetu.

Gdzie jest garderoba vel. graciarnia?

Może jakiś garaż w bryle by się przydał


Rodzinka rozwojowa docelowo 2+2

korytarz 4,5m długi
a garaż hmmmm sami nie wiemy co zrobić :-?

ewazych
28-07-2008, 22:14
Dzwoniłam pytałam, ceny hmm,...
nie wygląda to ciekawie o co chodzi dlaczego tak drogo za projekt indywidualny domu z bala i co śmieszniejsze do powierzchni 120m2 kosztuje 23 tys. Tak więc Zaczęłam się zastanwaiać i mam tu do was pytanie czy jeśli masz projekt gotowy np ten ktory mi sie podoba L-88 z pracowni Iwanek jest mozliwość całkowitej zmiany ścianek działowych i rozkładu pomieszczeń podczas adaptacji? czy taniej wyjdzie jednak zakupienie projektu indywidualnego?
Jak myślicie czy aż tak duże zmiany mogą być dopuszczalne oryginał http://www.moj-dom.pl/L-88,dowolna,oferta_detail.html#projekt]Tutaj

PARTER:

http://images33.fotosik.pl/335/70dffde08fb588bcmed.jpg
I PODDASZE
http://images33.fotosik.pl/335/7bb603430da1447cmed.jpg
Tylko proszę nie śmiejcie się ponieważ to dopiero zarys i napewno nie działo architekta :roll: WDZIĘCZNA BĘDĘ ZA KREATYWNA KRYTYKĘ :)

ewazych
28-07-2008, 22:14
Dzwoniłam pytałam, ceny hmm,...
nie wygląda to ciekawie o co chodzi dlaczego tak drogo za projekt indywidualny domu z bala i co śmieszniejsze do powierzchni 120m2 kosztuje 23 tys. Tak więc Zaczęłam się zastanwaiać i mam tu do was pytanie czy jeśli masz projekt gotowy np ten ktory mi sie podoba L-88 z pracowni Iwanek jest mozliwość całkowitej zmiany ścianek działowych i rozkładu pomieszczeń podczas adaptacji? czy taniej wyjdzie jednak zakupienie projektu indywidualnego?
Jak myślicie czy aż tak duże zmiany mogą być dopuszczalne oryginał http://www.moj-dom.pl/L-88,dowolna,oferta_detail.html#projekt]Tutaj

PARTER:

http://images33.fotosik.pl/335/70dffde08fb588bcmed.jpg
I PODDASZE
http://images33.fotosik.pl/335/7bb603430da1447cmed.jpg
Tylko proszę nie śmiejcie się ponieważ to dopiero zarys i napewno nie działo architekta :roll: WDZIĘCZNA BĘDĘ ZA KREATYWNA KRYTYKĘ :)

mikolayi
29-07-2008, 14:59
zrób tak. porysuj w czymkolwiek to, jak wg Ciebie ma ten domek L-88 wygladać i napisz do pracowni projektowej, ile będzie u nich kosztować adaptacja to Twojego pomysłu. Wtedy porównasz koszta

mikolayi
29-07-2008, 14:59
zrób tak. porysuj w czymkolwiek to, jak wg Ciebie ma ten domek L-88 wygladać i napisz do pracowni projektowej, ile będzie u nich kosztować adaptacja to Twojego pomysłu. Wtedy porównasz koszta

Magda i Marek
09-08-2008, 12:39
KILKA OBRAZKOW Z FAZY PROJEKTOWEJ NASZEGO DOMU

http://images25.fotosik.pl/261/d1e16f187fd5c7damed.jpg
http://images29.fotosik.pl/262/16914e8694e78260med.jpg
http://images25.fotosik.pl/261/fd48bb0a5fc31a82med.jpg
http://images32.fotosik.pl/339/8f35a2cd1be1b4e0med.jpg

NASZA DZIALKA:

http://images26.fotosik.pl/262/d5220a4fe520cc5cmed.jpg
http://images32.fotosik.pl/339/8a3d63cff02b97f1med.jpg
http://images23.fotosik.pl/261/d44cb98208b8c56fmed.jpg

Ar2r
29-08-2008, 19:15
Prosze oceńcie ten projekt.Jest to już chyba wersja ostateczna-ale jeżeli będziecie mieli celne spostrzeżenia to chyba zdążę jeszcze je uwzględnić.
http://ar2ro1.fotosik.pl/zdjecia/1.html

Ar2r
29-08-2008, 19:15
Prosze oceńcie ten projekt.Jest to już chyba wersja ostateczna-ale jeżeli będziecie mieli celne spostrzeżenia to chyba zdążę jeszcze je uwzględnić.
http://ar2ro1.fotosik.pl/zdjecia/1.html

Wizjer
30-08-2008, 15:12
Nie sądzisz, że wnętrza będą miały mało światła słonecznego?

Wizjer
30-08-2008, 15:12
Nie sądzisz, że wnętrza będą miały mało światła słonecznego?

Wizjer
30-08-2008, 18:08
hehe

Wizjer
30-08-2008, 18:08
hehe

Ar2r
30-08-2008, 20:21
Mam być szczery, czy miły ? :)[/quote]
Pomocny?

Ar2r
30-08-2008, 20:21
Mam być szczery, czy miły ? :)[/quote]
Pomocny?

Ar2r
30-08-2008, 20:55
Z kominka zrezygnowałem świadomie.Salon ma służyć jako salon.Pokój za łazienką ma być pokojem TV.Słupy na poddaszu niestety muszą pozostać.Architekt przedstawił też wersje w której były schowane w ścianach,ale obecna wersja bardziej nam się podoba.

Ar2r
30-08-2008, 20:55
Z kominka zrezygnowałem świadomie.Salon ma służyć jako salon.Pokój za łazienką ma być pokojem TV.Słupy na poddaszu niestety muszą pozostać.Architekt przedstawił też wersje w której były schowane w ścianach,ale obecna wersja bardziej nam się podoba.

Nefer
30-08-2008, 21:21
Najładniejszy salon to taki z kominkiem :)

Nefer
30-08-2008, 21:21
Najładniejszy salon to taki z kominkiem :)

Wizjer
31-08-2008, 15:55
a kominek może się przydać w praktyce...

Wizjer
31-08-2008, 15:55
a kominek może się przydać w praktyce...

Ar2r
31-08-2008, 16:41
a już tyle było o kominkach,że nie warto drążyć tematu.Wybór świadomy,koniec kropka.

Ar2r
31-08-2008, 16:41
a już tyle było o kominkach,że nie warto drążyć tematu.Wybór świadomy,koniec kropka.

superiwona
01-09-2008, 06:07
Bardzo podobny układ ma dom Orchidea lub Orchidea2 którą ja wybudowalam- po zmanach orchidea pewnie przypominala by prezentowany projekt indywidualny.
dlatego tez bardzo mi się podoba :D

superiwona
01-09-2008, 06:07
Bardzo podobny układ ma dom Orchidea lub Orchidea2 którą ja wybudowalam- po zmanach orchidea pewnie przypominala by prezentowany projekt indywidualny.
dlatego tez bardzo mi się podoba :D

mcmagda
26-09-2008, 17:39
Witam

Doczekałam się w końcu pierwszej koncepcji projektu indywidualnego i chciałam wszystkich prosić o pomoc w ocenie. Mogę jeszcze sporo pozmieniać, więc można kreatwnie. Jak trzeba to proszę też okrutnie.

http://images40.fotosik.pl/14/945b007d5b188760.jpg

http://images48.fotosik.pl/14/2995e9bf8460d5f7.jpg

http://images25.fotosik.pl/277/393d1c179187ed6b.jpg

http://images36.fotosik.pl/14/ae12dc4d06ee1c31.jpg

http://images32.fotosik.pl/368/301233bfb64afbdc.jpg

http://images48.fotosik.pl/14/bb8a19c9af3af06b.jpg

http://images46.fotosik.pl/14/bd832d9985ac788b.jpg

Pozdrawiam

Magda

http://lh5.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SbLuy4bzhvI/AAAAAAAAAIY/l8hGQyuxiXM/s400/1_front.jpg

http://lh6.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SbLvN-EALKI/AAAAAAAAAIg/clg7jQYv5F8/s400/2_wieczor.jpg

http://lh5.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SbLvPmzMxZI/AAAAAAAAAIo/awrIciSMeVQ/s400/3_salon.jpg

http://lh5.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SbLvRmDoJ6I/AAAAAAAAAIw/JdmE7BEuDRg/s400/4_jadalnia.jpg

http://lh3.ggpht.com/_BERp3P9_sIo/SbLvS7upzgI/AAAAAAAAAI4/HDcQ3EkbJlI/s400/5_antresola.jpg

minkapinka
26-09-2008, 18:07
bardzo mi się podoba, jedyna uwaga - mały garaż

mcmagda
26-09-2008, 18:39
Ojej 33m to mały garaż? Nie znam się, ale wychodzi mi, że 1 samochód 2 metry, plus 1m z jednej storny i plus 1m z drugiej strony i plus drugi samochó i znowu 1m = 5m i na długość z 5,5m (z 5m na samochód i 0,5m na bramę) to jest 27,5m wieć mam górką z 5m na rowery, albo na moje zdolności do parkowania.

Inna sprawa, że z bloku jestem to słabo czuję przesrzeń i nie wiem czy salon nie za duży - odległość do telewizora i kominka ...

minkapinka
26-09-2008, 20:26
Moim zdaniem mały, bedziemy mieli garaz 37 m2 6,15 x 6,05 i martwie się, ze to nie za duzo
na dole nie ma zadnego pomieszczenia gospodarczego? czym bedzie ogrzewany dom?

Klodziki
26-09-2008, 20:54
Moim skromnym zdaniem jak na taki reprezentacyjny dom to mały salon i mało ustawny, gdzie zamierzasz dać TV, przy samym kominku?????

A poza tym podoba mi się bardzo, choć nie przepadam za takimi bardzo nowoczesnymi domami ;) I tyle okien do mycia ale to pewnie będziesz miała panie sprzątające ;)

kakusek
26-09-2008, 22:53
Mi sie bardzo podoba :D Lubie duze przeszklenia.Mam uwage co do spizarki-czy nie bedzie tam zbyt cieplo?Dosc ze jest usytuowana w srodku domu to jeszcze jest tam komin od kominka ktory pewnie bedzie nagrzewal to pomieszczenie :roll: Wogole pracownia domy z wizja ma super projekty niestety nie na kazda kieszen....

mcmagda
27-09-2008, 13:21
Dzięki za opinie.
Widzę, że się wyjątkowo nie wykazalam matematycznie 1+2+1+2+1=7 nie pięć. Posprawdzałam jakieś długi samochód - BMW 7 - 5,2 x 1,9, . Tak patrząc i bliskie parkowanie: 0,5 + 1,9 + 0,5 + 1,9 + 0,5 =5,3 na długość 0,3 (brama) + 0,3m + 5,2m + 0,3m = 6,1m i teraz 5,3, x 6,1m = 32,3m no masz rację. S klasa nie wejdzie, albo na krzyż trzeba będzie dopychać kolanem. Niestety niższe klasy też nie dużo krótsze też mają po 4,8m (np. Ford Mondeo). Będzie 5,3m x 5,7m = 30,2m. No cóż rowery i narty na ścianie, drugi samochód miejski, krótszy i kosiarka za nim. A jak jakimś cudem się zdarzy S klasa, to na podjazd. One się chyba same umieją odśnieżać :). Można by garaż poszerzyć, i przesunąć dom w prawo, ale wtedy na skraju działki z lewej zostaje mi szerszy pas takiej ziemi niczyjej, to już chyba wolę zaryzykować mało prawdopodobny stres z upychaniem S klasy.

Jeżeli chodzi o pomieszczenie gospodarcze to rzeczywiście jest go brak. Jest kotłownia, grzać będziemy gazem z rury, więc myślę, że czysta sprawa. Chciałam tam wsadzić pralkę i suszarkę i ewentualnie jakąś rurę z łazienek na piętrze żeby ciuchy zrzucać (widziałam tak raz na projekcie - niegłupie), ale nie wiem czy nie ma przeciwskazań. Jak to tam włożę to głupio tam brudne sprzęty trzymać. Z drugiej strony ani ja ogrodniczka, ani mąż majsterkowicz, więc tak dużo gospodarczych rzeczy być nie powinno. Zostaje garaż, albo coś w ogrodzie zrobić (np. przy śmietniku). Też nas o trochę niepokoi.

Ciepła spiżarka - dzięki za spostrzeżenie - pomęcze architekta co miał na myśli. Okna też nie ma, żeby ewentualnie wychłodzić.

Salon - mało ustawny - w salonie z założenia chcę trzymać stół + kanapę i fotele + tv, hi-fi, płyty + kominek + barek, książki będą w pokoju na dale co ma być bilbloteka/ gabinet i gościnny jak będą goście, ciuchy w pokojach, zastawę i obrusy w jadalni / kuchni + upiększacze (kwiaty i inne). Aczkoliwek jak mi się zdarzy muzykalne dziecko to nie wiem gdzie postawię pianino, ech niech u siebie trzyma. A zakładam, że się w salonie siedzi i gada i czyta i ogląda, więc jak będzie za duży to się pogubimy. U teściów jest kominek przy TV i fajnie jest, wszyscy w kupie, a salon malutki. Jak będzie za daleko to już tak fajnie może nie być. Z tym, że chyba dobrze mieć trochę miejsca żeby dzieciaki mogły raczkować, biegać itp.

A poza tym się kłócę, że repreznetacyjny. Jest nie za duży (250m i z 3 pokojami na górze, więc nie wiele). Po prostu jest w innej stylistyce, więc się taki wydaje.

Co do pani do sprzątania to warunek został postawiony na sztorc mężowi, że inaczej to może o domu zapomnieć. A duże przeszklenia to mnie martwią w korytarzu, bo to jednak część komunikacji i za dużo widać (np. jak w nocy się schodzi do lodówki podjadać), a w salonie o tyle czy nie będzie zimno w zimie i ciepło w lecie. Znaczy wiem, że muszą być duże przeszklenia, ale jak to zrobić, żeby źle nie było.

Przepraszam, że tak się rozpisuje, ale mi to pomaga myśli poskładać.

Piątka
27-09-2008, 18:24
projekt jest przepiękny..
jeśli masz wielką działkę i dom w głębi schowany to super,
ale jeśli od ulicy musiałabyś się osłaniać to myślę, że wtedy trochę straci na uroku..
bo w nim chodzi o zespojenie na maxa z naturą.. nie przez zwiewne kotary czy rolety..a może nie mam racji
ale projekt jest cuudeńko :D

mcmagda
27-09-2008, 18:36
Działka nie jest wcale wielka, ale jest prywatna. Jednym, zachodnim bokiem graniczy z ulicą, która jest ulicą prywatną, dojazdem do 3 posesji.

A na południe jest spora odległość do następnego domu, więc nie jest źle, ale będę się zielonym płotem odgradzać od sąsiada tak czy owak.

Salonu ani myślę blokować, ale korytarz to gorzej, bo z założenia jest na wejściu.

Na wziualizacji jest zalesienie które jest tylko wizualizacją. Super by było gdyby do okoła były piękne widoki i najlepiej zero domów :), ale wszystkiego nie można mieć, jak się nie ma nieograniczonych funduszy. I czy jak nie mam najpiękniejszej działki to już powinnam porzucić piękne projekty ?

Wierzę, że każdy widok można zarosknąć :)
Aha i dziękuję

Piątka
27-09-2008, 21:27
I czy jak nie mam najpiękniejszej działki to już powinnam porzucić piękne projekty ?
nie, absolutnie nie..
napisałam tak spontanicznie i wg siebie, gdyż też uwielbiam światło i wielkie przeszklenia, nie lubię firan itp.,
ale niestety wtedy.. ja nie czuję się w nich do końca kameralnie, bezpiecznie i komfortowo..
tzn. wtedy jest w zasadzie jak na patelni.. Pierwszą moją myślą było by dać od podlogi ściany chociaż 60 cm..
powodzenia :)[/quote]

mcmagda
28-09-2008, 12:59
100% racja - nie poszłabym w przeszklenia gdyby ktoś mógł na mnie patrzeć, wschodnia strona juz teraz jest w pełni obrośnięta, a od zachodu pójdzie ogrodzenie i zieleń oraz zieleń od południa, ale tam dom jest dosyć daleko i jest to prywatne. Wczoraj jeszcze po nocy "ładny dom" październikowy czytałam (akurat mi numer podpasował) i tam pokazywali realizację w której chociaż ogrodek był w słabej okoloicy to został mocno domknięty z jednej strony żywopłotem, a z drugiej murkiem z kamienia i salon miał pełne przeszklenie i ładny widok na ogród. Jak tam sie udało małą działkę sprywatyzować, to nie ma siły, mnie też się uda :). Chociaż tam to akurat kuuuupa kasy poszła.

kapi01
28-09-2008, 20:10
architektura ciekawa - funkcja wymaga pewnych dopracowań - garaż jest np. na 2 małe samochody mało ustawny, salon trochę mały jak na taki dom. Jeżeli chodzi o ocenę to jakieś 9 (w 10 stopniowej skali). Jeżeli chodzi o koszty to bardzo drogi dom - trzeba liczyć jakieś 2 mln. tak żeby nie zepsuć efektu końcowego.

mcmagda
29-09-2008, 12:30
A mógłbyś powiedzeć skąd sie te 2m bierze? Bo to jest 8k na m2 i nie wiem, co miałoby tak podbijać cenę? I co podajesz - cenę z meblami czy deweloperski? Bo jak z meblami to można i każdą cenę wymyślić.

mayland
03-10-2008, 17:27
Salon nie jest mały. Łączy sie z korytarzem i jadalnią. Z samym korytarzem daje ponad 50m2. Nie widzę sensu wiekszego salonu.

Garaż- mój ma 6,2x6 na 2 samochody, w tym jeden dostawczy. Z boku (wnęka) wszedł nam jeszcze duży regał na pierdoły. Bez problemu można zaparkować. Wazne żeby wjazd do garażu był wygodny, wtedy z ustawieniam samochodu z dokładnoscią do kilku cm nie ma problemu :wink: :lol:

mcmagda
04-10-2008, 15:09
Cały czas sobie myśle i zbieram opinie i w tej chwili mam takie pomysł

- garaż wydłużyć
- garderobę w pokoju na górze przenieść na drugą stronę, będzie więcej miejsca na szafy i nie będzie się przez szafę do łazienki wchodzić (wolę tak)
- zamienić miejscami łazienkę z kotłownią na dole, dorobić zsyp do kotłownio-pralni z góry
- poszerzyć okna na piętrze
- zastanowić się, czy nie wyciąć poziomego, wąskiego okna nad łóżkiem w sypialni
- poprosić o wizuliację z mlecznym szkłem czy innym nieprzesroczystym czymś na wejścu
- zastanowić się co by było gdybym jednak od strony drogi podniosła ścianę pod oknem - porosić o zmianę na wizualizacji
- zapytać architekta czy będzie się zgrzewała spiżarka i czy jest na to jakiś pomysł
- poprosić architekta żeby się twórczo zastanowił nad tą dużą komunikacją na parterze
- zapytać architekta jak na koszty budowy wpływa przesunięcie bryły garażu w stosunku do reszty
- i z zewnątrz się zastanowić nad balkonikiem przy garażu - coś mnie w nim dręczy

A przy okazji, to maż także poszukiwał odpowiedzi na dręczące go pytania na anglojęzycznych forach - odswieżające było spotkać inny punkt widzenia, wklejam jakby ktoś chciał zajrzeć trochę się uśmiałam.

http://ths.gardenweb.com/forums/load/build/msg0909360518032.html?12
http://boards.diynetwork.com/eve/forums/a/tpc/f/6221916776/m/6901075283

maciekp
25-10-2008, 12:02
:-) mnie też rozbawiły komentarze na tych anglojęzycznych forach...

Odnośnie Twojego projektu - moim zdaniem świetny, zresztą jak wszystkie projekty tej pracowni...
Myślę, że nie zmieniałbym za dużo - choć to bardzo zależy od ustawienia domu na działce i widoków przez te wielkie okna. Dla mnie to jest jeden z najważniejszych kryteriów. Ale zakładam ze architekt dobrze dopasował rozkład pomieszczeń do Twojej działki.
Moje komentarze do Twoich pomysłów:
- rzeczywiście garaż warto wydłużyć. nie chodzi nawet o dogodny wjazd i wysiadanie z samochodu, ale jak wstawisz tam jeszcze kosiarkę, 4 rowery i kilka innych rzeczy to pewnie będzie problem z zamknięciem bramy...
- garderobę zostawiłbym przy łazience - to jednak bardzo wygodne rozwiązanie a tak to będziesz musiała przechodzić przez calą sypialnię jeśli czegoś zapomnisz z szafy
- zamiana łazienki z kotłownią + zsyp: bardzo dobry pomysł
- które okna chcesz poszerzyć? wszystko wygląda ok
- okno w sypialni? w jakim celu? jesli będzie Wam pasować do wystroju to ok, tylko uwaga żeby nie było od wschodniej strony, bo rano będzie Was razić słoneczko... a w weekend chciałoby się dłużej pospać :)
- szyba mleczna na wejściu - znowu zależy od ustawienia działki. Przy takiej liczbie okien to chyba nic nie zmieni.
- kwestia spiżarki - rzeczywiście może być problem z temperaturą.
- komunikacja na parterze - zwłaszcza powierzcznia na koncu korytarza (przy wejsciu do kuchni) wydaje się za duża...
- balkonik (jak rozumiem ten na piętrze) jak dla mnie ok :)

Pozdrawiam!
Maciek

mcmagda
27-10-2008, 19:07
Właśnie w weekend rozmawiłam z architektem i też się zgodził, że nad tą komunikacją to trzeba będzie pomyśleć - ciekawa jestem co wymyśli - wtedy może też problem spiżarki się rozwiąże, a jak nie to trzeba będzie doizolować.
Pozostałe rzeczy bez większych problemów:
-garaż ok
-garderoba też ok - chcielibyśmy mieć jednak łazienkę otwieraną na pokój, bo o zgrozo spędzamy trochę czasu w wannie i dosyć często przy otwartych drzwiach w celach komunikacyjnych, czy żeby np. telewizor było widać z wanny :)
- łazienka z kotłownią - wychodzi, że jednak kotłownia powinna być większa od łazienki, aczkolwiek nie końca pojmuję logikę tego, na pewno chciałbym jednak zamienić ją miejscami, żeby z kuchni czy pokoju za daleko nie latać
-jeżeli chodzi o okna to chodziło o okna dzieci, nie ma problemu z poszerzeniem, ale może i nie ma sensu, bo sobie nawet sprawy nie zdawałam, że są do ziemi, więc doświetlenie jest w normie - tak czy owak mam dostać wizulizację boku i tyłu, żeby za dużo nie wymyślać samej
- a widokowo i wykończeniowo będziemy ostatecznie myśleć na koniec, więc wtedy nad balkonikiem i nad oknem nad lóżkiem właśnie w celach widokowych się zastanowię

mcmagda
22-11-2008, 08:25
Właśnie odebrałam świeże poprawki rozkładu od architekta - co myślicie?

http://images28.fotosik.pl/297/34809304e4e6a1ad.jpg (www.fotosik.pl)


http://images36.fotosik.pl/33/fe6650b9f02ff4db.jpg (www.fotosik.pl)

maciekp
22-11-2008, 11:41
Jakoś nie widzę różnicy...
Czy to na pewno ta wersja po poprawkach?

mcmagda
22-11-2008, 13:07
Idiotka, zeczepiłam stare skany, a nowych nie mam ze sobą. Ech tam, jutro wlepię.

mcmagda
24-11-2008, 16:28
Miejmy nadzieję, że tym razem mi wyjdze :)

http://images38.fotosik.pl/34/f6d806c406ef1b48.jpg

http://images38.fotosik.pl/34/90842e99066c1d99.jpg

maciekp
30-11-2008, 19:43
Parter:
- nowa spiżarka jest naprawde spora i z pewnością przyda się taka powierzchnia. Można tam będzie trzymać "czyste" urządzenia np odkurzacz, srodki do sprzatania itd (bo do pom. gospodarczego robi się już troche daleko)
- samo rozwiazanie pom. gosp. i garderoby bardzo mi się podoba.
- dłuższy garaż - dobra decyzja :)
- praktycznie jedyna uwaga do parteru to dodatkowy pokój - pytanie do czego ma być wykorzystywany, bo jesli czesto planujecie miec gości to mogą się czuć troche skrępowani wychodząc wprost na salon (wyjscie nie jest osłonięte jak w pierwotnym planie)

Piętro:
- sypialnia rodziców - fajnie pomyślane, choć jak pisałem wcześniej dla mnie lepszym rozwiązaniem jest posiadanie garderoby przy samej łazience
- garderoba w pokoju dla dzieci - super!
- jedyna uwaga do łazienki dla dzieci - będą hałasować Wam pod drzwiami sypialni bo muszą przejść przez cały korytarz wzdłuż schodów aby się dostać do łazienki...
dlatego chyba bardziej podoba mi sie poprzednia wersja piętra.

Pozdrawiam.

yorgi62
21-12-2008, 00:29
Nie wiem czy nie jest już za późno na uwagi ale może swoje dorzucę:

Na dole jadalnia ma 336cm szerokości. Uwazam że jest to mało. Sprawdziłem w ksiązkach, podaję wymiary wg nuferta i "Time-sarer standards for Interior design and space planing"

jadalnia ze ślepą ścianą gdy nie zakładasz przechodzenia za plecami biesiadników
minimalna szerokość 3m (neufert) / 2,68

minimalna odległość od krawędzi stołu zeby przejśc za plecami biesiadnika
112cm co oznacza że u siebie wstawisz stół co najwyżej 100cm szerokości i będzie trochę wąsko

zalecana szerokosć wygodnej jadalni neufert 4m / tssfdpasp 360cm



szerokość jadalni jest limitowana słupem ale przecież można w obrębie miejsca na telewizor zrobić słup szerszy i belka przy jadalni może iść w kształcie litery z



Druga uwaga to odległość od ściany do TV. 510cm to jest minimum. myślę że jak się buduje taki dom to powinna być nieco większa

trzecia uwaga - szerokość kuchni. Przy zaproponowanym ułożeniu blatów roboczych odległośc między blatami powinna wynosic 120cm a blaty sa standardowo 60cm (można zrobić szersze) Ta odległość 120cm jest ważna bo to sa 2 kroki kobiety, jak odległośc będzie większa to obracanie się pomiędzy blatami będzie wymagało jakiegoś pół kroku ekstra co jest niewygodne. W drugiej wersji projektu tak bardzo przejeli się żeby belka była prosto że sie trochę nagimnastykowali a wyszło kompromisowo tylko niewygodnie

Ostatnia uwaga: zamienił bym miejscami toaletę na dole i pralnię. Po pierwsze dlatego że nie chciał byś słyszeć jak twoi goście korzystają z toalety gdy wszyscy siedzą w salonie, po drugie można pralnię połaczyć np rozsuwanymi drzwiami ze spiżarnią. Odpada jeden kanał wentylacyjny czasem potrzeba większego pomieszczenia roboczego np przyjęcie w domu, po trzecie kobiety lubia prac gdy coś pichca w kuchni, tak by gospodyni mogła miec oko na pranie gotując obiad.

Garaż dłuższy ale 5.75 to jest takie minimum. Jak budujesz taki dom to pewnie jeździsz SUV-em który ma prawie 5m długości do tego potrzebujesz co najmniej 0,75m na przestrzeń za samochodem i 60cm na przestrzeń przed samochodem żeby go obejść. Szerokośc dobra, nawet 630cm by wystarczyło


Ogólnie styl bardzo mi się podoba.

mcmagda
04-01-2009, 13:43
Dzięki najmocniej za odpowiedzi. Jeszcze nie za późno, czekamy na nową wizualizację po zatwierdzeniu układu, ale drobne zmiany możemy jeszcze zrobić.

Jeżeli chodzi o jadalnie, to 335 - 112 - 112 = 111 - stół do 110 wydaje mi się być wystarczający - ale jeszcze skoczę do jakiegoś meblowego, żeby obejrzeć ten wymiar. Jadalnia jest na jakieś 8-10 miejsc, więc jak będzie jakaś duża impreza to i tak będzie pewnie trzeba stół do salonu przenieść. Ale masz rację, że fajnie jak by można wigilje na 10 osób zrobić bez problemu w jadalni.

Kuchnia - też sprawdzę przy okazji w meblowym - ale skoro jadalnia jest 3,35 to kuchnia będzie jakieś 2,85 - jeżeli wydłuże blaty do 80 cm z dwóch stron to mi zostanie jakieś 1,25 - czyli byłoby ok.

Jak rozumiem alternatywą byłoby przesunięcie całej ścianki i zwiększenie kuchi kosztem pokoju. I aby powiększyć jadalnie przesunięcie ściany - ale nie wiem czy konstukrcyjnie nie musi to być w jednej linii?

5,10 do telewizora - dla mnie ok. raczej się boję w drugą stronę.

Pralnia i kotłownie z łazienką zamiana - muszę pomyśleć. Idea była, żeby z łazienek na górze ciuchy zrzucać.

Garaż - niestety długość działki definiuje tą długość - dlatego jest poszerzony - w najgorszym wypadku będzie samochód tochę pod kątem stał.

Ale najbardziej ze wszystkiego to mnie jedak męczy Maćka uwaga - brak prywatności pokoju gościnnego - ogólnie to ma być nasz gabinet, ale wykorzystywany przez rodziców i teściów jak przyjadą. Bardzo mi się podobają proste, jednobiegowe schody jako element dekoracyjny, ale nie wiem czy nie zapropować jednak jakiegoś systemu drzwioego pomiędzy salonem, a schodami - takiego bardziej opcjonalnego - jak są teściowie i rodzice, a my chcemy dużej posiedzieć.

No i ostatnia rzecz - doświetlenie muszę większe wymyślić w gabuinecie na dole i pokoju nad nim. Jest to pónocna strona z widokiem na płot, ale inaczej będzie ciemno. Na górze za to zastanawiam się czy w dachu jakiegoś okna nie wyciąć zamiast poszerzać na ścianie (?), a w drugim pokoju dzieci okno na taras zrobić.

kapi01
04-01-2009, 20:21
czy mozesz zdradzić ile kosztuje projekt takiej rezydencji?

Nefer
04-01-2009, 20:31
Bardzo piękny projekt. Dużo przeszkleń - super. Zmiany jak najbardziej na tak.
A co do ceny :):) Nie wariujmy - 3k za metr to max :) Może 3,5 jeśli weźmiemy pod uwagę bardzo dobre okna i drzwi. Więcej nie wydaje mi się....No chyba, że warunki gruntowe jakieś zakręcone..

Ciekawa jestem, jaki jest teraz stan budowy :)

Oksymoron
05-01-2009, 07:16
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/gb/eh/92la/4FHak9ZGO22Ayg4dZX.jpg
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/gb/eh/92la/RFHCKCpth1P4RVXuiX.jpg
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/gb/eh/92la/QlJNSXfXV1jASBN6NX.jpg

czandra
05-01-2009, 08:26
REWEWLACA!!! Wygląda świetnie. Skąd taki pomysł?

Pokaż jeszcze rozkład pomieszczeń.

Oksymoron
05-01-2009, 12:45
Skad taki pomysl... :roll:
mial byc niebanalny,z plaskim dachem, nowoczesny.
Wyszlysmy z moja przyjaciólką architektem z z rzutow wnetrz,a potem ona dorobila elewacje. Podązajac za europejskim trendem w architekturze ustalilysmy,ze asymetria dobrze mu zrobi. W przeciwnym razie wyszedlby jak kolejna wariacja Mies'a van de Rohe'a,a tego wolalalsmy unikąc.

no i jest jaki jest, zdaje sobie sprawę,ze jest efektowny,a e tez wiekszosc osob sie skrzywi , zwalszcza wielbiciele tradycyjnych beży i czerwonej dachowki,ale trudno. Wszystkim sie nie dogodzi :wink:

czandra
05-01-2009, 14:22
Nie wydaje mi się żeby ktokolwiek miał coś do tego projektu. Jest bardzo nowoczesny i oryginalny. Z reguły ludzie kupują typowe projekty. Czasem też gmina narzuca warunki zabudowy, łącznie z kolorem dachu (tak było u nas).

Osobiście bardzo podobają mi sie takie proste, nowoczesne konstrukcje. Będę czekać na realizację i efekty oraz zdjęcia. :wink:

Oksymoron
05-01-2009, 17:39
Ja nie mialabym nic przeciwko gdyby plany miejscowe nakazywaly ujednolicenie krajobrazu,ale niestety to co narzucaja najczesciej ma niewiele wspolnego z dobra architekturą, ograniczaja sie do kolorystyki i stopnia nachylenia dachu.
W gminie Mokotów na szczescie nie mialam tego problemu, dach moze byc plaski :D

dobroszka
05-01-2009, 19:17
Piękny , piękny i jeszcze raz piękny.I tylko mi szkoda ,że moja przyszła gmina nie chce słyszeć o płaskich dachach.
Ile metrów użytkowych będzie miało to cudo ? :)

monique3
05-01-2009, 19:34
Jeśli można zapytać to ile kosztuje projekt indywidualny w tej pracowni? A dom piękny, pozdrawiam.

mcmagda
06-01-2009, 12:36
Trochę kosztuje. Nie podam ceny, ale jest nazwa pracowni na zdjęciach, więc można wysłać maila z zapytaniem. Nie umiem się niestety przemóc do rozmawiania o własnych pieniądzach. Sorki. Ale dzięki za sympatyczne opinie.

Nefer dzięki za podanie kosztu. Warunki gruntowe jak nabardziej przyjemne - bez problemowe. Nawet woda nie wykazuje cech agresywności względem betonu (nawet nie wpadłam, żeby mieć takie obawy).

A stan budowy jeszcze bardzo w proszku, bo projekt z przyłączami się jeszcze będzie sporo robił, a dopiero potem start. Nawet dobrze, bo się muszą troche rynki finansowe uspokoić.

mcmagda
06-01-2009, 20:26
Mnie też się bardzo podoba. Ciekawam bardzo układu w środku. Z czego jest elewacja? Czy to jest tak jakby bliźniak (tak pytam bo dwa wejścia i dwa tarasy widzę). A działka na Moktowie to już w ogóle marzenie :)

piu
06-01-2009, 23:59
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/gb/eh/92la/RFHCKCpth1P4RVXuiX.jpg


http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/gb/eh/92la/QlJNSXfXV1jASBN6NX.jpg


nie podobają mi się te balkony (zwłaszcza to nachodzące na przeszklenie antresoli), jak dla mnie też byt wiele różnych typów podziałów i rozmiarów okien..generalnie jest tu dla mnie za dużo...wszystkiego

Oksymoron
07-01-2009, 08:50
Mnie tez te balkony nie leza,ale wynikaja z wnetrza i sa uzasadnione jak najbardziej.
A rozmiary okien są bardzo przemyslane, po prostu asymetria jest to jestem z glownych zalozen, majacych na celu ukryc blizniaczy charakter domu:P
Elewacja jest czesciowa z drewna - Moko system

Powierzchnia 220m uzytkowej.

MRS.CONSTR.
07-01-2009, 14:49
Jak na moj gust -jest rewelacyjny :o ,niestety my nie mozemy sobie postawic domu z plaskim dachem . :(

mcmagda
08-01-2009, 11:08
Bardzo fajny sposób na ukrycie bliźniakowatości. Tylko by się jeszcze rzuty chciało zobaczyć. A Moko system nie za bardzo mi się googluje. Ciekawa jestem, bo też planuję elewację drewnianą. Jakie drewno planujecie? Przez wątek nowoczesne domy i dom Marekmariana coraz bardziej męczy mnie pionowe ułożenie drewna, ale na to już za późno u mnie.

yorgi62
08-01-2009, 16:12
Jeżeli chodzi o jadalnie, to 335 - 112 - 112 = 111 - stół do 110 wydaje mi się być wystarczający - ale jeszcze skoczę do jakiegoś meblowego, żeby obejrzeć ten wymiar. Jadalnia jest na jakieś 8-10 miejsc, więc jak będzie jakaś duża impreza to i tak będzie pewnie trzeba stół do salonu przenieść. Ale masz rację, że fajnie jak by można wigilje na 10 osób zrobić bez problemu w jadalni.


ogólnie 336 jest ok tyle ze wszystko powinno mieć swoje proporcje. Jak dom nie jest na minimum - a ten nie jest to jadalnia nie powinna mieć tak wąsko ścian. Dobrze że jest okno wzdłuż jednej z dłuższych ścian ale już obrazki powieszone na ścianie będą optycznie zawężać jadalnię



Kuchnia - też sprawdzę przy okazji w meblowym - ale skoro jadalnia jest 3,35 to kuchnia będzie jakieś 2,85 - jeżeli wydłuże blaty do 80 cm z dwóch stron to mi zostanie jakieś 1,25 - czyli byłoby ok.


Nie radzę rozszerzać blatów. Standardowy blat ma 60 cm właśnie po to żeby można było bez pochylania się sięgnąć ręką po coś np wiszące na ścianie.
A do tego w kuchni więcej czasu spędzaja kobiety - mają krótsze łapki
Jak dla mnie szerokość blatu max 70cm. A pochylić się zazwyczaj nad blatem nie można za bardzo bo wiszą szafki





Jak rozumiem alternatywą byłoby przesunięcie całej ścianki i zwiększenie kuchi kosztem pokoju. I aby powiększyć jadalnie przesunięcie ściany - ale nie wiem czy konstukrcyjnie nie musi to być w jednej linii?


Raczej bym to nazwał tak - zwęzić kuchnię ale blaty wydłużyć kosztem przejścia od strony spiżarni - przesunie się słup. Komin można przesunąć lub nie albo zrobić po jego lewej stronie podświetlaną półkę, to wtedy nie skomplikuje góry. Gdy kuchnia się zwęzi o 25cm to dla telewizora lepiej

Co do konstrukcji - tu nie widzę żadnych powodów żeby ta belka była koniecznie prosto. na górze w tym miejscu jest tylko taras, bez obciążenia punktowego. Wręcz napisze że ten podciąg może biec ukośnie, będzie nawet ciekawiej wyglądało, słupa koło tv się nie poszerza a słup w narożniku tarasu ziemnego się nie rusza. Koszty ukośnej belki będą niewiele większe niż prostej



Pralnia i kotłownie z łazienką zamiana - muszę pomyśleć. Idea była, żeby z łazienek na górze ciuchy zrzucać.



Pomysł dobry - problemu nie ma wystarczy przenieść otwór do wrzucania ciuchów na korytarz - narysowałem to na zielono - otwór w ścianie do pokoju z klapką , w pokoju rura w dół i po przejsciu przez strop skręt w ścianę do nowej pralni



Ale najbardziej ze wszystkiego to mnie jedak męczy Maćka uwaga - brak prywatności pokoju gościnnego - ogólnie to ma być nasz gabinet, ale wykorzystywany przez rodziców i teściów jak przyjadą. Bardzo mi się podobają proste, jednobiegowe schody jako element dekoracyjny, ale nie wiem czy nie zapropować jednak jakiegoś systemu drzwioego pomiędzy salonem, a schodami - takiego bardziej opcjonalnego - jak są teściowie i rodzice, a my chcemy dużej posiedzieć.



A na to jest łatwe rozwiązanie:
Ja nie rozumiem idei przeszklenia ściany gabinetu i nie rozumiem czemu mają tam być drzwi przesuwne które są zawsze akustycznie gorsze niz standardowe.
I tu mam pomysł: zrobić w ścianie w korytarzu otwór na drugie drzwi do tego pokoju. Normalnie to sobie uzywasz drzwi które są na planie. Gdyby jednak był by potrzeba żeby np w pokoju zamieszkała starsza osoba na dłuzej to wtedy takie drzwi mozna zamknąć, od strony salonu np zasłonić płytą ze szlachetnego drewna, przestawić szafę w pokoju na te drzwi a używać drzwi które są na korytarzyk - wystarczy zlikwidować/przestawić narysaowaną dziś szafkę.
Byłby też wtedy dodatkowy argument na zrobienie łazienki zamiast pralni - wtedy ta łazienka była by dla gości czy staruszka, blisko pokoju, pod ręką i nie trzeba przechodzić przez salon w pidżamie jak się w nocy zachce do toalety

Na rysunkach góry nie ma komina z kominka który będzie na tarasie - czy ja czegoś nie rozumiem z tych rysunków?
http://images38.fotosik.pl/47/e2078b6859414097m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e2078b6859414097.html)

http://images30.fotosik.pl/311/3b9043eeade03547m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3b9043eeade03547.html)

Oksymoron
08-01-2009, 16:47
http://www.elewacje-drewniane.pl/


rzuty bedą niebawem, musze dojsc z nimi do ładu :wink:

mcmagda
10-01-2009, 17:55
Wielkie dzięki za włożoną pracę. Drukuje całą wypowiedź i liniki i zabieram z mężem na piwo w celu gruntownego przedyskutowania :)

kapi01
11-01-2009, 19:31
fajna architektura, ciekawy projekt z tym że wykonawstwo tego rodzaju architektury żeby zachować efekt z projektu to majątek. pod klucz to jakieś 1,5 mln zł. Projekt tego budynku wg cen takich projektow to jakieś 25.000 - 30.000 PLN. pozdawiam

mcmagda
12-01-2009, 12:21
Odpisuję po piwie z mężem:

1. poszerzenie jadalni – zaakceptowane
2. zwężenie kuchni – zaakceptowane, ale z pytaniem – dlaczego zwęża się wejście od kuchni? I czy na pewno ściana piętro wyżej nie musi też być wtedy przesunięta?
3. zamiana łazienki z kotłownią – zaakceptowana wraz z nowym miejscem zrzutu
4. inne drzwi do pokoju – zaakceptowane jako istotna możliwość, koniecznie do przewidzenia na etapie projektu – teraz myślimy, że na tym etapie życia chcemy mieć dużą zintegrowaną przestrzeń na dole gdzie siedząc np. przy kompie w gabinecie i przy otwartych drzwiach uczestniczy się w życiu domu, ale możliwość wejścia z zewnątrz będzie pewnie bardzo istotna w innych wypadkach – jak już będzie dwójka dzieci i góra będzie rzeczywiście ciągle zajęta
5. usunięcie ściany pomiędzy kotłownio/pralnią i spiżarnią – nie wiemy zupełnie – jeżeli chodzi o pranie to chciałabym mieć suszarkę mechaniczną, a nie ciuchy wieszać (zagranicą przywykłam i też bym chciała) i wtedy kotłownie można wykorzystać też do składowania innych rzeczy, w kotłowni to pewnie trochę zapachu gazu będzie, a spiżarnia jednak to do trzymania jedzenia. Wynika, że dla bezpieczeństwa powinnam jednak przemyśleć dwie wentylacje i pomyśleć o oknach – a to już kosztuje – zawiesiłam się – nie wiem.
6. jeszcze jak przeglądaliśmy to stwierdziliśmy, że z garderobą u dzieci coś jest trochę nie tak, bo po co robić garderobę, która ma funkcjonalność szafy na jednej ścianie
7. rzeczywiście jest szkopuł – nie wie co się dzieje z kominkiem na tarasie – to pewnie architekt musi poprawić i komin dołożyć
8. no i zostają nam okna, okna i okna – jak mi brakuje wyobraźni przestrzennej, żeby stwierdzić gdzie i jakie chcę okno w łazience na górze, którą powinnam zamienić z garderobą, żeby pion był jeden, a poza tym okna w pokojach dziecinnych – wyciąć pewnie jedno okno na taras, to łatwe, ale jak drugi pokoju doświetlić to nie wiem – bym coś pokombinowała i dołożyła może jakąś połaciówkę, łamane okno, ale to pewnie spowoduje zamieszanie na suficie i stryszko-pawlaczu, a nie wiem czy dekoracyjnie jest warte świeczki. Czy północne okno z zagięciem na dach złapie dużo więcej słońca?

A jeżeli chodzi o cenę to 6 tys. za m2 to chyba jednak duża przesada. W szczególności, że środek mogę sobie trochę wolniej i spokojniej urządzać.

doro74
12-01-2009, 21:18
na wstepie - projekt bardzo na czasie - popieram zasadniczo w mysl zasady
"jaka epoka taka architektura" ...

a że projekt jeszcze w robocie to kilka opinii rzeczowych:

PARTER

1. w naszym klimacie (zmiennym ale zima bywa) przedsionek dobrze miec oddzielony od reszty domu, w tym przypadku moze byc CALOSZKLANE i nic sie nie gubi a jest korzystniej dla salonu

2. pralnia bardzo duza, bo pralka i suszarka zalatwiaj sprawe a zato regalow w garazu na rozne sprzety nie za duzo - zrobilbym wneke na scianie z pralnia

3. schody na gore - w zwiazku ze zaraz sa drzwi do gabinetu to brak jest w tym miejscu spocznika - nie chcialbym sie nadziac na te drzwi kiedy schodzilbym w gory gdy jednoczesnie ... sie otwieraja drzwi. juz lepiej gdyby sie otwieraly w druga strone albo schody przesunac lekko na zachod

4. warto przemyslec ta przestrzen pod schodami

5. ta lazienka bedzie dla gosci takze. drzwi otwieraja sie na salon przed kominkiem - niefortunnie - moze jednak mimo niewygody zrobic lewe?
zasadniczo - lokalizacja w bezposrednim sasiedztwie salonu nie jest szczesliwa ze wzgledu na odglosy i ew. zapachy ... no coz taka prawda ... "gdzie rabia drwa tam iskry leca"
moze - przesunac gabinet do gory i przeorganizowac pralnie i przejscie z garazu i tam wcisnac lazienke z wejsciem z tego przedsionka

6. acha ... dlaczego sa 3 stopnie na wejsciu do domu? roznica terenu? czy taki tylko zabieg arch? nie zycze nikomu ale jak sie ma wozek inw to sie nie wjedzie do domu ... praktyczniej i ladniej zrobic wszystko na plasko moim zdaniem

PIETRO

7. zasadnicza kwestia - czy te pokoje poza sypialnia sa dla dzieci?
jezeli tak to z tego co widze maja swiatlo od polnocy i wschodu czyli nie maja go wcale. nie robilbym tego swoim dzieciom. jedyna mozliwosc to poludniowe ostre swiatlo ale lepsze takie niz zarowki. jednakze wymaga to przeorganizowania pokoi. w miejsce za schodami wstawilbym sypialnie - i tak spedzacie tam poranki i wieczory tylko a dzieciom oddalbym te dwa kawalki sciany poludniowej - one beda tam spedzaly czas po szkole i w weekedny. za na scianie poludniowej fajne drewniane lub stalowo-szare zaluzje na rolkach. czad.

a w kwestii wentyacji - zupelnie nie rozumiem dlaczego robicie kominy wnetylacyjne - przeciez na pietrze nie bedzie to zupelnie dzialac - w takim domu wrecz musi byc wymuszona wentylacja - przynajmniej wywiewna mechaniczna, ew. jak chcecie z odzyskiem i ew. jak chcecie dodatkowo nawiew powietrza a jak nie to przez nawietrzaki w oknach. ale na pewno nie stawialbym martwego komina wentylacyjnego i a dodatkowo jezeli taki komin wypadnie w srodku dachu pulpitowego to bedzie musialbyc wyciagniety ponad kalenice a to szkaradnie bedzie wygladac.
zatem - komin tylko do kominka a reszta w kanaly z centrala pod dachem nad pietrem ... moim zdaniem

na ten moment tyle ... mam nadzieje ze kol architekt sie nie obrazi :-)
powiem szczerze - zasadniczo pierwsze rzuty były ciekawsze pod paroma wzgledami ...

p.s.
pisalem ja maz mojej zony z jej konta ...

mcmagda
13-01-2009, 20:47
Nie umiem robić ładnych cytatów, dzięki za wskazówki i odpowiadam:

1. w naszym klimacie (zmiennym ale zima bywa) przedsionek dobrze miec oddzielony od reszty domu, w tym przypadku moze byc CALOSZKLANE i nic sie nie gubi a jest korzystniej dla salonu

OK. nie wymaga zmian konstrukcyjnych, można dorobić potem.

2. pralnia bardzo duza, bo pralka i suszarka zalatwiaj sprawe a zato regalow w garazu na rozne sprzety nie za duzo - zrobilbym wneke na scianie z pralnia

Nie ma takiej możliwości jeżeli zamieniamy suszarnię z łazienką.

3. schody na gore - w zwiazku ze zaraz sa drzwi do gabinetu to brak jest w tym miejscu spocznika - nie chcialbym sie nadziac na te drzwi kiedy schodzilbym w gory gdy jednoczesnie ... sie otwieraja drzwi. juz lepiej gdyby sie otwieraly w druga strone albo schody przesunac lekko na zachod

Nie ma problemu - drzwi przesuwane.

4. warto przemyslec ta przestrzen pod schodami

Jak najbardziej i same schody, ale tutaj chyba wnętrz architekta potrzebuję. Też muszę sobie pooglądać.

5. ta lazienka bedzie dla gosci takze. drzwi otwieraja sie na salon

Będzie zmienione z kotłownią.

6. acha ... dlaczego sa 3 stopnie na wejsciu do domu? roznica terenu? czy taki tylko zabieg arch? nie zycze nikomu ale jak sie ma wozek inw to sie nie wjedzie do domu ... praktyczniej i ladniej zrobic wszystko na plasko moim zdaniem

Nie wiem - nie ma tam górki - jest pewnie żeby było ładnie, ale czy jak się nie daj coś stanie to czy wtedy nie można po prostu jakieś kładki nadbudować? Takiej pochylni.

PIETRO

7. zasadnicza kwestia - czy te pokoje poza sypialnia sa dla dzieci?
jezeli tak to z tego co widze maja swiatlo od polnocy i wschodu

No i tu jest straszny problem - zdałam sobie sprawę dzisiaj w pracy siedząc na przeciw wielkiego okna północnego i mając po prawej wielką szklaną ścianę do pomieszczenia obok, że rano zapalam światło, bo drugiego kąta nie widać. Straszne - nie myślałam, że jest to aż tak ciemne, a ja nie mam żadnych drzew w pracy przed sobą. Architekt proponował przeszlenie od storny południowej na korytarz - ale tego się boję, bo kradnie prywatność - sama się zastanawiam nad oknami kolankowymi w dachu - dach ma nachylenie 15%, więc takie okno chyba powinno zbierać sporo słońca? Ale rzeczywiście być może lepszym pomysłem byłoby zamienienie pokoi miejscami? Ech - znowu muszę męża na piwo zabrać. Oczywiście w drugim pokoju zrobi się południowe okno.

a w kwestii wentyacji - zupelnie nie rozumiem dlaczego robicie kominy

A gdzie są te kominy? W ogóle nie wchodziłam w takie kwestie - na pewno chcemy rekuperację - jeżeli chodzi o rozprowadzanie ciepłego powietrza to raczej tak, ale nie do końca wiem czy jest potrzebna przy rekuperacji. Odpowiedź jeszcze zależy od tego czy muszę mieć ogrzewanie kanałowe (nie przepadam), czy może być podłogówka pod drewnem. Założyłam, że to architekt wie lepiej i w ostatecznym projekcie uwzględni docelowe rozwiązania.
[/quote]

yorgi62
14-01-2009, 18:07
2. zwężenie kuchni – zaakceptowane, ale z pytaniem – dlaczego zwęża się wejście od kuchni? I czy na pewno ściana piętro wyżej nie musi też być wtedy przesunięta?

To zależy - tam konstrukcja na parterze wisi na podciągu który leci po słupach (chyba żelbetowych) prostopadłych do podciągu. Masz 3 możliwości:
1. przesunąć tylko ściankę działową - robiąc większą wnękę ( słupów nie trzeba wydłużać - blat moze z wneżki wystawać naroza można zaokrąglić

wybrał bym ten wariant bo dziś narysowana wnęka na kominek 50cm głębokości to trochę mało - właściwie na styk

2 przesunąć - to nie jest jakaś tragedia - dziś kuchnia ma 223+60 a docelowo 270 więc to jest 13 cm
3. Zapytać architekta czemu ściana na górze jest nośna bo wygląda na to że wystarczyłby chyba ściąg stalowy pomiędzy ścianami prostopadłymi. Nie znam konstrukcji tego dachu ale przy rozpiętości 6.05+24 to wystarczy chyba zwykły pulpit na belkach stalowych bez płatwi, a tam na górze jest sporo ścian nośnych, rozumiem usztywniających od naporu wiatru ale nie tylko.

Taka jeszcze uwaga - widzę na wizualkach gołe belki dwuteowe pewnie typu heb użyte jako podciągi. One są gołe, normalnie to się je osłania wełną dla zabezpieczenia p.poż. Nie wiem jak dzisiejsze normy czy takie gołe HEB-y są dopuszczalne bo chyba kiedyś to wymagana wytrzymałość ogniowa to było 30minut


Rozumiem że dla Ciebie przejście pomiędzy kuchnią a spiżarnią to wejscie do kuchni? Dlatego tak proponuję że przy takim rozwiązaniu w wygodnej kuchni długość pojedynczego blatu powinna być większa niż 3.6m a przejście wystarczy żeby było 1.6m, nawet 1.2




3. zamiana łazienki z kotłownią – zaakceptowana wraz z nowym miejscem zrzutu


Myslę że to dobra decyzja i będzie wygodniej




4. inne drzwi do pokoju – zaakceptowane jako istotna możliwość, koniecznie do przewidzenia na etapie projektu – teraz myślimy, że na tym etapie życia chcemy mieć dużą zintegrowaną przestrzeń na dole gdzie siedząc np. przy kompie w gabinecie i przy otwartych drzwiach uczestniczy się w życiu domu, ale możliwość wejścia z zewnątrz będzie pewnie bardzo istotna w innych wypadkach – jak już będzie dwójka dzieci i góra będzie rzeczywiście ciągle zajęta



Te drzwi możesz sobie zroibić i zamknąć.
Jeszcze taka uwaga: przejście garaż - korytarz. Ma szerokość 167cm - ok 15cm ściana działowa. Jeżeli ma się tam zmiescić szafa (60cm) to może być problem z sięgnięcem do czegoś na dnie szafy. Żeby kucnąć czy klęknąć w tym miejscu powinno być 120cm, no 105 minimalnie pomiedzy szafą a ścianą
Przy okazji poszerzenia i wstawienia drzwi można na stałe zachować jedną szafę na scianie pomiędzy gabinetem a korytarzem.





5. usunięcie ściany pomiędzy kotłownio/pralnią i spiżarnią – nie wiemy zupełnie – jeżeli chodzi o pranie to chciałabym mieć suszarkę mechaniczną, a nie ciuchy wieszać (zagranicą przywykłam i też bym chciała) i wtedy kotłownie można wykorzystać też do składowania innych rzeczy, w kotłowni to pewnie trochę zapachu gazu będzie, a spiżarnia jednak to do trzymania jedzenia.
Wynika, że dla bezpieczeństwa powinnam jednak przemyśleć dwie wentylacje i pomyśleć o oknach – a to już kosztuje – zawiesiłam się – nie wiem.


Przy rekuperacji ta wentylacja to rura stalowa w cenie 7pln/mb. Nie przesadzaj. Także z tymi oknami. Uważam ze w spiżarni okno jest zbędne, w pralnio-kotłowni powinno być. Pamiętaj o przeniesieniu komina do piecyka na inną ścianę przy zmianie pomieszczenia



6. jeszcze jak przeglądaliśmy to stwierdziliśmy, że z garderobą u dzieci coś jest trochę nie tak, bo po co robić garderobę, która ma funkcjonalność szafy na jednej ścianie



Może po prostu zrobić im szafy wnękowe - moze są trochę drożse ale przynajmniej nie będzie kłopotów że jedno grzebało drugiemu w rzeczach



7. rzeczywiście jest szkopuł – nie wie co się dzieje z kominkiem na tarasie – to pewnie architekt musi poprawić i komin dołożyć


Kanały są narysowane, nie ma obudowy. Raczej nie robił bym do kominka komina stalowego, nawet z ociepleniem itd zawsze są mniej trwałe. Na wizualce jest komin ale jakiś niski




A jeżeli chodzi o cenę to 6 tys. za m2 to chyba jednak duża przesada. W szczególności, że środek mogę sobie trochę wolniej i spokojniej urządzać.


W tym projekcie jest kilka kluczowych kosztowo kawałków:
- przeszklenia
- konstrukcja stalowa (na szczęsice stal tanieje ale jest kwestia wykonastwa
- elewacja z jakiegoś ekstra drewna plus ruszt

Może popytaj kogoś kto ma taka elewację - czy nie ma problemów z ptakami które siedzac sobie na tych beleczkach mogą się przecież załatwiać
Jak to jest w praktyce?

Nie macie ochoty jakoś przesłonić przeszklenia od salon do frontu działki?

mcmagda
17-01-2009, 15:57
Przemyślenia i spostrzerzenia dojrzały do kolejnej rozmowy z architektem. Może uda nam się zgrać w przyszłym tygodniu. Tej nowej wizualki się nie mogę doczekać.

Jeżeli chodzi ludzi z elewacjami drewnianymi to mi się zbyt wielu nie udało spotkać, ale patrząc na całe polskie góry to chyba to nie jest istotny problem. Zakładam, że problemem jest konieczność odświeżania pewnie max co 10 lat. No i oglądając takie elewacje zauważyłam, że trzeba się jednak na dobre drewno pokusić, żeby nie szarzało i brzydło z czasem. Ale koszt nie jest zabójczy o ile się w egzotyki nie wchodzi.

Przeszklenia to bym chciała jednak zostawić, bo też było celem złapanie trochę zachodniego słońca w salonie, w którym głównie popołudniami będziemy przebywać.

mcmagda
31-01-2009, 16:02
Wróciłam od architekta i bardzo duża wolta wyszła. Żeby zaadresować problem doświetlenia i inne - w sumie kompletnie nowy projekt. Ciekawa jestem co powiecie. Oczywiście na razie tylko szkice głównie pomieszczeń w środku (dwie wersje parteru). Funkcjonalenie według mnie bardzo dobrze wyszło, szkoda mi tylko tarasu na piętrze i poprzedniego układu kuchnia-jadalnia-salon, ale z reszty jestem bardzo zadowolona. Mam weekend na przemyślenia. Największą mam zagwozdkę z wyglądem zewnętrznym - dwuspad - stodołka, jednospad - bardziej taki modernistyczny - jak poprzedni projekt?

http://images31.fotosik.pl/449/034ca81b4fa2f9ecmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images28.fotosik.pl/320/88eafe6149fbdf42med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images48.fotosik.pl/55/4ec84aca7d1d9d8emed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images49.fotosik.pl/55/7f2ced09fddee3cdmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

maciekp
01-02-2009, 10:50
o rany - a skąd nagle taka zmiana?
co do wyglądu zewnętrznego - dwuspad tez moze byc bardzo nowoczesny... wiele zalezy od materiałów.
ciekawy jestem jak wygląda elewacja ogrodowa - masz może szkic?

mcmagda
01-02-2009, 12:31
Nie nie mam żadnych więcej szkiców. Za to mam opis, który wklejam ponizej. Główne przyczyny zmiany to - po zmianie ukłądu wewnątrz w stosunku do pierwotnego projektu wyrównała się linia ściany i powstała masywna elewacją południowa, która wyglądałabym dobrze tylko na pełnym przeszkleniu, a na górze niekoniecznie byłoby to dobre. Poza tym nie było sensownej możliwości doświetlenia obu pokoi północnych - a brak światła jak pisano wyżej jest dla mnie zabójczy. Konieczne było przesunięcie komunikacji w postaci schodów na część północną, co pozwala na piętrze przemieścić wszystkie pokoje na stronę południową. Były jeszcze problemy z ekonomicznym ułożeniem pionów. Przekonana jestem, że na wizulace także ten projekt wyjdzie ładnie. Co mnie martwi jak oglądam projekt to bieg schodów - za dużo latania.

Kilka uwag odnośnie samej bryły:
- Szczyty i boki budynku tak jak Pani lubi bez okapów.
- Kąt nachylenia połaci 40 stopni czyli bardzo wygodny do użytkowania poddasza, ścianka kolankowa wysok.ok.110-120cm, dach przekryty prostą dachówką zakładkową braasa tegalit lub creatona domino
- W dachu 2 prostokatne lukarny wykończone blachą - od strony południowej w Panstwa sypialni i od strony północnej przy wyjściu schodów - jest konieczna ze wzgledu na spadek dachu, ale będzie prawie cała zabudowana tylko z takim wąskim poziomym oknem - mogą byc tez wąskie drzwi balkonowe jakko wyjście na taras żwirowy nad garażem.
- nie ma balkonu ani tarasu na piętrze tylko w Państwa sypiani duże okno do podłogi z portfenetrem; tak naprawdę z użytkowego punktu widzenia jeśli ktos ma dużą działkę to taki taras jest nie potrzebny bo rzadko się z niego korzysta, taras jest oczywiście dużym plusem jesli działka jest na zboczu albo otwiera sie na ładna panoramę ale w Państwa przypadku chyba mozna z niego zrezygnować; o wiele ważniejszy jest taras na parterze w podcieniu a w tej koncepcji mamy taki:) i to bardzo ładny bo od płd-wsch. strony.
- Pańtswa sypialnia nie jest jeszcze rozwiązana może sie przesunąć komin, wejście i sprzęty w łazience, to co widac na rysunku poddasza to ogólny schemat usytuowania pomieszczeń, który może ulec zmianie.
- na akcentujących fragmentach elewacji drewno albo kamień.

ramzes21
02-02-2009, 19:58
powstała zwykła stodoła - cena wykonawstwa napewno spadnie o 100% tylko pytanie po co w tej sutyacji robic proj. indywidualny jak dużo ładniejsze znajdziesz typówki np. Archonu

ramzes21
02-02-2009, 19:58
powstała zwykła stodoła - cena wykonawstwa napewno spadnie o 100% tylko pytanie po co w tej sutyacji robic proj. indywidualny jak dużo ładniejsze znajdziesz typówki np. Archonu

mcmagda
02-02-2009, 21:02
Zwykła stodoła? Kwestia gustu. Jakie je piękne stodoły np. na nowoczesnych domach widziałam.

A dlaczego niby spadnie tak cena wykonawstwa? Powierzchnia taka sama. Dach - zamiast blachy dachówka i z tego co wiem nie tania, dwaspdy - jedenspad, powierzchniowo podobnie, okna - ilość przeszkleń nie spadła, wręcz może przeciwnie i dochodzą połaciówki, więc nie sądzę, żebym na stolarce okiennej zaoszczędziła. Elewacja cały czas w drewnie, wraz z tarasami. Cały czas nad garażem płaski spory taras - też pewnie na wykonawstwo swoje pójdzie. Nie wiem jak tu spada koszt o 100%. Pewnie brak wizualizacji powoduje takie odczucia. Oczywiście nie mam nic przeciwko oszczędnościom, ale nie zakładałam znaczących przy zmianie projektu.

Nie zdecydowanie nie znajdę odpowiedniego proejktu w Archonie. Jak przez rok nie znalazłam to mnie nie oświeci. Zresztą spróbowałam, bo czemu nie. Po wbiciu porządanej powierzchni, ilości stanowisk w garażu, ilości pokoi i łazienek za dużo projektów nie wyskakuje niestety. Szczególnie projektów bez falbanek i z wejściem od zachodu.

A na taki dom jaki bym naprawdę chciała to mnie nie stać. Bo bym musiała po pierwsze działkę mieć z hektar conajmniej i najlepiej w Australi :) wtedy bym se walnęła szyby na dwa piętra i drzewa rosnące przez dom, a nie obok. I tak bym chciała, żeby będąc w wannie niemalże mogłabym trawy dotknąć palcem. Tia... więc sobie namiastkę marzeń robię właśnie poprzez projekt indywidulany, żeby było jak chcę, a nie jak jest do wyboru.

mcmagda
06-02-2009, 20:49
I kolejna wersja - z drobniejszymi poprawkami:

http://images26.fotosik.pl/323/eccd53d9d6d5a720med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images45.fotosik.pl/58/d2176ebdda45e93cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Wizualizacja będzie na początku następnego tygodnia. Widzę, że jeszcze została zmiana wejścia do garażu na wejście przez wiatrołap - zapomniałam o tym powiedzieć. Nie wiem też co myśleć o dolnym biegu schodów - czy go ciut nie zakręcić?

Może ktoś wie ile zapłacę za pomysł podwójnego kominka na środku z drugim stalowym kominem w dachu?

rasia
07-02-2009, 16:35
/.../ Bo bym musiała po pierwsze działkę mieć z hektar conajmniej i najlepiej w Australi :) wtedy bym se walnęła szyby na dwa piętra i drzewa rosnące przez dom, a nie obok. I tak bym chciała, żeby będąc w wannie niemalże mogłabym trawy dotknąć palcem. Tia... więc sobie namiastkę marzeń robię właśnie poprzez projekt indywidulany, żeby było jak chcę, a nie jak jest do wyboru.

Bardzo mi się ten opis podoba! :wink: 8) :lol:

Zadałaś mi pytanie w moich komentach, to pozwolisz, że tu odpowiem... :D Ja też blondynka jestem i nie potrafię wkleić tak rzutów, żeby się dało je powiększyć, więc nie masz wyjścia i musisz zajrzeć do mnie i oblukać domek w realu, bo masz go jadąc do siebie na działkę całkiem po drodze. :wink: :D :D

rasia
07-02-2009, 16:36
Zapomniałam dodać, że Twój projekt mi się bardzo podoba! :D

lidszu
08-02-2009, 21:07
Bardzo lubię takie domki (ostatnio zaczęły mi się bardzo podobać :D ).

Co do ostatnich rzutów, to:

- parter jest na pewno teraz o wiele bardziej ustawny i przemyślany
- piętro: w sypialni małżeńskiej - czy nie będzie drzwi do łazienki i garderoby ? Jeśli nie, to wg mnie będzie to niepraktyczne, bo cała wilgoć i para z łazienki będą wnikały w ubrania.

mcmagda
09-02-2009, 09:08
Będą dzrzwi na pewno, chociażby z tego powdu, że akurat w garedorbie nie zamierzam nienagannego porządku trzymać - w końcu po to mam garderobę. Sypialnia małżeńska jest do przemyślenia jeszcze, bo musi być prysznic.

Dzięki najmocniej za komentarze :)

Sama jak na bombie czekam na wizualizacje :)

Oksymoron
12-02-2009, 07:41
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/gb/eh/92la/HT5p0vq5NB4d5ANsJX.jpg


a moze pomalowac to drewno na grafit :roll: ??hmmmm, jak ja nie lubie decydowac :-?

Oksymoron
12-02-2009, 07:42
Okna tez oczywiscie musialby byc malowane na grafit :roll:

Mymyk_KSK
12-02-2009, 09:48
jak dla mnie wersja grafitowa zbyt szara-bura. Wersja "drewniana" przyda koloru przy takiej pogodzie jaką dziś za oknem widać ... ;-)

Mymyk_KSK
12-02-2009, 09:49
a masz już do projektu projekt wnętrz i ogrodu?

Oksymoron
12-02-2009, 17:46
Wnetrza robie sama, a ogrod hmmm, nie bardzo :roll: a dlaczego pytasz? :D

Mymyk_KSK
12-02-2009, 20:02
Pytam z ciekawości :) Dom zapowiada się bardzo interesująco i warto by było żeby zarówno wnętrza jak i ogród były spójne z architektura budynku, równie awangardowe. I zastanawiałam się - nad wnętrzami po prostu z ciekawości prywatnej ;-) a nad ogrodem z ciekawości zawodowej ;-) - czy masz juz jakąs koncepcje, a jeśli tak, to czy mogłabyś ją nam przybliżyć.

Oksymoron
12-02-2009, 20:36
Koncepcja dojrzewa, mozliwe ,ze bedzie awagardowa w odbiorze :wink:
Jesli chodzi o ogrod,a raczej ogrodek to bedzie prosty, nieawangardowy

mcmagda
13-02-2009, 19:52
Ja głosuję za drewnem, ale ja lubię ciepłe kolory z założenia. I jak grafit to co? Klinkier? Kamień?

Oksymoron
13-02-2009, 20:10
noo niee, drewno pomalowane na grafit, a nie kamien czy klinkier. Jeszcze sie namyslam nad euronitem,ale na dzis wieczor moj mozg juz spuchl. pomysle o tym w poniedzialek. :D
dzieki za odzew choc niewielki, wiem, ze to wynika z kontrwersyjnego projektu, wiem.... :oops:

dobroszka
13-02-2009, 20:47
I ja jestem za tym jasniejszym drewnem , choć ten drugi pomysł jest pewnie bardziej niesztampowy.
Przy tak ciemnej elewacji cały budynek jakos siada i robi się znacznie cięższy.

qwert
14-02-2009, 17:26
http://img13

qwert
14-02-2009, 17:26
http://img13

qwert
14-02-2009, 17:31
htt/dom1ws9.jpg

qwert
14-02-2009, 17:31
htt/dom1ws9.jpg

MonikaC
15-02-2009, 17:11
Bardzo lubię takie domki (ostatnio zaczęły mi się bardzo podobać :D ).

- piętro: w sypialni małżeńskiej - czy nie będzie drzwi do łazienki i garderoby ? Jeśli nie, to wg mnie będzie to niepraktyczne, bo cała wilgoć i para z łazienki będą wnikały w ubrania.

Podzielam zdanie Lidszu. Ale pierwsza wersja elewacji bardziej mi się podobała - normalnie bomba.

malgos2
15-02-2009, 17:22
Swietny projekt, a wnetrza pewnie beda boskie sadzac po innych... :roll: :wink:

aka z Ina
16-02-2009, 11:19
bozsze jaki piękny dom!!!!! :o

aka z Ina
16-02-2009, 11:19
bozsze jaki piękny dom!!!!! :o

josephine
16-02-2009, 16:52
Rany Julek! Toż to projekt baaardzo podobny do domu, który mieliśmy budować! Niestety projekt nie przeszedł przez plany zabudowy miejscowej, a zapowiadał się cudownie...

fasola25
16-02-2009, 16:54
rzeczywiście projekt zapowiada się interesujaco
szkoda, ze tak mało takich domów na forum :(

wpisuje się na liste '"obserwujacych i komentujacych"
i czekam na rzuty

a, i głosuję na jasna, drewniana elewacje
pozdrawiam

claris
16-02-2009, 17:05
Dołączę do zachwytów nad formą. Piękna! Naturalny kolor drewna bardziej mi się podoba na elewacji.
Szkoda, że u nas dach nie mógł być płaski :(

josephine
16-02-2009, 18:25
Co do elewacji, to połączyłabym obie - drewna w pierwszej jest zdecydowanie za dużo, szara podoba mi się bardziej, ale w ponury dzień może być zbyt przygnębiająca, więc ociepliłabym ją drewnem właśnie.

Kasiorek
16-02-2009, 18:52
Witaj Kasiu na forum , dopiero dziś zauwazyłam Twoje wpisy.
Jeszcze jesteś na chodzie ???
Projekt wygląda super, jak ruszysz z budową wielu będzie Ci tu kibicowało
Ja pierwsza
A potem będziemy się wymieniać uwagami wnetrzarskimi :D :D :D
pozdrowinonka i trzymam kciuki za pomyślne roziązanie

Oksymoron
16-02-2009, 18:58
Nooo baaa, na chodzie nie bardzo,a do terminu pare dni :roll:

no wlasnie postanowilam zaaktywizowac sie muratorowo, bo co innego mozna robic w pozycji horyzontalnej jak nie siedziec z laptokiem na kolanach :wink:

Kasia,a Ty masz np gg? 8)

daj znac
Buziaki

Kasiorek
16-02-2009, 19:16
nie mam gg, mam skypa (greglis986 )
Kasiu, ponieważ ja rozgladam się już wnętrzarsko, może widziałaś gdzieś na wnętrzach lampę podłogową, nowoczesna, cieńka nóżka wygięta w łuk z dużym czarnym kloszem, gdzieś ją tam widziałam i za chiny teraz odkopać nie mogę

Oksymoron
16-02-2009, 19:32
No jak to nie masz gg? :o :o
Zupelnie niedzisiejsza jestes :lol: Prosze zainstalowac szybciutko :P

Bylabym pewna,ze pytasz o Arco,ale one nie sa czarne :roll:

Zagadnac mozna hieny, bo Taje czy Jo.hana wiedza o lampach wszystko i pamiec maja nietega. Ja w ciazy stwierdzam,ze mam budyn zamiast mozgu i jak tylko cos widze to linkuje lub zapisuje w ulubionych :wink:

Oksymoron
16-02-2009, 19:32
No jak to nie masz gg? :o :o
Zupelnie niedzisiejsza jestes :lol: Prosze zainstalowac szybciutko :P

Bylabym pewna,ze pytasz o Arco,ale one nie sa czarne :roll:

Zagadnac mozna hieny, bo Taje czy Jo.hana wiedza o lampach wszystko i pamiec maja nietega. Ja w ciazy stwierdzam,ze mam budyn zamiast mozgu i jak tylko cos widze to linkuje lub zapisuje w ulubionych :wink:

sieko
16-02-2009, 19:32
Oksymoron...
Zabraklo slow
Piekny
Prosty
Niebanalny
i glosuje na elewacje w kolorze naturalnego drewna...

Oj gdybym mogla jeszcze raz wybrac...bylby napewno plaski, zupelnie plaski dach....ale 3 lata temu nasz projekt i tak wydawal sie awangardowy w porownaniu z otoczeniem....

Bede z uwaga sledzic ten watek, bo po obejrzeniu Twojej kuchni z poprzedniego mieszkania zaliczam Cie do grona inspirujacych muratorowiczow!

Powodzenia!

DAWID+T
17-02-2009, 01:01
Witajcie,
jakiś czas zaczęliśmy projektowanie domu dla naszej rodziny na nietypowej działce. W tak zwanym międzyczasie potrzebujemy pokoje dla 4 dzieci no i dla nas w sumie też. W związku z tym, iż proces ten trwa postanowiliśmy zapytać kogoś o indywidualne przemyślenia do indywidualnego projektu bo nam ciężko już o dystans i obiektywizm oceny.

Z góry dziękujemy za czas poświęcony i opinie ...
Pozdrowienia
Artur

DAWID+T
17-02-2009, 01:01
Witajcie,
jakiś czas zaczęliśmy projektowanie domu dla naszej rodziny na nietypowej działce. W tak zwanym międzyczasie potrzebujemy pokoje dla 4 dzieci no i dla nas w sumie też. W związku z tym, iż proces ten trwa postanowiliśmy zapytać kogoś o indywidualne przemyślenia do indywidualnego projektu bo nam ciężko już o dystans i obiektywizm oceny.

Z góry dziękujemy za czas poświęcony i opinie ...
Pozdrowienia
Artur

DAWID+T
17-02-2009, 02:08
Rzut piwnicy - piwnica sie pojawila ostatnio po wykonaniu badam gruntowych - okazalo sie ze mamy ok. 3m gruntu do wymiany wiec stanelo na piwnicy ...
http://images37.fotosik.pl/61/ba5ee991bb9c72f3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ba5ee991bb9c72f3)

Rzut parteru
http://images40.fotosik.pl/61/06c49116b6038f7am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=06c49116b6038f7a)

Rzut piętra
http://images49.fotosik.pl/65/823366b3ecf07dabm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=823366b3ecf07dab)

Elewacje
http://images43.fotosik.pl/65/7ce331835e3621a1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7ce331835e3621a1)
http://images45.fotosik.pl/65/df3f56f2c7049893m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=df3f56f2c7049893)

Udalo sie ...

DAWID+T
17-02-2009, 02:08
Rzut piwnicy - piwnica sie pojawila ostatnio po wykonaniu badam gruntowych - okazalo sie ze mamy ok. 3m gruntu do wymiany wiec stanelo na piwnicy ...
http://images37.fotosik.pl/61/ba5ee991bb9c72f3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ba5ee991bb9c72f3)

Rzut parteru
http://images40.fotosik.pl/61/06c49116b6038f7am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=06c49116b6038f7a)

Rzut piętra
http://images49.fotosik.pl/65/823366b3ecf07dabm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=823366b3ecf07dab)

Elewacje
http://images43.fotosik.pl/65/7ce331835e3621a1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7ce331835e3621a1)
http://images45.fotosik.pl/65/df3f56f2c7049893m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=df3f56f2c7049893)

Udalo sie ...

mcmagda
17-02-2009, 21:19
Bardzo ciekawie się rysuje. To powiedzcie coś więcej. Jaką zamierzacie mieć elewację? Nie do końca rozumiem też czy na piętrze są jakieś tarasy / balkony.
Trójkąt w który jest wrysowany projekt to ograniczenia Waszej działki czy raczej zamysł geometryczny? Jedna rzecz, którą bardzo lubię w projektach indywidulanych - widać, że są dobrze dostosowane do użytkownika :). Podoba mi się ustawienie i wykorzystanie stron świata i doświetlenie przez to dobre pokoi. Bardzo fajny też jest pokój gościnny na dole i z łazienką i z gardorobą. Dla mnie za to duży pokój jest ciut za bardzo przechodni - ale co kto lubi. Jest sporo pomieszczeń gospodarczych.

mcmagda
17-02-2009, 21:19
Bardzo ciekawie się rysuje. To powiedzcie coś więcej. Jaką zamierzacie mieć elewację? Nie do końca rozumiem też czy na piętrze są jakieś tarasy / balkony.
Trójkąt w który jest wrysowany projekt to ograniczenia Waszej działki czy raczej zamysł geometryczny? Jedna rzecz, którą bardzo lubię w projektach indywidulanych - widać, że są dobrze dostosowane do użytkownika :). Podoba mi się ustawienie i wykorzystanie stron świata i doświetlenie przez to dobre pokoi. Bardzo fajny też jest pokój gościnny na dole i z łazienką i z gardorobą. Dla mnie za to duży pokój jest ciut za bardzo przechodni - ale co kto lubi. Jest sporo pomieszczeń gospodarczych.

DAWID+T
17-02-2009, 22:03
Właśnie działka jest trójkątna.
W sumie dobrze ustawiona wzgledem stron świata.

Piwnica jest ze tak powiem luźno zaprojektowana, bo wyszła niechcący- ale w sumie to sie pewnie przyda, jak już ja zrobimy, bo pomieszczeń gospodarczych w sumie nigdy za dużo...

Elewacje monochromatyczne - biały tynk w większości, szara stolarka, szara blacha na dachu i pewnie jakaś czerwień, ceglasta na garażu... to się decyduje właśnie...

W sumie program parter + pietro do tej pory zawierał wszytko co potrzebne w miarę optymalnej wielkości a i tak wychodzi spory "domek".
Kiedy pojawiła sie piwnica tośmy chcieli to i owo zrzucić na dol ale zasadniczo w myśl zasady "schody twój wróg" zostało gdzie było tylko doszło"open space" w piwnicy ...

DAWID+T
17-02-2009, 22:03
Właśnie działka jest trójkątna.
W sumie dobrze ustawiona wzgledem stron świata.

Piwnica jest ze tak powiem luźno zaprojektowana, bo wyszła niechcący- ale w sumie to sie pewnie przyda, jak już ja zrobimy, bo pomieszczeń gospodarczych w sumie nigdy za dużo...

Elewacje monochromatyczne - biały tynk w większości, szara stolarka, szara blacha na dachu i pewnie jakaś czerwień, ceglasta na garażu... to się decyduje właśnie...

W sumie program parter + pietro do tej pory zawierał wszytko co potrzebne w miarę optymalnej wielkości a i tak wychodzi spory "domek".
Kiedy pojawiła sie piwnica tośmy chcieli to i owo zrzucić na dol ale zasadniczo w myśl zasady "schody twój wróg" zostało gdzie było tylko doszło"open space" w piwnicy ...

doro74
17-02-2009, 22:23
No zmiana kolosalna!

Mozna jeszcze sie jakos jednak odniesc do nowych rzutow?
W dobrej wierze!
To nie sa uwagi tylko przemyslenia :-)

Szafa w przedsionku jest na przejsciu - moze powodowac klinowanie sie wchodzoacych i rozplaszczajacych sie ...

Kuchnia to sie zrobila super miala (pod wzgledem szafek i blatu) a jednoczesnie jest przestronna ... poprzednia byla praktyczniejsza, mozna spokojnie gary w zlewie zostawic i talerze po gosciach i isc spokojnie do salonu udzielac sie towarzysko ...

Kotlownia - warto ustalic jaki jest poziom halasu generowanego przez kociol a w zasadzie palnik ... palniki potrafia niezle halasowac ... i to sie niesie po domu ...

W garazu ... pomysl sobie jak bedziesz sie przeciskac miedzy autami z siatkami z marketu wyjetymi z bagaznika auta ... jakosc malo miejsca z tylu garazu i ciasno miedzy autami ... no i tam widac jakby stopien? 1 stopien? 1 stopien sluzy do potykania sie przedewszystkim ... lepiej miec wszytko na jednym poziomie ... chyba ... ale to juz i tak bedzie zmienione wlasnie przeczytalem :-) na ale wtdy kwesita szafy na przejsciu ... no i miejsca na lustro. niby banal ale gdzies powinno byc ...

Schody bym zostawil na dole proste

Powodzenia i pozdrowienia
maz mojej zony z jej konta ...
:-)