PDA

Zobacz pełną wersję : takii projekcik



yaro
20-11-2005, 18:14
Witam

Jestem na 99% zdecydowany na to cudo:

http://www.arex.net.pl/03projekty/tradycyjne/kinga.htm

Teraz chciałbym zasiegnąc waszej opini o tym projekcie

Wszystkie za i przeciw

Dzieki za wszystkie sugestie

a i u mnie bedzie podwójny garaż

Pozdrawiam

zezo
20-11-2005, 18:26
Fiu Fiu
Kawał chałupy, widać masz sporo kasy na taką inwestycję.

Powodzonka

andre59
20-11-2005, 18:35
Za dużo lukarn, za dużo schodów, dach skomplikowany.
Raczej drogi w realizacji.

yaro
20-11-2005, 18:50
Witam

Lukarny to sie zgodze(ale to cały urok tego domku) a w schodach co widzisz trudnego??

Planuje zlikwidowac ten balkon bo to bez sensu

A na ile wyceniacie budowe tego domku

Ja mysle i licze ze za 300tys sie wprowadze do wykonczonego :D

Mylę sie????????

Rezi
20-11-2005, 18:58
Witam

Lukarny to sie zgodze(ale to cały urok tego domku) a w schodach co widzisz trudnego??

Planuje zlikwidowac ten balkon bo to bez sensu

A na ile wyceniacie budowe tego domku

Ja mysle i licze ze za 300tys sie wprowadze do wykonczonego :D

Mylę sie????????

:D Bardzo się mylisz oj bardzo .. ja tez byłem takim optymistą

yaro
20-11-2005, 19:05
Witam

Lukarny to sie zgodze(ale to cały urok tego domku) a w schodach co widzisz trudnego??

Planuje zlikwidowac ten balkon bo to bez sensu

A na ile wyceniacie budowe tego domku

Ja mysle i licze ze za 300tys sie wprowadze do wykonczonego :D

Mylę sie????????

:D Bardzo się mylisz oj bardzo .. ja tez byłem takim optymistą

Fajny masz domek a co to za projekt
Widze w srodku antresolke i kawał przestrzeni

Super

A co do kosztów to faktycznie skarbonka

Pozdrawiam

andre59
20-11-2005, 19:08
Poddasze ma dwa poziomy, a między nimi jest jeszcze górny spocznik schodów.
To komplikuje konstrukcję stropów.

Rezi
20-11-2005, 19:38
Fajny masz domek a co to za projekt
Widze w srodku antresolke i kawał przestrzeni

Super

A co do kosztów to faktycznie skarbonka

Pozdrawiam

projekt nietypowy realizowany na zamówienie, połączylismy kuchnie jadalnię holl i salon w jedną przestrzeń
w domach pow 250 m2 problemem jest to że domowników nie widac i wszyscy się chowaja w swoich pokojach za czterema ścianami. W tym domu obojetnie czy jestes w kuch czy salonie czy dopiero wchodzisz do domu , jestes wśród ludzi i chyba o to chodzi.

bobo30
20-11-2005, 20:03
ładny domek, z zewnatrz i w srodku, mamy podobny układ, też sa różnice poziomów.
dach będzie bardzo drogi, całość licz lekko 400tyś, nie podoba mi sie tylko ciemna łazienka w dużej sypialni,ale mozna dorzucic jedno okno, podoba mi się, że bez okien dachowych

zezo
20-11-2005, 20:07
W tym domu obojetnie czy jestes w kuch czy salonie czy dopiero wchodzisz do domu , jestes wśród ludzi i chyba o to chodzi.
masz rację, nawet jak będziesz w WC też jesteś na widoku, a to ma być intymne miejsce, proponuję zamienić WC ze spiżarnią, spiżarnia będzie bliżej kuchni a w WC bardziej intymniej będzie. :wink: :wink:

Rezi
20-11-2005, 20:09
W tym domu obojetnie czy jestes w kuch czy salonie czy dopiero wchodzisz do domu , jestes wśród ludzi i chyba o to chodzi.
masz rację, nawet jak będziesz w WC też jesteś na widoku, a to ma być intymne miejsce, proponuję zamienić WC ze spiżarnią, spiżarnia będzie bliżej kuchni a w WC bardziej intymniej będzie. :wink: :wink:

sorry ... bredzisz
kazdy ma wizje własnego domu i realizuje je jak chce i na ile może
a co do twoich rozterek łazienki są trzy i zapewniaja dużó intymności, spiżarnia jest mała więc wc z niej nie zrobię

1950
20-11-2005, 20:15
pomijając wszystko inne,
dach to majątek :roll:

aha26
20-11-2005, 20:18
ja powiem tak: domek baaardzo mnie się podoba ,jezeli chodzi o koszty to nie znam się na tym za bardzo,ale znając siebie też byłabym optymistką :wink:

dhr
20-11-2005, 20:21
Fajny domek. Ciekawa bryla i rozklad pomieszczen. Moze faktycznie troszke drogi w realizacji. Sami sie nad nim zastanawialismy ale nie pasowal na dzialke... :(

yaro
21-11-2005, 20:54
Witam

Jeszcze ktos cos dorzuci aby przekonac mnie do wyboru tego projektu??

Pozdro z zimnego Krakowa

acca5
22-11-2005, 07:36
czy szukales na forum, ktos go tez buduje, kiedys to znalazłam.

wbrat
22-11-2005, 08:01
mi się nie podoba to że nie ma żadnego pokoju na parterze. No i te roznice poziomow... generalnie: zycze zdrowia 8).

Ale tak poza tym to naprawde bardzo przyjemny projekt.

Robienie wc w spizarni moze byc kiepskim pomyslem, bo wydaje mi sie ze zimą bedzie tam dosc chlodno - bedzie ciagnac od garazu.

Zbigniew Rudnicki
22-11-2005, 08:38
Dużo skosów na poddaszu. Większość pomieszczeń ma po 2 skosy.
To co widać na planie to rzut podłogi.
Trzeba sobie wyobrazić jak będą wyglądać ściany i sufity.

mackre
22-11-2005, 09:32
300 tys za mało. Jak jesteś zorientowany w cenach materiałów masz wyliczone ile czego potrzeba i wyszło ci 300 tys to dodaj sobie 20 % i może się zmieścisz. jak dla mnie to stan surowy to ok.160 tys

ładny domek

:wink:

Rezi
22-11-2005, 09:49
300 tys za mało. Jak jesteś zorientowany w cenach materiałów masz wyliczone ile czego potrzeba i wyszło ci 300 tys to dodaj sobie 20 % i może się zmieścisz. jak dla mnie to stan surowy to ok.160 tys

ładny domek

:wink:

zalecam dla świętego spokoju min + 30% ( około 100 000 zł )

marpa
22-11-2005, 10:42
Witam serdecznie yaro!

Domek bardzo ładny , rozład pomieszczeń funkcjonalny , moje uwagi ;

- w salono-jadalni masz tylko drzwi na taras , żadnych okien , gdzie będą w takim razie kaloryfery , trzeba zostawić trochę ścian na ich montaż więc będzie mniej mebli chyba , że zakładasz podłogowe . Ja zrezygnowałabym z jednej pary drzwi i zamieniła je na okno .
- spiżarnia stanowczo za daleko od kuchni , chyba bardziej nadaje się na rupieciarnie czy schowek
- domek musisz dobrze ustawić na działce względem kierunków świata , bo w pokojach ( zwłaszcza w tym nad garażem ) ze względu na lukarny będzie mało światła , chyba , że dołożysz połaciowe lub pozamieniasz .
- tarasik nad gankiem zupełnie zbędny , zmieniłabym kostrukcję tego daszku , tak aby śnieg nie zalegała na bardzie stromy .( 400-500)
- jako budowlaniec jeszcze pare słów o wykonaniu i kosztach , potwierdzam słowa moich kolegów , że trudny w wykonaniu i bardzo kosztowny będzie dach , kłopotem będzie także strop ze względu na różnice poziomów , koszt inwestycji niestety będzie dużo większy niż 300 tys.

życze powodzenia w budowie , jeśli juz się zdecydujesz MARPA

yaro
22-11-2005, 10:56
No to jestem w kropce.

Teraz to ja musze to wszystko jeszcze raz przemyslec

Szukałem długo i to mi najbardziej odpowiada

A moze znacie jakis podobny projekt tylko ze tanszy w realizacji?????

Ale musi spełniac dwa warunki podwójny garaz i łazienka w sypialni na piętrze lub pomieszczenie na pokój kompielowy(sanuna oczywiscie malutka :) )

Pozdrawiam i czekam na propozycje

yaro
23-11-2005, 09:12
:D

andre59
23-11-2005, 10:10
Yaro, a nie myślałeś o projekcie indywidualnym?
Cena zakupu może i wyższa ale w realizacji może być tańszy.
Poza tym dopasujesz dom do działki i otoczenia oraz swoich oczekiwań.
Ja mam dom zaprojektowany wg własnej koncepcji bo odpowiadającego mi gotowca nie znalazłem.

gośka57
23-11-2005, 10:15
Też mi się ten domek bardzo podobał, ale z podwójnym garażem nie wszedłby na moją działkę. Ostatecznie wybrałam SAGĘ z www.apa-domy.com.pl. Też ma podwójny garaż i łazienkę małżeńską :D , ale i bardzo drogi dach :( .

yaro
23-11-2005, 19:17
:D