PDA

Zobacz pełną wersję : Powietrze do kominka przy DGP.



cezak
20-11-2005, 20:18
Czy powietrze zewnętrzne doprowadzone od podłogi do wkładu kominkowego powinno być szczelnie, bezpośrednio podłączone do dolnego króćca poboru powietrza wkładu czy nie?
U mnie nie ma bezpośredniego połączenia przez co w przestrzeni pod wkładem kom. mieszają się dwa obiegi powietrza: 1) zasilajacego proces spalania, 2) obieg powietrza podgrzewanego DGP. Skutkuje to między innymi tym, że w trakcie nieużywanie kominka powietrze zasysane z zewnątrz wdmuchiwane jest dolnymi kratkami pod kominkiem do pokoju.\

A może wszystko tak powinno być ?
Proszę o zdanie jak u Was zostało to zrobione i czy ktoś Wam wytłumaczył dlaczego ?

Pozdrawiam,

Rysiek, złota rączka
21-11-2005, 18:11
Witam! Jestem zdunem i m.in.wykonuję kominki od xxxxlat.
Jeśli wkład nie ma mozliwosci podłaczenia indywidualnie zimnego powietrza, to jest to kiepski wkład. Wtedy nie ma potrzeby robić tej rury.
a wkład tlen do spalania czerpie z salonu. W tym wypadku najblizsza kratka wentylacyjna pracuje odwrotnie.
A jeśli już ona jest, proszę zamontować na jej drodze pewien rodzaj szybra - i wtedy pozostaje sterowanie nim. Palę - uchylam - nie pale -zamykam.
Pozdrawiam

acca5
21-11-2005, 18:31
To jesli moge zapytac ktore kominki mają mozliwość szczelnego połączenia z rurą doprowadzajaca powietrze. Wiem ,że tarnava ktory jeszcze? Chcialabym aby nie wygladał tak rustykalnie jak tarnawa z plaszczem, jestem zainteresowana kominkiem bez plaszcza wodnego ale ze szczelnym doprowadzeniem powietrza. Moze podsuniecie nazwę?

Zdun Darek B
22-11-2005, 05:36
Z naszj oferty : Brunner [ stal-szamot] , Spartherm [ stal-szamot] Hajduk [ stal-szamot] Mars[ stal-szamot lub stal - żeliwo] oraz Tarnava [ zeliwo monolit] Z innych : Jotul , jeden z modeli Supra. www.kafle-kominki.pl Darek B

acca5
22-11-2005, 08:30
I zostaje Tarnava, a moze zna ktoś kominek bardziej współczesny z mozliwoscia szczelnego doprowadzenia powietrza do kominka.

acca5
22-11-2005, 08:30
Oczywiscie myśle o kominku zeliwnym, najlepiej monolit.

Zdun Darek B
22-11-2005, 19:24
.... a monolit żeliwny to tylko Tarnava oraz Keddy....

wojtek1009
22-11-2005, 19:33
ja mam dovre ale uważam za bzdurę to że wkład bez podłączenia bezp. jest słaby.

Rysiek, złota rączka
23-11-2005, 21:20
Witam!
Jeśli Pan nie wie dostatecznie sporo, to proszę nie wyrazać takiej opini. ponieważ nie ma Pan racji w najmniejszym stopniu.
Dove, to podróbka b.dobrego Jotula, a który to właśnie ma indywidualne zasysanie powietrza. (i nie darmo kosztuje chyba od 5 tys.zł.
Dodam, gwoli uspokojenia siebie i Pana, że gdybym miał robić u Pana kominek, to własnie namawiałbym do zakupu Jotula lub Sparthema, (lub ich podróbek, gdybyś Pan nie miał tyle kasy)- bo po 14 latach stawiania kominków - uwazam, że nie ma lepszych wkładów. A dlaczego tak uwazam - to wiedza, która kosztuje.
Pozdrawiam.[/list]

cezak
23-11-2005, 21:47
Drodzy Państwo,

Chodziło mi o zasadę, jestem w 100% przekonany po wielokrotnych wizytach u sprzedawców wkładów, że każdy wymieniony w tym poście, uznany na rynku producent wkładów wyprowadza z tyłu/ boku lub dołu króciec d120/d150 lub d180 do poboru powietrza do paleniska.
W mojej wątpliwości chodziło o fakt, że poposadzkowy przewód PCV d150 doprowadzający powietrze zewnętrzne pod kominek nie został połączony z tym króćcem przewodem elestycznym co było wg mojej oceny zgodne z logiką, lecz pozostał obcięty równo z posadzką pod komnkiem.

Zatem pod kominek jest swobodny napływ powietrza zarówno z pokoju jak i z zewnątrz oraz swododny odpływ do DGP lub komory spalania.

Stąd moje wątpliwości.

Pozdrawiam,

Rysiek, złota rączka
23-11-2005, 23:08
Witam jeszce raz!
Ma Pan całkowitą rację w swych przypuszczeniach.
Niech Panu odda pieniądze za partacka robotę.
Właśnie m.in. po takich Fachowcach poprawiam i klient 2x płaci.
Wracając do tematu - trochę podkuć i nałożyć rurę o odpowiednim wymiarze, albo nałożyć większą a w sroku wełną uszczelnić.
Pozdrawiam