PDA

Zobacz pełną wersję : kanaliza ???



olarafal
20-11-2005, 22:07
Witajcie, może ktoś pomoże ??.
Zamierzam kupić działkę która stoi wśród 10 innych. Wspólnie wybudowali już kanalizacje na razie nie podłączona- ponoć kanaliza ma być za rok i doprowadziły wodę. Sprzedający informuje mnie za cena działki jest zawyżona o 6000 gdyż jakoby w 2006 r gmina dociągnie kanalize i koszty budowy zostaną zwrócone. Twierdzi ze instalacje wykonali żeby nie kopali im drogi i działek i żeby wpiąć się na „slepo” ????? Czy to prawda ze inwestor ponosi tylko koszty przyłączy do studzienki a doprowadzenie kanalizy, wody i koszty jej wybudowanie ponosi dostawca czyli wod-kan lub gmina ????
Bardzo proszę kogoś o odpowiedz i dziękuje.
:wink:

21-11-2005, 07:10
...Czy to prawda ze inwestor ponosi tylko koszty przyłączy do studzienki a doprowadzenie kanalizy, wody i koszty jej wybudowanie ponosi dostawca czyli wod-kan lub gmina ????
Bardzo proszę kogoś o odpowiedz i dziękuje.
:wink:
olarafal
to moze być różnie w róznych gminach
u mnie pierwsze 3 etapy kanalizacji gminy finansowane były z budżetu gminy - mieszkańcy ponosili wyłacznie koszt przykanalika
a dalsze etapy ? odleglejsze od oczyszczalni - i wymagające czasem przepompowni scieków - prawdopodobnie będa "dofinansowywac" mieszkańcy dalej oddalonych budynków
wg mnie - reguł nie ma - obowiązuje to co uchwali Rada Gminy
pzdr

maro74
21-11-2005, 10:57
...Czy to prawda ze inwestor ponosi tylko koszty przyłączy do studzienki a doprowadzenie kanalizy, wody i koszty jej wybudowanie ponosi dostawca czyli wod-kan lub gmina ????
Bardzo proszę kogoś o odpowiedz i dziękuje.
:wink:
olarafal
to moze być różnie w róznych gminach
u mnie pierwsze 3 etapy kanalizacji gminy finansowane były z budżetu gminy - mieszkańcy ponosili wyłacznie koszt przykanalika
a dalsze etapy ? odleglejsze od oczyszczalni - i wymagające czasem przepompowni scieków - prawdopodobnie będa "dofinansowywac" mieszkańcy dalej oddalonych budynków
wg mnie - reguł nie ma - obowiązuje to co uchwali Rada Gminy
pzdr

Od 16. sierpnia 2005 roku obowiązuje znowelizowana ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków. Zmodyfikowano w niej min. definicję przyłącza kanalizacyjnego. Szczegóły masz w ustawie z dn 07.06.2001r. (Dz.u. nr 72, poz. 747 z późn. zm.) oraz ustawa z dnia 22.04.2005r. 9Dz.u. nr 85, poz. 729).
Jest to szczegółowo opisane w 9 numerze Muratora strony 240 i 241 warto sobie to poczytać bo piszą że można też zwrócić się o zwrot kosztów budowy kanalizy i sieci wody budowanych przed wejściem w życie tej ustawy a noeodpłatnie przekazanych do ZwiK.