PDA

Zobacz pełną wersję : Przewody CO w posadce a listwy progowe-proszę o pomoc



darks
21-11-2005, 10:11
W posadce mam przewody do CO i wody. Chce przykręcić listwy progowe. Boję się że trafię w te przewody. Nie wiadomo gdzie one są. Co zrobić?

xavi
21-11-2005, 13:00
Miałem ten sam problem
Listwy można złapać na klej montażowy - proste i bezpieczne.

U siebie mocowałem jednak na wkręty bo klej przyszedł mi do głowy po fakcie :evil: .

Wierciłem delikatnie wkrętarką i odkurzaczem na bieżąco oczyszczałem otwór z pyłu. Wkręty dałem najkrótsze jak się dało. Serce przy tym miałem na gardle, ale jakoś się udało :wink:


Powodzenia.

ochus
21-11-2005, 13:09
Jeśli rury i przewody były ułożone pod kątem prostym a porobione tzw.baty czyli na skróty to wystarczy dać sobie max 10 cm odstępu od gniazda czy podejścia wodnego i powinno być dobrze.

Pozdrawiam.

Zbigniew Rudnicki
21-11-2005, 20:05
W progach zwykle przebiega dylatacja podłogi, więc rurki przez próg powinny być prowadzone w peszlach ochronnych (zwłaszcza na niepodpiwniczonym parterze).
Jęśli są peszle to wystarczy b. delikatnie wiercić.
A najlepiej to trzeba było zrobić fotografie ułożenia rurek.

inwestor
21-11-2005, 20:42
Wszystkie rury prowadziłem obok nigdy przez otwory drzwiowe. Tylko w jednym miejscu nie dało rady inaczej. W tym przypadku osłoniłem rurki kawałkami stalowego kątownika w miejscu progu.
Jeśli się obawiasz że w danym miejscu przewiercisz rurkę to rozkuj recznie wylewkę a poźniej kołki od listwy umocuj na klej.
Pozdrawiam