PDA

Zobacz pełną wersję : Odległość dzwi balkonowych od wylewki



Szczapka
21-11-2005, 11:43
Bardzo proszę o pomoc. Niedługo będę miał odbiór nowego domu i muszę się do niego przygotowąć. Moje pytanie dotyczy odległości jaka powinna zostać pomiędzy dzwiami balkonowymi a wylewką. chodzi mi o jakieś normy, aprobaty techiczne lub coś w tym rodzaju. Wiem że u mnie jest za mało, bo tylko 2,5 cm. a sama klepka ma 2,2. Chcę przy odbiorze machnąć jakimiś normani na papierze aby wyglądało to profesjonalnie.
Chyba, że 0,3 cm. może być? Z góry dziękuję za pomoc.

jareko
21-11-2005, 13:07
nie ma czegos takiego - bez przesady :)))

Szczapka
21-11-2005, 14:22
Czyli 0,3 cm. jest O.K? Ja niestety nie jestem fachowcem ale to chyba zbyt mały odstęp na ewentualne tolerancje pracy drzwi balkonowych (z czasem drzwi mogą "obwisnąć") nie mówiąc już o wykończeniu parkietu przy samej framudze. Problem powstał ponieważ montujący okna nie wzieli pod uwagę grubości styropianu i wylewki. Jaka jest rozsądna odległość?

jareko
21-11-2005, 15:40
to zle zrozumialem - masz na mysli wysokosc juz otwartego skrzydla nad posadzka - to co innego
Tu minimum rozsadne to 10 mm ale wiecej nie zaszkodzi gdyz bedziesz mogl sobie np. pod drzwi polozyc wycieraczke lub dywanik
Ale kwitow na to nie ma :)

Szczapka
22-11-2005, 07:39
Dziękuję, tak myślałem. Teraz muszę "tylko" zmusić developera do wycinania drzwi balkonowych i od nowa ich osadzanie, będzie jazda ponieważ jest już zrobione ocieplenie, tynki. Bez kwitów będzie ciężko.