PDA

Zobacz pełną wersję : Promienniki TERMAR ?



Pepe
09-01-2003, 21:34
Ostatnio zastanawiam się na ogrzewaniem promiennikowym (w grę wchodzi tylko elektryczne). Czytałem kilka wątków na forum, ale nie natrafiłem na nikogo kto ma promienniki marmurowe firmy "Termar" z Wrocławia (www.termar.pl).Jeden ze znajomych właśnie takie zamontował, ale jeszcze nie mieszka. Wygląda to dosyć archaicznie... ale może ktoś ma już jakieś dobre doświadczenia?

anik
11-01-2003, 22:44
Mielismy promiennik (plyta marmurowa) o mocy 1,3 kw. Niestety okazal sie za slaby do naszego pomieszczenia (10 m2)pomimo zapewnien sprzedawcy ze bedzie wystarczajacy. W pokoju było zimno a licznik szalal przez cala dobe. Musze jednak dodac ze pokoj jest wyjatkowo zimny, (stare okno, brak sasiadow, stary budynek). Podobno takie grzejniki owszem sprawdzaja sie ale tylko w super dobrze izolowanych domach. Teraz grzejemy piecem z dynamicznym rozladowaniem i jest duzo lepiej. Zaleta plyty jest to ze nie zajmuje duzo miejsca.

12-01-2003, 10:11
Też słyszałem że marmurowe sie nie sprawdzają.Muszą mieć na wierzchu kwarc.W biurze mam na 10m2 promiennik 600W i grzeje jakieś 8godzin na dobę.Płacę na dwa miesiące 60zł za ogrzewanie.Też nie mam dobrze ocieplonego mieszkania

Ryszard1
19-01-2003, 13:19
Bedac w ta sobote w Castoramie w Szczecinie widzialem promienniki. Byly produkcji wloskiej. Sa w ksztalcie bialego panelu z blachy grubosci ok. 10 cm. Przednia scianka miala male otwory, wewnatrz widoczna byla biala plyta. W czasie pracy caly panel jest lekko cieply. Byly na kolkach, ale mozna je powiesic tez na sciane czy suficie. Mialy przelacznik moc i termoregulator. Moce 3 modeli to odpowiednio: 600/800 W - 298zl, 600/1200 - 378 zl i 900/1800 W - 458zl. Roznia sie wielkoscia, najmocniejszy : 95x55x10 cm. Promienniki pojawily sie pierwszy raz, sa narazie drogie, ale maja podobno staniec. Wiec w temacie promiennikow zaczyna sie cos dziac.

Pepe
19-01-2003, 13:23
Ryszard1, a co Ty tak siejesz to info po Forum?