PDA

Zobacz pełną wersję : Parkiet -pytań kilka



cinek80
21-11-2005, 14:04
Proszę o porad kilka na temat parkietu, jestem w trakcie remontu i doszła konieczość przełożenia parkietu. Zrobią mi to panowie którzy robią mi ten remont, ale chciałbym czegoś się na ten temat dowiedzieć, może czegoś nie trzeba będzie robić, a powinno sie zrobić coś innego. W związku z tym proszę o porady - czy wylewka musi być koniecznie robiona, czy zależy to od stanu podłogi po zdjęciu parkietu; jeżeli wylewka- to jaka; czym później i po jakim czasie przykleić klepki; czym zakleić szpary; ile razy i jak cyklinować /podobno cyklinuje się w kierunku okien/; czym, kiedy i ile razy później parkiet malować.
Będę wdzięczny za wszelkie porady, nie tylko związane z powyższymi pytaniami.
Dziękuję i pozdrawiam -Cinek

ww777
22-11-2005, 19:47
Wylewka musi być sucha do 2% metodą CMK i mocna bez pęknięć. Równa + - 1 mm na długości 2m. Szpary między klepkami wypełnia się specjalną elastyczną fugą, którą sie miesza z pyłem z pierwszego cyklinowania. W zależności od długości parkietu stosowac trzeba rózne kleje. Co do sposobu cyklinowania to, prawda jest ze cyklinuje się po długości klepki, ale ostatni raz. Ale skoro ta ekipa umie profesjonalnie robic parkiety to napewno o tym wie.
Pozdrawiam
ww777