PDA

Zobacz pełną wersję : Dobór koloru okien - esteci poratujcie



rafal9
21-11-2005, 15:22
Mam prośbę o podpowiedź w kwestii wyboru koloru okien, a co za tym idzie drzwi i bramy garażowej.
Problem jest o tyle bardziej skomplikowany, że brama garażowa jest podwójna i bardzo wyeksponowana i to ona
wraz z drzwiami będzie stanowiła znaczny element elewacji.

Dach jest antracytowy,
kominy, słup i cokół (który będzie) są brązowe przechodzące w ciemnobrązowe.
Elewacja będzie bardzo jasna, prawie że biała, może piaskowa, może trochę żółtawa. :D

I powstał poważny dylemat: czy okna złoty dąb, a może coś ciemnego (np. ciemny dąb :wink:).
Jak będą za jasne to nie będą pasować do kominów. A jak będa za ciemne to wszystko będzie za ciemne :wink:

Poradzicie coś?

http://www.cymerman.photosite.com/~photos/tn/567_348.ts1127572258000.jpg
http://www.cymerman.photosite.com/~photos/tn/560_348.ts1127555000000.jpg

Rezi
21-11-2005, 17:09
znam ten dylemat ... przerabiałem to prawie 3 miesiące :lol:

a wiec co mi wyszło

dachówka antracyt
kominy antracyt
rynny antracyt
okna złoty dąb
podbitka z tynku ale teraz zrobiłbym w kolorze złotego dębu
rolety w oknach kolor kremowy( złamany biały/delikatnie beżowy)
brma barażowa kolor kremowy( złamany biały/delikatnie beżowy)
drzwi wejściowe złoty dąb
cokłó wokół domu ciemno beżowy pod kolor elewacji

rafal9
21-11-2005, 17:18
znam ten dylemat ... przerabiałem to prawie 3 miesiące :lol:

a wiec co mi wyszło

dachówka antracyt
kominy antracyt
rynny antracyt
okna złoty dąb
podbitka z tynku ale teraz zrobiłbym w kolorze złotego dębu
rolety w oknach kolor kremowy( złamany biały/delikatnie beżowy)
brma barażowa kolor kremowy( złamany biały/delikatnie beżowy)
drzwi wejściowe złoty dąb
cokłó wokół domu ciemno beżowy pod kolor elewacji

Dzięki za sugestie.
3 miesiące?
Ja nie będe miał tyle czasu.
Czyli brama garażowa nie była w kolorze okien tylko bardziej zbliżona do elewacji, tak?
Ciekawy pomysł.

Masz jakieś zdjęcia?

jabko
21-11-2005, 19:17
Mi sie wydaje że powinny być ciemne.

Ale nie wiem czy dobrze robisz pytajac tutaj. Przecież każdy jest swoim własnym "estetą" i będziesz miał 10 głosów na jasne i 10 na ciemne i jeszcze z 5 na zielone.
Moze zamodeluj ten dom ??
Moze znasz jakiś program 3D nawet mechaniczny (Catia, Pro Engineer, Inventor, Solid Edge, Unigraphics, Ideas itp) albo graficzne photoshopy, 3d wiev itd.
Na modelu zobaczysz co ci pasuje a co nie.

W najgorszym wypadku nawet kredkami na wydrukowanych szkicach elewacji mozesz malować.

calibra2
22-11-2005, 09:01
nie wiem jaki to kolor złoty dąb ale proponowałabym bardziej żywy kolor z odcieniem czerwieni aby wszystko bardziej ocieplić i właśnie ożywić , wyodrębnić okna bo brąz moim zdaniem odpada przy takiej kolorystyce dachu i kominów będzie wszystko razem smutne i ponure a powinno zapraszać do środka i byc przytulne :D

rafal9
22-11-2005, 09:06
nie wiem jaki to kolor złoty dąb ale proponowałabym bardziej żywy kolor z odcieniem czerwieni aby wszystko bardziej ocieplić i właśnie ożywić , wyodrębnić okna bo brąz moim zdaniem odpada przy takiej kolorystyce dachu i kominów będzie wszystko razem smutne i ponure a powinno zapraszać do środka i byc przytulne :D

To chyba machoń by spełniał te założenia, co nie?

calibra2
22-11-2005, 09:55
machoń jest bardzo ciemny, myślałam o czymś jaśniejszym

efilo
22-11-2005, 11:03
Ja bym zdecydowanie rozjaśniła domek oknami. Z ciemnymi będzie ponury.
Wszystko zależy jeszcze od koloru tynku. Krem, beż, piaskowy to całkowicie inny wygląd domu. Pamiętaj że duża płaszczyzna daje ciemniejszy efekt itd....
Mam kompakt z pracowni archipelag - pokoloruj swój dom czy coś w tym stylu. Na ich stronie http://www.archipelag.pl również można coś takiego zrobić. Wystarczy żebyś znalazł w miarę podobny domek - z tym akurat nie będzie problemu. Można dobrać kolor kazdego elementu osobno. Są też wcześniej zdefiniowane komplety kolorów.

Osobiście jestem za standardem. Jasny domek czerwony dach i białe okna :) ale jak wiadomo - "kwestia gustu"

Majka
22-11-2005, 11:15
- okna, drzwi wejściowe i brama grażowa w kolorze słupów :D

calibra2
22-11-2005, 11:43
słupów ??? to nie trafisz do domu jak wszystko sie zleje :D

Majka
22-11-2005, 11:50
słupów ??? to nie trafisz do domu jak wszystko sie zleje :D

sądzisz, że z jasnych tynków zrezygnuje :o

Ślimak Maciek
22-11-2005, 11:54
Czyli brama garażowa nie była w kolorze okien tylko bardziej zbliżona do elewacji, tak?
Ciekawy pomysł.


U nas będzie tak samo. Okna i drzwi w kolorze drewna, ale duża (5x2) brama w kolorze jasnej elewacji - żeby nie było wielkiej, ciemnej plamy. Choć to wszystko kwestia gustu - można i pod kolor okien, tylko dwa tony jaśniejszą (ze względu na rozmiar rozjaśnienie jest wskazane).

Pozdrawiam,

Maciek

calibra2
22-11-2005, 12:07
nie obawiasz sie że brama szybko się zabrudzi jeśli będzie jasna ?

m.dworek
22-11-2005, 12:12
co do tych programow to myslicie ze archicad beedzie ok?
albo sa jakies prostsze/lepsze programy aby troche zwizualizowac moja hacjende?
ja mam taki problem ze zmianilem biala elewacje tynkowa na ciemny klinkier
dach tez chce miec ciemny i kurcze boje sie efektu
bede musial to DOKLADNIE przemyslec

aha26
22-11-2005, 12:24
a ja bym dała kremową elewacje i białe okna i drzwi garażowe no,ale to oczywiście kwestia gustu :wink:

Majka
22-11-2005, 12:27
nie obawiasz sie że brama szybko się zabrudzi jeśli będzie jasna ?

oj, chyba jakies niedomówienie 8)

Dach jest antracytowy,
kominy, słup i cokół (który będzie) są brązowe przechodzące w ciemnobrązowe.
Elewacja będzie bardzo jasna, prawie że biała, może piaskowa, może trochę żółtawa.

tak ma rafał 8) :D

tatko
22-11-2005, 19:11
rafał 9 zamiast mahoniu można zastosować okna w kolorze "drzewo różane" w kolorystyce mahoniu tylko o dwie trzy tonacje jaśnieszy, albo pójść dalej i wybrać kolor macore. Ta sama tonacja tylko zdecydowanie jaśniejsza.
Pozdrawiam

gabriela
22-11-2005, 20:25
http://napierala.info/blog/media/2/20051116-elewacja%20od%20ogrodu%20-%20ziele%F1.jpg


Pozwolilam sobie wkleic to zdjecie, popatrzcie jak wspaniale dobrane okna, elewacja i dach.

pchelek
23-11-2005, 07:50
Czerwien meksykanska - chyba bedzie najlepiej, wszelki brazy beda sie mieszaly z dachem, zielen raczej odpada, niebieski tez raczej nie, zloty dab maja juz wszyscy sasiedzi, mahon to dla snobow,
Tak mysle

dominikams
23-11-2005, 07:59
A my kolorowaliśmy wydruki od projektanta kredkami i farbami, żeby zobaczyć jak bedzie wygladała elewacja :lol: . Mieliśmy dylemat, czy okna z podziałem, czy bez :roll: Pomogło!

Osobiście nie lubię białych okien i białych bram garażowych, złoty dąb to tez nie jest mój ulubiony kolor, ale np. brama garażowa w tym kolorze podoba mi się. Ciemniejsza rzeczywiście mogłaby być za ciemna.
Tak więc ja bym wybrała złoty dąb, może troszkę ciemniejszy, ale na pewno nie mahoń.

Powodzenia Rafale!

tatko
23-11-2005, 08:23
Rzeczywiście mahoń jest w odwrocie, złoty dąb ma prawie każdy, a co powiecie o oknach w kolorze orzech. Moim zdanie kolor niezbyt doceniany.
Pozdrawiam

areq
23-11-2005, 08:31
Pozwolilam sobie wkleic to zdjecie, popatrzcie jak wspaniale dobrane okna, elewacja i dach.

Przykro mi to powiedzieć,ale do wspaniałości to daleko ....
Może jakiś plastyk by się wypowiedział...?