PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kolor okien do czarnego dachu?



lullabysta
24-01-2002, 20:53
Cześc.
Czy moglibyście(mogłybyście :smile:) doradzić mi jaki kolor mają mieć okna i jaką możnaby zrobić później elewację, żeby to wszystko pasowało do czarnego dachu?
Nadmieniam, że okna na pewno kupię plastikowe, bo jak powiedziała Agnicha, są najtańsze.Projekt mojego domu nie ma żadnych ścian szczytowych i wygląda tak: http://www.studio-atrium.com.pl/projekt.php?pid=52&type=

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

P.S. Ktoś prosił redakcję o to by rozważyła utworzenie czatu i pomyślałem, że jest przecież póki co Gadu Gadu gdzie można by dość "szybko" porozmawiać :smile:. Co Wy na to?

Agnicha1704
25-01-2002, 09:47
Ja proponuję białe okna i niebieską elewację. W okolicy gdzie budujemy jest taki do i wygląda przepięknie !!!
pozdrowienia
Agnicha
P.S. Gadu-Gadu to dobry pomysł - prawie każdy ma ten program, trzeba jednak zacząć przesyłać swoje numery
A.B.

Wojtek M.
25-01-2002, 09:51
Moim zdaniem kolor okien powinien pasować do koloru dachu. Dlatego proponuję okna w kolorze ciemnego brązu (np. ciemny dąb bagienny). Elewacja powinna być kontrastowa, ale bez przesady. Niebieski napewno by sie sprawdził, ewentualnie beżowy.

Agnicha1704
25-01-2002, 10:02
Nie do końca się z Tobą zgadzam Wojtku. Ciemne pkna sprawią, że przy niebieskiej elewacji dom będzie wyglądał przygnębiająco. ja też jestem zwolenniczką kolor dachu = kolor okien, ale nie zawsze jest to możliwe. Przy czarnym dachu brązowe okna - nawet ciemne nie będą pasować ponieważ nie będzie zgrania koloru i nie będzie to tworzyć optycznej całości. W takim wypadku moim zdaniem należy okna dobrać jako kontrast do dachu - właśnie kolor biały będzie odpowiedni.
Chciałam również dodać, że nie należy okien dobierać w kolorze elewacji po to żeby pasowały. Okna są ozdobą domu i należy je odpowiednio wyeksponować.
pozdrowienia
Agnicha

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Agnicha1704 dnia 2002-01-25 10:03 ]</font>

Wojtek M.
25-01-2002, 10:28
Oczywiście okna nie mogą być w kolorze elewacji. Ogólny wygląd domu jest oczywiście sprawą gustu. Ważne, że zgadzamy się w jednym: kolor okien musi być różny od koloru elewacji i albo zgodny albo kontrastujący z kolorem dachu. U mnie okna są mahoniowe (PCV), dach ceramiczny (blachodachówka), elewacja ma być w kolorze morelowym, brzoskwiniowym, coś w tym stylu i nawet obawiam się, że okna będą mało wyesksponowane i zamierzam wokół nich zrobić brązową obwódkę.
P.S. A swoją drogą Agnieszko, to bardzo szybko reagujesz na listy w forum. Pozdrawiam.

Frankai
25-01-2002, 10:41
Agniecha - trudno mi sobie to wyobrazić, ale Lullabysta też jest z okolić Wrocławia, więc możesz dać mu adres po privie. Można w takim przypadku przesłać sobie też zdjątko. Co do wyobraźni, to mam awersję do białych okien. Wiele razy widziałem czerwony klinkier i białe okna - uważam, że to wygląda okropnie, ale "de gustibus dont disputantum est" (sorry za błędy znam to tylko w wymowie).
W mojej opinii musisz mieć okna ciemniejsze od elewacji, a niebieski kolor (jasny i ostry) elewacji faktycznie może pasować do czarnego dachu. Danie jednak okien czarnych, brązowych lub w ogóle innych ciemnych spowoduje, że możesz mieć problem z plastikiem. Zapytaj o to producenta. Wydaje mi się, że powinien to być kolor zimny i ciemniejszy od niebieskiego - np. grant, ale ten już może robić problem przy nagrzewaniu.

25-01-2002, 15:12
Czarny dach, białe okna, biała elewacja, szara kostka przed domem, białe murowane słupki w płocie i białe sztachety. Widziałem w reklamówce Ruppceramiki. Bardzo Ładnie.

Majka
25-01-2002, 15:19
Białe sztachety to przesada, szybko przestaną byc białe. Ale propozycja Mario najbardziej mi odpowiada do tego trzeba dodać dużo kwiatów i zieleni. Pozdr.

Agnicha1704
25-01-2002, 15:30
A nie sądzicie, że biała elewacja i czarny dach to za duży kontrast? Moim zdaniem to nie będzie wyglądać zbyt dobrze. To już prędzej kolor piskowy choć zdecydowanie uważam, że niebieski z czarnym dachem wygląda przepięknie.
Lullabysta zapraszam do Oławy - jadąc od strony miasta w kierunku na Jelcz-Laskowice zaraz za mostem na Odrze po prawej stronie jest widoczny niebieski dom z białą stolarką okienną i z czarnym dachem - śliczny. Pooglądaj sam ocenisz
pozdrowionka
Agnicha

25-01-2002, 15:35
Agnicha uważam,że kolor piskowy jest beznadziejny. Ale za to bardzo dobry jest piaskowy, a okna z odcieniem wiśni, bordo(coś w tym stylu). Sprawdzone.

Agnicha1704
25-01-2002, 15:36
:grin: :lol: sorry przejęzyczenie
Agnicha

lullabysta
25-01-2002, 18:44
Cześć wszystkim!
Dopiero teraz przeglądam grupę i jestem pod wrażeniem Waszego odzewu na moje pytanie.
Utwierdziliście mnie w przekonaniu że okna jednak białe i faktycznie dzisiaj widziałem w jakimś prospekcie dom niebieskawy z białymi oknami i czarnym dachem. Podobał mi się, ale dzięki Agnicha za podpowiedź, pojadę zobaczyć.
Co do ciemnych okien to rzeczywiście większość producentów mówiła że plastik ciemny się nagrzewa i może byc nieciekawie, a mam dosyć szerokie okienka.
Teraz tylko załatwię problem z rodziną"ciemne Artur , tylko ciemne":smile:, i okienka będą jak malowane.
Jedno co mnie boli to to, czy te okna kiedyś nie zżółkną, ale 10 lat gwarancji, chociaż sami wiecie jak to z tą gwarancją.
W jednej firmie np.facet mi powiedział, że "nie ma siły żeby wszytkie okna idealnie były w pionie, czy w poziomie" i gwarancja przepada, czujecie to?:smile:
Dzięki wszystkim za rady i pozdrawiam
Artur

Wojtek M.
30-01-2002, 12:32
Ja mam ciemne okna z PCV, a dokładnie w kolorze mahoniowym. Faktycznie w straszne upały, ale to w straszne (ponad 30 stopni), sporo się nagrzewają i lekko wykrzywiają. Jednakże to odkształcenie nie jest wielkie (parę milimetrów), a konstrukcja okna powoduje, że jest to skompensowane i nie ma problemu z otwieraniem. Prawda jest jednak taka, że kupując te okna nie wiedziałem, że mogą się odkształcać. Myślałem przede wszystkim o tym, żeby mi nie zżółkły i żeby pasowały do mojej koncepcji kolorystycznej domu.
Odrębną sprawą są gwarancje. Sprzedawcy faktycznie sobie jaja czasami robią. Kupując okna w 1999 roku, sprzedawca udzielał 3-letniej gwarancji, a w przypadku zamontowania przez jego ekipę 10-lat. Po trzech latach to nie byłem pewny czy się wprowadzę i czy zdążę te okna wypróbować. Ekipa mi je zamontowała tak, że pożal się Boże. Sam zrobiłbym to o wiele lepiej i nie musiałbym za 4 godziny pracy 3 ludzi, zapłacić ponad tysiąc złotych. Czyste naciągactwo.

ketiso
30-01-2002, 17:28
do czarnego dachu najlepiej graja okna w kolorze intensywnej zieleni wchodzącej w kolor niebieski

Agnicha1704
31-01-2002, 08:19
Ketiso :eek:

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Agnicha1704 dnia 2002-01-31 08:23 ]</font>

Frankai
31-01-2002, 10:17
Ketiso - podaj cały swój pomysł. Bez podania koloru i faktury elewacji tego "nie widzę". Jak dałbyś np. czerwony klinkier, to to będzie koszmar. Tak w ogóle przy czarnym dachu klinkier raczej odpada.

31-01-2002, 12:17
Chyba że klinkier ciemny brąz.

ketiso
31-01-2002, 17:37
czarny dach, zielonkawo-niebieskawe okna(właściwie to nawet bardziej niebieskawe) i żółty klinkier to wszystko razem jest cymes

31-01-2002, 17:47
elewacja jasnozolta, ew. jakies opaski z klinkieru (jasnobrazowego) proponuje wejscie na strony archonu. tam sa rozne propozycje elewacji na konkretnych domach.co do niebieskiej to widzialam taki dom (wszystko niebieskie-lacznie z buda dla psa i psem)i strasznie sie gryzlo z otoczeniem. niebieski tak ,ale w grecji.ale oczywiscie de gustibus non disputandum est.

empi
01-02-2002, 14:14
Ja tego jeszcze nie zrobiłem, ale żona wymyśliła białą stolarkę i mocno nasyconą zółtą elewację do czarnego dachu więc tak będzie.

W którymś z Muratorów (bodajże lipiec lub sierpień 2001)dołączona byłą płytka CD z projektami domów. Można na niej przetestować różne warianty kolorystyczne. Polecam bo to zawsze sprawa gustu. Trzeba także wziąć pod uwagę architektutę otoczenia.
Pozdrawiam.

09-02-2002, 03:21
Witam serdecznie . Ja również buduję dom z czarnym dachem , okna planuję białe PVC , ściany miały być niebieskie lub szare.Ostatecznie będą chyba oliwkowe .

09-02-2002, 13:22
oliwkowe super. taki chłodny, elegancki wyglad i bardzo ...czysty. malo spotykany wiec oryginalny. chccialabym miec takie scisny w ktoryms z pokojow.

Leszko
18-10-2007, 17:32
może się przydać z 2002r.
:D

el-ka
18-10-2007, 22:52
Nie muszą być białe. Ja naprzykład białych okien nie lubię. Ładnie wyglądają także złoty dąb (patrz topowy dom Reziego). Myśl, że mahoń jako dość żywy kolor też będzie pasował.

RENE-ENES
19-10-2007, 01:10
mam czarny dach
okna złoty dąb, brama garażowa w tym samym kolorze
podbicia złoty dąb
elewację będę robił w kolorze łososiowym (ciemny beż/łosoś)
płot w kolorze teak'u
pzdr :)

Merka_23
25-10-2007, 13:40
a co myslicie o czarnym dachu, czarne kominy, białe okna, czarna brama garażowa i drzwi zew a elewacja bardzo ciemna wiśnia ?

mynia_pynia
25-10-2007, 14:12
Ciemno szary dach (prawie czarny - bez połysku).
Ciemno szare okna (prawie czarne).
Kolor elewacji: biały, jasno szary i szary + elementy ozdobne w drewnie koloru szarego (prawie czarny)

:)

kaczorek.
25-10-2007, 14:14
mam czarny dach, okna złoty dąb (w plastiku) podbitka i krokwie bedą nieco jaśniejsze niz okna elewacja narazie jest biała (tylko zagruntowwana przed zima) ale docelowo kolor "piaskowy"
http://www.marcin.pinnex.pl/public_html/thumbnails/DOM/b6.JPG


ak bym dawał białe (koniecznie ze szprosami) okna to: podbitka i krokwie też na biało + jasna elewacja np. b.jasny ALE NIE JASKRAWY zółty, białe drzwi i brama - fajnie wyglada [/img]

Han
25-10-2007, 14:52
Skoro czarny dach to b. ciemne okna.
Do tego elewacja kremowa.
Zaznaczam, że ciemne okna PCV lubią się nagrzewać, w wyniku czego delikatnie "trzeszczą".
Idealne byłyby więc ciemne okna ale drewniane.


Ale to tylko moje zdanie . Pozdrawiam :D :) :lol:

ashca
26-10-2007, 11:22
U mnie jest czarny dach, okna złoty dąb, rynny w kolorze miedzianym, podbitka będzie w złotym dębie i elewacja piaskowa

http://images11.fotosik.pl/87/bd2503e090f53760.jpg (www.fotosik.pl)

carringtontomas
26-10-2007, 12:18
Ja mam czarny dach (Braas celtycka) i białe okna - elewacja będzie jasny krem.
Ciemne okna pomniejszają wizualnie otwory okienne - jesli ktos ma je dość duże to nie ma problemu, ale przy małych oknach wygląda to niezbyt ładnie.

Wybierając kolor dachu myślałem o elewacji - praktycznie każdy kolor pasuje - z oknami było podobnie - do białych można dopasowac prakwtycznie wszystki ekolory - w przyszłości, może po zmiani koloru elewacji będę miał poroblem z głowy.

Pozdrawiam,

krzysiek309
26-10-2007, 12:23
My wybraliśmy dachówkę czarną rzymską z Prodachu, a okna będziemy mięli na zew. złoty dąb z Oknovidu.

LubMar
26-10-2007, 12:58
czarny dach -> okna dąb bagienny (ciemne) -> elewacja jaśniutka zieleń