PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przyczepić termometr zewnętrzny do okien plastikowych?



abromba
21-11-2005, 20:48
Abromb nie chce się dotykać do Forum, więc kazał mi się spytać, jak ma przyczepić termometr - plastikowy kupiony w Leroy Merlin do okien PCV:
a) przybić
b) przykręcić
c) przykleić


d) kazać Abrombie trzymać :lol: (ale wesołek z niego)

by rzecz jasna nie uszkodzić okien.

No to widzicie, jakiego mam Faceta.

zarluk
21-11-2005, 21:33
przyklejać, przyklejać, przyklejać!........ :D

Sp5es
21-11-2005, 22:39
"Gąbkowe", mocne taśmy dwustronnie przylepne.

abromba
22-11-2005, 07:03
Sorry za naiwność moich pytań, ale czy np po jakimś czasie w miejscu przyklejenia nie zrobi się jakieś odbarwienie tych okien (są białe) - i wtedy będziemy skazani do końca życia tych okien przyklejać tam termometr?

Tomik_B
22-11-2005, 07:08
Może, zamiast do okna, przymocować go do muru?

Majka
22-11-2005, 07:34
termometr przymocowalismy do muru, a raczej mozna by powiedzieć - do styropianu :wink:

Jerzysio
22-11-2005, 07:43
.......kleik nie zostawia śladów, bo po paru latach sam odpada i trzeba nowy termometrzyk kupić.

.....a ewentualnie można za 30 - 100 zeta kupić sobie termometr elektroniczny z sondą....

....są nawet takie z radiową sondą ale kosztują 300 i więcej :(
ale to już prawdziwa stacja pogodowa gdzie masz:
temp., ciśnienie, siła wiatru, tendencje pogodowe, wilgotność i np. radio z budzikiem...

J

Whisper
22-11-2005, 20:34
.....a ewentualnie można za 30 - 100 zeta kupić sobie termometr elektroniczny z sondą....

....są nawet takie z radiową sondą ale kosztują 300 i więcej :(
ale to już prawdziwa stacja pogodowa gdzie masz:
temp., ciśnienie, siła wiatru, tendencje pogodowe, wilgotność i np. radio z budzikiem...


A ja kupiłem jakiś chiński z sondą radiową za chyba 80 zł w Leroy. Mierzy temperaturę.

pokerzysta
23-11-2005, 06:55
zwykły termometr za 6 zeta z gabą samoprzylepną
sladów nie pozostawia a jak odpadnie po 6 latach to nie szkoda kasy na nowy termometr
z drugiej strony możesz to przykrecic do styropianu ocieplającego mur. jest na tyle twardy z całą oprawą-siatka klej- że zwykły kołek rozporowy - 6mm utrzyma go
ja osobiscie przykreciłem lampę i sie trzyma - oczywiscie trzeba wziąć pod uwagę nawietrzenie sciany co do lampy zeby nie zerwało- ale w przypadku tyermometru nie bedzie to miało znaczenia

Jerzysio
23-11-2005, 07:34
Whisper

...ja takie chińskie cudo ogladałem, ale okazało się, że rozbieżność we wskazywanej temperaturze ( baza i sonda obok siebie ) po 20 min. obserwacji była ok. 1,5 stopnia ( sonda zawyżała :o :o :o )....
a pan przyznał szczerze, że dobry to niestety kosztuje więcej..

...inna sprawa czy 1 stopień +/- ma znaczenie ?
Pozdro
J

pchelek
23-11-2005, 07:45
Abromb za okno [bez termometru] jak bedzie dygotal to idzie zima jak oblewal potem to znaczy sie goraco jest i srodek lata.
Można przykleić do szyby, co z klejeniem do ramy [czy zostana slady - nie wiem], ewentualnie przykrecic na dwie male srubki, otworki zawsze potem mozna zakleic bialym klejem epoksydowym, osmiorniczka, itp.

abromba
23-11-2005, 08:19
Wersja z Abrombem za okno odpada. On ma takie parametry znoszenia temperatury, że kiedy ja chodzę w swetrze i polarze - on potrafi w podkoszulku.
Nawet mu serce i tarczycę badali na tę okoliczność, ale wyszło, że ten typ tak po prostu ma :D

Dzięki za porady, termometr przykleimy.

Sp5es
23-11-2005, 09:05
Sorry za naiwność moich pytań, ale czy np po jakimś czasie w miejscu przyklejenia nie zrobi się jakieś odbarwienie tych okien (są białe) - i wtedy będziemy skazani do końca życia tych okien przyklejać tam termometr?


Zależy jaka taśma, jakie podłoże i interreacje klej - tworzywo.
Wynik nie do przewidzenia, z dużym prawdopodobieństwem będzie widoczne, chociażby dlatego, że miejsce będzie chonione przed UV i okno będzie się w tym miejscu nieco wolniej starzało.