PDA

Zobacz pełną wersję : murek z bloczkow betonowych-czy przetrzyma zime?



monidare
22-11-2005, 13:30
mam postawiony murek oporowy pod taras na gruncie. ma on tak powyzej 1 mb wysokosci, wymurowany z bloczkow betonowych w ksztalcie kwadratu. docelowo bedzie w srodku zasypany, na zewnatrz obsypany do polowy swojej wysokosci i oklejony plytkami piaskopodobnymi.
czy na zime powinienem ten murek zabezpieczyc przed opadami??? oblozyc folia, zrobic jakis daszek na calej dlugosci?? mysle, ze na wiosne to z niego bede mail kupe gruzu!? :( :( :(
aha, stoi on juz sobie jakies 30 dni.

elgo
22-11-2005, 13:49
Witam, jeżeli bloczki są wykonane według "przepisów" to nic im się nie stanie. Na pewno lepiej je czymś przykryć aby woda nie wnikała do nich, ja mam zbudowany murek oporowy do garażu też z bloczkówi stoi tak już dobre kilka lat (niestety nie ma kiedy za nie się wziąć :( ) i nie widać żadnych zmian a tym bardziej pęknięć.

monidare
22-11-2005, 14:03
Elgo, co masz na mysli piszac: "bloczki są wykonane według "przepisów"??

remx
22-11-2005, 14:25
Może chodzi o to, że według przepisów na bloczki

monidare
22-11-2005, 14:41
jezeli chodzi o "przepisy" to bralem bloczki z wytworni o dobrej opini. z tej samej co i beton, pospolke... mysle, ze jakosc ich produktow jest bez zarzutu :)

Geno
22-11-2005, 15:43
Zime przezyje bez problemu - to nie BK

ania
22-11-2005, 17:00
Koniecznie przykryj wierzch folią i dociśnij cegłami, żeby woda nie właziła w spoiny.

Geno
22-11-2005, 17:03
Koniecznie przykryj wierzch folią i dociśnij cegłami, żeby woda nie właziła w spoiny.

Nic się spoinom nie stanie - mury oporowe np. w umocnieniach brzegów rzek mają spoiny cementowe i stoją :D Czasami latami w wodzie.

ania
22-11-2005, 17:12
Koniecznie przykryj wierzch folią i dociśnij cegłami, żeby woda nie właziła w spoiny.

Nic się spoinom nie stanie - mury oporowe np. w umocnieniach brzegów rzek mają spoiny cementowe i stoją :D Czasami latami w wodzie.

Racja.
Nic nie rób.
:D :wink:

elgo
22-11-2005, 17:25
Dokładnie chodziło mi o bloczki które naprawdę są z betonu. Jeżeli kupne to na pewno wytrzymają. :)