PDA

Zobacz pełną wersję : Czym usunąć szpachlę do drewna albo co innego?



22-11-2005, 18:33
Pan Marian zwany już teraz przeze mnie Panem Taranem vel Niechlujem
zostawił śłady po czymś, co prawdopodbnie jest szpachlą do drewna.
Pan Marian układał podłogę,cyklinował i następnie lakierował zostawiając po sobie pobojowisko oraz zniszczenia.
A moja rola,to usunąć to teraz, tylko jak?
Gęsto pochlapane to coś (co chyba jest szpachlą,może z domieszką lakieru,nie wiem) znajduje się na gresie.Co mogłam to zdrapałam.
Trochę starałam się rozpuszczalnikiem nitro ale żadnego efektu.
Mam nadzieję,że to wyskrobię.

Gorzej ze szpachlą,którą Pan N. potraktował klinkier z cokołu od kominka.Miał uzupełnić sporą szparę,ale naćkał tego i wjechał oczywiscie do połowy cegieł.
Efekt jest tragiczny.Pomijam,że kolor tego i struktura-wióry ze szpachlą wyglądają ohydnie.Chcę to usunąć i pomalować jakąś ciemną fugą czy czymś.Albo od razu pomalować to w szparze,ale co z tym co na cegłach?

pomóżcie,help,czym to potraktować,żeby zniknęło?

23-11-2005, 10:40
Może ktoś wie?

invx
23-11-2005, 11:48
co sie da wyskrobac, ubytki w spoinach klinkieru uzupelnij fuga.

23-11-2005, 13:20
Dzięki.
Może to być fuga z klinkieru murowanego na zewnątrz czy raczej nie bardzo?
A co z samą cegłą pod kominkiem,bo oczywiscie też jest upaćkana do połowy w ślicznym jasnym kolorze szpachli.
Załamać się można.

Majka
23-11-2005, 13:23
mozna czyścic papierem sciernym, potem podpolerować.
Robota głupiego :evil: takiego majstra tobym za końmi pogoniła

23-11-2005, 13:41
Ja się tylko modliłam,żeby większych spustoszeń nie było.Bo poza tym były jeszcze inne,drobne,ale zawsze-serce boli.
Takiego syfiarza to moje oczy jeszcze nie widziały.Choć skłonny do naprawiania błędów i słuchawką nie rzuca jeszcze. :lol:
Właśnie obiecał,że za tydzień w s t ą p i do mnie i "zobaczymy co się da zrobić".Boję się.Przecież przez tydzień nie zmieni się nagle w estetę.
:lol:
Powiedział "pani weźnie rozpuszczalnikiem,zawsze schodziło to i tera powinno a jak nie,to ja nie wiem".

23-11-2005, 13:42
Papierem się boję ten klinkier traktować.Zresztą on tyle już przeszedł,że może to nie mieć dla niego znaczenia.

MARIO345
23-11-2005, 21:03
spróbuj preparatem do usuwania starych powłok malarskich ( taka galaretka), jak to była szpachla z wiórów z wypełniaczem to powinno zejść, radzę spróbować najpierw w mało widocznym miejscu