PDA

Zobacz pełną wersję : zamarzanie wody w c.o.



wojtek1009
22-11-2005, 19:59
Mam rurki c.o. w wylewce i w otulinie ale boję sie że woda zamarznie. Nie mieszkam jeszcze w domu i nie chcę codziennie pilnować temperatury (mam piec na węgiel) Spuściłem całą wodę z c.o. ale z rurek które są w wylewkach sie nie da - tak zrobiona jest instalacja. W sklepach proponują mi płyn który miesza się z wodą. Czy ktoś miał podobny problem - proszę o radę.

Mały
22-11-2005, 20:11
Płyn do CO nazywa sie np Ergolit A i kosztuje jakieś 6 zł/1l netto.
To z tańszych środków.
Z droższych ...inna chemia lub...kucie posadzek(ale to najdroższe).

siwy z gosławic
22-11-2005, 20:20
Pożycz sprężarke i wydmuchaj wode.

wojtek1009
22-11-2005, 20:41
jak wydmuchasz całą wodę z instalacji to zapraszam - zapłacę za to. Ale przemyśl czy warto bo całej wody nie da się wydmuchać.

Mały
22-11-2005, 20:53
Swoją drogą niezły syf wejdzie potem do filtra z takiej "suchej"instalacji...

pozeracz
22-11-2005, 21:04
Wojtek, nie musisz wydmuchiwac calej wody, wydmuchaj chocby 2/3 i to raczej powinno wystarczyc bo woda bedzie sie miala gdzie rozszerzac. Zrob test, wstaw do zamrazalnika pelna butelke szklana z woda, a obok butelke napelniona do polowy. I zobaczysz czy ta napelniona do polowy peknie czy nie. Problemem bedzie jesli intstalacja nie jest riowno wypoziomowana i stworza sie zastoiska, wtedy rzeczywiscie moze to byc problem. No i druga wada, wypuszczanie wody z instalacji zawsze skraca jej zywotnosc (mowie o stali).

siwy z gosławic
22-11-2005, 21:14
Podłącz sprężarke na 3-4 godziny i co nie wydmucha to wysuszy.
Ja tak robiłem ze swoją podłogówką. Na początku chlusnęło wodą, potem leciało powietrze bardzo wilgotne (jak przyłożyłem rękę to była mokra) po 2 godzinach już było suche powietrze.
Ale tutaj dodam że ja mam sprężare a nie sprężarke :)

adam_mk
22-11-2005, 21:17
Witam
Ile Ty tam tej wody zmieściłeś?
Wypuść ile możesz, wydmuchaj, uzupełnij borygiem i śpij spokojnie. Ma dodatki przeciwutleniające i inne.
Pozdrawiam Adam M.