PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie olejowe-powtórka z rozrywki



JJACK
22-11-2005, 20:17
Witam.31 października zadałep Wam pytanie:czy czuć opary oleju opałowego ,gdy zbiornik oleju znajduje się w pomieszczeniu gospodarczym w obrębie domu?Od Waszych odpowiedzi w dużej części zależy czy wybiorę ten sposób ogrzewania.Jestem kompletnym nowicjuszem,liczyłem na pomoc(temu chyba służy forum) i ...nic.Czyżby nikt nie korzystał w tym kraju z ogrzewania olejowego?Pozdrawiam

jurg
22-11-2005, 22:32
Wiekszość inwestorów przy wyborze rodzaju ogrzewania kieruje się racjami ekonomicznymi. Ty natomiast bierzesz problem jakby na węch. :lol: No dobrze . Pomijamy koszty. Mam kocioł olejowy De Dietrich 1200 GTU. Kotłownia 20 m2, traktowana także jako pomieszczenie gospodarcze. Zbiornik oleju w pomieszczeniu kotłowni. W mojej kotłowni oleju nie czuć. Jedynie po tankowaniu przez 2-3 dni, ale potem zapach znika. Znam jednak kotłownię olejową w której zapach oleju jest obecny przez cały czas. I tyle.

JJACK
22-11-2005, 22:58
Bardzo dziękuję za odzew.Nie do końca prowadzi mnie węch.Nie mam gazu ziemnego,nie planuję ogrzewania koksowego.Nie planuję eksperymentować z pompą ciepła(tu aspekt ekonomiczny na początku inwestycji robi wrażenie),pozostaje gaz płynny i olej.Oraz kominek z instalacją wodną,on będzie alternatywnym źródłem ciepła.Czy wielkość pomieszczenia gospodarczego wpływa na nieszczęsny nos?Czy pomieszczenie o powierzchni 5 m kw.i wysokości 2,8 m wystarczy do zainstalowania zbiornika na olej,pieca,wymiennika ciepła? PS.Może zadaję naiwne pytania ale jestem na początku drogi.Sprawy oczywiste dla Doświadczonych dla mnie są wciąż trudne.Pozdrawiam.

johny27
23-11-2005, 07:46
masz jeszcze ogrzewanie elektryczne akumulacyjne - tnsze od olejowego.....:)

Filippo
30-11-2005, 07:31
To i ja się włącze w dyskusję...
Prawdopodobnie bedę stał przed wyborem ogrzewania na gaz płynny lub olej opałowy.. jakie są wady/zalety oburozwiązań??

johny27
30-11-2005, 07:45
a dlaczego nie rozwazasz elektrycznego?

koziołek
30-11-2005, 07:52
a dlaczego nie rozwazasz elektrycznego?
No właśnie, oba są droższe od prądu w taniej taryfie, a nawet od prądu w taryfie całodobowej uwzględniwszy fakt, że koszty ogrzewania to nie tylko koszt oleju/propanu, do tego mniej wygodne i droższe inwestycyjne.

30-11-2005, 08:58
Witam,

Czy ktoœ ma może układ CO wodnego ogrzewany kotłem CO elektrycznym (np. Kospel) z buforem wodnym (tak aby grzał tylko w 2-giej taryfie) ?

Przymierzam się do takiego układu - zapotrzebowanie na moc ok. 10kW,
parter (50m2) - ogrzewanie podłogowe więc samo się akumuluje, piętro - grzejniki (50m2) - 5kW. Instaluję taki piec i zastanawiam się nad sensem postawienia bufora wodnego w kotłowni.

Czy ktoœ z Was ma takie rozwišzanie i mógłby się podzielić doœwiadczeniami?

Z góry dziękuję!

Filippo
30-11-2005, 14:28
a dlaczego nie rozwazasz elektrycznego?

może wejdę w budowę domu z developerem..
jest założenie że może będzie gaz ziemny.. ale jacyś ludzie którzy mją prawo do drogi nie chcą się zgodzić aby w tej drodze szedł gaz ziemny (jakaś paranoja).. no i developer rozważa zamiast gazu ziemnego instalcję kotła na olej opałowy lub butli z LNG.. oba rozwiązania nieźle droższe.. ale lepszym złem wydaje się olej :-?

wiaterwiater
30-11-2005, 19:48
Do wyboru miałem butlę z gazem i olej. Nie podobały mi się warunki umów oferowanych przez gazowników więc wybrałem olej. Kotłownia
8m2 , zbiornik w garażu. Zero zapachu oleju. W zasadzie tylko przy tankowaniu.

Filippo
30-11-2005, 19:55
jak duży masz zbiornik??

Filippo
30-11-2005, 19:55
i na jak długo starcza Ci tankowanie do pełna..

pmg
01-12-2005, 11:07
W mojej kotłowni tez nie czuć oleju - mala+zbiorniki tank in tank... 1400l na sezon (podlogowka+cwu+grzejniki piwnica + kominek 2x w tygodniu) buderus...

MaBi
01-12-2005, 11:55
U mnie też nie czuć oleju no czuc tylko zaraz po tankowaniu. Wybrałem na olej gdyż gazu ziemnego niet, miejsca na butle gazu płynnego też niet i tak mam całą kotłownię w piwnicy.