PDA

Zobacz pełną wersję : Prawidłowa wentylcja szamba.



Peterek
23-11-2005, 08:34
Witajcie, niedawno miałem śmierdzący problem. Waliło w domu szambem (takim "młodziutkim", bo od niedawna mieszkamy 8) ). Znajomy stwierdził - brak odpowietrzenia przy szambie. I tu miał rację, bo właz przykryłem folią. Na biegu odkryłem fragmentem właz i poprawiło się. Ale niezupełnie, jak wchodzi się do domu to czuję subtelny smrodek. Napiszczie jak Wy macie u siebie z odpowietrzeniem. Dodam, że na dachu mam mam zamontowaną wywiewkę inst. odpływowej po stronie zachodniej (może wiatry wdmuchują powietrze?), a zapaszek pojawiał się przy stelarzu kibelka.

pozdro

Jerzysio
23-11-2005, 08:43
....smrodek, może mieć miejsce w przypadku braku wody w syfonach
( przy ogrzewaniu podłogowym i instalacji kanalizacyjnej może to się zdarzać ) lub jak przy kibelku nieszczelne połączenie rur...

..co do szamba to warto dać wywietrznik, coby nadmiar gazów nie powodował "cofki" do budynku ( zwłaszcza jak blisko domu ).
Pozdro
J

Peterek
23-11-2005, 09:34
Syfony są pełne, nieszczelności na odpływach raczej wykluczam - sam montowałem "aparaturki" :lol: i sprawdzałem dokładnie. Nie wiem jak prawidłowo wykonać odpowietrzenie szamba. Nie bardzo pasuje tam jakiś kominek, bo to miejsce na samochody.

Jerzysio
23-11-2005, 11:03
Stawiasz taki mały kominek z daszkiem i już, a jak masz podjazd, to z boku szamba wbij się rurą pcv ( pod podjazdem, ale tak coby auta nie zniszczyły rury ) i odprowadź w najbliższe krzaczki, żeby nie było widać.
Taki patent powinien zlikwidować problem.
A co do kibelka to profilaktycznie sprawdziłbym uszczelki, może któraś się podwinęła :-?
J