PDA

Zobacz pełną wersję : czy będą mniejsze straty



radlid
23-11-2005, 08:40
ciepła jeżeli na kotwy do ściany 3 warstwowej zastosuję drut ocynkowany powlekany pcv, taki jak do wytwarzania siatki ogrodzeniowej.Ktoś tak robił, warto zawracać sobie tym głowę? :D

Andrzej Leppiej
23-11-2005, 08:47
Ja myślę że zastosowanie takiego drutu wogóle pozwoli na rezygnację z wełny. Ba! Nawet nie trzeba stosować ogrzewania :-)

Sorki za żart, ale pęd do oszczędności czoraz częściej zaczyna prowadzić do absurdu. Moim zdaniem nie zaosszcędzisz nic, cokolwiek byś zauważył. Za to znajdziesz sto innych miejsc, gdzie samo uniknięcie błedów przy budowaniu może przynieść oszczędności.

Sp5es
23-11-2005, 09:03
Sam drut w kierunku podłużnym jest przewodnikiem ciepła.
Stąd wydaje że zastosowanie izolacji PCV niewiele więcej da.

adwalk
23-11-2005, 10:29
Powleczona kotwa będzie przewodzić ciepło prawie tak samo.
Po powleczeniu jej może inaczej wiązać się z murem i przy odrobinie pecha utracić swoją podstawową funkcję czyli połączenie warstw ściany ze sobą.

miwol
23-11-2005, 10:50
Tak, ale początek i koniec drutu trzeba zciąć równo pod kątem 90 st - wtedy powierzchnia przekroju jest najmniejsza i zaizolowany drut weźmie (początkiem) i odda (końcem) najmniej zimna z zewnątrz.

Jeśli zaś te końcówki drutu zaopatrzyć w kulki z pianki montażowej to problem migracji ciepła zmniejszymy do minimum. A i ładnie takie kulki mogą się komponować w elewacji.

Żartowałem :D Przepraszam za wisielczy humor ale przyłączam się do opinii, że idziesz, Autorze wątku, w niebezpiecznym kierunku :D

radlid
23-11-2005, 11:54
Przecież to nie jest żadna oszczędność z tym rodzajem kotwy cenowo podobnie wyjdzie , a kotwy i tak trzeba dać .Spróbujcie dotknąć na mrozie siatki powlekanej i niepowlekanej jest bardzo duża różnica w odczuciu na plus pcv . Z zaprawą też się dobrze połączy . Jest to jakieś ulepszenie .W różnych wątkach poruszany ten temat był czy dawać kotwy czy nie bo za dużo strat ciepła .

Cypek
23-11-2005, 13:15
No na to nie wpadłem a ścianę 3 warstwową robiłem.
Możesz jeszcze zrobić tak, że kotwę zaczynasz w osłonówce, przechodzisz przez wełnę i nośną, zakręcasz i kończysz w odłonówce. Przy powleczeniu PCV nic nie umnie do nośnej a tym samym do domu :)
PS. Sorry

sebanek
23-11-2005, 13:37
Może to głupie co myśle, ale po to jest formum aby i takie myśli poddawać pod dyskusje. Sam mam ściane 3W. Jak budowałem to do głowy mi nie przyszło że kotwy tworzą mostki term. No ale teraz już wiem. A gdyby tak nie dawać kotew tylko ścianę osłonową zakończyć wieńcem????

ania
23-11-2005, 15:15
A gdyby tak nie dawać kotew tylko ścianę osłonową zakończyć wieńcem????

To klapnie na pysk razem z wieńcem. Mur na pół cegły sam nie stoi.

1950
23-11-2005, 15:35
radlid, a jakie będziesz miał zyski?

Dominik!
23-11-2005, 16:15
Jak na mój gust lepszym pomysłem będzie jeśli przypilnujesz ekipę, żeby nie robili błędów. To są właśnie najpotężniejsze mostki termiczne :evil:

Geno
23-11-2005, 16:18
Może to głupie co myśle, ale po to jest formum aby i takie myśli poddawać pod dyskusje. Sam mam ściane 3W. Jak budowałem to do głowy mi nie przyszło że kotwy tworzą mostki term. No ale teraz już wiem. A gdyby tak nie dawać kotew tylko ścianę osłonową zakończyć wieńcem????

Sam wieniec moze nie wystarczyć - ściana jest zginana od parcia i ssania wiatru - osłonowe maja bardzo małą sztywność - mały przekrój plus brak poprzecznych usztywnień (jak np. wew.ściany nośne) powoduje,iż ściana może nie przenieść zginania i popękać co najmniej.