PDA

Zobacz pełną wersję : Mam warunki przyłącza wody - co dalej?



stuk
23-11-2005, 08:56
Witam. Odebrałem na dniach warunki przyłącza wody (ja i dwóch sąsiadów, mamy sąsiednie działki i przyłączamy się wspolnie).
Woda jesty pod drugiej stronie asfaltu, mamy przewiercić się pod nim rurą setką i potem rów i już jest na pierwszej działce, a z nią sąsiadują dwie następne.
Co powinienem zrobic dalej? Facet z wodociągów wiejskich powiedział, że trzeba zrobić "projekt przyłącza" i uzgodnić z nimi, a potem wziąźć firmę co to wykona (z zaznaczeniem że można zatrudnić także ich).
Moje pytanie brzmi - jak ma wygladać taki projekt przyłącza, kto ma go wykonac i czy może być jeden wspólny, czy każdy z 3 sąsiadów musi mieć osobny (choć spora część wodociagu będzie wspólna)?

Jerzysio
23-11-2005, 09:09
Generalnie :
projekt wodociągu ( bo 100 przez droge ) to kawałek sieci, a jako przewód liniowy potrzebujesz : WZ dla wodociagu, trasa uzgodniona w ZUDP, projekt wykonany przez uprawnionego projektanta, uzgodniony w twoich wodociągach no i wreszcie pozwolenie na budowę.
Przyłącza to indywidualna sprawa i każdy z Was powinien mieć osobny projekt ( jw. z ZUDP i uzgodnieniem i tylko zgłoszeniem ).

...ale !

Przeczytaj dokładnie otrzymane warunki czy dopuszczają wspólne opracowanie czy nie ?
I jeżeli ów przewód ma zasilać tylko 3 domy ( rozumiem, że tylko jednorodzinne, a nie np. biura, etc. ), bez możliwości rozbudowy to może wystarczy np. 80 mm lub wręcz PE 63/5,8 mm i trzeba się odwołać ?
pozdro
J

...tak czy owak - znajdź projektanta on załatwi wszystko, włącznie z geodetą.

Agnieszka1
23-11-2005, 12:38
Przyłącza to indywidualna sprawa i każdy z Was powinien mieć osobny projekt ( jw. z ZUDP i uzgodnieniem i tylko zgłoszeniem ).

....
nieprawda
ja mam wspolne projekty przylaczy( woda,prad,gaz) wraz z 4-roma moimi sasiadami - z tym ze kazdy z nas dostal egzemplarz projektu.
Jednym projektem bylo objete poprowadzenie wody do granic dzialek a pozniej do domow.

stuk
23-11-2005, 13:30
To potzreba pozwolenie na budowę dla takiego przyłącza?? Czy masz na myśli pozwolenie na budowe domu, do którego ma iść ten wodociąg?
A co do rury, to gość z wodociągów mówił że styknie 75, ale że przepisy pożarowe, hydranty itp i musi być setka :-?

Jerzysio
23-11-2005, 15:11
Jeśli traktują to jako przewód to normalna procedura włącznie z pozwoleniem na budowę ( przewodu ).
Na same przyłącza - zgłoszenie.
W warunkach wszystko powinno być opisane.

Pozdro
J

Agnieszka1

..trzeba było doczytać po
"...ale...."
:roll: :wink: