PDA

Zobacz pełną wersję : Bezpieczniki - firma ?



michal_mmm
23-11-2005, 13:07
Czy w przypadku bezpieczników (S-ek) ew. różnicówek ma znaczenie jaka firma je produkuje ? Innymi słowy czu są lepsze i gorsze ?

rafallogi
23-11-2005, 14:14
proponuję Mellera.

SławekD
23-11-2005, 14:21
My mamy wszystko na Legrandzie :D teoreycznie obok Berkera to jedna z lepszysch firm, co sądzicie ??

michal_mmm
23-11-2005, 14:25
A na czym polega ew. wyższość jednych nad drugimi ?

SławekD
23-11-2005, 14:31
A na czym polega ew. wyższość jednych nad drugimi ?
Z moich informacji Legrand i Berker to jedna półka jesli chodzi o jakość ( teoretycznie najwyższa) jedyna różnica to ceny, duże różnice w zależności od miejsca gdzie się kupuje. Duże różnice są też na ramkach, klawiszach itp do osprzętu w zależności od ich kolorów.

plzws
23-11-2005, 14:33
My mamy wszystko na Legrandzie :D teoreycznie obok Berkera to jedna z lepszysch firm, co sądzicie ??

U mnie elektryk mówił że Legrand BE więc mam ABB

SławekD
23-11-2005, 14:37
My mamy wszystko na Legrandzie :D teoreycznie obok Berkera to jedna z lepszysch firm, co sądzicie ??

U mnie elektryk mówił że Legrand BE więc mam ABB
A jak to cenowo wygląda do Legranda ?

jacekj
23-11-2005, 15:09
witam :)
Ceny i jakość są porównywalne co nie znaczy, że jednakowe. Radzę uważać na wyroby dalekowschodnie sprzedawane pod różnymi markami ale ich ceny znacznie odbiegają od średniówek.

michal_mmm
24-11-2005, 07:03
Dziękuję za pomoc ale ... czy umielibyście podać kilka cech, które czynią jedne lepszymi od drugich.
Sformułowanie "lepsza jakość" mówi samo od siebie niewiele i budzi moją nieufność - z moich doświadczeń ze sprzedawcami wynika że używają go zawsze jak chcą wepchnąć droższy kit i nic na jego temat nie wiedzą. Może chodzi o ilość gwarantowanych przełączeń, albo gwarantowany czas bezawaryjnej pracy ???? Albo o coś innego ??

Krzysiek_3miasto
24-11-2005, 07:06
mam roznicowki deneral electric....pomiary wykazaly ze reaguja w 20 ms przy normie bodajze 30ms...

halny3
24-11-2005, 16:05
roznicowki do domku na30mA typu A (moga wyzwolic od 15ms do30mswg mormy)
ochrona przepieciowa min C lub B+C (obecnie wymagana prawem budowlanym lecz niewiwlu elektrykow otym wie)-jak i gdze info na maila
przpominaj elektykowi o uziomach
unikaj wyl/roz dwuch firm jakie info na maila(nie sa tu wymienioe)
rozdzlnica domowa zawsze z 30% zapas
przyda sie dodtkowa skrzynakna zgniazdami w kazdej hurtowni na zewnatrz (kosiarka,pila inne)
nigdy nie prowadz przewodow elektrzycznego i siecowego lub audio w tym samym korytku/rownolegle-szczegolnie przy budynku z inst odgromowa!

pozdrawiam