PDA

Zobacz pełną wersję : zawiadomienie o zakończeniu budowy budynku



kris64
23-11-2005, 13:26
Moj kierownik złozył zawiadomienie o zakończeniu budowy budynku - PINB przyjął po uzupełnieniu kilku dokumentów.
Pytanie:
1. Jak wygląda sprawa z kontrolą budynku i ewent kiedy mogę uznać że wszystkie formalności zostały dopełnione
2. Jak wyglada sprawa z uzupełnieniem księgi wieczystej?
z góry dziękuję z pomoc

Krzysiek_3miasto
24-11-2005, 07:21
kontroli sie nie spodziewaj bo po reformie sluzb samorzadowych pinb ma za duzy teren zeby jezdzic po domkach jednorodzinnych...musz sprawdzac wieksze inwestycje (kiedys chyba byly w gminach teraz sa w powiatach a inspektorow nie przybylo)...o ksiedze wieczystej nic mi nie wiadomo...ja zostawiam wpisy tak jak byly....

kris64
24-11-2005, 08:10
serdeczne dzieki

GrześS
24-11-2005, 08:58
2. Jak wyglada sprawa z uzupełnieniem księgi wieczystej?


po 21 dniach od złożenia Twojego wniosku jak PINB nie da sprzeciu piszesz :
1. do PNB wniosek o wydanie zaświadczenia o wybudowaniu
treści
Proszę o wydanie zaświadczenia o wybudowaniu/* rozbudowaniu budynku mieszkalnego/* garażu w miejscowości: .................................................. ...
przy ul. ................................................. na działce nr ew. gruntu obręb
i podpis + znaczki skarbowe za 16zł jak masz garaż poza budynkiem
czas oczekiwania na zaświadczenie ustawowo 7 dni

2. z powiatowego ośrodka geodezji
opis i mapę do ksiąg wieczystych - ok 130 zł - - ja czekałem godzinę
3. występujesz do Kwiąg Wieczystych o uwidocznienie budynku w KW nr dołączając zaświadczenie z PINB i opis i mapę z geodezji -ok. 60zł po miesiącu dostałem zawiadomienie o wpisaniu do kW

i masz problem z głowy
wpisanie do KW ma na celu:
- późniejsze uregulowanie spraw spadkowych - nie można przpisać domu którego nie ma
- można wziąć kredyt pod zastwaw domu - już na to zwracają uwagę
- można rozliczyć się z kredytu na budowę domu - choć zazwyczaj wymagają tylko zaświadczenia z PINB

kofi
24-11-2005, 13:12
Kris64, czy możesz powiedzieć, w jakim stanie wykończenia jest Twój dom? Zaraz zaczniemy mieszkać, a nie będzie jeszcze tarasu, bramy garażowej, ogrodzenia, uporządkowanego terenu wokół domu, tynku zewnętrznego? Czy taki stan możnaby uznać za zakończenie budowy?
Pytam na forum, bo nasz kierownik budowy strasznie foszasty i trudno się z nim porozumieć.