PDA

Zobacz pełną wersję : Viessmann - zestawy kocioł+zasobnik - co było w zestawie?



MarcinIKS
23-11-2005, 15:18
Swego czasu (w lipcu) nabyłem zestaw Viessmanna Vitodens 200 + zasobnik 100l + zestaw kominowy. Tak się złożyło, że dopiero teraz jest montowany i jest zonk. Okazuje się, że brakuje jednej części, a sprzedawca odpowiada, że nie było jej w zestawie. Mianowicie, jest to zawór gazu montowany w zestaw przyłączeniowy do kotła (od spodu) mający z jednej strony gwint 1/2 a z drugiej 3/4. Mosiężna rurka z zaworkiem i zapinką :)
Myślałem o dobraniu czegoś innego, ale oczywiście jest to tak zrobione, że ciężko coś innego wstawić w to miejsce.
Może ktoś mógłby mi ewentualnie podać numer tej części żebym wiedział o co się wykłócać? ;)

Mały
23-11-2005, 17:10
W zestawie z kotłem dostajesz instrukcje obsługi serwisową.Na jej końcu jest kociołek rozebrany na części. Wystarczy podac nr z rysunku i powinni dosłac brakujący element.

krzysztofh
24-11-2005, 05:51
Mam Vitodensa 200 z zasobnikiem chyba 150l. Sprawszę jaki jest nr katalogowy zaworu, ale wydaje mi się, że powinieneś też mieć instrukcję serwisową i obsługi. W tej grubszej powinno być to czego szukasz.

U mnie w zestawie była jeszcze obudowa zasobnika (prostokątna, pogodówka i czujnik zewnętrzny temperatury)

MarcinIKS
24-11-2005, 08:35
W zestawie z kotłem dostajesz instrukcje obsługi serwisową.Na jej końcu jest kociołek rozebrany na części. Wystarczy podac nr z rysunku i powinni dosłac brakujący element.

No nie jest tak łatwo. Ta część to nie element kotła, tylko zestawu montażowego (tego krzyżaka z wieszakiem i armatury do podłączenia CWU i CO). W papierach znalazłem listę części zamiennych do tego zestawu, brakująca część ma numer 007, ale podejrzewam, że ma też swój siedmiocyfrowy kod viessmannowski. Ten kod chciałem zdobyć :)

Mały
30-11-2005, 20:38
Co do zestawu przyłączeniowego w viessmannie przychodzi on w zapakowanym i zaklejonym podłużnym kartonie.
Co do owego nru to wystarczy zadzwonić do serwisu i poprosić o nr tej części podając nr rysunku (sam tak ostatnio zrobiłem bo mi sie katalog z cennikiem nie zgadzał).
Aha a co do owego zaworku to wiesiek zawsze je dokłada tak ,że sprzedawca troche przegiął.

MarcinIKS
30-11-2005, 21:30
Co do zestawu przyłączeniowego w viessmannie przychodzi on w zapakowanym i zaklejonym podłużnym kartonie.
Co do owego nru to wystarczy zadzwonić do serwisu i poprosić o nr tej części podając nr rysunku (sam tak ostatnio zrobiłem bo mi sie katalog z cennikiem nie zgadzał).
Aha a co do owego zaworku to wiesiek zawsze je dokłada tak ,że sprzedawca troche przegiął.

Tak właśnie zrobiłem, ale w Viessmannie powiedzieli mi, że ich nie dokładają :o
Na szczęście to kosztuje jakieś 60zł więc nie ma dramatu. Zanabyłem i w sobotę mam zamiar się cieszyć działającym kociołkiem :)

Bonzai
01-12-2005, 07:37
Mam pytanie z innej beczki, ja również jestem zainteresowany dokładnie takim samym zestawem, więc interesuje mnie cena tegoż cudeńka. Jle Ciebie to kosztowało.

MarcinIKS
01-12-2005, 08:24
Mam pytanie z innej beczki, ja również jestem zainteresowany dokładnie takim samym zestawem, więc interesuje mnie cena tegoż cudeńka. Jle Ciebie to kosztowało.

6500 z 7%vat. Komplet Vitodens200 z pogodówką+zasobnik 100l+zestaw kominowy. Ale to było kupowane w lipcu :(

Grzesiek13
01-12-2005, 08:30
Już od dawna viessmann nie dokłada zaworów gazowych z zamknieciem termicznym - dziwne oszczędności?! Na szczęście zwykły zawór gazowy załatwia sprawę.

Mały
01-12-2005, 09:20
Jak na razie do wisielców dostaje zawsze zawór ale zwykły.

Grzesiek13
01-12-2005, 16:01
Generalnie pomarańcze oszczędzają, bo na czymś trzeba było obniżyć ceny :wink: Dobrze, że kotły OK. Chociarz ostatnio mi się spodobał zielony kondensat :wink:

1950
01-12-2005, 16:03
bo zielony, to ładny kolor :lol: :lol: :lol:

Grzesiek13
01-12-2005, 16:08
Zielono mi - czyżby już wiosna i poczatek sezonu?