PDA

Zobacz pełną wersję : prosba - ile płacicie ?



mały.majster
23-11-2005, 16:35
wiem ze moge znaleść ale prosze o aktualne ceny ochrony przez Agencje Ochroniarskie u mnie za miesięczny abonament Solid Seciurity chce 70 pln plus vat !! jak u was albo waszych znajomych

z góry dziekuję

ps. za komplet centralek i rozłożenie 5 czujek i kable chcą 1500,-

nurni
23-11-2005, 16:38
To bardzo dobra cena.
U mnie 90 + VAT.

Pozdrawiam

mały.majster
23-11-2005, 16:40
To bardzo dobra cena.
U mnie 90 + VAT.

Pozdrawiam

dzieki za szybka odpowiedz ,,, pozdrawiam wszystkich budujacych :d

Teska
23-11-2005, 16:57
ja płace 70 plus Vacik

abromba
23-11-2005, 17:04
Coś około 112 (w tym Vat).

Sonika
23-11-2005, 17:08
ps. za komplet centralek i rozłożenie 5 czujek i kable chcą 1500,-


Zlecenie wykonania instalacji alarmowej firmie ochroniarskiej to nie jest dobry pomysł.
Przemyśl to jeszcze.

mały.majster
23-11-2005, 17:22
ps. za komplet centralek i rozłożenie 5 czujek i kable chcą 1500,-


Zlecenie wykonania instalacji alarmowej firmie ochroniarskiej to nie jest dobry pomysł.
Przemyśl to jeszcze.


w sumie dobry pomysł ,,,,,, hhhmmmmmmmmm ,,,,,

ppp.j
23-11-2005, 19:04
Zlecenie wykonania instalacji alarmowej firmie ochroniarskiej to nie jest dobry pomysł.
Przemyśl to jeszcze.
Rozwiń proszę swoją myśl. Jakie są przeciwwskazania by ochrona montowałw instalację. Jak odpukać coś nie zadziała to nie będą zwalać winy instalator na ochronę i odwrotnie.

pozeracz
23-11-2005, 19:35
ppp.j a jak stwoerdzisz ze firma ochroniarska Ci nie odpowiada i bedziesz chcial zmienic to co?

polecam przeczytanie od deski do deski topiku
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=13001&start=0

Mnie wypowiedzi Zbycha na ten temat przekonuja.

ppp.j
24-11-2005, 07:38
Rozumuję w ten sposób. Firma ochroniarska robi podłączenia i uruchamia alarm. Jak coś nie wypali to oni ochraniają i uruchamiali alarm a wiec nie mogą powiedzieć, że to nie ich wina. Jeżeli ich usługa mnie nie zadowala to im dziękuję i idę do konkurencji tam zlecam ich elektronikowi przestroić układ i dostosować do ich parametrów tak jakby to zakładał spec od alarmu. Przestrojenie i tak muszą robić ci nowi. Nowa firma ochroniarska sprawdza układ i przejmuje go w swój nadzór. Fakt nie daję zarobić specowi od alarmów, ale on przecież założy ten sam system, co ochroniarze a dalej będę współpracował już tylko z ochroniarzami.

pozeracz
24-11-2005, 07:55
A co powiesz na taki bajer: zakladasz alarm taki jaki Ci odpowiada, a nie taki jaki firma ochroniarska kupuje z wyprzedazy. Jesli firma ochroniarska chce zebys podpisal z nia umowe to prosisz zeby przyslali swojego fachowca na odbior zeby stwierdzil na pismie ze alarm spelnia kryteria. Jesli sie nie zgodza to im dziekujesz. A zgodza sie, uwierz mi. No i sam napisales ze jesli nie pasuje to inna firma przejmuje instalacje po tamtej firmie, to co za roznica jesli przejmie po innej firmie, a jesli przejmie po niezaleznym fachowcu od alarmow? Oczywiscie zrobisz jak uwazasz, ale mam nadzieje ze zdajesz sobie sprawe z tego ze firma ochroniarska pojdzie po najmniejszej linii oporu, czyli zaplacisz za instalacje niewiele ale jakosc bedziesz mial podla, a na dodatek w wielu przypadkach umowe lojalnosciowa na 12-24 miesiace.
To mi przypomina sytuacje kiedy zadzwonila do mnie pani z orange w sprawie przedluzenia umowy na kolejnych 12 miesiecy i ja jej powiedzialem ze owszem bardzo chetnie, ale pod warunkiem ze jesli plany taryfowe w trakcie trwania umowy zjada w dol to automatycznie orange zmieni mi tez te taryfy na nizsze, a nie na takie jakie byly w dniu podpisania umowy. Poczekalem az pani powie "oczywiscie ze TAK", po czym poprosilem ze w takim razie niech nie zapomni o tym zeby to ustalenie zawrzec w pisemnej umowie. I wtedy pani powiedziala ze "nie ma takiej mozliwosci".
Tak samo ze specami od ochrony, kazdy pieknie opowiada na poczatku, ze ich firma jest tansza bo montuja tyle alarmow ze maja niesamowite upusty i inne takie, ale bardzo czesto wciskaja zwyczajne gnioty, ktore nie sa warte nawet tych pieniedzy ktore zaplaciles. Nie mowiac o tym ze kiedy okradali mojego sasiada to przyjechali po 2 godzinach, a podobno zapewniali go ze standardowo dojezdzaja po 8 minutach. Chyba ze maja wiecej wezwan niz ekip, a jakos z kim nie rozmawiam to zawsze ma tego pecha trafic na ochroniarskie "godziny szczytu"... Najlepiej moim zdaniem jest miec bardzo dobra instalacje alarmowa, no i firme ochroniarska tez, ale bardziej liczylbym na sasiadow ktorym wycie syren nie pozwala spac.

SylwekW
24-11-2005, 08:00
Ja płacę 100 + VAT (razem 122 zł miesięcznie). ("Juventus").

robert58
24-11-2005, 10:41
ja płacę 100 + VAT (jest to firmę więc może od osoby fizycznej wezmą mniej)
Cały alarm wraz z okablowanie i powiadomieniem radiowym oferowała mi firma ochrony poprzez usta swojego montera. Po wyliczeniu kosztów itd. monter sam zaproponował - ja również mam firmę i założę ten alarm znacznie taniej.
I co?
Faktycznie - koszty były niewspółmiernie niższe a użyte czujki, nadajnik i centralka zostały wzięte z półki wyższej.
Całość odebrał jakiś kierownik techniczny z firmy ochroniarskiej (że wszystko sie "widzi" i działa).
W umowie mam zapis, że 1/m-c mogę wezwać ochronę (poprzez załączenie i test alarmu) w ramach abonamentu aby sprawdzić czas przyjazdu patrolu - jak na razie mieszczą się w zapisanych przedziałach czasowych interwencji.

JM
24-11-2005, 11:12
Rozumuję w ten sposób. Firma ochroniarska robi podłączenia i uruchamia alarm. Jak coś nie wypali to oni ochraniają i uruchamiali alarm a wiec nie mogą powiedzieć, że to nie ich wina. Jeżeli ich usługa mnie nie zadowala to im dziękuję i idę do konkurencji tam zlecam ich elektronikowi przestroić układ i dostosować do ich parametrów tak jakby to zakładał spec od alarmu. Przestrojenie i tak muszą robić ci nowi. Nowa firma ochroniarska sprawdza układ i przejmuje go w swój nadzór. Fakt nie daję zarobić specowi od alarmów, ale on przecież założy ten sam system, co ochroniarze a dalej będę współpracował już tylko z ochroniarzami.
I tu się z Tobą zgadzam w pełnej rozciągłości.
Z firmami ochroniarskimi współprqacuję od 1999r. Mam alarm we firmie i w domu. Firmę przenosiłem raz w tym czasie i teraz planuję przeprowadzkę do nowego domu. Więc mam za sobą cztery montaże instalacji alarmowej. Zawsze firma ochroniarska montowała mi instalację i zawsze robili to tak jak ja chciałem lub doradzali jakie rozwiązanie jest najlepsze. NIGDY nie miałem problemów z instalacją i/lub jej działaniem. NIGDY nie miałem problemów z interwencjami ekipy. Nigdy też nie zmieniałem firmy ochroniarskiej bo i po co skoro wszystko jest ok ? Dodam że w obecnym domu mam inną niż we firmie, natomiast w nowym będę miał tę samą co we firmie ale tylko dlatego iż dostałem super cenę za montaż i późniejsze monitorowanie dwóch obiektów, nie zaś dlatego że nie byłem zadowolony z obsługi tamtej firmy.
Dodam że jest to duża ogólnopolska firma bardzo krytykowana tu na forum. Dlaczego? Nie wiem. Może z zazdrości konkurencji ?
Poza tym dlatego że jest duża ma też dużo patroli, które reaguja błyskawicznie. Mniejsze firmy z racji mniejszej ilości obiektów a co za tym idzie i mniejszej ilości kasy mają mniej patroli i stąd kwiatki że patrol dojechał po 2 godz.

JM
24-11-2005, 11:18
I jeszcze jedno. Firma ochroniarska nie zarabia ( nie jest to w jej strategicznym polu działania ) na montażu ( i oszukiwaniu czy naciąganiu ) alarmów tylko na monitoringu obiektów. Także to tak jak w GSM tanio wcisnąć produkt, wcale nie najgorszy a zarabiać na użytkowaniu.