PDA

Zobacz pełną wersję : Linia wysokiego napiecia.



zbovid
23-11-2005, 18:37
Witam wszystkich forumowiczow.

Mam pytanko, czy moze ktos z Was mieszka blisko linii wysokiego napiecia 110 Kv. Zastanawiam sie jak to wplywa hmm... generalnie na wszystko. W necie znalazlem materialy tak diametralnie rozne w wymowie ze zglupiec mozna do reszty. Moge kupic calkiem fajna dzialke ale w jej okolicy ok - 30 m stoi slup wysokiego napiecia 110 kV. No i nie wiem co robic :-(

http://members.lycos.co.uk/anulla1969/slup1.jpg

pem
23-11-2005, 18:53
Kupuj smialo, jezeli widok ci nie przeszkadza :) i mozna sie budowac. o promieniowanie elektromagnetyczne nie masz sie co martwic przy 110 kV wartosci dopuszczalne (1kV/m) bywaja przekraczane tylko pod drutami. 30 metrow od lini wartosci promieniowania e.m. sa praktycznie niemierzalne.

jacekj
23-11-2005, 19:00
witam :)
Polecam lekturę:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=50375&highlight=

jabko
23-11-2005, 19:59
Zrobisz sobie pętle, wprawisz je w ruch i bedziesz miała darmowy prąd z magnetycznego powietrza :lol:

A tak poważnie to lej na słup (jeśli tylko nie stoi na Twojej działce) i kupuj tą działeczkę

zbovid
23-11-2005, 20:51
Taaa, kurde kup, szczegolnie jak Ci forumowy elektryk twierdzi ze linia 110KV w promieniu 100m grozi bialaczka. I badz tu teraz czlowieku madry i to zweryfikuj :-( Wiecie mnie tam rybka ale ja mam 5 letniego synka. :-)

jacekj
23-11-2005, 21:14
witam:)
Spokojnie, to stanowisko tylko jednego z forumowych elektryków. Moje zdanie jest inne i jeżeli względy estetyczne Ci nie przeszkadzają to kupuj. Póki co, wpływu na białaczkę nikt na świecie nie udowodnił.

Krzysiek_3miasto
24-11-2005, 07:16
moi rodzice maja taki slup 15 m za dzialka i nic im sie dzieje....fizyka wyjasnia, ze pole elekrtryczne zamyka sie pod drutami do ziemi i tam jest najwieksze...na boki nie dziala bo nie ma potencjalu nizszego po bokach tylko jest do ziemi...to tak jak z kondensatorem...mankamentem albo zaleta moga byc wyladowania atmosferyczne bo slup wyglada jak niezly wolacz piorunow...tylko brac aparat foto i czekac...troche tez w mrozy albo mgle druty skwiercza....