PDA

Zobacz pełną wersję : Okna Dziadek



Grzesio
10-01-2003, 15:05
Witam Wszystkich.
Dziwię się trochę, że takie dobre słowa padają o firmie Dziadek. Ja mam te okna od tego roku i jak leże na łóżku to czuję jak od nich wieje. Nawet firanki się ruszają. W starym mieszkaniu miałem stare zwykłe okna ale tak z nich nie dmuchało. Wieje przez uszczelki bo sprawdzałem plasteliną. Do dzisiaj nikt z firmy nie przyszedł.
Może ktoś z Was wie czy można je jakoś wyregulować?
Pozdrawiam.

pchelek
10-01-2003, 15:16
:grin: To raczej rzadkie.
weź miarkę i pomierz:
zachodzenie ramy [wrębu] skrzydła na ramę - powinno być 8 mm z każdej strony. Najlepiej odrysować ołówkiem kreseczki na ramie zamkniętego skrzydła - otworzyć i pomierzyć zachodzenie ramy.
Weź również pomierz ile rama skrzydła odstaje od ramy ościeżnicy powinno być 3 do 4 mm na luz uszczelkowy + 12 mm samo skrzydło [to "mięso" skrzydła] czyli 15 do 16 mm.
Zawiasy mają trójkierunkową regulację - góra-dół, lewo-prawo i od-do skrzydła. Potrzebny jest klucz nyplowy "4".
Może Ci wiać bo szyba jest zimna [zwyka] i powietrze schłodzone na szybie owiewa pomieszczenie.
Sprawdź też uszczelki czy nie są zagniecione- kartka papieru wsadzona pod skrzydło [a następnie skrzydło zamknięte] nie powinna dać się wyrwać. Sprawdź też rolki okuć - może są w położeniu minimalnego docisku i trzeba je przekręcić na większy docisk.
W ostateczności trzeba wymiwnić uszczelki - jak są zagniecione, stare, źle założone.
To tyle porad emailem - niestety nie wymyślono jeszcze teleportacji.

Maco
10-01-2003, 15:19
pchełek, :smile: :smile: :smile:

Grzesio
10-01-2003, 15:30
Pchełku dziękuję za rady, zaraz po powrocie posprawdzam to i owo, ale wieje na uszczelkach bo sprawdziłem plasteliną zamiast kartki. Kartka na pewno wyjdzie.
Pozdrawiam

pchelek
10-01-2003, 16:14
:grin: znalazło się.
Wieje na uszczelkach - sprawdź docisk okuć.
Jak przestawisz na większy to od razu odczujesz na klamce większy opór. Sprawdź też czy w górze nie ma przypadkiem uszczelki płaskiej - powinna być do wentylacji ale zimą można ją czasowo wymienić na zwykłą.
Jak nie da rady reklamuj u DZIADKA o wymianę uszczelek.

bilbo
20-11-2003, 23:50
Kto ma jeszcze okna firmy Dziadek ???
Ich cennik na www.dziadek.com.pl wygląda zachęcająco.
A jak wyglądają doświadczenia użytkowników?

Tomek_J
21-11-2003, 07:30
Ich cennik na www.dziadek.com.pl wygląda zachęcająco.

Kupiłem okna taniej w COMBUD-zie w Tychach.

bilbo
21-11-2003, 10:25
Mógłbyś podać jakieś namiary na tą firmę? W necie ich nie znalazłem.

bilbo
21-11-2003, 20:32
Dzisiaj byliśmy w Raab Karcher we Wrocławiu, gdzie jest przedstawicielstwo "Dziadka".

Muszę przyznać, że już pierwsze wrażenie było kiepskie. Nie wiem jak to się stało (pewnie, fak iż "Dziadek" ma z tym miejscem niewiele wspólnego jest nie bez znaczenia), ale postawione na wystawce okna nie urzekały, jak większość okien drewnianych, jakie widzieliśmy w innych salonach. Gdybyśmy zaczęli od tego salonu, to nie 'zakochalibyśmy' się w oknach drewnianych i nie skreślilibyśmy z listy naszych zainteresowań okien PVC.
Bliższe spojrzenie też było negatywne - podrapane ramy, niewyraźnej jakości drewno... Najgorsze jednak było, że gdy otworzyłem jedno okno, to..... nie mogłem go zamknąć!!! Fakt, że to 'tylko' wystawka, ale czego się spodziewać w domu?
Ceny za okna i drzwi wejściowe tam prezentowane są zachęcające w porównaniu do innych renomowanych producentów, ale jakość (przynajmniej wizualnie) trudno z owymi producentami porównywać.
Te produkty z daleka wyglądaja na tanie.

bardzo zawiedziony
12-06-2014, 20:48
Dzisiaj byliśmy w Raab Karcher we Wrocławiu, gdzie jest przedstawicielstwo "Dziadka".

Muszę przyznać, że już pierwsze wrażenie było kiepskie. Nie wiem jak to się stało (pewnie, fak iż "Dziadek" ma z tym miejscem niewiele wspólnego jest nie bez znaczenia), ale postawione na wystawce okna nie urzekały, jak większość okien drewnianych, jakie widzieliśmy w innych salonach. Gdybyśmy zaczęli od tego salonu, to nie 'zakochalibyśmy' się w oknach drewnianych i nie skreślilibyśmy z listy naszych zainteresowań okien PVC.
Bliższe spojrzenie też było negatywne - podrapane ramy, niewyraźnej jakości drewno... Najgorsze jednak było, że gdy otworzyłem jedno okno, to..... nie mogłem go zamknąć!!! Fakt, że to 'tylko' wystawka, ale czego się spodziewać w domu?
Ceny za okna i drzwi wejściowe tam prezentowane są zachęcające w porównaniu do innych renomowanych producentów, ale jakość (przynajmniej wizualnie) trudno z owymi producentami porównywać.
Te produkty z daleka wyglądaja na tanie.

moja wystawka na ktorej widzialem ich okna niestety była ładna za to okna dostałem w stanie jeszcze gorszym przypuszczam niz te ktore ogladałes
odradzam zakupy w tej firmie